Lijst van olympische medaillewinnaars boogschieten - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Lijst van olympische medaillewinnaars boogschieten.

Lijst van olympische medaillewinnaars boogschieten

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Boogschieten is een van de sporten die op de Olympische Spelen worden beoefend. Deze pagina geeft de lijst van olympische medaillewinnaars in deze sport.

Boogschieten werd geïntroduceerd op de Spelen in 1900 in Parijs. Ook op de edities van 1904, 1908 en 1920 kon aan deze sport worden meegedaan. Daarna werd het pas weer ingevoerd op de Spelen in München in 1972. In 1904 en 1920 was het mogelijk om in teamverband deel te nemen en vanaf 1988 is dit weer mogelijk.

Recente Spelen

1972-1984: Dubbele FITA
1988: Dubbele FITA eliminatieronde
1992-2008: Olympische ronde

Mannen

Individueel

Medaillewinnaars
Editie Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1972
 USA
John Williams
 SWE
Gunnar Jervill
 FIN
Kyösti Laasonen
1976
 USA
Darrell Pace
 JPN
Hiroshi Michinaga
 ITA
Giancarlo Ferrari
1980
 FIN
Tomi Poikolainen
 URS
Boris Isatsjenko
 ITA
Giancarlo Ferrari
1984
 USA
Darrell Pace
 USA
Richard McKinney
 JPN
Hiroshi Yamamoto
1988
 USA
Jay Barrs
 KOR
Park Sung-soo
 URS
Vladimir Jesjejev
1992
 FRA
Sébastien Flute
 KOR
Chung Jae-hun
 GBR
Simon Terry
1996
 USA
Justin Huish
 SWE
Magnus Petersson
 KOR
Oh Kyo-moon
2000
 AUS
Simon Fairweather
 USA
Vic Wunderle
 NED
Wietse van Alten
2004
 ITA
Marco Galiazzo
 JPN
Hiroshi Yamamoto
 AUS
Tim Cuddihy
2008
 UKR
Viktor Roeban
 KOR
Park Kyung-Mo
 RUS
Bair Badenov
2012
 KOR
Oh Jin-hyek
 JPN
Takaharu Furukawa
 CHN
Dai Xiaoxiang
2016
 KOR
Ku Bon-chan
 FRA
Jean-Charles Valladont
 USA
Brady Ellison
2020
 TUR
Mete Gazoz
 ITA
Mauro Nespoli
 JPN
Takaharu Furukawa
Medaillespiegel
Land Goud Zilver Brons
 USA
6 2 1
 KOR
2 3 1
 ITA
1 1 2
 FRA
1 1 0
 AUS
1 0 1
 FIN
1 0 1
 TUR
1 0 0
 UKR
1 0 0
 JPN
0 3 2
 SWE
0 2 0
 URS
0 1 1
 CHN
0 0 1
 GBR
0 0 1
 NED
0 0 1
 RUS
0 0 1
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
2-0-0
Darrell Pace
0-1-1
Takaharu Furukawa
0-1-1
Hiroshi Yamamoto
0-0-2
Giancarlo Ferrari

