For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Lijst van wereldkampioenen biatlon.

Lijst van wereldkampioenen biatlon

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Hieronder volgt een lijst van wereldkampioenen biatlon.
De wereldkampioenschappen biatlon werden voor mannen voor het eerst gehouden in 1958, sinds 1984 worden de wereldkampioenschappen ook voor vrouwen georganiseerd. In de jaren waarin er Olympische Winterspelen plaatsvonden, stonden ofwel enkel niet-olympische disciplines op het programma of zijn er geen wereldkampioenschappen gehouden.

Mannen

Individueel (20 km)

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1958
Vlag van Oostenrijk
Saalfelden
Vlag van Zweden
Adolf Wiklund
Vlag van Zweden
Ole Gunneriusson
Vlag van de Sovjet-Unie
Viktor Butakow
1959
Vlag van Italië
Courmayeur
Vlag van de Sovjet-Unie
Vladimir Melanin
Vlag van de Sovjet-Unie
Dimitri Sokolov
Vlag van Zweden
Sven Agge
1961
Vlag van Zweden
Umeå
Vlag van Finland
Kalevi Huuskoen
Vlag van de Sovjet-Unie
Aleksandr Privalov
Vlag van Finland
Paavo Repo
1962
Vlag van Finland
Hämeenlinna
Vlag van de Sovjet-Unie
Vladimir Melanin
Vlag van Finland
Antti Tyrväinen
Vlag van de Sovjet-Unie
Valentin Pshenitsyn
1963
Vlag van Oostenrijk
Seefeld
Vlag van de Sovjet-Unie
Vladimir Melanin
Vlag van Finland
Antti Tyrväinen
Vlag van Finland
Hannu Posti
1965
Vlag van Noorwegen
Elverum
Vlag van Noorwegen
Olav Jordet
Vlag van de Sovjet-Unie
Nikolaj Poezanov
Vlag van Finland
Antti Tyrväinen
1966
Vlag van Duitsland
Garmisch-Partenkirchen
Vlag van Noorwegen
Jon Istad
Vlag van Polen
Josef Sobczak
Vlag van de Sovjet-Unie
Vladimir Goendartsev
1967
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Altenberg
Vlag van de Sovjet-Unie
Viktor Mamatov
Vlag van Polen
Stanislav Szozepaniak
Vlag van Noorwegen
Jon Istad
1969
Vlag van Polen
Zakopane
Vlag van de Sovjet-Unie
Alexander Tikhonov
Vlag van de Sovjet-Unie
Rinnat Safin
Vlag van Noorwegen
Magnar Solberg
1970
Vlag van Zweden
Östersund
Vlag van de Sovjet-Unie
Alexander Tikhonov
Vlag van Noorwegen
Tor Svendsberget
Vlag van de Sovjet-Unie
Viktor Mamatov
1971
Vlag van Finland
Hämeenlinna
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Dieter Speer
Vlag van de Sovjet-Unie
Alexander Tikhonov
Vlag van Noorwegen
Magnar Solberg
1973
Vlag van de Verenigde Staten
Lake Placid
Vlag van de Sovjet-Unie
Alexander Tikhonov
Vlag van de Sovjet-Unie
Gennadiy Kovalev
Vlag van Noorwegen
Tor Svendsberget
1974
Vlag van de Sovjet-Unie
Minsk
Vlag van Finland
Juhani Suutarinen
Vlag van Roemenië
George Girnitsa
Vlag van Noorwegen
Tor Svendsberget
1975
Vlag van Italië
Antholz
Vlag van Finland
Heikki Ikola
Vlag van de Sovjet-Unie
Nikolaj Kroeglov sr.
Vlag van Finland
Esko Saira
1977
Vlag van Noorwegen
Vingrom
Vlag van Finland
Heikki Ikola
Vlag van Noorwegen
Sigleif Johansen
Vlag van de Sovjet-Unie
Aleksandr Tichonov
1978
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van Noorwegen
Odd Lirhus
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Frank Ullrich
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Eberhard Rösch
1979
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Klaus Siebert
Vlag van de Sovjet-Unie
Alexandr Tikhonov
Vlag van Noorwegen
Sigleif Johansen
1981
Vlag van Finland
Lahti
Vlag van Finland
Heikki Ikola
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Frank Ullrich
Vlag van Finland
Erkki Antila
1982
Vlag van de Sovjet-Unie
Minsk
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Frank Ullrich
Vlag van Noorwegen
Eirik Kvalfoss
Vlag van Noorwegen
Terje Krokstad
1983
Vlag van Italië
Antholz
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Frank Ullrich
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Frank-Peter Roetsch
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Peter Angerer
1985
Vlag van Italië
Ruhpolding
Vlag van de Sovjet-Unie
Joeri Kasjkarov
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Frank-Peter Roetsch
Vlag van Finland
Tapio Piipponen
1986
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van de Sovjet-Unie
Valeri Medvedtsev
Vlag van Duitse Democratische Republiek
André Sehmisch
Vlag van Oostenrijk
Alfred Eder
1987
Vlag van de Verenigde Staten
Lake Placid
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Frank-Peter Roetsch
Vlag van de Verenigde Staten
Josh Thompson
Vlag van Tsjecho-Slowakije
Jan Matouš
1989
Vlag van Oostenrijk
Feistritz
Vlag van Noorwegen
Eirik Kvalfoss
Vlag van Noorwegen
Gisle Fenne
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Fritz Fischer
1990
Vlag van de Sovjet-Unie
Minsk
Vlag van de Sovjet-Unie
Valeri Medvedtsev
Vlag van de Sovjet-Unie
Sergueï Tchepikov
Vlag van de Sovjet-Unie
Anatoliy Zdanovich
1991
Vlag van Finland
Lahti
Vlag van Duitsland
Mark Kirchner
Vlag van de Sovjet-Unie
Aleksandr Popov
Vlag van Noorwegen
Eirik Kvalfoss
1993
Vlag van Bulgarije
Borovets
Vlag van Italië
Andreas Zingerle
Vlag van Rusland
Sergej Tarasov
Vlag van Rusland
Sergueï Tchepikov
1995
Vlag van Italië
Antholz
Vlag van Polen
Tomasz Sikora
Vlag van Noorwegen
Jon Åge Tyldum
Vlag van Wit-Rusland
Oleg Ryzhenkov
1996
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
Vlag van Rusland
Sergej Tarasov
Vlag van Rusland
Vladimir Dratchev
Vlag van Wit-Rusland
Vadim Sachourine
1997
Vlag van Slowakije
Osrblie
Vlag van Duitsland
Ricco Groß
Vlag van Wit-Rusland
Oleg Ryzhenkov
Vlag van Oostenrijk
Ludwig Gredler
1999
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Duitsland
Sven Fischer
Vlag van Duitsland
Ricco Gross
Vlag van Wit-Rusland
Vadim Sachourine
2000
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Oostenrijk
Wolfgang Rottmann
Vlag van Oostenrijk
Ludwig Gredler
Vlag van Duitsland
Frank Luck
2001
Vlag van Slovenië
Pokljuka
Vlag van Finland
Paavo Puurunen
Vlag van Wit-Rusland
Vadim Sachourine
Vlag van Letland
Ilmārs Bricis
2003
Vlag van Rusland
Chanty-Mansiejsk
Vlag van Noorwegen
Halvard Hanevold
Vlag van Finland
Vesa Hietalahti
Vlag van Duitsland
Ricco Gross
2004
Vlag van Duitsland
Oberhof
Vlag van Frankrijk
Raphaël Poirée
Vlag van Polen
Tomasz Sikora
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
2005
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van Tsjechië
Roman Dostál
Vlag van Duitsland
Michael Greis
Vlag van Duitsland
Ricco Gross
2007
Vlag van Italië
Antholz
Vlag van Frankrijk
Raphaël Poirée
Vlag van Duitsland
Michael Greis
Vlag van Tsjechië
Michal Šlesingr
2008
Vlag van Zweden
Östersund
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Rusland
Maksim Maksimov
2009
Vlag van Zuid-Korea
Pyeongchang
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Duitsland
Christoph Stephan
Vlag van Kroatië
Jakov Fak
2011
Vlag van Rusland
Chanty-Mansiejsk
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
Vlag van Rusland
Maksim Maksimov
Vlag van Oostenrijk
Christoph Sumann
2012
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
Vlag van Slovenië
Jakov Fak
Vlag van Frankrijk
Simon Fourcade
Vlag van Tsjechië
Jaroslav Soukup
2013
Vlag van Tsjechië
Nové Město
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van de Verenigde Staten
Tim Burke
Vlag van Zweden
Fredrik Lindström
2015
Vlag van Finland
Kontiolahti
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Tsjechië
Ondřej Moravec
2016
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Oostenrijk
Dominik Landertinger
Vlag van Oostenrijk
Simon Eder
2017
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van de Verenigde Staten
Lowell Bailey
Vlag van Tsjechië
Ondřej Moravec
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
2019
Vlag van Zweden
Östersund
Vlag van Duitsland
Arnd Peiffer
Vlag van Bulgarije
Vladimir Iliev
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
Medailleklassement individueel
 Plaats  Naam Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
3 0 1 4
Bijgewerkt t/m het WK van 2019
Medailleklassement per land
 Plaats  Naam Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
8 11 5 24
2
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
8 7 10 25
3
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
6 4 1 11
4
Vlag van Finland
 Finland
6 3 6 15
5
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
5 1 1 7
6
Vlag van Duitsland
 Duitsland
4 4 3 11
7
Vlag van Rusland
 Rusland
1 3 2 6
8
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
1 2 4 7
9
Vlag van Polen
 Polen
1 2 0 3
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
1 2 0 3
11
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
1 1 3 5
12
Vlag van Zweden
 Zweden
1 1 2 4
13
Vlag van Slovenië
 Slovenië
1 0 0 1
Vlag van Italië
 Italië
1 0 0 1
15
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
0 2 3 5
16
Vlag van Roemenië
 Roemenië
0 1 0 1
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
0 1 0 1
18
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
0 0 2 2
19
Vlag van Kroatië
 Kroatië
0 0 1 1
Vlag van Letland
 Letland
0 0 1 1
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
0 0 1 1
Totaal 45 45 45 135
Bijgewerkt t/m het WK van 2019

