Lijst van eredoctoraten van de Technische Universiteit Delft
Wikimedia-lijst / Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Dit is een lijst van alle eredoctoraten die door de Technische Universiteit Delft zijn uitgereikt op chronologische volgorde.
Meer informatie Naam, Uitgereikt in het jaar ...
Naam | Uitgereikt in het jaar | Beroep |
---|---|---|
Cornelis Lely | 1907 | civiel ingenieur en vader van de Zuiderzeewerken |
Abraham Kuyper | 1907 | minister-president en theoloog |
Jacob Kraus | 1907 | waterbouwkundige en eerste rector magnificus van de Technische Hogeschool |
Jacobus van 't Hoff | 1907 | scheikundige en Nobelprijswinnaar |
Gerrit van Diesen | 1907 | civiel ingenieur |
Pierre Cuypers | 1907 | architect van onder andere Rijksmuseum en Station Amsterdam Centraal |
Johannes Bosscha jr. | 1907 | natuurkundige en directeur van de Polytechnische School |
Rogier Verbeek | 1909 | geoloog en aardwetenschapper |
Jan Lorié | 1909 | grondlegger geologisch onderzoek van Nederland |
Jacobus L. Cluysenaer | 1913 | spoorwegingenieur en directeur van de Staatsspoorwegen |
Gerard L.F. Philips | 1917 | oprichter NV Philips |
George W. van Heukelom | 1917 | ingenieur en architect |
Alphonse C.Ch.G. van Hemert | 1917 | ingenieur en directeur van voorloper Hollandse Beton Groep (HBG) |
Hendrik Lorentz | 1918 | natuurkundige en Nobelprijswinnaar |
Jan Schroeder van der Kolk | 1919 | theoreticus en experimentator op het gebied van bruggenbouw |
Heike Kamerlingh Onnes | 1920 | natuurkundige en Nobelprijswinnaar |
Constantijn P. Holst Gilliszoon | 1922 | hoogleraar mechanica |
François G. Waller | 1925 | president-directeur Koninklijke Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek te Delft |
Hendrik P. Berlage | 1925 | architect van onder andere Beurs van Berlage |
Nicolaas Wing Easton | 1928 | mijnbouwkundige en geoloog |
Coenraad F. Stork | 1929 | werktuigbouwkundige |
Sir Henri W.A. Deterding | 1929 | directeur van de Koninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschappij (KNPM) |
Johan Ringers | 1930 | waterstaatkundig ingenieur en directeur van Rijkswaterstaat |
Pieter Joosting | 1930 | architect van De Hef |
Frederik K.Th. van Iterson | 1930 | werktuigbouwkundige en directeur van de Staatsmijnen |
Gilles Holst | 1934 | natuurkundige en oprichter Philips Natuurkundig Laboratorium |
Marinus Damme | 1938 | werktuigbouwkundige en directeur-generaal van de PTT |
Arthur Stoll | 1947 | biochemicus en ontdekker van LSD |
Daniël P. Ross van Lennep | 1947 | scheikundig ingenieur en directeur van de Staatsmijnen in Limburg |
Albert Plesman | 1947 | medeoprichter en eerste directeur van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij |
Willem Hupkes | 1947 | directeur van de Nederlandse Spoorwegen |
Willem J.H. Harmsen | 1947 | directeur-generaal van Rijkswaterstaat |
Victor J.P. de Blocq v. Kuffeler | 1949 | waterbouwkundige en Directeur-Generaal der Zuiderzeewerken |
Pieter Verhagen | 1950 | architect en stedenbouwkundige |
Jacob C. van Staveren | 1950 | elektrotechnicus en directeur KEMA |
Z.K.H. Prins Bernhard | 1951 | Prins der Nederlanden |
Hubert (Hub) J. van Doorne | 1953 | oprichter Van Doorne's Automobielfabriek |
Lambertus Neher | 1954 | directeur van de PTT |
Steef (Th.S.G.J.M.) van Schaik | 1955 | directeur Algemene Kunstzijde Unie en minister |
