Oostenrijk op de Olympische Zomerspelen 1976
Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Oostenrijk nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1976 in Montreal, Canada. Nadat tijdens de vorige editie nog drie medailles werden gewonnen, werd dit keer een bronzen medaille behaald.
Oostenrijk op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Oostenrijk | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | AUT | |||||||||||||||||||||
NOC | Österreichisches Olympisches Comité (de) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1976 in Montreal | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Oostenrijk op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Oostenrijk op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Schietsport | Rudolf Dollinger | 50m pistool | 3 |
Atletiek
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Peter Sternad | kogelslingeren (m) | 18e | kwalificatie groep B: 8ste met 66,14m |
Georg Werthner | tienkamp (m) | 16e | 100m: 21ste in 11,31 verspringen: 10de met 7,14m kogelstoten: 19de met 13,49m hoogspringen: 21ste met 1,88m 400m: 20ste in 50,08 110m horden: 16de in 15,26 discuswerpen: 26ste met 35,58m polsstokhoogspringen: 18de met 4,10m speerwerpen: 8ste met 64,08m 1500m: 6de in 4.27,43 totaal: 7493 punten |
Sepp Zeilbauer | DNF | 100m: 14de in 11,08 verspringen: 5de met 7,27m kogelstoten: 5de met 14,91m hoogspringen: 2de met 2,03m 400m: 11de in 48,94 110m horden: 8ste in 14,87 discuswerpen: 11de met 44,26m polsstokhoogspringen: geen geldige poging | |
Silvia Schinzel | 200m (v) | 25e | serie 3: 5de in 23,74 kwartfinale 3: 6de in 23,95 |
Christiane Wildschek | 400m (v) | 15e | serie 3: 2de in 52,65 kwartfinale 3: 4de in 52,25 halve finale 1: 7de in 52,20 |
Johanna Berger Karoline Käfer Andrea Mühlbach Silvia Schinzel Christiane Wildschek | 4x400m (v) | DNS | niet gestart |
Hannah Kleinpeter | verspringen (v) | DNS | niet gestart |
Eva Janko | speerwerpen (v) | 9e | kwalificatie: 4de met 60,90m finale: 9de met 57,20m |
Boksen
Boogschieten
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Oswald Probts | individueel (m) | 33e | 1ste ronde: 26ste met 1135 punten 2de ronde: 34ste met 1038 punten totaal: 2173 punten |
Gewichtheffen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Kurt Pittner | -56kg (m) | DNF | trekken: geen geldige poging |
Gottfried Langthaler | -67,5kg (m) | 13e | trekken: 17de met 117,5kg stoten: 10de met 152,5kg totaal: 260kg |
Walter Legel | 10e | trekken: 13de met 120kg stoten: 10de met 152,5kg totaal: 272,5kg | |
Rudolf Hill | -90kg (m) | 12e | trekken: 14de met 140kg stoten: 9de met 180kg totaal: 320kg |
Vinzenz Hörtnagl | -90kg (m) | 13e | trekken: 7de met 160kg stoten: 14de met 190kg totaal: 350kg |
Judo
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Erich Pointner | -63kg (m) | 5e | 1ste ronde: V van KOR Chang: Moro-te herkansingen: W van THA Santhisiri: Udehishigi-juji-gatame herkansingen 2: W van CAN Farrow: O-soto-gari bronzen finale: V van ITA Mariani: Tate-shiho-gatame |
Jurek Jatowitt | -80kg (m) | 11e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van USA Jonston-Ono: Ashi-garami kwartfinale: V van FRG Marhenke: Kushiki-daoshi |
