Oostenrijk op de Olympische Zomerspelen 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Oostenrijk op de Olympische Zomerspelen 2016.

Oostenrijk op de Olympische Zomerspelen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Land Oostenrijk
IOC-landcode AUT
NOC Österreichisches Olympisches Comité
(de) externe link
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Liu Jia (opening)
Tanja Frank en
Thomas Zajac (sluiting)
Aantal deelnemers 71
Aantal disciplines 22
Medailles
Rang: 78
goud
0
zilver
0
brons
1
totaal
1
Oostenrijk op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Oostenrijk op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal 
 
Olympische Spelen

Oostenrijk nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. De selectie bestond uit 71 atleten, actief in 22 sportdisciplines. Tijdens de openingsceremonie droeg tafeltennisster Liu Jia, voor wie het de vijfde Spelen waren, de Oostenrijkse vlag. Bij de sluitingsceremonie droegen zeilers Tanja Frank en Thomas Zajac, de winnaars van de enige medaille deze editie, gezamenlijk de vlag. Het was een verbetering ten opzichte van vier jaar eerder, toen Oostenrijk geen enkele medaille won.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Zeilen Tanja Frank
Thomas Zajac
Nacra-17 (gemengd) Brons

Deelnemers en resultaten

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Lukas Weißhaidinger discuswerpen (m) 6e kwalificaties: 65,86 m (2e)
finale: 64,95 m (6e)
Dominik Distelberger tienkamp 19e 100 meter: 10.84 (897 punten)
verspringen: 7,33 m (893 punten)
kogelstoten: 13,40 m (692 punten)
hoogspringen: 1,89 m (705 punten)
400 m: 48.61 (880 punten)
110 m horden: 14.39 (925 punten)
discuswerpen: 38,09 m (626 punten)
polsstokhoogspringen: 4,80 m (849 punten)
speerwerpen: 61,83 m (765 punten)
1500 m: 4:33.47 (722 punten)
totaal: 7954 punten (19e)
Beate Schrott 100 m horden (v) series series: 13.47 (8e)
Jennifer Wenth 5000 m (v) 16e series: 16:07.02 (14e)
finale: 15:56.11 (16e)
Andrea Mayr marathon (v) 64e 2:41.52 (64e)
Ivona Dadic zevenkamp 21e 100 m horden: 13.81 (1001 punten)
hoogspringen: 1,77 m (941 punten)
kogelstoten: 13,43 m (756 punten)
200 m: 24.60 (924 punten)
verspringen: 6,05 m (865 punten)
speerwerpen: 46,08 m (784 punten)
800 m: 2:15.64 (884 punten)
totaal: 6155 punten (21e)

Badminton

Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
David Obernorsterer enkelspel (m) groepsfase groepsfase
verloor van
Lin Dan (5–21, 11–21)
verloor van
Nguyễn Tiến Minh (18–21, 14–21)
verloor van
Vladimir Malkov (11–21, 10–21)
Elisabeth Baldauf enkelspel (v) groepsfase groepsfase
verloor van
Tai Tzu-ying (11–21, 9–21))
verloor van
Natalja Perminova (17–21, 8–21)

Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Laurence Baldauff individueel (v) eerste ronde plaatsingsronde 619 punten (41e)
eerste ronde
verloor van
Bombayla Devi (2–6)

Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sargis Martirosjan –105 kg (m) 11e trekken: 179 kg (10e)
stoten: 210 kg (11e)
totaal: 389 kg (11e)

Golf

Zie Golf op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Bernd Wiesberger mannen 11e totaal: 278 punten (par –6)
Christine Wolf vrouwen 43e totaal: 293 punten (par +9)

Gymnastiek

Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Lisa Ecker meerkamp individueel (v) 43e kwalificaties
sprong: 14,100
brug: 12,200
balk: 13,400
vloer: 13,266
totaal: 52,966 (43e)
Nicol Ruprecht ritmisch individueel (v) 20e kwalificaties
hoepel: 16,833
bal: 16,666
knotsen: 17,166
lint: 17,033
totaal: 67,698 (20e)

Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ludwig Paischer –60 kg (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Hovhannes Davtyan: ippon
Daniel Allerstorfer +100 kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Renat Sajdov: waza-ari
Sabrina Filzmoser –57 kg (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Nekoda Smythe-Davis: waza-ari
Kathrin Unterwurzacher –63 kg (v) kwartfinale tweede ronde
won van
Estefania García: waza-ari
kwartfinale
verloor van
Miku Tashiro: yuko
herkansing
verloor van
Anicka van Emden: yuko
Bernadette Graf –70 kg (v) tweede ronde
won van
Maria Portela: shido
kwartfinale
verloor van
Laura Vargas Koch: ippon
herkansing
won van
Kelita Zupancic: waza-ari
bronzen finale
verloor van
Sally Conway: yuko

Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mario Leitner K-1 (m) 13e series: 93.29 (15e)
halve finale: 100.25 (13e)
Corinna Kuhnle K-1 (v) 5e series: 107.02 (12e)
halve finale: 101.54 (1e)
finale: 104.75 (5e)
Viktoria Schwarz K-1 200 m (v) halve finale series: 42.847 (5e)
halve finale: 43.072 (7e)
Ana Roxana Lehaci
Yvonne Schuring
K-2 500 m (v) 11e series: 1:46.429 (6e)
halve finale: 1:44.462 (4e)
B-finale: 1:48.834 (11e)

Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Victoria Max-Theurer dressuur (individueel) 33e Grand Prix: 71,129 (33e)

Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Bernhard Sieber
Paul Sieber
lichte dubbel-twee (m) 12e series: 6:43.37 (4e)
herkansing: 7:06.41 (2e)
halve finale: 6:53.62 (6e)
finale: 6:32.19 (12e)
Magdalena Lobnig skiff (v) 6e series: 8:26.83 (1e)
kwartfinale: 7:35.37 (3e)
halve finale: 7:45.48 (3e)
finale: 7:34.86 (6e)

