For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Nederland op de Olympische Zomerspelen 2016.

Nederland op de Olympische Zomerspelen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Voor de Nederlandse prestaties op de Paralympische Zomerspelen 2016 zie het artikel Nederland op de Paralympische Zomerspelen 2016.
Nederland op de Olympische Zomerspelen 2016
Land Nederland
IOC-landcode NED
NOC NOC*NSF
externe link
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Jeroen Dubbeldam (openingsceremonie)
Sanne Wevers (sluitingsceremonie)
Aantal deelnemers 242
Aantal disciplines 21
Medailles
Rang: 11
goud
8
zilver
7
brons
4
totaal
19
Nederland op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1906 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Nederland op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Nederland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro in Brazilië. Chef de mission voor Nederland was deze editie wederom Maurits Hendriks. In totaal waren 242 atleten geselecteerd om Nederland te vertegenwoordigen op de eenendertigste Olympische Zomerspelen en de vijftigste in totaal.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër(s) Onderdeel Medaille
Gymnastiek Sanne Wevers Balk (v) Goud
Roeien Maaike Head
Ilse Paulis
Lichte dubbel-twee (v) Goud
Wielersport Elis Ligtlee Keirin (v) Goud
Anna van der Breggen Wegwedstrijd (v) Goud
Zeilen Dorian van Rijsselberghe RS:X (m) Goud
Marit Bouwmeester Laser Radial (v) Goud
Zwemmen Ferry Weertman 10 km open water (m) Goud
Sharon van Rouwendaal 10 km open water (v) Goud
Atletiek Dafne Schippers 200 m (v) Zilver
Boksen Nouchka Fontijn –75 kg (v) Zilver
Hockey
Hockeyteam vrouwen
Naomi van As
Willemijn Bos
Margot van Geffen
Eva de Goede
Carlien Dirkse van den Heuvel
Ellen Hoog
Kelly Jonker
Marloes Keetels
Laurien Leurink
Caia van Maasakker
Kitty van Male
Maartje Paumen
Joyce Sombroek
Maria Verschoor
Xan de Waard
Lidewij Welten
Vrouwen Zilver
Roeien Chantal Achterberg
Nicole Beukers
Inge Janssen
Carline Bouw
Dubbel-vier (v) Zilver
Wielersport Jelle van Gorkom BMX (m) Zilver
Matthijs Büchli Keirin (m) Zilver
Tom Dumoulin Individuele tijdrit (m) Zilver
Judo Anicka van Emden −63 kg (v) Brons
Roeien Kaj Hendriks
Robert Lücken
Boaz Meylink
Boudewijn Röell
Olivier Siegelaar
Dirk Uittenbogaard
Mechiel Versluis
Tone Wieten
Peter Wiersum (s)
Acht (m) Brons
Volleybal Alexander Brouwer
Robert Meeuwsen
Beachvolleybal (m) Brons
Wielersport Anna van der Breggen Individuele tijdrit (v) Brons

Deelnemers

De onderstaande Nederlandse deelnemers en/of sportteams hadden zich weten te plaatsen voor de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro.

De Nederlandse equipe bestond uit 242 sporters die aan 21 verschillende disciplines deelnamen.

Onder deze 242 deelnemers waren 107 mannen en 135 vrouwen.

