For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Marathonschaatsen 2011/2012.

Marathonschaatsen 2011/2012

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Het seizoen 2011/12 in het marathonschaatsen begon op 15 oktober 2011 en duurde tot en met 18 februari 2012.

Algemeen

Het seizoen bestond uit verschillende competities en individuele wedstrijden.

Competitie/Wedstrijd
Marathon Cup 15+3 wedstrijden
Super Prestige 3 wedstrijden
NK Marathon op kunstijs 1 wedstrijd
Grand Prix Natuurijs 4 wedstrijden
Open NK Marathon Natuurijs 1 wedstrijd
Klassiekers op natuurijs*
* Het aantal wedstrijden op natuurijs staat niet van tevoren vast, aangezien deze wedstrijden afhankelijk zijn van de weersomstandigheden.

Over alle wedstrijden wordt een ranglijst opgemaakt. Verder wordt er voor de Marathon Cup en de Grand Prix nog een apart klassement opgesteld. Ook voor de Super Prestige wordt een apart klassement opgesteld. Deze 5 wedstrijden tellen overigens ook mee voor de Marathon Cup.

De wedstrijden worden verreden in drie divisies:

  • Top-divisie mannen
  • Top-divisie vrouwen
  • 1e divisie mannen

Uitslagen

Topdivisie mannen

Datum Plaats Onderdeel Goud Zilver Brons
15 oktober
Vlag van Nederland
Amsterdam
Marathon Cup #1[1] Jorrit Bergsma Ralf Zwitser Frank Vreugdenhil
22 oktober
Vlag van Nederland
Heerenveen
Marathon Cup #2[2] Bob de Vries Jorrit Bergsma Joost Juffermans
29 oktober
Vlag van Nederland
Utrecht
Marathon Cup #3[3] Jorrit Bergsma Crispijn Ariëns Jan Maarten Heideman
5 november
Vlag van Nederland
Eindhoven
Marathon Cup #4[4] Arjan Stroetinga Ingmar Berga Karlo Timmerman
12 november
Vlag van Nederland
Den Haag
Marathon Cup #5[5] Arjan Stroetinga Ingmar Berga Karlo Timmerman
19 november
Vlag van Nederland
Haarlem
Marathon Cup #6[6] Arjan Stroetinga Christijn Groeneveld Ingmar Berga
26 november
Vlag van Nederland
Tilburg
Marathon Cup #7[7] Arjan Stroetinga Ingmar Berga Rob Hadders
3 december
Vlag van Nederland
Assen
Marathon Cup #8[8] Frank Vreugdenhil Joost Juffermans Ralf Zwitser
10 december
Vlag van Nederland
Amsterdam
Marathon Cup #9[9] Joost Juffermans Jouke Hoogeveen Robert van Dalen
15 december
Vlag van Nederland
Flevonice
Super Prestige #1 Gary Hekman Jochem Uithoven Sjoerd Huisman
17 december
Vlag van Nederland
Breda
Marathon Cup #10[10] Arjan Stroetinga Ingmar Berga Rob Hadders
22 december
Vlag van Nederland
Flevonice
Super Prestige #2 Rob Hadders Jochem Uithoven Pieter-Jan van Eck
28 december
Vlag van Nederland
Heerenveen
NK Marathon Kunstijs Arjan Stroetinga Karlo Timmerman Jan Maarten Heideman
29 december
Vlag van Nederland
Enschede
Marathon Cup #11[11] Jorrit Bergsma Frank Vreugdenhil Ingmar Berga
1 januari
Vlag van Nederland
Flevonice
Super Prestige #3 Finale Gary Hekman Crispijn Ariëns Karlo Timmerman
7 januari
Vlag van Nederland
Alkmaar
Marathon Cup #12[12] Bob de Vries Douwe Bierma Karlo Timmerman
13 januari
Vlag van Nederland
Hoorn
Marathon Cup #13[13] Christijn Groeneveld Ingmar Berga Bob de Vries
14 januari
Vlag van Nederland
Deventer
Marathon Cup #14[14] Karlo Timmerman Bob de Vries Jorrit Bergsma
21 januari
Vlag van Nederland
Groningen
Marathon Cup #15 Finale[15] Karlo Timmerman Ingmar Berga Crispijn Ariëns
28 januari
Vlag van Oostenrijk
Weissensee
Grand Prix Natuurijs #1 Rob Hadders Bob de Vries Jorrit Bergsma
1 februari
Vlag van Oostenrijk
Weissensee
Open NK Marathon Natuurijs Arjan Stroetinga Crispijn Ariëns Karlo Timmerman
4 februari
Vlag van Oostenrijk
Weissensee
Grand Prix Natuurijs #2 Jens Zwitser Jouke Hoogeveen Robert Bovenhuis
11 februari
Vlag van Italië
Reschensee
Grand Prix Natuurijs #3 afgelast
18 februari
Vlag van Zweden
Falun
Grand Prix Natuurijs #4 Finale Jouke Hoogeveen Jan Maarten Heideman Karlo Timmerman