Sprint (10 km)

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1974
Vlag van de Sovjet-Unie
Minsk
Vlag van Finland
Juhani Suutarinen
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Günther Bartnick
Vlag van Zweden
Torsten Wadman
1975
Vlag van Italië
Antholz
Vlag van de Sovjet-Unie
Nikolaj Kroeglov sr.
Vlag van de Sovjet-Unie
Aleksandr Jelizarov
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Klaus Siebert
1976
Vlag van Italië
Antholz
Vlag van de Sovjet-Unie
Alexander Tikhonov
Vlag van de Sovjet-Unie
Aleksandr Jelizarov
Vlag van de Sovjet-Unie
Nikolaj Kroeglov sr.
1977
Vlag van Noorwegen
Vingrom
Vlag van de Sovjet-Unie
Alexander Tikhonov
Vlag van de Sovjet-Unie
Nikolaj Kroeglov sr.
Vlag van de Sovjet-Unie
Alexander Ushakov
1978
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Frank Ullrich
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Eberhard Rösch
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Klaus Siebert
1979
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Frank Ullrich
Vlag van Noorwegen
Odd Lirhus
Vlag van Italië
Luigi Weiss
1981
Vlag van Finland
Lahti
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Frank Ullrich
Vlag van Finland
Erkki Antila
Vlag van Frankrijk
Yvon Mougel
1982
Vlag van de Sovjet-Unie
Minsk
Vlag van Noorwegen
Eirik Kvalfoss
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Frank Ullrich
Vlag van de Sovjet-Unie
Vladimir Alikin
1983
Vlag van Italië
Antholz
Vlag van Noorwegen
Eirik Kvalfoss
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Peter Angerer
Vlag van Oostenrijk
Alfred Eder
1985
Vlag van Italië
Ruhpolding
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Frank-Peter Roetsch
Vlag van Noorwegen
Eirik Kvalfoss
Vlag van Italië
Johann Passler
1986
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van de Sovjet-Unie
Valeri Medvedtsev
Vlag van Oostenrijk
Franz Schuler
Vlag van Duitse Democratische Republiek
André Sehmisch
1987
Vlag van de Verenigde Staten
Lake Placid
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Frank-Peter Roetsch
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Matthias Jacob
Vlag van Duitse Democratische Republiek
André Sehmisch
1989
Vlag van Oostenrijk
Feistritz
Vlag van West-Duitsland
Frank Luck
Vlag van Noorwegen
Eirik Kvalfoss
Vlag van de Sovjet-Unie
Joeri Kasjkarov
1990
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Duitsland
Mark Kirchner
Vlag van Noorwegen
Eirik Kvalfoss
Vlag van de Sovjet-Unie
Sergueï Tchepikov
1991
Vlag van Finland
Lahti
Vlag van Duitsland
Mark Kirchner
Vlag van Duitsland
Frank Luck
Vlag van Noorwegen
Eirik Kvalfoss
1993
Vlag van Bulgarije
Borovets
Vlag van Duitsland
Mark Kirchner
Vlag van Noorwegen
Jon Åge Tyldum
Vlag van Rusland
Sergej Tarasov
1995
Vlag van Italië
Antholz
Vlag van Frankrijk
Patrice Bailly-Salins
Vlag van Rusland
Pavel Mouslimov
Vlag van Duitsland
Ricco Gross
1996
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
Vlag van Rusland
Vladimir Dratchev
Vlag van Rusland
Viktor Maïgourov
Vlag van Italië
René Cattarinussi
1997
Vlag van Slowakije
Osrblie
Vlag van Italië
Wilfried Pallhuber
Vlag van Italië
René Cattarinussi
Vlag van Wit-Rusland
Oleg Ryzhenkov
1999
Vlag van Finland
Kontiolahti
Vlag van Duitsland
Frank Luck
Vlag van Italië
Patrick Favre
Vlag van Noorwegen
Frode Andresen
2000
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Noorwegen
Frode Andresen
Vlag van Rusland
Pavel Rostovtsev
Vlag van Italië
René Cattarinussi
2001
Vlag van Slovenië
Pokljuka
Vlag van Rusland
Pavel Rostovtsev
Vlag van Italië
René Cattarinussi
Vlag van Noorwegen
Halvard Hanevold
2003
Vlag van Rusland
Chanty-Mansiejsk
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Duitsland
Ricco Gross
Vlag van Tsjechië
Zdeněk Vítek
2004
Vlag van Duitsland
Oberhof
Vlag van Frankrijk
Raphaël Poirée
Vlag van Duitsland
Ricco Gross
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
2005
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Duitsland
Sven Fischer
Vlag van Letland
Ilmārs Bricis
2007
Vlag van Italië
Antholz
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Tsjechië
Michal Šlesingr
Vlag van Oekraïne
Andriy Deryzemlya
2008
Vlag van Zweden
Östersund
Vlag van Rusland
Maxim Tsjoedov
Vlag van Noorwegen
Halvard Hanevold
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
2009
Vlag van Zuid-Korea
Pyeongchang
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Noorwegen
Lars Berger
Vlag van Noorwegen
Halvard Hanevold
2011
Vlag van Rusland
Chanty-Mansiejsk
Vlag van Duitsland
Arnd Peiffer
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
2012
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Zweden
Carl-Johan Bergman
2013
Vlag van Tsjechië
Nové Město
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Slovenië
Jakov Fak
2015
Vlag van Finland
Kontiolahti
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Canada
Nathan Smith
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
2016
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Oekraïne
Serhiy Semenov
2017
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van Duitsland
Benedikt Doll
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
2019
Vlag van Zweden
Östersund
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Rusland
Aleksandr Loginov
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
Medailleklassement individueel
 Plaats  Naam Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
4 1 2 7
2
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Frank Ullrich
3 1 0 4
3
Vlag van Duitsland
Mark Kirchner
3 0 0 3
4
Vlag van Noorwegen
Eirik Kvalfoss
2 3 1 6
5
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
2 2 1 5
6
Vlag van Duitsland
Frank Luck
2 1 0 3
7
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
2 0 0 2
Vlag van de Sovjet-Unie
Alexander Tikhonov
2 0 0 2
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Frank-Peter Roetsch
2 0 0 2
10
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
1 1 0 2
Vlag van Rusland
Pavel Rostovtsev
1 1 0 2
12
Vlag van Noorwegen
Frode Andresen
1 0 1 2
13
Vlag van Duitsland
Benedikt Doll
1 0 0 1
Vlag van Duitsland
Arnd Peiffer
1 0 0 1
Vlag van Rusland
Maxim Tsjoedov
1 0 0 1
Vlag van Frankrijk
Raphaël Poirée
1 0 0 1
Vlag van Italië
Wilfried Pallhuber
1 0 0 1
Vlag van Rusland
Vladimir Dratchev
1 0 0 1
Vlag van Frankrijk
Patrice Bailly-Salins
1 0 0 1
Vlag van de Sovjet-Unie
Valeri Medvedtsev
1 0 0 1
Vlag van de Sovjet-Unie
Nikolaj Kroeglov sr.
1 0 0 1
Vlag van Finland
Juhani Suutarinen
1 0 0 1
Bijgewerkt t/m het WK van 2019
Medailleklassement per land
 Plaats  Naam Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
10 10 8 28
2
Vlag van Duitsland
 Duitsland
6 4 1 11
3
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
5 4 4 13
4
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
4 3 5 12
5
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
4 2 3 9
6
Vlag van Rusland
 Rusland
3 4 1 8
7
Vlag van Italië
 Italië
1 3 4 8
8
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
1 1 0 2
Vlag van Finland
 Finland
1 1 0 2
10
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
0 1 1 2
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
0 1 1 2
12
Vlag van Canada
 Canada
0 1 0 1
13
Vlag van Zweden
 Zweden
0 0 2 2
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
0 0 2 2
15
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
0 0 1 1
Vlag van Letland
 Letland
0 0 1 1
Vlag van Slovenië
 Slovenië
0 0 1 1
Totaal 34 34 34 102
Bijgewerkt t/m het WK van 2019

