Premjer-Liga (Kazachstan) 1993 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Premjer-Liga (Kazachstan) 1993.

Premjer-Liga (Kazachstan) 1993

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Premjer-Liga
Land Kazachstan
Bond KFF
Competitie Topdivisie
Seizoensdetails
Seizoen 1993
Kampioen Ansat FK Pavlodar (1ste titel)
Topscorer(s) Aleksandr Şmarïkov (Taraz FK Jambıl)
(28 goals)
Aantal clubs 25
Degradatie naar Pervoj-Liga
Gedegradeerd Ajar FK Kökşetaw
Dïnamo FK Alma-Ata
Eñbek FK Jezqazğan
Namıs FK Alma-Ata
Munayşı FK Aqtaw
Qaraşığanaq Aqsay
Qaysar FK Qızılorda
Taldıqorğan FK
Teruggetrokken Dostıq FK Alma-Ata
Kökşetaw FK
Actueel
Premjer-Liga 2016
Navigatie
Vorige     Volgende
Portaal 
 
Voetbal

Topdivisie 1993 (Kazachs Бірінші Лигасы) was het tweede seizoen van de competitie die nu Premjer-Liga heet.

Naamsveranderingen

Sinds vorig seizoen zijn de volgende clubs van naam veranderd:

Jaar Naam Jaar
(Datum)
Naam Reden
1992 Aqtaw FK 1993 Munayşı FK Aqtaw
1992 Ekibastuzec Ekibastuz FK 1993 Batır FK Ekibastuz
1992 Fosfor FK Jambul 1993 Taraz FK Jambul
1992 Jetisu FK Taldıqorğan 1993 Taldıqorğan FK
1992 Metallïst FK Jezqazğan 1993 Eñbek FK Jezqazğan
1992 Montajnïk FK Turkistan 1993 Yassı FK Turkistan
1992 SKÏF-Arsenal FK Şımkent 1993 SKÏF-Ordabası FK Şımkent
1992 Spartak FK Semïpalatïnsk 1993 Elimay FK Semïpalatïnsk
1992 Traqtor FK Pavlodar 1993 Ansat FK Pavlodar
1992 Uralec FK Uralsk 1993 Uralec-ARMA FK Uralsk Sponsor
1992 Vostok FK Ust-Kamenogorsk 1993 Vostok FK Öskemen Stad is van naam veranderd
1992 Zenït FK Kökşetaw 1993 Ajar FK Kökşetaw
In de loop van het seizoen:
1993 Taraz FK Jambul 04/05/1993 Taraz FK Jambıl Stad is van naam veranderd

Kort overzicht van het seizoen

Het tweede seizoen van de Topdivisie werd gespeeld tussen 6 april 1993 en 15 november van dat jaar.

De opzet van de competitie was min of meer ongewijzigd ten opzichte van vorig seizoen: 26 clubs streden om de titel; zij deden dat in eerste instantie in twee voorrondegroepen, waarna er een kampioens- en een degradatiegroep werden gevormd, zij het dat de kampioenscompetitie uit 12 teams bestond en de degradatiecompetitie uit 13 (omdat Kökşetaw FK zich gedurende het seizoen terugtrok); nieuw was wel dat zowel de kampioens- als de degradatiegroep een hele competitie speelde en dat alle ploegen in die tweede fase van het seizoen met 0 punten startten. Omdat de Qazaqstannıñ Futbol Federacïyası de competitie terug wilde brengen tot 17 ploegen, moesten er aan het eind van het seizoen 8 clubs degraderen naar de nieuw gevormde Pervoj-Liga.

Qayrat FK Alma-Ata was de titelverdediger; de club had het kampioenschap in het eerste seizoen van de Topdivisie vooral te danken gehad aan de ervaring die zij meebracht uit de eredivisie van de voormalige Sovjet-Unie. Die voorsprong was de ploeg nu kwijt, want Qayrat slaagde er niet in de titel te prolongeren: sterker nog, de club zakte af naar de 11de plaats. De nieuwe kampioen was Ansat FK Pavlodar, die zich daarmee als eerste Kazachse club plaatste voor het Aziatisch kampioenschap voor landskampioenen.

