Open Telefónica by Nissan 2000 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Open Telefónica by Nissan 2000.

Open Telefónica by Nissan 2000

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Open Telefónica by Nissan seizoen 2000
vorige: 1999 volgende: 2001
Kampioenschap
1
Antonio García
199
2
Giuseppe Burlotti
182
3
Rui Águas
160
Teams
1
Campos Motorsport
248
2
Vergani Racing España
197
3
Venturini Racing
173

Het Open Telefónica by Nissan-seizoen 2000 was het derde Open Telefónica by Nissan-seizoen en het eerste onder deze naam, nadat het voorheen bekend stond onder de naam Euro Open by Nissan. Het seizoen bestond uit 16 races, verdeeld over 8 ronden.

Teams en coureurs

Team Nr. Coureur Ronden
Campos Motorsport
1
Antonio García
Alle
2
Patrice Gay
Alle
Scuderia Famà
3
Diego Iencinella
1-2
4
Joël Camathias
Alle
16
Paulo Alho
4, 6-7
Venturini Racing
5
Rui Águas
Alle
6
Matteo Bobbi
Alle
Ericsson Challenge by G-Tec
7
Laurent Delahaye
Alle
8
Rafael Sarandeses
Alle
Ergoline EC Motorsport
9
Ángel Burgueño
Alle
10
Giovanni Anapoli
4
Glückmann Racing
11
Jordi Nogués
1-5, 7-8
Doors Engineering
14
Andrea Belicchi
Alle
15
Riccardo Ronchi
1
23
Fernando Navarrete
3-4
30
Francesca Pardini
7-8
Formax Racing
TCR Formax Racing
17
Tamás Illés
1-3
29
Philippe Bénoliel
4
Repsol Meycom
18
Victor Ordóñez
Alle
Doors Junior Team
19
Alessandro Gavazzoni
Alle
20
Guillaume Greuet
1-2
Epsilon by Graff
21
Grégoire de Galzain
Alle
22
Jean-Christophe Ravier
Alle
26
Jérôme Dalla Lana
4-5
Elide Racing
24
Santiago Porteiro
1-4, 6, 8
Vergani Racing España
27
Giuseppe Burlotti
Alle
118
Cristián MacKenna
Alle
Promodrive Racing
28
Ezequiel Toia
1

Races

Ronde Circuit Datum Pole Position Snelste ronde Winnend coureur Winnend team
1 R1
Circuit Ricardo Tormo Valencia
25 maart
Giuseppe Burlotti
Antonio García
Giuseppe Burlotti
Vergani Racing España
R2 26 maart
Antonio García
Antonio García
Antonio García
Campos Motorsport
2 R1
Circuit de Catalunya
15 april
Giuseppe Burlotti
Rui Águas
Giuseppe Burlotti
Vergani Racing España
R2 16 april
Antonio García
Rui Águas
Giuseppe Burlotti
Vergani Racing España
3 R1
Circuito Permanente del Jarama
20 mei
Antonio García
Antonio García
Antonio García
Campos Motorsport
R2 21 mei
Antonio García
Patrice Gay
Patrice Gay
Campos Motorsport
4 R1
Circuito de Albacete
17 juni
Andrea Belicchi
Antonio García
Andrea Belicchi
Doors Engineering
R2 18 juni
Giuseppe Burlotti
Antonio García
Giuseppe Burlotti
Vergani Racing España
5 R1
Circuit Magny-Cours
15 juli
Jean-Christophe Ravier
Rui Águas
Rui Águas
Venturini Racing
R2 16 juli
Antonio García
Patrice Gay
Antonio García
Campos Motorsport
6 R1
Donington Park
5 augustus
Ángel Burgueño
Ángel Burgueño
Ángel Burgueño
Ergoline EC Motorsport
R2 6 augustus
Ángel Burgueño
Ángel Burgueño
Ángel Burgueño
Ergoline EC Motorsport
7 R1
Autodromo Nazionale Monza
30 september
Andrea Belicchi
Andrea Belicchi
Andrea Belicchi
Doors Engineering
R2 1 oktober
Andrea Belicchi
Rui Águas
Patrice Gay
Campos Motorsport
8 R1
Circuit Ricardo Tormo Valencia
4 november
Giuseppe Burlotti
Giuseppe Burlotti
Giuseppe Burlotti
Vergani Racing España
R2 5 november
Giuseppe Burlotti
Antonio García
Antonio García
Campos Motorsport

Kampioenschap

  • In elke race werd twee bonuspunten uitgereikt aan de coureur die de snelste ronde reed.
  • Enkel de beste twaalf resultaten telden mee voor het kampioenschap. Punten voor de snelste ronde telden altijd mee. In de gevallen dat deze maatregel is toegepast, staat het totaal aantal behaalde punten tussen haakjes weergegeven.

