For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Nederland op de Olympische Zomerspelen 1972.

Nederland op de Olympische Zomerspelen 1972

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Nederland op de Olympische Zomerspelen 1972
Land Nederland
IOC-landcode NED
NOC NOC*NSF
externe link
Olympische Zomerspelen 1972 in München
Vlaggendrager Nico Spits opening[1]
Eef Kamerbeek sluiting
Aantal deelnemers 119
Aantal disciplines 16
Medailles
Rang: 16
goud
3
zilver
1
brons
1
totaal
5
Nederland op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1906 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Nederland op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Nederland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1972 in München, West-Duitsland. Na het gijzeldrama trokken enkele Nederlandse deelnemers, onder wie atleten Jos Hermens, Bram Wassenaar en Wilma van den Berg, zich terug.

Medailleoverzicht

Met drie gouden medailles, zilver en brons eindigde Nederland op de 16e plaats in het medailleklassement.

Sport Olympiër(s) Onderdeel Medaille
Judo Wim Ruska boven de 93 kg (m)
Goud
open klasse (m)
Goud
Wielrennen Hennie Kuiper wegwedstrijd (m)
Goud
Kanoën Mieke Jaapies K1 500 m (v)
Zilver
Roeien Roel Luynenburg
Ruud Stokvis
twee zonder (m)
Brons

Overzicht per sport

Sport Deelnemers Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
Atletiek 7 '
Boksen 2 '
Hockey 17 '
Judo 3 2 2
Kanovaren 2 1 1
Moderne vijfkamp 3 '
Paardensport 7 '
Roeien 21 1 1
Schermen 1 '
Schietsport 2 '
Schoonspringen 2 '
Turnen 7 '
Waterpolo 11 '
Wielrennen 11 1 1
Zeilen 5 '
Zwemmen 19 '
Totaal 120 3 1 1 5

Resultaten per onderdeel

Athletics pictogram.svg
Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sjef Hensgens 800m (m)
serie
serie 8: 1.51,2 (4e tijd)
Haico Scharn 1500m (m)
halve finale
serie 6: 3.41,4 (4e tijd)
HF 2: 3.44,4 (7e tijd)
Wilma van Gool-van den Berg 100m (v)
kwartfinale
serie 1: 11,43 (3e tijd)
KF 4: 11,47 (5e tijd)
200m (v)
halve finale
serie 3: 23,86 (2e tijd)
KF 2: 23,22 (3e tijd)
HF 1: niet gestart
Trudy Ruth 400m (v)
15e
serie 3: 53,16 (3e tijd)
KF 1: 52,45 (4e tijd)
HF 2: 53,02 (8e tijd)
Berny Boxem-Lenferink 1500m (v)
9e
serie 2: 4.13,8 (3e tijd)
HF 2: 4.08,8 (5e tijd)
finale: 4.13,1
Ilja Keizer-Laman
6e
serie 1: 4.08,0 (3e tijd)
HF 1: 4.08,3 (4e tijd)
finale: 4.05,1
Ria Ahlers hoogspringen (v)
16e
kwalificatie A: 1,65. (1e poging), 1,70. (1e poging), 1,73. (1e poging), 1,76 (1e poging)
finale: 1,66m (1e poging), 1,71m (1e poging), 1,76m (1e poging), 1,79m (1e poging)

Boxing pictogram.svg
Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
James Vrij weltergewicht (–67 kg) (m)
1/16F
1/32F: vrijgeloot
1/16F: verloor van János Kajdi
Vlag van Hongarije
 Hongarije 1-4
Anthony Richardson halfmiddengewicht (–71 kg) (m)
1/8F
1/32F: vrijgeloot
1/16F: versloeg Svetomir Belić
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië 3-2
1/8F: verloor van Loucif Hanmani
Vlag van Algerije
 Algerije technische knock-out

Gymnastics (artistic) pictogram.svg
Gymnastiek

Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ans Dekker meerkamp (v) 90e vloer: 17,25
sprong: 17,55
brug met ongelijke liggers: 17,85
balk: 17,45
totaal: 70,10
Ans Smulders-van Gerwen 22e vloer: 18,25
sprong: 18,15
brug met ongelijke liggers: 18,65
balk: 17,90
totaal: 72,95

