Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016.

Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Uitzicht op het meer vanaf de Christus de Verlosser
Gehouden in
Rio de Janeiro
Jaar 2016
Data 6–13 augustus
Sport Roeien
Accommodatie(s) Lagoa Rodrigo de Freitas
Evenementen 14
Vorige: 2012     Volgende: 2020
Portaal 
 
Olympische Spelen
Roeien op de
Olympische Zomerspelen 2016
Skiffmannenvrouwen
Lichte dubbel-tweemannenvrouwen
Dubbel-tweemannenvrouwen
Twee-zondermannenvrouwen
Dubbel-viermannenvrouwen
Lichte vier-zondermannen
Vier-zondermannen
Achtmannenvrouwen

Roeien is een van de sporten die beoefend werden op de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. De wedstrijden vonden plaats van 6 tot en met 13 augustus op het Lagoa Rodrigo de Freitas.

Kwalificatie

In totaal namen 550 roeiers aan de wedstrijden deel, 331 mannen en 219 vrouwen. Twee quotaplaatsen waren voorbehouden aan gastland Brazilië, voor het geval er geen Brazilianen waren die zich wisten te kwalificeren. Vier quotaplaatsen werden vergeven door de olympische tripartitecommissie in samenwerking met de wereldroeibond FISA aan landen die geen quotaplaatsen in de wacht habben gesleept. Ieder land mocht maximaal een boot per klasse afvaardigen en maximaal 20 vrouwen en 28 mannen afvaardigen. Belangrijkste kwalificatiewedstrijd waren de wereldkampioenschappen roeien 2015 in Aiguebelette.

Programma

De wedstrijden begonnen elke dag om 10:30 (MEZT).

Onderdeel Augustus
6 7 8 9 10 11 12 13 T
Skiff (m) S H KF HF Goud 1
Twee-zonder (m) S H HF Goud 1
Dubbel-twee (m) S H HF Goud 1
Lichte dubbel-twee (m) S H HF Goud 1
Vier-zonder (m) S H HF Goud 1
Dubbel-vier (m) S H Goud 1
Lichte vier-zonder (m) S H HF Goud 1
Acht (m) S H Goud 1
Skiff (v) S H KF HF Goud 1
Twee-zonder (v) S H HF Goud 1
Dubbel-twee (v) S H HF Goud 1
Lichte dubbel-twee (v) S H HF Goud 1
Dubbel-vier (v) S H Goud 1
Acht (v) S H Goud 1
Totaal 2 4 4 4 14

S Series   H Herkansingen   KF Kwartfinale   HF Halve finale      Finale

Medailles

Mannen

Onderdeel
Goud
Zilver
Brons
Skiff
 NZL
Mahe Drysdale
 CRO
Damir Martin
 CZE
Ondřej Synek
Lichte dubbel-twee
 FRA
Jérémie Azou
Pierre Houin
 IRL
Gary O'Donovan
Paul O'Donovan
 NOR
Kristoffer Brun
Are Strandli
Dubbel-twee
 CRO
Martin Sinković
Valent Sinković
 LTU
Mindaugas Griškonis
Saulius Ritter
 NOR
Kjetil Borch
Olaf Tufte
Twee-zonder
 NZL
Hamish Bond
Eric Murray
 RSA
Lawrence Brittain
Shaun Keeling
 ITA
Giovanni Abagnale
Marco Di Costanzo
Dubbel-vier
 GER
Hans Gruhne
Lauritz Schoof
Karl Schulze
Philipp Wende
 AUS
Alexander Belonogoff
Karsten Forsterling
Cameron Girdlestone
James McRae
 EST
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
Allar Raja
Kaspar Taimsoo
Lichte vier-zonder
 SUI
Mario Gyr
Simon Niepmann
Simon Schürch
Lucas Tramèr
 DEN
Jacob Barsøe
Morten Jørgensen
Jacob Larsen
Kasper Winther Jørgensen
 FRA
Thomas Baroukh
Thibault Colard
Guillaume Raineau
Franck Solforosi
Vier-zonder
 GBR
Alex Gregory
Constantine Louloudis
George Nash
Mohamed Sbihi
 AUS
Josh Booth
Josh Dunkley-Smith
Alexander Hill
William Lockwood
 ITA
Matteo Castaldo
Matteo Lodo
Domenico Montrone
Giuseppe Vicino
Acht
 GBR
Paul Bennett
Scott Durant
Matthew Gotrel
Phelan Hill
Matt Langridge
Tom Ransley
Pete Reed
William Satch
Andrew Triggs
 GER
Felix Drahotta
Malte Jakschik
Eric Johannesen
Andreas Kuffner
Maximilian Munski
Hannes Ocik
Maximilian Reinelt
Martin Sauer
Richard Schmidt
 NED
Kaj Hendriks
Robert Lücken
Boaz Meylink
Boudewijn Röell
Olivier Siegelaar
Dirk Uittenbogaard
Mechiel Versluis
Peter Wiersum
Tone Wieten

