For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Oostenrijk op de Olympische Zomerspelen 2020.

Oostenrijk op de Olympische Zomerspelen 2020

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Oostenrijk op de Olympische Spelen
Oostenrijk op de Olympische Zomerspelen 2020
Land Oostenrijk
IOC-landcode AUT
NOC Österreichisches Olympisches Comité
(de) externe link
Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio
Vlaggendrager Tanja Frank en Thomas Zajac (opening)
Andreas Müller (sluiting)
Aantal deelnemers 75
Aantal disciplines 21
Medailles
Rang: 53
goud
1
zilver
1
brons
5
totaal
7
Oostenrijk op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Oostenrijk op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Oostenrijk nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio, Japan.

Medailleoverzicht

Medaille Naam Sport Onderdeel Datum
Goud Goud Anna Kiesenhofer Wegwielrennen brug (v) 25 juli
Zilver Zilver Michaela Polleres Judo -70kg (v) 28 juli
Brons Brons Shamil Borchashvili Judo -81 kg (m) 27 juli
Brons Brons Magdalena Lobnig Roeien skiff (v) 30 juli
Brons Brons Lukas Weißhaidinger Atletiek discuswerpen (m) 31 juli
Brons Brons Bettina Plank Karate -55kg (v) 5 augustus
Brons Brons Jakob Schubert Klimsport mannen 5 augustus

Atleten

Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds hebben verzekerd van deelname aan de Olympische Zomerspelen 2020.

sport mannen vrouwen totaal
Atletiek
Atletiek
3 4 7
Badminton pictogram.svg
Badminton
1 0 1
Weightlifting pictogram.svg
Gewichtheffen
1 1 2
Golf pictogram.svg
Golf
2 1 3
Gymnastics (artistic) pictogram.svg
Gymnastiek
0 1 1
Judo pictogram.svg
Judo
2 4 6
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Kanovaren
1 5 6
Karate pictogram.svg
Karate
0 1 1
Climbing pictogram.svg
Klimsport
1 1 2
Modern pentathlon pictogram.svg
Moderne Vijfkamp
1 0 1
Equestrian pictogram.svg
Paardensport
2 3 5
Rowing pictogram.svg
Roeien
0 3 3
Shooting pictogram.svg
Schietsport
1 1 2
Skateboarding pictogram.svg
Skateboarden
0 1 1
Synchronized swimming pictogram.svg
Synchroonzwemmen
0 2 2
Table tennis pictogram.svg
Tafeltennis
3 3 6
Tennis pictogram.svg
Tennis
2 0 2
Triathlon pictogram.svg
Triatlon
2 2 4
Cycling (road) pictogram.svg
Wielersport
6 2 8
Zeilen
Zeilen
3 3 6
Zwemmen
Zwemmen
5 2 7
totaal 36 39 75

Sporten

Athletics pictogram.svg
Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Loopnummers
atleet onderdeel series kwartfinale halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang
Peter Herzog marathon n.v.t. 2.22.15 61
Lemawork Ketema n.v.t. DNF
Technische nummers
atleet onderdeel kwalificaties finale
afstand rang afstand rang
Lukas Weißhaidinger discuswerpen 64,77 5 q 67,07 Brons
Vrouwen
Loopnummers
atleet onderdeel series kwartfinale halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang
Susanne Walli 400m 52,19 3 Q n.v.t. 51,52 PB 6 niet geplaatst
Technische nummers
atleet onderdeel kwalificaties finale
afstand rang afstand rang
Victoria Hudson speerwerpen 58,60 21 niet geplaatst
Meerkamp
atlete onderdeel 100 h hs ks 200 m vs sw 800 m finale rang
Ivona Dadic zevenkamp res. 13,61 1,83 PB 14,10 SB 24,33 SB 6,11 SB 48,40 SB 2.15,10 SB 6403 SB 8
pnt. 1034 1016 801 949 883 829 891
Verena Preiner res. 13,65 1,77 SB 13,59 24,55 SB 6,12 44,95 2.07,92 6310 SB 11
pnt. 1028 941 767 929 887 763 995

Badminton pictogram.svg
Badminton

Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel groepsfase eliminatie kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Luka Wraber enkelspel
Vlag van Denemarken
Axelsen
V (12-21, 11-21)
Vlag van Finland
Lee
V (13-21, 17-21)
3 niet geplaatst