Finale:
vloer: 9,30
sprong: 9,30
brug met ongelijke liggers: 9,35
balk: 9,15
50% kwalificatie: 36,475
totaal finale 73,575
Ikina Morsch 66e vloer: 18,00
sprong: 17,50
brug met ongelijke liggers: 17,20
balk: 16,80
totaal: 69,90
Margo Velema 79e vloer: 17,70
sprong: 17,15
brug met ongelijke liggers: 16,60
balk: 17,15
totaal: 68,60
Nel van der Voort 67e vloer: 17,40
sprong: 17,45
brug met ongelijke liggers: 17,45
balk: 17,05
totaal: 69,35
Ans Dekker
Ikina Morsch
Ans Smulders-van Gerwen
Linda Toorop
Margo Velema
Nel van der Voort
team (v) 9e Verplichte oefening 174,50
Vrije oefening 179,00
Totaal: 353,50 punten

Field hockey pictogram.svg
Hockey

Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
André Bolhuis
Paul Brauckmann
Jan Willem Buij
Marinus Dijkerman
Thijs Kaanders
Coen Kranenberg
Ties Kruize
Wouter Leefers
Flip Lidth de Jeude
Paul Litjens
Irving van Nes
Maarten Sikking
Nico Spits
Bert Taminiau
Kick Thole
Piet Weemers
Jeroen Zweerts
mannen
4e
voorronde
1-1
Vlag van Nederland
 Nederland -
Vlag van India
 India
4-2
Vlag van Nederland
 Nederland -
Vlag van Polen
 Polen
5-1
Vlag van Nederland
 Nederland -
Vlag van Kenia
 Kenia
2-0
Vlag van Nederland
 Nederland -
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
4-0
Vlag van Nederland
 Nederland -
Vlag van Mexico
 Mexico
1-3
Vlag van Nederland
 Nederland -
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië
3-2
Vlag van Nederland
 Nederland -
Vlag van Australië
 Australië
HF
0-3
Vlag van Nederland
 Nederland -
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
om brons
1-2
Vlag van Nederland
 Nederland -
Vlag van India
 India

Judo pictogram.svg
Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Martin Poglajen -80 kg (m)
ronde 3
ronde 1: vrijgeloot
ronde 2: versloeg Jean Razafimahatratra
Vlag van Madagaskar
 Madagaskar
Guram Gogolauri
Vlag van Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Jan Bosman -93 kg (m)
ronde 3
ronde 1: versloeg Antoine Chidiac
Vlag van Libanon
 Libanon
ronde 2: versloeg Fernando Garcia
Vlag van Filipijnen
 Filipijnen
ronde 3: verloor van James Wooley
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Wim Ruska +93 kg (m)
Goud
ronde 1: vrijgeloot
ronde 2: versloeg Tijine Benkassou
Vlag van Marokko
 Marokko
ronde 3: versloeg Douglas Nelson
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
ronde 4: versloeg Klaus Glahn
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
HF: versloeg Motoki Nishimura
Vlag van Japan
 Japan
finale: versloeg Klaus Glahn
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
open (m)
Goud
ronde 1: versloeg Ulrich Falk
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
ronde 2: versloeg Fernando Garcia
Vlag van Filipijnen
 Filipijnen
ronde 3: verloor van Vitali Kuznezov
Vlag van Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
herkansing ronde 2: versloeg Chiaki Ishii
Vlag van Brazilië
 Brazilië
herkansing ronde 3: versloeg Klaus Glahn
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
HF: versloeg Jean-Claude Brondani
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
finale: versloeg Vitali Kuznezov
Vlag van Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie

Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mieke Jaapies K-1 500 meter (v)
Zilver
serie 2: 2.12,86 (1e tijd)
HF 2: 2.04,64 (1e tijd)
finale: 2.04,03
Mieke Jaapies
Maria van der Holst-Blijlevens
K-2 500 meter (v)
7e
serie 2: 2.03,33 (3e tijd)
finale: 1.58,11

