Lijst van leden van het Europese Hof voor de Rechten van de Mens - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Lijst van leden van het Europese Hof voor de Rechten van de Mens.

Lijst van leden van het Europese Hof voor de Rechten van de Mens

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Dit is een lijst van leden van het Europese Hof voor de Rechten van de Mens in Straatsburg. Het Hof werd opgericht door de Raad van Europa en baseert zich op het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens. Het eerste overzicht bestaat uit de rechters van het hof; het tweede uit de griffiers. De lijst is geactualiseerd tot 19 augustus 2017.

Rechters

De rechters worden benoemd voor een periode van 9 jaar. Elk land die de Europese Conventie van de Rechten van de Mens heeft geratificeerd kan een lijst met drie kandidaten indienen, waarna de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa een van deze drie rechters met absolute meerderheid verkiest.

Land Naam Leven Ambtstermijn
 Albanië
Kristaq Traja 1955 1998 – 2008
 Albanië
Ledi Bianku 1971 2008 – 2017
 Andorra
Josep Casadevall 1946 1996 – 2015
 Andorra
Pere Pastor Vilanova 1968 2015 – 2024
 Armenië
Alvina Gjorloemjan 1956 2003 – 2015
 Armenië
Armen Haroetjoenjan 1964 2015 – 2024
 Azerbeidzjan
Xanlar Hacıyev 1956 2003 – 2015
 Azerbeidzjan
Lətif Hüseynov 1964 2017 – 2026
 België
Henri Rolin 1891 – 1973 1959 – 1971
 België
Walter-Jean Ganshof van der Meersch 1900 – 1993 1973 – 1986
 België
Jan De Meyer 1921 – 2014 1986 – 1998
 België
Françoise Tulkens 1942 1998 – 2012
 België
Paul Lemmens 1954 2012 – 2021
 Bosnië en Herzegovina
Ljiljana Mijović 1964 2004 – 2011
 Bosnië en Herzegovina
Faris Vehabović 1967 2012 – 2021
 Bulgarije
Dimitar Gotsjev 1936 1992 – 1998
 Bulgarije
Snezjana Botoesjarova 1955 1998 – 2008
 Bulgarije
Zdravka Kalajdzjiëva 1951 2008 – 2017
 Bulgarije
Jonko Grozev 1965 2015 – 2024
 Cyprus7
Mehmet Zekia 1903 – 1984 1961 – 1984
 Cyprus
Andreas Nicolas Loizou 1926 – 2002 1990 – 1998
 Cyprus
Loukis Loucaides 1937 1998 – 2008
 Cyprus
George Nicolaou 1945 2008 – 2015
 Cyprus
Georgios Sergides 1955 2016 – 2025
 Denemarken
Alf Ross 1899 – 1979 1959 – 1971
 Denemarken
Helga Pedersen 1911 – 1980 1971 – 1980
 Denemarken
Max Sørensen 1913 – 1981 1980 – 1981
 Denemarken
Jørgen Gersing 1927 – 1988 1982 – 1988
 Denemarken
Isi Foighel 1927 – 2007 1988 – 1998
 Denemarken
Peer Lorenzen 1944 1998 – 2014
 Denemarken
Jon Fridrik Kjølbro 1967 2014 – 2023
 Duitsland
Hermann Mosler 1912 – 2001 1959 – 1980
 Duitsland
Rudolf Bernhardt 1925 1981 – 1998
 Duitsland
Georg Ress 1935 1998 – 2004
 Duitsland
Renate Jaeger 1940 2004 – 2010
 Duitsland
Angelika Nußberger 1963 2011 – 2019
 Estland
Uno Lõhmus 1952 1994 – 1998
 Estland
Rait Maruste 1953 1998 – 2010
 Estland
Julia Laffranque 1974 2011 – 2020
 Finland
Raimo Pekkanen 1927 1989 – 1998
 Finland
Matti Pellonpää 1950 1998 – 2006