De beker ging dit jaar naar debutant Dostıq FK Alma-Ata, dat Taraz FK Jambıl in de finale met 4-2 verraste; voor dit laatste club was het de tweede maal op rij dat de bekerfinale werd verloren. Als kleine pleister op de wonde mocht Taraz FK Jambıl anderhalf jaar later toch Azië in, omdat Dostıq FK Alma-Ata zich om financiële redenen terugtrok.

De naam Dostıq FK Alma-Ata is gevallen: het was de opvallendste van de vier promovendi. De ploeg beëindigde de voorronde (groep A) nog verrassend als eerste, maar in de aansluitende kampioenscompetitie kwam - vanwege de reeds genoemde financiële problemen - de klad erin en uiteindelijk zou de ploeg als zevende eindigen. Dat was meteen ook het laatste wapenfeit van de club, want na dit seizoen trok zij zich terug uit de competitie, zodat de volgende editie niet met 17, maar met 16 ploegen gespeeld zou worden. Ook de drie andere promovendi, Dïnamo FK Alma-Ata, Namıs FK Alma-Ata en Qaraşığanaq Aqsay, was geen lang leven in de Topdivisie beschoren: zij degradeerden meteen weer. De vijf overige degradanten waren Ajar FK Kökşetaw, Eñbek FK Jezqazğan, Munayşı FK Aqtaw, Qaysar FK Qızılorda en Taldıqorğan FK. Van de acht genoemde degradanten zouden alleen de laatste vier ooit terugkeren op het hoogste niveau.

Clubs

Club Plaats Stadion Capaciteit Clubkleuren
Ajar FK Kökşetaw Kökşetaw Kökşetaw Ortalıq Stadïon (Centraalstadion) onbekend onbekend
Aktyubïnec FK Aktyubïnsk Aqtöbe Koblandı Batır Atındağı Ortalıq Stadïon 0Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ","..Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ",".13,500 rood & wit
Ansat FK Pavlodar Pavlodar Pavlodar Ortalıq Stadïon (Centraalstadion) 0Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ","..Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ",".11,811 blauw & wit
Batır FK Ekibastuz Ekibastuz Şaxter Stadïon 0Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ","..Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ",".6,300 oranje & zwart
Bolat FK Temirtaw Temirtau Metallurg Stadïon 0Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ","..Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ",".12,000 rood & wit
Celïnnïk FK Aqmola Aqmola Qajımuqan Muñaytpasov Atındağı Stadïon 0Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ","..Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ",".12,250 geel & blauw
Dïnamo FK Alma-Ata Alma-Ata onbekend onbekend onbekend
Dostıq FK Alma-Ata Alma-Ata onbekend onbekend onbekend
Elimay FK Semïpalatïnsk Semïpalatïnsk Spartak Stadïon 0Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ","..Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ",".10,000 wit & rood
Eñbek FK Jezqazğan Jezqazğan Metallïst Stadïon onbekend onbekend
Gornyak FK Xromtaw Chromtau Xromtaw Stadïon onbekend onbekend
Jiger FK Şımkent Şımkent Metallurg Stadïon 0Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ","..Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ",".15,000 onbekend
Kökşetaw FK Kökşetaw Oqjetpes Stadïon 0Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ","..Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ",".4,158 onbekend
Munayşı FK Aqtaw Aqtau Jastar Stadïon 0Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ","..Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ",".3,500 blauw & wit
Namıs FK Alma-Ata Alma-Ata onbekend onbekend onbekend
Qaraşığanaq Aqsay Aqsay onbekend onbekend onbekend
Qayrat FK Alma-Ata Alma-Ata Almatı Ortalıq Stadïon (Centraalstadion) 0Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ","..Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ",".23,804 geel & blauw
Qaysar FK Qızılorda Qızılorda Ğanï Muratbaev Stadïon 0Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ","..Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ",".7,300 rood & wit
SKÏF-Ordabası FK Şımkent Şımkent onbekend onbekend onbekend
Şaxter FK Qarağandı Qarağandı Şaxter Stadïon 0Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ","..Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ",".19,000 oranje & zwart
Taldıqorğan FK Taldıqorğan Jetisu Stadïon 0Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ","..Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ",".5,500 wit
Taraz FK Jambıl Taraz Jambıl Ortalıq Stadïon (Centraalstadion) 0Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ","..Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ",".12,225 blauw, wit & groen
Uralec-ARMA FK Uralsk Uralsk Petr Atoyan Atındağı Stadïon 0Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ","..Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ",".4,000 donkerrood
Vostok FK Öskemen Öskemen Vostok Stadïon 0Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ","..Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ",".8,500 wit
Xïmïk FK Kustanay Kustanay Qostanay Ortalıq Stadïon (Centraalstadion) 0Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ","..Fout in uitdrukking: Onbekend leesteken ",".8,050 zwart & geel
Yassı FK Turkistan Türkistan onbekend onbekend onbekend

