Lijst van wereldkampioenen freestyleskiën - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Lijst van wereldkampioenen freestyleskiën.

Lijst van wereldkampioenen freestyleskiën

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De wereldkampioenschappen freestyleskiën zijn tweejaarlijkse kampioenschappen voor freestyleskiërs. Dit is een lijst van wereldkampioenen freestyleskiën sinds 1986.

Disciplines

Sinds de editie van 2005 bestaat het programma van de WK uit de disciplines aerials, halfpipe, moguls, dual moguls en ski cross. In 2011 kwam hier de discipline slopestyle bij.

Aerials Halfpipe Moguls Dual mogul Ski cross Slopestyle Arco Combinatie
Mannen
Vrouwen
1986-2015 2005-2015 1986-2015 1999-2009 2005-2015 2011-2015 1986-1999 1986-1995

Mannen

Aerials

Editie Plaats Winnaar
WK 1986 Tignes
 FRA
Lloyd Langlois
 CAN
WK 1988 Calgary
 CAN
Jean-Marc Rozon
 FRA
WK 1989 Oberjoch (Bad Hindelang)
 GER
Lloyd Langlois
 CAN
WK 1991 Lake Placid
 USA
Philippe Laroche
 CAN
WK 1993 Altenmarkt im Pongau
 AUT
Philippe Laroche
 CAN
WK 1995 La Clusaz
 FRA
Trace Worthington
 USA
WK 1997 Nagano
 JPN
Nicolas Fontaine
 CAN
WK 1999 Meiringen
 SUI
Eric Bergoust
 USA
WK 2001 Whistler
 CAN
Alexei Grichin
 BLR
WK 2003 Deer Valley
 USA
Dmitri Arkhipov
 RUS
WK 2005 Ruka
 FIN
Steve Omischl
 CAN
WK 2007 Madonna di Campiglio
 ITA
Han Xiaopeng
 CHN
WK 2009 Inawashiro (Yama)
 JPN
Ryan St. Onge
 USA
WK 2011 Deer Valley
 USA
Warren Shouldice
 CAN
WK 2013 Voss
 NOR
Guangpu Qi
 CHN
WK 2015 Kreischberg
 AUT
Quangpu Qi
 CHN

Halfpipe

Editie Plaats Winnaar
WK 2005 Ruka
 FIN
Mathias Wecxsteen
 FRA
WK 2007 Madonna di Campiglio
 ITA
wedstrijd afgelast wegens sneeuwgebrek
WK 2009 Inawashiro (Yama)
 JPN
Kevin Rolland
 FRA
WK 2011 Deer Valley
 USA
Micheal Riddle
 CAN
WK 2013 Voss
 NOR
David Wise
 USA
WK 2015 Kreischberg
 AUT
Kyle Smaine
 USA

Moguls

Editie Plaats Winnaar
WK 1986 Tignes
 FRA
Eric Berthon
 FRA
WK 1988 Calgary
 CAN
Hakan Hansson
 SWE
WK 1989 Oberjoch (Bad Hindelang)
 GER
Edgar Grospiron
 FRA
WK 1991 Lake Placid
 USA
Edgar Grospiron
 FRA
WK 1993 Altenmarkt im Pongau
 AUT
Jean-Luc Brassard
 CAN
WK 1995 La Clusaz
 FRA
Edgar Grospiron
 FRA
WK 1997 Nagano
 JPN
Jean-Luc Brassard
 CAN
WK 1999 Meiringen
 SUI
Janne Lahtela
 FIN
WK 2001 Whistler
 CAN
Mikko Ronkainen
 FIN
WK 2003 Deer Valley
 USA
Mikko Ronkainen
 FIN
WK 2005 Ruka
 FIN
Nathan Roberts
 USA
WK 2007 Madonna di Campiglio
 ITA
Pierre-Alexandre Rousseau
 CAN
WK 2009 Inawashiro (Yama)
 JPN
Patrick Deneen
 USA
WK 2011 Deer Valley
 USA
Guilbaut Colas
 FRA
WK 2013 Voss
 NOR
Mikael Kingsbury
 CAN
WK 2015 Kreischberg
 AUT
Anthony Benna
 FRA