Weightlifting pictogram.svg
Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atlete onderdeel trekken stoten totaal rang
score rang score rang
Sargis Martirosjan +109kg 180 5 201 12 381 10
Vrouwen
atlete onderdeel trekken stoten totaal rang
score rang score rang
Sarah Fischer +87kg 97 9 123 10 220 10

Golf pictogram.svg
Golf

Zie Golf op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel eerste ronde tweede ronde derde ronde vierde ronde totaal
score score score score score par rang
Matthias Schwab mannen 69 69 70 67 275 -9 27
Sepp Straka 63 71 68 68 270 -14 10
Vrouwen
atlete onderdeel eerste ronde tweede ronde derde ronde vierde ronde totaal
score score score score score par rang
Céline Boutier vrouwen 71 72 81 73 297 +13 56

Gymnastics (artistic) pictogram.svg
Gymnastiek

Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Turnen

Vrouwen
atlete onderdeel kwalificatie finale
toestel totaal positie toestel totaal positie
sprong brug balk vloer sprong brug balk vloer
Elisa Hämmerle meerkamp 12,533 12,600 11,800 12,000 48,933 66 niet geplaatst

Judo pictogram.svg
Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel eerste ronde tweede ronde derde ronde kwartfinale halve finale herkansing finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Shamil Borchashvili −81 kg bye
Vlag van Portugal
Egutidze
W 01-00
Vlag van Israël
Muki
W 01–00
Vlag van Oezbekistan
Boltaboev
W 01-00
Vlag van Mongolië
Mollaei
V 00-10
bye
Vlag van Duitsland
Ressel
W 10-00
Brons
Stephan Hegyi +100 kg n.v.t.
Vlag van Frankrijk
Riner
V 00-10
niet geplaatst
Vrouwen
atlete onderdeel eerste ronde tweede ronde derde ronde kwartfinale halve finale herkansing finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Sabrina Filzmoser −57 kg n.v.t.
Vlag van Nederland
Verhagen
V 00-10
niet geplaatst
Magdalena Krssakova −63 kg n.v.t.
Vlag van China
Yang J
W 10-00
Vlag van Canada
Beauchemin-Pinard
V 00-10
niet geplaatst
Michaela Polleres −70 kg n.v.t.
Vlag van Ierland
Fletcher
W 01-00
Vlag van Zuid-Korea
Kim S-y
W 01-00
Vlag van Kroatië
Barbara Matić
W 01-00
Vlag van Nederland
van Dijke
W 01-00
bye
Vlag van Japan
Arai
V 00-01
Zilver
Bernadette Graf −78 kg n.v.t.
Vlag van China
Ma Z
W 10-00
Vlag van Frankrijk
Malonga
V 00-11
niet geplaatst

Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Slalom

Mannen
atleet onderdeel series halve finale finale
run 1 rang run 2 rang beste run rang tijd rang tijd rang
Felix Oschmautz K-1 slalom 94,10 8 92,18 7 92,18 7 Q 98,42 9 Q 98,79 4
Vrouwen
atlete onderdeel series halve finale finale
run 1 rang run 2 rang beste run rang tijd rang tijd rang
Nadine Weratschnig C-1 slalom 112,47 4 115,56 10 112,47 6 119,69 7 119,41 5
Viktoria Wolffhardt K-1 slalom 114,63 14 112,28 15 112,28 16 Q 112,11 11 niet geplaatst

Karate pictogram.svg
Karate

Zie Karate op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Kumite

Vrouwen
Atleet Onderdeel Groupsfase Halve Finale Finale
Tegenstander
Resultaat
Tegenstander
Resultaat
Tegenstander
Resultaat
Tegenstander
Resultaat
Rang Tegenstander
Resultaat
Tegenstander
Resultaat
Rang
Bettina Plank −55 kg
Vlag van Japan
Miyahara
V 2 - 6
Vlag van Kazachstan
Zhangbyrbay
W 4 - 3
Vlag van Oekraïne
Terliuga
G 0 - 0
Vlag van Egypte
Sayed
W 3 - 1
2 Q
Vlag van Bulgarije
Goranova
V 3 - 4
niet geplaatst Brons

Climbing pictogram.svg
Klimsport

Zie Klimsport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel kwalificatie totaal finale totaal
speed boulderen lead speed boulderen lead
tijd rang punten rang punten tijd rang punten rang tijd rang punten rang punten tijd rang punten rang
Jakob Schubert klimmen 6,70 12 1T3z 2 13 7 412+ 4.02 1 84,00 4 Q 6,76 7 1T3z 1 7 5 TOP - 1 35 Brons
Vrouwen
atleet onderdeel kwalificatie totaal finale totaal
speed boulderen lead speed boulderen lead
tijd rang punten rang punten tijd rang punten rang tijd rang punten rang punten tijd rang punten rang
Jessica Pilz klimmen 8,51 11 1T3z 3 5 9 33+ - 2 198,00 6 Q 8,43 6 0T2z 0 10 5 34+ - 3 90 7