Coureurs

Pos Coureur VAL
CAT
JAR
ALB
MAG
DON
MON
VAL
Punten
1
Antonio García
2 1 6 2 1 4 10 4 4 1 2 2 9 3 2 1 199 (218)
2
Giuseppe Burlotti
1 4 1 1 5 9 2 1 7 4 4 10 4 4 1 2 182 (197)
3
Rui Águas
3 6 2 3 2 12 9 2 1 DNF 5 5 3 2 4 3 160 (168)
4
Ángel Burgueño
4 3 DNF 6 DNF 2 4 DNF 5 DNF 1 1 6 6 9 5 127
5
Patrice Gay
9 2 4 5 DNF 1 8 DNF 3 2 12 6 DNF 1 8 6 124
6
Jean-Christophe Ravier
7 8 9 DNS DNF 3 5 3 2 6 7 4 2 DNF DNS 4 101
7
Andrea Belicchi
DNF DNF 10 10 10 5 1 DNF 8 3 3 11 1 5 DNF DNF 90
8
Laurent Delahaye
6 15 DNF 4 9 DNF 3 DNF 10 DNF 6 3 8 DNF 3 DNF 64
9
Joël Camathias
8 DNF 5 7 3 6 6 8 14 10 9 9 12 8 7 10 54 (55)
10
Rafael Sarandeses
5 5 DNF 15 13 8 DNF DNF 17 5 11 7 DNF 7 14 DNF 35
11
Matteo Bobbi
DNF 7 DNF DNF 6 10 16 9 16 7 8 8 10 9 5 11 34
12
Jordi Nogués
15 16 3 14 DNF 7 DNF 7 13 8 DNF DNF 10 7 28
13
Victor Ordóñez
16 12 12 16 4 DNF 12 14† 12 9 10 13 13 10 6 8 23
14
Cristián MacKenna
DNF DNF 7 9 DNF DNS DNF 6 15 DNF DNF DNF 5 DNF 12 9 22
15
Jérôme Dalla Lana
DNF 5 6 13† 14
16
Grégoire de Galzain
11 13 13 17 7 DNF 13 DNF 9 12 14 14 7 DNF 11 12 10
17
Guillaume Greuet
DNF 10 8 8 7
18
Santiago Porteiro
10 11 14 12 EX EX 7 10 13 12 DNF DNF 6
19
Alessandro Gavazonni
12 14 11 11 8 DNF DNF DNF 11 11 DNF DNF 14 DNS 13 13 3
20
Tamás Illés
14 9 16 DNF 12 DNF 2
21
Paulo Alho
14 11 DNF 15 11 DNF 0
22
Fernando Navarrete
11 11 DNF DNF 0
23
Giovanni Anapoli
11 13† 0
24
Francesca Pardini
DNF 11† 15 DNF 0
25
Philippe Bénoliel
15 12 0
26
Diego Encinella
17 DNF 15 13 0
27
Riccardo Ronchi
13 DNF 0
-
Ezequiel Toya
DNS DNS 0
Pos Coureur VAL
CAT
JAR
ALB
MAG
DON
MON
VAL
Punten

Teams

  • Enkel het beste resultaat van elk team in de race telde mee voor het kampioenschap.
Pos Team VAL
CAT
JAR
ALB
MAG
DON
MON
VAL
Punten
1
Campos Motorsport
2 1 4 2 1 1 8 4 3 1 2 2 9 1 2 1 248
2
Vergani Racing España
1 4 1 1 5 9 2 1 7 4 4 10 4 4 1 2 197
3
Venturini Racing
3 6 2 3 2 10 9 2 1 7 5 5 3 2 4 3 173
4
Ergoline EC Motorsport
4 3 DNF 6 DNF 2 4 13† 5 DNF 1 1 6 6 9 5 127
5
Epsilon by Graff
7 8 9 17 7 3 5 3 2 6 7 4 2 DNF 11 4 105
6
Doors Engineering
13 DNF 10 10 10 5 1 DNF 8 3 3 11 1 5 15 DNF 90
7
Ericsson Challenge by G-Tec
5 5 DNF 4 9 8 3 DNF 10 5 6 3 8 7 3 DNF 89
8
Scuderia Famà
8 DNF 5 7 3 6 6 8 14 10 9 9 11 8 7 10 55
9
Glückmann Racing
15 16 3 14 DNF 7 DNF 7 13 8 DNF DNF 10 7 28
10
Repsol Meycom
16 12 12 16 4 DNF 12 14† 12 9 10 13 13 10 6 8 23
11
Doors Junior Team
12 10 8 8 8 DNF DNF DNF 11 11 DNF DNF 14 DNS 13 13 10
12
Elide Racing
10 11 14 12 EX EX 7 10 13 12 DNF DNF 6
13
Formax Racing
TCR Formax Racing
14 9 16 DNF 12 DNF 15 12 2
-
Promodrive Racing
DNS DNS 0
Pos Team VAL
CAT
JAR
ALB
MAG
DON
MON
VAL
Punten
  • Coureurs vertrekkend van pole-position zijn vetgedrukt.
  • Coureurs met de snelste raceronde in cursief.

† Deze coureurs hebben de finish niet gehaald maar zijn wel geklasseerd aangezien zij meer dan 90% van de race hebben gereden.

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Open Telefónica by Nissan 2000
Listen to this article