For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Polen op de Olympische Zomerspelen 2004.

Polen op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Polen op de Olympische Zomerspelen 2004
Land Polen
IOC-landcode POL
NOC Polish Olympic Committee
(pl) externe link
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene
Vlaggendrager Bartosz Kizierowski
Aantal deelnemers 202
Aantal disciplines 21
Medailles
Rang: 23
goud
3
zilver
2
brons
5
totaal
10
Polen op de Zomerspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Polen op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Polen nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene, Griekenland. In totaal won het 10 medailles, getalsmatig een dieptepunt sinds 1956.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Robert Korzeniowski 50 km snelwandelen
Goud
Roeien Tomasz Kucharski
Robert Sycz
lichte dubbel-twee
Goud
Zwemmen Otylia Jędrzejczak 200 m vlinder
Goud
100 m vlinder
Zilver
400 m vrij
Zilver
Atletiek Anna Rogowska polsstokhoogspringen
Brons
Gewichtheffen Agata Wróbel boven 75 kg
Brons
Kanovaren Aneta Pastuszka
Beata Sokołowska-Kulesza
K2 500 m
Brons
Schermen Sylwia Gruchała floret
Brons
Zeilen Mateusz Kusznierewicz finn klasse
Brons

Resultaten en deelnemers per onderdeel

Athletics pictogram.svg
Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Vrouwen, 200 meter:

  • Anna Pacholak — 25e plaats (→ uitgeschakeld)

Vrouwen, 400 m:

  • Grażyna Prokopek — 21e plaats (→ uitgeschakeld)

Vrouwen, 1500 m:

Vrouwen, 100 meter horden:

  • Aurelia Trywiańska — 17e plaats (→ uitgeschakeld)

Vrouwen, 400 meter horden:

  • Małgorzata Pskit — 13e plaats (→ uitgeschakeld)
  • Anna Jesień — 21e plaats (→ uitgeschakeld)

Vrouwen, 4x400 meter estafette:

  • Monika Bejnar, Małgorzata Pskit, Grażyna Prokopek en Zuzanna Radecka — 5e plaats

Vrouwen, 20 km snelwandelen:

  • Sylwia Korzeniowska — 21e plaats

Vrouwen, marathon:

  • Małgorzata Sobańska — 17e plaats
  • Grażyna Syrek — 41e plaats
  • Monika Drybulska — niet gefinisht

Vrouwen, kogelstoten:

  • Krystyna Zabawska — 6e plaats, oorspronkelijk 7e maar schoof door vanwege diskwalificatie van Irina Korzhanenko.

Vrouwen, discuswerpen:

Vrouwen, speerwerpen:

  • Barbara Madejczyk — 12e plaats

Vrouwen, kogelslingeren:

Vrouwen, hink-stap-springen:

  • Liliana Zagacka — 29e plaats (→ uitgeschakeld)

Vrouwen, polsstokhoogspringen:

Vrouwen, zevenkamp:

  • Magdalena Szczepańska — 21e plaats

Mannen, 100 meter:

  • Łukasz Chyła — 21e plaats (10.35 s, 10.23 s) (→ uitgeschakeld)

Mannen, 200 meter:

  • Marcin Jędrusiński — 14e plaats (→ uitgeschakeld)
  • Marcin Urbaś — 31e plaats, niet gefinisht in de 2e voorronde

Mannen, 400 meter:

  • Piotr Klimczak — 35e plaats (→ uitgeschakeld)

Mannen, 3000 m steeplechase:

  • Radosław Popławski — 12e plaats
  • Jan Zakrzewski — 16e plaats (→ uitgeschakeld)
  • Jakub Czaja — 38e plaats (→ uitgeschakeld)

Mannen, 110 meter horden:

  • Tomasz Ścigaczewski — liep een blessure op in de training en is niet gestart

Mannen, 400 meter horden:

Mannen, 4x100 meter estafette:

  • Łukasz Chyła, Marcin Jędrusiński, Marcin Urbaś en Zbigniew Tulin — 5e plaats

Mannen, 4x400 meter estafette:

Mannen, 20 km snelwandelen:

  • Beniamin Kuciński — 12e plaats

Mannen, 50 km snelwandelen:

Mannen, marathon:

  • Waldemar Glinka — 34e plaats
  • Michał Bartoszak — 37e plaats

Mannen, kogelstoten:

Mannen, kogelslingeren:

Mannen, hoogspringen:

  • Grzegorz Sposób — 20e plaats (→ uitgeschakeld)
  • Robert Wolski — 26e plaats (→ uitgeschakeld)

Mannen, polsstokhoogspringen:

  • Adam Kolasa — 31e plaats (→ uitgeschakeld)

Badminton pictogram.svg
Badminton

Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen, enkelspel:

  • Przemysław Wacha — verslagen in de 1/16e finale

Mannen, dubbelspel:

  • Michał Łogosz en Robert Mateusiak — verslagen in de achtste finale

Boxing pictogram.svg
Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen, tot 51 kg:

  • Andrzej Rżany — 5e plaats, verslagen in de kwartfinale

Mannen, tot 54 kg:

  • Andrzej Liczik — verslagen in de achtste finale

Mannen, tot 81 kg:

  • Aleksy Kuziemski — verslagen in de 1/16e finale

Boogschieten

Vrouwen, individueel:

  • Justyna Mospinek — 14e plaats
  • Iwona Marcinkiewicz — 20e plaats
  • Małgorzata Sobieraj — 29e plaats

Vrouwen, team:

  • Iwona Marcinkiewicz, Małgorzata Sobieraj en Justyna Mospinek — 15e plaats

Mannen, individueel:

  • Jacek Proć — 55e plaats

Gewichtheffen

Vrouwen, tot 58 kg:

  • Aleksandra Klejnowska — 5e plaats

Vrouwen, boven 75 kg:

  • Agata Wróbel — 3e plaats

Mannen, tot 77 kg:

  • Krzysztof Szramiak — geen geldige poging bij het stoten

Mannen, tot 94 kg:

  • Tadeusz Drzazga — 13e plaats

Mannen, tot 105 kg:

  • Robert Dołęga — geen geldige poging bij het trekken

Mannen, boven 105 kg:

  • Paweł Najdek — 6e plaats
  • Grzegorz Kleszcz — 10e plaats

Gymnastiek

Turnen

Vrouwen, individuele meerkamp:

  • Joanna Skowrońska — niet gestart vanwege een blessure

Ritmische gymnastiek

Vrouwen, team meerkamp:

  • Justyna Banasiak, Martyna Dąbkowska, Małgorzata Ławrynowicz, Anna Mrozińska, Aleksandra Wójcik en Aleksandra Zawistowska — 10e plaats

Judo

Vrouwen, tot 48 kg:

  • Anna Żemła-Krajewska — 7e plaats, uitgeschakeld in het hoofdtoernooi in kwartfinale

Vrouwen, tot 70 kg:

  • Adriana Dadci — uitgeschakeld in laatste 32

Mannen, tot 73 kg:

  • Krzysztof Wiłkomirski — uitgeschakeld in het hoofdtoernooi in laatste 16

Mannen, tot 81 kg:

  • Robert Krawczyk — 5e plaats, uitgeschakeld in het hoofdtoernooi in halve finale

Mannen, tot 90 kg:

  • Przemysław Matyjaszek — uitgeschakeld in het hoofdtoernooi in laatste 32

Mannen, boven 100 kg:

  • Grzegorz Eitel — uitgeschakeld in laatste 32

Kanovaren

Vrouwen, k1 500 meter:

  • Aneta Pastuszka — gediskwalificeerd

Vrouwen, k2 500 meter:

  • Aneta Pastuszka en Beata Sokołowska-Kulesza — 3e plaats

Vrouwen, k4 500 meter:

  • Aneta Białkowska-Michalak, Małgorzata Czajczyńska, Karolina Sadalska en Joanna Skowroń — 4e plaats

Mannen, k1 500 meter:

  • Paweł Baumann — 23e plaats, kwalificeerde zich niet voor de finale

Mannen, k1 1.000 meter:

  • Adam Seroczyński — 10e plaats, kwalificeerde zich niet voor de finale

Mannen, k2 500 meter:

  • Marek Twardowski en Adam Wysocki — 4e plaats

Mannen, c2 500 meter:

  • Paweł Baraszkiewicz en Daniel Jędraszko — 9e plaats

Mannen, c2 1.000 meter:

  • MMichał Śliwiński en Łukasz Woszczyński — 5e plaats

Mannen, k4 1.000 meter:

  • Dariusz Białkowski, Rafał Głażewski, Tomasz Mendelski en Adam Seroczyński — 8e plaats

Vrouwen, slalom k1:

  • Agnieszka Stanuch — 13e plaats, kwalificeerde zich niet voor de finale

Mannen, slalom k1:

  • Grzegorz Polaczyk — 7e plaats

Mannen, slalom c1:

  • Mariusz Wieczorek — 10e plaats, kwalificeerde zich niet voor de finale
  • Krzysztof Supowicz — 13e plaats, kwalificeerde zich niet voor de halve finale

Mannen, slalom c2:

  • Marcin Pochwała en Paweł Sarna — 10e plaats, kwalificeerde zich niet voor de finale

Paardensport

Individueel springconcours:

  • Grzegorz Kubiak — 44e plaats

Individueel eventing:

  • Kamil Rajnert — 39e plaats
  • Andrzej Pasek — 52e plaats
  • Paweł Spisak — 66e plaats

Team eventing:

  • Kamil Rajnert, Andrzej Pasek en Paweł Spisak — 14e plaats

Schermen

Vrouwen, individueel floret:

  • Sylwia Gruchała — 3e plaats

Vrouwen, individueel sabel:

  • Aleksandra Socha — 11e plaats, uitgeschakeld in laatste 16

Mannen, individueel sabel:

  • Rafał Sznajder — 14e plaats, uitgeschakeld in laatste 16

Moderne vijfkamp

Vrouwen, individueel:

  • Sylwia Czwojdzińska — 6e plaats
  • Paulina Boenisz — 10e plaats

Mannen, individueel:

  • Andrzej Stefanek — 30e plaats
  • Marcin Horbacz — 32e plaats

Roeien

Vrouwen, lichtgewicht dubbel-twee:

  • Ilona Mokronowska en Magdalena Kemnitz — 6e plaats

Mannen, lichtgewicht dubbel-twee:

Mannen, dubbel-twee:

  • Michał Jeliński en Adam Wojciechowski — 13e plaats, kwalificeerde zich niet voor de halve finale

Mannen, dubbel-vier:

Mannen, vier-zonder-stuurman:

  • Artur Rozalski, Rafał Smoliński, Mariusz Daniszewski en Jarosław Godek — 6e plaats

Mannen, acht:

  • Rafał Hejmej, Wojciech Gutorski, Sebastian Kosiorek, Piotr Buchalski, Mikołaj Burda, Dariusz Nowak, Michał Stawowski, Daniel Trojanowski en Bogdan Zalewski — 8e plaats

Schieten

Vrouwen, 10 meter luchtgeweer:

  • Renata Mauer-Różańska — 9e plaats
  • Agnieszka Staroń — 14e plaats

Vrouwen, 50 m geweer 3 posities:

Mannen, 10 m luchtpistool:

  • Wojciech Knapik — 11e plaats

Mannen, 50 m vrij pistool:

  • Wojciech Knapik — 39e plaats

Mannen, skeet:

  • Andrzej Głyda — 21e plaats

Tafeltennis

Mannen, enkelspel:

Mannen, dubbelspel:

  • Tomasz Krzeszewski en Lucjan Błaszczyk — verslagen in de kwartfinale

Taekwondo

Vrouwen, tot 57 kg:

  • Aleksandra Uścińska — verslagen in de achtste finale

Tennis

Mannen, dubbelspel:

Volleybal

Mannenteam

  • Michał Bąkiewicz, Piotr Gabrych, Arkadiusz Gołaś, Piotr Gruszka, Krzysztof Ignaczak, Łukasz Kadziewicz, Dawid Murek, Radosław Rybak, Andrzej Stelmach, Robert Szczerbaniuk, Sebastian Świderski en Paweł Zagumny — 5e plaats, verslagen in de kwartfinale

Wielersport

Vrouwen, wegwedstrijd:

  • Małgorzata Wysocka — 27e plaats
  • Bogumiła Matusiak — 42e plaats

Mannen, wegwedstrijd:

Mannen, individuele tijdrit:

  • Dawid Krupa — 31e plaats
  • Sławomir Kohut — 37e plaats

Mannen, sprint:

  • Damian Zieliński — 7e plaats
  • Łukasz Kwiatkowski — kwalificeerde zich niet voor de achtste finale

Mannen, team sprint:

  • Rafał Furman, Łukasz Kwiatkowski, Damian Zieliński — 9e plaats

Mannen, 1 km tijdrit:

  • Grzegorz Krejner — 14e plaats

Mannen, keirin:

  • Łukasz Kwiatkowski — 7e plaats

Mannen, cross country:

Vrouwen, cross country:

Worstelen

Mannen, vrije stijl tot 74 kg:

  • Krystian Brzozowski — 4e plaats

Mannen, vrije stijl tot 96 kg:

  • Bartłomiej Bartnicki — 11e plaats

Mannen, vrije stijl tot 120 kg:

  • Marek Garmulewicz — 11e plaats

Mannen, Grieks-Romeins tot 55 kg:

  • Dariusz Jabłoński — 15e plaats

Mannen, Grieks-Romeins tot 60 kg:

  • Włodzimierz Zawadzki — 16e plaats

Mannen, Grieks-Romeins tot 66 kg:

  • Ryszard Wolny — 19e plaats

Mannen, Grieks-Romeins tot 74 kg:

  • Radosław Truszkowski — 18e plaats

Mannen, Grieks-Romeins tot 96 kg:

  • Marek Sitnik — 11e plaats

Mannen, Grieks-Romeins tot 120 kg:

  • Marek Mikulski — 20e plaats

Zeilen

Vrouwen, europe klasse:

  • Monika Bronicka — 21e plaats

Vrouwen, mistral klasse (windsurfen):

  • Zofia Klepacka — 12e plaats

Gemengd, laser klasse:

  • Maciej Grabowski — 11e plaats

Mannen, finn klasse:

Mannen, mistral klasse (windsurfen):

Mannen, 470 klasse:

  • Tomasz Jakubiak en Tomasz Stańczyk — 21e plaats

Gemengd, 49 klasse:

  • Marcin Czajkowski en Krzysztof Kierkowski — 18e plaats

Swimming pictogram.svg
Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Vrouwen, 100 meter vrije slag:

  • Paulina Barzycka — 19e plaats, kwalificeerde zich niet voor de halve finale

Vrouwen, 200 meter vrije slag:

  • Paulina Barzycka — 4e plaats

Vrouwen, 400 meter vrije slag:

Vrouwen, 100 meter vlinderslag:

  • Otylia Jędrzejczak — 2e plaats

Vrouwen, 200 meter vlinderslag:

  • Otylia Jędrzejczak — 1e plaats

Mannen, 50 meter vrije slag:

Mannen, 200 meter vrije slag:

  • Łukasz Drzewiński — 30e plaats, kwalificeerde zich niet halve finale

Mannen, 400 meter vrije slag:

  • Przemysław Stańczyk — 9e plaats, kwalificeerde zich niet voor de finale
  • Łukasz Drzewiński — 14e plaats, kwalificeerde zich niet voor de finale

Mannen, 1.500 meter vrije slag:

Mannen, 200 meter vlinderslag:

  • Paweł Korzeniowski — 4e plaats

Mannen, 100 meter rugslag:

  • Adam Mania — 23e plaats, kwalificeerde zich niet voor de halve finale

Mannen, 200 meter rugslag:

  • Adam Mania — 27e plaats, kwalificeerde zich niet voor de halve finale
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Polen op de Olympische Zomerspelen 2004
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.