Achtervolging (12,5 km)

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1997
Vlag van Slowakije
Osrblie
Vlag van Rusland
Viktor Maigourov
Vlag van Rusland
Sergej Tarasov
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
1998
Vlag van Slovenië
Pokljuka
Vlag van Rusland
Vladimir Dratchev
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Frankrijk
Raphaël Poirée
1999
Vlag van Finland
Kontiolahti
Vlag van Duitsland
Ricco Groß
Vlag van Duitsland
Frank Luck
Vlag van Duitsland
Sven Fischer
2000
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Duitsland
Franck Luck
Vlag van Rusland
Pavel Rostovtsev
Vlag van Frankrijk
Raphaël Poirée
2001
Vlag van Slovenië
Pokljuka
Vlag van Rusland
Pavel Rostovtsev
Vlag van Frankrijk
Raphaël Poirée
Vlag van Duitsland
Sven Fischer
2003
Vlag van Rusland
Chanty-Mansiejsk
Vlag van Duitsland
Ricco Groß
Vlag van Noorwegen
Halvard Hanevold
Vlag van Finland
Paavo Puurunen
2004
Vlag van Duitsland
Oberhof
Vlag van Duitsland
Ricco Groß
Vlag van Frankrijk
Raphaël Poirée
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
2005
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Rusland
Sergueï Tchepikov
Vlag van Duitsland
Sven Fischer
2007
Vlag van Italië
Antholz
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Rusland
Maksim Tchoudov
Vlag van Frankrijk
Vincent Defrasne
2008
Vlag van Zweden
Östersund
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Rusland
Maksim Tchoudov
Vlag van Duitsland
Alexander Wolf
2009
Vlag van Zuid-Korea
Pyeongchang
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Noorwegen
Lars Berger
Vlag van Noorwegen
Halvard Hanevold
2011
Vlag van Rusland
Chanty-Mansiejsk
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
2012
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Zweden
Carl-Johan Bergman
Vlag van Rusland
Anton Shipulin
2013
Vlag van Tsjechië
Nové Město
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Rusland
Anton Shipulin
2015
Vlag van Finland
Kontiolahti
Vlag van Duitsland
Erik Lesser
Vlag van Rusland
Anton Shipulin
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
2016
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
2017
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
2019
Vlag van Zweden
Östersund
Vlag van Oekraïne
Dmytro Pydroetsjnyi
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
Medailleklassement individueel
 Plaats  Naam Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
4 2 3 9
2
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
4 1 0 5
3
Vlag van Duitsland
Ricco Groß
3 0 0 3
4
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
1 1 1 3
5
Vlag van Rusland
Pavel Rostovtsev
1 1 0 2
Vlag van Duitsland
Franck Luck
1 1 0 2
7
Vlag van Rusland
Viktor Maigourov
1 0 0 1
Vlag van Rusland
Vladimir Dratchev
1 0 0 1
Vlag van Duitsland
Erik Lesser
1 0 0 1
Vlag van Oekraïne
Dmytro Pydroetsjnyi
1 0 0 1
Bijgewerkt t/m het WK van 2019
Medailleklassement per land
 Plaats  Naam Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
5 7 7 19
2
Vlag van Duitsland
 Duitsland
5 1 4 10
3
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
4 3 4 11
4
Vlag van Rusland
 Rusland
3 6 2 11
5
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
1 0 0 1
6
Vlag van Zweden
 Zweden
0 1 0 1
7
Vlag van Finland
 Finland
0 0 1 1
Totaal 18 18 18 54
Bijgewerkt t/m het WK van 2019

Massastart (15 km)

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1999
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Duitsland
Sven Fischer
Vlag van Rusland
Vladimir Dratchev
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
2000
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Frankrijk
Raphaël Poirée
Vlag van Rusland
Pavel Rostovtsev
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
2001
Vlag van Slovenië
Pokljuka
Vlag van Frankrijk
Raphaël Poirée
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Duitsland
Sven Fischer
2002
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Frankrijk
Raphaël Poirée
Vlag van Duitsland
Sven Fischer
Vlag van Noorwegen
Frode Andresen
2003
Vlag van Rusland
Chanty-Mansiejsk
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Duitsland
Sven Fischer
Vlag van Frankrijk
Raphaël Poirée
2004
Vlag van Duitsland
Oberhof
Vlag van Frankrijk
Raphaël Poirée
Vlag van Noorwegen
Lars Berger
Vlag van Rusland
Sergueï Konovalov
2005
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Duitsland
Sven Fischer
Vlag van Frankrijk
Raphaël Poirée
2007
Vlag van Italië
Antholz
Vlag van Duitsland
Michael Greis
Vlag van Duitsland
Andreas Birnbacher
Vlag van Frankrijk
Raphaël Poirée
2008
Vlag van Zweden
Östersund
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Rusland
Maksim Tchoudov
2009
Vlag van Zuid-Korea
Pyeongchang
Vlag van Oostenrijk
Dominik Landertinger
Vlag van Oostenrijk
Christoph Sumann
Vlag van Rusland
Ivan Tcherezov
2011
Vlag van Rusland
Chanty-Mansiejsk
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Rusland
Evgeny Ustyugov
Vlag van Italië
Lukas Hofer
2012
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Zweden
Björn Ferry
Vlag van Zweden
Fredrik Lindström
2013
Vlag van Tsjechië
Nové Město
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
Vlag van Rusland
Anton Shipulin
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
2015
Vlag van Finland
Kontiolahti
Vlag van Slovenië
Jakov Fak
Vlag van Tsjechië
Ondřej Moravec
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
2016
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
2017
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van Duitsland
Simon Schempp
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Oostenrijk
Simon Eder
2019
Vlag van Zweden
Östersund
Vlag van Italië
Dominik Windisch
Vlag van Frankrijk
Antonin Guigonnat
Vlag van Oostenrijk
Julian Eberhard
Medailleklassement individueel
 Plaats  Naam Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
Vlag van Frankrijk
Raphaël Poirée
4 0 3 7
2
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
2 2 3 7
3
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
2 0 1 3
4
Vlag van Duitsland
Sven Fischer
1 3 1 5
5
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
1 1 2 2
6
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
1 0 1 2
7
Vlag van Duitsland
Michael Greis
1 0 0 1
Vlag van Oostenrijk
Dominik Landertinger
1 0 0 1
Vlag van Slovenië
Jakov Fak
1 0 0 1
Vlag van Duitsland
Simon Schempp
1 0 0 1
Vlag van Italië
Dominik Windisch
1 0 0 1
Bijgewerkt t/m het WK van 2019
Medailleklassement per land
 Plaats  Naam Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
6 4 6 16
2
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
5 2 3 10
3
Vlag van Duitsland
 Duitsland
3 4 1 8
4
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
1 1 2 4
5
Vlag van Italië
 Italië
1 0 1 1
6
Vlag van Slovenië
 Slovenië
1 0 0 1
7
Vlag van Rusland
 Rusland
0 4 3 5
8
Vlag van Zweden
 Zweden
0 1 1 2
9
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
0 1 0 1
Totaal 17 17 17 51
Bijgewerkt t/m het WK van 2019

Estafette (4 × 7,5 km)

Tot 1965 was dit geen officieel onderdeel van het WK
het was een landenklassement dat opgemaakt werd door de tijden van de beste vier (1958), dan wel drie (1959-1963) atleten van een land op te tellen die als team tegelijk een wedstrijd over 20 km aflegden. Aan de finish mocht het verschil tussen de eerste en laatste atleet van een team niet meer dan 50m bedragen. In 1965 werd voor het eerst een echte aflossingsproef over 3 × 7,5 km gehouden, een jaar later werd de 4 × 7,5 km ingevoerd.