(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd

Athletics pictogram.svg
Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Solomon Bockarie 100 m (m) 48e Serie: 10,36
Churandy Martina 26e Serie: 10,22
Solomon Bockarie 200 m (m) 25e Serie: 20,42
Churandy Martina 5e Serie: 20,29 (17e)
Halve finale: 20,10 (2e)
Finale: 20,13
Liemarvin Bonevacia 400 m (m) 15e Serie: 45,49 (16e)
Halve finale: 45,03
Abdi Nageeye Marathon (m) 11e Finale: 2:13.01 (+ 4.17)
Solomon Bockarie
Giovanni Codrington
Dimitri Juliet
Churandy Martina
Hensley Paulina
Jorén Tromp
4×100 m (m) 14e Serie: 38,53
Fabian Florant Hink-stap-springen (m) 22e Kwalificatie: 16,51 m
Pieter Braun Tienkamp (m) DNF opgave
854 punten, 100 m (11,03)
947 punten, verspringen (7,55 m)
722 punten, kogelstoten (13,90 m)
758 punten, hoogspringen (1,95 m)
niet gestart bij de 400 m
Eelco Sintnicolaas DNF opgave
890 punten, 100 m (10,87)
niet gestart bij het verspringen
Dafne Schippers 100 m (v) 5e Serie: 11,16 (7e)
Halve finale: 10,90 (3e)
Finale: 10,90
Jamile Samuel 200 m (v) 32e Serie: 23,04
Tessa van Schagen 50e Serie: 23,41
Dafne Schippers Zilver Serie: 22,51 (5e)
Halve finale: 21,96 (1e)
Finale: 21,88
Sifan Hassan 800 m (v) 22e Serie: 2.00,27
1500 m (v) 5e Serie: 4.06,64 (5e)
Halve finale: 4.03,62 (2e)
Finale: 4.11,23
Maureen Koster 32e Serie: 4.13,15
5000 m (v) DNS Serie: Teruggetrokken
Susan Kuijken 8e Serie: 15.19,96
Finale: 15.00,69
10.000 m (v) 14e Finale: 31.32,43
Jip Vastenburg 28e Finale: 32.08,92
Andrea Deelstra Marathon (v) 60e Finale: 2:40.49
Nadine Visser 100 m horden (v) 29e Serie: 13,07
Marije van Hunenstijn
Tasa Jiya
Jamile Samuel
Tessa van Schagen
Dafne Schippers
Naomi Sedney
4×100 m (v) 9e Serie: 42,88
Madiea Ghafoor
Eva Hovenkamp
Nicky van Leuveren
Laura de Witte
Lisanne de Witte
4×400 m (v) 12e Serie: 3.26,98 NR
Melissa Boekelman Kogelstoten (v) 15e Kwalificatie: 17,69 m
Femke Pluim Polsstokhoogspringen (v) 29e Kwalificatie: 4,15 m
Nadine Broersen Zevenkamp (v) 13e 6300 punten
1041 punten 100 m horden (13,56)
941 punten Hoogspringen (1,77 m)
797 punten Kogelstoten (14,04 m)
892 punten 200 m: (24,94)
896 punten Verspringen (6,15 m)
876 punten Speerwerpen (50,80 m)
857 punten 800 m (2.17,55)
Anouk Vetter 10e 6394 punten
1055 punten 100 m horden (13,47)
941 punten Hoogspringen (1,77 m)
846 punten Kogelstoten (14,78 m)
987 punten 200 m (23,93)
880 punten Verspringen (6,10 m)
830 punten Speerwerpen (48,42 m)
855 punten 800 m: (2.17,71)
Nadine Visser 19e 6190 punten
1121 punten 100 m horden (13,02)
830 punten Hoogspringen (1,68 m)
717 punten Kogelstoten (12,84 m)
948 punten 200 m (24,34)
959 punten Verspringen (6,35 m)
715 punten Speerwerpen (42,48 m)
900 punten 800 m (2.14,47)
  • NR: Nederlands record

Badminton pictogram.svg
Badminton

Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Eefje Muskens
Selena Piek
Dubbelspel (v) 1/4F Groepsfase:
wonnen van
Vlag van Thailand
 THA Supajirakul / Taerattanachai 2–0 (21–13, 22–20)
wonnen van
Vlag van India
 IND Gutta / Ponnappa 2–1 (21–16, 16–21, 21–17)
verloren van
Vlag van Japan
 JPN Matsutomo / Takahashi 0–2 (9–21, 11–21)
Kwartfinale:
verloren van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Jung / Shin 1–2 (13–21, 22–20, 14–21)
Jacco Arends
Selena Piek
Dubbelspel (g) Groepsfase Groepsfase:
verloren van
Vlag van Japan
 JPN Kazuno / Kurihara 0–2 (14–21, 19–21)
verloren van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Ko / Kim 0–2 (10–21, 10–21)
wonnen van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Chew / Subandhi 2–0 (21–15, 21–19)

Boxing pictogram.svg
Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Enrico Lacruz –60 kg (m) 1/8F 1/16 finale: won van
Vlag van Chinees Taipei
 TPE Lai Chun-en
1/8 finale: verloor van
Vlag van Mongolië
 MGL Dorjnyambuugiin Otgondalai
Peter Müllenberg –81 kg (m) 1/8F 1/16 finale: won van
Vlag van Iran
 IRI Ehsan Rouzbahani
1/8 finale: verloor van
Vlag van Azerbeidzjan
 AZE Teymur Mammadov
Nouchka Fontijn –75 kg (v) Zilver Kwartfinale: won van
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR Savannah Marshall
Halve finale: won van
Vlag van China
 CHN Li Qian
Finale: verloor van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Claressa Shields

Archery pictogram.svg
Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Sjef van den Berg Individueel (m) 4e Plaatsingsronde: 684 punten (4e)
1/32 finale: won van
Vlag van Tonga
 TGA Arne Jensen (7–3)
1/16 finale: won van
Vlag van Turkije
 TUR Mete Gazoz (7–3)
1/8 finale: won van
Vlag van Chili
 CHI Ricardo Soto (6*–5)
Kwartfinale: won van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Lee Seung-yun (6–4)
Halve finale: verloor van
Vlag van Frankrijk
 FRA Jean-Charles Valladont (3–7)
Troostfinale: verloor van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Brady Ellison (2–6)
Mitch Dielemans 1/32F Plaatsingsronde: 634 punten (58e)
1/32 finale: verloor van
Vlag van Japan
 JPN Takaharu Furukawa (7–1)
Rick van der Ven 1/32F Plaatsingsronde: 663 punten (27e)
1/32 finale: verloor van
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR Patrick Huston (6–4)
Sjef van den Berg
Mitch Dielemans
Rick van der Ven
Team (m) 1/4F Plaatsingsronde: 1981 punten (9e)
1/8 finale: won van
Vlag van Spanje
 Spanje (5–1)
Kwartfinale: verloor van
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea (0–6)

(*) Winst na shoot-off.

