For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Russische ploeg op de Olympische Winterspelen 2022.

Russische ploeg op de Olympische Winterspelen 2022

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Onafhankelijke olympische atleten op de Olympische Spelen
Russische ploeg op de Olympische Winterspelen 2022
Land Onafhankelijke olympische atleten
IOC-landcode -
Olympische Winterspelen 2022 in Peking
Aantal deelnemers 89
Aantal disciplines 6
Medailles
Rang: 9
goud
6
zilver
12
brons
14
totaal
32
Onafhankelijke olympische atleten op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Onafhankelijke olympische atleten op de Winterspelen
2014 · 2018 · 2022
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen
Bezoek van Vladimir Poetin aan de sporters
Bezoek van Vladimir Poetin aan de sporters

Als Russisch Olympisch Comité (ROC) namen sporters uit Rusland deel aan de Olympische Winterspelen 2022 in Peking, China.[1]

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Onderdeel Medaille

Deelnemers en resultaten

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Alpine skiing pictogram.svg
Alpineskiën

Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Naam Onderdeel 1e run 2e run Totaal
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Aleksandr Andrjenko
Aleksandr Chorosjilov
Ivan Koeznetsov Alpine combinatie
Vrouwen
Naam Onderdeel 1e run 2e run Totaal
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Anastasia Gornostajeva
Polina Melnikova
Joelia Plesjkova
Jekaterina Tkatsjenko Alpine combinatie
Gemengd
Naam Onderdeel Eerste ronde Kwartfinale Halve finale Finale / BM
Tegenstander
Resultaat
Tegenstander
Resultaat
Tegenstander
Resultaat
Tegenstander
Resultaat
Rang
Landenwedstrijd

Biathlon pictogram.svg
Biatlon

Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Naam Onderdeel Tijd Missers Rang
Said Chalili
Edoeard Latypov
Aleksandr Loginov
Danil Serochvostov
Maksim Tsvetkov
Estafette
Vrouwen
Naam Onderdeel Tijd Missers Rang
Irina Kazakevitsj
Svetlana Mironova
Oeljana Nigmatoellina
Kristina Reztsova
Valeria Vasnetsova
Estafette
Gemengd
Naam Onderdeel Tijd Missers Rang
Estafette

Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleeën

Zie Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Naam Onderdeel Run 1 Run 2 Run 3 Run 4 Totaal
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Maksim Andrjanov*
Aleksej Poesjkarev
Tweemansbob
Rostislav Gajtjoekevitsj*
Michail Mordasov
Maksim Andrjanov*
Aleksej Poesjkarev
Vasili Kondratenko
Dmitri Lopin
Viermansbob
Rostislav Gajtjoekevitsj*
Michail Mordasov
Pavel Travkin
Aleksej Laptev
Vrouwen
Naam Onderdeel Run 1 Run 2 Run 3 Run 4 Totaal
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Nadezjda Sergejeva Monobob
Anastasia Makarova*
Jelena Mamedova
Tweemansbob
Nadezjda Sergejeva
Joelia Belomestnych

Curling pictogram.svg
Curling

Zie Curling op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Team Onderdeel Groepsfase Tiebreaker Halve finale Finale / BM
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Rang Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Rang
Sergej Gloechov
Dmitri Mironov
Jevgeni Klimov
Anton Kalalb
Danil Gorjatsjev
Mannen
Vlag van Verenigde Staten
 USA
5 - 6
Vlag van China
 CHN
7 - 4
Vlag van Zwitserland
 SUI
3 - 6
Vlag van Denemarken
 DEN
10 - 2
Vlag van Italië
 ITA
10 - 7
Vlag van Zweden
 SWE
5 - 7
Vlag van Noorwegen
 NOR
5 - 12
Vlag van Canada
 CAN
7 - 6
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR
6 - 8
8 --
Alina Kovaleva
Joelia Portoenova
Galina Arsenkina
Jekaterina Koezmina
Maria Komarova
Vrouwen
Vlag van Verenigde Staten
 USA
3 - 9
Vlag van Zwitserland
 SUI
7 - 8
Vlag van Zuid-Korea
 KOR
5 - 9
Vlag van Japan
 JPN
5 - 10
Vlag van Canada
 CAN
5 - 11
Vlag van Denemarken
 DEN
5 - 10
Vlag van China
 CHN
11 - 5
Vlag van Zweden
 SWE
5 - 8
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR
4 - 9
10 --

