Lee Joon-ho
schaatser uit Zuid-Korea / Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Lee Joon-ho (Koreaans: 이준호) (Seoel, 7 september 1965) is een Zuid-Koreaans shorttracker.
Lee Joon-ho | ||||
---|---|---|---|---|
Plaats uw zelfgemaakte foto hier | ||||
Persoonlijke informatie | ||||
Geboortedatum | 7 september 1965 | |||
Geboorteplaats | Seoel | |||
Nationaliteit | Zuid-Korea | |||
Lengte | 1,71m | |||
Sportieve informatie | ||||
Discipline | Shorttrack | |||
Olympische Spelen | 1992, 1994 | |||
|
Lee werd in 1990 in Amsterdam wereldkampioen individueel. Tijdens de Olympische Winterspelen 1992 won hij de gouden medaille in de relay en de bronzen medaille op de 1000 meter.
Olympische Zomerspelen
Jaar | Plaats | Resultaten |
---|---|---|
1992 | Albertville | relay 1000 m |
1994 | Hamar | 6e 500 m 5e 1000 m |
Wereldkampioenschappen
Jaar | Plaats | Resultaten |
---|---|---|
1990 | Amsterdam | 1 individueel |
1991 | Sydney | 3 individueel |
1991 | Seoel | 2 team |
1992 | Denver | 3 individueel |
1994 | Cambridge | 1 team |
1995 | Zoetermeer | 1 team |
Bronnen, noten en/of referenties
|
1992: Kim, Lee, Mo, Song · 1994: Carnino, Fagone, Herrnhof, Vuillermin · 1998: Bédard, Campbell, Drolet, Gagnon · 2002: Bédard, Gagnon, Guilmette, Tremblay, Turcotte · 2006: Ahn, Lee, Seo, Song · 2010: Bastille, Ch. Hamelin, F. Hamelin, Jean, Tremblay · 2014: An, Grigorev, Jelistratov, Zacharov · 2018: S. Liu, S.S. Liu, Knoch, Burján · 2022: Ch. Hamelin, Dubois, Pierre-Gilles, Dion
1976: Alan Rattray · 1977: Gaétan Boucher · 1978: James Lynch · 1979: Hiroshi Toda · 1980: Gaétan Boucher · 1981: Benoît Baril · 1982: Guy Daignault · 1983: Louis Grenier · 1984: Guy Daignault · 1985: Toshinobu Kawai · 1986: Tatsuyoshi Ishihara · 1987: Toshinobu Kawai/Michel Daignault · 1988: Peter van der Velde · 1989: Michel Daignault · 1990: Lee Joon-ho · 1991: Wilf O'Reilly · 1992: Kim Ki-hoon · 1993: Marc Gagnon · 1994: Marc Gagnon · 1995: Chae Ji-hoon · 1996: Marc Gagnon · 1997: Kim Dong-sung · 1998: Marc Gagnon · 1999: Li JiaJun · 2000: Min Ryoung · 2001: Li JiaJun · 2002: Kim Dong-sung · 2003: Ahn Hyun-soo · 2004: Ahn Hyun-soo · 2005: Ahn Hyun-soo · 2006: Ahn Hyun-soo · 2007: Ahn Hyun-soo · 2008: Apolo Anton Ohno · 2009: Lee Ho-suk · 2010: Lee Ho-suk · 2011: Noh Jin-kyu · 2012: Kwak Yoon-gy · 2013: Sin Da-woon · 2014: Viktor An · 2015: Sjinkie Knegt · 2016: Han Tianyu · 2017: Seo Yi-ra · 2018: Charles Hamelin · 2019: Lim Hyo-jun · 2021: Shaoang Liu · 2022: Shaoang Liu