Schermen

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
René Pranz floret (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Guilherme Toldo (14–15)

Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sebastian Kuntschik skeet (m) 25e kwalificaties: 116 punten (25e)
Thomas Mathis 50 m liggend (m) 17e kwalificaties: 622,4 punten (17e)
Gernot Rumpler 50 m drie houdingen (m) 36e kwalificaties: 1161 punten (36e)
10 m luchtgeweer (m) 32e kwalificaties: 620,4 punten (32e)
Alexander Schmirl 10 m luchtgeweer (m) 15e kwalificaties: 623,7 punten (15e)
50 m liggend (m) 24e kwalificaties: 621,4 punten (24e)
50 m drie houdingen (m) 17e totaal: 1170 punten (17e)
Olivia Hofmann 10 m luchtgeweer (v) 10e kwalificaties: 415,7 punten (10e)
50 m drie houdingen (v) 5e kwalificaties: 586 punten (3e)
finale: 424,5 punten (5e)

Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Constantin Blaha 3 m plank (m) 27e voorronde: 351,95 punten (27e)

Synchroonzwemmen

Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Anna-Maria Alexandri
Eirini Alexandri
duet 12e kwalificaties
technische routine: 85,0637 punten (11e)
vrije routine: 85,2667 punten (12e)
finale
vrije slag: 85,5333 punten (12e)
totaal: 170,5970 punten (12e)

Tafeltennis

Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Stefan Fegerl enkelspel (m) derde ronde derde ronde
verloor van
Koki Niwa (1–4)
Robert Gardos tweede ronde tweede ronde
verloor van
Ovidiu Ionescu (1–4)
Stefan Fegerl
Robert Gardos
Daniel Habeson
team (m) kwartfinale eerste ronde
wonnen van
 Portugal (3–1)
kwartfinale
verloren van
 Duitsland (1–3)
Liu Jia VO enkelspel (v) vierde ronde derde ronde
won van
Li Jiao (4–1)
vierde ronde
verloor van
Feng Tianwei (1–4)
Sofia Polcanova tweede ronde tweede ronde
verloor van
Lay Jian Fang (1–4)
Li Qiangbing
Liu Jia VO
Sofia Polcanova
team (v) kwartfinale eerste ronde
wonnen van
 Nederland (3–1)
kwartfinale
verloren van
 Japan (0–3)

Tennis

Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Oliver Marach
Alexander Peya
dubbelspel (m) kwartfinale eerste ronde
wonnen van
Bury – Mirni (7–6, 7–5)
tweede ronde
wonnen van
BakerRam (6–4, 6–7, 6–3)
kwartfinale
verloren van
LópezNadal (3–6, 1–6)

Triatlon

Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Thomas Springer mannen 47e zwemmen: 19:45
wielrennen: 59:41
hardlopen: 34:20
totaal: 1:55:14 (47e)
Julia Hauser vrouwen DNF zwemmen: 22:08
wielrennen: LAP
Sara Vilic 37e zwemmen: 19:43
wielrennen: 1:04:04
hardlopen: 37:43
totaal: 2:03:10 (37e)

Volleybal

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Clemens Doppler
Alexander Horst
beach (m) groepsfase groepsfase
verloren van
Carambula – Ranghieri (14–21, 13–21)
wonnen van
CeruttiSchmidt (23–21, 16–21, 15–13)
wonnen van
Binstock – Schachter (21–19, 16–21, 15–8)
achtste finale
verloren van
Díaz – González (17–21, 14–21)
Alexander Huber
Robin Seidl
groepsfase groepsfase
verloren van
GaviraPablo Herrera (21–14, 17–21, 13–15)
wonnen van
Gibb – Patterson (21–18, 21–18)
verloren van
Jefferson – Cherif (21–18, 19–21, 12–15)
achtste finale
verloren van
Dalhausser – Lucena (14–21, 15–21)

Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Stefan Denifl weg (m) DNF
Georg Preidler weg (m) 44e 6:29.42 (44e)
tijdrit (m) 16e 1:16:02.36 (16e)
Alexander Gehbauer mountainbike (m) 46e 4:02:07 (46e)
Martina Ritter weg (v) 46e 4:02.07 (46e)

Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Amer Hrustanović –85 kg (m) kwartfinale eerste ronde
won van
Rami Hietaniemi (3–1)
kwartfinale
verloor van
Javid Hamzatov (0–4)

Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Florian Reichstädter
Matthias Schmid
470 (m) 9e totaal: 87 punten (9e)
Nico Delle-Karth
Nikolaus Resch
49er 12e totaal: 116 punten (12e)
Jolanta Ogar
Lara Vadlau
470 (v) 9e totaal: 92 punten (9e)
Thomas Zajac VS
Tanja Frank VS
Nacra 17 (g) Brons totaal: 78 punten (3e)

Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Felix Auböck 200 m vrije slag (m) 18e series: 1:47.24 (18e)
400 m vrije slag (m) 25e series: 3:49.35 (25e)
1500 m vrije slag (m) 42e series: 15:36.24 (42e)
David Brandl 400 m vrije slag (m) 40e series: 3:54.49 (40e)
Birgit Koschischek 50 m vrije slag (v) 39e series: 25.58 (39e)
Lena Kreundl 200 m wisselslag (v) 30e series: 2:15.71 (30e)
Lisa Zaiser 26e series: 2:15.23 (26e)
Jördis Steinegger 400 m wisselslag (v) 29e series: 4:47.84 (29e)
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Oostenrijk op de Olympische Zomerspelen 2016
Listen to this article