Lijst van inzendingen voor Oscar voor beste niet-Engelstalige film 2018 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Lijst van inzendingen voor Oscar voor beste niet-Engelstalige film 2018.

Lijst van inzendingen voor Oscar voor beste niet-Engelstalige film 2018

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Dit is de lijst van inzendingen voor Oscar voor beste niet-Engelstalige film 2018. De Academy of Motion Picture Arts and Sciences (AMPAS) nodigt jaarlijks de filmindustrieën van alle landen uit om een film in te zenden voor de Oscar voor beste niet-Engelstalige film, sinds het ontstaan van de filmprijs in 1956. De ingezonden films dienden in hun respectievelijke landen hun première te hebben tussen 1 oktober 2016 en 30 september 2017.

De deadline voor de inzendingen was 2 oktober 2017. In oktober werd de definitieve lijst door de Academy gepubliceerd. Een recordaantal van 92 landen dienden een film in waarvan zes landen voor de eerste maal, Haïti, Honduras, Laos, Mozambique, Senegal en Syrië. Zowel Ghana als de Verenigde Arabische Emiraten kwamen in aanmerking om voor de eerste maal een film in te zenden maar deden dit uiteindelijk niet. Macedonië besloot geen film in te zenden omdat de twee kandidaten (Golden Five van Goran Trenchovski en When the Day Had No Name van Teona Strugar Mitevska) niet voldeden aan hun kwaliteitseisen.

Op 13 december 2017 werden de negen films bekendgemaakt die op de shortlist komen[1] en op 23 januari 2018 worden de vijf genomineerden bekendgemaakt.

