Oeganda op de Olympische Zomerspelen 2020
Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Oeganda nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio, Japan.
Snelle feiten Land, IOC-landcode ...
Oeganda op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Oeganda | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | UGA | |||||||||||||||||||||
NOC | Uganda Olympic Committee | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Oeganda op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
|
Sluiten
Meer informatie Medaille, Naam ...
Medaille | Naam | Sport | Onderdeel | Datum |
---|---|---|---|---|
1 Goud | Peruth Chemutai | Atletiek | 3000m steeplechase (v) | 4 augustus |
1 Goud | Joshua Cheptegei | Atletiek | 5000 m (m) | 6 augustus |
2 Zilver | Joshua Cheptegei | Atletiek | 10000 m (m) | 30 juli |
3 Brons | Jacob Kiplimo | Atletiek | 10000 m (m) | 30 juli |
Sluiten
Meer informatie sport, mannen ...
sport | mannen | vrouwen | totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 9 | 10 | 19 |
Boksen Boksen | 2 | 1 | 3 |
Roeien Roeien | 0 | 1 | 1 |
Zwemmen Zwemmen | 1 | 1 | 2 |
totaal | 12 | 13 | 25 |
Sluiten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
- Loopnummers
Meer informatie atleet, onderdeel ...
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Ronald Musagala | 1500 m | DNF | n.v.t. | niet geplaatst | |||||
Joshua Cheptegei | 5000 m | 13.30,61 | 5 Q | n.v.t. | 12.58,15 | 1 | |||
Oscar Chelimo | 13.39,07 | 4 Q | n.v.t. | 13.44,45 | 16 | ||||
Jacob Kiplimo | 13.30,40 | 4 Q | n.v.t. | 13.02,40 | 5 | ||||
Joshua Cheptegei | 10000 m | n.v.t. | 27.43,63 | 2 | |||||
Jacob Kiplimo | n.v.t. | 27.43,88 | 3 | ||||||
Stephen Kissa | n.v.t. | DNF | |||||||
Albert Chemutai | 3000 m steeplechase | 8.29,81 | 9 | n.v.t. | niet geplaatst | ||||
Felix Chemonges | marathon | n.v.t. | 2:20.53 | 50 | |||||
Fred Musobo | n.v.t. | 2:18.39 | 43 | ||||||
Stephen Kiprotich | n.v.t. | DNF |
Sluiten
- Vrouwen
- Loopnummers
Meer informatie atleet, onderdeel ...
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Leni Shida | 400 m | 52,48 | 6 | n.v.t. | niet geplaatst | ||||
Halimah Nakaayi | 800 m | 2.00,92 | 4 q | n.v.t. | 2.04,44 | 8 | niet geplaatst | ||
Winnie Nanyondo | 2.02,02 | 2 Q | n.v.t. | 1.59,84 | 5 | niet geplaatst | |||
1500 m | 4.02,24 | 2 Q | n.v.t. | 4.01,64 | 4 Q | 3.59,80 | 7 | ||
Sarah Chelangat | 5000 m | 15.59,40 | 19 | n.v.t. | niet geplaatst | ||||
Prisca Chesang | 15.25,72 | 15 | n.v.t. | niet geplaatst | |||||
Esther Chebet | 15.11,47 | 12 | n.v.t. | niet geplaatst | |||||
Mercyline Chelangat | 10000 m | n.v.t. | 33.10,90 | 24 | |||||
Peruth Chemutai | 3000 m steeplechase | 9.12,72 | 2 Q | n.v.t. | 9.01,45 NR | 1 | |||
Juliet Chekwel | marathon | n.v.t. | 2:53.40 | 69 | |||||
Immaculate Chemutai | n.v.t. | 2:32.23 | 16 |
Sluiten
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Meer informatie atleet, onderdeel ...
Sluiten
- Vrouwen
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
Meer informatie atlete, onderdeel ...
atlete | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Kathleen Grace Noble | skiff | 8.21,85 | 5 H | 8.36,01 | 3 HE/F | n.v.t. | 8.31,67 | 2 FE | 8.07,00 | 26 |
Sluiten
Legenda: FA=finale A (medailles); FB=finale B (geen medailles); FC=finale C (geen medailles); FD=finale D (geen medailles); FE=finale E (geen medailles); FF=finale F (geen medailles); HA/B=halve finale A/B; HC/D=halve finale C/D; HE/F=halve finale E/F; KF=kwartfinale; H=herkansing
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Meer informatie atleet, onderdeel ...
