Peru op de Olympische Zomerspelen 2008
Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Peru nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2008 in Peking, China.
Peru op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Peru | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | PER | |||||||||||||||||||||
NOC | Comité Olímpico Peruano | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2008 in Peking | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Peru op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
(1900*) · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 * niet erkend door het IOC | ||||||||||||||||||||||
Peru op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Peru debuteerde op de Zomerspelen in 1900 en deed in 2008 voor de zeventiende keer mee. Peru won op eerdere Zomerspelen vier medailles.
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Sport | Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|---|
Atletiek | Louis Tristán | verspringen (m) | 32e | kwalificatie groep B: 7,58 - 7,62 m - x (16e) |
Constantino León | marathon (m) | 61e | 2:28.04 | |
María Portilla | marathon (v) | 39e | 2:35.19 NR | |
Badminton | Claudia Rivero | enkelspel (v) | 1/16F | 1/16F: 6-21, 9-21 Pi Hongyan (Fra) |
Gewichtheffen | Cristina Cornejo | boven 75 kg (v) | 10e | 225 kg (trekken: 97 / stoten: 128) |
Judo | Carlos Zegarra | boven 100 kg (m) | herkansing | 1/16F: won van Sandro Lopez (Arg) 1/8F: verloor van Oscar Braison (Cub) herkansing 1R: verloor van Rudy Hachache (Lib) |
Schermen | Maria Luisa Doig | floret (v) | 1/32F | 1/32F: verloor van Katja Wachter (Ger), (4-15) |
Schietsport | Marco Matellini | skeet (m) | 40e | 95 (17-19-15-22-22) |
Taekwondo | Peter Lopez Santos | tot 68 kg (m) | 5e | 1/8F: won van Burak Hasan (Aus), (3-1) KF: won van Isah Adam Muhammad (Ngr), (3-0) HF: verloor van Mark Lopez (Usa), (1-2) bronzen finale: verloor van Servet Tazegül (Tur), (0-1) |
Worstelen | Sixto Barrera | grieks-romeins (tot 74 kg) (m) | kwartfinale | 1/8F: won van Valdemaras Venckaitis (Ltu) KF: verloor van Chang Yongxiang (Chn) |
Zeilen | Paloma Schmidt | laser radial klasse (v) | 26e | 163 (9-26-27- |
Zwemmen | Emmanuel Crescimbeni | 200 m vlinder (m) | series | serie 1: 2.02,13 (3e; 41e tijd) |
Valeria Silva | 100 m school (v) | series | serie 2: 1.11,64 (2e; 38e tijd) |
Bronnen, noten en/of referenties |
Afghanistan · Albanië · Algerije · Amerikaanse Maagdeneilanden · Amerikaans-Samoa · Andorra · Angola · Antigua en Barbuda · Argentinië · Armenië · Aruba · Australië · Azerbeidzjan · Bahama's · Bahrein · Bangladesh · Barbados · België · Belize · Benin · Bermuda · Bhutan · Bolivia · Bosnië en Herzegovina · Botswana · Brazilië · Britse Maagdeneilanden · Bulgarije · Burkina Faso · Burundi · Cambodja · Canada · Centraal-Afrikaanse Republiek · Chili · China · Chinees Taipei · Colombia · Comoren · Congo-Brazzaville · Congo-Kinshasa · Cookeilanden · Costa Rica · Cuba · Cyprus · Denemarken · Djibouti · Dominica · Dominicaanse Republiek · Duitsland · Ecuador · Egypte · El Salvador · Equatoriaal-Guinea · Eritrea · Estland · Ethiopië · Fiji · Filipijnen · Finland · Frankrijk · Gabon · Gambia · Georgië · Ghana · Grenada · Griekenland · Groot-Brittannië · Guam · Guatemala · Guinee · Guinee‑Bissau · Guyana · Haïti · Honduras · Hongarije · Hongkong · Ierland · IJsland · India · Indonesië · Irak · Iran · Israël · Italië · Ivoorkust · Jamaica · Japan · Jemen · Jordanië · Kaaimaneilanden · Kaapverdië · Kameroen · Kazachstan · Kenia · Kirgizië · Kiribati · Koeweit · Kroatië · Laos · Lesotho · Letland · Libanon · Liberia · Libië · Liechtenstein · Litouwen · Luxemburg · Macedonië · Madagaskar · Malawi · Malediven · Maleisië · Mali · Malta · Marshalleilanden · Marokko · Mauritanië · Mauritius · Mexico · Micronesië · Moldavië · Monaco · Mongolië · Montenegro · Mozambique · Myanmar · Namibië · Nauru · Nederland · Nederlandse Antillen · Nepal · Nicaragua · Nieuw-Zeeland · Niger · Nigeria · Noord-Korea · Noorwegen · Oeganda · Oekraïne · Oezbekistan · Oman · Oostenrijk · Oost‑Timor · Pakistan · Palau · Palestina · Panama · Papoea-Nieuw-Guinea · Paraguay · Peru · Polen · Portugal · Puerto Rico · Qatar · Roemenië · Rusland · Rwanda · Saint Kitts en Nevis · Saint Lucia · Saint Vincent en Grenadines · Salomonseilanden · Samoa · San Marino · Sao Tomé en Principe · Saoedi-Arabië · Senegal · Servië · Seychellen · Sierra Leone · Singapore · Slovenië · Slowakije · Soedan · Somalië · Spanje · Sri Lanka · Suriname · Swaziland · Syrië · Tadzjikistan · Tanzania · Thailand · Togo · Tonga · Trinidad en Tobago · Tsjaad · Tsjechië · Tunesië · Turkije · Turkmenistan · Tuvalu · Uruguay · Vanuatu · Venezuela · Verenigde Arabische Emiraten · Verenigde Staten · Vietnam · Wit-Rusland · Zambia · Zimbabwe · Zuid-Afrika · Zuid-Korea · Zweden · Zwitserland
Uitgesloten van deelname: Brunei