Johann Pollak | -93kg (m) | 18e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van SWE Schåltz: O-soto-gari |
Klaus Wallas | +93kg (m) | 10e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van TCH Novák: Ashi-garami kwartfinale: V van USA Coage: Tai-otoshi |
open klasse (m) | 9e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van SWE Schåltz: De-ashi-barai kwartfinale: V van ARG Portelli: Kusure-kami-shiho-gatame |
Kanovaren
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Günther Pfaff | K-1 1000m (m) | 17e | serie 2: 6de in 4.14,92 herkansingen: 3de in 4.14,90 halve finale 1: 6de in 4.08,65 |
Hans Mayr Günther Pfaff | K-2 1000m (m) | 13e | serie 3: 4de in 3.40,82 herkansingen: 3de in 3.36,32 halve finale 1: 5de in 3.29,45 |
Paardensport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Springconcours | |||
Thomas Frühmann | individueel | 38e | 1ste ronde: 38ste met 28 strafpunten |
Henk Hulzebos | DNF | 1ste ronde: niet gefinisht | |
Hugo Simon | 5e | 1ste ronde: 10de met 8 strafpunten 2de ronde: 3de met 8 strafpunten totaal: 16 strafpunten | |
Hugo Simon Thomas Frühmann Henk Hulzebos Rüdiger Wassibauer | team | 11e | 1ste ronde: 11de met 52 strafpunten |
Roeien
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ulli Wolf | skiff (m) | 13e | serie 3: 4de in 7.28,45 herkansingen: 4de in 7.25,38 |
Maria Leibetseder Renate Sigl | dubbel-twee (v) | 10e | serie 2: 5de in 3.40,09 herkansingen: 4de in 3.52,93 finale B: 4de in 4.11,38 |
Schermen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Karl-Heinz Müller | degen (m) | 21e | 1ste ronde groep 10: 2de V van POL Matwiejew: 3-5 W van NOR Mørch: 5-2 W van LUX Menghi: 5-2 W van THA Santitavakul: 5-3 2de ronde groep 1: 4de V van HUN Fenyvesi: 2-5 V van ROU Szabo: 4-5 V van URS Bykov: 3-5 W van NOR Mørch: 5-3 W van IRI Assatourian: 5-4 3de ronde groep 1: 5de V van HUN Osztrics: 1-5 V van FRG Behr: 0-5 V van SWE Edling: 1-5 V van FRA Boisse: 4-5 W van NOR Normann: 5-4 |
Herbert Lindner | 36e | 1ste ronde groep 4: 1ste W van FRA Ladègallerie: 5-3 W van FIN Salminen: 5-2 W van POL Janikowski: 5-0 V van AUS Benko: 2-5 2de ronde groep 2: 6de V van SWE Edling: 0-5 V van SUI Suchanecki: 3-5 V van TCH Jurka: 1-5 V van ITA Granieri: 4-5 V van GBR Bourne: 2-5 | |
Peter Zobl-Wessely | 34e | 1ste ronde groep 11: 3de V van FRA Boisse: 4-5 W van HUN Kulcsár: 5-1 W van USA Makler: 5-3 W van HKG Cunnigham: 5-3 V van THA Horrapun: 4-5 2de ronde groep 4: 6de V van FRG Behr: 3-5 V van SWE Flodström: 1-5 V van SUI Kauter: 1-5 V van NOR Normann: 2-5 V van POL Matwiejew: 4-5 | |
Herbert Lindner Karl-Heinz Müller Herbert Polzhuber Peter Zobl-Wessely | degen team (m) | 13e | 1ste ronde groep 1: 3de V van Bondsrepubliek Duitsland: 6-10 V van Groot-Brittannië: 5-11 |
Hans Brandstätter | sabel (m) | 41e | 1ste ronde groep 6: 5de V van ITA Maffei: 0-5 V van CUB Ortiz: 3-5 V van USA Kaplan: 3-5 V van IRI Pashapour-Alamdari: 1-5 |
Ingrid Gosch | floret (v) | DNS | niet gestart |
Ingrid Losert | DNS | niet gestart | |
Elke Radlingmaier | DNS | niet gestart | |
Marlene Ganser Ingrid Gosch Ingrid Losert Elke Radlingmaier | floret team (v) | DNS | niet gestart |
Schietsport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Gerhard Krimbacher | 50m geweer 3 houdingen | 42e | 1117 punten: (393-378-346) |