Golf pictogram.svg
Golf

Zie Golf op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Joost Luiten Mannen 27e Ronde 1: 72 (+1) (34e)
Ronde 2: 70 (−1) (22e)
Ronde 3: 70 (−1) (23e)
Ronde 4: 70 (–1) (26e)
Totaal: 282 (–2)

Gymnastics pictogram.svg
Gymnastiek

Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Turnen
Bart Deurloo
Yuri van Gelder
Frank Rijken
Jeffrey Wammes
Epke Zonderland
Meerkamp, team (m) 10e Kwalificatie: 257,686
Bart Deurloo Meerkamp, individueel (m) 15e Kwalificatie: 86,990 (14e)
Finale: 87,598
Yuri van Gelder Ringen (m) 10e Kwalificatie: 15,333 (8e)
Finale: Teruggetrokken door NOC*NSF.[1][2]
Epke Zonderland Rekstok (m) 7e Kwalificatie: 15,366 (3e)
Finale: 14,033
Céline van Gerner
Vera van Pol
Eythora Thorsdottir
Lieke Wevers
Sanne Wevers
Meerkamp, team (v) 7e Kwalificatie: 171,929 (8e)
Finale: 172,447
Eythora Thorsdottir Meerkamp, individueel (v) 9e Kwalificatie: 57,566 (8e)
Finale: 57,632
Lieke Wevers 20e Kwalificatie: 56,782 (17e)
Finale: 55,865
Sanne Wevers Balk (v) Goud Kwalificatie: 15,066 (4e)
Finale: 15,466

Handball pictogram.svg
Handbal

Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Lois Abbingh
Yvette Broch
Kelly Dulfer
Michelle Goos
Nycke Groot
Laura van der Heijden
Jasmina Janković
Ailly Luciano
Angela Malestein
Sanne van Olphen
Estavana Polman
Martine Smeets
Danick Snelder
Tess Wester
Vrouwen 4e Groepsfase:
14–18
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
26–18
Vlag van Argentinië
 Argentinië
32–32
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
29–29
Vlag van Zweden
 Zweden
34–38
Vlag van Rusland
 Rusland
Kwartfinale: 32–23
Vlag van Brazilië
 Brazilië
Halve finale: 23–24
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Troostfinale: 23–36
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Als reserve waren Debbie Bont, Sanne Hoekstra, Isabelle Jongenelen, Lynn Knippenborg, Jessy Kramer, Esther Schop, Marieke van der Wal geselecteerd.

Field hockey pictogram.svg
Hockey

Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Seve van Ass
Sander Baart
Billy Bakker
Jorrit Croon
Jeroen Hertzberger
Rogier Hofman
Robert van der Horst
Robbert Kemperman
Mirco Pruyser
Glenn Schuurman
Jaap Stockmann
Hidde Turkstra
Valentin Verga
Bob de Voogd
Mink van der Weerden
Sander de Wijn
Mannen 4e Groepsfase:
3–3
Vlag van Argentinië
 Argentinië
5–0
Vlag van Ierland
 Ierland
7–0
Vlag van Canada
 Canada
2–1
Vlag van India
 India
1–2
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Kwartfinale: 4–0
Vlag van Australië
 Australië
Halve finale: 1–3
Vlag van België
 België
Troostfinale: 1–1
Vlag van Duitsland
 Duitsland (3–4 na shoot-outs)

Als reserve waren Pirmin Blaak en Constantijn Jonker geselecteerd.

Vrouwen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Naomi van As
Willemijn Bos
Carlien Dirkse van den Heuvel
Margot van Geffen
Eva de Goede
Ellen Hoog
Kelly Jonker
Marloes Keetels
Laurien Leurink
Caia van Maasakker
Kitty van Male
Maartje Paumen
Joyce Sombroek
Maria Verschoor
Xan de Waard
Lidewij Welten
Vrouwen Zilver Groepsfase:
5–0
Vlag van Spanje
 Spanje
4–0
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
1–0
Vlag van China
 China
1–1
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
2–0
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Kwartfinale: 3–2
Vlag van Argentinië
 Argentinië
Halve finale: 1–1
Vlag van Duitsland
 Duitsland (4–3 na shoot-outs)
Finale: 3–3
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië (0–2 na shoot-outs)

Als reserve waren Larissa Meijer, Laura Nunnink en Michelle van der Pols geselecteerd.

