Polen op de Olympische Winterspelen 2018 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Polen op de Olympische Winterspelen 2018.

Polen op de Olympische Winterspelen 2018

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Land Polen
IOC-landcode POL
NOC Polish Olympic Committee
(pl) externe link
Olympische Winterspelen 2018 in Pyeongchang
Vlaggendrager Zbigniew Bródka (opening)
Aantal deelnemers 61
Aantal disciplines 11
Medailles
Rang: 20
goud
1
zilver
0
brons
1
totaal
2
Polen op de Zomerspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Polen op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal 
 
Olympische Spelen

Polen was een van de deelnemende landen aan de Olympische Winterspelen 2018 in Pyeongchang, Zuid-Korea.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Schansspringen Kamil Stoch grote schans (m)
Goud
Maciej Kot
Stefan Hula
Dawid Kubacki
Kamil Stoch
landenteam (m)
Brons

Deelnemers en resultaten

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Alpineskiën

Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Michał Jasiczek slalom (m)
DNF
1e run: 51,64 (30e)
2e run: niet gefinisht
Michał Kłusak combinatie (m)
DNF
afdaling: 1.22,64 (46e)
slalom: niet gefinisht
afdaling (m)
42e
1.45,42 (+5,17)
super g (m)
DNF
niet gefinisht
Maryna Gąsienica-Daniel combinatie (v)
16e
afdaling: 1.44,35 (19e)
slalom: 42,84 (13)
totaal: 2.27,19 (+6,29)
afdaling (v)
24e
1.43,30 (+4,08)
reuzenslalom (v)
27e
1e run: 1.13,89 (24e)
2e run: 1.11,80 (28e)
totaal: 2.25,69 (+5,67)
super g (v)
26e
1.23,21 (+2,10)

Biatlon

Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Grzegorz Guzik individueel (m)
33e
51.51,8 (+3.48,0) pen.: 2 (0 + 0 + 1 + 1)
sprint (m)
59e
25.52,2 (+2.13,4) pen.: 2 (0 + 2)
achtervolging (m)
56e
39.07,3 (+6.15,6) pen.: 6 (2 + 1 + 2 + 1)
Andrzej Nędza-Kubiniec individueel (m)
79e
55.39,9 (+7.36,1) pen.: 5 (2 + 1 + 1 + 1)
sprint (m)
67e
25.59,2 (+2.20,4) pen.: 2 (2 + 0)
Krystyna Guzik individueel (v)
52e
46.49,5 (+5.42,3) pen.: 4 (1 + 0 + 2 + 1)
sprint (v)
28e
22.43,3 (+1.37,1) pen.: 1 (1 + 0)
achtervolging (v)
36e
34.24,3 (+3.49,0) pen.: 4 (1 + 1 + 1 + 1)
Magdalena Gwizdoń individueel (v)
83e
51.49,7 (+10.42,5) pen.: 8 (1 + 2 + 3 + 2)
sprint (v)
56e
23.35,7 (+2.29,5) pen.: 3 (0 + 3)
achtervolging (v)
49e
36.07,0 (+5.31,7) pen.: 5 (1 + 2 + 2 + 0)
Monika Hojnisz individueel (v)
6e
43.02,0 (+1.54,8) pen.: 1 (0 + 1 + 0 + 0)
sprint (v)
45e
23.20,6 (+2.14,4) pen.: 3 (1 + 2)
achtervolging (v)
43e
35.05,6 (+4.30,3) pen.: 4 (1 + 1 + 2 + 0)
massastart (v)
15e
36.59,2 / 0+0 0+0 (+1.36,2)
Weronika Nowakowska individueel (v)
21e
44.34,6 (+3.27,4) pen.: 2 (0 + 0 + 0 + 2)
sprint (v)
34e
23.03,2 (+1.57,0) pen.: 2 (1 + 1)
achtervolging (v)
30e
33.46,2 (+3.10,9) pen.: 2 (0 + 1 + 1 + 0)
Monika Hojnisz
Magdalena Gwizdoń
Krystyna Guzik
Weronika Nowakowska
estafette (v)
7e
17.29,3 / 0+1 0+2
18.18,6 / 0+1 0+1
18.30,8 / 1+3 0+1
18.28,3 / 0+2 0+3
totaal: 1:12.47,0 / 1+7 0+7 (+43,6)
Magdalena Gwizdoń
Kamila Żuk
Andrzej Nędza-Kubiniec
Grzegorz Guzik
gemengde estafette
16e
16.10,0 / 0+1 0+0
16.38,8 / 0+0 0+2
19.39,3 / 0+0 0+1
19.49,8 / 0+3 0+1
totaal: 1:12.17,9 / 0+4 0+4 (+3.43,6)