 Finland
Päivi Hirvelä 1954 2007 – 2015
 Finland
Pauliine Koskelo 1956 2016 – 2025
 Frankrijk
René Cassin 1887 – 1976 1959 – 1976
 Frankrijk
Pierre-Henri Teitgen 1908 – 1997 1976 – 1980
 Frankrijk
Louis-Edmond Pettiti 1916 – 1998 1980 – 1998
 Frankrijk
Jean-Paul Costa 1941 1998 – 2011
 Frankrijk
André Potocki 1950 2011 – 2020
 Georgië
Mindia Oegrechelidze 1942 1999 – 2008
 Georgië
Nona Tsotsoria 1973 2008 – 2017
 Griekenland
Georges Maridakis 1890 – 1979 1959 – 1970
 Griekenland
Dimitrios Evrigenis 1925 – 1986 1975 – 1986
 Griekenland
Nicolas Valticos 1918 – 2003 1986 – 1998
 Griekenland
Christos Rozakis 1941 1998 – 2011
 Griekenland
Linos-Alexander Sicilianos 1960 2011 – 2020
 Hongarije
András Baka 1952 1991 – 2008
 Hongarije
András Sajo 1949 2008 – 2017
 Hongarije
Péter Paczolay 1956 2017 – 2026
 Ierland
Richard McGonigal 1902 – 1964 1959 – 1964
 Ierland
Conor Maguire 1889 – 1971 1965 – 1971
 Ierland
Philip O'Donoghue 1896 – 1987 1971 – 1980
 Ierland
Brian Walsh 1918 – 1998 1980 – 1998
 Ierland
John Hedigan 1948 1998 – 2007
 Ierland
Ann Power-Forde 1962 2008 – 2017
 Ierland
Síofra O’Leary 1968 2015 – 2024
 Italië
Giorgio Balladore Pallieri 1905 – 1980 1959 – 1980
 Italië
Carlo Russo 1920 – 2007 1981 – 1998
 Italië
Benedetto Conforti 1930 – 2016 1998 – 2001
 Italië
Vladimiro Zagrebelsky 1940 2001 – 2010
 Italië
Guido Raimondi 1953 2010 – 2019
 Kroatië
Nina Vajić 1948 1998 – 2013
 Kroatië
Ksenija Turković 1964 2013 – 2022
 Letland
Egils Levits 1955 1995 – 2004
 Letland
Ineta Ziemele 1970 2005 – 2015
 Letland
Mārtiņš Mits 1972 2015 – 2024
 Liechtenstein/
 Canada1
Ronald St. John Macdonald 1928 – 2006 1980 – 1998
 Liechtenstein/
 Zwitserland2
Lucius Caflisch 1936 1998 – 2006
 Liechtenstein/
 Zwitserland2
Mark Villiger 1950 2006 – 2015
 Liechtenstein
Carlo Ranzoni 1965 2015 – 2024
 Litouwen
Pranas Kūris 1938 1994 – 2004
 Litouwen
Danutė Jočienė 1970 2004 – 2013
 Litouwen
Egidijus Kūris 1961 2013 - 2022
 Luxemburg
Eugène Rodenbourg 1895 – 1975 1959 – 1975
 Luxemburg
Henri Delvaux 1911 – 1997 1976 – 1977
 Luxemburg
Léon Liesch 1918 – 1985 1977 – 1985
 Luxemburg
Alphonse Spielmann 1931 – 2006 1985 – 1998
 Luxemburg
Marc Fischbach 1946 1998 – 2004
 Luxemburg
Dean Spielmann 1962 2004 – 2015
 Luxemburg
Georges Ravarani 1954 2015 – 2024
 Malta
John Cremona 1918 1965 – 1992
 Malta
Giuseppe Mifsud Bonnici 1930 1992 – 1998
 Malta3
Giovanni Bonello 1936 1998 – 2010
 Malta
Vincent De Gaetano 1952 2010 – 2019
 Noord-Macedonië
Margarita Tsatsa-Nikolovska 1950 1998 – 2008
 Noord-Macedonië
Mirjana Lazarova-Trajkovska 1963 2008 – 2017
 Noord-Macedonië
Jovan Iliëvski 1958 2017 – 2026
 Moldavië
Tudor Panțîru 1951 1996 – 2001
 Moldavië
Stanislav Pavlovschi 1955 2001 – 2008
 Moldavië
Mihai Poalelungi 1962 2008 – 2012
 Moldavië
Valeriu Grițco 1959 2012 – 2021
 Monaco
Isabelle Berro-Lefèvre 1965 2006 – 2015
 Monaco
Stephanie Mourou-Vikström 1970 2015 – 2024