Dual moguls

Editie Plaats Winnaar
WK 1999 Meiringen
 SUI
Johann Gregoire
 FRA
WK 2001 Whistler
 CAN
Stephane Yonnet
 FRA
WK 2003 Deer Valley
 USA
Jeremy Bloom
 USA
WK 2005 Ruka
 FIN
Toby Dawson
 USA
WK 2007 Madonna di Campiglio
 ITA
Dale Begg-Smith
 AUS
WK 2009 Inawashiro (Yama)
 JPN
Alexandre Bilodeau
 CAN
WK 2011 Deer Valley
 USA
Alexandre Bilodeau
 CAN
WK 2013 Voss
 NOR
Alexandre Bilodeau
 CAN
WK 2015 Kreischberg
 AUT
Mikael Kingsbury
 CAN

Ski cross

Editie Plaats Winnaar
WK 2005 Ruka
 FIN
Tomas Kraus
 CZE
WK 2007 Madonna di Campiglio
 ITA
Tomas Kraus
 CZE
WK 2009 Inawashiro (Yama)
 JPN
Andreas Matt
 AUT
WK 2011 Deer Valley
 USA
Christopher Delbosco
 CAN
WK 2013 Voss
 NOR
Jean Frederic Chapuis
 FRA
WK 2015 Kreischberg
 AUT
Filip Flisar
 SLO

Slopestyle

Editie Plaats Winnaar
WK 2011 Deer Valley
 USA
Alex Schlopy
 USA
WK 2013 Voss
 NOR
Thomas Wallisch
 USA
WK 2015 Kreischberg
 AUT
Fabian Bösch
 SUI

Acro

Editie Plaats Winnaar
WK 1986 Tignes
 FRA
Richard Schabl
 FRG
WK 1988 Calgary
 CAN
Hermann Reitberger
 FRG
WK 1989 Oberjoch (Bad Hindelang)
 GER
Hermann Reitberger
 FRG
WK 1991 Lake Placid
 USA
Lane Spina
 USA
WK 1993 Altenmarkt im Pongau
 AUT
Fabrice Becker
 FRA
WK 1995 La Clusaz
 FRA
Rune Kristiansen
 NOR
WK 1997 Nagano
 JPN
Fabrice Becker
 FRA
WK 1999 Meiringen
 SUI
Ian Edmondson
 USA

Combinatie

Editie Plaats Winnaar
WK 1986 Tignes
 FRA
Alain Laroche
 CAN
WK 1988 Calgary
 CAN
niet gehouden
WK 1989 Oberjoch (Bad Hindelang)
 GER
Chris Simboli
 CAN
WK 1991 Lake Placid
 USA
Sergej Sjoepletsov
 RUS
WK 1993 Altenmarkt im Pongau
 AUT
Sergej Sjoepletsov
 RUS
WK 1995 La Clusaz
 FRA
Trace Worthington
 USA

Vrouwen

Aerials

Editie Plaats Winnaar
WK 1986 Tignes
 FRA
Maria Quintana
 USA
WK 1988 Calgary
 CAN
Melanie Palenik
 USA
WK 1989 Oberjoch (Bad Hindelang)
 GER
Catherine Lombard
 FRA
WK 1991 Lake Placid
 USA
Vasilyisa Sementsjoek
 URS
WK 1993 Altenmarkt im Pongau
 AUT
Lina Tsjerjazova
 UZB
WK 1995 La Clusaz
 FRA
Nikki Stone
 USA
WK 1997 Nagano
 JPN
Kirstie Marshall
 AUS
WK 1999 Meiringen
 SUI
Jacqui Cooper
 AUS
WK 2001 Whistler
 CAN
Veronika Bauer
 CAN
WK 2003 Deer Valley
 USA
Alisa Camplin
 AUS
WK 2005 Ruka
 FIN
Li Nina
 CHN
WK 2007 Madonna di Campiglio
 ITA
Li Nina
 CHN
WK 2009 Inawashiro (Yama)
 JPN
Li Nina
 CHN
WK 2011 Deer Valley
 USA
Shuang Cheng
 CHN
WK 2013 Voss
 NOR
Mengtao Xu
 CHN
WK 2015 Kreischberg
 AUT
Laura Peel
 AUS

Halfpipe

Editie Plaats Winnaar
WK 2005 Ruka
 FIN
Sarah Burke
 CAN
WK 2007 Madonna di Campiglio
 ITA
wedstrijd afgelast wegens sneeuwgebrek
WK 2009 Inawashiro (Yama)
 JPN
Virginie Faivre
 SUI
WK 2011 Deer Valley
 USA
Rosalind Groenewoud
 CAN
WK 2013 Voss
 NOR
Virginie Faivre
 SUI
WK 2015 Kreischberg
 AUT
Virginie Faivre
 SUI