Bobsleeën

Zie Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Mateusz Luty
Krzysztof Tylkowski
tweemansbob (m)
24e
2.29,89 (49,87 / 50,10 / 49,92)
Mateusz Luty
Arnold Zdebiak
Łukasz Miedzik
Grzegorz Kossakowski
viermansbob (m)
13e
3.17,89 (49,04 / 49,59 / 49,46 / 49,80)

Kunstrijden

Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Natalia Kaliszek
Maksym Spodyriev
ijsdansen
14e
161.35 (korte kür: 66.06, vrije kür: 95.29)

Langlaufen

Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dominik Bury 15 km vrije stijl (m)
33e
36.11,1 (+2.27,2)
30 km skiatlon (m)
52e
1:23.20,3 (+7.00,3)
Kamil Bury sprint (m)
30e
kwalificatie: 3.17,15 (+8,61) (28e)
KF-2: 6e (+15,24)
15 km vrije stijl (m)
78e
38.38,7 (+4.54,8)
Maciej Staręga sprint (m)
38e
kwalificatie: 3.19,42 (+10,88)
15 km vrije stijl (m)
82e
38.58,9 (+5.15,0)
Dominik Bury
Maciej Staręga
teamsprint (m)
HF
halve finale-2: 16.21,83 (+17,87)
Martyna Galewicz 10 km vrije stijl (v)
64e
29.23,3 (+4.22,8)
15 km skiatlon (v)
41e
44.51,3 (+4.06,4)
Sylwia Jaśkowiec sprint (v)
37e
kwalificatie: 3.27,94 (+19,20)
10 km vrije stijl (v)
24e
27.21,5 (+2.21,0)
15 km skiatlon (v)
30e
43.56,3 (+3.11,4)
Justyna Kowalczyk sprint (v)
22e
kwalificatie: 3.20,00 (+11,26) (22e)
KF-5: 5e (+5,69)
15 km skiatlon (v)
17e
42.30,8 (+1.45,9)
Ewelina Marcisz sprint (v)
38e
kwalificatie: 3.28,11 (+19,37)
10 km vrije stijl (v)
42e
28.10,0 (+3.09,5)
15 km skiatlon (v)
31e
43.56,7 (+3.11,8)
Sylwia Jaśkowiec
Justyna Kowalczyk
teamsprint (v)
7e
halve finale-2: 16.35,19 (+12,39) (5e)
finale: 16.32,48 (+36,01)
Ewelina Marcisz
Justyna Kowalczyk
Martyna Galewicz
Sylwia Jaśkowiec
estafette (v)
10e
14.23,1
14.13,0
13.14,8
12.40,0
totaal: 54.30,9 (+3.06,6)