Kaart

Voorronde 1993

Eindstand groep A

Pos Team Wed W G V + - Saldo Pnt
1 Dostıq FK Alma-Ata 24 14 5 5 58 25 33 33
2 Qayrat FK Alma-Ata 24 13 5 6 45 21 24 31
3 Gornyak FK Xromtaw 24 13 4 7 31 29 2 30
4 SKÏF-Ordabası FK Şımkent 24 11 7 6 41 20 21 29
5 Jiger FK Şımkent 24 11 6 7 47 31 16 28
6 Aktyubïnec FK Aktyubïnsk 24 11 6 7 33 24 9 28
7 Munayşı FK Aqtaw 24 12 2 10 43 41 2 26
8 Uralec-ARMA FK Uralsk 24 11 4 9 26 21 5 26
9 Taraz FK Jambıl 24 10 4 10 41 36 5 24
10 Yassı FK Turkistan 24 7 3 14 33 54 -21 17
11 Qaraşığanaq Aqsay 24 6 4 14 28 62 -34 16
12 Qaysar FK Qızılorda 24 5 4 15 22 43 -21 14
13 Taldıqorğan FK 24 3 4 17 26 67 -41 10

Wed = Wedstrijden gespeeld; W = Winst; G = Gelijk; V = Verlies; + = Doelpunten voor; - = Doelpunten tegen; Saldo = Doelsaldo; Ptn = Punten.

Naar de kampioensgroep
Naar de degradatiegroep

Resultaten groep A

Thuis / Uit AKT DOS GOR JİG MUN QRA QAR QAS SKÏ TAL TAR URA YAS
Aktyubïnec FK Aktyubïnsk   3-2 4-0 1-0 0-1 0-0 2-1 0-1 0-0 0-0 2-1 1-0 0-1
Dostıq FK Alma-Ata 0-0   0-0 4-3 2-1 4-0 1-1 2-0 1-3 6-1 1-2 5-0 4-0
Gornyak FK Xromtaw 2-1 0-3   1-1 3-2 2-1 1-2 1-0 0-1 3-1 1-1 1-0 0-2
Jiger FK Şımkent 4-0 1-2 2-2   3-1 2-3 3-1 3-1 1-0 3-1 2-1 0-1 2-2
Munayşı FK Aqtaw 1-2 4-1 2-0 3-0   3-1 0-0 3-1 0-6 4-1 4-0 2-1 1-0
Qaraşığanaq Aqsay 1-3 1-1 0-2 1-6 3-2   0-3 2-1 1-7 2-2 0-3 1-4 1-3
Qayrat FK Alma-Ata 1-2 3-1 0-1 0-2 1-0 3-0   1-0 0-0 2-2 3-1 2-0 2-1
Qaysar FK Qızılorda 2-2 1-2 1-2 2-1 3-3 1-2 0-8   2-1 .-. 1 1-0 1-3 1-3
SKÏF-Ordabası FK Şımkent 0-0 0-2 2-3 0-0 0-1 0-0 2-2 1-2   6-1 1-0 1-0 2-0
Taldıqorğan FK 1-6 0-8 3-0 0-2 1-5 .-. 1 1-2 0-0 2-4   3-5 .-. 1 5-0
Taraz FK Jambıl 2-1 1-3 0-1 1-1 5-0 4-3 1-2 1-0 0-1 4-0   1-0 2-1
Uralec-ARMA FK Uralsk 1-0 0-0 0-1 0-0 3-0 3-1 .-. 2 0-0 2-3 3-0 1-1   1-0
Yassı FK Turkistan 2-3 0-3 0-4 3-5 4-0 3-4 0-5 2-1 0-0 2-1 4-4 0-3  