Team

Medaillewinnaars
Editie Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1988
 KOR
Chun In-soo
Lee Han-sup
Park Sung-soo
 USA
Jay Barrs
Richard McKinney
Darrell Pace
 GBR
Steven Hallard
Richard Priestman
Leroy Watson
1992
 ESP
Juan Carlos Holgado
Alfonso Menéndez
Antonio Vázquez
 FIN
Ismo Falck
Jari Lipponen
Tomi Poikolainen
 GBR
Steven Hallard
Richard Priestman
Simon Terry
1996
 USA
Justin Huish
Butch Johnson
Rod White
 KOR
Jang Yong-ho
Kim Bo-ram
Oh Kyo-moon
 ITA
Matteo Bisiani
Michele Frangilli
Andrea Parenti
2000
 KOR
Jang Yong-ho
Kim Chung-tae
Oh Kyo-moon
 ITA
Matteo Bisiani
Ilario di Buò
Michele Frangilli
 USA
Butch Johnson
Rod White
Vic Wunderle
2004
 KOR
Im Dong-hyun
Jang Yong-ho
Park Kyung-mo
 TPE
Chen Szu-Yuan
Liu Ming-Huang
Wang Cheng-Pang
 UKR
Dmytro Hrachov
Viktor Roeban
Oleksandr Serdjoek
2008
 KOR
Im Dong-hyun
Lee Chang-hwan
Park Kyung-mo
 ITA
Ilario di Buò
Marco Galiazzo
Mauro Nespoli
 CHN
Li Wenquan
Jiang Lin
Xue Haifeng
2012
 ITA
Michele Frangilli
Marco Galiazzo
Mauro Nespoli
 USA
Brady Ellison
Jake Kaminski
Jacob Wukie
 KOR
Im Dong-hyun
Kim Bub-min
Oh Jin-hyek
2016
 KOR
Kim Woo-jin
Ku Bon-chan
Lee Seung-yun
 USA
Brady Ellison
Zach Garrett
Jake Kaminski
 AUS
Alec Potts
Ryan Tyack
Taylor Worth
2020
 KOR
Kim Je-deok
Kim Woo-jin
Oh Jin-hyek
 TPE
Deng Yu-cheng
Tang Chih-chun
Wei Chun-heng
 JPN
Takaharu Furukawa
Yuki Kawata
Hiroki Muto
Medaillespiegel
Land Goud Zilver Brons
 KOR
6 1 1
 USA
1 3 1
 ITA
1 2 1
 ESP
1 0 0
 TPE
0 2 0
 FIN
0 1 0
 GBR
0 0 2
 AUS
0 0 1
 CHN
0 0 1
 JPN
0 0 1
 UKR
0 0 1
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
2-1-0
Jang Yong-ho
2-0-1
Im Dong-hyun
2-0-0
Kim Woo-jin
2-0-0
Park Kyung-mo
1-1-1
Michele Frangilli
1-1-0
Marco Galiazzo
1-1-0
Mauro Nespoli
1-1-0
Oh Kyo-moon
1-0-1
Butch Johnson
1-0-1
Oh Jin-hyek
1-0-1
Rod White
0-2-0
Ilario di Buò
0-2-0
Brady Ellison
0-2-0
Jake Kaminski
0-1-1
Matteo Bisiani
0-0-2
Steven Hallard

Vrouwen

Individueel

Medaillewinnaars
Editie Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1972
 USA
Doreen Wilber
 POL
Irena Szydłowska
 URS
Emma Gaptsjenko
1976
 USA
Luann Ryon
 URS
Valentina Kovpan
 URS
Zebiniso Roestamova
1980
 URS
Keto Losaberidze
 URS
Natalja Boetoezova
 FIN
Päivi Meriluoto
1984
 KOR
Seo Hyang-soon
 CHN
Li Lingiuan
 KOR
Kim Jin-ho
1988
 KOR
Kim Soo-nyung
 KOR
Wang Hee-kyung
 KOR
Yun Young-sook
1992
 KOR
Cho Youn-jeong
 KOR
Kim Soo-nyung
 EUN
Natalia Valeeva
1996
 KOR
Kim Kyung-wook
 CHN
He Ying
 UKR
Jelena Sadovnytsja
2000
 KOR
Yun Mi-jin
 KOR
Kim Nam-soon
 KOR
Kim Soo-nyung
2004
 KOR
Park Sung-hyun
 KOR
Lee Sung-jin
 GBR
Alison Williamson
2008
 CHN
Zhang Juanjuan
 KOR
Park Sung-hyun
 KOR
Yun Ok-hee
2012
 KOR
Ki Bo-bae
 MEX
Aída Román
 MEX
Mariana Avitia
2016
 KOR
Chang Hye-jin
 GER
Lisa Unruh
 KOR
Ki Bo-bae
2020
 KOR
An San
 ROC
Jelena Osipova
 ITA
Lucilla Boari
Medaillespiegel
Land Goud Zilver Brons
 KOR
9 5 5
 USA
2 0 0
 URS
1 2 2
 CHN
1 2 0
 MEX
0 1 1
 GER
0 1 0
 POL
0 1 0
 RUS *
0 1 0
 EUN
0 0 1
 FIN
0 0 1
 GBR
0 0 1
 ITA
0 0 1
 UKR
0 0 1
* RUS inclusief ROC
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
1-1-1
Kim Soo-nyung
1-1-0
Park Sung-hyun
1-0-1
Ki Bo-bae