Noordse combinatie

Zie Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Adam Cieślar gundersen normale schans
42e
schansspringen: 68.7 pnt (81,0 m); 44e (+4,08)
langlaufen: 25.30,7 (34e)
totaal: 29.38,7 (+4.47,3)
gundersen grote schans
33e
schansspringen: 89.8 pnt (119,0 m); 33e (+3,16)
langlaufen: 24.07,4 (21e)
totaal: 27.23,4 (+3.30,9)
Szczepan Kupczak gundersen normale schans
39e
schansspringen: 96.8 pnt (97,0 m); 20e (+2,15)
langlaufen: 26.47,6 (45e)
totaal: 29.02,6 (+4.11,2)
gundersen grote schans
25e
schansspringen: 122.1 pnt (129,0 m); 12e (+1,07)
langlaufen: 25.34,3 (42e)
totaal: 26.41,3 (+2.48,8)
Wojciech Marusarz gundersen normale schans
47e
schansspringen: 61.3 pnt (79,5 m); 45e (+4,37)
langlaufen: 26.50,5 (46e)
totaal: 31.27,5 (+6.36,1)
gundersen grote schans
DNF
schansspringen: 82.3 pnt (114,0 m); 39e (+3,46)
langlaufen: niet gefinisht
Paweł Słowiok gundersen normale schans
22e
schansspringen: 88.3 pnt (92,5 m); 32e (+2,49)
langlaufen: 24.37,6 (12e)
totaal: 27.26,6 (+2.35,2)
gundersen grote schans
29e
schansspringen: 93.2 pnt (119,5 m); 32e (+3,03)
langlaufen: 24.13,3 (25e)
totaal: 27.16,3 (+3.23,8)
Paweł Słowiok
Wojciech Marusarz
Szczepan Kupczak
Adam Cieślar
landenteam
8e
67.9 pnt (107,0 m) - 11.44,3
72.8 pnt (114,0) - 12.20,8
110.9 pnt (130,0 m) - 12.22,9
85.6 pnt (121,5 m) - 12.00,8
337.2 (+2,56); 8e - 48.28,8 (+5.15,0)

Rodelen

Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Maciej Kurowski mannen
19e
run 1: 48,103 (+0,451) (19e)
run 2: 48,467 (+0,842) (24e)
run 3: 48,158 (+0,624) (22e)
run 4: 47,885 (+0,410) (16e)
totaal: 3.12,613 (+1,911)
Mateusz Sochowicz
27e
run 1: 49,047 (+1,395) (29e)
run 2: 48,203 (+0,578) (19e)
run 3: 48,930 (+1,396) (31e)
run 4: niet gekwalificeerd
Ewa Kuls vrouwen
20e
run 1: 47,037 (20e)
run 2: 46,933 (22e)
run 3: 47,212 (19e)
run 4: niet gekwalificeerd
Natalia Wojtuściszyn
25e
run 1: 49,133 (29e)
run 2: 46,736 (17e)
run 3: 47,290 (20e)
run 4: niet gekwalificeerd
Wojciech Chmielewski
Jakub Kowalewski
dubbels
12e
1e run: 46,609 (+0,789) (13e)
2e run: 46,478 (+0,601) (14e)
totaal: 1.33,087 (+1,390)
Ewa Kuls
Maciej Kurowski
W. Chmielewski / J. Kowalewski
estafette
8e
47,711 (10e)
49,134 (8e)
49,568 (9e)
totaal: 2.26,413

Schaatsen

Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Zbigniew Bródka 1500 meter (m)
12e
1.46,31 (+2,30)
Sebastian Kłosinski 1000 meter (m)
17e
1.09,59 (+1,64)
Piotr Michalski 500 meter (m)
33e
35,64 (+1,23)
1000 meter (m)
31e
1.10,17 (+2,22)
Konrad Niedźwiedzki 1000 meter (m)
23e
1.10,026 (+2,07)
1500 meter (m)
20e
1.47,07 (+3,06)
massastart (m)
halve finale
HF-2: 1 pnt; 10e
Artur Nogal 500 meter (m)
36e
58,71 (+24,30)
Jan Szymański 1500 meter (m)
16e
1.46,48 (+2,47)
Artur Waś 500 meter (m)
13e
35,02 (+0,61)
Adrian Wielgat 5000 meter (m)
22e
6.31,71 (+21,95)
Katarzyna Bachleda-Curuś 1500 meter (v)
13e
1.58,51 (+4,16)
3000 meter (v)
17e
4.12,57 (+13,36)
Karolina Bosiek 1000 meter (v)
29e
1.18,53 (+4,97)
3000 meter (v)
16e
4.12,44 (+13,23)
Natalia Czerwonka 1000 meter (v)
12e
1.15,77 (+2,21)
1500 meter (v)
9e
1.57,74 (+3,50)
Magdalena Czyszczoń massastart (v)
halve finale
HF-1: 0 pnt; 11e (8.56,66)
finale: 0 pnt; 16e (9.04,82)
Luiza Złotkowska 1500 meter (v)
17e
1.58,99 (+4,64)
3000 meter (v)
14e
4.09,69 (+10,48)
massastart (v)
9e
HF-2: 3 pnt; 8e (9.08,41)
finale: 1 pnt; 9e (8.47,34)
Kaja Ziomek 500 meter (v)
25e
39,26 (+2,32)
Katarzyna Bachleda-Curuś
Karolina Bosiek
Natalia Czerwonka
Luiza Złotkowska
ploegenachtervolging (v)
7e
KF: 3.04,80 (8e)
D-finale: wonnen van
 Zuid-Korea 3.03,11 (-4,19)

