For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Rusland op de Olympische Zomerspelen 2016.

Rusland op de Olympische Zomerspelen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Rusland op de Olympische Zomerspelen 2016
Land Rusland
IOC-landcode RUS
NOC Russisch Olympisch Comité
(ru) externe link
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Sergej Tetjoechin (opening)
Natalja Isjtsjenko en
Svetlana Romasjina (sluiting)
Aantal deelnemers 282
Aantal disciplines 26
Medailles
Rang: 4
goud
19
zilver
17
brons
19
totaal
55
Rusland op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Rusland op de Winterspelen
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Andere gerelateerde deelnames
Vlag van Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie (19521988)
Vlag van Olympische spelen
Gezamenlijk team op de OS (1992)
Vlag van Olympische spelen
Olympische atleten uit Rusland (2018)
Russian Olympic Committee flag.svg
Russische ploeg op de OS (2020)
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Rusland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. De delegatie omvatte 282 sporters, die uitkwamen in 26 olympische sportdisciplines. Vlaggendragers waren volleyballer en viervoudig medaillewinnaar (2000–2012) Sergej Tetjoechin bij de openingsceremonie en de gouden medaillewinnaressen in het synchroonzwemmen Natalja Isjtsjenko en Svetlana Romasjina bij de sluitingsceremonie.

In aanloop naar de Zomerspelen van 2016 raakte Rusland in opspraak vanwege een grootschalig dopingschandaal. De World Anti-Doping Agency (WADA) concludeerde na onafhankelijk onderzoek in juli 2016 dat er in Rusland sprake was van een samenzwering tussen de Russische anti-dopingautoriteiten, het Ministerie van Sport, de FSB, met als doel Russische atleten die gebruikmaakten van doping te beschermen. Het Internationaal Olympisch Comité organiseerde naar aanleiding van het onderzoek een spoedvergadering om een mogelijke uitsluiting van Russische deelname aan de Spelen te bespreken.[1] Het IOC besloot uiteindelijk Rusland niet geheel te bannen van de Spelen, en de beslissing over te laten aan de individuele sportfederaties. Dit leidde er toe dat weliswaar ruim honderd atleten werden uitgesloten van deelname, maar er toch nog meer dan 270 atleten toegang tot de Spelen werd toegezegd. De beslissing leidde tot brede verontwaardiging, onder andere bij buitenlandse anti-dopingautoriteiten.[2] Begin augustus werd de beslissing van het Comité echter bevestigd door president Thomas Bach.[3] De afzonderlijke sportfederaties reageerden verschillend op de beslissing van het IOC. De wereldatletiekbond (IAAF) sloot Rusland in november 2015 reeds in haar geheel uit van deelname aan het olympisch atletiektoernooi.[4] Een uitzondering vormde verspringster Darja Klisjina: zij mocht als enige Russische atleet deelnemen aan de Spelen na interventie van het Hof van Arbitrage voor Sport (CAS).[5] Alle gewichtheffers werden eveneens uitgesloten van deelname.[6]

Uiteindelijk bestond de olympische ploeg van Rusland uit 282 atleten; niet eerder namen zo weinig Russen deel aan de Olympische Zomerspelen, uitgezonderd de deelnames van het Keizerrijk Rusland aan het begin van de twintigste eeuw. Zij wonnen een totaalaantal van 55 medailles, waarvan negentien goud, zeventien zilver en negentien brons. Niet eerder won het moderne Rusland zo weinig olympische medailles. Oorspronkelijk won de Russische ploeg 56 medailles, maar bokser Misja Alojan, die zilver won in de klasse vlieggewicht voor mannen, werd zijn medaille in december 2016 na dopingmisbruik ontnomen.[7] Alojan vocht de beslissing aan, maar in juni 2017 bevestigde het CAS de beslissing van het IOC.[8]

Gymnastiek, worstelen en schermen waren voor Rusland met enige afstand de meest succesvolle sporten voor Rusland in 2016. De helft van de Russische medailles werd in deze drie sporten gewonnen. Onder de medaillewinnaars waren synchroonzwemmers Natalja Isjtsjenko en Svetlana Romasjina, die namens Rusland het vijfde goud op rij wonnen bij het duet. Ook op het teamonderdeel wonnen de Russen voor de vijfde maal op rij een gouden medaille.[9] In teamverband werd eveneens goud gewonnen door het vrouwenhandbalteam, dat in de finale Frankrijk versloeg,[10] de mannen en vrouwen bij het schermen op de respectievelijke onderdelen floret en sabel en het vrouwenteam bij de ritmische gymnastiek. Net als bij het synchroonzwemmen leverde Rusland op zowel het team- als het individuele onderdeel van de ritmische gymnastiek voor de vijfde maal op rij de olympisch kampioenen.[11] In het vrouwendubbelspel in het tennistoernooi wonnen Jekaterina Makarova en Jelena Vesnina het goud door in de finale de Zwitsers Timea Bacsinszky en toenmalig nummer een van de wereld Martina Hingis te verslaan.[12]

Medailleoverzicht

Sport Olympiër(s) Onderdeel Medaille
Boksen Jevgeni Tisjtsjenko zwaargewicht (–91 kg) (m) Goud
Gymnastiek Margarita Mamoen ritmisch individueel (v) Goud
Vera Birjoekova
Anastasia Bliznjoek
Anastasia Maksimova
Anastasia Tatareva
Maria Tolkatsjova
ritmisch team (v) Goud
Alia Moestafina brug (v) Goud
Handbal olympisch team vrouwen Goud
Judo Beslan Moedranov extra lichtgewicht (–60 kg) (m) Goud
Chasan Chalmoerzajev half middengewicht (–81 kg) (m) Goud
Moderne vijfkamp Aleksandr Lesoen mannen Goud
Schermen Artoer Achmatchoezin
Timoer Safin
Aleksej Tsjeremisinov
floret team (m) Goud
Inna Deriglazova floret (v) Goud
Jana Jegorjan sabel (v) Goud
Jekaterina Djatsjenko
Joelia Gavrilova
Jana Jegorjan
Sofja Velikaja
sabel team (v) Goud
Synchroonzwemmen Natalja Isjtsjenko
Svetlana Romasjina
duet (v) Goud
Natalja Isjtsjenko
Svetlana Kolesnitsjenko
Aleksandra Patskevitsj
Jelena Prokofjeva
Svetlana Romasjina
Alla Sjisjkina
Maria Sjoerotsjkina
Gelena Topilina
Vlada Tsjigireva
team (v) Goud
Tennis Jekaterina Makarova
Jelena Vesnina
dubbelspel (v) Goud
Worstelen Davit Tsjakvetadze Grieks-Romeins, weltergewicht (–75 kg) (m) Goud
Roman Vlasov Grieks-Romeins, middengewicht (–85 kg) (m) Goud
Soslan Ramonov vrije stijl, lichtgewicht (–65 kg) (m) Goud
Abdoelrasjid Sadoelajev vrije stijl, middengewicht (–86 kg) (m) Goud
Boogschieten Toejana Dasjidorzjijeva
Ksenia Perova
Inna Stepanova
team (v) Zilver
Gymnastiek Jana Koedrjavtseva ritmisch individueel (v) Zilver
Denis Abljazin sprong (m) Zilver
Oleg Vernjajev meerkamp (m) Zilver
Maria Paseka sprong (v) Zilver
Angelina Melnikova
Alija Moestafina
Maria Paseka
Daria Spiridonova
Seda Toetchalian
meerkamp team (v) Zilver
Schermen Sofja Velikaja sabel (v) Zilver
Schietsport Sergej Kamenskij 50 m drie houdingen (m) Zilver
Vitalina Batsarasjkina 10 meter luchtpistool (v) Zilver
Taekwondo Alexej Denisenko lichtgewicht (–68 kg) (m) Zilver
Wielersport Daria Sjmeleva
Anastasia Vojnova
team sprint (v) Zilver
Olga Zabelinskaja wegtijdrit (v) Zilver
Worstelen Anjoear Gedoejev vrije stijl, weltergewicht (–74 kg) (m) Zilver
Valerija Koblova-Zjoblova vrije stijl, weltergewicht (–58 kg) (v) Zilver
Natalija Vorobeva vrije stijl, lichtzwaar (–69 kg) (v) Zilver
Zwemmen Joelia Jefimova 100 m school (v) Zilver
200 m school (v) Zilver
Boksen Vladimir Nikitin bantamgewicht (–56 kg) (m) Brons
Vitali Doenajtsev halfweltergewicht (–64 kg) (m) Brons
Anastasia Belijakova lichtgewicht (–60 kg) (v) Brons
Gymnastiek David Beljavskij brug (m) Brons
Denis Abljazin ringen (m) Brons
Alija Moestafina meerkamp (v) Brons
Judo Natalja Koezjoetina half lichtgewicht (–52 kg) (v) Brons
Kanovaren Roman Anosjkin K-1 1000 m (m) Brons
Schermen Timoer Safin floret (m) Brons
Olga Kotsjneva
Violetta Kolobova
Tatjana Logoenova
Ljoebov Sjoetova
degen team (v) Brons
Schietsport Vladimir Maslennikov 10 m luchtgeweer (m) Brons
Kirill Grigorjan 50 m liggend (m) Brons
Waterpolo olympisch team vrouwen Brons
Wielersport Denis Dmitrijev olympische sprint (m) Brons
Worstelen Sergej Semenov Grieks-Romeins, superzwaargewicht (–130 kg) (m) Brons
Jekaterina Boekina vrije stijl, zwaargewicht (–75 kg) Brons
Zeilen Stefanija Jelfoetina RS:X (v) Brons
Zwemmen Jevgeni Rylov 200 m rug (m) Brons
Anton Tsjoepkov 200 m school (m) Brons