 Montenegro
Nebojša Vučinić 1953 2008 – 2017
 Nederland
Frederik Mari van Asbeck 1889 – 1968 1959 – 1966
 Nederland
Gerard Wiarda 1906 – 1988 1966 – 1985
 Nederland
André Donner 1918 – 1992 1986 – 1987
 Nederland
Siep Martens 1930 – 2001 1988 – 1996
 Nederland
Pieter van Dijk 1943 1996 – 1998
 Nederland
Willy Thomassen 1949 1998 – 2004
 Nederland
Egbert Myjer 1947 2004 – 2012
 Nederland
Jos Silvis 1953 2012 – 2016
 Nederland
Jolien Schukking 1968 2017 – 2026
 Noorwegen
Terje Wold 1899 – 1972 1959 – 1972
 Noorwegen
Rolv Ryssdal 1914 – 1998 1973 – 1998
 Noorwegen
Hanne Sophie Greve 1952 1998 – 2004
 Noorwegen
Sverre Erik Jebens 1949 2004 – 2011
 Noorwegen
Erik Møse 1950 2011 – 2020
 Oekraïne
Volodymyr Boetkevytsj 1946 1996 – 2008
 Oekraïne
Hanna Joedkivska 1973 2010 – 2019
 Oostenrijk
Alfred Verdroß-Droßberg 1890 – 1980 1959 – 1977
 Oostenrijk
Franz Matscher 1928 1977 – 1998
 Oostenrijk
Willi Fuhrmann 1944 1998 – 2001
 Oostenrijk
Elisabeth Steiner 1956 2001 – 2015
 Oostenrijk
Gabriele Kucsko-Stadlmayer 1955 2015 – 2024
 Polen
Jerzy Makarczyk 1938 1992 – 2002
 Polen
Lech Garlicki 1946 2002 – 2012
 Polen
Krzysztof Wojtyczek 1968 2012 – 2021
 Portugal
João de Deus Pinheiro Farinha 1919 – 1994 1977 – 1991
 Portugal
Manuel António Lopes Rocha 1931 – 2009 1991 – 1998
 Portugal
Ireneu Cabral Barreto 1941 1998 – 2011
 Portugal
Paulo Pinto de Albuquerque 1966 2011 – 2020
 Roemenië
Marin Voicu 1944 1996 – 1998
 Roemenië
Corneliu Bîrsan 1943 1998 – 2013
 Roemenië
Iulia Motoc 1967 2013 – 2022
 Rusland
Vladimir Toemanov 1926 – 2011 1997 – 1998
 Rusland
Anatoli Kovler 1948 1999 – 2013
 Rusland
Dmitri Dedov 1967 2013 – 2022
 San Marino
Federico Bigi 1920 – 1996 1991 – 1996
 San Marino4
Luigi Ferrari Bravo 1933 – 2016 1998 – 2001
 San Marino
Antonella Mularoni 1961 2001 – 2008
 San Marino
Kristina Pardalos 1973 2009 – 2018
 Servië5
Dragoljub Popović 1951 2005 – 2014
 Servië
Branko Lubarda 1955 2015 – 2014
 Slowakije6
Bohumil Repík 1928 – 2012 1992 – 1998
 Slowakije
Viera Strážnická 1942 – 2014 1998 – 2004
 Slowakije
Ján Šikuta 1960 2004 – 2013
 Slowakije
Alena Poláčková 1964 2015 – 2024
 Slovenië
Peter Jambrek 1940 1993 – 1998
 Slovenië
Boštjan Zupančič 1947 1998 – 2015
 Slovenië
Marko Bošnjak 1974 2016 – 2025
 Spanje
Eduardo Garcia de Enterria 1923 – 2013 1978 – 1986
 Spanje
Juan Antonio Carrillo Salcedo 1934 – 2013 1986 – 1990
 Spanje
José María Morenilla Rodríguez 1926 1990 – 1998
 Spanje
José Antonio Pastor Ridruejo 1932 1998 – 2003
 Spanje
Francisco Javier Borrego Borrego 1949 2003 – 2008
 Spanje
Luis López Guerra 1947 2008 – 2017
 Tsjechië
Karel Jungwiert 1944 1993 – 2012
 Tsjechië
Aleš Pejchal 1952 2012 – 2021
 Turkije
Kemal Fikret Arık 1913 – 1965 1959 – 1965
 Turkije
Suat Bilge 1921 – 2010 1966 – 1972
 Turkije
Ali Bozer 1925 1973 – 1977
 Turkije
Feyyaz Gölcüklü 1926 – 2011 1977 – 1998
 Turkije
Rıza Türmen 1941 1998 – 2008