Judo pictogram.svg
Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jeroen Mooren −60 kg (m) 1/32F 1/32 finale: verloor van
Vlag van Rusland
 RUS Beslan Moedranov
Dex Elmont −73 kg (m) 1/16F 1/32 finale: won van
Vlag van Oezbekistan
 UZB Mirali Sharipov
1/16 finale: verloor van
Vlag van Hongarije
 HUN Miklós Ungvári
Frank de Wit −81 kg (m) 1/32F 1/32 finale: verloor van
Vlag van Bulgarije
 BUL Ivaylo Ivanov
Noël van 't End −90 kg (m) 1/32F 1/32 finale: verloor van
Vlag van Mongolië
 MGL Lkhagvasürengiin Otgonbaatar
Henk Grol −100 kg (m) 1/16F 1/32 finale: won van
Vlag van Canada
 CAN Kyle Reyes
1/16 finale: verloor van
Vlag van Frankrijk
 FRA Cyrille Maret
Roy Meyer +100 kg (m) 1/4F 1/16 finale: won van
Vlag van Congo-Brazzaville
 CGO Deo Gracia Ngokaba
1/8 finale: won van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Kim Sung-Min
Kwartfinale: verloor van
Vlag van Israël
 ISR Or Sasson
Herkansing: verloor van
Vlag van Brazilië
 BRA Rafael Silva
Sanne Verhagen −57 kg (v) 1/16F 1/32 finale: won van
Vlag van Senegal
 SEN Hortense Diédhiou
1/16 finale: verloor van
Vlag van Mongolië
 MGL Dorjsürengiin Sumiyaa
Anicka van Emden −63 kg (v) Brons 1/32 finale: won van
Vlag van Rusland
 RUS Jekaterina Valkova
1/16 finale: won van
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR Alice Schlesinger
Kwartfinale: verloor van
Vlag van Frankrijk
 FRA Clarisse Agbegnenou
Herkansing: won van
Vlag van Oostenrijk
 AUT Kathrin Unterwurzacher
Troostfinale: won van
Vlag van Brazilië
 BRA Mariana Silva
Kim Polling −70 kg (v) 1/16F 1/16 finale: verloor van
Vlag van Japan
 JPN Haruka Tachimoto
Marhinde Verkerk −78 kg (v) 1/16F 1/16 finale: verloor van
Vlag van Cuba
 CUB Yalennis Castillo
Tessie Savelkouls +78 kg (v) 1/4F 1/8 finale: won van
Vlag van Litouwen
 LTU Svitlana Laromka
Kwartfinale: verloor van
Vlag van Japan
 JPN Kanae Yamabe
Herkansing: verloor van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Kim Min-jeong

Equestrian pictogram.svg
Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dressuur
Adelinde Cornelissen op Jerich Parzival Individueel DNF Grand Prix: Afgebroken[3]
Edward Gal op Glock's voice - Grand Prix: 75,271%
Grand Prix Special: 73,655%
Kür op muziek:
Hans Peter Minderhoud op Glock's Johnson TN 9e Grand Prix: 76,957%
Grand Prix Special: 75,224%
Kür op muziek: 80,571%
Diederik van Silfhout op Arlando 11e Grand Prix: 75,900%
Grand Prix Special: 76,092%
Kür op muziek: 79,535%
Adelinde Cornelissen
Edward Gal
Hans Peter Minderhoud
Diederik van Silfhout
Team 4e Grand Prix: 76,043%
Grand Prix Special: 74.991%
Totaal: 75.517%
Eventing
Merel Blom op Rumour Has It Individueel 19e Dressuur: 54,40
Terreinproef: 12,00
Springen: 10,00
Totaal: 76,40
Tim Lips op Bayro 21e Dressuur: 46,00
Terreinproef: 28,00
Springen: 8,00
Totaal: 82,00
Alice Naber-Lozeman op ACSI Peter Parker 32e Dressuur: 46,20
Terreinproef: 52,00
Springen: 4,00
Totaal: 102,20
Theo van de Vendel op Zindane DNF Dressuur: 65,70
Terreinproef: Uitgeschakeld
Merel Blom
Tim Lips
Alice Naber-Lozeman
Theo van de Vendel
Team 6e Dressuur: 146,60
Terreinproef: 92,00
Springen: 14,00
Totaal: 252,60
Springconcours
Jeroen Dubbeldam op SFN Zenith Individueel 7e Kwalificatie ronde 1: 4
Kwalificatie ronde 2: 0 strafpunten
Kwalificatie ronde 3: 5 strafpunten
Finale ronde 1: 0 stafpunten
Finale ronde 2: 1 stafpunt
Totaal finale: 1 strafpunt
Harrie Smolders op Emerald DNF Kwalificatie ronde 1: 0 strafpunten
Kwalificatie ronde 2: 0 strafpunten
Kwalificatie ronde 3: 12 strafpunten
Finale ronde 1: 4 stafpunten
Finale ronde 2: niet gestart
Maikel van der Vleuten op Verdi 20e Kwalificatie ronde 1: 0 strafpunten
Kwalificatie ronde 2: 0 strafpunten
Kwalificatie ronde 3: 1 strafpunt
Finale ronde 1: 4 stafpunten
Finale ronde 2: 5 stafpunten
Totaal finale: 9 strafpunten
Jur Vrieling op Zirocco Blue DSQ Kwalificatie ronde 1: DSQ
Jeroen Dubbeldam
Harrie Smolders
Maikel van der Vleuten
Jur Vrieling
Team 7e Kwalificatie: 4 strafpunten (3e)
Finale: 18 strafpunten (7e)
Reserve springconcours
Naast de ruiters binnen het olympische dorp, was ook Gerco Schröder met zijn paard London aanwezig in Rio de Janeiro als reserve, hij bevond zich echter buiten het olympische dorp.