Jacobus Johannes Pieter Oud | 1955 | architect van onder andere en het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam en Café De Unie |
Fransiscus Q. den Hollander | 1955 | president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen |
Hendrik A. Hidde Nijland | 1955 | electotechnisch ingenieur en oprichter van firma Coq in Utrecht |
Hendrik Bloemgarten | 1955 | mijnbouwkundige en directeur van de Koninklijke/Shell Groep |
Theodore von Kármán | 1956 | ingenieur en natuurkundige |
Sir John Douglas Cockcroft | 1959 | directeur Brits kernwapenprogramma en Nobelprijswinnaar |
Albert Bouwers | 1963 | natuurkundige en een van de uitvinders van röntgenfotografie |
Gerrit Th. Rietveld | 1964 | grafisch ontwerper, meubelontwerper en architect van onder andere het Rietveld Schröderhuis |
Johan Diedrich Fast | 1965 | scheikundige en buitengewoon hoogleraar metaalkunde |
Johannes G. van der Corput | 1966 | wiskundige en directeur van het Mathematisch Centrum in Amsterdam |
Evert J.W. Verwey | 1967 | scheikundige |
Jacob (Jaap) P. den Hartog | 1967 | werktuigbouwkundige |
Johannes M. Bijvoet | 1967 | scheikundige en pionier in de kristallografie |
Gerardus H. Bast | 1967 | directeur-generaal van de PTT |
Theodoor Ph. Tromp | 1968 | vicepresident van Philips en minister |
Alexander Drijver | 1969 | werktuigbouwkundige, directielid en lid van de raad van commissarissen bij de Hoogovens |
Bernard D.H. Tellegen | 1970 | elektrotechnisch ingenieur en uitvinder van de pentode |
Klaas Posthumus | 1970 | natuurkundige en uitvinder van de magnetron |
Herre Rinia | 1971 | algemeen directeur van het Philips Natuurkundig Laboratorium |
Dennis Gabor | 1971 | natuurkundige en Nobelprijswinnaar |
Willem van Tijen | 1973 | architect van onder andere De Dreijenborch in Wageningen |
Jan Jacobus Went | 1974 | leidinggevende bij KEMA bij onderzoek naar de suspensiekernreactor |
Hendrik Cornelis (Kees) van Meerten | 1975 | hoofdconstructeur van de Fokker F27 'Friendship' |
Walter M.J. Soete | 1976 | specialist op het gebied van lastechniek |
Lylke Schepers | 1977 | directeur van de Koninklijke/Shell Groep |
Gustav Lorentzen | 1977 | natuurkundige en hoogleraar in de koudetechniek |
Robert Byron Bird | 1977 | scheikundige en schrijver van studieboeken over chemische transportverschijnselen |
Jacob Bear | 1978 | civiel technicus en autoriteit in de grondwaterhydrologie |
Adriaan van Wijngaarden | 1979 | wiskundige en grondlegger van de informatica in Nederland |
Willem Frederik Schut | 1982 | stedenbouwkundige en minister |
Alexander Horowitz | 1982 | uitvinder van de Philishave |
Dirk Willem van Krevelen | 1984 | scheikundige en directeur research bij de Staatsmijnen in Limburg |
Suyono Sosrodarsono | 1985 | civiel technicus en minister in Indonesië |
Gerhardus Johannes Wormmeester | 1987 | pionier van de containeroverslag |
Willem Arend Ferguson | 1987 | leidinggevende bij dichten dijken na de Watersnood van 1953 |
Wisse Dekker | 1987 | president-directeur van Philips |
Elbert Rutan | 1990 | uitvinder van de Rutan Voyager |
Aldo Ernest van Eyck | 1990 | architect van onder andere het Burgerweeshuis in Amsterdam |
Andries Rinse Miedema | 1991 | adjunct-directeur van Philips Natuurkundig Laboratorium |
Thomas Brown Sheridan | 1991 | werktuigbouwkundige en pionier in de robotica |