Jaar Plaatssu Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1958
Vlag van Oostenrijk
Saalfelden
Vlag van Zweden
 Zweden
Adolf Wiklund
Olle Gunneriusson
Sture Ohlin
Sven Nilsson
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Viktor Butakow
Valentin Psjenitsyn
Dimitri Sokolov
Alexander Gubin
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Arvid Nyberg
Asbjørn Bakken
Knut Wold
Rolf Gråterud
1959
Vlag van Italië
Courmayeur
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Vladimir Melanin
Dimitri Sokolov
Valentin Psjenitsyn
Vlag van Zweden
 Zweden
Sven Agge
Adolf Wiklund
Sture Ohlin
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Knut Wold
Henry Hermansen
Ivar Skogsrud
1961
Vlag van Zweden
Umeå
Vlag van Finland
 Finland
Kalevi Huuskonen
Paavo Repo
Antti Tyrväinen
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Aleksandr Privalov
Valentin Psjenitsyn
Dimitri Sokolov
Vlag van Zweden
 Zweden
Klas Lestander
Tage Lundin
Stig Andersson
1962
Vlag van Finland
Hämeenlinna
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Vladimir Melanin
Valentin Psjenitsyn
Nikolaj Poezanov
Vlag van Finland
 Finland
Antti Tyrväinen
Hannu Posti
Kalevi Huuskonen
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Jon Istad
Olav Jordet
Henry Hermansen
1963
Vlag van Oostenrijk
Seefeld
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Vladimir Melanin
Nikolai Mescharjakow
Valentin Psjenitsyn
Vlag van Finland
 Finland
Antti Tyrväinen
Hannu Posti
Veikko Hakulinen
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Jon Istad
Olav Jordet
Egil Nygård
1965
Vlag van Noorwegen
Elverum
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Olav Jordet
Ola Wærhaug
Ivar Nordkild
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Nikolaj Poezanov
Vladimir Melanin
Wassili Makarow
Vlag van Polen
 Polen
Stanisław Szczepaniak
Józef Rubiś
Józef Gąsienica Sobczak
1966
Vlag van Duitsland
Garmisch-Partenkirchen
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Jon Istad
Ragnar Tveiten
Ivar Nordkild
Olav Jordet
Vlag van Polen
 Polen
Józef Gąsienica Sobczak
Stanisław Szczepaniak
Stanisław Łukaszczyk
Józef Rubiś
Vlag van Zweden
 Zweden
Olle Petrusson
Tore Eriksson
Holmfrid Olsson
Sture Ohlin
1967
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Altenberg
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Jon Istad
Ragnar Tveiten
Ola Wærhaug
Olav Jordet
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Aleksandr Tichonov
Viktor Mamatov
Rinnat Safin
Nikolaj Poezanov
Vlag van Zweden
 Zweden
Olle Petrusson
Tore Eriksson
Holmfrid Olsson
Sture Ohlin
1969
Vlag van Polen
Zakopane
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Aleksandr Tichonov
Viktor Mamatov
Rinnat Safin
Vladimir Goendartsev
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Jon Istad
Ragnar Tveiten
Magnar Solberg
Esten Gjelten
Vlag van Finland
 Finland
Kalevi Vähäkylä
Mauri Röppänen
Mauno Peltonen
Esko Marttinen
1970
Vlag van Zweden
Östersund
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Aleksandr Tichonov
Viktor Mamatov
Rinnat Safin
Alexander Uschakow
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Tor Svendsberget
Ragnar Tveiten
Magnar Solberg
Esten Gjelten
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
Hans-Gert Jahn
Hansjörg Knauthe
Dieter Speer
Horst Koschka
1971
Vlag van Finland
Hämeenlinna
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Aleksandr Tichonov
Viktor Mamatov
Rinnat Safin
Nikolai Muschitow
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Tor Svendsberget
Ragnar Tveiten
Magnar Solberg
Ivar Nordkild
Vlag van Polen
 Polen
Józef Różak
Andrzej Rapacz
Aleksander Klima
Józef Stopka
1973
Vlag van de Verenigde Staten
Lake Placid
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Aleksandr Tichonov
Rinnat Safin
Juri Kolmakow
Gennadiy Kovalev
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Tor Svendsberget
Esten Gjelten
Ragnar Tveiten
Kjell Hovda
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
Dieter Speer
Manfred Geyer
Herbert Wiegand
Günter Bartnik
1974
Vlag van de Sovjet-Unie
Minsk
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Aleksandr Tichonov
Alexander Uschakow
Nikolaj Kroeglov sr.
Juri Kolmakow
Vlag van Finland
 Finland
Simo Halonen
Carl-Henrik Flöjt
Juhani Suutarinen
Heikki Ikola
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Kjell Hovda
Kåre Hovda
Terje Hanssen
Tor Svendsberget
1975
Vlag van Italië
Antholz
Vlag van Finland
 Finland
Carl-Henrik Flöjt
Simo Halonen
Juhani Suutarinen
Heikki Ikola
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Aleksandr Tichonov
Aleksandr Jelizarov
Alexander Uschakow
Nikolaj Kroeglov sr.
Vlag van Polen
 Polen
Jan Szpunar
Andrzej Rapacz
Ludwik Zięba
Wojciech Truchan
1977
Vlag van Noorwegen
Vingrom
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Aleksandr Tichonov
Aleksandr Jelizarov
Alexander Uschakow
Nikolaj Kroeglov sr.
Vlag van Finland
 Finland
Erkki Antila
Raimo Seppänen
Simo Halonen
Heikki Ikola
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
Manfred Beer
Klaus Siebert
Frank Ullrich
Manfred Geyer
1978
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
Manfred Beer
Frank Ullrich
Klaus Siebert
Eberhard Rösch
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Odd Lirhus
Sigleif Johansen
Roar Nilsen
Tor Svendsberget
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
Gerhard Winkler
Andreas Schweiger
Hans Estner
Heinrich Mehringer
1979
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
Manfred Beer
Klaus Siebert
Frank Ullrich
Eberhard Rösch
Vlag van Finland
 Finland
Simo Halonen
Heikki Ikola
Erkki Antila
Raimo Seppänen
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Vladimir Alikin
Vladimir Barnasjov
Nikolaj Kroeglov sr.
Aleksandr Tichonov
1981
Vlag van Finland
Lahti
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
Mathias Jung
Matthias Jacob
Frank Ullrich
Eberhard Rösch
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
Peter Angerer
Andreas Schweiger
Fritz Fischer
Franz Bernreiter
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Vladimir Alikin
Anatoli Aljabjev
Vladimir Barnasjov
Wladimir Gawrikow
1982
Vlag van de Sovjet-Unie
Minsk
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
Frank Ullrich
Mathias Jung
Matthias Jacob
Bernd Hellmich
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Eirik Kvalfoss
Kjell Søbak
Odd Lirhus
Rolf Storsveen
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Vladimir Alikin
Anatoli Aljabjev
Vladimir Barnasjov
Wiktor Semjonow
1983
Vlag van Italië
Antholz
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Algimantas Šalna
Joeri Kasjkarov
Pjotr Miloradow
Sergej Boeligin
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
Frank Ullrich
Mathias Jung
Matthias Jacob
Frank-Peter Roetsch
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Kjell Søbak
Eirik Kvalfoss
Odd Lirhus
Øivind Nerhagen
1985
Vlag van Italië
Ruhpolding
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Joeri Kasjkarov
Algimantas Šalna
Sergej Boeligin
Andrei Senkow
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
Frank-Peter Roetsch
Matthias Jacob
Ralf Göthel
André Sehmisch
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
Peter Angerer
Walter Pichler
Fritz Fischer
Herbert Fritzenwenger
1986
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Joeri Kasjkarov
Dmitri Vasiljev
Valeri Medvedtsev
Sergej Boeligin
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
Jürgen Wirth
Frank-Peter Roetsch
Matthias Jacob
André Sehmisch
Vlag van Italië
 Italië
Werner Kiem
Gottlieb Taschler
Johann Passler
Andreas Zingerle
1987
Vlag van de Verenigde Staten
Lake Placid
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
Frank-Peter Roetsch
Matthias Jacob
André Sehmisch
Jürgen Wirth
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Dmitri Vasiljev
Joeri Kasjkarov
Aleksandr Popov
Valeri Medvedtsev
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
Ernst Reiter
Herbert Fritzenwenger
Peter Angerer
Fritz Fischer
1989
Vlag van Oostenrijk
Feistritz
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
Frank Luck
André Sehmisch
Birk Anders
Frank-Peter Roetsch
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Joeri Kasjkarov
Sergej Tsjepikov
Aleksandr Popov
Sergej Boeligin
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Geir Einang
Sylfest Glimsdal
Gisle Fenne
Eirik Kvalfoss
1990
Vlag van Finland
Kontiolahti
Vlag van Italië
 Italië
Pieralberto Carrara
Wilfried Pallhuber
Johann Passler
Andreas Zingerle
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Christian Dumont
Xavier Blond
Hervé Flandin
Thierry Gerbier
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
Frank Luck
André Sehmisch
Mark Kirchner
Birk Anders
1991
Vlag van Finland
Lahti
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Ricco Groß
Frank Luck
Mark Kirchner
Fritz Fischer
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Joeri Kasjkarov
Aleksandr Popov
Sergej Tarasov
Sergej Tsjepikov
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Geir Einang
Eirik Kvalfoss
Jon Åge Tyldum
Gisle Fenne
1993
Vlag van Bulgarije
Borovets
Vlag van Italië
 Italië
Wilfried Pallhuber
Johann Passler
Pieralberto Carrara
Andreas Zingerle
Vlag van Rusland (1991–1993)
 Rusland
Valeri Medvedtsev
Waleri Kirijenko
Sergej Tarasov
Sergej Tsjepikov
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Sven Fischer
Frank Luck
Mark Kirchner
Jens Steinigen
1995
Vlag van Italië
Antholz
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Ricco Groß
Mark Kirchner
Frank Luck
Sven Fischer
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Lionel Laurent
Patrice Bailly-Salins
Thierry Dusserre
Hervé Flandin
Vlag van Wit-Rusland 1991-1995
 Wit-Rusland
Igor Chochrjakow
Aleksandr Popov
Oleg Ryzhenkov
Wadsim Saschuryn
1996
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
Vlag van Rusland
 Rusland
Viktor Maygurov
Vladimir Dratchev
Sergej Tarasov
Alexei Kobelew
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Ricco Groß
Peter Sendel
Frank Luck
Sven Fischer
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
Alexei Aidarov
Oleg Ryzhenkov
Wadsim Saschuryn
Aleksandr Popov
1997
Vlag van Slowakije
Osrblie
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Ricco Groß
Peter Sendel
Sven Fischer
Frank Luck
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Egil Gjelland
Jon Åge Tyldum
Dag Bjørndalen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Italië
 Italië
René Cattarinussi
Wilfried Pallhuber
Patrick Favre
Pieralberto Carrara
1999
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
Alexei Aidarov
Pëtr Ivaška
Vadim Sashurin
Oleg Ryzhenkov
Vlag van Rusland
 Rusland
Viktor Maygurov
Vladimir Dratchev
Sergey Rozjkov
Pavel Rostovtsev
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Halvard Hanevold
Dag Bjørndalen
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
2000
Vlag van Finland
Lahti
Vlag van Rusland
 Rusland
Viktor Maygurov
Sergey Rozjkov
Vladimir Dratchev
Pavel Rostovtsev
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Egil Gjelland
Frode Andresen
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Frank Luck
Peter Sendel
Sven Fischer
Ricco Groß
2001
Vlag van Slovenië
Pokljuka
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Gilles Marguet
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
Alexei Aidarov
Alexandr Syman
Oleg Ryzhenkov
Vadim Sashurin
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Egil Gjelland
Frode Andresen
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
2003
Vlag van Rusland
Chanty-Mansiejsk
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Peter Sendel
Sven Fischer
Ricco Groß
Frank Luck
Vlag van Rusland
 Rusland
Viktor Maygurov
Pavel Rostovtsev
Sergei Rozhkov
Sergej Tsjepikov
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
Alexei Aidarov
Vladimir Dratchev
Rustam Valiullin
Oleg Ryzhenkov
2004
Vlag van Duitsland
Oberhof
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Frank Luck
Ricco Groß
Sven Fischer
Michael Greis
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Halvard Hanevold
Lars Berger
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
2005
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Ole Einar Bjørndalen
Halvard Hanevold
Stian Eckhoff
Egil Gjelland
Vlag van Rusland
 Rusland
Sergei Rozhkov
Nikolaj Kroeglov jr.
Pavel Rostovtsev
Sergej Tsjepikov
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Wolfgang Rottmann
Christoph Sumann
2007
Vlag van Italië
Antholz
Vlag van Rusland
 Rusland

