Oekraïne op de Olympische Winterspelen 2018 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Oekraïne op de Olympische Winterspelen 2018.

Oekraïne op de Olympische Winterspelen 2018

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Land Oekraïne
IOC-landcode UKR
NOC National Olympic Committee of Ukraine
(uk) (en) externe link
Olympische Winterspelen 2018 in Pyeongchang
Vlaggendrager Olena Pidhroesjna
(opening)
Oleksandr Abramenko
(sluiting)
Aantal deelnemers 32
Aantal disciplines 9
Medailles
Rang: 21
goud
1
zilver
0
brons
0
totaal
1
Oekraïne op de Zomerspelen
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Oekraïne op de Winterspelen
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Andere gerelateerde deelnames
 Sovjet-Unie (19521988)
Gezamenlijk team op de O.S. (1992)
Portaal 
 
Olympische Spelen

Oekraïne was een van de deelnemende landen aan de Olympische Winterspelen 2018 in Pyeongchang, Zuid-Korea.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Freestyleskiën Oleksandr Abramenko aerials (m)
Goud

Deelnemers en resultaten

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Alpineskiën

Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ivan Kovbasnjoek combinatie (m) DNF afdaling: 1.24,21 (57e)
slalom: niet gefinisht
afdaling (m)
49e
1.48,57 (+8,32)
reuzenslalom (m)
57e
1e run: 1.20,41 (70e)
2e run: 1.17,26 (51e)
totaal: 2.37,67 (+19,63)
super g (m)
DNF
niet gefinisht
Olha Knysj reuzenslalom (v)
DNF-2
1e run: 1.20,51 (53e)
2e run: niet gefinisht
slalom (v)
45e
1e run: 59,07 (50e)
2e run: 58,93 (46e)
totaal: 1.58,00 (+19,37)
super g (v)
43e
1.30,60 (+9,49)

Biatlon

Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dmytro Pidroetsjny sprint (m)
21e
24.27,5 (+48,7) pen.: 0 (0 + 0)
achtervolging (m)
34e
36.53,2 (+4.01,5) pen.: 4 (1 + 0 + 2 + 1)
Artem Pryma individueel (m)
46e
52.36,5 (+4.32,7) pen.: 4 (1 + 2 + 0 + 1)
sprint (m)
40e
25.14,9 (+1.36,1) pen.: 2 (1 + 1)
achtervolging (m)
38e
37.16,3 (+4.24,6) pen.: 6 (1 + 1 + 2 + 2)
Serhij Semenov individueel (m)
53e
52.57,9 (+4.54,1) pen.: 3 (1 + 0 + 1 + 1)
sprint (m)
46e
25.24,9 (+1.46,1) pen.: 1 (0 + 1)
achtervolging (m)
49e
38.23,7 (+5.32,0) pen.: 5 (1 + 0 + 2 + 2)
Vladimir Semakov individueel (m)
31e
51.32,1 (+3.28,3) pen.: 1 (0 + 1 + 0 + 0)
sprint (m)
78e
26.31,7 (+2.52,9) pen.: 3 (1 + 2)
Artem Tysjtsjenko individueel (m)
29e
51.15,2 (+3.11,4) pen.: 0 (0 + 0 + 0 + 0)
Artem Pryma
Serhij Semenov
Vladimir Semakov
Dmytro Pidroetsjny
estafette (m)
9e
18.47,5 / 0+0 0+0
20.19,4 / 0+0 0+3
20.55,7 / 0+0 1+3
20.14,7 / 0+0 1+3
totaal: 1:20.17,3 / 0+0 2+9 (+5.00,8)
Joelia Dzjyma individueel (v)
20e
44.33,9 (+3.26,7) pen.: 2 (1 + 0 + 1 + 0)
Anastasija Merkoesjyna individueel (v)
70e
48.42,0 (+7.34,8) pen.: 6 (1 + 1 + 3 + 1)
sprint (v)
55e
23.32,3 (+2.26,1) pen.: 3 (2 + 1)
achtervolging (v)
46e
35.30,4 (+4.55,1) pen.: 5 (0 + 2 + 2 + 1)
Valj Semerenko individueel (v)
25e
44.53,9 (+3.46,7) pen.: 1 (0 + 0 + 0 + 1)
sprint (v)
46e
23.20,9 (+2.14,7) pen.: 3 (2 + 1)
massastart (v)
19e
37.39,9 / 1+0 0+0 (+2.16,9)
Vita Semerenko individueel (v)
63e
48.03,8 (+6.56,6) pen.: 5 (0 + 3 + 1 + 1)
sprint (v)
14e
22.00,7 (+54,5) pen.: 1 (0 + 1)
achtervolging (v)
18e
32.54,4 (+2.19,1) pen.: 4 (2 + 1 + 1 + 0)
massastart (v)
24e
38.25,3 / 0+0 3+0 (+3.02,3)
Iryna Varvynets sprint (v)
73e
24.48,1 (+3.41,9) pen.: 5 (1 + 4)
Iryna Varvynets
Vita Semerenko
Joelia Dzjyma
Anastasija Merkoesjyna
estafette (v)
11e
18.30,9 / 0+0 1+3
19.15,4 / 0+0 1+3
17.38,7 / 0+1 0+1
18.19,8 / 0+2 0+0
totaal: 1:13.44,8 / 0+3 2+7
Iryna Varvynets
Joelia Dzjyma
Dmytro Pidroetsjny
Artem Pryma
gemengde estafette
7e
16.18,6 / 0+1 0+0
16.29,6 / 0+1 0+0
18.22,9 / 0+1 0+1
18.35,3 / 0+0 0+1
totaal: 1:09.46,4 / 0+3 0+2

