Premio Sur - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Premio Sur.

Premio Sur

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Premio Sur
Land
 Argentinië
Organisator Academia de las Artes y Ciencias Cinematográficas de la Argentina
Eerste editie 2006
Officiële website
Portaal 
 
Film

De Premio Sur is een Argentijnse filmprijs die jaarlijks wordt uitgereikt door de Academia de las Artes y Ciencias Cinematográficas de la Argentina.[1] Sinds de eerste uitreiking in 2006 wordt de Premio Sur beschouwd als het Argentijnse equivalent van de Academy Award.[2]

Categorieën

De prijs wordt uitgereikt in meerdere categorieën.[3]

Categorie Officiële benaming Uitgereikt
Beste film Mejor película Sinds 2006
Beste debuut Opera prima Sinds 2006
Beste regisseur Mejor dirección Sinds 2006
Beste acteur Mejor actor Sinds 2006
Beste actrice Mejor actriz Sinds 2006
Beste mannelijke bijrol Mejor actor de reparto Sinds 2006
Beste vrouwelijke bijrol Mejor actriz de reparto Sinds 2006
Beste debuterend acteur Mejor actor revelación Sinds 2006
Beste debuterend actrice Mejor actriz revelación Sinds 2006
Beste origineel scenario Mejor guion original Sinds 2006
Beste bewerkt scenario Mejor guion adaptado Sinds 2006
Beste camerawerk Mejor fotografía Sinds 2006
Beste montage Mejor montaje Sinds 2006
Beste artdirector Mejor dirección artística Sinds 2006
Beste geluid Mejor sonido Sinds 2006
Beste kostuums Mejor diseño de vestuario Sinds 2006
Beste make-up Mejor maquillaje y caracterización Sinds 2008
Beste filmmuziek Mejor música original Sinds 2006
Beste buitenlandse film Mejor película extranjera 2006 - 2012
Beste documentaire Mejor película documental Sinds 2007

Uitreikingsceremonies

Editie Datum Producties uitgebracht tussen:
1ste 13 december 2006 1 oktober 2005 en 30 september 2006
2de 3 december 2007 1 oktober 2006 en 30 september 2007
3de 15 december 2008 1 oktober 2007 en 30 september 2008
4de 15 december 2009 1 oktober 2008 en 30 september 2009
5de 15 december 2010 1 oktober 2009 en 30 september 2010
6de 12 december 2011 1 oktober 2010 en 30 september 2011
7de 4 december 2012 1 oktober 2011 en 30 september 2012
8ste 10 december 2013 1 oktober 2012 en 30 september 2013
9de 2 december 2014 1 oktober 2013 en 30 september 2014
10de 24 november 2015 1 oktober 2014 en 30 september 2015
11de 28 maart 2017 1 oktober 2015 en 30 september 2016
12de 13 september 2018 1 oktober 2016 en 30 september 2017
13de 23 september 2019 1 oktober 2017 en 30 september 2018
14de 24 november 2020 1 oktober 2018 en 30 september 2019

Winnaars en genomineerden van de Premio Sur voor beste film

Jaar Film Regisseur
2006
(1ste)
El método Marcelo Piñeyro
Crónica de una fuga Adrián Caetano
Derecho de familia Daniel Burman
2007
(2de)
XXY Lucía Puenzo
La antena Esteban Sapir
La señal Ricardo Darín
¿Quién dice que es fácil? Juan Taratuto
2008
(3de)
La mujer sin cabeza Lucrecia Martel
El nido vacío Daniel Burman
Leonera Pablo Trapero
2009
(4de)
El secreto de sus ojos Juan José Campanella
El niño pez Lucía Puenzo
Historias extraordinarias Mariano Llinás
La sangre brota Pablo Fendrik
Las viudas de los jueves Marcelo Piñeyro
2010
(5de)
El hombre de al lado Mariano Cohn en Gastón Duprat
Carancho Pablo Trapero
Cuestión de principios Rodrigo Grande
Dos hermanos Daniel Burman
2011
(6de)
Un cuento chino Sebastián Borensztein
Aballay Fernando Spiner
El estudiante Santiago Mitre
Juan y Eva Paula de Luque
2012
(7de)
Infancia clandestina Benjamín Ávila
Elefante blanco Pablo Trapero
El último Elvis Armando Bó
Las acacias Pablo Giorgelli
2013
(8ste)
Wakolda Lucía Puenzo
La Reconstrucción Juan Taratuto
Metegol Juan José Campanella
Tesis sobre un homicidio Hernán Goldfrid
2014
(9de)
Relatos salvajes Damián Szifron
Betibú Miguel Cohan
El Ardor Pablo Fendrik
The Games Maker Juan Pablo Buscarini
2015
(10de)
Refugiado Diego Lerman
El patrón: radiografía de un crimen Sebastián Schindel
El Clan Pablo Trapero
La patota Santiago Mitre
2017
(11de)
La luz incidente Ariel Rotter
El ciudadano ilustre Mariano Cohn en Gastón Duprat
La larga noche de Francisco Sanctis Francisco Márquez en Andrea Testa
Gilda, no me arrepiento de este amor Lorena Muñoz
2018
(12de)
Zama Lucrecia Martel
La Cordillera Santiago Mitre
El Invierno Emiliano Torres
Una especie de familia Diego Lerman
2019
(13de)
Rojo Benjamín Naishtat
El Ángel Luis Ortega
Joel Carlos Sorín
La noche de 12 años Álvaro Brechner
2020
(14de)
Los sonámbulos Hernández, Paula Paula Hernández
buenas intenciones , Las Las buenas intenciones García Blaya, Ana Ana García Blaya
Cuento de las Comadrejas, El El Cuento de las Comadrejas Campanella, Juan José Juan José Campanella
odisea de los giles, La La odisea de los giles Borensztein, Sebastián Sebastián Borensztein
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Premio Sur
Listen to this article