Modern pentathlon pictogram.svg
Moderne vijfkamp

Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel schermen
(degen)
zwemmen
(200 m vrije slag)
paardrijden
(springen)
combinatie: schieten/lopen
(10 m luchtpistool)/(3200 m)
totaal punten rang
RR BR rang punten tijd rang punten strafpunten rang punten tijd rang punten
Gustav Gustenau moderne vijfkamp 18-17 2 14 210 1.56,93 4 317 0 1 300 11.47,97 29 593 1420 16

Equestrian pictogram.svg
Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Dressuur

ruiter paard onderdeel Grand Prix Grand Prix Special Grand Prix Freestyle totaal
score rang score rang technisch artistiek uitslag rang
Florian Bacher Fidertraum individueel 69,813 30 n.v.t. niet geplaatst
Victoria Max-Theurer Abegglen teruggetrokken niet geplaatst
Christian Schumach Te Quiero 70,900 21 niet geplaatst
lorian Bacher
Victoria Max-Theurer
Christian Schumach
zie hierboven team EL niet geplaatst n.v.t. niet geplaatst

Eventing

ruiter paard onderdeel dressuur cross-country springen totaal
kwalificatie finale
strafpunten rang strafpunten totaal rang strafpunten totaal rang strafpunten totaal rang strafpunten rang
Katrin Khoddam-Hazrati Cosma individueel terugtrekking
Lea Siegl Fighting Line 32,60 28 2,40 35,00 16 4,00 39,00 17 8,00 47,00 15 47,00 15

Rowing pictogram.svg
Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Vrouwen
atlete onderdeel series herkansingen kwartfinale halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang
Magdalena Lobnig skiff 7.37,91 1 KF bye 7.58,20 1 HA/B 7.25,59 3 FA 7.19,72 Brons
Louisa Altenhuber
Valentina Cavallar
lichte dubbel-twee 7.26,22 5 H 7.42,31 4 FC n.v.t. bye 7.15,25 14

Legenda: FA=finale A (medailles); FB=finale B (geen medailles); FC=finale C (geen medailles); FD=finale D (geen medailles); FE=finale E (geen medailles); FF=finale F (geen medailles); HA/B=halve finale A/B; HC/D=halve finale C/D; HE/F=halve finale E/F; KF=kwartfinale; H=herkansing

Shooting pictogram.svg
Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel kwalificaties finale
punten rang punten rang
Martin Strempfl 10 m luchtgeweer 627,0 13 niet geplaatst
Vrouwen
atlete onderdeel kwalificaties finale
punten rang punten rang
Sylvia Steiner 10 m luchtpistool 573 15 niet geplaatst
25 m pistool 577 29 niet geplaatst

Skateboarding pictogram.svg
Skateboarden

Zie Skateboarden op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Vrouwen
atlete onderdeel kwalificaties finale
punten rang punten rang
Julia Brückler street 5,10 18 niet geplaatst

Synchronized swimming pictogram.svg
Synchroonzwemmen

Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
atlete onderdeel vrije routine (voorronde) technische routine vrije routine (finale)
punten rang punten totaal (technisch + vrij) rang punten totaal (technisch + vrij) rang
Anna-Maria Alexandri
Eirini Alexandri
duet 90,3773 7 90,5000 180,8773 7 Q 91,8000 182,1773 7

Table tennis pictogram.svg
Tafeltennis

Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atlete onderdeel voorronde eerste ronde tweede ronde derde ronde vierde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Robert Gardos enkelspel bye
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
Drinkhall
niet geplaatst
Daniel Habesohn bye
Vlag van Singapore
Chew
W 4 - 1
Vlag van Portugal
Freitas
V 3 - 4
niet geplaatst
Vrouwen
atlete onderdeel voorronde eerste ronde tweede ronde derde ronde vierde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Liu Jia enkelspel
Vlag van Syrië
Zaza
W 4 - 0
Vlag van Oekraïne
Gaponova
W 4 - 2
Mikhaylova
W 4 - 3
Vlag van Puerto Rico
Díaz
W 4 - 0
Vlag van Zuid-Korea
Jeon J-h
V 1 - 4
niet geplaatst
Sofia Polcanova bye
Vlag van Indonesië
Batra
W 4 - 0
Vlag van Japan
Ishikawa
V 0 - 4
niet geplaatst
Liu Jia
Liu Yuan
Sofia Polcanova
team n.v.t.
Vlag van China
 China
V 0 - 3
niet geplaatst
Gemengd
atlete onderdeel eerste ronde kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Stefan Fegerl
Sofia Polcanova
dubbelspel
Vlag van Japan
Mizutani - Ito
V 1 - 4
niet geplaatst