Rowing pictogram.svg
Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Roel Braas
Mitchel Steenman
Twee-zonder (m) 8e Serie: 7.22,93 (11e)
Herkansing: 6.34,16 (1e)
Halve finale A/B 1: 6.26,94 (4e)
Finale B: 7.01,88
Bjorn van den Ende
Jort van Gennep
Tim Heijbrock
Joris Pijs
Lichte vier-zonder (m) 11e Serie: 6.07,88 (9e)
Halve finale: 6.12,87 (5e)
Finale B: 6.37,28
Harold Langen
Peter van Schie
Govert Viergever
Vincent van der Want
Vier-zonder (m) 5e Serie: 6.00,55 (8e)
Halve finale A/B 2: 6.21,04 (3e)
Finale A: 6.08,38
Kaj Hendriks
Robert Lücken
Boaz Meylink
Boudewijn Röell
Olivier Siegelaar
Dirk Uittenbogaard
Mechiel Versluis
Tone Wieten
Peter Wiersum (stuurman)
Acht (m) Brons Serie: 5.36,16 (3e)
Herkansing: 5.52,95 (2e)
Finale A: 5.31,59
Aletta Jorritsma
Karien Robbers
Twee-zonder (v) 13e Serie: 7.23,10 (14e)
Herkansing: 8.03,07 (5e)
Finale C: 8.23,61
Maaike Head
Ilse Paulis
Lichte dubbel-twee (v) Goud Serie: 6.57,28 (1e)
Halve finale A/B 2: 7.13,93 (1e)
Finale A: 7.04,73
Chantal Achterberg
Nicole Beukers
Carline Bouw
Inge Janssen
Dubbel-vier (v) Zilver Serie: 6.38,58 (5e)
Herkansing: 6.24,61 (1e)
Finale A: 6.50,33
Claudia Belderbos
Wianka van Dorp
Ellen Hogerwerf
Monica Lanz
Olivia van Rooijen
Lies Rustenburg
Sophie Souwer
José van Veen
Ae-Ri Noort (stuurvrouw)
Acht (v) 6e Serie 5.36,16 (4e)
Herkansing: 5.52,95 (4e)
Finale A: 6.08,37

Fencing pictogram.svg
Schermen

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Degen
Bas Verwijlen Individueel (m) 1/16F 1/16 finale: verloor van
Vlag van Rusland
 RUS Anton Avdejev 9–15

Diving pictogram.svg
Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Uschi Freitag 3 meter plank (v) 14e Voorronde: 317.10 (11e)
Halve finale: 298.95

Taekwondo pictogram.svg
Taekwondo

Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Reshmie Oogink +67 kg (v) 1/4F 1/8 finale: won van
Vlag van Cambodja
 CAM Sorn Seavmey
Kwartfinale: verloor van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Jackie Galloway

Table tennis pictogram.svg
Tafeltennis

Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Li Jiao Enkelspel (v) 1/16F 1/16 finale: verloor van
Vlag van Frankrijk
 FRA Li Xue 3–4
Li Jie 1/16F 1/32 finale: won van
Vlag van Thailand
 THA Suthasini Sawettabut 4-2
1/16 finale: verloor van
Vlag van Oostenrijk
 AUT Liu Jia 1–4
Britt Eerland
Li Jiao
Li Jie
Team (v) 1/8F 1/8 finale: verloren van
Vlag van Oostenrijk
 AUT Liu Jia Li Qiangbing Sofia Polcanova

Tennis pictogram.svg
Tennis

Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Robin Haase Enkelspel (m) 1/32F 1/32 finale: verloor van
Vlag van Portugal
 POR João Sousa 1–6, 5–7
Robin Haase
Jean-Julien Rojer
Dubbelspel (m) 1/16F 1/16 finale: verloren van
Vlag van Spanje
 ESP Marc López / Rafael Nadal 4–6, 4–6
Kiki Bertens Enkelspel (v) 1/32F 1/32 finale: verloor van
Vlag van Italië
 ITA Sara Errani 6–4, 4–6, 3–6
Kiki Bertens
Jean-Julien Rojer
Dubbelspel (g) 1/8F 1/8 finale: verloren van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Venus Williams / Rajeev Ram 7–6, 6–7, [8–10]