Deelnemers

(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd

Athletics pictogram.svg
Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Darja Klisjina verspringen (v) 9e kwalificaties: 6,64 m (8e)
finale: 6,63 m (9e)

Badminton pictogram.svg
Badminton

Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vladimir Malkov enkelspel (m) groepsfase groepsfase
verloor van
Vlag van Vietnam
Nguyễn Tiến Minh (21–15, 9–21, 13–21)
verloor van
Vlag van China
Lin Dan (18–21, 7–21)
won van
Vlag van Oostenrijk
David Obernosterer (21–11, 21–10)
Vladimir Ivanov
Ivan Sozonov
dubbelspel (m) kwartfinale groepsfase
verloren van
Vlag van Chinees Taipei
Lee – Tsai (21–11, 22–20)
wonnen van
Vlag van Australië
Chau – Serasinghe (21–16, 21–16)
wonnen van
Vlag van Zuid-Korea
LeeYoo (21–17, 19–21, 21–16)
kwartfinale
verloren van
Vlag van China
Chai – Hong (13–21, 21–16, 16–21)
Natalja Perminova enkelspel (v) groepsfase groepsfase
won van
Vlag van Oostenrijk
Elisabeth Baldauf (21–17, 21–8)
verloor van
Vlag van Chinees Taipei
Tai Tzu-ying (12–21, 9–21)

Boxing pictogram.svg
Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vasili Jegorov –49 kg (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Vlag van de Verenigde Staten
Nico Hernández (0–3)
Misja Alojan –52 kg (m) DSQ tweede ronde
verloor van
Vlag van Frankrijk
Elie Konki (3–0)
kwartfinale
won van
Vlag van Colombia
Ceiber Ávila (3–0)
halve finale
won van
Vlag van China
Hu Jianguan (3–0)
finale
verloor van
Vlag van Oezbekistan
Shakhobidin Zoirov (0–3)
Vladimir Nikitin –56 kg (m) Brons eerste ronde
won van
Vlag van Vanuatu
Lionel Warawara (3–0)
tweede ronde
won van
Vlag van Thailand
Chatchai Butdee (2–1)
kwartfinale
won van
Vlag van Ierland
Michael Conlan (3–0)
halve finale
verloor van
Vlag van de Verenigde Staten
Shakur Stevenson (w/o)
Adlan Abdoerasjidov –60 kg (m) tweede ronde eerste ronde
won van
Vlag van Papoea-Nieuw-Guinea
Thadius Katua (3–0)
tweede ronde
verloor van
Vlag van Algerije
Reda Benbaziz (0–3)
Vitali Doenajtsev –64 kg (m) Brons tweede ronde
won van
Vlag van Mongolië
Baatarsükhiin Chinzorig (3–0)
kwartfinale
won van
Vlag van China
Hu Qianxun (3–0)
halve finale
verloor van
Vlag van Oezbekistan
Fazliddin Gaibnazarov (1–2)
Andrej Zamkovoj –69 kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Vlag van Kenia
Rayton Okwiri (1–2)
Artjem Tsjebotarev –75 kg (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Vlag van Azerbeidzjan
Kamran Shakhsuvarly (1–2)
Petr Khamoekov –81 kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Vlag van Venezuela
Albert Ramirez (1–2)
Jevgeni Tisjtsjenko –91 kg (m) Goud tweede ronde
won van
Vlag van Brazilië
Juan Nogueira (3–0)
kwartfinale
won van
Vlag van Italië
Clemente Russo (3–0)
halve finale
won van
Vlag van Oezbekistan
Rustam Tulaganov (3–0)
finale
won van
Vlag van Kazachstan
Vasili Levit (3–0)
Anastasia Beljakova –60 kg (m) Brons kwartfinale
won van
Vlag van de Verenigde Staten
Mikaela Mayer (2–0)
halve finale
won van
Vlag van Frankrijk
Estelle Mossely (tko)
Jaroslava Jakoesjina –75 kg (m) kwartfinale eerste ronde
won van
Vlag van Chinees Taipei
Chen Nien-chin (3–0)
kwartfinale
verloor van
Vlag van de Verenigde Staten
Claressa Shields (0–3)

Archery pictogram.svg
Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Toejana Dasjidorzhijeva individueel (v) tweede ronde plaatsingsronde: 654 punten (5e)
eerste ronde
won van
Vlag van Bhutan
Karma (7–3)
tweede ronde
verloor van
Vlag van China
Cao Hui (4–6)
Ksenia Perova tweede ronde plaatsingsronde: 641 punten (17e)
eerste ronde
won van
Vlag van Colombia
Natalia Sánchez (6–4)
tweede ronde
verloor van
Vlag van Rusland
Inna Stepanova (3–7)
Inna Stepanova derde ronde plaatsingsronde: 643 punten (16e)
eerste ronde
won van
Vlag van Iran
Zahra Nemati (6–2)
tweede ronde
won van
Vlag van Rusland
Ksenia Perova (7–3)
derde ronde
verloor van
Vlag van Zuid-Korea
Choi Mi-sun (3–7)
Toejana Dasjidorzhijeva
Ksenia Perova
Inna Stepanova
team (v) Zilver plaatsingsronde: 1938 punten (2e)
kwartfinale
wonnen van
Vlag van India
 India (5–4)
halve finale
wonnen van
Vlag van Italië
 Italië (5–3)
finale
verloren van
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea (1–5)

Golf pictogram.svg
Golf

Zie Golf op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Maria Vertsjenova vrouwen 16e totaal: 280 punten (par –4)