Freestyle skiing pictogram.svg
Freestyleskiën

Zie Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Aerials
Naam Onderdeel Kwalificatie Finale
Sprong 1 Sprong 2 Sprong 1 Sprong 2 Sprong 3
Ilja Boerov Mannen
Maksim Boerov
Stanislav Nikitin
Ljoebov Nikitina Vrouwen
Jesenia Pantjoechova
Anastasia Prytkova
Team
Big air & Slopestyle
Naam Onderdeel Kwalificatie Finale
Run 1 Run 2 Beste Rang Run 1 Run 2 Run 3 Beste Rang
Ksenia Orlova Big air (v)
Slopestyle (v)
Anastasia Tatalina Big air (v)
Slopestyle (v)
Halfpipe
Naam Onderdeel Kwalificatie Finale
Run 1 Run 2 Beste Rang Run 1 Run 2 Run 3 Beste Rang
Roman Jegorov Mannen
Aleksandra Glazkova Vrouwen
Moguls
Naam Onderdeel Kwalificatie Finale
Run 1 Run 2 Run 1 Run 2 Run 3
Tijd Score Totaal Rang Tijd Score Totaal Rang Tijd Score Totaal Rang Tijd Score Totaal Rang Tijd Score Totaal Rang
Nikita Andrejev Mannen
Nikita Novitsjki
Viktoria Lazarenko Vrouwen
Anastasia Pervoesjina
Anastasia Smirnova
Polina Tsjoedinova
Skicross
Naam Onderdeel Plaatsingsronde Achtste finale Kwartfinale Halve finale Finale
Run 1 Run 2 Snelste Rang
Tijd Rang Tijd Rang Plaats Plaats Plaats Plaats Rang
Igor Omelin Mannen
Sergej Ridzik
Kirill Sysojev
Jekaterina Maltseva Vrouwen
Jelizaveta Ponkratova
Natalja Sjerina
Anastasia Tsjirtsova

Figure skating pictogram.svg
Kunstrijden

Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Individueel
Naam Onderdeel KK VK Totaal
Score Rang Score Rang Score Rang
Mark Kondratjoek Mannen
Andrej Mozalev
Jevgeni Semenenko
Anna Sjtsjerbakova Vrouwen
Aleksandra Troesova
Kamila Valijeva
Gemengd
Naam Onderdeel KK VK Totaal
Score Rang Score Rang Score Rang
Aleksandra Bojkova
Dmitri Kozlovski
Paren
Anastasia Misjina
Aleksandr Galljamov
Jevgenia Tarasova
Vladimir Morozov
Diana Davis
Gleb Smolkin
IJsdansen
Viktoria Sinitsina
Nikita Katsalapov
Aleksandra Stepanova
Ivan Boekin
Team
Naam Onderdeel Korte kür Vrije kür
Mannen Vrouwen Paren IJsdansen Totaal Mannen Vrouwen Paren IJsdansen Totaal
Score
Teamscore
Score
Teamscore
Score
Teamscore
Score
Teamscore
Score Rang Score
Teamscore
Score
Teamscore
Score
Teamscore
Score
Teamscore
Score Rang
Landenteam

Cross country skiing pictogram.svg
Langlaufen

Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Lange afstanden
Mannen
Naam Onderdeel Uitslag
Tijd Rang
Aleksandr Bolsjoenov
Ivan Jakimoesjkin
Artjom Maltsev
Sergej Oestjoegov
Ilja Semikov
Denis Spitsov
Aleksandr Terentjev
Aleksej Tsjervotkin
4×10 km estafette
Vrouwen
Naam Onderdeel Uitslag
Tijd Rang
Maria Istomina
Hristina Matsokina
Natalja Neprjajeva
Anastasia Rygalina
Tatjana Sorina
Veronika Stepanova
Joelia Stoepak
Lilja Vasiljeva
4×5 km estafette
Sprint
Mannen
Naam Onderdeel Kwalificatie Kwartfinales Halve finales Finale
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Sprint
Teamsprint n.v.t.
Vrouwen
Naam Onderdeel Kwalificatie Kwartfinales Halve finales Finale
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Sprint
Teamsprint n.v.t.

