Lijst van wereldkampioenen skeleton - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Lijst van wereldkampioenen skeleton.

Lijst van wereldkampioenen skeleton

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De wereldkampioenschappen skeleton werden voor het eerst in 1982 en vanaf 1989 jaarlijks gehouden, behalve in de olympische jaren 2006, 2010, 2014 en 2018. De eerste edities waren enkel voor de mannen. Vanaf 2000 konden ook de vrouwen om de wereldtitel strijden.

Van 2007-2019 werd er een landenteamcompetitie gehouden, een gecombineerde bobslee/skeleton-race. Bij dit onderdeel, dat in estafette vorm werd afgewerkt, werden de tijden van een run skeleton mannen, skeleton vrouwen, tweemansbob mannen en tweemansbob vrouwen bij elkaar opgeteld. In 2020 werd de gemengdteamwedstrijd geïntroduceerd, beoefend door een mannelijke en een vrouwelijke skeletonracer die ieder direct na elkaar een run afdalen.

Mannen

Editie Goud Zilver Brons
1982 St. Moritz
Gert Elässer
Nico Baracchi
Alain Wicki
1989 St. Moritz
Alain Wicki
Christian Auer
Franz Plangger
1990 Königssee
Michael Grünberger
Andi Schmid
Gregor Stähli
1991 Igls
Christian Auer
Andi Schmid
Michael Grünberger
1992 Calgary
Bruce Sandford
Gregor Stähli
Christian Auer
1993 La Plagne
Andi Schmid
Franz Plangger
Gregor Stähli
1994 Altenberg
Gregor Stähli
Andi Schmid
Franz Plangger
1995 Lillehammer
Jürg Wenger
Christian Auer
Ryan Davenport
1996 Calgary
Ryan Davenport
Franz Plangger
Christian Auer
1997 Lake Placid
Ryan Davenport
Jim Shea jr.
Chris Soule
1998 St. Moritz
Willy Schneider
Alain Wicki
Felix Poletti
1999 Altenberg
Jim Shea jr.
Andy Böhme
Willy Schneider
2000 Igls
Andy Böhme
Gregor Stähli
Alexander Müller
Jim Shea jr.
2001 Calgary
Martin Rettl
Jeff Pain
Lincoln DeWitt
2003 Nagano
Jeff Pain
Chris Soule
Brady Canfield
2004 Königssee
Duff Gibson
Florian Grassl
Frank Kleber
2005 Calgary
Jeff Pain
Gregor Stähli
Duff Gibson
2007 St. Moritz
Gregor Stähli
Eric Bernotas
Zach Lund
2008 Altenberg
Kristan Bromley
Jon Montgomery
Frank Rommel
2009 Lake Placid
Gregor Staehli
Adam Pengilly
Aleksandr Tretjakov
2011 Königssee
Martins Dukurs
Aleksandr Tretjakov
Frank Rommel
2012 Lake Placid
Martins Dukurs
Frank Rommel
Ben Sandford
2013 Sankt Moritz
Aleksandr Tretjakov
Martins Dukurs
Sergej Tsjoedinov
2015 Winterberg
Martins Dukurs
Aleksandr Tretjakov
Tomass Dukurs
2016 Igls
Martins Dukurs
Aleksandr Tretjakov
Yun Sung-bin
niet uitgereikt
2017 Königssee
Martins Dukurs
Axel Jungk
Nikita Tregoebov
2019 Whistler
Martins Dukurs
Nikita Tregoebov
Yun Sung-bin
2020 Altenberg
Christopher Grotheer
Axel Jungk
Alexander Gassner
2021 Altenberg
Christopher Grotheer
Aleksandr Tretjakov
Alexander Gassner