Gymnastics (artistic) pictogram.svg
Gymnastiek

Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Turnen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Denis Abljazin ringen (m) Brons finale: 15,700 punten (3e)
sprong (m) Zilver finale: 15,516 punten (2e)
David Beljavskij meerkamp individueel (m) 4e vloer: 15,000
paard voltige: 14,766
ringen: 14,533
sprong: 15,133
brug: 15,933
rekstok: 15,133
totaal: 90,498 (4e)
paard voltige (m) 5e finale: 15,400 punten (5e)
brug (m) Brons finale: 15,783 punten (3e)
Nikolaj Koeksenkov meerkamp individueel (m) 13e vloer: 14,733
paard voltige: 13,300
ringen: 14,700
sprong: 14,966
brug: 15,233
rekstok: 14,800
totaal: 87,732 (13e)
paard voltige (m) 6e finale: 15,233 punten (6e)
Nikita Nagorny sprong (m) 5e finale: 15,316 punten (5e)
Denis Abljazin
David Beljavskij
Nikolaj Koeksenkov
Nikita Nagorny
Ivan Stretovitsj
meerkamp team (m) Zilver kwalificaties
vloer: 43,966
paard voltige: 45,249
ringen: 45,066
sprong: 45,455
brug: 46,499
rekstok: 43,266
totaal: 269,612 (3e)
finale
vloer: 44,766
paard voltige: 45,299
ringen: 45,432
sprong: 46,033
brug: 46,033
rekstok: 43,890
totaal: 271,453 (2e)
Alia Moestafina meerkamp individueel (v) Brons sprong: 15,200
brug ongelijk: 15,666
balk: 13,866
vloer: 13,933
totaal: 58,665 (3e)
brug ongelijk (v) Goud finale: 15,900 punten (1e)
Maria Paseka sprong (v) Zilver finale: 15,253 punten (2e)
Darja Spiridonova brug ongelijk (v) 8e finale: 13,966 punten (8e)
Seda Toetchaljan meerkamp individueel (v) 22e sprong: 14,866
brug ongelijk: 15,033
balk: 13,800
vloer: 10,966
totaal: 54,665 (22e)
Angelina Melnikova
Alia Moestafina
Maria Paseka
Darja Spiridonova
Seda Toetchaljan
meerkamp team (v) Zilver kwalificaties
sprong: 44,832
brug ongelijk: 46,649
balk: 41,998
vloer: 41,141
totaal: 174,620 (3e)
finale
sprong: 45,733
brug ongelijk: 46,166
balk: 42,757
vloer: 42,032
totaal: 176,688 (2e)
Ritmisch
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jana Koedrjavtseva ritmisch individueel (v) Zilver kwalificaties
hoepel: 18,166
bal: 18,616
knotsen: 19,000
lint: 18,216
totaal: 73,998 (2e)
finale
hoepel: 19,225
bal: 19,250
knotsen: 17,883
lint: 19,250
totaal: 75,608 (2e)
Margarita Mamoen Goud kwalificaties
hoepel: 18,833
bal: 19,000
knotsen: 17,500
lint: 19,050
totaal: 74,383 (1e)
finale
hoepel: 19,050
bal: 19,150
knotsen: 19,050
lint: 19,233
totaal: 76,483 (1e)
Vera Birjoekova
Anastasia Bliznjoek
Anastasia Maksimova
Anastasia Tatareva
Maria Tolkatsjova
ritmisch team (v) Goud kwalificaties
5 linten: 18,283
3 knotsen, 2 hoepels: 17,233
totaal: 35,516 (2e)
finale
5 linten: 17,600
3 knotsen, 2 hoepels: 18,633
totaal: 36,233 (1e)
Trampoline
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dmitrij Oesjakov mannen 5e kwalificaties: 109,180 punten (4e)
finale: 59,525 punten (5e)
Andrej Joedin 8e kwalificaties: 108,725 (5e)
finale: 6,815 (8e)
Jana Pavlova vrouwen 9e kwalificaties: 98,060 (9e)

Handball pictogram.svg
Handbal

Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Vrouwen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Anna Sedojkina
Anna Sen
Anna Vjachireva
Darja Dmitrijeva
Jekaterina Ilina
Irina Bliznova
Marina Soedakova
Maja Petrova
Olga Akopjan
Polina Koeznetsova
Tatjana Jerokhina
Victoria Zhilinskajte
Victorija Kalinina
Vladlena Bobrovnikova
Jekaterina Marennikova
vrouwen Goud zie onder
Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Rusland
 Rusland
5 5 0 0 165 147 +18 10
2
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
5 4 0 1 118 93 +25 8
3
Vlag van Zweden
 Zweden
5 2 1 2 150 141 +9 5
4
Vlag van Nederland
 Nederland
5 1 2 2 135 135 0 4
5
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
5 1 1 3 130 136 −6 3
6
Vlag van Argentinië
 Argentinië
5 0 0 5 101 147 −46 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 14:40 19:40 Rio de Janeiro
Vlag van Rusland
 Rusland
30−25
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
8 augustus 11:30 16:30 Rio de Janeiro
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
25−26
Vlag van Rusland
 Rusland
10 augustus 14:40 19:40 Rio de Janeiro
Vlag van Rusland
 Rusland
36−34
Vlag van Zweden
 Zweden
12 augustus 19:50 00:50 Rio de Janeiro
Vlag van Rusland
 Rusland
35−29
Vlag van Argentinië
 Argentinië
14 augustus 14:40 19:40 Rio de Janeiro
Vlag van Nederland
 Nederland
34−38
Vlag van Rusland
 Rusland
Kwartfinale 16 augustus 20:30 01:30 Rio de Janeiro
Vlag van Rusland
 Rusland
31−27
Vlag van Angola
 Angola
Halve finale 18 augustus 20:30 01:30 Rio de Janeiro
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
37−38
Vlag van Rusland
 Rusland
Finale 20 augustus 15:30 20:30 Rio de Janeiro
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
19−22
Vlag van Rusland
 Rusland

Judo pictogram.svg
Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Beslan Moedranov –60 kg (m) Goud tweede ronde
won van
Vlag van Nederland
Jeroen Mooren: yuko
derde ronde
won van
Vlag van Armenië
Hovhannes Davtyan: yuko
kwartfinale
won van
Vlag van Zuid-Korea
Kim Won-jin: ippon
halve finale
won van
Vlag van Georgië
Amiran Papinasjvili: ippon
finale
won van
Vlag van Kazachstan
Yeldos Smetov: waza-ari
Mikhail Poeljajev –66 kg (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Vlag van Canada
Antoine Bouchard: yuko
Denis Iartsjev –73 kg (m) kwartfinale tweede ronde
won van
Vlag van Frankrijk
Pierre Duprat: yuko
derde ronde
won van
Vlag van China
Sai Yinjirigala: ippon
kwartfinale
verloor van
Vlag van België
Dirk van Tichelt: yuko
herkansing
verloor van
Vlag van Georgië
Lasja Sjavdatoeasjvili: ippon
Chasan Chalmoerzajev –81 kg (m) Goud tweede ronde
won van
Vlag van Iran
Saeid Mollaei: shido
derde ronde
won van
Vlag van Egypte
Mohamed Abdelaal: waza-ari
kwartfinale
won van
Vlag van Canada
Antoine Valois-Fortier: waza-ari
halve finale
won van
Vlag van Verenigde Arabische Emiraten
Sergiu Toma: ippon
finale
won van
Vlag van de Verenigde Staten
Travis Stevens: ippon
Kirill Denisov –90 kg (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Vlag van Azerbeidzjan
Mammadali Mehdiyev: ippon
Tagir Chajboelajev –100 kg (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Vlag van Azerbeidzjan
Elmar Gasimov: waza-ari
Tagir Chajboelajev +100 kg (m) derde ronde tweede ronde
verloor van
Vlag van Oostenrijk
Daniel Allerstorfer: yuko
derde ronde
verloor van
Vlag van Brazilië
Rafaela Silva: ippon
Irina Dolgova –48 kg (v) tweede ronde eerste ronde
won van
Vlag van Noord-Korea
Kim Sol-mi: waza-ari
tweede ronde
verloor van
Vlag van Argentinië
Paula Pareto: ippon
Natalja Koezjoetina –52 kg (v) derde ronde tweede ronde
won van
Vlag van Canada
Ecaterina Guica: yuko
derde ronde
verloor van
Vlag van Japan
Misato Nakamura: ippon
herkansing
won van
Vlag van Mauritius
Christianne Legentil: ippon
bronzen finale
won van
Vlag van China
Ma Yingnan: ippon
Irina Zabloedina –57 kg (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Vlag van Nieuw-Zeeland
Darcina Manuel: yuko
Jekaterina Valkova –63 kg (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Vlag van Nederland
Anicka van Emden: shido
Ksenia Tsjibisova +78 kg (v) tweede ronde eerste ronde
won van
Vlag van Duitsland
Jasmin Külbs: shido
tweede ronde
verloor van
Vlag van Cuba
Idalys Ortiz: ippon

Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Alexander Lipatov C-1 slalom (m) 13e series: 98.72 (10e)
halve finale: 104.69 (13e)
Mikail Koeznetsov
Dmitry Larionov
C-2 slalom (m) 6e series: 107.39 (8e)
halve finale: 112.39 (8e)
finale: 106.70 (6e)
Pavel Eigel K-1 slalom (m) 9e series: 88.57 (6e)
halve finale: 92.62 (9e)
Roman Anosjkin K-1 1000 m (m) Brons series: 3:37.296 (5e)
halve finale: 3:34.833 (1e)
finale: 3:33.363 (3e)
Andrej Krajtor C-1 200 m (m) 6e series: 39.985 (1e)
halve finale: 40.394 (1e)
finale: 40.105 (6e)
Jevgeni Loekantsov K-1 200 m (m) 14e series: 35.245 (4e)
halve finale: 35.567 (7e)
B-finale: 37.482 (6e)
Ilja Sjtokalov C-1 1000 m (m) 4e series: 4:02.626 (3e)
halve finale: 3:58.259 (1e)
finale: 4:00.963 (4e)
Ilja Pervoekhin
Ilja Sjtokalov
C-2 1000 m (m) 5e series: 3:43.105 (3e)
halve finale: 3:42.127 (3e)
finale: 3:46.776 (5e)
Roman Anosjkin
Kirill Ljapoenov
Vasili Pogreban
Oleg Zhestkov
K-4 1000 m (m) 9e series: 2:56.662 (4e)
halve finale: 3:01.065 (4e)
B-finale: 3:06.825 (1e)
Jelena Anjoesjina K-1 500 m (v) 9e series: 1:52.597 (3e)
halve finale: 1:57.229 (4e)
B-finale: 1:57.202 (1e)
Jelena Anjoesjina
Kira Stepanova
K-2 500 m (v) 5e series: 1:45.906 (5e)
halve finale: 1:42.439 (2e)
finale: 1:46.319 (5e)