Freestyleskiën

Zie Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Oleksandr Abramenko aerials (m)
Goud
kwalificatie-1: 123.01 (9e)
kwalificatie-2: 123.01 - 123.08 (4e)
finale-1: 125.67 (3e)
finale-2: 125.79 (4e)
finale-3: 128.51 (1e)
Olga Poljoek aerials (v)
kwalificatie
kwalificatie-1: 82.21 (10e)
kwalificatie-2: 82.21 - 55.50 (10e)
Tetjana Petrova moguls (v) 30e kwalificatie 1: 46.19 pnt (29e)
kwalificatie 2: 46.19 - 23.07 (20e)

Kunstrijden

Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jaroslav Paniot mannen 30e 46.58 (korte kür: 46.58)
Anna Chnytsjenkova vrouwen 29e 47.59 (korte kür: 47.59)
Oleksandra Nazarova
Maksym Nikitin
ijsdansen 21e 57.97 (korte kür: 57.97)

Langlaufen

Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Oleksij Krasovsky sprint (m)
70e
kwalificatie: 3.33,40 (+24,86)
15 km vrije stijl (m)
84e
39.05,3 (+5.21,4)
30 km skiatlon (m)
61e
LAP (ronde achterstand)
Andrij Orlyk sprint (m)
73e
kwalificatie: 3.39,18 (+30,64)
15 km vrije stijl (m)
86e
39.11,3 (+5.27,4)
Oleksij Krasovsky
Andrij Orlyk
teamsprint (m)
HF
halve finale-2: 17.32,50 (+1.26,53) (10e)
Maryna Antsybor sprint (v)
56e
kwalificatie: 3.40,17 (+31,43)
10 km vrije stijl (v)
46e
28.18,7 (+3.18,2)
15 km skiatlon (v)
53e
46.18,2 (+5.33,3)
Tetjana Antypenko sprint (v)
54e
kwalificatie: 3.38,56 (+29,82)
10 km vrije stijl (v)
52e
28.38,2 (+3.37,7)
15 km skiatlon (v)
45e
45.31,2 (+4.46,3)
30 km klassiek (v)
38e
1:38.17,3 (+15.59,7)
Maryna Antsybor
Tetjana Antypenko
teamsprint (v)
HF
halve finale-2: 17.35,94 (+1.13,38)

Noordse combinatie

Zie Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Viktor Pasitsjnyk gundersen normale schans 30e schansspringen: 89,5 m - 84.0 pnt (36e; +3.06)
langlaufen: 24.40,1 (13e)
totaal: 27.46,1 (+2.54,7)
gundersen grote schans
23e
schansspringen: 126,0 m - 108.2 pnt (21e; +2,03)
langlaufen: 24.36,6 (33e)
totaal: 226.39,6 (+2.47,1)

Rodelen

Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Anton Doekatsj mannen 23e run 1: 48,888 (+1,236) (27e)
run 2: 48,307 (+0,682) (21e)
run 3: 48,303 (+0,769) (24e)
totaal: 2.25,498 (+2,639)
Andrij Mandzi 40e run 1: 1.02,935 (+15,283) (40e)
run 2: 48,473 (+0,848) (25e)
run 3: 47,981 (+0,447) (19e)
totaal: 2.39,389 (+16,530)
Olena Sjchoemova vrouwen
21e
run 1: 46,950 (19e)
run 2: 46,844 (19e)
run 3: 47,751 (26e)
run 4: niet gekwalificeerd
Olena Stetskiv
28e
run 1: 50,599 (30e)
run 2: 48,303 (29e)
run 3: 47,924 (28e)
run 4: niet gekwalificeerd
Oleksandr Obolontsjyk
Roman Zacharkiv
dubbels
20e
run 1: 48,316 (+2,496) (20e)
run 2: 47,401 (+1,524) (20e)
totaal: 1.35,717 (+4,020)
Olena Sjchoemova
Anton Doekatsj
O. Obolontsjyk / R. Zacharkiv
gemengde estafette
13e
51,503 (13e)
49,135 (9e)
50,365 (13e)
totaal: 2.31,003

Skeleton

Zie Skeleton op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vladyslav Heraskevytsj mannen
12e
3.24,47 (51,26 / 51,16 / 51,21 / 50,85)

Snowboarden

Zie Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Annamari Dantsja parallelreuzenslalom (v)
28e
kwalificatie: 1.46,64 (1.00,12 + 46,52)
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Oekraïne op de Olympische Winterspelen 2018
Listen to this article