Modern pentathlon pictogram.svg
Moderne vijfkamp

Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jan Bekkenk individueel (m)
46e
930 punten, paardrijden 2.44,5 (46e)
667 punten, schermen 24-34 (42e)
692 punten, schieten 180 punten (49e)
1008 punten, zwemmen 3.53,0 (40e)
1084 punten, veldloop 13.47,4 (28e)
4391 punten
Henk Krediet
58e
985 punten, paardrijden 2.33,4 (32e)
867 punten, schermen 34-24 (12e)
802 punten, schieten 185 punten (38e)
0 punten, zwemmen gediskwalificeerd
1132 punten, veldloop 13.31,1 (16e)
3786 punten
Rob Vonk
53e
870 punten, paardrijden 2.56,1 (52e)
506 punten, schermen 15-43 (57e)
692 punten, schieten 180 punten (49e)
1208 punten, zwemmen 3.28,3 (3e)
877 punten, veldloop 14.56,6 (56e)
4153 punten
Jan Bekkenk
Henk Krediet
Rob Vonk
team (m)
18e
4414 punten Jan Bekkenk
3799 punten Henk Krediet
4127 punten Rob Vonk
12340 punten

Equestrian pictogram.svg
Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Rowing pictogram.svg
Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Roel Luynenburg
Ruud Stokvis
twee-zonder-stuurman (m)
Brons
serie 2: 7.26,80 (3e tijd)
herkansing 2: 7.38,51 (1e tijd)
HF 2: 7.41,86 (2e tijd)
finale: 6.58,70
Jan Bruyn
Paul Veenemans
dubbeltwee (m)
7e
serie 3: 7.02,12 (2e tijd)
herkansing 2: 7.04,15 (2e tijd)
HF 1: 7.40,77 (4e tijd)
finale B: 7.07,25 (1e tijd)
Bernard Luttikhuizen
René Kieft
Herman Zaanen
twee-met-stuurman (m)
herkansing
serie 2: 8.00,15 (4e tijd)
herkansing 2: 8.17,37 (3e tijd)
Wim Grothuis
Evert Kroes
Jan-Willem van Woudenberg
Johan ter Haar
Kees de Korver
vier-met-stuurman (m)
7e
serie 3: 6.53,30 (3e tijd)
HF 2: 7.23,66 (4e tijd)
finale B: 7.05,83 (1e tijd)
Henk Rouwé
Jannes Munneke
Frank Mulder
Hans Huisinga
Jan van der Vliet
Herman Johan Eggink
Dirk Bram Tuinzing
Pieter Hendrik Offens
Rutger Stuffken
acht (m)
9e
serie 3: 6.13,03 (2e tijd)
HF 2: 6.31,70 (4e tijd)
finale B: 6.23,55 (3e tijd)

Fencing pictogram.svg
Schermen

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Eddy Ham Sabel (m) Ronde 2 ronde 1:2e plaats (3 winstpartijen, 2 verliespartij)
ronde 2:5e plaats (2 winstpartijen, 3 verliespartij)

Shooting pictogram.svg
Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Willy Hillen kleinkalibergeweer 50 m liggend 17e 595 punten
Ben Pon skeet 31e 187 punten
Eric Swinkels 35e 186 punten

Diving pictogram.svg
Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mariette Dommers 3m plank (v)
23e
kwalificatie: 239,40 punten
Annita Smith 10m toren (v)
27e
kwalificatie: 156,99 punten

Water polo pictogram.svg
Waterpolo

Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mart Bras
Ton Buunk
Wim Hermsen
Hans Hoogveld
Evert Kroon
Hans Parrel
Wim van de Schilde
Ton Schmidt
Gijze Stroboer
Jan Evert Veer
Hans Wouda
mannen 7e voorronde
0-3
Vlag van Nederland
 Nederland -
Vlag van Hongarije
 Hongarije
4-2
Vlag van Nederland
 Nederland -
Vlag van Australië
 Australië
4-4
Vlag van Nederland
 Nederland -
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
6-2
Vlag van Nederland
 Nederland -
Vlag van Griekenland
 Griekenland
groep voor plaats 7/12
5-2
Vlag van Nederland
 Nederland -
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
8-6
Vlag van Nederland
 Nederland -
Vlag van Cuba
 Cuba
5-5
Vlag van Nederland
 Nederland -
Vlag van Roemenië
 Roemenië
7-5
Vlag van Nederland
 Nederland -
Vlag van Spanje
 Spanje
resultaat tegen
Vlag van Australië
 Australië meegenomen

