RKHV Union
veldhockey-vereniging uit Nederland / Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Union is een Nijmeegse hockeyclub uit Malden (gemeente Heumen). De vereniging is opgericht in 1932. De heren en dames van Union komen beide uit in de overgangsklasse.
Union is een statutair Nijmeegse vereniging die speelt op het grondgebied van buurgemeente Heumen. De club maakte zich, om tot de KNHB toe te treden, in 1932 statutair los van de R.K. Sportvereniging Union die in 1914 opgericht was aan de St. Josephschool aan de Hertogstraat en bij het Nijmeegse Canisius College tot wasdom kwam om haar externe leerlingen, die niet in het internaat zaten, aan sport te laten doen. Onder dit groot Union viel ook een voetbalafdeling, het huidige VV Union, een tennisafdeling, de huidige Union Lawn en Tennisvereniging Union en er werd ook aan cricket gedaan. Er werd in het begin gespeeld aan de Groenewoudseweg, waar ook gevoetbald, werd en vanaf 1934 aan de Driehuizerweg, de locatie van het huidige Universitair Sportcentrum. In 1950 kocht het Canisius College voor zowel de voetbal- als de hockeyclub het terrein De Kluis omdat de gemeente Nijmegen het terrein aan de Groenewoudseweg wilde gebruiken en de universiteit het terrein aan de Driehuizerweg. Het nieuwe terrein was aan het einde van de Tweede Wereldoorlog in gebruik geweest als tijdelijk Brits vliegveld airstrip De Kluis, genoemd naar een oude boerderij op die plaats. In 1952 werd het complex in gebruik genomen.
- Sportpark De Kluis (1969)
- Herenteam (1951)
- Damesteam (1951)
- Herenteam (1948)
Bronnen, noten en/of referenties
|
Hoofdklasse: | Amsterdam · Bloemendaal · Den Bosch · hdm · HGC · Kampong · Klein Zwitserland · Laren · Oranje-Rood · Pinoké · Rotterdam · Schaerweijde |
Promotieklasse: | Almere · Cartouche · Ede · Gooische · Hurley · Nijmegen · Push · SCHC · Tilburg · Victoria · Voordaan · Xenios |
Overgangsklasse A: | Alphen · Forescate · GCHC · Groningen · HBS · Hilversum · Leiden · Myra · Naarden · Qui Vive · Reigers · Roomburg |
Overgangsklasse B: | Berkel Rodenrijs · Breda · HCAS · Helmond · HOD · Huizen · IJsseloever · Leonidas · Phoenix · Ring Pass Delft · Were Di · Zwart-Wit |
1e klasse A: | Alecto · Barendrecht · Derby · Fletiomare · Groen-Geel · Houten · HUDITO · IJssel · Ommoord · Rijswijk · Schiedam · Zoetermeer |
1e klasse B: | Abcoude · Alkmaar · Alliance · AMVJ · AthenA · HIC · WFHC Hoorn · Overbos · Rood-Wit · Spandersbosch · USHC · VVV |
1e klasse C: | Best · Delta Venlo · Eindhoven · Etten-Leur · Geel-Zwart · Geldrop · Goirle · Hopbel · MEP · Nuenen · Oss · Weert |
1e klasse D: | Amersfoort · Apeldoorn · Apeliotes · Beuningen · EHV · GHBS · Kromhouters · QZ · Roden · Union · Upward · Zwolle |
2e klasse A: | Bennebroek · Castricum · DSHC · FIT · HDS · Hisalis · Noordwijk · Pijnacker · Purmerend · Terriërs · Westerpark · Ypenburg |
2e klasse B: | Berkel Enschot · Dordrecht · Drunen · Hoeksche Waard · Maarssen · Nieuwegein · Pollux · Rapid · Shinty · Shot · Voorne · Warande |
2e klasse C: | Basko · Bemmel · Gemert · HCM · Horst · Maastricht · Oedenrode · Rosmalen · Scoop · Venray · Wageningen · Wijchen |
2e klasse D: | Almelo · Arnhem · Baarn · Bully · Deventer · Gron.Studs · Hattem · Leeuwarden · Leusden · Mezen · Weesp · Zevenaar |
3e klasse A: | Catwijck · Dopie · Gouda · Haarlem · Kraaien · Nieuwkoop · Saxenburg · Scoop Delft · Strawberries · Voorhout · Wateringse Veld · Westland |
3e klasse B: | Bommelerwaard · Culemborg · Doorn · Liberty · Pelikaan · Prinsenbeek · Souburgh · Spijkenisse · Tempo · Teteringen · Woerden · Zwaluwen |
