Li Xiaopeng (turner)
Chinees artistiek turner / Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Li Xiaopeng (Changsha, 27 januari 1981) is een Chinees turner.
Li Xiaopeng | ||||
---|---|---|---|---|
Persoonlijke informatie | ||||
Geboortedatum | 27 januari 1981 | |||
Geboorteplaats | Changsha | |||
Nationaliteit | China | |||
Lengte | 1,62m | |||
Sportieve informatie | ||||
Discipline | Turnen | |||
Olympische Spelen | 2000, 2004, 2008 | |||
Belangrijkste prestaties | ||||
Olympische Spelen: (2000 2x, 2008 2x) Olympische Spelen: (2004) | ||||
|
Li werd in 1997, 1999 en 2003 wereldkampioen in de landenwedstrijd, in 1999, 2002 en 2003 op sprong en in 2002 en 2003 op brug. Ondanks dat Li drievoudig wereldkampioen was op sprong was tijdens de spelen de zevende plaats in 2004 zijn beste prestatie.
Li won tijdens de Olympische Zomerspelen 2000 in het Australische Sydney de gouden medaille in de landenwedstrijd en aan de brug.
Vier jaar later tijdens de Olympische Zomerspelen 2004 in het Griekse Athene won Li de bronzen medaille aan de brug, in de landenwedstrijd stelde de Chinese ploeg met een vijfde plaat teleur.
Tijdens de Olympische Zomerspelen 2008 in eigen land won Li de gouden medaille aan de brug en in de landenwedstrijd.
Olympische Zomerspelen
Wereldkampioenschappen turnen
Jaar | Plaats | Resultaten |
---|---|---|
1997 | Lausanne | 1 in de landenwedstrijd 2 aan de brug 3 op vloer |
1999 | Tianjin | 1 in de landenwedstrijd 1 op sprong 6e aan de brug |
2002 | Debrecen | 1 op brug 1 op sprong |
2003 | Anaheim | 1 op brug 1 op sprong 1 in de landenwedstrijd 5e aan de rekstok |
2005 | Melbourne | 2 op brug |
Bronnen, noten en/of referenties
|
1896: Alfred Flatow · 1904: George Eyser · 1924: August Güttinger · 1928: Ladislav Vácha · 1932: Romeo Neri · 1936: Konrad Frey · 1948: Michael Reusch · 1952: Hans Eugster · 1956: Viktor Tsjoekarin · 1960: Boris Sjachlin · 1964: Yukio Endo · 1968: Akinori Nakayama · 1972: Sawao Kato · 1976: Sawao Kato · 1980: Aleksandr Tkatsjov · 1984: Bart Conner · 1988: Vladimir Artemov · 1992: Vitali Tsjerbo · 1996: Roestam Sjaripov · 2000: Li Xiaopeng · 2004: Valeri Gontsjarov · 2008: Li Xiaopeng · 2012: Feng Zhe · 2016: Oleg Vernjajev · 2020: Zou Jingyuan
1904: Grieb, Hess, Heida, Kassell, Lenhart, Reckeweg · 1908: Åsbrink, Bertilsson, Cedercrona, Cervin, Degermark, Folcker, Forssman, Granfelt, Hårleman, Hellsten, Höjer, Holmberg, Holmberg, Holmberg, Jahnke, Jarlén, Johnsson, Johnsson, von Kantzow, Landberg, Lanner, Ljung, Moberg, Norberg, Norberg, Norberg, Norling, Norling, Olson, Peterson, Rosén, Rosenquist, Sjöblom, Sörvik, Sörvik, Svensson, Vingqvist, Widforss · 1912: Bianchi, Boni, Braglia, Domenichelli, Fregosi, Gollini, Loi, Maiocco, Mangiante, Mangiante, Mazzarocchi, Romano, Salvi, Savorini, Tunesi, Zampori, Zanolini, Zorzi · 1920: Andreoli, Bellotto, Bianchi, Bonatti, Cambiaso, Contessi, Costigliolo, Costigliolo, Domenichelli, Ferrari, Fregosi, Ghiglione, Levati, Loi, Lucchetti, Maiocco, Mandrini, Mangiante, Marovelli, Mastromarino, Paris, Pastorini, Roselli, Salvi, Tubino, Zampori, Zorzi · 1924: Cambiaso, Lertora, Lucchetti, Maiocco, Mandrini, Martino, Paris, Zampori · 1928: Grieder, Güttinger, Hänggi, Mack, Miez, Pfister, Steinemann, Wezel · 1932: Capuzzo, Guglielmetti, Lertora, Neri, Tognini · 1936: Beckert, Frey, Schwarzmann, Stadel, Stangl, Steffens, Volz, Winter · 1948: Aaltonen, Huhtanen, Laitinen, Rove, Saarvala, Salmi, Savolainen, Teräsvirta · 1952: Beljakov, Berdijev, Korolkov, Leonkin, Moeratov, Perelman, Sjaginjan, Tsjoekarin · 1956: Azarjan, Moeratov, Sjachlin, Stolbov, Titov, Tsjoekarin · 1960: Aihara, Endo, Mitsukuri, Ono, Takemoto, Tsurumi · 1964: Endo, Hayata, Mitsukuri, Ono, Tsurumi, Yamashita · 1968: Endo, S. Kato, T. Kato, Kenmotsu, Nakayama, Tsukahara · 1972: Kasamatsu, Kato, Kenmotsu, Nakayama, Okamura, Tsukahara · 1976: Fujimoto, Igarashi, Kajiyama, Kato, Kenmotsu, Tsukahara · 1980: Andrianov, Azarjan, Ditjatin, Makoets, Markelov, Tkatsjov · 1984: Conner, Daggett, Gaylord, Hartung, Johnson, Vidmar · 1988: Artemov, Bilozertsjev, Gogoladze, Charkow, Ljoekin, Novikov · 1992: Belenki, Korobtsjinski, Misjoetin, Sjaripov, Tsjerbo, Voropajev · 1996: Sergei Charkow, Krjoekov, Nemov, Podgorny, Troesj, Vasilenko, Voropajev · 2000: Huang, Li, Xiao, Xing, Yang, Zheng · 2004: Kashima, Mizutori, Nakano, Tomita, Tsukahara, Yoneda · 2008: Chen, Huang, Li, Xiao, Yang, Zou · 2012: Chen, Feng, Guo, Zhang, Zou · 2016: Katō, Shirai, Tanaka, Uchimura, Yamamuro · 2020: Abljazin, Beljavskij, Dalalojan, Nagorny