Olympisch vluchtelingenteam 2016
Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Een Olympisch vluchtelingenteam nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro in Brazilië.
Olympisch vluchtelingenteam 2016 | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Olympisch vluchtelingenteam | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | ROT | |||||||||||||||||||||
NOC | Refugee Olympic Team | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
|
In maart 2016 verklaarde Thomas Bach, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité, dat vijf tot tien vluchtelingen onder de olympische vlag mochten deelnemen aan de Zomerspelen in Rio de Janeiro. Hiertoe besloot het IOC in het kader van de wereldwijde vluchtelingencrisis, waar de Europese vluchtelingencrisis een belangrijk deel van uitmaakt. De officiële naam voor het team werd "Refugee Olympic Team", met IOC-landcode ROT.[1]
Er werden tien sporters uitgenodigd, twee uit Congo-Kinshasa, één uit Ethiopië, twee uit Syrië en vijf uit Zuid-Soedan. Zij kwamen in actie op tien onderdelen in de olympische sporttakken atletiek, judo en zwemmen. De vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties selecteerde Ibrahim Al-Hussein, een Syrische vluchteling woonachtig in Athene, Griekenland, om de Olympische vlam te dragen. De Zuid-Soedanese atlete Rose Lokonyen werd geselecteerd om de olympische vlag te dragen bij de openingsceremonie.[2]
Olympiër | Geboorteland | Gastland | Sport | Onderdeel |
---|---|---|---|---|
Yolande Bukasa | Congo-Kinshasa | Brazilië | Judo | –70 kg (v) |
Popole Misenga | Congo-Kinshasa | Brazilië | Judo | –90 kg (m) |
Yonas Kinde | Ethiopië | Luxemburg | Atletiek | marathon (m) |
Rami Anis | Syrië | België | Zwemmen | 100 m vrije slag (m) 100 m vlinderslag (m) |
Yusra Mardini | Syrië | Duitsland | Zwemmen | 200 m vrije slag (v) 100 m vlinderslag (v) |
Yiech Pur Biel | Zuid-Soedan | Kenia | Atletiek | 800 m (m) |
James Nyang Chiengjiek | Zuid-Soedan | Kenia | Atletiek | 400 m (m) |
Anjelina Nadai Lohalith | Zuid-Soedan | Kenia | Atletiek | 1500 m (v) |
Rose Lokonyen | Zuid-Soedan | Kenia | Atletiek | 800 m (v) |
Paulo Amotun | Zuid-Soedan | Kenia | Atletiek | 1500 m (m) |
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Atletiek
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
James Nyang Chiengjiek | 400 m (m) | series | series: 52,89 (e) |
Yiech Pur Biel | 800 m (m) | series | series: 1:54.67 (8e) |
Paulo Amotun | 1500 m (m) | series | series: 4:03.96 (11e) |
Yonas Kinde | marathon (m) | 90e | 2:24:08 (90e) |
Rose Lokonyen VO | 800 m (v) | series | series: 2:16.64 (7e) |
Anjelina Nadai Lohalith | 1500 m (v) | series | series: 4:47.38 (14e) |
Judo
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Popole Misenga VS | –90 kg (m) | derde ronde | tweede ronde won van Avtar Singh: yuko derde ronde verloor van Gwak Dong-han: ippon |
Yolande Bukasa | –70 kg (v) | tweede ronde | tweede ronde verloor van Linda Bolder: ippon |
Zwemmen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Rami Anis | 100 m vrije slag (m) | 56e | series: 54.25 (56e) |
100 m vlinderslag (m) | 40e | series: 56.23 (40e) | |
Yusra Mardini | 200 m vrije slag (v) | 45e | series: 1:04.66 (45e) |
100 m vlinderslag (v) | 40e | series: 1:09.21 (40e) |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Afghanistan · Albanië · Algerije · Amerikaanse Maagdeneilanden · Amerikaans-Samoa · Andorra · Angola · Antigua en Barbuda · Argentinië · Armenië · Aruba · Australië · Azerbeidzjan · Bahama's · Bahrein · Bangladesh · Barbados · België · Belize · Benin · Bermuda · Bhutan · Bolivia · Bosnië en Herzegovina · Botswana · Brazilië · Britse Maagdeneilanden · Brunei · Bulgarije · Burkina Faso · Burundi · Cambodja · Canada · Centraal-Afrikaanse Republiek · Chili · China · Chinees Taipei · Colombia · Comoren · Congo-Brazzaville · Congo-Kinshasa · Cookeilanden · Costa Rica · Cuba · Cyprus · Denemarken · Djibouti · Dominica · Dominicaanse Republiek · Duitsland · Ecuador · Egypte · El Salvador · Equatoriaal-Guinea · Eritrea · Estland · Ethiopië · Fiji · Filipijnen · Finland · Frankrijk · Gabon · Gambia · Georgië · Ghana · Grenada · Griekenland · Groot-Brittannië · Guam · Guatemala · Guinee · Guinee‑Bissau · Guyana · Haïti · Honduras · Hongarije · Hongkong · Ierland · IJsland · India · Indonesië · Irak · Iran · Israël · Italië · Ivoorkust · Jamaica · Japan · Jemen · Jordanië · Kaaimaneilanden · Kaapverdië · Kameroen · Kazachstan · Kenia · Kirgizië · Kiribati · Kosovo · Kroatië · Laos · Lesotho · Letland · Libanon · Liberia · Libië · Liechtenstein · Litouwen · Luxemburg · Macedonië · Madagaskar · Malawi · Malediven · Maleisië · Mali · Malta · Marshalleilanden · Marokko · Mauritanië · Mauritius · Mexico · Micronesië · Moldavië · Monaco · Mongolië · Montenegro · Mozambique · Myanmar · Namibië · Nauru · Nederland · Nepal · Nicaragua · Nieuw-Zeeland · Niger · Nigeria · Noord-Korea · Noorwegen · Oeganda · Oekraïne · Oezbekistan · Oman · Oostenrijk · Oost-Timor · Pakistan · Palau · Palestina · Panama · Papoea-Nieuw-Guinea · Paraguay · Peru · Polen · Portugal · Puerto Rico · Qatar · Roemenië · Rusland · Rwanda · Saint Kitts en Nevis · Saint Lucia · Saint Vincent en Grenadines · Salomonseilanden · Samoa · San Marino · Sao Tomé en Principe · Saoedi-Arabië · Senegal · Servië · Seychellen · Sierra Leone · Singapore · Slovenië · Slowakije · Soedan · Somalië · Spanje · Sri Lanka · Suriname · Swaziland · Syrië · Tadzjikistan · Tanzania · Thailand · Togo · Tonga · Trinidad en Tobago · Tsjaad · Tsjechië · Tunesië · Turkije · Turkmenistan · Tuvalu · Uruguay · Vanuatu · Venezuela · Verenigde Arabische Emiraten · Verenigde Staten · Vietnam · Wit-Rusland · Zambia · Zimbabwe · Zuid-Afrika · Zuid-Korea · Zuid-Soedan · Zweden · Zwitserland
Individuele Olympische Atleten · Olympisch vluchtelingenteam