3e klasse C: | Berlicum · Civicum · Concordia · DES · Don Quishoot · Druten · HOCO · Nova · Nuth · Oirschot · Uden · Waalwijk |
3e klasse D: | Ares · Barneveld · Buitenhout · Dash · Doetinchem · Drienerlo · Flevoland · Nijkerk · Twente · Westerduiven · Zutphen |
4e klasse A: | Bleiswijk · DDHC · Feijenoord · Schoonhoven · Krimpen · Tempo '34 · Vianen · Vlijmen · Waddinxveen · Zevenbergen |
4e klasse B: | Alkemade · Eemvallei · IJburg · Kikkers · Mijdrecht · Rijnvliet · Soest · Spitsbergen · Uitgeest · UNO |
4e klasse C: | Boxmeer · Deurne · Dommel · DVS · Eersel · Gilze-Rijen · Heeze · Liempde · Mierlo · Peel en Maas · Son |
4e klasse D: | Eelde · Holten-Rijssen · Hondsrug · HVA · Meeuwen · Overbetuwe · PW · Salland · Sneek · Steenwijk |
Hoofdklasse: | Amsterdam · Bloemendaal · Den Bosch · hdm · HGC · Hurley · Kampong · Oranje-Rood · Pinoké · Rotterdam · SCHC · Tilburg |
Promotieklasse: | Groningen · HIC · Huizen · Klein Zwitserland · Laren · Leiden · Leonidas · MOP · Nijmegen · Push · Ring Pass Delft · Victoria |
Overgangsklasse A: | Almere · AMVJ · Cartouche · Houten · Eindhoven · Gooische · HOD · Rosmalen · Schaerweijde · Terriërs · Xenios · Zwolle |
Overgangsklasse B: | Breda · Delta Venlo · Ede · HBS · Helmond · Myra · Rood-Wit · Schiedam · Voordaan · Wageningen · Were Di · Zoetermeer |
1e klasse A: | Alecto · Alliance · Alphen · Craeyenhout · Forescate · Groen-Geel · Haarlem · Noordwijk · Qui Vive · Reigers · Westerpark · Westland · |
1e klasse B: | Berkel Rodenrijs · DES · Etten-Leur · Fletiomare · HUDITO · IJsseloever · Kromhouters · MEP · Nieuwegein · Phoenix · Warande · Zwart-Wit |
1e klasse C: | Apeliotes · Best · Geel-Zwart · HCAS · Maastricht · Oirschot · Oss · QZ · Uden · Union · Weert · Wijchen |
1e klasse D: | AthenA · Bully · Deventer · EHV · GCHC · GHBS · Gron.Studs · Naarden · Upward · USHC · VVV · Weesp |
2e klasse A: | Barendrecht · Derby · Dopie · Dordrecht · DSHC · IJssel · Liberty · Pijnacker · Pollux · Rijswijk · Waalwijk |
2e klasse B: | Alkmaar · Amersfoort · Bennebroek · Castricum · FIT · Hisalis · WFHC Hoorn · Maarssen · Overbos · Roomburg · Zwaluwen |
2e klasse C: | Basko · Berkel Enschot · Drunen · Geldrop · Goirle · Heeze · Hopbel · Nova · Nuenen · Oedenrode · Son · Venray |
2e klasse D: | Apeldoorn · Arnhem · Bemmel · Beuningen · Boxmeer · Civicum · Eemvallei · HCM · Leusden · Mezen · Twente · Zevenaar |
3e klasse A: | Alkemade · Bleiswijk · Catwijck · Gouda · HDS · Kieviten · Ommoord · Spijkenisse · Tempo · Voorne · Wateringse Veld · Ypenburg |
3e klasse B: | Abcoude · Hilversum · IJburg · Kikkers · Loenen · Mijdrecht · Rapid · Rijnvliet · Shinty · Spandersbosch · UNO · Zeewolde |
3e klasse C: | Boekel · Deurne · DVS · Eersel · Gemert · Heesch · Hilvarenbeek · HOCO · Horst · Scoop · Shot · Sjinborn/Meerssen · |
3e klasse D: | Almelo · Ares · Barneveld · Drienerlo · Goor · HCHN · Lelystad · Leeuwarden · Roden · Spitsbergen · Westerduiven · Zutphen |
4e klasse A: | Capelle · Hoeksche Waard · Krimpen · Olympia · Prinsenbeek · Rapide · Scoop Delft · Souburgh · Tempo '34 · Waddinxveen · Walcheren |
4e klasse B: | Baarn · Buitenhout · Heerhugowaard · Kraaien · Saxenburg · Purmerend · Strawberries · Thor · Uitgeest · Voorhout · Woerden |
4e klasse C: | Bommelerwaard · Concordia · DDHC · Don Quishoot · Gilze-Rijen · Liempde · Made · Mierlo · Nuth · Teteringen · Vlijmen |
4e klasse D: | Avanti · Culemborg · Dieren · Doetinchem · Doorn · Dorsteti · Druten · Kromme Rijn · Nijkerk · Oude IJsselstreek · Overbetuwe |
4e klasse E: | Dash · Flevoland · Harlingen · Hattem · Hondsrug · HVA · Meppel · Quick Stick · Westerkwartier · Sneek |