 Turkije
Işıl Karakaş 1958 2008 – 2017
 Verenigd Koninkrijk
Arnold Duncan McNair 1885 – 1975 1959 – 1966
 Verenigd Koninkrijk
Humphrey Waldock 1904 – 1981 1966 – 1974
 Verenigd Koninkrijk
Gerald Fitzmaurice 1901 – 1982 1975 – 1980
 Verenigd Koninkrijk
Vincent Evans 1915 – 2007 1980 – 1991
 Verenigd Koninkrijk
John Freeland 1927 – 2014 1991 – 1998
 Verenigd Koninkrijk
Nicolas Bratza 1945 1998 – 2012
 Verenigd Koninkrijk
Paul Mahoney 1946 2012 – 2016
 Verenigd Koninkrijk
Tim Eicke 1966 2016 – 2025
 IJsland
Einar Arnalds 1911 – 1997 1959 – 1967
 IJsland
Sigurgeir Sigurjónsson 1908 – 1995 1967 – 1971
 IJsland
Þór Heimir Vilhjálmsson 1930 – 2015 1971 – 1998
 IJsland
Gaukur Jörundsson 1934 – 2004 1998 – 2004
 IJsland
Davíð Þór Björgvinsson 1956 2004 – 2013
 IJsland
Róbert Spanó 1972 2013 – 2022
 Zweden
Åke Holmbäck 1889 – 1976 1959 – 1971
 Zweden
Sture Petrén 1908 – 1976 1971 – 1976
 Zweden
Gunnar Lagergren 1912 – 2008 1977 – 1988
 Zweden
Elisabeth Palm 1936 1988 – 2003
 Zweden
Elisabet Fura 1954 2003 – 2012
 Zweden
Helena Jäderblom 1958 2012 – 2021
 Zwitserland
Antoine Favre 1897 – 1974 1963 – 1974
 Zwitserland
Denise Bindschedler-Robert 1920 – 2008 1975 – 1991
 Zwitserland
Luzius Wildhaber 1937 1991 – 2007
 Zwitserland
Giorgio Malinverni 1941 2007 – 2011
 Zwitserland
Helen Keller 1964 2011 – 2020
  1. Canadees, voorgedragen door Liechtenstein.
  2. Zwitser, voorgedragen door Liechtenstein.
  3. De ambtstermijn eindige al op 31 oktober 2004. Omdat de voorstellijst van de Maltezer regering echter telkens door de vergadering van de Raad van Europa werd afgewezen, bleef hij op grond van artikel 23 alinea 3 zin 1 EVRM na dit tijdstip in zijn ambt.
  4. Italiaan, voorgedragen door San Marino.
  5. Gekozen als rechter voor Servië-Montenegro. Na de ontbinding van de staat, nam hij de plaats over van Servië
  6. Gekozen voor Tsjecho-Slowakije. Door de ontbinding van zijn staat eindigde zijn ambtstermijn op 1 januari 1993. Hij werd echter als rechter voor Slowakije herkozen.
  7. De ambtstermijn liep al op 25 september 1970 af. Omdat er geen opvolger door Cyprus werd voorgesteld, bleef hij op grond van artikel 40 alinea 6 EVRM in zijn ambt.

Griffiers

Land Naam Leven Griffier Ondergriffier
 Griekenland
Polys Modinos 1899 – 1988 1959 – 1962
 Duitsland
Heribert Golsong 1927 – 2000 1963 – 1968 1960 – 1963
 Ierland
John Smyth 1931 1968 – 1975
 Frankrijk
Marc-André Eissen 1929 – 1996 1968 – 1994 1966 – 1968
 Duitsland
Herbert Petzold 1935 1995 – 1998 1975 – 1994
 Nederland
Maud de Boer-Buquicchio 1944 1998 – 2002
 Italië
Michele de Salvia 1940 1998 – 2001
 Verenigd Koninkrijk
Paul Mahoney 1946 2001 – 2005 1995 – 2001
 Zweden
Erik Fribergh 1950 2005 – 2015 2002 – 2005
 Ierland
Michael O’Boyle 1950 2006 – 2016
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Lijst van leden van het Europese Hof voor de Rechten van de Mens
Listen to this article