Moguls

Editie Plaats Winnaar
WK 1986 Tignes
 FRA
Mary Jo Tiampo
 USA
WK 1988 Calgary
 CAN
Tatjana Mittermayer
 FRG
WK 1989 Oberjoch (Bad Hindelang)
 GER
Raphaëlle Monod
 FRA
WK 1991 Lake Placid
 USA
Donna Weinbrecht
 USA
WK 1993 Altenmarkt im Pongau
 AUT
Stine Lise Hattestad
 NOR
WK 1995 La Clusaz
 FRA
Candice Gilg
 FRA
WK 1997 Nagano
 JPN
Candice Gilg
 FRA
WK 1999 Meiringen
 SUI
Ann Battelle
 USA
WK 2001 Whistler
 CAN
Kari Traa
 NOR
WK 2003 Deer Valley
 USA
Kari Traa
 NOR
WK 2005 Ruka
 FIN
Hannah Kearney
 USA
WK 2007 Madonna di Campiglio
 ITA
Kristi Richards
 CAN
WK 2009 Inawashiro (Yama)
 JPN
Aiko Uemura
 JPN
WK 2011 Deer Valley
 USA
Jennifer Heil
 CAN
WK 2013 Voss
 NOR
Hannah Kearney
 USA
WK 2015 Kreischberg
 AUT
Justine Dufour-Lapointe
 CAN

Dual moguls

Editie Plaats Winnaar
WK 1999 Meiringen
 SUI
Sandra Schmitt
 GER
WK 2001 Whistler
 CAN
Kari Traa
 NOR
WK 2003 Deer Valley
 USA
Kari Traa
 NOR
WK 2005 Ruka
 FIN
Jennifer Heil
 CAN
WK 2007 Madonna di Campiglio
 ITA
Jennifer Heil
 CAN
WK 2009 Inawashiro (Yama)
 JPN
Aiko Uemura
 JPN
WK 2011 Deer Valley
 USA
Jennifer Heil
 CAN
WK 2013 Voss
 NOR
Hannah Kearney
 USA
WK 2015 Kreischberg
 AUT
Hannah Kearney
 USA

Ski cross

Editie Plaats Winnaar
WK 2005 Ruka
 FIN
Karin Huttary
 AUT
WK 2007 Madonna di Campiglio
 ITA
Ophelie David
 FRA
WK 2009 Inawashiro (Yama)
 JPN
Ashleigh McIvor
 CAN
WK 2011 Deer Valley
 USA
Kelsey Serwa
 CAN
WK 2013 Voss
 NOR
Fanny Smith
 SUI
WK 2015 Kreischberg
 AUT
Andrea Limbacher
 AUT

Slopestyle

Editie Plaats Winnaar
WK 2011 Deer Valley
 USA
Anna Segal
 AUS
WK 2013 Voss
 NOR
Kaya Turski
 CAN
WK 2015 Kreischberg
 AUT
Lisa Zimmermann
 GER

Acro

Editie Plaats Winnaar
WK 1986 Tignes
 FRA
Jan Bucher
 USA
WK 1988 Calgary
 CAN
Christine Rossi
 FRA
WK 1989 Oberjoch (Bad Hindelang)
 GER
Jan Bucher
 USA
WK 1991 Lake Placid
 USA
Ellen Breen
 USA
WK 1993 Altenmarkt im Pongau
 AUT
Ellen Breen
 USA
WK 1995 La Clusaz
 FRA
Jelena Batalova
 RUS
WK 1997 Nagano
 JPN
Oksana Koesjenko
 RUS
WK 1999 Meiringen
 SUI
Natalja Razoemovskaja
 RUS

Combinatie

Editie Plaats Winnaar
WK 1986 Tignes
 FRA
Conny Kissling
 SUI
WK 1988 Calgary
 CAN
niet gehouden
WK 1989 Oberjoch (Bad Hindelang)
 GER
Melanie Palenik
 USA
WK 1991 Lake Placid
 USA
Maja Schmid
 SUI
WK 1993 Altenmarkt im Pongau
 AUT
Katherina Kubenk
 CAN
WK 1995 La Clusaz
 FRA
Kristean Porter
 USA
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Lijst van wereldkampioenen freestyleskiën
Listen to this article