Team

Medaillewinnaars
Editie Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1988
 KOR
Kim Soo-nyung
Wang Hee-kyung
Yun Young-sook
 INA
Lilies Handayani
Nurfitriyana Saiman
Kusuma Wardhani
 USA
Debra Ochs
Denise Parker
Melanie Skillman
1992
 KOR
Cho Youn-jeong
Kim Soo-nyung
Lee Eun-kyung
 CHN
Ma Xiangjun
Wang Hong
Wang Xiaozhu
 EUN
Ludmilla Arzhannikova
Chatoena Kvoerivisjvili
Natalia Valeeva
1996
 KOR
Kim Jo-sun
Kim Kyung-wook
Yoon Hye-young
 GER
Barbara Mensing
Cornelia Pfohl
Sandra Wagner
 POL
Iwona Dzięcioł
Katarzyna Klata
Joanna Nowicka-Kwaśna
2000
 KOR
Kim Nam-soon
Kim Soo-nyung
Yun Mi-jin
 UKR
Natalia Boerdejna
Jelena Sadovnytsja
Katerina Serdjoek
 GER
Barbara Mensing
Cornelia Pfohl
Sandra Wagner-Sachse
2004
 KOR
Lee Sung-jin
Park Sung-hyun
Yun Mi-jin
 CHN
He Ying
Lin Sang
Zhang Juanjuan
 TPE
Chen Li-Ju
Wu Hui-Ju
Yuan Shu-Chi
2008
 KOR
Joo Hyun-jung
Park Sung-hyun
Yun Ok-hee
 CHN
Chen Ling
Guo Dan
Zhang Juanjuan
 FRA
Virginie Arnold
Sophie Dodemont
Bérengère Schuh
2012
 KOR
Choi Hyeon-ju
Ki Bo-bae
Lee Sung-jin
 CHN
Cheng Ming
Fang Yuting
Xu Jing
 JPN
Ren Hayakawa
Miki Kanie
Kaori Kawanaka
2016
 KOR
Chang Hye-jin
Choi Mi-sun
Ki Bo-bae
 RUS
Toejana Dasjidorzhijeva
Ksenia Perova
Inna Stepanova
 TPE
Le Chien-ying
Lin Shih-chia
Tan Ya-ting
2020
 KOR
An San
Jang Min-hee
Kang Chae-young
 ROC
Svetlana Gomboeva
Jelena Osipova
Ksenia Perova
 GER
Michelle Kroppen
Charline Schwarz
Lisa Unruh
Medaillespiegel
Land Goud Zilver Brons
 KOR
9 0 0
 CHN
0 4 0
 RUS *
0 2 0
 GER
0 1 2
 INA
0 1 0
 UKR
0 1 0
 TPE
0 0 2
 EUN
0 0 1
 FRA
0 0 1
 JPN
0 0 1
 POL
0 0 1
 USA
0 0 1
* RUS inclusief ROC
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
3-0-0
Kim Soo-nyung
2-0-0
Ki Bo-bae
2-0-0
Lee Sung-jin
2-0-0
Park Sung-hyun
2-0-0
Yun Mi-jin
0-2-0
Ksenia Perova
0-2-0
Zhang Juanjuan
0-1-1
Barbara Mensing

Gemengd team

Medaillewinnaars
Editie Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2020
 KOR
An San
Kim Je-deok
 NED
Gabriela Schloesser
Steve Wijler
 MEX
Alejandra Valencia
Luis Alvarez
Medaillespiegel
Land Goud Zilver Brons
 KOR
1 0 0
 NED
0 1 0
 MEX
0 0 1

Vroege Spelen

De onderdelen aan het begin van de 20e eeuw werden op elke editie dat boogschieten op het programma stond telkens anders ingevuld.