Vrouwen

Editie Goud Zilver Brons
2000 Igls
Steffi Hanzlik
Melissa Hollingsworth
Tricia Stumpf
2001 Calgary
Maya Pedersen
Alex Coomber
Tricia Stumpf
2003 Nagano
Michelle Kelly
Yekaterina Mironova
Tristan Gale
2004 Königssee
Diane Sartor
Lindsay Alcock
Kerstin Jürgens
2005 Calgary
Maya Pedersen
Noelle Pikus-Pace
Michelle Kelly
2007 St. Moritz
Noelle Pikus-Pace
Maya Pedersen
Katie Uhlaender
2008 Altenberg
Anja Huber
Katie Uhlaender
Kerstin Jürgens
2009 Lake Placid
Marion Trott
Amy Williams
Kerstin Szymkowiak-Jürgens
2011 Königssee
Marion Thees-Trott
Anja Huber
Mellisa Hollingsworth
2012 Lake Placid
Katie Uhlaender
Mellisa Hollingsworth
Elizabeth Yarnold
2013 Sankt Moritz
Shelley Rudman
Noelle Pikus-Pace
Sarah Reid
2015 Winterberg
Elizabeth Yarnold
Jacqueline Lölling
Elisabeth Vathje
2016 Igls
Tina Hermann
Janine Flock
Jelena Nikitina
2017 Königssee
Jacqueline Lölling
Tina Hermann
Elizabeth Yarnold
2019 Whistler
Tina Hermann
Jacqueline Lölling
Sophia Griebel
2020 Altenberg
Tina Hermann
Marina Gilardoni
Janine Flock
2021 Altenberg
Tina Hermann
Jacqueline Lölling
Jelena Nikitina

Gemengdteam

Teamwedstrijd met een mannelijke en vrouwelijke skeletonracer.
Editie Goud Zilver Brons
2020 Altenberg
 Duitsland

Jacqueline Lölling
Alexander Gassner
 Canada

Jane Channell
David Greszczyszyn
 Italië

Valentina Margaglio
Mattia Gaspari
2021 Altenberg
 Duitsland

Tina Hermann
Christopher Grotheer
 Duitsland

Jacqueline Lölling
Alexander Gassner
 Rusland

Jelena Nikitina
Aleksandr Tretjakov

Landenteams

Teamwedstrijd met een tweemansbob bij de mannen en vrouwen en een mannelijke en vrouwelijke skeletonracer.
Editie Goud Zilver Brons
2007 St. Moritz
 Duitsland

skeleton
Frank Kleber
Monique Riekewald
bobsleeën
Sandra Kiriasis
Berit Wiacker
Karl Angerer
Marc Kühne
 Verenigde Staten

skeleton
Eric Bernotas
Noelle Pikus-Pace
bobsleeën
Erin Pac
Emily Azevedo
Mike Kohn
Curtis Tomasevicz
 Zwitserland

skeleton
Gregor Stähli
Maya Pedersen
bobsleeën
Sabrina Hafner
Katharina Sutter
Ivo Rüegg
Thomas Lamparter
2008 Altenberg
 Duitsland

skeleton
Sebastian Haupt
Anja Huber
bobsleeën
Sandra Kiriasis
Berit Wiacker
Matthias Höpfner
Alexander Mann
 Canada

skeleton
Jon Montgomery
Michelle Kelly
bobsleeën
Kaillie Humphries
Jenni Hucul
Lyndon Rush
Nathan Cross
 Verenigde Staten

skeleton
Katie Uhlaender
Zach Lund
bobsleeën
Erin Pac
Emily Azvedo
Steven Holcomb
Curtis Tomasevicz
2009 Lake Placid
 Duitsland

skeleton
Frank Rommel
Marion Trott
bobsleeën
Sandra Kiriasis
Patricia Polifka
Thomas Florschütz
Andreas Barucha
 Zwitserland

skeleton
Gregor Staehli
Maya Pedersen
bobsleeën
Sabina Hafner
Anne Dietrich
Ivo Rueegg
Cédric Grand
 Verenigde Staten

skeleton
Eric Bernotas
Katie Uhlaender
bobsleeën
Shauna Rohbock
Valerie Fleming
Steven Holcomb
Justin Olsen
2011 Königssee
 Duitsland

skeleton
Michi Halilović
Marion Thees-Trott
bobsleeën
Sandra Kiriasis
Stephanie Schneider
Francesco Friedrich
Florian Becke
 Duitsland