Cycling pictogram.svg
Wielersport

Zie Wielrennen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Klaas Balk sprint (m)
4e
ronde 1: verloor van Vladimir Vackar
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
herkansing ronde 1: versloeg Maurice Hugh-Sam
Vlag van Jamaica
 Jamaica & Daud Ibrahim
Vlag van Maleisië
 Maleisië
ronde 2: gediskwalificeerd
herkansing ronde 2: versloeg Benedykt Kocot
Vlag van Polen
 Polen
1/8F: versloeg Andrzej Bek
Vlag van Polen
 Polen & Sergey Kravtsov
Vlag van Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
KF: versloeg Jürgen Geschke
Vlag van de DDR
 DDR 2-1
HF: verloor van Daniel Morelon
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk 0-2
om brons: verloor van Omar Pkhakadze
Vlag van Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Peter van Doorn
kwartfinale
ronde 1: versloeg Yaichi Numata
Vlag van Japan
 Japan
ronde 2: verloor van Gérard Quintyn
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk & Carlos Enrique Reybaud
Vlag van Argentinië
 Argentinië
herkansing ronde 2: versloeg Yoshikazu Cho
Vlag van Japan
 Japan & Ed McRae
Vlag van Canada
 Canada
1/8F: verloor van Daniel Morelon
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk & Niels Fredborg
Vlag van Denemarken
 Denemarken
herkansing 1/8F eerste ronde: versloeg Robert Maveau
Vlag van België
 België & Ezio Cardi
Vlag van Italië
 Italië
herkansing 1/8F tweede ronde: versloeg Vladimir Vackar
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
KF: verloor van Daniel Morelon
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk 0-2
1000m tijdrit (m)
11e
1.08,09
Klaas Balk
Peter van Doorn
tandem (m)
kwartfinale
voorronde: versloegen Jairo Diaz & Rafaël Narvaez
Vlag van Colombia
 Colombia
KF: verloren van Daniel Morelon Pierre Trentin
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk 0-2
Roy Schuiten achtervolging (m)
kwartfinale
kwalificatie 4.56,10 (7e tijd)
KF: John Bylsma
Vlag van Australië
 Australië
Ad Dekkers
Gerard Kamper
Herman Ponsteen
Roy Schuiten
ploegenachtervolging (m)
kwartfinale
kwalificatie: 4.27,30 (4e tijd)
verloren van
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië
Fedor den Hertog wegwedstrijd (m)
25e
4.15,13
Piet van Katwijk
11e
4.15,13
Hennie Kuiper
Goud
4.14,37
Cees Priem
12e
4.15,13
Hennie Kuiper
Cees Priem
Fedor den Hertog
Aad van den Hoek
100 km ploegentijdrit (m)
-
gediskwalificeerd vanwege een positieve dopingtest

Sailing pictogram.svg
Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Kees Douze Finn 23e 38,0 punten (32e)
3,0 punten (2e)
34,0 punten (28e)
17,0 punten (11e)
31,0 punten (25e)
41,0 punten (niet gefinisht)
30,0 punten (24e)
153,0 punten
Fred Imhoff
Simon Korver
Flying Dutchman 10e 19,0 punten (13e)
3,0 punten (2e)
29,0 punten (23e)
13,0 punten (7e)
16,0 punten (10e)
16,0 punten (10e)
33,0 punten (niet gefinisht)
96,0 punten
Ben Staartjes
Cees Kurpershoek
Tempest 5e 13,0 punten (7e)
3,0 punten (2e)
11,7 punten (6e)
15,0 punten (9e)
16,0 punten (10e)
23,0 punten (17e)
0,0 punten (1e)
58.7 punten