Schansspringen

Zie Schansspringen op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Stefan Hula normale schans (m)
5e
kwalificatie: 122.7 pnt (100,5 m); 9e
finale: 248.8 pnt (131.8 (111,0 m); 1e - 117.0 (105,5 m); 11e
grote schans (m)
15e
kwalificatie: 110.4 pnt (127,0 m); 18e
finale: 253.4 pnt (131.2 (132,0 m); 12e - 122.2 (129,5 m); 16e
Maciej Kot normale schans (m)
19e
kwalificatie: 122.0 pnt (99,0 m); 11e
finale: 217.0 pnt (109.6 (99,0 m); 20e - 107.4 (102,0 m); 18e
grote schans (m)
19e
kwalificatie: 124.8 pnt (138,0 m); 8e
finale: 244.6 pnt (124.2 (128,5 m); 17e - 120.4 (129,5 m); 18e
Dawid Kubacki normale schans (m)
35e
kwalificatie: 129.6 pnt (104,5 m); 3e
finale: 92.0 pnt (95,0 m)
grote schans (m)
10e
kwalificatie: 114.7 pnt (127,0 m); 14e
finale: 258.0 pnt (137.4 (134,5 m); 5e - 120.6 (126,0 m); 17e
Kamil Stoch normale schans (m)
4e
kwalificatie: 131.7 pnt (104,0 m); 2e
finale: 249.3 pnt (125.9 (106,5 m); 2e - 123.4 (105,5 m); 6e
grote schans (m)
Goud
kwalificatie: 125.6 pnt (131,5 m); 7e
finale: 285.7 pnt (143.8 (135,0 m); 1e - 141.9 (136,5 m); 3e
Maciej Kot
Stefan Hula
Dawid Kubacki
Kamil Stoch
landenteam (m)
Brons
255.3 pnt (128.3 (129,5 m) - 127.0 (133,0 m)
264.6 pnt (129.8 (130,0 m) - 134.8 (134,0m)
275.0 pnt (139.7 (138,5 m) - 135.3 (135,5 m)
277.5 pnt (143.1 (139,0 m) - 134. (134,5 m)
totaal: 1072.4 pnt (540.9; 3e - 531.5; 3e)

Shorttrack

Zie Shorttrack op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Bartosz Konopko 500 m (m)
KF
serie 1: 2e (41,039)
KF, serie 1: 5e (1.10,996)
Natalia Maliszewska 500 m (v)
KF
serie 1: 2e (43,725)
kwartfinale 1: 3e (43,384)
Magdalena Warakomska
series
serie 7: 4e (44,311)
1000 m (v)
KF
serie 5: 2e (1.31,259)
kwartfinale 3: 3e (1.31,698)
1500 m (v)
series
serie 4: 4e (2.23,693)

Snowboarden

Zie Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Oskar Kwiatkowski parallelreuzenslalom (m)
1/8F
kwalificatie: 1.25,72 (42,84 + 42,88); 13e
1/8F: verloor van
 FRA Sylvain Dufour
Mateusz Ligocki snowboardcross (m)
KF
plaatsingsronde: 1.19,48 - 1.19,22; 39e
1/8F, serie 8: 3e
KF, serie 4: niet gefinisht
Weronika Biela parallelreuzenslalom (v)
kwalificatie
kwalificatie: 1.35,92 (48,10 + 47,82); 24e
Aleksandra Król
1/8F
kwalificatie: 1.33,13 (47,02 + 46,11); 10e
1/8F: verloor van
 SUI Julie Zogg
Karolina Sztokfisz
DSQ
kwalificatie: (47,13 + DSQ)
Zuzanna Smykała snowboardcross (v)
1/8F
plaatsingsronde: 1.23,41 - 1.23,44; 23e
1/8F, serie 4: 5e
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Polen op de Olympische Winterspelen 2018
Listen to this article