Ivan Tsjerezov
Maxim Tsjoedov
Dmitri Jarosjenko
Nikolaj Kroeglov
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Halvard Hanevold
Lars Berger
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Ricco Groß
Michael Rösch
Sven Fischer
Michael Greis
2008
Vlag van Zweden
Östersund
Vlag van Rusland
 Rusland

Ivan Tsjerezov
Nikolaj Kroeglov
Dmitri Jarosjenko
Maxim Tsjoedov
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
Rune Brattsveen
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Michael Rösch
Alexander Wolf
Andreas Birnbacher
Michael Greis
2009
Vlag van Zuid-Korea
Pyeongchang
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Emil Hegle Svendsen
Lars Berger
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
Daniel Mesotitsch
Simon Eder
Dominik Landertinger
Christoph Sumann
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Michael Rösch
Christoph Stephan
Arnd Peiffer
Michael Greis
2011
Vlag van Rusland
Chanty-Mansiejsk
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Ole Einar Bjørndalen
Alexander Os
Emil Hegle Svendsen
Tarjei Bø
Vlag van Rusland
 Rusland
Anton Sjipoelin
Jevgeni Oestjoegov
Maksim Maksimov
Ivan Tsjerezov
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
Oleksandr Bilanenko
Andrij Derysemlja
Serhij Semenov
Sergij Sednev
2012
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Ole Einar Bjørndalen
Rune Bratsveen
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Jean-Guillaume Béatrix
Simon Fourcade
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Simon Schempp
Andreas Birnbacher
Michael Greis
Arnd Peiffer
2013
Vlag van Tsjechië
Nové Město
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Ole Einar Bjørndalen
Henrik L'Abée-Lund
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Simon Schempp
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Erik Lesser
2015
Vlag van Finland
Kontiolahti
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Erik Lesser
Daniel Böhm
Arnd Peiffer
Simon Schempp
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Quentin Fillon Maillet
Martin Fourcade
2016
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Ole Einar Bjørndalen
Johannes Thingnes Bø
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Erik Lesser
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
Simon Schempp
Vlag van Canada
 Canada
Christian Gow
Nathan Smith
Scott Gow
Brendan Green
2017
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van Rusland
 Rusland

Aleksej Volkov
Maksim Tsvetkov
Anton Babikov
Anton Sjipoelin
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Jean-Guillaume Béatrix
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Martin Fourcade
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
Daniel Mesotitsch
Julian Eberhard
Simon Eder
Dominik Landertinger
2019
Vlag van Zweden
Östersund
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Lars Helge Birkeland
Vetle Sjåstad Christiansen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Erik Lesser
Roman Rees
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
Vlag van Rusland
 Rusland
Matvey Eliseev
Nikita Porshnev
Dmitry Malyshko
Alexandr Loginov
Medailleklassement per land
 Plaats  Naam Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
12 8 3 23
2
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
10 12 10 32
3
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
6 3 4 13
4
Vlag van Duitsland
 Duitsland
6 3 7 16
5
Vlag van Rusland
 Rusland
5 5 1 11
6
Vlag van Finland
 Finland
2 5 1 8
7
Vlag van Italië
 Italië
2 0 2 4
8
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
1 5 2 8
9
Vlag van Zweden
 Zweden
1 1 3 4
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
1 1 3 4
11
Vlag van Polen
 Polen
0 1 3 4
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
0 1 3 4
13
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
0 1 2 3
14
Vlag van Canada
 Canada
0 0 1 1
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
0 0 1 1
Totaal 46 46 46 138
Bijgewerkt t/m het WK van 2019

Ploegproef (afgeschaft)

  • 4 × 20 kilometer gezamenlijk (in totaal viermaal schieten)
Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1989
Vlag van Oostenrijk
Feistritz
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie

Joeri Kasjkarov
Sergej Boeligin
Aleksandr Popov
Sergej Tsjepikov
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland

Franz Wudy
Herbert Fritzenwenger
Georg Fischer
Fritz Fischer
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR

Andreas Heymann
André Sehmisch
Raik Dittrich
Steffen Hoos
1990
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR

Raik Dittrich
Mark Kirchner
Birk Anders
Frank Luck
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije

Tomáš Kos
Ivan Masařík
Jiří Holubec
Jan Matouš
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Christian Dumont
Stéphane Bouthiaux
Hervé Flandin
Thierry Gerbier
1991
Vlag van Finland
Lahti
Vlag van Italië
 Italië

Hubert Leitgeb
Gottlieb Taschler
Simon Demetz
Wilfried Pallhuber
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Sverre Istad
Jon Åge Tyldum
Ivar Ulekleiv
Frode Løberg
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie

Anatoli Schdanowitsch
Sergei Tarassow
Sergej Tsjepikov
Valeri Medvedtsev
1992
Vlag van Rusland
Nowosibirsk
Vlag van het Gemenebest van Onafhankelijke Staten
 GOS

Jauhen Redskin
Anatoli Schdanowitsch
Aleksandr Popov
Alexander Tropnikow
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Frode Løberg
Jon Åge Tyldum
Sylfest Glimsdal
Gisle Fenne
Vlag van Estland
 Estland

Aivo Udras
Urmas Kaldvee
Hillar Zahkna
Kalju Ojaste
1993
Vlag van Bulgarije
Borovets
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Fritz Fischer
Frank Luck
Steffen Hoos
Sven Fischer
Vlag van Rusland
 Rusland

Alexei Kobelew
Waleri Kirijenko
Sergei Loschkin
Sergej Tsjepikov
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Gilles Marguet
Thierry Dusserre
Xavier Blond
Lionel Laurent
1994
Vlag van Canada
Canmore
Vlag van Italië
 Italië

Pieralberto Carrara
Hubert Leitgeb
Andreas Zingerle
Wilfried Pallhuber
Vlag van Rusland
 Rusland

Wladimir Dratschow
Alexei Kobelew
Waleri Kirijenko
Sergej Tsjepikov
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Jens Steinigen
Marco Morgenstern
Peter Sendel
Steffen Hoos
1995
Vlag van Italië
Antholz
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Frode Andresen
Dag Bjørndalen
Halvard Hanevold
Jon Åge Tyldum
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië

Petr Garabík
Roman Dostál
Jiří Holubec
Ivan Masařík
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Thierry Dusserre
Franck Perrot
Lionel Laurent
Stéphane Bouthiaux
1996
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland

Pjotr Iwaschka
Aleh Ryschankou
Aleksandr Popov
Wadsim Saschuryn
Vlag van Rusland
 Rusland

Wladimir Dratschow
Pawel Muslimow
Wiktor Maigurow
Sergei Roschkow
Vlag van Italië
 Italië

René Cattarinussi
Hubert Leitgeb
Pieralberto Carrara
Patrick Favre
1997
Vlag van Slowakije
Osrblie
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland

Aleh Ryschankou
Pjotr Iwaschka
Aleksandr Popov
Wadsim Saschuryn
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Carsten Heymann
Mark Kirchner
Frank Luck
Peter Sendel
Vlag van Polen
 Polen

Wiesław Ziemianin
Jan Ziemianin
Wojciech Kozub
Tomasz Sikora
1998
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Egil Gjelland
Sylfest Glimsdal
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Ricco Groß
Carsten Heymann
Sven Fischer
Frank Luck
Vlag van Rusland
 Rusland

Wladimir Dratschow
Alexei Kobelew
Sergei Roschkow
Wiktor Maigurow
Medailleklassement per land
 Plaats  Naam Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
2 2 0 4
2
Vlag van Italië
 Italië
2 0 1 3
3
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
2 0 0 2
4
Vlag van Duitsland
 Duitsland
1 2 1 4
5
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
1 0 1 2
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
1 0 1 2
7
Vlag van het Gemenebest van Onafhankelijke Staten
 GOS
1 0 0 1
8
Vlag van Rusland
 Rusland
0 3 1 4
9
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
0 1 0 1
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
0 1 0 1
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
0 1 0 1
12
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
0 0 3 3
13
Vlag van Estland
 Estland
0 0 1 1
Vlag van Polen
 Polen
0 0 1 1
Totaal 10 10 10 30

Vrouwen

Individueel (15 km)

Voor het eerst gehouden in 1984 (tot 1988 over 10 km).

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1984
Vlag van Frankrijk
Chamonix-Mont-Blanc
Vlag van de Sovjet-Unie
Venera Chernychova
Vlag van de Sovjet-Unie
Liudmila Zabolotniana
Vlag van de Sovjet-Unie
Tatiana Brylina
1985
Vlag van Zwitserland
Egg am Etzl
Vlag van de Sovjet-Unie
Kaya Parve
Vlag van Noorwegen
Sanna Grønlid
Vlag van Zweden
Eva Korpela
1986
Vlag van Zweden
Falun
Vlag van Zweden
Eva Korpela
Vlag van Noorwegen
Siv Bråten Lunde
Vlag van Noorwegen
Sanna Grønlid
1987
Vlag van Finland
Lahti
Vlag van Noorwegen
Sanna Grønlid
Vlag van de Sovjet-Unie
Kaija Parve
Vlag van Finland
Tuija Vuoksiala
1988
Vlag van Frankrijk
Chamonix-Mont-Blanc
Vlag van Noorwegen
Anne Elvebakk
Vlag van Noorwegen
Elin Kristiansen
Vlag van de Sovjet-Unie
Venera Chernychova
1989
Vlag van Oostenrijk
Feistritz
Vlag van West-Duitsland
Petra Schaaf
Vlag van Noorwegen
Anne Elvebakk
Vlag van de Sovjet-Unie
Svetlana Petsjerskaia
1990
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van de Sovjet-Unie
Svetlana Petsjerskaia
Vlag van Bulgarije
Iva Schkodreva
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Petra Schaaf
1991
Vlag van Finland
Lahti
Vlag van Duitsland
Petra Schaaf
Vlag van Noorwegen
Grete Ingeborg Nykkelmo
Vlag van Bulgarije
Iva Schkodreva
1993
Vlag van Bulgarije
Borovets
Vlag van Duitsland
Petra Schaaf
Vlag van Canada
Myriam Bédard
Vlag van Wit-Rusland van 1991-1995
Svetlana Paramygina
1995
Vlag van Italië
Antholz
Vlag van Frankrijk
Corinne Niogret
Vlag van Duitsland
Uschi Disl
Vlag van Bulgarije
Ekaterina Dafovska
1996
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
Vlag van Frankrijk
Emmanuelle Claret
Vlag van Rusland
Olga Melnik
Vlag van Oekraïne
Olena Petrova
1997
Vlag van Slowakije
Osrblie
Vlag van Zweden
Magdalena Forsberg
Vlag van Oekraïne
Olena Zubrilova
Vlag van Bulgarije
Ekaterina Dafovska
1999
Vlag van Finland
Kontiolahti
Vlag van Oekraïne
Olena Zubrilova
Vlag van Frankrijk
Corinne Niogret
Vlag van Rusland
Albina Akhatova
2000
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Frankrijk
Corinne Niogret
Vlag van China
Yu Shumei
Vlag van Zweden
Magdalena Forsberg
2001
Vlag van Slovenië
Pokljuka
Vlag van Zweden
Magdalena Forsberg
Vlag van Noorwegen
Liv Grete Poirée
Vlag van Oekraïne
Olena Zubrilova
2003
Vlag van Rusland
Chanty-Mansiejsk
Vlag van Tsjechië
Katerina Holubcova
Vlag van Wit-Rusland
Olena Zubrilova1
Vlag van Noorwegen
Gunn Margit Andreassen
2004
Vlag van Duitsland
Oberhof
Vlag van Rusland
Olga Pyljova
Vlag van Rusland
Albina Akhatova
Vlag van Oekraïne
Olena Petrova
2005
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van Duitsland
Andrea Henkel
Vlag van China
Sun Ribo
Vlag van Noorwegen
Linda Tjørhom
2007
Vlag van Italië
Antholz
Vlag van Noorwegen
Linda Grubben
Vlag van Frankrijk
Florence Baverel-Robert
Vlag van Duitsland
Martina Glagow
2008
Vlag van Zweden
Östersund
Vlag van Rusland
Jekaterina Joerijeva
Vlag van Duitsland
Martina Glagow
Vlag van Oekraïne
Oksana Khvostenko
2009
Vlag van Zuid-Korea
Pyeongchang
Vlag van Duitsland
Kati Wilhelm
Vlag van Slovenië
Teja Gregorin
Vlag van Noorwegen
Tora Berger
2011
Vlag van Rusland
Chanty-Mansiejsk
Vlag van Zweden
Helena Ekholm
Vlag van Duitsland
Tina Bachmann
Vlag van Oekraïne
Vita Semerenko
2012
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
Vlag van Noorwegen
Tora Berger
Vlag van Frankrijk
Marie-Laure Brunet
Vlag van Zweden
Helena Ekholm
2013
Vlag van Tsjechië
Nové Město
Vlag van Noorwegen
Tora Berger
Vlag van Duitsland
Andrea Henkel
Vlag van Oekraïne
Valj Semerenko
2015
Vlag van Finland
Kontiolahti
Vlag van Rusland
Jekaterina Joerlova
Vlag van Tsjechië
Gabriela Soukalová
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
2016
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Frankrijk
Marie Dorin Habert
Vlag van Frankrijk
Anaïs Bescond
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
2017
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Tsjechië
Gabriela Soukalová
Vlag van Italië
Alexia Runggaldier
2019
Vlag van Zweden
Östersund
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
Vlag van Italië
Lisa Vittozzi
Vlag van Frankrijk
Justine Braisaz
Medailleklassement per land
 Plaats  Naam Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
5 6 4 15
2
Vlag van Duitsland
 Duitsland
5 4 2 11
3
Vlag van Zweden
 Zweden
5 0 3 8
4
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
4 4 1 9
5
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
3 3 3 9
6
Vlag van Rusland
 Rusland
3 2 1 6
7
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
1 2 0 3
8
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
1 1 6 8
9
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
1 0 1 2
10
Vlag van China
 China
0 2 0 2
11
Vlag van Italië
 Italië
0 1 1 2
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
0 1 1 2
13
Vlag van Canada
 Canada
0 1 0 1
Vlag van Slovenië
 Slovenië
0 1 0 1
15
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
0 0 3 3
16
Vlag van Finland
 Finland
0 0 2 2
Totaal 28 28 28 84
Bijgewerkt t/m het WK van 2019