Modern pentathlon pictogram.svg
Moderne vijfkamp

Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Aleksander Lesoen mannen Goud zwemmen: 2:05.58 (22e, 324 punten)
schermen: 28 W, 7 V (1e, 268 punten, OR)
paardrijden: 21 strafpunten (21e, 279 punten)
gecombineerd: 11:32.35 (20e, 608 punten)
totaal: 1479 punten (1e)
Goelnaz Goebajdoellina vrouwen 15e zwemmen: 2:07.94 (1e, 317 punten, OR)
schermen: 8 W, 27 V (36e, 148 punten)
paardrijden: 10 strafpunten (15e , 290 punten)
gecombineerd: 12:30.76 (5e, 550 punten)
totaal: 1305 punten (15e)
Donata Rimšaitė 12e zwemmen: 2:22.09 (30e, 274 punten)
schermen: 17 W, 18 V (17e, 202 punten)
paardrijden: 16 strafpunten (19e, 284 punten)
gecombineerd: 12:32.67 (6e, 548 punten)
totaal: 1308 punten (12e)

Equestrian Vaulting pictogram.svg
Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Dressuur
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Marina Aframejeva dressuur (individueel) 32e Grand Prix: 71,343 punten (31e)
Inessa Merkoelova 23e Grand Prix: 75,800 punten (14e)
Grand Prix Special: 73,154 punten (23e)
Eventing
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Aleksandr Markov dressuur (individueel) 39e dressuur: 48,90 strafpunten (39e)
Andrej Mitin 62e dressuur: 59,90 strafpunten (62e)
Jevgenija Ovtsjinnikova 65e dressuur: 66,00 strafpunten (65e)
crosscountry: DNF
Aleksandr Markov
Andrej Mitin
Jevgenija Ovtsjinnikova
eventing (team) 13e dressuur: 174,80 strafpunten (13e)
crosscountry: 3000 strafpunten (13e)

Rowing pictogram.svg
Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Artjom Kosov
Nikita Morgatsjov
Vladislav Rjabzev
Anton Zaroetski
vier-zonder (m) 10e series: 6:03.89 (5e)
herkansing: 6:39.32 (3e)
halve finale: 6:24.89 (6e)
B-finale: 6:02.09 (4e)

Fencing pictogram.svg
Schermen

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vadim Anokhin degen (m) derde ronde tweede ronde
won van
Vlag van Canada
Maxime Brinck-Croteau (15–14)
tweede ronde
verloor van
Vlag van Zwitserland
Max Heinzer (7–15)
Anton Avdejev derde ronde tweede ronde
won van
Vlag van Nederland
Bas Verwijlen (15–9)
tweede ronde
verloor van
Vlag van Japan
Kazuyasu Minobe (12–15)
Pavel Soechov tweede ronde tweede ronde
verloor van
Vlag van Zuid-Korea
Park Sang-young (11–15)
Vadim Anokhin
Anton Avdejev
Sergej Khodos
Pavel Soechov
degen team (m) 7e kwartfinale
verloren van
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne (32–45)
plaatsen 5–8
verloren van
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland (28–45)
plaatsen 7–8
wonnen van
Vlag van Venezuela
 Venezuela (36–30)
Artoer Akhmatkhoezin floret (m) derde ronde tweede ronde
won van
Vlag van de Verenigde Staten
Miles Chamley-Watson (15–13)
derde ronde
verloor van
Vlag van de Verenigde Staten
Alexander Massialas (9–15)
Aleksej Tsjeremisinov tweede ronde tweede ronde
verloor van
Vlag van Rusland
Timoer Safin (10–15)
Timoer Safin Brons tweede ronde
won van
Vlag van Rusland
Aleksej Tsjeremisinov (15–10)
derde ronde
won van
Vlag van Verenigd Koninkrijk
James-Andrew Davis (15–12)
kwartfinale
won van
Vlag van China
Chen Haiwei (15–7)
halve finale
verloor van
Vlag van Italië
Daniele Garozzo (8–15)
bronzen finale
won van
Vlag van Verenigd Koninkrijk
Richard Kruse (15–13)
Artoer Akhmatkhoezin
Aleksej Tsjereminisov
Timoer Safin
floret team (m) Goud kwartfinale
wonnen van
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië (45–43)
halve finale
wonnen van de
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten (45–41)
finale
wonnen van
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk (45–41)
Nikolaj Kovaljov sabel (m) kwartfinale eerste ronde
won van
Vlag van Hongarije
Tamás Decsi (15–10)
tweede ronde
won van
Vlag van Italië
Aldo Montano (15–13)
kwartfinale
verloor van
Vlag van Zuid-Korea
Kim Jung-hwan (10–15)
Aleksej Jakimenko eerste ronde eerste ronde
verloor van
Vlag van Bulgarije
Pancho Paskov (14–15)
Violetta Kolobova degen (v) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Vlag van Zuid-Korea
Choi In-jeong (12–15)
Tatjana Logoenova tweede ronde tweede ronde
verloor van
Vlag van Japan
Nozomi Nakano (14–15)
Ljoebov Sjoetova tweede ronde tweede ronde
verloor van
Vlag van Hongkong
Vivian Kong (10–15)
Violetta Kolobova
Tatjana Logoenova
Ljoebov Sjoetova
Olga Kotsjneva
degen team (v) Brons kwartfinale
wonnen van
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk (44–41)
halve finale
verloren van
Vlag van Roemenië
 Roemenië (31–45)
bronzen finale
wonnen van
Vlag van Estland
 Estland (37–31)
Inna Deriglazova floret (v) Goud tweede ronde
won van
Vlag van Brazilië
Bia Bulcão (15–6)
derde ronde
won van
Vlag van Hongarije
Aida Mohamed (15–6)
kwartfinale
won van
Vlag van Frankrijk
Astrid Guyart (15–6)
halve finale
won van
Vlag van Rusland
Aida Sjanajeva (15–3)
finale
won van
Vlag van Italië
Elisa Di Francisca (12–11)
Aida Sjanajeva halve finale tweede ronde
won van
Vlag van Brazilië
Taís Rochel (15–13)
derde ronde
won van
Vlag van Zuid-Korea
Jeon Hee-sook (15–11)
kwartfinale
won van
Vlag van Frankrijk
Ysaora Thibus (15–13)
halve finale
verloor van
Vlag van Rusland
Inna Deriglazova (3–15)
bronzen finale
verloor van
Vlag van Tunesië
Inès Boubakri (11–15)
Jekaterina Djatsjenko sabel (v) kwartfinale tweede ronde
won van
Vlag van Zuid-Korea
Seo Ji-yeon (15–12)
derde ronde
won van
Vlag van de Verenigde Staten
Mariel Zagunis (15–12)
kwartfinale
verloor van
Vlag van Rusland
Jana Jegorjan (10–15)
Jana Jegorjan Goud tweede ronde
won van
Vlag van Mexico
Tania Arrayales (15–7)
derde ronde
won van
Vlag van Griekenland
Vassiliki Vougiouka (15–11)
kwartfinale
won van
Vlag van Rusland
Jekaterina Djatsjenko (15–10)
halve finale
won van
Vlag van Oekraïne
Olga Charlan (15–9)
finale
won van
Vlag van Rusland
Sofja Velikaja (15–14)
Sofja Velikaja Zilver tweede ronde
won van
Vlag van Polen
Bogna Jóźwiak (15–5)
derde ronde
won van
Vlag van Frankrijk
Charlotte Lembach (15–14)
kwartfinale
won van
Vlag van Frankrijk
Cécilia Berder (15–10)
halve finale
won van
Vlag van Frankrijk
Manon Brunet (15–14)
finale
verloor van
Vlag van Rusland
Jana Jegorjan (14–15)
Jekaterina Djatsjenko
Jana Jegorjan
Joelija Gavrilova
Sofja Velikaja
sabel team (v) Goud kwartfinale
wonnen van
Vlag van Mexico
 Mexico (45–31)
halve finale
wonnen van de
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten (45–42)
finale
wonnen van
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne (45–30)