Inzendingen

Land Engelstalige filmtitel Originele titel Taal Regie Resultaat
 Afghanistan
Letter to the President Namai ba rahis gomhor
نامه‌ای به رییس‌جمهور
Dari Roya Sadat Niet genomineerd
 Albanië
Daybreak Dita zë fill Albanees Gentian Koçi Niet genomineerd
 Algerije
Road to Istanbul La Route d'Istanbul Frans Rachid Bouchareb Niet genomineerd
 Armenië
Yeva Yeva
Եվա
Armeens Anahit Abad Niet genomineerd
 Australië
The Space Between The Space Between Italiaans, Engels Ruth Borgobello Niet genomineerd
 Azerbeidzjan
Pomegrade Orchard Nar baği Azerbeidzjaans Ilgar Najaf Niet genomineerd
 Bangladesh
The Cage Khacha
খাঁচা
Bengaals Akram Khan Niet genomineerd
 België
Racer and the Jailbird Le Fidèle[2] Frans Michaël R. Roskam Niet genomineerd
 Bolivia
Dark Skull Viejo calavera Spaans Kiro Russo Niet genomineerd
 Bosnië en Herzegovina
Men Don't Cry Muškarci ne plaču Bosnisch Alen Drljević Niet genomineerd
 Brazilië
Bingo: The King of the Mornings Bingo: O Rei das Manhãs Portugees Daniel Rezende Niet genomineerd
 Bulgarije
Glory Slava
Слава
Bulgaars Kristina Grozeva en Petar Valchanov Niet genomineerd
 Cambodja
First They Killed My Father First They Killed My Father Khmer, Engels Angelina Jolie Niet genomineerd
 Canada
Hochelaga, Land of Souls Hochelaga, terre des âmes Frans, Engels, Mohawk, Algonquin François Girard Niet genomineerd
 Chili
A Fantastic Woman Una mujer fantástica Spaans Sebastián Lelio Gewonnen
 China
Wolf Warrior 2 Zhan Lang II
战狼2
Mandarijns, Engels Wu Jing Niet genomineerd
 Colombia
Guilty Men Pariente Spanish Iván Gaona Niet genomineerd
 Costa Rica
The Sound of Things El Sonido de las Cosas Spaans Ariel Escalante Niet genomineerd
 Denemarken
You Disappear Du forsvinder Deens Peter Schønau Fog Niet genomineerd
 Dominicaanse Republiek
Woodpeckers Carpinteros Spaans José María Cabral Niet genomineerd
 Duitsland
In the Fade Aus dem Nichts Duits Fatih Akın
Shortlist december
 Ecuador
Alba Alba Spaans Ana Cristina Barragán Niet genomineerd
 Egypte
Sheikh Jackson Sheikh Jackson
شيخ جاكسون
Arabisch Amr Salama Niet genomineerd
 Estland
November November Ests Rainer Sarnet Niet genomineerd
 Filipijnen
Birdshot Birdshot Filipino Mikhail Red Niet genomineerd
 Finland
Tom of Finland Tom of Finland Fins, Engels Dome Karukoski Niet genomineerd
 Frankrijk
Beats per Minute 120 battements par minute Frans Robin Campillo Niet genomineerd
 Georgië
Scary Mother Sashishi Deda
საშიში დედა
Georgisch Ana Urushadze Niet genomineerd
 Griekenland
Amerika Square Plateia Amerikis
Πλατεία Αμερικής
Grieks Yannis Sakardis Niet genomineerd
 Haïti
Ayiti Mon Amour Ayiti mon amour Frans Guetty Felin Niet genomineerd
 Honduras
Morazán Morazán Spaans Hispano Durón Niet genomineerd
 Hongarije
On Body and Soul Testről és lélekről Hongaars Ildikó Enyedi Genomineerd
 Hongkong
Mad World Yat nim mou ming
一念無明
Kantonees Wong Chun Niet genomineerd
 Ierland
Song of Granite Song of Granite Iers, Engels Pat Collins Niet genomineerd
 IJsland
Under the Tree Undir trénu IJslands Hafsteinn Gunnar Sigurðsson Niet genomineerd
 India
Newton Newton Hindi Amit V Masurkar Niet genomineerd
 Indonesië
Leftovers Turah Tegalees Wicaksono Wisnu Legowo Niet genomineerd
 Irak
The Dark Wind Reṣeba
العاصفة السوداء
Arabisch, Koerdisch Hussein Hassan Niet genomineerd
 Iran
Breath Nafas
نفس
Perzisch Narges Abyar Niet genomineerd
 Israël
Foxtrot פוֹקְסטְרוֹט Hebreeuws Samuel Maoz
Shortlist december
 Italië
A Ciambra A Ciambra Italiaans Jonas Carpignano Niet genomineerd
 Japan
Her Love Boils Bathwater Yu o wakasu hodo no atsui ai
湯を沸かすほどの熱い愛
Japans Ryōta Nakano Niet genomineerd
 Kazachstan
The Road to Mother Анаға апарар жол Kazachs, Russisch Akan Satajev Niet genomineerd
 Kenia
Kati Kati Kati Kati Swahili, Engels Mbithi Masya Niet genomineerd
 Kirgizië
Centaur Kentavr
Кентавр
Kirgizisch Aktan Abdikalikov Niet genomineerd
 Kosovo
