Polen op de Olympische Winterspelen 2014
Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Polen is een van de landen die deelneemt aan de Olympische Winterspelen 2014 in Sotsji, Rusland.
Polen op de Olympische Spelen | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Polen | ||||||
IOC-landcode | POL | ||||||
NOC | Polish Olympic Committee (pl) externe link | ||||||
Olympische Winterspelen 2014 in Sotsji | |||||||
| |||||||
Polen op de Zomerspelen | |||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||
Polen op de Winterspelen | |||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||
|
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Alpineskiën
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Maciej Bydlinski | Combinatie (m) | afdaling: 1.57,36 (35e) slalom: niet gefinisht | |
Slalom (m) | 1e run: niet gefinisht | ||
Super G (m) | 1.22,51 (+4,37) | ||
Mateusz Garniewicz | Slalom (m) | 1e run: 54,93 (53e) 2e run: niet gefinisht | |
Michal Jasiczek | Slalom (m) | 1e run: 52,88 (45e) 2e run: 1.00,60 (22e) totaal: 1.53,48 (+11,64) | |
Karolina Chrapek | Combinatie (v) | ||
Afdaling (v) | |||
Reuzenslalom (v) | |||
Slalom (v) | |||
Super G (v) | |||
Maryna Gasienica-Daniel | Reuzenslalom (v) | ||
Slalom (v) | |||
Super G (v) | |||
Aleksandra Klus | Slalom (v) |
Biatlon
- Mannen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Grzegorz Guzik | Individueel | ||
Sprint | |||
Rafal Lepel | Sprint | ||
Krzysztof Plywaczyk | Individueel | ||
Sprint | |||
Lukasz Slonina | Individueel | ||
Lukasz Szczurek | Individueel | ||
Sprint | |||
Krzysztof Plywaczyk Lukasz Szczurek Lukasz Slonina Rafal Lepel | Estafette |
- Vrouwen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Magdalena Gwizdoń | Individueel | ||
Sprint | |||
Achtervolging | |||
Monika Hojnisz | Individueel | ||
Sprint | |||
Achtervolging | |||
Massastart | |||
Weronika Nowakowska-Ziemniak | Individueel | ||
Sprint | |||
Achtervolging | |||
Massastart | |||
Krystyna Pałka | Individueel | ||
Sprint | |||
Achtervolging | |||
Massastart | |||
Krystyna Pałka Magdalena Gwizdoń Weronika Nowakowska-Ziemniak Monika Hojnisz | Estafette |
- Gemengd
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Krystyna Pałka Magdalena Gwizdoń Lukasz Szczurek Krzysztof Plywaczyk | Gemengde estafette |
Bobsleeën
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dawid Kupczyk Pawel Mroz | Tweemans (m) | ||
Dawid Kupczyk Daniel Zalewski Michal Kasperowicz Pawel Mroz | Viermans (m) |
Freestyleskiën
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Karolina Riemen-Zerebecka | Skicross (v) |
Langlaufen
- Mannen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jan Antolec | 30 km skiatlon | ||
Sebastian Gazurek | Sprint | ||
15 km klassiek | |||
Pawel Klisz | 15 km klassiek | ||
30 km skiatlon | |||
Maciej Kreczmer | 15 km klassiek | ||
30 km skiatlon | |||
Maciej Starega | Sprint | ||
15 km klassiek | |||
Maciej Kreczmer Maciej Starega | Teamsprint | ||
Maciej Kreczmer Sebastian Gazurek Maciej Starega Jan Antolec | Estafette |
- Vrouwen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sylwia Jaskowiec | Sprint | ||
30 km vrije stijl | |||
Justyna Kowalczyk | 10 km klassiek | ||
15 km skiatlon | |||
30 km vrije stijl | |||
Kornelia Kubinska | 10 km klassiek | ||
15 km skiatlon | |||
30 km vrije stijl | |||
Paulina Maciuszek | 10 km klassiek | ||
15 km skiatlon | |||
30 km vrije stijl | |||
Agnieszka Szymanczak | Sprint | ||
15 km skiatlon | |||
Sylwia Jaskowiec Justyna Kowalczyk | Teamsprint | ||