Editie Onderdeel Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1900 Au chapelet, 33 m (m)
 BEL
Hubert Van Innis
 FRA
Victor Thibaud
 FRA
Charles Frédéric Petit
Au chapelet, 50 m (m)
 FRA
Eugène Mougin
 FRA
Henri Helle
 FRA
Emile Mercier
Au cordon doré, 33 m (m)
 BEL
Hubert Van Innis
 FRA
Victor Thibaud
 FRA
Charles Frédéric Petit
Au cordon doré, 50 m (m)
 FRA
Henri Hérouin
 BEL
Hubert Van Innis
 FRA
Émile Fisseux
Sur la perche à la herse (m)
 BEL
Emmanuel Foulon
 FRA
Auguste Serrurier
 BEL
Emile Druart
Sur la perche à la pyramide (m)
 FRA
Émile Grumiaux
 FRA
Auguste Serrurier
 BEL
Louis Glineux
1904 Dubbele Amerikaanse ronde (m)
 USA
George Bryant
 USA
Robert Williams
 USA
William Thompson
Dubbele York ronde (m)
 USA
George Bryant
 USA
Robert Williams
 USA
William Thompson
Team (m)
 USA
Lewis Maxon
Galen Spencer
William Thompson
Robert Williams
 USA
William Clark
Samuel Duvall
Charles Hubbard
C.S. Woodruff
 USA
George Bryant
Wallace Bryant
Cyrus Dallin
Henry B. Richardson
Dubbele Columbia ronde (v)
 USA
Matilda Howell
 USA
Emma Cooke
 USA
Jessie Pollock
Dubbele Nationale ronde (v)
 USA
Matilda Howell
 USA
Emma Cooke
 USA
Jessie Pollock
Team (v)
 USA
Matilda Howell
Jessie Pollock
Louise Taylor
Laura Woodruff
 USA
Emma Cooke
Mabel Taylor
niet uitgereikt
1908 Continentale stijl (m)
 FRA
Eugène Grisot
 FRA
Louis Vernet
 FRA
Gustave Cabaret
Dubbele York ronde (m)
 GBR
William Dod
 GBR
Reginald Brooks-King
 USA
Henry B. Richardson
Dubbele Nationale ronde (v)
 GBR
Queenie Newall
 GBR
Lottie Dod
 GBR
Beatrice Hill-Lowe
1920 Bewegend vogeldoel, 28 m (m)
 BEL
Hubert Van Innis
 FRA
Léonce Quentin niet uitgereikt
Bewegend vogeldoel, 33 m (m)
 BEL
Hubert Van Innis
 FRA
Julien Brulé niet uitgereikt
Bewegend vogeldoel, 50 m (m)
 FRA
Julien Brulé
 BEL
Hubert Van Innis niet uitgereikt
Vast vogeldoel, grote vogel (m)
 BEL
Edmond Cloetens
 BEL
Louis Van de Perck
 BEL
Firmin Flamand
Vast vogeldoel, kleine vogel (m)
 BEL
Edmond Van Moer
 BEL
Louis Van de Perck
 BEL
Joseph Hermans
Bewegend vogeldoel, 28 m (team)
 NED
Piet de Brouwer
Driekske van Bussel
Jo van Gastel
Tiest van Gestel
Janus van Merriënboer
Joep Packbiers
Janus Theeuwes
Theo Willems
 BEL
Alphonse Allaert
Edmond De Knibber
Jérôme De Mayer
Louis Delcon
Louis Fierens
Louis Van Beeck
Hubert Van Innis
Pierre Van Thielt
 FRA
Julien Brulé
Léon Epin
Pascal Fauvel
Eugène Grisot
Paul Leroy
Artur Mabellon
Léonce Quentin
Eugène Richez
Bewegend vogeldoel, 33 m (team)
 BEL
Alphonse Allaert
Edmond De Knibber
Jérôme De Mayer
Louis Delcon
Louis Fierens
Louis Van Beeck
Hubert Van Innis
Pierre Van Thielt
 FRA
Julien Brulé
Léon Epin
Pascal Fauvel
Eugène Grisot
Paul Leroy
Artur Mabellon
Léonce Quentin
Eugène Richez
niet uitgereikt
Bewegend vogeldoel, 50 m (team)
 BEL
Alphonse Allaert
Edmond De Knibber
Jérôme De Mayer
Louis Delcon
Louis Fierens
Louis Van Beeck
Hubert Van Innis
Pierre Van Thielt
 FRA
Julien Brulé
Léon Epin
Pascal Fauvel
Eugène Grisot
Paul Leroy
Artur Mabellon
Léonce Quentin
Eugène Richez
niet uitgereikt
Vast vogeldoel, grote vogel (team)
 BEL
Edmond Cloetens
Firmin Flamand
Joseph Hermans
Louis Van de Perck
Auguste Van De Verre
Edmond Van Moer
niet uitgereikt niet uitgereikt
Vast vogeldoel, kleine vogel (team)
 BEL
Edmond Cloetens
Firmin Flamand
Joseph Hermans
Louis Van de Perck
Auguste Van De Verre
Edmond Van Moer
niet uitgereikt niet uitgereikt
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Lijst van olympische medaillewinnaars boogschieten
Listen to this article