Nordic combined pictogram.svg
Noordse combinatie

Zie Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Naam Onderdeel Schansspringen Langlaufen Totaal
Afstand Punten Rang Tijd Rang Tijd Rang
Vjatsjeslav Barkov Normale schans + 10 km
Grote schans + 10 km
Artjom Galoenin Normale schans + 10 km
Grote schans + 10 km
Samir Mastjev Normale schans + 10 km
Grote schans + 10 km

Luge pictogram.svg
Rodelen

Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Individueel
Naam Onderdeel Run 1 Run 2 Run 3 Run 4 Totaal
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Aleksandr Gorbatsjevitsj Mannen
Semjon Pavlitsjenko
Roman Repilov
Viktoria Demtsjenko Vrouwen
Tatjana Ivanova
Jekaterina Katnikova
Gemengd
Naam Onderdeel Run 1 Run 2 Run 3 Totaal
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Andrej Bogdanov
Joeri Prochorov
Dubbels n.v.t.
Aleksandr Denisjev
Vladislav Antonov
n.v.t.
Estafette

Speed skating pictogram.svg
Schaatsen

Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Naam Onderdeel Uitslag
Tijd Rang
Daniil Aldosjkin 1500m 1.46,33 14
Artjom Arefjev
Pavel Koelizjnikov
Roeslan Moerasjov
Viktor Moesjtakov
Aleksandr Roemjantsev 5000m 6.15,02 6
Sergej Trofimov 1500m 1.45,32 8
5000m 6.10,27 4
Roeslan Zacharov 1500m 1.46,46 PR 15
5000m 6.21,00 14
Vrouwen
Naam Onderdeel Uitslag
Tijd Rang
Olga Fatkoelina
Angelina Golikova
Jelizaveta Goloebeva 1500m 1.55,30 7
Anastasija Grigorjeva
Darja Katsjanova
Jevgenia Lalenkova 1500m 1.55,74 9
3000m 4.03,42 10
Jelena Sochrjakova 1500m 1.59,58 22
Natalja Voronina 3000m 4.03,84 11
Massastart
Naam Onderdeel Halve finale Finale
Punten Tijd Rang Punten Tijd Rang
Mannen
Vrouwen
Ploegenachtervolging
Naam Onderdeel Kwartfinale Halve finale Finale
Tegenstander
Tijd
Rang Tegenstander
Tijd
Rang Tegenstander
Tijd
Rang
Mannen
Vrouwen

Ski jumping pictogram.svg
Schansspringen

Zie Schansspringen op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Naam Onderdeel Kwalificatie Eerste ronde Finaleronde Totaal
Afstand Score Rang Afstand Score Rang Afstand Score Rang Score Rang
Jevgeni Klimov
Ilja Mankov
Michail Nazarov
Danil Sadrejev
Roman Trofimov
Landenwedstrijd n.v.t.
Vrouwen
Naam Onderdeel Kwalificatie Eerste ronde Finaleronde Totaal
Afstand Score Rang Afstand Score Rang Afstand Score Rang Score Rang
Irina Avvakoemova Normale schans
Aleksandra Koestova
Irma Machina
Sofja Tichonova
Gemengd
Naam Onderdeel Eerste ronde Finaleronde Totaal
Afstand Score Rang Afstand Score Rang Score Rang
Landenwedstrijd