1 Wedstrijdresultaat ongeldig verklaard; reglementaire uitoverwinning, zonder doelpunten.

2 Wedstrijdresultaat ongeldig verklaard; reglementaire thuisoverwinning, zonder doelpunten.

Eindstand groep B

Pos Team Wed W G V + - Saldo Pnt
1 Ansat FK Pavlodar 22 13 4 5 51 26 25 30
2 Batır FK Ekibastuz 22 13 3 6 48 24 24 29
3 Şaxter FK Qarağandı 22 11 6 5 24 12 12 28
4 Xïmïk FK Kustanay 22 11 6 5 35 20 15 28
5 Vostok FK Öskemen 22 12 3 7 31 21 10 27
6 Celïnnïk FK Aqmola 22 11 5 6 32 21 11 27
7 Ajar FK Kökşetaw 22 12 2 8 35 31 4 26
8 Bolat FK Temirtaw 22 11 3 8 43 23 20 25
9 Dïnamo FK Alma-Ata 22 9 3 10 34 35 -1 21
10 Namıs FK Alma-Ata 22 5 2 15 18 62 -44 12
11 Elimay FK Semïpalatïnsk 22 2 4 16 19 50 -31 8
12 Eñbek FK Jezqazğan 22 1 1 20 18 63 -45 3
- Kökşetaw FK 0 0 0 0 0 0 0 0

Wed = Wedstrijden gespeeld; W = Winst; G = Gelijk; V = Verlies; + = Doelpunten voor; - = Doelpunten tegen; Saldo = Doelsaldo; Ptn = Punten.

Kökşetaw FK trok zich na enkele speelronden terug. De behaalde resultaten werden ongeldig verklaard. De club zal volgend seizoen in de nieuwe Pervoj-Liga spelen.

Naar de kampioensgroep
Naar de degradatiegroep

Resultaten groep B

Thuis / Uit AJA ANS BAT BOL CEL DÏN ELİ EÑB KÖK NAM ŞAX VOS XÏM
Ajar FK Kökşetaw 4-3 4-3 0-2 0-0 0-1 1-2 2-0 3-1 1-0 3-2 1-2
Ansat FK Pavlodar 2-0 2-3 2-0 0-0 4-2 3-2 4-1 3-1 1-0 0-3 0-0
Batır FK Ekibastuz 2-0 0-1 4-1 1-2 1-0 2-0 2-1 2-3 0-0 3-1 1-1
Bolat FK Temirtaw 2-0 2-1 3-1 1-2 1-2 0-0 3-1 6-1 1-3 0-2 0-2
Celïnnïk FK Aqmola 0-1 1-1 0-2 0-3 2-0 2-0 2-1 3-0 2-1 1-2 0-1
Dïnamo FK Alma-Ata 2-3 1-4 0-3 2-1 2-1 1-1 3-0 .-. 3 1-3 1-0 2-2
Elimay FK Semïpalatïnsk 1-3 1-4 1-4 0-2 2-4 1-6 3-2 0-1 1-1 1-2 0-2
Eñbek FK Jezqazğan 1-3 1-5 1-3 1-10 1-3 1-3 0-0 4-1 0-1 0-1 0-3
Kökşetaw FK
Namıs FK Alma-Ata 1-3 2-7 0-8 0-3 0-3 2-2 2-1 3-1 0-3 0-1 0-0
Şaxter FK Qarağandı 0-0 1-0 2-0 1-0 0-0 1-2 3-2 1-0 1-0 2-0 2-0
Vostok FK Öskemen 4-0 1-1 1-1 0-2 1-3 2-1 1-0 4-0 1-0 0-0 2-1
Xïmïk FK Kustanay 0-3 0-3 0-2 1-1 1-1 2-0 4-0 3-1 7-0 2-1 1-0