Sprint (7,5 km)

Voor het eerst gehouden in 1984 (tot 1988 over 5 km).

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1984
Vlag van Frankrijk
Chamonix-Mont-Blanc
Vlag van de Sovjet-Unie
Venera Chernychova
Vlag van Noorwegen
Sanna Grønlid
Vlag van Oostenrijk
Andrea Grossegger
1985
Vlag van Zwitserland
Egg am Etzl
Vlag van Noorwegen
Sanna Grønlid
Vlag van de Sovjet-Unie
Kaija Parve
Vlag van de Sovjet-Unie
Venera Chernychova
1986
Vlag van Zweden
Falun
Vlag van de Sovjet-Unie
Kaya Parve
Vlag van de Sovjet-Unie
Nadeshda Belova
Vlag van Zweden
Eva Korpela
1987
Vlag van Finland
Lahti
Vlag van de Sovjet-Unie
Elena Golovina
Vlag van de Sovjet-Unie
Venera Chernychova
Vlag van Noorwegen
Anne Elvebakk
1988
Vlag van Frankrijk
Chamonix-Mont-Blanc
Vlag van West-Duitsland
Petra Schaaf
Vlag van Zweden
Eva Korpela
Vlag van Noorwegen
Anne Elvebakk
1989
Vlag van Oostenrijk
Feistritz
Vlag van Noorwegen
Anne Elvebakk
Vlag van Bulgarije
Zvetana Krasteva
Vlag van de Sovjet-Unie
Natalia Prikostshikova
1990
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Noorwegen
Anne Elvebakk
Vlag van de Sovjet-Unie
Svetlana Petsjerskaia
Vlag van Noorwegen
Elin Kristiansen
1991
Vlag van Finland
Lahti
Vlag van Noorwegen
Grete Ingeborg Nykkelmo
Vlag van de Sovjet-Unie
Svetlana Petsjerskaia
Vlag van de Sovjet-Unie
Elena Golovina
1993
Vlag van Bulgarije
Borovets
Vlag van Canada
Myriam Bédard
Vlag van Rusland
Nadejda Talanova
Vlag van Rusland
Jelena Belova
1995
Vlag van Italië
Antholz
Vlag van Frankrijk
Anne Briand
Vlag van Duitsland
Uschi Disl
Vlag van Frankrijk
Corinne Niogret
1996
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
Vlag van Rusland
Olga Romasko
Vlag van Noorwegen
Ann-Elen Skjelbreid
Vlag van Zweden
Magdalena Wallin1
1997
Vlag van Slowakije
Osrblie
Vlag van Rusland
Olga Romasko
Vlag van Oekraïne
Olena Zubrilova
Vlag van Zweden
Magdalena Forsberg1
1999
Vlag van Finland
Kontiolahti
Vlag van Duitsland
Martina Zellner
Vlag van Zweden
Magdalena Forsberg1
Vlag van Oekraïne
Olena Zubrilova2
2000
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Noorwegen
Liv Grete Skjelbreid*
Vlag van Duitsland
Katrin Apel
Vlag van Duitsland
Martina Zellner
2001
Vlag van Slovenië
Pokljuka
Vlag van Duitsland
Kati Wilhelm
Vlag van Duitsland
Uschi Disl
Vlag van Noorwegen
3 Liv Grete Poirée
2003
Vlag van Rusland
Chanty-Mansiejsk
Vlag van Frankrijk
Sylvie Becaert
Vlag van Oekraïne
Olena Petrova
Vlag van Tsjechië
Kateřina Holubcová
2004
Vlag van Duitsland
Oberhof
Vlag van Noorwegen
Liv Grete Skjelbreid Poirée
Vlag van Rusland
Anna Bogali
Vlag van Wit-Rusland
Ekaterina Ivanova
Vlag van Duitsland
Martina Glagow
2005
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van Duitsland
Uschi Disl
Vlag van Rusland
Olga Zajtseva
Vlag van Wit-Rusland
Olena Zubrilova2
2007
Vlag van Italië
Antholz
Vlag van Duitsland
Magdalena Neuner
Vlag van Zweden
Anna Carin Olofsson
Vlag van Rusland
Natalia Gousseva
2008
Vlag van Zweden
Östersund
Vlag van Duitsland
Andrea Henkel
Vlag van Rusland
Albina Akhatova
Vlag van Oekraïne
Oksana Khvostenko
2009
Vlag van Zuid-Korea
Pyeongchang
Vlag van Duitsland
Kati Wilhelm
Vlag van Duitsland
Simone Hauswald
Vlag van Rusland
Olga Zajtseva
2011
Vlag van Rusland
Chanty-Mansiejsk
Vlag van Duitsland
Magdalena Neuner
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Slowakije
Anastasia Kuzmina
2012
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
Vlag van Duitsland
Magdalena Neuner
Vlag van Wit-Rusland
Darya Domracheva
Vlag van Oekraïne
Vita Semerenko
2013
Vlag van Tsjechië
Nové Město
Vlag van Oekraïne
Olena Pidhroesjna
Vlag van Noorwegen
Tora Berger
Vlag van Oekraïne
Vita Semerenko
2015
Vlag van Finland
Kontiolahti
Vlag van Frankrijk
Marie Dorin Habert
Vlag van Polen
Weronika Nowakowska
Vlag van Oekraïne
Valj Semerenko
2016
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Frankrijk
Marie Dorin-Habert
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
2017
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van Tsjechië
Gabriela Koukalová
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Frankrijk
Anaïs Chevalier
2019
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van Slowakije
Anastasiya Kuzmina
Vlag van Noorwegen
Ingrid Landmark Tandrevold
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier

* huwde met biatleet Raphaël Poirée in 2000

Medailleklassement per land
 Plaats  Naam Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
Vlag van Duitsland
 Duitsland
8 5 4 17
2
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
7 4 4 15
3
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
3 5 3 11
4
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
3 1 2 6
5
Vlag van Rusland
 Rusland
2 4 3 9
6
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
1 2 5 8
7
Vlag van Slowakije
 Slowakije
1 0 1 2
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
1 0 1 2
9
Vlag van Canada
 Canada
1 0 0 1
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
1 0 0 1
11
Vlag van Zweden
 Zweden
0 3 3 6
12
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
0 1 2 3
12
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
0 1 0 1
Vlag van Finland
 Finland
0 1 0 1
Vlag van Polen
 Polen
0 1 0 1
15
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
0 0 1 1
Totaal 28 28 29 85
Bijgewerkt t/m het WK van 2019

Achtervolging (10 km)