Triathlon pictogram.svg
Triatlon

Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Rachel Klamer Vrouwen 10e 1:58.55 (+ 2.39)

Volleyball (indoor) pictogram.svg
Volleybal

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Beachvolleybal

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Alexander Brouwer
Robert Meeuwsen
Mannen Brons Groepsfase:
Vlag van Rusland
 RUS Barsoek / Ljamin 2–0 (21–15, 21–14)
Vlag van Duitsland
 GER Böckermann / Flüggen 2–1 (21–19, 17–21, 16–14)
Vlag van Polen
 POL Kantor / Łosiak 2–0 (21–19, 21–19)
1/8 finale:
Vlag van Canada
 CAN Saxton / Schalk 2–0 (21–12, 21–15)
Kwartfinale:
Vlag van Nederland
 NED Nummerdor / Varenhorst 2–0 (25–23, 21–17)
Halve finale:
Vlag van Brazilië
 BRA Cerutti / Schmidt 1–2 (17–21, 23–21, 14–16)
Troostfinale:
Vlag van Rusland
 RUS Krasilnikov / Semenov 2–0 (23–21, 22–20)
Reinder Nummerdor
Christiaan Varenhorst
1/4F Groepsfase:
Vlag van Chili
 CHI Grimalt / Grimalt 2–0 (21–16, 21–13)
Vlag van Polen
 POL Fijałek / Prudel 2–1 (21–17, 19–21, 15–9)
Vlag van Rusland
 RUS Krasilnikov – Semenov 1–2 (15–21, 21–14, 9–15)
1/8 finale:
Vlag van Mexico
 MEX Ontiveros / Virgen 2–0 (21–12, 21–15)
Kwartfinale:
Vlag van Nederland
 NED Brouwer / Meeuwsen 0–2 (23–25, 17–21)
Marleen van Iersel
Madelein Meppelink
Vrouwen 1/8F Groepsfase:
Vlag van Venezuela
 VEN Agudo / Pazo 2–0 (21–17, 21–11)
Vlag van Costa Rica
 CRC Alfaro / Cope 2–0 (21–16, 21–16)
Vlag van Australië
 AUS Bawden / Clancy 1–2 (25–27, 21–18, 14–16)
1/8 finale:
Vlag van Zwitserland
 SUI Heidrich / Zumkehr 1–2 (21–19, 13–21, 10–15)
Sophie van Gestel
Jantine van der Vlist
Groepsfase Groepsfase:
Vlag van Canada
 CAN Bansley / Pavan 0–2 (15–21, 17–21)
Vlag van Duitsland
 GER Borger / Büthe 0–2 (19–21, 14–21)
Vlag van Zwitserland
 SUI Heidrich / Zumkehr 1–2 (21–17, 11–21, 8–15)

Zaalvolleybal

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Maret Balkestein-Grothues
Yvon Beliën
Anne Buijs
Laura Dijkema
Robin de Kruijf
Judith Pietersen
Celeste Plak
Myrthe Schoot
Lonneke Slöetjes
Debby Stam
Quinta Steenbergen
Femke Stoltenborg
Vrouwen 4e Groepsfase:
Vlag van China
 China 3–2 (23–25, 25–21, 25–18, 22–25, 15–13)
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten 2–3 (25–18, 18–25, 25–21, 20–25, 8–15)
Vlag van Italië
 Italië 3–0 (25–21, 25–20, 25–20)
Vlag van Puerto Rico
 Puerto Rico 3–0 (25–14, 25–22, 25–16)
Vlag van Servië
 Servië 3–2 (25–22, 25–20, 22–25, 18–25, 15–8)
Kwartfinale:
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea 3–1 (25–19, 24–14, 23–25, 25–20)
Halve finale:
Vlag van China
 China 1–3 (25–27, 25–23, 27–29, 23–25)
Troostfinale: 1–3
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten (23–25, 27–25, 22–25, 19–25)