3 Wedstrijdresultaat ongeldig verklaard; reglementaire uitoverwinning, zonder doelpunten.

Kampioensgroep

Eindstand 1993

Pos VJ Team Wed W G V + - Saldo Pnt
1 3 Ansat FK Pavlodar 22 14 6 2 43 15 28 34
2 4 Batır FK Ekibastuz 22 13 4 5 41 20 21 30
3 8 Gornyak FK Xromtaw 22 12 6 4 36 28 8 30
4 6 Jiger FK Şımkent 22 11 7 4 43 28 15 29
5 2 SKÏF-Ordabası FK Şımkent 22 9 6 7 27 25 2 24
6 7 Şaxter FK Qarağandı 22 8 6 8 25 29 -4 22
7 N Dostıq FK Alma-Ata 22 9 1 12 26 34 -8 19
8 13 Xïmïk FK Kustanay 22 7 5 10 26 31 -5 19
9 12 Aktyubïnec FK Aktyubïnsk 22 5 7 10 27 31 -4 17
10 11 Vostok FK Öskemen 22 7 2 13 26 40 -14 16
11 1 Qayrat FK Alma-Ata 22 5 3 14 23 41 -18 13
12 9 Celïnnïk FK Aqmola 22 4 3 15 21 42 -21 11

VJ = Vorig jaar; Wed = Wedstrijden gespeeld; W = Winst; G = Gelijk; V = Verlies; + = Doelpunten voor; - = Doelpunten tegen; Saldo = Doelsaldo; Ptn = Punten.

Kampioen en geplaatst voor het Aziatisch kampioenschap voor landskampioenen
Bekerwinnaar
Teruggetrokken voor volgend seizoen

Resultaten 1993

Thuis / Uit AKT ANS BAT CEL DOS GOR JİG QAR SKÏ ŞAX VOS XÏM
Aktyubïnec FK Aktyubïnsk 0-1 3-3 1-1 1-2 2-0 1-2 2-2 1-3 0-0 0-1 1-1
Ansat FK Pavlodar 2-1 1-1 4-0 2-1 0-1 1-1 4-0 2-0 2-2 1-0 1-1
Batır FK Ekibastuz 2-0 1-2 1-0 1-1 1-1 0-1 2-1 1-2 5-0 3-0 2-0
Celïnnïk FK Aqmola 1-2 0-4 2-1 0-1 1-2 1-2 2-3 1-0 1-3 1-3 3-0
Dostıq FK Alma-Ata 1-3 1-3 1-2 3-0 0-1 0-3 1-0 1-0 0-1 1-2 3-2
Gornyak FK Xromtaw 2-1 1-4 2-1 0-0 2-0 3-3 2-1 2-2 0-1 3-0 2-2
Jiger FK Şımkent 2-2 1-1 1-3 3-0 3-1 2-2 1-2 3-0 3-2 1-1 2-1
Qayrat FK Alma-Ata 0-2 2-2 0-2 1-0 1-4 1-3 1-3 1-2 0-2 1-2 0-1
SKÏF-Ordabası FK Şımkent 2-2 .-. 4 0-3 3-1 2-0 4-1 0-0 0-0 1-1 0-2 1-1
Şaxter FK Qarağandı 1-0 0-1 1-2 2-2 0-1 0-1 2-1 0-2 0-2 2-1 2-1
Vostok FK Öskemen 2-0 1-3 0-1 1-3 0-2 1-3 3-5 2-3 1-3 2-2 1-0
Xïmïk FK Kustanay 0-2 0-2 1-3 2-1 5-1 1-2 1-0 2-1 1-0 1-1 2-0