Shooting pictogram.svg
Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Aleksej Alipov trap (m) 7e kwalificaties: 117 punten (7e)
Anton Astakhov skeet (m) 12e kwalificaties: 119 punten (12e)
Vitali Fokejev dubbeltrap (m) 11e kwalificaties: 133 punten (11e)
Vladimir Gontsjarov 10 m luchtpistool (m) 7e kwalificaties: 580 punten punten (8e)
finale: 98,9 punten (7e)
50 m pistool (m) 6e kwalificaties: 557 punten (4e)
finale: 111,0 punten (6e)
Kirill Grigoryan 50 m geweer liggend (m) Brons kwalificaties: 628,9 punten (2e)
finale: 187,3 punten (3e)
Vladimir Isakov 10 m luchtpistool (m) 31e kwalificaties: 574 punten (31e)
Sergej Kamenski 10 m luchtgeweer (m) 16e kwalificaties: 623,2 punten (16e)
50 m geweer liggend (m) 4e kwalificaties: 629,0 punten (1e, OR)
finale: 165,8 punten (4e)
50 m geweer drie houdingen (m) Zilver kwalificaties: 1184 punten (1e)
finale: 458,5 punten (2e)
Aleksej Klimov 25 m snelvuurpistool (m) 9e kwalificaties: 581 punten (9e)
Denis Koelakov 50 m pistool (m) 23e kwalificaties: 548 punten (23e)
Vladimir Maslennikov 10 m luchtgeweer (m) Brons kwalificaties: 629,0 punten (2e)
finale: 184,2 punten (3e)
Vasili Mosin dubbeltrap (m) 13e kwalificaties: 132 punten (13e)
Fedor Vlasov 50 m geweer drie houdingen 7e kwalificaties: 1176 punten (6e)
finale: 403,1 punten (7e)
Tatjana Barsoek trap (v) 18e kwalificaties: 62 punten (18e)
Vitalina Batsarasjkina 10 m luchtpistool (v) Zilver kwalificaties: 390 punten (1e)
finale: 197,1 punten (2e)
25 m pistool (v) 13e kwalificaties: 578 punten (13e)
Jekaterina Korsjoenova 10 m luchtpistool (v) 8e kwalificaties: 387 punten (2e)
finale: 73,5 punten (8e)
25 m pistool (v) 5e kwalificaties: 582 punten (8e)
finale: 16 punten (5e)
Jekaterina Rabaja trap (v) 11e kwalificaties: 65 punten (11e)
Albina Sjakirova skeet (v) 7e kwalificaties: 69 punten (7e)
Darja Vdovina 10 m luchtgeweer (v) 5e kwalificaties: 417,4 puntne (4e)
finale: 143,5 punten (5e)
50 m geweer drie houdingen 15e kwalificaties: 579 punten (15e)

Diving pictogram.svg
Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jevgeni Koeznetsov 3 m plank (m) 4e voorronde: 449,90 punten (4e)
halve finale: 468,35 punten (3e)
finale: 481,35 punten (4e)
Ilja Zacharov 18e voorronde: 389,90 punten (18e)
halve finale: 345,60 punten (18e)
Viktor Minibajev 10 m toren (m) 8e voorronde: 462,25 punten (8e)
halve finale: 474,10 punten (6e)
finale: 481,60 punten (8e)
Nikita Shleikher 17e voorronde: 418,15 punten (16e)
halve finale: 415,75 punten (17e)
Jevgeni Koeznetsov
Ilja Zacharov
3 m plank synchroon (m) 7e 385,17 punten (7e)
Viktor Minibajev
Nikita Shleikher
10 m toren synchroon (m) 7e 417,57 punten (7e)
Nadezjda Bazjina 3 m plank (v) 26e voorronde: 252,00 punten (26e)
Kristina Ilinych 15e voorronde: 304,05 punten (15e)
halve finale: 295,20 punten (15e)
Jekaterina Petoechova 10 m toren (v) 18e voorronde: 317,25 punten (11e)
halve finale: 259,50 punten (18e)
Joelia Timosjinina 28e voorronde: 212,25 punten (28e)

Synchronized swimming pictogram.svg
Synchroonzwemmen

Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Natalja Isjtsjenko VS
Svetlana Romasjina VS
duet Goud technische routine: 96,4577 punten (1e)
vrije routine (voorronde): 98,0667 punten (1e)
vrije routine (finale): 98,5333 punten (1e)
totaal: 194,9910 punten (1e)
Vlada Tsjigireva
Natalja Isjtsjenko
Svetlana Kolesnitsjenko
Aleksandra Patskevitsj
Svetlana Romasjina
Alla Sjisjkina
Maria Sjoerotsjkina
Gelena Topilina
Jelena Prokofjeva
team Goud technische routine: 97,0106 (1e)
vrije routine: 99,1333 (1e)
totaal: 196,1439 (1e)

Taekwondo pictogram.svg
Taekwondo

Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Aleksej Denisenko –68 kg (m) Zilver eerste ronde
won van
Vlag van Venezuela
Edgar Contreras (12–2)
kwartfinale
won van
Vlag van Turkije
Servet Tazegül (19–6PG)
halve finale
won van
Vlag van België
Jaouad Achab (6–1)
finale
verloor van
Vlag van Jordanië
Ahmad Abughaush (6–10)
Albert Gaoen –80 kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Vlag van de Verenigde Staten
Steven López (4–7)
Anastasia Barisjnikova –79 kg (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Vlag van Duitsland
Rabia Güleç (8–9)

Table tennis pictogram.svg
Tafeltennis

Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Aleksander Sjibajev enkelspel (m) derde ronde tweede ronde
won van
Vlag van Polen
Jakub Dyjas (4–0)
derde ronde
verloor van
Vlag van Duitsland
Timo Boll (3–4)
Maria Dolgich enkelspel (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Vlag van Australië
Jian Fang Lay (3–4)
Polina Michailova tweede ronde tweede ronde
verloor van
Vlag van Wit-Rusland
Viktoria Pavlovitsj (2–4)

Tennis pictogram.svg
Tennis

Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jevgeni Donskoj enkelspel (m) derde ronde eerste ronde
won van
Vlag van Duitsland
Jan-Lennard Struff (6–3, 6–4)
tweede ronde
won van
Vlag van Spanje
David Ferrer (3–6, 7–6, 7–5)
derde ronde
verloor van Steve Johnson (1–6, 1–6)
Tejmoeraz Gabasjvili eerste ronde eerste ronde
verloor van
Vlag van Moldavië
Radu Albot (6–4, 4–6, 4–6)
Andrej Koeznetsov eerste ronde eerste ronde
verloor van
Vlag van Spanje
Roberto Bautista Agut (7–6, 2–6, ret.)
Darja Kasatkina enkelspel (v) kwartfinale eerste ronde
won van
Vlag van Tunesië
Ons Jabeur (3–6, 7–6, 6–1)
tweede ronde
won van
Vlag van China
Zheng Saisai (6–1, 6–4)
derde ronde
won van
Vlag van Italië
Sara Errani (7–5, 6–2)
kwartfinale
verloor van
Vlag van de Verenigde Staten
Madison Keys (3–6, 1–6)
Svetlana Koeznetsova derde ronde eerste ronde
won van Wang Qiang (6–1, 4–6, 6–0)
tweede ronde
won van
Vlag van Roemenië
Monica Niculescu (w/o)
derde ronde
verloor van
Vlag van Verenigd Koninkrijk
Johanna Konta (6–3, 5–7, 5–7)
Jekaterina Makarova derde ronde eerste ronde
won van
Vlag van Turkije
Çağla Büyükakçay (3–6, 6–0, 7–6)
tweede ronde
won van
Vlag van Slowakije
Anna Karolína Schmiedlová (3–6, 6–4, 6–2)
derde ronde
verloor van
Vlag van Tsjechië
Petra Kvitová (6–4, 4–6, 4–6)
Anastasija Pavljoetsjenkova tweede ronde eerste ronde
won van
Vlag van Polen
Magda Linette (6–0, 6–3)
tweede ronde
verloor van
Vlag van Puerto Rico
Mónica Puig (3–6, 2–6)
Darja Kasatkina
Svetlana Koeznetsova
dubbelspel (v) kwartfinale eerste ronde
wonnen van
Vlag van Duitsland
GrönefeldSiegemund (6–1, 6–4)
tweede ronde
wonnen van
Vlag van Japan
DoiHozumi (6–4, 1–6, 6–1)
kwartfinale
verloren van
Vlag van Tsjechië
HlaváčkováHradecká (1–6, 6–4, 5–7)
Jekaterina Makarova
Jelena Vesnina
Goud eerste ronde
wonnen van
Vlag van Australië
RodionovaRodionova (6–1, 6–2)
tweede ronde
wonnen van
Vlag van Roemenië
MituOlaru (6–1, 6–4)
kwartfinale
wonnen van
Vlag van Spanje
MuguruzaSuárez Navarro (6–3, 6–4)
halve finale
wonnen van
Vlag van Tsjechië
ŠafářováStrýcová (7–6, 6–4)
finale
wonnen van
Vlag van Zwitserland
BacsinszkyHingis (6–4, 6–4)