Swimming pictogram.svg
Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Peter Prijdekker 200m (m)
18e
serie 6: 1.58,78 (3e tijd)
Ton van Klooster 400m (m)
17e
serie 1: 4.11,72 (2e tijd)
1500m (m)
12e
serie 6: 16.34,77 (2e tijd)
Bob Schoutsen 100m rug (m)
9e
serie 2: 1.00,76 (1e tijd)
HF 1: 1.00,48 (5e tijd)
200m rug (m)
9e
serie 4: 2.10,56 (3e tijd)
François van Kruijsdijk 200m wissel (m)
24e
serie 4: 2.17,14 (7e tijd)
Roger van Hamburg 400m wissel (m)
18e
serie 1: 4.50,70 (3e tijd)
Peter Prijdekker
Bert Bergsma
Roger van Hamburg
Hans Elzerman
4x100m vrij (m)
11e
serie 1: 3.41,36 (6e tijd)
Peter Prijdekker
Bert Bergsma
Roger van Hamburg
Hans Elzerman
4x200m vrij (m)
10e
serie 1: 8.00,87 (4e tijd)
Enith Brigitha 100m vrij (v)
8e
serie 2: 1.00,02 (1e tijd)
HF 2: 59,75 (4e tijd)
finale: 1.00,09
100m rug (v)
6e
serie 4: 1.06,71 (2e tijd)
2: 1.06,49 (2e tijd)
finale: 1.06,82
200m rug (v)
6e
serie 4: 2.23,70 (1e tijd)
finale: 2.23,70
Hansje Bunschoten 100m vrij (v)
12e
serie 3: 1.00,82 (3e tijd)
HF 2: 1.00,79 (7e tijd)
200m vrij (v)
6e
serie 3: 2.08,58 (2e tijd)
finale: 2.08,40
400m vrij (v)
7e
serie 3: 4.31,76 (2e tijd)
finale: 4.29,70
800m vrij (v)
7e
serie 2: 9.21,13 (2e tijd)
finale: 9.16,69
Anke Rijnders 100m vrij (v)
13e
serie 2: 1:00.76 (2e tijd)
HF 1: 1.00,84 (6e tijd)
200m vrij (v)
7e
serie 2: 2.09,09 (1e tijd)
finale 2.09,41
400m vrij (v)
8e
serie 1: 4.29,94 (2e tijd)
finale: 4.31,51
Annemarie Groen 100m rug (v)
21e
serie 2: 1.09,55 (4e tijd)
200m rug (v)
23e
serie 1: 2.29,17 (5e tijd)
Marianne Vermaat 100m rug (v)
16e
serie 1: (3e tijd) 1.09,14
HF 1: 1.09,11 (8e tijd)
Josien Elzerman 200m rug (v)
19e
serie 3: 2.28,18 (5e tijd)
Tineke Hofland 100m school (v)
28e
serie 4: 1.19,38 (5e tijd)
Alie te Riet
20e
serie 4: 1.18,79 (4e tijd)
200m school (v)
17e
serie 3: 2.28,49 (3e tijd)
Frieke Buys 100m vlinder (v)
12e
serie 1: 1.06,89 (3e tijd)
HF 2: 1.06,78 (6e tijd)
200m vlinder (v)
9e
serie 3: 2.24,20 (4e tijd)
Gerda Lassooy 200m wissel (v)
30e
serie 3: 2.32,92 (4e tijd)
400m wissel (v)
21e
serie 3: 5.22,09 (3e tijd)
Wijda Mazereeuw 200m wissel (v)
26e
serie 4: 2.32,59 (4e tijd)
400m wissel (v)
23e
serie 4: 5.24,00 (5e tijd)
Hennie Penterman 200m wissel (v)
12e
serie 2: 2.28,99 (4e tijd)
400m wissel (v)
11e
serie 2: 5.14,99 (1e tijd)
Enith Brigitha
Anke Rijnders
Hansje Bunschoten
Josien Elzerman
4x100m vrij (v)
5e
serie 1: 4.02,70 (2e tijd)
finale: 4.01,49
Enith Brigitha */**
Alie te Riet */**
Frieke Buys *
Anke Rijnders */**
Hansje Bunschoten */**
4x100m wissel (v)
5e
* serie 1: 4.32,20 (3e tijd)
finale: 4.29,99

Zie ook

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Nederland op de Olympische Zomerspelen 1972
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.