4 Wedstrijdresultaat (1-1) ongeldig verklaard; reglementaire thuisoverwinning, zonder doelpunten

Degradatiegroep

Eindstand 1993

Pos VJ Team Wed W G V + - Saldo Pnt
13 17 Bolat FK Temirtaw 24 16 5 3 43 15 28 37
14 5 Taraz FK Jambıl 24 16 4 4 51 29 22 36
15 16 Uralec-ARMA FK Uralsk 24 14 5 5 41 12 29 33
16 18 Yassı FK Turkistan 24 15 3 6 44 30 14 33
17 14 Elimay FK Semïpalatïnsk 24 13 4 7 32 35 -3 30
18 N Dïnamo FK Alma-Ata 24 10 9 5 43 29 14 29
19 23 Ajar FK Kökşetaw 24 11 6 7 49 30 19 28
20 15 Munayşı FK Aqtaw 24 11 3 10 41 36 5 25
21 10 Qaysar FK Qızılorda 24 10 2 12 30 42 -12 22
22 - Eñbek FK Jezqazğan 24 4 6 14 14 34 -20 14
23 N Namıs FK Alma-Ata 24 3 3 18 21 55 -34 9
24 N Qaraşığanaq Aqsay 24 3 3 18 26 49 -23 9
25 21 Taldıqorğan FK 24 2 3 19 16 55 -39 7
- 20 Kökşetaw FK ° 0 0 0 0 0 0 0 0

VJ = Vorig jaar; Wed = Wedstrijden gespeeld; W = Winst; G = Gelijk; V = Verlies; + = Doelpunten voor; - = Doelpunten tegen; Saldo = Doelsaldo; Ptn = Punten.

° Kökşetaw FK had zich na enkele speelronden in de voorronde teruggetrokken. De club zal volgend seizoen in de nieuwe Pervoj-Liga spelen.

Geplaatst voor de Aziatische beker voor bekerwinnaars
Gedegradeerd
Teruggetrokken voor volgend seizoen

Resultaten 1993

Thuis / Uit AJA BOL DÏN ELİ EÑB KÖK MUN NAM QRA QAS TAL TAR URA YAS
Ajar FK Kökşetaw 1-1 0-0 2-3 0-0 1-2 3-1 2-1 1-3 8-1 1-2 0-1 2-0
Bolat FK Temirtaw 1-1 2-1 6-0 2-0 1-0 4-0 1-0 1-0 3-1 1-1 1-0 0-2
Dïnamo FK Alma-Ata 1-4 1-1 1-0 1-1 3-0 7-3 3-2 2-2 5-0 1-1 1-2 2-2
Elimay FK Semïpalatïnsk 1-1 4-2 0-0 3-2 2-0 2-1 .-. 5 0-1 1-0 0-3 0-0 2-2
Eñbek FK Jezqazğan 3-3 0-2 0-1 0-2 1-1 1-0 1-2 1-2 2-1 0-4 .-. 5 1-2
Kökşetaw FK
Munayşı FK Aqtaw 0-2 0-4 1-1 5-3 .-. 5 1-1 3-0 5-1 1-0 3-5 1-2 1-3
Namıs FK Alma-Ata 1-4 .-. 6 0-2 7 0-1 0-0 2-3 3-0 0-2 0-4 1-3 0-5 1-2
Qaraşığanaq Aqsay 2-3 0-1 2-3 1-2 8 .-. 6 1-4 3-2 4-1 0-0 1-2 0-4 3-4
Qaysar FK Qızılorda 0-2 0-2 0-0 2-1 3-0 2-1 1-3 2-1 0-1 1-2 0-6 1-2
Taldıqorğan FK 1-4 0-2 1-3 0-2 1-1 0-2 0-1 1-1 1-3 2-4 0-2 0-2
Taraz FK Jambıl 3-1 1-1 3-2 0-2 1-0 0-5 2-0 5-1 3-0 3-0 0-2 2-1
Uralec-ARMA FK Uralsk 1-3 1-0 1-0 6-0 1-0 1-0 1-1 1-1 0-1 2-0 0-0 0-1
Yassı FK Turkistan 1-0 1-4 1-2 0-1 2-0 0-2 4-0 1-0 3-2 3-1 3-1 2-2