Triathlon pictogram.svg
Triatlon

Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Aleksander Brjoekhanov mannen DNF zwemmen: 17:26
wielrennen: 57:03
hardlopen: DNF
Dmitri Poljanski 32e zwemmen: 17:24
wielrennen: 57:07
hardlopen: 33:30
totaal: 1:49:26 (32e)
Igor Poljanski 31e zwemmen: 17:18
wielrennen: 56:32
hardlopen: 33:49
totaal: 1:49:11 (31e)
Anastasia Abrosimova vrouwen 32e zwemmen: 19:05
wielrennen: 1:04:44
hardlopen: 37:22
totaal: 2:02:45 (32e)
Aleksandra Razarenova 20e zwemmen: 19:56
wielrennen: 1:03:55
hardlopen: 35:44
totaal: 2:01:09 (20e)
Maria Sjorets 25e zwemmen: 19:48
wielrennen: 1:03:54
hardlopen: 36:10
totaal: 2:01:33 (25e)

Volleyball pictogram.svg
Volleybal

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Beach
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vjatsjeslav Krasilnikov
Konstantin Semenov
beach (m) halve finale groepsfase
wonnen van
Vlag van Polen
Fijałek – Prudel (21–14, 21–13)
wonnen van
Vlag van Chili
E. Grimalt – M. Grimalt (21–17, 21–14)
wonnen van
Vlag van Nederland
NummerdorVarenhorst (21–15, 14–21, 15–9)
achtste finale
wonnen van
Vlag van Qatar
Younousse – Jefferson (21–13, 21–13)
kwartfinale
wonnen van
Vlag van Cuba
Díaz – González (22–20, 22–24, 18–16)
halve finale
verloren van
Vlag van Italië
LupoNicolai (21–15, 16–21, 13–15)
bronzen finale
verloren van
Vlag van Nederland
BrouwerMeeuwsen (21–13, 20–22)
Dmitri Barsoek
Nikita Ljamin
kwartfinale groepsfase
verloren van
Vlag van Nederland
BrouwerMeeuwsen (15–21, 14–21)
wonnen van
Vlag van Polen
Kantor – Łosiak (21–14, 21–17)
achtste finale
wonnen van
Vlag van Brazilië
Evandro – Solberg (16–21, 21–14, 15–10)
kwartfinale
verloren van
Vlag van Italië
LupoNicolai (18–21, 22–20, 11–15)
Jekaterina Birlova
Jevgenia Oekolova
beach (v) kwartfinale groepsfase
verloren van
Vlag van Brazilië
AntunesFrança (14–21, 16–21)
verloren van
Vlag van Polen
Brzostek – Kołosińska (19–21, 18–21)
wonnen van
Vlag van de Verenigde Staten
Fendrick – Sweat (21–18, 24–26, 15–13)
herkansing
wonnen van
Vlag van Tsjechië
Hermannová – Sluková (21–19, 12–21, 15–10)
achtste finale
wonnen van
Vlag van Spanje
Baquerizo – Fernández (23–21, 24–22)
kwartfinale
verloren van
Vlag van Brazilië
ÁgathaBárbara (21–23, 16–21)
Zaal — mannen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Igor Kozbar
Sergej Grankin
Dmitri Volkov
Sergej Tetjoechin A VO
Andrej Asjtsjev
Konstantin Bakoen
Artem Volvitsj
Aleksej Verbov L
Maksim Michailov
Aleksandr Volkov
Egor Kljoeka
Artem Ermakov
zaal (m) halve finale zie onder
Groep B
# Land Wedstrijden Punten
G W V SW SV SR SPW SPL Saldo PNT
1
Vlag van Argentinië
 Argentinië
5 4 1 12 4 +8 394 335 +59 12
2
Vlag van Polen
 Polen
5 4 1 14 5 +9 447 389 +58 12
3
Vlag van Rusland
 Rusland
5 4 1 13 6 +7 432 367 +65 11
4
Vlag van Iran
 Iran
5 2 3 8 9 −1 389 392 −3 7
5
Vlag van Egypte
 Egypte
5 1 4 3 12 −9 286 362 −76 3
6
Vlag van Cuba
 Cuba
5 0 5 1 15 −14 300 403 −103 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
7 augustus 20:30 01:30 Rio de Janeiro
Vlag van Rusland
 Rusland
3−1
Vlag van Cuba
 Cuba
9 augustus 09:30 14:30 Rio de Janeiro
Vlag van Rusland
Rusland
1−3
Vlag van Argentinië
 Argentinië
11 augustus 11:35 16:35 Rio de Janeiro
Vlag van Rusland
 Rusland
3−0
Vlag van Egypte
 Egypte
13 augustus 15:00 20:00 Rio de Janeiro
Vlag van Polen
 Polen
2−3
Vlag van Rusland
 Rusland
15 augustus 15:00 20:00 Rio de Janeiro
Vlag van Rusland
 Rusland
3−0
Vlag van Iran
 Iran
Kwartfinale 17 augustus 10:00 15:00 Rio de Janeiro
Vlag van Canada
 Canada
0−3
Vlag van Rusland
 Rusland
Halve finale 19 augustus 22:15 03:15 Rio de Janeiro
Vlag van Rusland
Rusland
0−3
Vlag van Brazilië
 Brazilië
Bronzen finale 21 augustus 09:30 14:30 Rio de Janeiro
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
3−2
Vlag van Rusland
Rusland
Vrouwen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jana Sjtsjerban
Jelena Ezjova
Irina Zarjazjko
Darja Maligina
Natalija Gontsjarova
Vera Oeljakina
Jekaterina Kosjanenko A
Irina Fetisova
Tatjana Kosjeleva
Irina Voronkova
Anna Malova L
Anastasia Sjljachovaja
zaal (v) kwartfinale zie onder
# Ploeg Punten Wedstrijden Spelpunten Sets
G W V W V Ratio W V Ratio
1
Vlag van Brazilië
 Brazilië
15 5 5 0 377 272 1,386 15 0
2
Vlag van Rusland
 Rusland
12 5 4 1 393 323 1,216 12 4 3,000
3
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
9 4 3 2 384 372 1,032 10 7 1,428
4
Vlag van Japan
 Japan
6 5 2 3 347 364 0,953 7 9 0,777
5
Vlag van Argentinië
 Argentinië
2 5 1 4 319 407 0,783 3 14 0,214
6
Vlag van Kameroen
 Kameroen
1 5 0 5 328 410 0,800 2 15 0,133
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 20:30 01:30 Rio de Janeiro
Vlag van Rusland
 Rusland
3–0
Vlag van Argentinië
 Argentinië
8 augustus 20:30 01:30
Vlag van Rusland
 Rusland
3–1
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
10 augustus 17:05 22:05
Vlag van Rusland
 Rusland
3–0
Vlag van Kameroen
 Kameroen
12 augustus 20:30 01:30
Vlag van Rusland
 Rusland
3–0
Vlag van Japan
 Japan
14 augustus 22:35 01:35
Vlag van Brazilië
 Brazilië
3–0
Vlag van Rusland
Rusland
Kwartfinale 16 augustus 18:00 23:00
Vlag van Rusland
Rusland
0–3
Vlag van Servië
 Servië