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1997
Vlag van Slowakije
Osrblie
Vlag van Zweden
Magdalena Forsberg
Vlag van Oekraïne
Olena Zubrilova
Vlag van Rusland
Olga Romasko
1998
Vlag van Slovenië
Pokljuka
Vlag van Zweden
Magdalena Forsberg
Vlag van Frankrijk
Corinne Niogret
Vlag van Duitsland
Martina Zellner
1999
Vlag van Finland
Kontiolahti
Vlag van Oekraïne
Olena Zubrilova
Vlag van Slowakije
Martina Halinárová
Vlag van Duitsland
Martina Zellner
2000
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Zweden
Magdalena Forsberg
Vlag van Duitsland
Uschi Disl
Vlag van Frankrijk
Florence Baverel-Robert
2001
Vlag van Slovenië
Pokljuka
Vlag van Noorwegen
Liv Grete Skjelbreid Poirée
Vlag van Frankrijk
Corinne Niogret
Vlag van Zweden
Magdalena Forsberg
2003
Vlag van Rusland
Chanty-Mansiejsk
Vlag van Frankrijk
Sandrine Bailly
Vlag van Duitsland
Martina Glagow
Vlag van Rusland
Svetlana Ichmouratova
2004
Vlag van Duitsland
Oberhof
Vlag van Noorwegen
Liv Grete Skjelbreid Poirée
Vlag van Duitsland
Martina Glagow
Vlag van Rusland
Anna Bogali
2005
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van Duitsland
Uschi Disl
Vlag van China
Liu Xianying
Vlag van Rusland
Olga Zajtseva
2007
Vlag van Italië
Antholz
Vlag van Duitsland
Magdalena Neuner
Vlag van Noorwegen
Linda Grubben
Vlag van Zweden
Anna Carin Olofsson
2008
Vlag van Zweden
Östersund
Vlag van Duitsland
Andrea Henkel
Vlag van Rusland
Ekaterina Iourieva
Vlag van Rusland
Albina Akhatova
2009
Vlag van Zuid-Korea
Pyeongchang
Vlag van Zweden
Helena Jonsson
Vlag van Duitsland
Kati Wilhelm
Vlag van Rusland
Olga Zajtseva
2011
Vlag van Rusland
Chanty-Mansiejsk
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Duitsland
Tina Bachmann
Vlag van Oekraïne
Vita Semerenko
2012
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
Vlag van Wit-Rusland
Darja Domratsjeva
Vlag van Duitsland
Magdalena Neuner
Vlag van Rusland
Olga Vilukhina
2013
Vlag van Tsjechië
Nové Město
Vlag van Noorwegen
Tora Berger
Vlag van Polen
Krystyna Pałka
Vlag van Oekraïne
Olena Pidhrushna
2015
Vlag van Finland
Kontiolahti
Vlag van Frankrijk
Marie Dorin Habert
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Polen
Weronika Nowakowska
2016
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Vlag van Frankrijk
Marie Dorin-Habert
2017
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Wit-Rusland
Darya Domracheva
Vlag van Tsjechië
Gabriela Koukalová
2019
Vlag van Zweden
Östersund
Vlag van Duitsland
Denise Herrmann
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Medailleklassement per land
 Plaats  Naam Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
Vlag van Duitsland
 Duitsland
7 6 3 16
2
Vlag van Zweden
 Zweden
4 0 3 7
3
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
3 2 0 5
4
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
2 2 2 6
5
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
1 1 1 3
6
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
1 1 0 2
7
Vlag van Finland
 Finland
1 0 0 1
8
Vlag van Rusland
 Rusland
0 1 7 8
9
Vlag van Polen
 Polen
0 1 1 2
10
Vlag van China
 China
0 1 0 1
Vlag van Italië
 Italië
0 1 0 1
Vlag van Slowakije
 Slowakije
0 1 0 1
13
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
0 0 1 1
Totaal 19 17 18 54
Bijgewerkt t/m het WK van 2019

Massastart (12,5 km)

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1999
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Oekraïne
Olena Zoebrilova
Vlag van Oekraïne
Olena Petrova
Vlag van Zweden
Magdalena Forsberg
2000
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Noorwegen
Liv Grete Poirée
Vlag van Rusland
Galina Koukleva
Vlag van Frankrijk
Corinne Niogret
2001
Vlag van Slovenië
Pokljuka
Vlag van Zweden
Magdalena Forsberg
Vlag van Duitsland
Martina Glagow
Vlag van Noorwegen
Liv Grete Poirée
2002
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Oekraïne
Olena Zoebrilova
Vlag van Rusland
Olga Pyleva
Vlag van Wit-Rusland
Olga Nazarova
2003
Vlag van Rusland
Chanty-Mansiejsk
Vlag van Rusland
Albina Achatova
Vlag van Rusland
Svetlana Ichmouratova
Vlag van Frankrijk
Sandrine Bailly
2004
Vlag van Duitsland
Oberhof
Vlag van Noorwegen
Liv Grete Skjelbreid Poirée
Vlag van Duitsland
Katrin Apel
Vlag van Frankrijk
Sandrine Bailly
2005
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van Noorwegen
Gro Istad-Kristiansen
Vlag van Zweden
Anna Carin Olofsson
Vlag van Rusland
Olga Pyleva
2007
Vlag van Italië
Antholz
Vlag van Duitsland
Andrea Henkel
Vlag van Duitsland
Martina Glagow
Vlag van Duitsland
Kati Wilhelm
2008
Vlag van Zweden
Östersund
Vlag van Duitsland
Magdalena Neuner
Vlag van Noorwegen
Tora Berger
Vlag van Rusland
Ekaterina Iourieva
2009
Vlag van Zuid-Korea
Pyeongchang
Vlag van Rusland
Olga Zajtseva
Vlag van Slowakije
Anastasia Kuzmina
Vlag van Zweden
Helena Jonsson
2011
Vlag van Rusland
Chanty-Mansiejsk
Vlag van Duitsland
Magdalena Neuner
Vlag van Wit-Rusland
Darya Domracheva
Vlag van Noorwegen
Tora Berger
2012
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
Vlag van Noorwegen
Tora Berger
Vlag van Frankrijk
Marie-Laure Brunet
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
2013
Vlag van Tsjechië
Nové Město
Vlag van Wit-Rusland
Darja Domratsjeva
Vlag van Noorwegen
Tora Berger
Vlag van Polen
Monika Hojnisz
2015
Vlag van Finland
Kontiolahti
Vlag van Oekraïne
Valj Semerenko
Vlag van Duitsland
Franziska Preuß
Vlag van Italië
Karin Oberhofer
2016
Vlag van Noorwegen
Oslo
Vlag van Frankrijk
Marie Dorin Habert
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
2017
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van de Verenigde Staten
Susan Dunklee
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
2019
Vlag van Zweden
Östersund
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Vlag van Rusland
Jekaterina Joerlova-Percht
Vlag van Duitsland
Denise Herrmann
Medailleklassement per land
 Plaats  Naam Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
Vlag van Duitsland
 Duitsland
4 5 2 11
2
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
4 2 2 8
3
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
3 1 0 4
4
Vlag van Rusland
 Rusland
2 4 2 8
5
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
1 1 3 5
6
Vlag van Zweden
 Zweden
1 1 2 4
7
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
1 1 1 3
8
Vlag van Italië
 Italië
1 0 1 2
9
Vlag van Slowakije
 Slowakije
0 1 0 1
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
0 1 0 1
10
Vlag van Finland
 Finland
0 0 3 3
11
Vlag van Polen
 Polen
0 0 1 1
Totaal 17 17 17 51
Bijgewerkt t/m het WK van 2019

Estafette (4 × 6 km)

Voor het eerst gehouden in 1984 (tot 1991 over 3 × 5 km
van 1992 tot en met 2001 over 4 × 7,5 km, sinds 2003 over 4 × 6 km).

Jaar Plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1984
Vlag van Frankrijk
Chamonix-Mont-Blanc
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie

Venera Chernyshova
Ljudmila Sabolotnaja
Kaija Parve
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Sanna Grønlid
Gry Østvik
Siv Bråten
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Holly Beatie
Julie Newman
Kari Swenson
1985
Vlag van Zwitserland
Egg am Etzl
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie

Venera Chernyshova
Elena Golovina
Kaija Parve
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Sanna Grønlid
Gry Østvik
Siv Bråten
Vlag van Finland
 Finland

Pirjo Mattila
Tuija Vuoksiala
Teija Nieminen
1986
Vlag van Zweden
Falun
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie

Kaija Parve
Nadiya Billova
Venera Chernyshova
Vlag van Zweden
 Zweden

Eva Korpela
Inger Björkbom
Sabiene Karlsson
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Sanna Grønlid
Siv Bråten
Anne Elvebakk
1987
Vlag van Finland
Lahti
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie

Elena Golovina
Venera Chernyshova
Kaija Parve
Vlag van Zweden
 Zweden

Inger Björkbom
Mia Stadig
Eva Korpela
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Anne Elvebakk
Sanna Grønlid
Siv Bråten Lunde
1988
Vlag van Frankrijk
Chamonix-Mont-Blanc
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie

Venera Chernyshova
Elena Golovina
Kaija Parve
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Elin Kristiansen
Anne Elvebakk
Mona Bollerud
Vlag van Zweden
 Zweden

Eva Korpela
Inger Björkbom
Mia Stadig
1989
Vlag van Oostenrijk
Feistritz
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie

Natalja Prikostsjikova
Svetlana Petsjerskaia
Elena Golovina
Vlag van Bulgarije (1971-1990)
 Bulgarije

Tsvetana Krasteva
Mariya Manolova
Nadezhda Aleksieva