5 Wedstrijd niet gespeeld; reglementaire thuisoverwinning, zonder doelpunten.

6 Wedstrijd niet gespeeld; reglementaire uitoverwinning, zonder doelpunten.

7 Wedstrijdresultaat (2-2) ongeldig verklaard; wedstrijd overgespeeld (0-2).

8 Wedstrijdresultaat (1-1) ongeldig verklaard; wedstrijd overgespeeld (1-2).

Topscorers 1993

Naam Club Nat. Goals
Aleksandr Şmarïkov Taraz FK Jambıl
28
Nikolay Kurganskïy Batır FK Ekibastuz
26
Pavel Demyan Bolat FK Temirtaw
25
Sergey Kalabuxin Ajar FK Kökşetaw
23
Konstantin Kuceryavıx Celïnnïk FK Aqmola
22
Askar Abildaev Qayrat FK Alma-Ata
21
Viktor Antonov Ansat FK Pavlodar
20
Vladislav Kazankov Yassı FK Turkistan
20
Sergey Krasnobaev Ajar FK Kökşetaw
20
Andrey Miroşnicenko Aktyubïnec FK Aktyubïnsk
20
Erkin Sultanov Munayşı FK Aqtaw
20
Vyaceslav Suslitsın Qaraşığanaq Aqsay
20
AFC:Australië · Bahrein · Bangladesh · Bhutan · Brunei · China · Filipijnen · Guam · Hongkong · India (I-League, Indian Super League) · Indonesië · Irak · Iran · Japan · Jemen · Kazachstan · Kirgizië · Koeweit · Libanon · Macau · Maleisië · Mongolie · Myanmar · Nederlands-Indië · Noord-Korea · Oezbekistan · Oman · Qatar · Saoedi-Arabië · Singapore · Tadzjikistan · Taiwan · Thailand · Turkmenistan · Verenigde Arabische Emiraten · Vietnam · Zuid-Korea
CAF:Algerije · Angola · Benin · Botswana · Burkina Faso · Burundi · Centraal-Afrikaanse Republiek · Comoren · Congo-Brazzaville · Congo-Kinshasa · Djibouti · Egypte · Equatoriaal-Guinea · Eritrea · Ethiopië · Gabon · Gambia · Ghana · Guinee · Guinee-Bissau · Ivoorkust · Kaapverdië · Kameroen · Kenia · Lesotho · Liberia · Libië · Madagaskar · Malawi · Mali · Marokko · Mauritanië · Mauritius · Mozambique · Namibië · Niger · Nigeria · Oeganda · Réunion · Rwanda · Sao Tomé en Principe · Senegal · Seychellen · Sierra Leone · Soedan · Somalië · Swaziland · Tanzania · Togo · Tsjaad · Tunesië · Zambia · Zimbabwe · Zuid-Afrika
CONCACAF:Antigua en Barbuda · Aruba · Bermuda · Canada / Verenigde Staten · Costa Rica · Curaçao · El Salvador · Guatemala · Honduras · Jamaica · Mexico · Nederlandse Antillen · Nicaragua · Panama · Suriname · Trinidad en Tobago
CONMEBOL:Argentinië · Bolivia · Brazilië · Chili · Colombia · Ecuador · Paraguay · Peru · Uruguay · Venezuela
OFC:Amerikaans-Samoa · Cookeilanden · Fiji · Nieuw-Caledonië · Nieuw-Zeeland · Niue · Palau · Papoea-Nieuw-Guinea · Salomonseilanden · Samoa · Tahiti · Tonga · Vanuatu
UEFA:Albanië · Andorra · Armenië · Azerbeidzjan · België · Bosnië en Herzegovina · Bulgarije · Cyprus · Denemarken · Duitsland · Engeland · Estland · Faeröer · Finland · Frankrijk · Georgië · Gibraltar · Griekenland · Hongarije · Ierland · IJsland · Israël · Italië · Joegoslavië · Kazachstan · Kosovo · Kroatië · Letland · Litouwen · Luxemburg · Malta · Moldavië · Montenegro · Nederland · Noord-Cyprus · Noord-Ierland · Noord-Macedonië · Noorwegen · Oekraïne · Oostenrijk · Polen · Portugal · Roemenië · Rusland · Saarland · San Marino · Schotland · Servië · Servië en Montenegro (FR Joegoslavië) · Slovenië · Slowakije · Sovjet-Unie · Spanje · Tsjechië · Tsjecho-Slowakije · Turkije · Wales · Wit-Rusland · Zweden · Zwitserland
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Premjer-Liga (Kazachstan) 1993
Listen to this article