Pieter Winsemius | 1992 | bedrijfskundige en minister |
Jan Vincent Sengers | 1992 | natuurkundige en echtgenoot van Johanna Maria Hendrika Levelt-Sengers |
Johanna Maria Hendrika Levelt-Sengers | 1992 | natuurkundige en eerste vrouwelijke eredoctor in Delft |
Renzo Piano | 1992 | industrieel ontwerper en architect van onder andere NEMO in Amsterdam |
Jan Agema | 1992 | civiel technicus en "Mister Deltawerken" |
Willem Hendrik Crouwel | 1994 | grafisch ontwerper van o.a de telefoongids |
John Wilhems Geus | 1996 | scheikundige en specialist in heterogene katalyse |
Neville John Hogan | 1997 | werktuigbouwkundige |
Santiago Callatrava Valls | 1997 | architect van o.a de Calatravabruggen in Haarlemmermeer |
Gerrit Blom | 1998 | directeur-generaal van Rijkswaterstaat |
Byron D. Tapley | 1998 | lucht- en ruimtevaartingenieur |
Cornelis Le Pair | 2000 | oprichter en directeur van de Stichting voor de Technische Wetenschappen |
Else Kooi | 2000 | scheikundige en uitvinder van LOCOS |
Peter Alfred Ziegler | 2001 | geoloog |
Floris Takens | 2001 | wiskundige en deskundige op het gebied van de chaostheorie |
Richard De Neufville | 2002 | hoogleraar en grondlegger technische bestuurskunde |
Don Mark Eigler | 2002 | natuurkundige en 'gothfather' van de nanotechnologie |
Saskia Sassen | 2004 | sociologe en econome |
Antoine Roederer | 2005 | elektrotechnicus en onderzoeker op onder andere het gebied van antennes |
Donald Norman | 2006 | hoogleraar in de cognitieve psychologie en de informatica |
Matthias Reuss | 2006 | biochemicus en directeur van het Institute of Biochemical Engineering |
Michael Grätzel | 2007 | scheikundige en uitvinder van de DSC (zonnecel) |
Chimay Anumba | 2007 | hoogleraar constructie en bouwinformatica |
Andre Geim | 2009 | natuurkundige, Nobelprijswinnaar en ontwikkelaar van gecko-tape |
Wijbren Jouwsma | 2009 | directeur en oprichter van Bronkhorst High-Tech |
Sugata Mitra | 2011 | onderwijskundige en initiator van ‘The Hole In The Wall’ |
Jos Pâques | 2012 | grondlegger en eigenaar van watertechnologiebedrijf Paques |
Avelino Corma | 2013 | heterogene katalyse |
Dirk Helbing | 2014 | sociologie & sociodynamica |
Deborah Hersman | 2014 | veiligheid |
Anthony Townsend | 2015 | stedelijke ontwikkeling |
Sebastian Thrun | 2016 | ontwikkeling van de zelfrijdende auto |
Andrew Endy | 2017 | ontwikkeling van synthetische biologische cellen die kunnen functioneren als een transistor of een transcriptor |
Xiaowei Zhuang | 2017 | ontwikkeling van ‘super resolution microscopy’ |
Manuel Alvarinho | 2017 | ontwikkeling van drinkwater- en sanitaire voorzieningen |
Alessandro Vespignani | 2017 | verbindingen tonen tussen medische epidemiologie en verspreiding van virussen in ict-netwerken |
Søren Hermansen | 2019 | Energietransitie op Samsø |
Mercedes Maroto-Valer | 2019 | CO2 omzetting |
Batya Friedman[1] | 2020 | "pionier op het gebied van value sensitive design" |
Marco Steinberg | 2020 | "wegbereider voor het vak strategisch ontwerp" |
Jennifer Holmgren | 2022 | "bijdragen aan de energietransitie" |
Jürgen Janek[2] | 2022 | "bijdragen aan de energietransitie" |
Frans Timmermans | 2022 | "bijdragen aan de energietransitie" |
Sluiten
- Honderd maal honoris causa, in Delft Integraal, 2006
Bronnen, noten en/of referenties
|