Vrouwen

Datum Plaats Onderdeel Goud Zilver Brons
15 oktober
Vlag van Nederland
Amsterdam
Marathon Cup #1 Foske Tamar van der Wal Mariska Huisman Maria Sterk
22 oktober
Vlag van Nederland
Heerenveen
Marathon Cup #2 Foske Tamar van der Wal Mariska Huisman Nadine Seidenglanz
29 oktober
Vlag van Nederland
Utrecht
Marathon Cup #3 Mireille Reitsma Lisanne Soemanta Jolanda Langeland
5 november
Vlag van Nederland
Eindhoven
Marathon Cup #4 Foske Tamar van der Wal Carla Zielman Maria Sterk
12 november
Vlag van Nederland
Den Haag
Marathon Cup #5 Mariska Huisman Foske Tamar van der Wal Cindy Vergeer
19 november
Vlag van Nederland
Haarlem
Marathon Cup #6 Foske Tamar van der Wal Mariska Huisman Maria Sterk
26 november
Vlag van Nederland
Tilburg
Marathon Cup #7 Foske Tamar van der Wal Rixt Meijer Wieteke Cramer
3 december
Vlag van Nederland
Assen
Marathon Cup #8 Mariska Huisman Foske Tamar van der Wal Maria Sterk
10 december
Vlag van Nederland
Amsterdam
Marathon Cup #9 Foske Tamar van der Wal Irene Schouten Kimberly Muusse
15 december
Vlag van Nederland
Flevonice
Super Prestige #1 Erna Last-Kijk in de Vegte Foske Tamar van der Wal Anniek ter Haar
17 december
Vlag van Nederland
Breda
Marathon Cup #10 Foske Tamar van der Wal Maria Sterk Marije van Marle
22 december
Vlag van Nederland
Flevonice
Super Prestige #2 Mariska Huisman Mireille Reitsma Yvonne Spigt
28 december
Vlag van Nederland
Heerenveen
NK Marathon Kunstijs Mariska Huisman Bianca Roosenboom Foske Tamar van der Wal
29 december
Vlag van Nederland
Enschede
Marathon Cup #11 Foske Tamar van der Wal Mariska Huisman Maria Sterk
1 januari
Vlag van Nederland
Flevonice
Super Prestige #3 Finale Foske Tamar van der Wal Mariska Huisman Anniek ter Haar
7 januari
Vlag van Nederland
Alkmaar
Marathon Cup #12 Foske Tamar van der Wal Irene Schouten Wieteke Cramer
13 januari
Vlag van Nederland
Hoorn
Marathon Cup #13 Foske Tamar van der Wal Mariska Huisman Carla Zielman
14 januari
Vlag van Nederland
Deventer
Marathon Cup #14 Foske Tamar van der Wal Mariska Huisman Wieteke Cramer
21 januari
Vlag van Nederland
Groningen
Marathon Cup #15 Finale Foske Tamar van der Wal Mariska Huisman Bianca Roosenboom
28 januari
Vlag van Oostenrijk
Weissensee
Grand Prix Natuurijs #1 Carla Zielman Mariska Huisman Foske Tamar van der Wal
1 februari
Vlag van Oostenrijk
Weissensee
Open NK Marathon Natuurijs Foske Tamar van der Wal Erna Last-Kijk in de Vegte Kimberly Muusse
4 februari
Vlag van Oostenrijk
Weissensee
Grand Prix Natuurijs #2 Carla Zielman Mariska Huisman Elma de Vries
16 februari
Vlag van Zweden
Falun
Grand Prix Natuurijs #3 Carla Zielman Mariska Huisman Mireille Reitsma
18 februari
Vlag van Zweden
Falun
Grand Prix Natuurijs #4 Finale Elma de Vries Erna Last-Kijk in de Vegte Maria Sterk

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Marathonschaatsen 2011/2012
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.

X

Wikiwand 2.0 is here 🎉! We've made some exciting updates - No worries, you can always revert later on