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Atuhaire Ambala | 100 m vrije slag | 54,23 | 63 | niet geplaatst |
Sluiten
- Vrouwen
Meer informatie atlete, onderdeel ...
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Kirabo Namutebi | 50 m vrije slag | 26,63 | 47 | niet geplaatst |
Sluiten
Landen op de Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio, Japan
Afghanistan · Albanië · Algerije · Amerikaanse Maagdeneilanden · Amerikaans-Samoa · Andorra · Angola · Antigua en Barbuda · Argentinië · Armenië · Aruba · Australië · Azerbeidzjan · Bahama's · Bahrein · Bangladesh · Barbados · België · Belize · Benin · Bermuda · Bhutan · Bolivia · Bosnië en Herzegovina · Botswana · Brazilië · Britse Maagdeneilanden · Brunei · Bulgarije · Burkina Faso · Burundi · Cambodja · Canada · Centraal-Afrikaanse Republiek · Chili · China · Chinees Taipei · Colombia · Comoren · Congo-Brazzaville · Congo-Kinshasa · Cookeilanden · Costa Rica · Cuba · Cyprus · Denemarken · Djibouti · Dominica · Dominicaanse Republiek · Duitsland · Ecuador · Egypte · El Salvador · Equatoriaal-Guinea · Eritrea · Estland · Ethiopië · Fiji · Filipijnen · Finland · Frankrijk · Gabon · Gambia · Georgië · Ghana · Grenada · Griekenland · Groot-Brittannië · Guam · Guatemala · Guinee · Guinee‑Bissau · Guyana · Haïti · Honduras · Hongarije · Hongkong · Ierland · IJsland · India · Indonesië · Irak · Iran · Israël · Italië · Ivoorkust · Jamaica · Japan · Jemen · Jordanië · Kaaimaneilanden · Kaapverdië · Kameroen · Kazachstan · Kenia · Kirgizië · Kiribati · Koeweit · Kosovo · Kroatië · Laos · Lesotho · Letland · Libanon · Liberia · Libië · Liechtenstein · Litouwen · Luxemburg · Madagaskar · Malawi · Malediven · Maleisië · Mali · Malta · Marshalleilanden · Marokko · Mauritanië · Mauritius · Mexico · Micronesië · Moldavië · Monaco · Mongolië · Montenegro · Mozambique · Myanmar · Namibië · Nauru · Nederland · Nepal · Nicaragua · Nieuw-Zeeland · Niger · Nigeria · Noord-Korea · Noord-Macedonië · Noorwegen · Oeganda · Oekraïne · Oezbekistan · Oman · Oostenrijk · Oost-Timor · Pakistan · Palau · Palestina · Panama · Papoea-Nieuw-Guinea · Paraguay · Peru · Polen · Portugal · Puerto Rico · Qatar · Roemenië · Rwanda · Saint Kitts en Nevis · Saint Lucia · Saint Vincent en Grenadines · Salomonseilanden · Samoa · San Marino · Sao Tomé en Principe · Saoedi-Arabië · Senegal · Servië · Seychellen · Sierra Leone · Singapore · Slovenië · Slowakije · Soedan · Somalië · Spanje · Sri Lanka · Suriname · Swaziland · Syrië · Tadzjikistan · Tanzania · Thailand · Togo · Tonga · Trinidad en Tobago · Tsjaad · Tsjechië · Tunesië · Turkije · Turkmenistan · Tuvalu · Uruguay · Vanuatu · Venezuela · Verenigde Arabische Emiraten · Verenigde Staten · Vietnam · Wit-Rusland · Zambia · Zimbabwe · Zuid-Afrika · Zuid-Korea · Zuid-Soedan · Zweden · Zwitserland
Russische ploeg · Olympisch vluchtelingenteam
Russische ploeg · Olympisch vluchtelingenteam