Water polo pictogram.svg
Waterpolo

Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Anna Oestjoechina
Nadezjda Fedotova
Jekaterina Prokofjeva A
Elvina Karimova
Maria Borisova
Olga Belova
Jekaterina Lisoenova
Anastasia Simanovitsj
Anna Timofejeva
Jevgenia Soboleva
Jevgenija Ivanova
Anna Grineva
Anna Karnaoech
vrouwen Brons zie onder
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
W G V V T Saldo
1
Vlag van Italië
 Italië
3 0 0 27 15 +12 6
2
Vlag van Australië
 Australië
2 0 1 31 15 +16 4
3
Vlag van Rusland
 Rusland
1 0 2 23 31 –8 2
4
Vlag van Brazilië
 Brazilië
0 0 3 13 33 –20 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
9 augustus 13:00 18:00 Rio de Janeiro
Vlag van Rusland
Rusland
4–14
Vlag van Australië
 Australië
11 augustus 09:00 14:00
Vlag van Rusland
 Rusland
14–7
Vlag van Brazilië
 Brazilië
13 augustus 10:20 15:20
Vlag van Rusland
Rusland
5–10
Vlag van Italië
 Italië
Kwartfinale 15 augustus 18:20 23:20
Vlag van Rusland
 Rusland
12–10
Vlag van Spanje
 Spanje
Halve finale 17 augustus 12:20 17:20
Vlag van Rusland
Rusland
9–12
Vlag van Italië
 Italië
Bronzen finale 19 augustus 11:20 16:20
Vlag van Hongarije
 Hongarije
12–12
(6–7 n.s.)
Vlag van Rusland
 Rusland

Cycling (road) pictogram.svg
Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Aleksej Koerbatov wegwedstrijd (m) DNF
Sergej Tsjernetski 31e 6:19:43 (31e)
Pavel Kotsjetkov 38e 6:22:23 (38e)
tijdrit (m) 28e 1:20:07.59 (28e)
Denis Dmitrijev sprint (m) Brons kwalificaties: 9.774 (4e)
eerste ronde
won van
Vlag van Polen
Rafał Sarnecki (10.141)
tweede ronde
won van
Vlag van Nieuw-Zeeland
Sam Webster (10.102)
kwartfinale
won van
Vlag van Frankrijk
Grégory Baugé (10.202, 10.166)
halve finale
verloor van
Vlag van Verenigd Koninkrijk
Jason Kenny (10.139, +0.032, +0.302)
bronzen finale
won van
Vlag van Australië
Matthew Glaetzer (10.105, 10.190)
Nikita Sjoersjin 26e kwalificaties: 10.418 (26e)
Denis Dmitrijev keirin (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Vlag van Polen
Damian Zieliński (7e)
herkansing
verloor van
Vlag van Griekenland
Christos Volikakis (+0.066, 2e)
Anton Sintsov mountainbike (m) 12e 1:37:38 (12e)
Jevgeni Komarov BMX (m) kwartfinale plaatsingsronde: 36.958 (30e)
kwartfinale: 16 punten (6e)
Olga Zabelinskaja wegwedstrijd (v) 16e 3:55:52 (16e)
tijdrit (v) Zilver 44:31.97 (2e)
Darja Sjmeleva sprint (v) 22e kwalificaties: 11.230 (22e)
Anastasia Vojnova 8e kwalificaties: 10.985 (11e)
eerste ronde
won van
Vlag van Australië
Stephanie Morton (11.503)
tweede ronde
won van
Vlag van China
Zhong Tianshi (11.271)
kwartfinale
verloor van
Vlag van Nederland
Elis Ligtlee (+0.033, +0.007)
plaatsen 5–8
werd vierde (+0.353)
Darja Sjmeleva
Anastasia Vojnova
teamsprint (v) Zilver kwalificaties: 32.655 (2e)
halve finale
wonnen van
Vlag van Canada
 Canada (32.324)
finale
verloren van
Vlag van China
 China (32.401)
Darja Sjmeleva keirin (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Vlag van Hongkong
Wai Sze Lee (+1.267, 3e)
herkansing
verloor van
Vlag van Oekraïne
Ljoebov Basova (+0.116, 2e)
Anastasia Vojnova 4e eerste ronde
verloor van
Vlag van Duitsland
Kristina Vogel (+0.186, 4e)
herkansing
won serie (11.155, 1e)
tweede ronde
verloor van
Vlag van Duitsland
Kristina Vogel (+0.533, 3e)
finale
verloor van
Vlag van Nederland
Elis Ligtlee (+0.111, 4e)
Irina Kalentijeva mountainbike (v) 17e 1:36:54 (17e)
Jaroslava Bondarenko BMX (v) 5e plaatsingsronde: 35.682 (11e)
halve finale: 13 punten (4e)
finale: 36.017 (5e)

Wrestling pictogram.svg
Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Vrije stijl
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Viktor Lebedev −57 kg (m) kwartfinale eerste ronde
won van
Vlag van India
Sandeep Tomar (3–1)
kwartfinale
verloor van
Vlag van Iran
Hassan Rahimi (1–3)
Soslan Ramonov −65 kg (m) Goud voorronde
won van
Vlag van Canada
Haislan Garcia (3–1)
eerste ronde
won van
Vlag van Cuba
Alejandro Valdés (3–1)
kwartfinale
won van
Vlag van Madagaskar
Ganzorigiin Mandakhnaran (3–0)
halve finale
won van
Vlag van Oezbekistan
Ikhtiyor Navruzov (4–1)
finale
won van
Vlag van Azerbeidzjan
Toghrul Asgarov (4–0)
Anjoear Gedoejev −74 kg (m) Zilver eerste ronde
won van
Vlag van Oezbekistan
Bekzod Abdurakhmonov (3−1)
kwartfinale
won van
Vlag van de Verenigde Staten
Jordan Burroughs (3−2)
halve finale
won van
Vlag van Azerbeidzjan
Jabrayil Hasanov (3−1)
finale
verloor van
Vlag van Iran
Hassan Yazdani (1−3)
Abdoelrasjid Sadoelajev −86 kg (m) Goud eerste ronde
won van
Vlag van Hongarije
István Veréb (4−0)
kwartfinale
won van
Vlag van Venezuela
Pedro Ceballos (3−0)
halve finale
won van
Vlag van Azerbeidzjan
Sharif Sharifov (3−1)
finale
won van
Vlag van Turkije
Selim Yaşar (3–0)
Anzor Boltoekajev −97 kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Vlag van Oekraïne
Valerij Andrijtsev (1–3)
Biljal Machov −125 kg (m) voorronde voorronde
verloor van
Vlag van Oekraïne
Alen Zasjejev (1–3)
Milana Dadasjeva –48 kg (v) eerste ronde voorronde
won van
Vlag van Noord-Korea
Kim Hyon-gyong (3–1)
eerste ronde
verloor van
Vlag van Bulgarije
Elitsa Yankova (1–3)
Valeria Koblova –58 kg (v) Zilver voorronde
won van
Vlag van Duitsland
Luisa Niemesch (3–0)
eerste ronde
won van
Vlag van Madagaskar
Pürevdorjiin Orkhon (4–0)
kwartfinale
won van
Vlag van India
Sakshi Malik (3–1)
halve finale
won van
Vlag van Kirgizië
Aisuluu Tynybekova (3–1)
finale
verloor van
Vlag van Japan
Kaori Icho (1–3)
Inna Trazjoekova –63 kg (v) halve finale voorronde
won van
Vlag van Hongarije
Marianna Sastin (3–0)
eerste ronde
won van
Vlag van Turkije
Hafize Şahin (3–1)
kwartfinale
won van
Vlag van China
Xu Rui (3–1)
halve finale
verloor van
Vlag van Japan
Risako Kawai (0–4)
bronzen finale
verloor van
Vlag van Polen
Monika Michalik (1–3)
Natalja Vorobijeva –69 kg (v) Zilver eerste ronde
won van
Vlag van Kazachstan
Elmira Syzdykova (3−1)
kwartfinale
won van
Vlag van Madagaskar
Ochirbatyn Nasanburmaa (5−0)
halve finale
won van
Vlag van Egypte
Enas Mostafa (5−0)
finale
verloor van
Vlag van Japan
Sara Dosho (1−3)
Jekaterina Boekina –75 kg (v) Brons voorronde
won van
Vlag van Egypte
Samar Amer (3–1)
eerste ronde
won van
Vlag van Turkije
Yasemin Adar (3–1)
kwartfinale
won van
Vlag van Brazilië
Aline Ferreira (3–1)
halve finale
verloor van
Vlag van Kazachstan
Guzel Manyurova (0–5)
bronzen finale
won van
Vlag van Kameroen
Annabelle Ali (3–1)
Grieks-Romeins
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ibragim Labazanov –59 kg (m) voorronde voorronde
verloor van
Vlag van Kazachstan
Almat Kebispayev (0–3)
Islambek Albijev –66 kg (m) eerste ronde voorronde
won van
Vlag van Roemenië
Ion Panait (3–1)
eerste ronde
verloor van
Vlag van Azerbeidzjan
Rasul Chunayev (1–3)
Roman Vlasov –75 kg (m) Goud eerste ronde
won van
Vlag van Zuid-Korea
Kim Hyeon-woo (3–1)
eerste ronde
won van
Vlag van China
Yang Bin (4–0)
halve finale
won van
Vlag van Kroatië
Božo Starčević (3–1)
finale
won van
Vlag van Denemarken
Mark Madsen (3–1)
Davit Tsjakvetadze –85 kg (m) Goud voorronde
won van
Vlag van Azerbeidzjan
Saman Tahmasebi (3–0)
eerste ronde
won van
Vlag van Iran
Habibollah Akhlaghi (3–0)
kwartfinale
won van
Vlag van Duitsland
Denis Kudla (4–0)
halve finale
won van
Vlag van Hongarije
Viktor Lőrincz (3–1)
finale
won van
Vlag van Oekraïne
Zhan Belenjoek (3–1)
Islam Magomedov –98 kg (m) kwartfinale eerste ronde
won van
Vlag van Estland
Ardo Arusaar (3–0)
kwartfinale
verloor van
Vlag van Turkije
Cenk İldem (1–3)
Sergej Semenov –130 kg (m) Brons voorronde
won van
Vlag van Kirgizië
Murat Ramonov (3–1)
eerste ronde
won van
Vlag van Oezbekistan
Muminjon Abdullaev (3–0)
kwartfinale
won van
Vlag van Georgië
Iakob Kajaia (3–0)
halve finale
verloor van
Vlag van Cuba
Mijaín López (0–3)
bronzen finale
won van
Vlag van Estland
Heiki Nabi (3–0)