Kornelia Kubinska Justyna Kowalczyk Sylwia Jaskowiec Paulina Maciuszek | Estafette |
Noordse combinatie
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Adam Cieslar | Gundersen normale schans | schansspringen: 90,5 m - 104,1 p (42e; +1.50) langlaufen: 25.18,7 (35e) | |
Gundersen grote schans | schansspringen: 122,0 m - 97,8 p (32e; +2.05) langlaufen: 24.10,8 (36e) |
Rodelen
Schaatsen
- Mannen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Zbigniew Bródka | 1000 m | 14e | 1.09,66 (+1,27) |
1500 m | |||
Sebastian Druszkiewicz | 5000 m | ||
10.000 m | 14e | 13.45,31 (+1.00,86) | |
Konrad Niedźwiedzki | 1000 m | 16e | 1.09,76 (+1,37) |
1500 m | |||
Artur Nogal | 500 m | ||
Jan Szymański | 1500 m | ||
5000 m | |||
Artur Waś | 500 m | ||
Zbigniew Bródka Konrad Niedźwiedzki Jan Szymański | Ploegenachtervolging | 3 | KF: 3.42,78 (won van Noorwegen) HF: 3.52,08 {verloor van Nederland) B-finale: 3.41,94 (won van Canada) |
- Vrouwen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Katarzyna Bachleda-Curuś | 1500 m | ||
3000 m | |||
Natalia Czerwonka | 1000 m | ||
1500 m | |||
3000 m | |||
Katarzyna Woźniak | 5000 m | 15e | 7.28,53 (+36,99) |
Luiza Złotkowska | 1000 m | ||
1500 m | |||
3000 m | |||
Katarzyna Bachleda-Curuś Natalia Czerwonka Katarzyna Woźniak Luiza Złotkowska | Ploegenachtervolging | 2 | KF: 3.02,12 (won van Noorwegen) HF: 3.00,60 (won van Rusland) A-finale: 3.05,55 (verloor van Nederland) |
Schansspringen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Maciej Kot | Normale schans (m) | 7e | kwalificatie: 5e; 123,7 ptn (98,5 m) finale: 255,8 ptn (101,5 m en 98,5 m) |
Grote schans (m) | |||
Dawid Kubacki | Normale schans (m) | 32e | kwalificatie: 13e; 115,7 ptn (95,5 m) finale: 118,3 ptn (97,5 m) |
Kamil Stoch | Normale schans (m) | 1 | finale: 278,0 ptn (105,5 m en 103,5 m) |
Grote schans (m) | |||
Jan Ziobro | Normale schans (m) | 13e | kwalificatie: 22e; 113,2 ptn (95,0 m) finale: 252,4 ptn (101,0 m en 99,0 m) |
Grote schans (m) | |||
Piotr Żyła | Grote schans (m) | ||
Maciej Kot Kamil Stoch Jan Ziobro Piotr Żyła | Team |
Shorttrack
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Patrycja Maliszewska | 500 m (v) | ||
1000 m (v) |
Snowboarden
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Michal Ligocki | Halfpipe (m) | ||
Maciej Jodko | Snowboardcross (m) | ||
Mateusz Ligocki | |||
Joanna Zajac | Halfpipe (v) | ||
Aleksandra Król | Parallelreuzenslalom (v) | ||
Parallelslalom (v) | |||
Karolina Sztokfisz | Parallelreuzenslalom (v) | ||
Parallelslalom (v) |
Albanië · Amerikaanse Maagdeneilanden · Andorra · Argentinië · Armenië · Australië · Azerbeidzjan · België · Bermuda · Bosnië en Herzegovina · Brazilië · Britse Maagdeneilanden · Bulgarije · Canada · Chili · China · Chinees Taipei · Cyprus · Denemarken · Dominica · Duitsland · Estland · Filipijnen · Finland · Frankrijk · Georgië · Griekenland · Groot-Brittannië · Hongarije · Hongkong · Ierland · IJsland · India · Iran · Israël · Italië · Jamaica · Japan · Kaaimaneilanden · Kazachstan · Kirgizië · Kroatië · Letland · Libanon · Liechtenstein · Litouwen · Luxemburg · Macedonië · Malta · Marokko · Mexico · Moldavië · Monaco · Mongolië · Montenegro · Nederland · Nepal · Nieuw-Zeeland · Noorwegen · Oekraïne · Oezbekistan · Oost-Timor · Oostenrijk · Pakistan · Paraguay · Peru · Polen · Portugal · Roemenië · Rusland · San Marino · Servië · Slovenië · Slowakije · Spanje · Tadzjikistan · Thailand · Togo · Tonga · Tsjechië · Turkije · Venezuela · Verenigde Staten · Wit-Rusland · Zimbabwe · Zuid-Korea · Zweden · Zwitserland