Short track speed skating pictogram.svg
Shorttrack

Zie Shorttrack op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Naam Onderdeel Series Kwartfinale Halve finale Finale
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
500 m
1000 m
1500 m n.v.t.
500 m
1000 m
1500 m n.v.t.
500 m
1000 m
1500 m n.v.t.
500 m
1000 m
1500 m n.v.t.
500 m
1000 m
1500 m n.v.t.
Denis Ajrapetjan
Semjon Jelistratov
Daniil Jejbog
Konstantin Ivljev
Pavel Sitnikov
Relay n.v.t.
Vrouwen
Naam Onderdeel Series Kwartfinale Halve finale Finale
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
500 m
1000 m
1500 m n.v.t.
500 m
1000 m
1500 m n.v.t.
500 m
1000 m
1500 m n.v.t.
500 m
1000 m
1500 m n.v.t.
500 m
1000 m
1500 m n.v.t.
Jekaterina Jefremenkova
Sofia Prosvirnova
Vera Rasskazova
Jelena Seregina
Anna Vostrikova
Relay n.v.t.
Gemengd
Naam Onderdeel Halve finale Finale
Tijd Rang Tijd Rang
Relay

Skeleton pictogram.svg
Skeleton

Zie Skeleton op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Naam Onderdeel Run 1 Run 2 Run 3 Run 4 Totaal
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Vladislav Semjonov Mannen
Nikita Tregoebov
Aleksandr Tretjakov
Joelia Kanakina Vrouwen
Jelena Nikitina
Alina Tararytsjenkova

Snowboarding pictogram.svg
Snowboarden

Zie Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Big air & Slopestyle
Naam Onderdeel Kwalificatie Finale
Run 1 Run 2 Beste Rang Run 1 Run 2 Run 3 Beste Rang
Vlad Chadarin Big air (m)
Slopestyle (m)
Parallelreuzenslalom
Naam Onderdeel Kwalificatie Achtste finale Kwartfinale Halve finale Finale
Tijd Rang Tegenstander
Tijd
Tegenstander
Tijd
Tegenstander
Tijd
Tegenstander
Tijd
Rang
Dmitri Loginov Mannen
Igor Sloejev
Andrej Sobolev
Vic Wild
Milena Bykova Vrouwen
Sofia Nadyrsjina
Polina Smolentseva
Natalja Soboleva
Snowboardcross
Naam Onderdeel Plaatsingsronde Achtste finale Kwartfinale Halve finale Finale
Run 1 Run 2 Snelste Rang
Tijd Rang Tijd Rang Plaats Plaats Plaats Plaats Rang
Daniil Donskich Mannen
Jekaterina Lokteva-Zagorskaja Vrouwen
Kristina Paoel
Aleksandr Parsjina
Maria Vasiltsova

Ice hockey pictogram.svg
IJshockey

Zie IJshockey op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Onderdeel Groepsfase Play-off Kwartfinale Halve finale Finale / BM
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Rang Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Rang
Mannen
Vlag van Tsjechië
 CZE
Vlag van Zwitserland
 SUI
Vlag van Denemarken
 DEN
n.v.t.
Vrouwen
Vlag van Zwitserland
 SUI
Vlag van Verenigde Staten
 USA
Vlag van Canada
 CAN
Vlag van Finland
 FIN
n.v.t.
Naam Onderdeel Resultaat
Sergej Andronov
Artjom Anisimov
Timoer Biljalov
Andrej Tsjibisov
Ivan Fedotov
Michail Grigorenko
Arseni Gritsjoek
Nikita Goesev
Pavel Karnaoechov
Artoer Kajoemov
Kirill Martsjenko
Artjom Minoelin
Nikita Nesterov
Aleksandr Nikisjin
Sergej Plotnikov
Aleksandr Samonov
Kirill Semenov
Damir Sjaripzjanov
Vadim Sjipatsjov
Anton Slepysjev
Sergej Telegin
Dmitri Voronkov
Slava Vojnov
Jegor Jakovlev
Aleksandr Jelesin
Mannen
Angelina Gontsjarenko
Maria Petsjnikova
Ljoedmila Beljakova
Nina Pirogova
Valeria Pavlova
Ilona Markova
Fanoeza Kadirova
Olga Sosina
Jelena Provorova
Jekaterina Dobrodejeva
Veronika Korzjakova
Aleksandra Vafina
Oksana Bratisjeva
Jelena Dergatsjova
Maria Sorokina
Anna Sjibanova
Anna Savonina
Viktoria Koelisjova
Jekaterina Nikolajeva
Anna Sjochina
Polina Bolgareva
Diana Farchoetdinova
Darja Gredzen
Vrouwen

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Russische ploeg op de Olympische Winterspelen 2022
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.