Sailing pictogram.svg
Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Maksym Oberemko RS:X (m) 16e totaal: 139 punten (16e)
Sergej Komissarov Laser (m) 15e totaal: 129 punten (15e)
Denis Gribanov
Pavel Sozykin
470 (m) 14e totaal: 118 punten (14e)
Stefania Elfoetina RS:X (v) Brons totaal: 69 punten (3e)
Ljoedmila Dmitrijeva
Alisa Kiriljoek
470 (v) 14e totaal: 107 punten (14e)

Swimming pictogram.svg
Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vjatsjeslav Androesjenko 400 m vrije slag (m) 30e series: 3:50.23 (30e)
Aleksej Brianski 50 m vrije slag (m) 28e series: 22.33 (28e)
Anton Tsjoepkov 200 m schoolslag (m) Brons series: 2:07.93 (1e, NR)
halve finale: 2:08.08 (6e)
finale: 2:07.70 (3e, NR)
Jevgeni Drattsev 10 km open water (m) 11e 1:53:04.8 (11e)
Ilja Droezjinin 1500 m vrije slag (m) 13e series: 14:59.56 (13e)
Andrej Gretsjin 100 m vrije slag (m) 21e series: 48.75 (21e)
Ilja Chomenko 200 m schoolslag (m) 10e series: 2:08.94 (4e)
halve finale: 2:09.73 (10e)
Jevgeni Koptelov 100 m vlinderslag (m) 16e series: 52.01 (15e)
halve finale: 52.50 (16e)
200 m vlinderslag (m) 11e series: 1:56.13 (11e)
halve finale: 1:56.46 (11e)
Aleksandr Krasnych 200 m vrije slag (m) 8e series: 1:47.15 (16e)
halve finale: 1:45.69 (4e)
finale: 1:45.91 (8e)
400 m vrije slag (m) 15e series: 3:47.39 (15e)
Nikita Lobintsev 200 m vrije slag (m) 36e series: 1:49.35 (36e)
Semen Makovitsj 200 m wisselslag (m) 18e series: 1:59.86 (18e)
Vladimir Morozov 50 m vrije slag (m) 10e series: 21.81 (6e)
halve finale: 21.88 (10e)
100 m vrije slag (m) 9e series: 48.39 (8e)
halve finale: 48.26 (9e)
Daniil Pachomov 200 m vlinderslag (m) 24e series: 1:57.36 (24e)
Jaroslav Potapov 1500 m vrije slag (m) 14e series: 15:00.99 (14e)
Kiril Prigoda 100 m schoolslag (m) 20e series: 1:00.37 (20e)
Jevgeni Rylov 100 m rugslag (m) 6e series: 53.25 (6e)
halve finale: 52.84 (6e)
finale: 52.74 (6e)
200 m rugslag (m) Brons series: 1:55.02 (1e)
halve finale: 1:54.45 (1e)
finale: 1:53.97 (3e)
Aleksandr Sadovnikov 100 m vlinderslag (m) 8e series: 51.91 (13e)
halve finale: 51.71 (7e)
finale: 51.84 (8e)
Andrej Sjabasov 200 m rugslag (m) 12e series: 1:56.50 (6e)
halve finale: 1:56.84 (12e)
Grigori Tarasevitsj 100 m rugslag (m) 9e series: 53.65 (11e)
halve finale: 53.46 (9e)
Vsevolod Zanko 100 m schoolslag (m) 14e series: 59.91 (13e)
halve finale: 1:00.39 (14e)
Andrej Gretsjin
Danila Izotov
Vladimir Morozov
Aleksandr Soechoroekov
4×100 m vrije slag (m) 4e series: 3:12.04 (1e)
finale: 3:11.64 (4e)
Vjatsjeslav Androesjenko
Michail Dovgaljoek
Danila Izotov
Aleksandr Krasnych
Nikita Lobintsev
4×200 m vrije slag (m) 5e series: 7:06.81 (3e)
finale: 7:05.70 (5e)
Anton Tsjoepkov
Jevgeni Koptelov
Vladimir Morozov
Jevgeni Rylov
Aleksandr Sadovnikov
Aleksandr Soechoroekov
Grigori Tarasevitsj
4×100 m wisselslag (m) 4e series: 3:32.95 (6e)
finale: 3:31.30 (4e)
Sofia Andrejeva 200 m schoolslag (v) 15e series: 2:26.58 (16e)
halve finale: 2:25.90 (15e)
Viktoria Andrejeva 200 m wisselslag (v) 7e series: 2:13.01 (16e)
halve finale: 2:10.87 (8e)
finale: 2:12.28 (7e)
Svetlana Tsjimrova 100 m vlinderslag (v) 19e series: 58.41 (19e)
Darja Tsjikoenova 100 m schoolslag (v) 28e series: 1:09.12 (28e)
Anastasija Krapyvina 10 km open water (v) 8e 1:57:25.9 (8e)
Natalia Lovtsova 50 m vrije slag (v) 38e series: 25.55 (38e)
100 m vrije slag (v) 28e series: 55.37 (28e)
100 m vlinderslag (v) 25e series: 59.19 (25e)
Rozalja Nasretdinova 50 m vrije slag (v) 22e series: 24.94 (22e)
Arina Openysjeva 200 m vrije slag (v) 18e series: 1:58.05 (18e)
400 m vrije slag (v) 20e series: 4:11.83 (20e)
800 m vrije slag (v) 26e series: 8:48.89 (26e)
Veronika Popova 100 m vrije slag (v) 19e series: 54.60 (19e)
200 m vrije slag (v) 9e series: 1:57.08 (11e)
halve finale: 1:57.22 (9e)
Darja Oestinova 100 m rugslag (v) 23e series: 1:01.45 (23e)
200 m rugslag (v) 4e series: 2:09.96 (13e)
halve finale: 2:08.84 (7e)
finale: 2:07.89 (4e)
Joelia Jefimova 100 m schoolslag (v) Zilver series: 1:05.79 (2e)
halve finale: 1:05.72 (2e)
finale: 1:05.50 (2e)
200 m schoolslag (v) Zilver series: 2:23.90 (8e)
halve finale: 2:22.52 (6e)
finale: 2:21.97 (2e)
Anastasia Zoejeva 100 m rugslag (v) 9e series: 1:00.04 (10e)
halve finale: 59.68 (9e)
200 m rugslag (v) 11e series: 2:10.39 (14e)
halve finale: 2:09.12 (11e)
Viktoria Andrejeva
Natalia Lovtsova
Rozalja Nasretdinova
Veronika Popova
4×100 m vrije slag (v) 10e series: 3:37.68 (10e)
Viktoria Andrejeva
Arina Openysjeva
Darja Moellakajeva
Veronika Popova
Darja Oestinova
4×200 m vrije slag (v) 7e series: 7:50.52 (4e)
finale: 7:53.26 (7e)
Anastasia Zoejeva
Joelia Jefimova
Svetlana Tsjimrova
Veronika Popova
4×100 m wisselslag (v) 6e series: 3:57.44 (4e)
finale: 3:55.66 (6e)
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Rusland op de Olympische Zomerspelen 2016
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.