Cycling pictogram.svg
Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Baanwielrennen
Theo Bos Keirin (m) 17e Ronde 1 (heat 1): 10,237 (3e)
Herkansing (heat 1): 10,478 (3e)
Matthijs Büchli Zilver Ronde 1 (heat 3): 10,380 (2e)
Ronde 2 (heat 1): 10,773 (2e)
Finale: 10,153 (2e)
Theo Bos Olympische sprint (m) 21e Kwalificaties: 10,140 (21e)
Jeffrey Hoogland 11e Kwalificaties: 9,837 (8e)
1/16 finale (heat 8): 10,181 (1e)
1/8 finale (heat 5): 10,224 (2e)
Herkansing (heat 2): 10,574s (3e)
Troostfinale: 10,401s
Tim Veldt Omnium (m) 9e Scratch: 10 pnt (16e)
Achtervolging: 4.22,856 28 pnt (7e)
Afvalkoers: 10 pnt (16e)
500 m tijdrit: 1.03,464 28 pnt (7e)
Vliegende ronde: 13,170 28 pnt (7e)
Puntenkoers: 7 pnt (7e)
Totaal punten: 111
Theo Bos
Matthijs Büchli
Jeffrey Hoogland
Nils van 't Hoenderdaal
Teamsprint (m) 6e Kwalificaties: 43,688 (6e)
Ronde 1 (heat 2): 43,552 (2e) verloren van
Vlag van Australië
 Australië
Joost van der Burg
Nils van 't Hoenderdaal
Jan-Willem van Schip
Wim Stroetinga
Tim Veldt
Ploegenachtervolging (m) DNF Kwalificaties: Door een val uitgeschakeld en niet gefinisht
Elis Ligtlee Keirin (v) Goud Ronde 1 (heat 4): 11,440 (1e)
Ronde 2 (heat 1): 11,686 (2e)
Finale: 11,217
Laurine van Riessen 9e Ronde 1 (heat 2): 15,399 (4e)
Herkansing (heat 3): 11,293 (1e)
Ronde 2 (heat 2): 11,300 (4e)
Troostfinale: 11,547
Elis Ligtlee Olympische sprint (v) 4e Kwalificaties: 10,803 (4e)
1/16 finale (heat 4): 11,425 (1e)
1/8 finale (heat 4): 11,360 (1e)
1/4 finale (heat 4): 11,405 (1e)
1/2 finale (heat 1 - race 1): 11,284 (2e)
1/2 finale (heat 1 - race 2): 11,370 (2e)
Troostfinale (race 1): 11,324 (2e)
Troostfinale (race 2): 11,431 (2e)
Laurine van Riessen 16e Kwalificaties: 11,023 (13e)
1/16 finale (heat 6): 11,458 (2e)
Herkansing (heat 1): 11,788 (3e)
Kirsten Wild Omnium (v) 6e Scratch: 24 pnt (9e)
Achtervolging: 3.31,941 32 pnt (5e)
Afvalkoers: 34 pnt (4e)
500 m tijdrit:36,562 16 pnt (13e)
Vliegende ronde: 14,023 34 pnt (4e)
Puntenkoers: 43 pnt (5e)
Totaal punten: 183
Elis Ligtlee
Laurine van Riessen
Teamsprint (v) 5e Kwalificaties: 33,189 (5e)
Ronde 1 (heat 1): 32,792
BMX
Twan van Gendt Mannen 1/2F Plaatsingsronde: 34,933 (6e)
Kwartfinale: 10 plaatsingspunten (3e)
Halve finale: 14 plaatsingspunten (5e)
Jelle van Gorkom Zilver Plaatsingsronde: 35,413 (17e)
Kwartfinale: 6 plaatsingspunten (1e)
Halve finale: 11 plaatsingspunten (2e)
Finale: 35,316
Niek Kimmann 7e Plaatsingsronde: 35,070 (8e)
Kwartfinale: 14 plaatsingspunten (4e)
Halve finale: 12 plaatsingspunten (3e)
Finale: 36,579
Merle van Benthem Vrouwen 1/2F Plaatsingsronde: 35,644 (9e)
Halve finale: 21 plaatsingspunten (8e)
Laura Smulders 7e Plaatsingsronde: 35,114 (3e)
Halve finale: 4 plaatsingspunten (1e)
Finale: 1.52,235
Mountainbiken
Rudi van Houts Crosscountry (m) DNF Uitgevallen
Anne Terpstra Crosscountry (v) 15e 1:36.33 (+ 6.18)
Wegwielrennen
Tom Dumoulin Individuele tijdrit (m) Zilver 1:13.02,83 (+ 47,41)
Tom Dumoulin Wegwedstrijd (m) DNF Afgestapt
Steven Kruijswijk 39e 6:22.23 (+ 12.18)
Bauke Mollema 17e 6:13.36 (+ 3.31)
Wout Poels DNF Uitgevallen
Anna van der Breggen Individuele tijdrit (v) Brons 44.37,80 (+ 11,38)
Ellen van Dijk 4e 44.48,74 (+ 22,32)
Anna van der Breggen Wegwedstrijd (v) Goud 3:51.27
Ellen van Dijk 21e 3:56.34 (+ 5.07)
Annemiek van Vleuten DNF Uitgevallen
Marianne Vos 9e 3:52.41 (+ 1.14)
Reserve teamsprint vrouwen
Naast Ligtlee en Van Riessen was ook Shanne Braspennincx aanwezig in Rio de Janeiro als eerste reserve van de teamsprint voor vrouwen. Zij bevond zich echter buiten het olympische dorp.
Reserve teamsprint mannen
Nils van 't Hoenderdaal ging mee als onderdeel van de achtervolgingsploeg, maar kwam hier door een val in de kwalificatie niet in actie. Als onderdeel van TeamNL mocht hij hierdoor ook als reserve meedoen aan de teamsprint. Dit is zijn specialisatie, waarvoor hij oorspronkelijk niet was geselecteerd, omdat het team uit slechts drie renners mocht bestaan en hij de vierde man was.

