Oeganda op de Olympische Zomerspelen 2000
Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Oeganda nam deel aan Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney, Australië. Het was de elfde deelname van het land aan de Olympische Zomerspelen.
Oeganda op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Oeganda | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | UGA | |||||||||||||||||||||
NOC | Uganda Olympic Committee | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Oeganda op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
|
De dertien deelnemers, negen mannen en vier vrouwen, kwamen in actie op dertien onderdelen in vijf olympische sporten; atletiek, boksen, tafeltennis, zwemmen en voor het eerst in boogschieten. De tafeltennisster Mary Musoke was de eerste vrouw die voor de derde keer deelnam. De atleten Julius Achon, Davis Kamoga en atlete Grace Birungi namen deze editie voor de tweede keer deel.
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Atletiek
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Davis Kamoga | 400m (m) | 25e | serie 9: 3de in 45,92 kwartfinale 2: 5de in 45,74 |
Paskar Owar | 800m (m) | 51e | serie 8: 6de in 1.49,99 |
Julius Achon | 1500m (m) | 15e | serie 1: 7de in 3.39,40 halve finale 1: 6de in 3.40,32 |
Alex Malinga | marathon (m) | 57e | 2:24.53 |
Grace Birungi | 800m (v) | 25e | serie 1: 5de in 2.03,32 |
Boksen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sunday Kizito | -48kg (m) | 17e | 1ste ronde: V van LTU Stapovičius: 3-9 |
Jackson Asiku | -51kg (m) | 17e | 1ste ronde: V van PHI Lerio: scheidsrechterlijke beslissing |
Abdul Tebazalwa | -54kg (m) | 17e | 1ste ronde: V van MEX Morales: 8-13 |
Kassim Napa Adam | -57kg (m) | 17e | 1ste ronde: V van UZB Turgunov: 3-12 |
Booogschieten
Tafeltennis
Zwemmen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Joe Atuhaire | 100m vrije slag (m) | 65e | serie 1: 3de in 1.22,35 |
Supra Singhal | 100m vrije slag (v) | 52e | serie 1: 6de in 1.08,15 |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Albanië · Algerije · Amerikaanse Maagdeneilanden · Amerikaans-Samoa · Andorra · Angola · Antigua en Barbuda · Argentinië · Armenië · Aruba · Australië · Azerbeidzjan · Bahama's · Bahrein · Bangladesh · Barbados · België · Belize · Benin · Bermuda · Bhutan · Bolivia · Bosnië en Herzegovina · Botswana · Brazilië · Britse Maagdeneilanden · Brunei · Bulgarije · Burkina Faso · Burundi · Cambodja · Canada · Centraal-Afrikaanse Republiek · Chili · China · Chinees Taipei · Colombia · Comoren · Congo-Brazzaville · Congo-Kinshasa · Cookeilanden · Costa Rica · Cuba · Cyprus · Denemarken · Djibouti · Dominica · Dominicaanse Republiek · Duitsland · Ecuador · Egypte · El Salvador · Equatoriaal-Guinea · Eritrea · Estland · Ethiopië · Fiji · Filipijnen · Finland · Frankrijk · Gabon · Gambia · Georgië · Ghana · Grenada · Griekenland · Groot-Brittannië · Guam · Guatemala · Guinee · Guinee‑Bissau · Guyana · Haïti · Honduras · Hongarije · Hongkong · Ierland · IJsland · India · Indonesië · Irak · Iran · Israël · Italië · Ivoorkust · Jamaica · Japan · Jemen · Joegoslavië · Jordanië · Kaaimaneilanden · Kaapverdië · Kameroen · Kazachstan · Kenia · Kirgizië · Koeweit · Kroatië · Laos · Lesotho · Letland · Libanon · Liberia · Libië · Liechtenstein · Litouwen · Luxemburg · Macedonië · Madagaskar · Malawi · Malediven · Maleisië · Mali · Malta · Marokko · Mauritanië · Mauritius · Mexico · Micronesië · Moldavië · Monaco · Mongolië · Mozambique · Myanmar · Namibië · Nauru · Nederland · Nederlandse Antillen · Nepal · Nicaragua · Nieuw-Zeeland · Niger · Nigeria · Noord-Korea · Noorwegen · Oeganda · Oekraïne · Oezbekistan · Oman · Oostenrijk · Pakistan · Palau · Palestina · Panama · Papoea-Nieuw-Guinea · Paraguay · Peru · Polen · Portugal · Puerto Rico · Qatar · Roemenië · Rusland · Rwanda · Saint Kitts en Nevis · Saint Lucia · Saint Vincent en Grenadines · Salomonseilanden · Samoa · San Marino · Sao Tomé en Principe · Saoedi-Arabië · Senegal · Seychellen · Sierra Leone · Singapore · Slovenië · Slowakije · Soedan · Somalië · Spanje · Sri Lanka · Suriname · Swaziland · Syrië · Tadzjikistan · Tanzania · Thailand · Togo · Tonga · Trinidad en Tobago · Tsjaad · Tsjechië · Tunesië · Turkije · Turkmenistan · Uruguay · Vanuatu · Venezuela · Verenigde Arabische Emiraten · Verenigde Staten · Vietnam · Wit-Rusland · Zambia · Zimbabwe · Zuid-Afrika · Zuid-Korea · Zweden · Zwitserland · Individuele olympische atleten