For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2022 - Teamsprint mannen.

Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2022 - Teamsprint mannen

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

pictogram langlaufen
 Langlaufen op de
Olympische Winterspelen 2022
Teamsprint klassiek mannen
Gehouden in
Vlag van China
Zhangjiakou
Jaar 2022
Data 16 februari
Sport Langlaufen
Accommodatie(s) National Cross-Country Centre
Deelnemers 50 atleten uit 25 landen
Medailles
Goud  Johannes Høsflot Klæbo
 Erik Valnes
 
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Zilver  Joni Mäki
 Iivo Niskanen
 
Vlag van Finland
 Finland
Brons  Aleksandr Bolsjoenov
 Aleksandr Terentjev
 
Vlag van Rusland
 Russische ploeg
Vorige: 2018     Volgende: 2026
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen
Langlaufen op de
Olympische Winterspelen 2022
Individueel
Sprintmannenvrouwen
Klassiekmannenvrouwen
Skiatlonmannenvrouwen
Vrije stijlmannenvrouwen
Team
Teamsprintmannenvrouwen
Estafettemannenvrouwen

De teamsprint klassiek voor mannen tijdens de Olympische Winterspelen 2022 vond plaats op 16 februari 2022 in het National Cross-Country Centre in Zhangjiakou. De wedstrijd vond plaats in de klassieke stijl in tegenstelling tot 2018 toen er in de vrije stijl gelopen werd. Regerend olympisch kampioen was Noorwegen (Johannes Høsflot Klæbo en Martin Johnsrud Sundby).

Tijdschema

Datum Lokale tijd MET Ronde
woensdag 16 februari 16:15 09:15 Halve finales
17:45 10:45 Finale

Uitslag

Q = Door naar de volgende ronde
q = Door naar de volgende ronde op basis van tijd (Lucky Loser)

Halve finales

Halve finale 1
Rang Bib Namen Land Tijd Verschil Opm.
1 1 Erik Valnes / Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
20:17,28 Q
2 3 Hugo Lapalus / Richard Jouve
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
20:17,31 +0,03 Q
3 2 Iivo Niskanen / Joni Mäki
Vlag van Finland
 Finland
20:17,81 +0,53 Q
4 7 Antoine Cyr / Graham Ritchie
Vlag van Canada
 Canada
20:18,71 +1,43 Q
5 11 Henri Roos / Martin Himma
Vlag van Estland
 Estland
20:24,29 +7,01
6 9 Aljaksandr Voranaoe / Jahor Sjpoentaoe
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
20:34,07 +16,79
7 5 Luděk Šeller / Michal Novák
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
20:36,70 +19,42
8 8 Vili Črv / Miha Šimenc
Vlag van Slovenië
 Slovenië
20:43,03 +25,75
9 6 Paul Constantin Pepene / Raul Mihai Popa
Vlag van Roemenië
 Roemenië
21:03,35 +46,07
10 4 James Clugnet / Andrew Young
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië
21:15,27 +57,99
11 12 Phil Bellingham / Seve de Campo
Vlag van Australië
 Australië
21:17,35 +1:00,07
12 13 Modestas Vaičiulis / Tautvydas Strolia
Vlag van Litouwen
 Litouwen
22:17,79 +2:00,51
13 10 Kim Min-woo / Jeong Jong-won
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
22:56,16 +2:38,88
Halve finale 2
Rang Bib Namen Land Tijd Verschil Opm.
1 15 Francesco De Fabiani / Federico Pellegrino
Vlag van Italië
 Italië
20:06,99 Q
2 16 William Poromaa / Oskar Svensson
Vlag van Zweden
 Zweden
20:07,57 +0,58 Q
3 17 Jonas Baumann / Jovian Hediger
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
20:07,67 +0,68 Q
4 21 Michael Föttinger / Benjamin Moser
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
20:07,78 +0,79 Q
5 14 Aleksandr Bolsjoenov / Aleksandr Terentjev
Vlag van Rusland
 Russische ploeg
20:07,85 +0,86 q
6 19 Ben Ogden / James Clinton Schoonmaker
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
20:11,42 +4,43 q
7 20 Wang Qiang / Shang Jincai
Vlag van China
 China
20:12,40 +5,41
8 23 Maciej Staręga / Kamil Bury
Vlag van Polen
 Polen
20:19,87 +12,88
9 24 Oleksii Krasovski / Roeslan Perechoda
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
20:48,40 +41,41
10 25 Snorri Eythor Einarsson / Isak Stianson Pedersen
Vlag van IJsland
 IJsland
21:05,66 +58,67
11 22 Raimo Vīgants / Roberts Slotiņš
Vlag van Letland
 Letland
21:06,82 +59,83
12 18 Albert Kuchler / Janosch Brugger
Vlag van Duitsland
 Duitsland
21:20,39 +1:13,40

Finale

Rang Bib Namen Land Tijd Verschil
Goud 1 Erik Valnes / Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
19:22,99
Zilver 2 Iivo Niskanen / Joni Mäki
Vlag van Finland
 Finland
19:25,45 +2,46
Brons 14 Aleksandr Bolsjoenov / Aleksandr Terentjev
Vlag van Rusland
 Russische ploeg
19:27,28 +4,29
4 16 William Poromaa / Oskar Svensson
Vlag van Zweden
 Zweden
19:38,05 +15,06
5 7 Antoine Cyr / Graham Ritchie
Vlag van Canada
 Canada
19:45,30 +22,31
6 15 Francesco De Fabiani / Federico Pellegrino
Vlag van Italië
 Italië
19:48,42 +25,43
7 3 Hugo Lapalus / Richard Jouve
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
19:58,37 +35,38
8 17 Jonas Baumann / Jovian Hediger
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
20:04,35 +41,36
9 19 Ben Ogden / James Clinton Schoonmaker
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
20:28,07 +1:05,08
10 21 Michael Föttinger / Benjamin Moser
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
21:15,00 +1:52,01

Bronvermelding

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2022 - Teamsprint mannen
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.