Wrestling pictogram.svg
Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Jessica Blaszka –48 kg (v) 1/8F 1/8 finale: verloor van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Haley Augello (0–7)

Sailing pictogram.svg
Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dorian van Rijsselberghe RS:X (m) Goud 25 pnt (5, 3, 1, 4, 1, 1, 4, 1, 1, 1, 1, 6 medaillerace: 2 )
Rutger van Schaardenburg Laser (m) 9e 118 pnt (3, 21, 24, 8, 1, 4, 22, 4, 21, 24 medaillerace: 10 )
Pieter-Jan Postma Finn (m) 10e 105 pnt (14, 13, 12, 4, 4, 6, 14, 1, 19, 24DSQ medaillerace: 18 )
Lilian de Geus RS:X (v) 4e 70 pnt (3, 4, 14, 3, 3, 7, 15, 19, 5, 2, 7, 5 medaillerace: 2 )
Marit Bouwmeester Laser Radial (v) Goud 61 pnt (6, 4, 14, 4, 1, 6, 6, 13, 5, 2 medaillerace: 14 )
Annemiek Bekkering
Annette Duetz
49erFX (v) 7e 97 pnt (21UFD, 10, 12, 3, 8, 3, 5, 7, 13, 11, 3, 10 medaillerace: 12 )
Afrodite Zegers
Anneloes van Veen
470 (v) 4e 63 pnt (15, 2, 8, 8, 14, 4, 11, 2, 3, 7 medaillerace: 4 )
Coen de Koning
Mandy Mulder
Nacra 17 (g) 14e 112 pnt (5, 11, 21UFD, 11, 7, 14, 7, 21UFD, 6, 14, 3, 13 medaillerace: - )
  • UFD: Wanneer vlag U
    Uniform flag.svg
    als voorbereidingssein is getoond, mag geen deel van de romp, bemanning of uitrusting van een boot zich bevinden in de driehoek die gevormd wordt door de uiteinden van de startlijn en het eerste merkteken
  • DSQ: Gediskwalificeerd

Swimming pictogram.svg
Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Sebastiaan Verschuren 100 m vrije slag (m) 10e Serie: 48,51s (12e)
Halve finale: 48,28s
Dion Dreesens 200 m vrije slag (m) 27e Serie: 1.47,76
Sebastiaan Verschuren 11e Serie: 1.46,32 (8e)
Halve finale: 1.46,34
Maarten Brzoskowski 400 m vrije slag (m) 18e Serie: 3.48,00
Joeri Verlinden 100 m vlinderslag (m) 22e Serie: 52,48s
Maarten Brzoskowski
Dion Dreesens
Ben Schwietert
Kyle Stolk
Sebastiaan Verschuren
4×200 m vrije slag (m) 7e Serie: 7.09,16 (8e)
Finale: 7.09,10
Inge Dekker 50 m vrije slag (v) 16e Serie: 24,77s (13e)
Halve finale: 25,31s
Ranomi Kromowidjojo 6e Serie: 24,57s (9e)
Halve finale: 24,39s (3e)
Finale: 24,19s
Femke Heemskerk 100 m vrije slag (v) 20e Serie: 54,63s
Ranomi Kromowidjojo 5e Serie: 53,43s (4e)
Halve finale: 53,42s (7e)
Finale: 53,08s
Femke Heemskerk 200 m vrije slag (v) 16e Serie: 1.57,68 (15e)
Halve finale: 1.57,82
Robin Neumann 26e Serie: 1.59,23
Sharon van Rouwendaal 400 m vrije slag (v) 19e Serie: 4.11,44
Kira Toussaint 100 m rugslag (v) 18e Serie: 1.01,17
Marrit Steenbergen 200 m wisselslag (v) 34e Serie: 2.16,59
Inge Dekker
Femke Heemskerk
Ranomi Kromowidjojo
Maud van der Meer
Marrit Steenbergen
4×100 m vrije slag (v) 4e Serie: 3.35,94 (5e)
Finale: 3.33,81
Femke Heemskerk
Andrea Kneppers
Robin Neumann
Marrit Steenbergen
Esmee Vermeulen
4×200 m vrije slag (v) 14e Serie: 7.58,74

Openwaterzwemmen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ferry Weertman 10 km open water (m) Goud 1:52.59,8
Sharon van Rouwendaal 10 km open water (v) Goud 1:56.31,1
Zie de categorie Netherlands at the 2016 Summer Olympics van Wikimedia Commons voor mediabestanden over dit onderwerp.
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Nederland op de Olympische Zomerspelen 2016
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.