Pablo Carreño Busta
Spaans tennisser / Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Pablo Carreño Busta (Gijón, 12 juli 1991) is een Spaanse tennisspeler. Hij heeft zes ATP-toernooien en elf challengers in het enkelspel op zijn naam staan. Op 15-jarige leeftijd verhuisde hij naar Barcelona, waar hij traint bij Real Club de Tenis de Barcelona. In 2013 werd hij uitgeroepen tot Most Improved Player door de ATP.
Snelle feiten Persoonlijke informatie, Nationaliteit ...
Pablo Carreño Busta | ||||
---|---|---|---|---|
Carreño Busta op het ATP-toernooi van Madrid 2014 | ||||
Persoonlijke informatie | ||||
Nationaliteit | Spaanse | |||
Geboorteplaats | Gijón | |||
Geboortedatum | 12 juli 1991 | |||
Woonplaats | Barcelona | |||
Lengte | 1,88 m | |||
Gewicht | 74 kg | |||
Profdebuut | 2009 | |||
Slaghand | rechts | |||
Totaal prijzengeld | 15.249.901 US dollar | |||
Coach | Samuel Lopez, Cesar Fabregas | |||
Profiel | (en) ATP-site | |||
Enkelspel | ||||
Winst-verliesbalans | 268–212 | |||
Titels | 7 | |||
Hoogste positie | 10e (11 september 2017) | |||
ATP Finals | Groepsfase (2017) | |||
Olympische Spelen | 3 Brons (2021) | |||
Grandslamresultaten | ||||
Australian Open | 4e ronde (2018, 2019) | |||
Roland Garros | kwartfinale (2017) | |||
Wimbledon | 1e ronde (2014, 2015, 2016, 2018, 2019, 2020, 2021) | |||
US Open | halve finale (2017, 2020) | |||
Dubbelspel | ||||
Winst-verliesbalans | 99–91 | |||
Titels | 4 | |||
Hoogste positie | 16e (17 juli 2017) | |||
Grandslamresultaten | ||||
Australian Open | halve finale (2017) | |||
Roland Garros | 2e ronde (2015,2016) | |||
Wimbledon | 2e ronde (2019) | |||
US Open | finale (2016) | |||
Laatst bijgewerkt op: 29 juni 2023 | ||||
|
Sluiten
- Dit is een Spaanse naam; Carreño is de vadernaam en Busta is de moedernaam.
Enkelspel
Meer informatie Nr., Datum ...
Nr. | Datum | Toernooi | Ondergrond | Tegenstander in finale | Score | |
---|---|---|---|---|---|---|
gewonnen finales | ||||||
1. | 27 augustus 2016 | ATP Winston-Salem | Hardcourt | Roberto Bautista Agut | 6-7(6), 7-6(1), 6-4 | details |
2. | 23 oktober 2016 | ATP Moskou | Hardcourt (i) | Fabio Fognini | 4-6, 6-3, 6-2 | details |
3. | 7 mei 2017 | ATP Estoril | Gravel | Gilles Müller | 6-2, 7-6(5) | details |
4. | 29 september 2019 | ATP Chengdu | Hardcourt | Aleksandr Boeblik | 6-7(5), 6-4, 7-6(3) | details |
5. | 11 april 2021 | ATP Marbella | Gravel | Jaume Munar | 6-1, 2-6, 6-4 | details |
6. | 18 juli 2021 | ATP Hamburg | Gravel | Filip Krajinović | 6-2, 6-4 | details |
7. | 14 augustus 2022 | ATP Montreal/Toronto | Hardcourt | Hubert Hurkacz | 3–6, 6–3, 6–3 | Details |
verloren finales | ||||||
1. | 28 februari 2016 | ATP São Paulo | Gravel | Pablo Cuevas | 6-7(4), 3-6 | details |
2. | 1 mei 2016 | ATP Estoril | Gravel | Nicolas Almagro | 7-6(6), 6-7(5), 3-6 | details |
3. | 26 februari 2017 | ATP Rio de Janeiro | Gravel | Dominic Thiem | 5-7, 4-6 | details |
4. | 26 september 2021 | ATP Metz | Hardcourt (i) | Hubert Hurkacz | 6-7(2), 3-6 | details |
5. | 24 april 2022 | ATP Barcelona | Gravel | Carlos Alcaraz | 3-6, 2–6 | details |
gewonnen challengers | ||||||
1. | 23 mei 2011 | Alessandria | Gravel | Roberto Bautista-Agut | 3-6, 6-3, 7-5 | |
2. | 29 augustus 2011 | Como | Gravel | Andreas Beck | 6-4, 7-6(4) | |
3. | 23 juni 2013 | Tanger | Gravel | Michail Koekoesjkin | 6-2, 4-1, opgave | |
4. | 4 augustus 2013 | Segovia | Hardcourt | Albano Olivetti | 6-4, 7-6(2) | |
5. | 18 augustus 2013 | Cordenons | Gravel | Grégoire Burquier | 6-4, 6-4 | |
6. | 1 september 2013 | Como | Gravel | Dominic Thiem | 6-2, 5-7, 6-0 | |
7. | 15 juni 2014 | Caltanissetta | Gravel | Facundo Bagnis | 4-6, 6-4, 6-1 | |
8. | 22 juni 2014 | Mohammedia | Gravel | Daniel Muñoz de la Nava | 7-6(2), 2-6, 6-2 | |
9. | 14 september 2014 | Sevilla | Gravel | Taro Daniel | 6-4, 6-1 | |
10. | 21 juni 2015 | Perugia | Gravel | Matteo Viola | 6-2, 6-2 | |
11. | 19 juli 2015 | Poznań | Gravel | Radu Albot | 6-4, 6-4 |
Sluiten
Dubbelspel
Meer informatie Nr., Datum ...
Sluiten
Landencompetities
Meer informatie Nr., Datum ...
Nr. | Datum | Toernooi | Ondergrond | Partner(s) | Tegenstanders | Score | Ref. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gewonnen finales | |||||||
1. | 18-24 november 2019 | Davis Cup | Hardcourt (i) | Roberto Bautista Agut Marcel Granollers Feliciano López Rafael Nadal |
Félix Auger-Aliassime Vasek Pospisil Denis Shapovalov |
2-0 (2 wedstrijden) | Details |
Verloren finales | |||||||
1. | 12 januari 2020 | ATP Cup | Hardcourt | Rafael Nadal Roberto Bautista Agut Feliciano López |
Novak Djokovic Dusan Lajovic Nikola Čačić Viktor Troicki |
1-2 (3 wedstrijden) | Details |
2. | 1-9 januari 2022 | ATP Cup | Hardcourt | Roberto Bautista Agut Albert Ramos Viñolas Alejandro Davidovich Fokina Pedro Martínez |
Félix Auger-Aliassime Denis Shapovalov Brayden Schnur Steven Diez |
0-2 (2 wedstrijden) | Details |
Sluiten