Wolfram Waibel, Sr. | 40e | 1123 punten: (399-389-335) | |
Gerhard Krimbacher | 50m geweer liggend | 12e | 591 punten: (99-99-99-99-97-98) |
Wolfram Waibel, Sr. | 20e | 590 punten: (99-98-98-99-99-97) | |
Rudolf Dollinger | 50m pistool | 3 | 562 punten: (93-92-95-93-96-93) |
Hubert Garschall | 30e | 543 punten: (91-89-92-89-89-93) | |
Gerhard Petritsch | 25m snelvuurpistool | 7e | 594 punten: (297-297) |
Franz Schitzhofer | skeet | 5e | 195 punten |
Josef Meixner | trap | 16e | 178 punten |
Nikolaus Reinprecht | 25e | 173 punten |
Schoonspringen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Niki Stajković | 10m toren (m) | 12e | voorronde: 12de met 486,69 punten |
Michael Worisch | DNS | voorronde: niet gestart | |
Brigitte Duda | 10m toren (v) | 24e | voorronde: 24ste met 292,41 punten |
Wielersport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Weg | |||
Roman Humenberger | wegwedstrijd (m) | 21e | 4:49.01 |
Rudolf Mitteregger | 51e | 5:00.19 | |
Herbert Spindler | 18e | 4:49.01 | |
Wolfgang Steinmayr | 27e | 4:49.01 | |
Leo Karner Roman Humenberger Rudolf Mitteregger Johann Summer | pleogentijdrit (m) | 15e | 2:17.06 |
Worstelen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Grieks-Romeins | |||
Hans Kiss | -74kg (m) | 11e | 1ste ronde: W van MAR Toughza: gediskwalificeerd 2de ronde: V van SWE Karlsson 3de ronde: V van ROU Ciobotaru |
Franz Pitschmann | -82kg (m) | 13e | 1ste ronde: V van SWE Andersson 2de ronde: V van BUL Kolev |
Zeilen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ernst Seidl Johann Eisl | flying dutchman | 13e | 92,0 punten: (15-10-7-12-2- |
Hans Prack Bernhard Prack | tornado klasse | 11e | 78,4 punten: ( |
Carl Auteried Jr. Wolfgang Böhm | tempest klasse | 12e | 97,0 punten: (10-14-11-11-5-11- |
Hubert Raudaschl Walter Raudaschl Rudolf Mayr | soling klasse | 17e | 123,0 punten: (13-17-15- |
Zwemmen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Steffen Kriechbaum | 100m schoolslag (m) | 23e | serie 2: 4de in 1.08,09 |
200m schoolslag (m) | 17e | serie 3: 5de in 2.25,73 |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Amerikaanse Maagdeneilanden · Andorra · Antigua en Barbuda · Argentinië · Australië · Bahama's · Barbados · België · Belize · Bermuda · Bolivia · Bondsrepubliek Duitsland · Brazilië · Bulgarije · Canada · Chili · Colombia · Costa Rica · Cuba · Denemarken · Dominicaanse Republiek · Duitse Democratische Republiek · Ecuador · Egypte · Fiji · Filipijnen · Finland · Frankrijk · Griekenland · Groot-Brittannië · Guatemala · Haïti · Honduras · Hongarije · Hongkong · Ierland · IJsland · India · Indonesië · Iran · Israël · Italië · Ivoorkust · Jamaica · Japan · Joegoslavië · Kaaimaneilanden · Kameroen · Koeweit · Libanon · Liechtenstein · Luxemburg · Maleisië · Marokko · Mexico · Monaco · Mongolië · Nederland · Nederlandse Antillen · Nepal · Nicaragua · Nieuw-Zeeland · Noord-Korea · Noorwegen · Oostenrijk · Pakistan · Panama · Papoea-Nieuw-Guinea · Paraguay · Peru · Polen · Portugal · Puerto Rico · Roemenië · San Marino · Saoedi-Arabië · Senegal · Singapore · Sovjet-Unie · Spanje · Suriname · Thailand · Trinidad en Tobago · Tsjecho-Slowakije · Tunesië · Turkije · Uruguay · Venezuela · Verenigde Staten · Zuid-Korea · Zweden · Zwitserland