skeleton
Frank Rommel
Anja Huber
bobsleeën
Cathleen Martini
Kristin Steinert
Karl Angerer
Alex Mann
 Canada

skeleton
Jon Montgomery
Mellisa Hollingsworth
bobsleeën
Kaillie Humphries
Heather Moyse
Lyndon Rush
Cody Sorensen
2012 Lake Placid
 Verenigde Staten

skeleton
Matthew Antoine
Katie Uhlaender
bobsleeën
Elana Meyers
Emily Azevedo
Steven Holcomb
Justin Olsen
 Duitsland

skeleton
Frank Rommel
Marion Thees-Trott
bobsleeën
Sandra Kiriasis
Berit Wiacker
Maximilian Arndt
Steven Deja
 Canada

skeleton
John Fairbarn
Mellisa Hollingsworth
bobsleeën
Kaillie Humphries
Emily Baadsvik
Justin Kripps
Timothy Randall
2013 Sankt Moritz
 Verenigde Staten

skeleton
John Daly
Noelle Pikus-Pace
bobsleeën
Elena Meyers
LoLo Jones
Steven Holcomb
Curtis Tomasevicz
 Duitsland

skeleton
Frank Rommel
Marion Thees
bobsleeën
Sandra Kiriasis
Sarah Noll
Francesco Friedrich
Gino Gerhardi
 Canada

skeleton
Eric Neilson
Sarah Reid
bobsleeën
Kaillie Humphries
Chelsea Valois
Lyndon Rush
Cody Sorensen
2015 Winterberg
 Duitsland

skeleton
Axel Jungk
Tina Hermann
bobsleeën
Cathleen Martini
Lisette Thöne
Francesco Friedrich
Martin Grothkopp
 Duitsland

skeleton
Christopher Grotheer
Anja Selbach
bobsleeën
Anja Schneiderheinze
Franziska Bertels
Johannes Lochner
Gregor Bermbach
 Rusland

skeleton
Aleksandr Tretjakov
Maria Orlova
bobsleeën
Aleksandra Rodionova
Nadezjda Palejeva
Aleksandr Kasjanov
Ilvir Tsjoesin
2016 Igls
 Duitsland

skeleton
Axel Jungk
Tina Hermann
bobsleeën
Anja Schneiderheinze
Franziska Bertels
Johannes Lochner
Tino Paasche
 Rusland

skeleton
Aleksandr Tretjakov
Jelena Nikitina
bobsleeën
Aleksandra Rodionova
Joelia Sjoksjoejeva
Aleksandr Kasjanov
Maksim Mokrousov
 Oostenrijk

skeleton
Matthias Guggenberger
Janine Flock
bobsleeën
Christina Hengster
Sanne Dekker
Benjamin Maier
Dănuț Moldovan
2017 Königssee
 Duitsland

skeleton
Axel Jungk
Jacqueline Lölling
bobsleeën
Mariama Jamanka
Franziska Bertels
Johannes Lochner
Christian Rasp
 Duitsland

skeleton
Christopher Grotheer
Tina Hermann
bobsleeën
Stephanie Schneider
Lisa Buckwitz
Nico Walther
Philipp Wobeto
Internationaalteam 3
 Duitsland +
 Roemenië *
skeleton

Alexander Gassner
Anna Fernstädt
bobsleeën
Maria Adela Constantin *
Andreea Grecu *
Richard Ölsner
Marc Rademacher
2019 Whistler
 Duitsland

skeleton
Christopher Grotheer
Sophia Griebel
bobsleeën
Anna Köhler
Lisa Sophie Gericke
Johannes Lochner
Marc Rademacher
 Canada

skeleton
David Greszczyszyn
Mirela Rahneva
bobsleeën
Christine de Bruin
Kristen Bujnowski
Nick Poloniato
Keefer Joyce
 Verenigde Staten

skeleton
Greg West
Savannah Graybill
bobsleeën
Brittany Reinbolt
Jessica Davis
Geoffrey Gadbois
Kristopher Horn
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Lijst van wereldkampioenen skeleton
Listen to this article