Tennis pictogram.svg
Tennis

Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atlete onderdeel eerste ronde tweede ronde derde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Oliver Marach
Philipp Oswald
dubbelspel n.v.t.
Vlag van Australië
Millman / Saville
W 7-5, 6-2
Vlag van Colombia
Cabal / Farah
V 4-6, 1-6
niet geplaatst

Triathlon pictogram.svg
Triatlon

Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Individueel
Atleet Evenement Zwemmen(1.5 km) Rang 1 Fietsen (40 km) Rang 2 Lopen(10 km) Totaal Tijd Ranking
Alois Knabl Mannen 17.55 DNF
Lukas Hollaus 18.38 57.38 31.34 1.48.59 34
Julia Hauser Vrouwen DNF
Lisa Perterer 20.03 1.06.14 35.26 2.03.00 27

Cycling (road) pictogram.svg
Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Baanwielrennen

Mannen
Koppelkoers
atleet onderdeel punten rondes rang
Andreas Graf
Andreas Müller
koppelkoers DNF
Omnium
atleet onderdeel scratchrace temporace afvalrace puntenrace totaal punten rang
rang punten rang punten rang punten rang punten
Andreas Müller omnium 19 4 20 2 20 2 0 8 18

Mountainbike

Mannen
atleet onderdeel tijd rang
Maximilian Foidl mountainbike 1:28:45

+3:31

17
Vrouwen
atlete onderdeel tijd rang
Laura Stigger mountainbike DNF

Wegwielrennen

Mannen
atleet onderdeel tijd rang
Patrick Konrad wegwedstrijd 6:09:04 18
tijdrit 1:02:05,08 31
Hermann Pernsteiner wegwedstrijd 6:13:17 30
Gregor Mühlberger 6:21:46 70
Vrouwen
atlete onderdeel tijd rang
Anna Kiesenhofer wegwedstrijd Goud

Sailing pictogram.svg
Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel race netto punten eindnotering
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M
Benjamin Bildstein
David Hussl
49er 10 17 6 4 9 9 10 5 16 7 15 13 niet geplaatst 104 10
Vrouwen
atlete onderdeel race netto punten eindnotering
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M
Lorena Abicht
Tanja Frank
49erFX 11 13 9 11 12 DNF 19 7 9 17 16 20 niet geplaatst 144 17
Gemengd
atleet onderdeel race netto punten eindnotering
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M
Thomas Zajac
Barbara Matz
Nacra 17 3 10 8 14 13 5 12 13 9 4 12 11 niet geplaatst 100 11

Swimming pictogram.svg
Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atlete onderdeel series halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang
Heiko Gigler 50 m vrije slag 22,17 22 niet geplaatst
Felix Auböck 400 m vrije slag 3.43,91 2 Q n.v.t. 3.44,07 4
800 m vrije slag 7.45,73 NR 4 Q n.v.t. 7.49,14 7
1500 m vrije slag 14.51,88 7 Q n.v.t. 15.03,47 7
Simon Bucher 100 m vlinderslag 52,52 37 niet geplaatst
Bernhard Reitshammer 100 m rugslag 55,26 35 niet geplaatst
100 m schoolslag 1.00,41 30 niet geplaatst
200 m wisselslag 1.59,56 32 niet geplaatst
Christopher Rothbauer 200 m schoolslag 2.13,19 28 niet geplaatst
Vrouwen
atlete onderdeel series halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang
Marlene Kahler 400 m vrije slag 4.08,37 37 n.v.t. niet geplaatst
800 m vrije slag 8.36,16 22 n.v.t. niet geplaatst
1500 m vrije slag 16.20,05 19 n.v.t. niet geplaatst
Lena Grabowski 100 m rugslag 1.01,80 29 niet geplaatst
200 m rugslag 2.09,77 10 Q 2.10,10 12 niet geplaatst

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Oostenrijk op de Olympische Zomerspelen 2020
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.

X

Wikiwand 2.0 is here 🎉! We've made some exciting updates - No worries, you can always revert later on