Vrouwen

Onderdeel
Goud
Zilver
Brons
Skiff
 AUS
Kimberley Brennan-Crow
 USA
Genevra Stone
 CHN
Duan Jingli
Lichte dubbel-twee
 NED
Maaike Head
Ilse Paulis
 CAN
Lindsay Jennerich
Patricia Obee
 CHN
Huang Wenyi
Pan Feihong
Dubbel-twee
 POL
Magdalena Fularczyk-Kozłowska
Natalia Madaj
 GBR
Katherine Grainger
Victoria Thornley
 LTU
Milda Valčiukaitė
Donata Vištartaitė
Twee-zonder
 GBR
Helen Glover
Heather Stanning
 NZL
Genevieve Behrent
Rebecca Scown
 DEN
Anne Andersen
Hedvig Rasmussen
Dubbel-vier
 GER
Carina Bär
Julia Lier
Lisa Schmidla
Annekatrin Thiele
 NED
Chantal Achterberg
Nicole Beukers
Carline Bouw
Inge Janssen
 POL
Monika Ciaciuch
Agnieszka Kobus
Joanna Leszczyńska
Maria Springwald
Acht
 USA
Amanda Elmore
Tessa Gobbo
Elle Logan
Meghan Musnicki
Amanda Polk
Emily Regan
Lauren Schmetterling
Kerry Simmonds
Katelin Snyder
 GBR
Karen Bennett
Olivia Carnegie-Brown
Jessica Eddie
Catherine Greves
Frances Houghton
Zoe Lee
Polly Swann
Zoe de Toledo
Melanie Wilson
 ROU
Amalia Bereș
Andreea Boghian
Adelina Bogus
Roxana Cogianu
Irina Dorneanu
Daniela Druncea
Laura Oprea
Mihaela Petrila
Ioana Strungaru

Medaillespiegel

 Plaats  Land NOC
Goud
Zilver
Brons
Totaal
1
 Groot-Brittannië
GBR 3 2 0 5
2
 Nieuw-Zeeland
NZL 2 1 0 3
 Duitsland
GER 2 1 0 3
4
 Australië
AUS 1 2 0 3
5
 Nederland
NED 1 1 1 3
6
 Kroatië
CRO 1 1 0 2
 Verenigde Staten
USA 1 1 0 2
8
 Frankrijk
FRA 1 0 1 2
 Polen
POL 1 0 1 2
10
 Zwitserland
SUI 1 0 0 1
11
 Litouwen
LTU 0 1 1 2
 Denemarken
DEN 0 1 1 2
13
 Ierland
IRL 0 1 0 1
 Zuid-Afrika
RSA 0 1 0 1
 Canada
CAN 0 1 0 1
16
 Noorwegen
NOR 0 0 2 2
 Italië
ITA 0 0 2 2
 China
CHN 0 0 2 2
19
 Tsjechië
CZE 0 0 1 1
 Estland
EST 0 0 1 1
 Roemenië
ROU 0 0 1 1
Totaal 14 14 14 42
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016
Listen to this article