Unwanted T'padashtun Nederlands, Albanees Edon Rizvanolli Niet genomineerd
 Kroatië
Quit Staring at My Plate Ne gledaj mi u pijat Kroatisch Hana Jušić Niet genomineerd
 Laos
Dearest Sister Nong hak
ນ້ອງຮັກ
Lao Mattie Do Niet genomineerd
 Letland
The Chronicles of Melanie Melānijas hronika Lets, Russisch Viestur Kairish Niet genomineerd
 Libanon
The Insult L'Insulte
قضية رقم ٢٣
Arabisch, Frans Ziad Doueiri Genomineerd
 Litouwen
Frost Šerkšnas Litouws Šarūnas Bartas Niet genomineerd
 Luxemburg
Barrage Barrage Frans Laura Schroeder Niet genomineerd
 Marokko
Razzia Razzia
غزية
Arabisch Nabil Ayouch Niet genomineerd
 Mexico
Tempestad Tempestad Spaans Tatiana Huezo Niet genomineerd
 Mongolië
The Children of Genghis The Children of Genghis Mongools Zolbayar Dorj Niet genomineerd
 Mozambique
The Train of Salt and Sugar Comboio de Sal e Açúcar Portugees Licínio Azevedo Niet genomineerd
 Nederland
Layla M. Layla M. Nederlands, Arabisch, Engels Mijke de Jong Niet genomineerd
 Nepal
White Sun Seto Surya
सेतो सूर्य
Nepalees Deepak Rauniyar Niet genomineerd
 Nieuw-Zeeland
One Thousand Ropes One Thousand Ropes Samoa Tusi Tamasese Niet genomineerd
 Noorwegen
Thelma Thelma Noors Joachim Trier Niet genomineerd
 Oekraïne
Black Level Рівень чорного Oekraiens Valentin Vasjanovitsj Niet genomineerd
 Oostenrijk
Happy End Happy End Frans, Engels Michael Haneke Niet genomineerd
 Pakistan
Saawan Saawan
ساون
Urdu Farhan Alam Niet genomineerd
 Palestina
Wajib Wajib
واجب
Arabisch Annemarie Jacir Niet genomineerd
 Panama
Beyond Brotherhood Más que hermanos Spaans Arianne Benedetti Niet genomineerd
 Paraguay
Los Buscadores Los Buscadores Spaans, Guarani Juan Carlos Maneglia en Tana Schembori Niet genomineerd
 Peru
Rosa Chumbe Rosa Chumbe Spaans Jonatan Relayze Niet genomineerd
 Polen
Spoor Pokot Pools Agnieszka Holland Niet genomineerd
 Portugal
Saint George São Jorge Portugees Marco Martins Niet genomineerd
 Roemenië
The Fixer Fixeur Roemeens Adrian Sitaru Niet genomineerd
 Rusland
Loveless Nelyubov
Нелюбовь
Russisch Andrei Zviagintsev Genomineerd
 Senegal
Félicité Félicité Lingala, Frans Alain Gomis
Shortlist december
 Servië
Requiem for Mrs. J. Rekvijem za gospodju J.
Реквијем за госпођу Ј.
Servisch Bojan Vuletić Niet genomineerd
 Singapore
Pop Aye Pop Aye Thais Kirsten Tan Niet genomineerd
 Slowakije
The Line Čiara Slovaaks Peter Bebjak Niet genomineerd
 Slovenië
The Miner Rudar Sloveens Hanna Antonina Wojcik Slak Niet genomineerd
 Spanje
Summer 1993 Estiu 1993 Catalaans Carla Simón Niet genomineerd
 Syrië
Little Gandhi Little Gandhi Arabisch, Engels Sam Kadi Niet genomineerd
 Taiwan
Small Talk Ri Chang Dui Hua
日常對話
Taiwanees Huang Hui-chen Niet genomineerd
 Thailand
By the Time It Gets Dark Dao Khanong
ดาวคะนอง
Thais Anocha Suwichakornpong Niet genomineerd
 Tsjechië
Ice Mother Bába z ledu Tsjechisch Bohdan Sláma Niet genomineerd
 Tunesië
The Last of Us Akher Wahed Fina
اخر واحد فينا
Geen dialogen Ala Eddine Slim Niet genomineerd
 Turkije
Ayla: The Daughter of War Ayla Turks, Koreaans, Engels Can Ulkay Niet genomineerd
 Uruguay
Another Story of the World Otra historia del mundo Spaans Guillermo Casanova Niet genomineerd
 Venezuela
El Inca El Inca Spaans Ignacio Castillo Cottin Niet genomineerd
 Verenigd Koninkrijk
My Pure Land My Pure Land
میرا پاک لینڈ
Urdu Sarmad Masud Niet genomineerd
 Vietnam
Father and Son Cha cõng con Vietnamees Lương Đình Dũng Niet genomineerd
 Zweden
The Square The Square Zweeds Ruben Östlund Genomineerd
 Zuid-Afrika
The Wound Inxeba Xhosa John Trengove
Shortlist december
 Zuid-Korea
A Taxi Driver Taeksi woonjunsa
택시운전사
Koreaans, Engels Jang Hoon Niet genomineerd
 Zwitserland
The Divine Order Die göttliche Ordnung Duits Petra Biondina Volpe Niet genomineerd

Zie ook

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Lijst van inzendingen voor Oscar voor beste niet-Engelstalige film 2018
Listen to this article