Schermen op de Olympische Zomerspelen 1920
sportevenement op de Olympische Spelen / Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Schermen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1920 in Antwerpen.
Floret individueel
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Nedo Nadi | ITA | 10 |
2 | Philippe Cattiau | FRA | 9 |
3 | Roger Ducret | FRA | 9 |
4 | André Labatut | FRA | 7 |
5 | Aldo Nadi | ITA | 6 |
6 | Fernand de Montigny | BEL | 6 |
7 | Oreste Puliti | ITA | 5 |
8 | Ivan Osiier | DEN | 4 |
Floret team
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Aldo Nadi Nedo Nadi Abelardo Olivier Pietro Speciale Rodolfo Terlizzi Oreste Puliti Tommaso Costantino Baldo Baldi | ITA |
2 | André Labatut Georges Trombert Marcel Perrot Lucien Gaudin Philippe Cattiau Roger Ducret Gaston Amson Lionel Bony De Castellane | FRA |
3 | Francis Webster Honeycutt Arthur St Clair Lyon Robert Sears Henry Breckinridge Harold Rayner | USA |
4 | Ivan Osiier Georg Hegner Ejnar Levison Poul Rasmussen Kay Schrøder | DEN |
Degen individueel
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Armand Massard | FRA | 9 |
2 | Alexandre Lippmann | FRA | 7 |
3 | Gustave Buchard | FRA | 6 |
4 | Ernest Gevers | BEL | 6 |
5 | Georges Casanova | FRA | 5 |
6 | António Mascarenhas de Menezes | POR | 5 |
Emile Moreau | FRA | 5 | |
Abelardo Olivier | ITA | 5 |
Degen team
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Nedo Nadi Aldo Nadi Abelardo Olivier Giovanni Canova Dino Urbani Tullio Bozza Andrea Marrazzi Antonio Allocchio Tommaso Costantino Paolo Thaon di Revel | ITA |
2 | Paul Anspach Léon Tom Ernest Gevers Félix Goblet d'Alviella Maurice de Wee Fernand de Montigny Joseph de Craecker Victor Boin Philippe le Hardy | BEL |
3 | Armand Massard Alexandre Lippmann Gustave Buchard Georges Trombert Georges Casanova Gaston Amson Emile Moreau | FRA |
4 | António Mascarenhas de Menezes Jorge Paiva Rui Mayer João Sassetti Henrique da Silveira Frederico Paredes Manual Queiroz | POR |
Sabel individueel
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Nedo Nadi | ITA | 11 |
2 | Aldo Nadi | ITA | 9 |
3 | Arie de Jong | NED | 6 |
4 | Oreste Puliti | ITA | 6 |
5 | Jan van der Wiel | NED | 6 |
6 | Léon Tom | BEL | 5 |
7 | Robert Hennet | BEL | 5 |
8 | Robin Dalglish | GBR | 5 |
Sabel team
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Aldo Nadi Nedo Nadi Francesco Gargano Oreste Puliti Giorgio Santelli Dino Urbani Baldo Baldi | ITA |
2 | Jean Lacroix Jean Margraff Marc Perrodon Henri de Saint Germain Georges Trombert Jean Mondielli | FRA |
3 | Jan van der Wiel Arie de Jong Jetze Doorman Willem Peter Hubert van Blijenburgh Louis Albert Armand Etienne Delaunoij Salomon Zeldenrust Henri Jacob Marie Wijnoldy-Daniëls | NED |
4 | Robert Hennet Pierre Calle Alexis Simonson Léon Tom Robert Feyerick Charles Delporte Harry Dombeeck | BEL |
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Italië | 5 | 1 | 0 | 6 |
2 | Frankrijk | 1 | 4 | 3 | 8 |
3 | België | 0 | 1 | 0 | 1 |
4 | Nederland | 0 | 0 | 2 | 2 |
5 | Verenigde Staten | 0 | 0 | 1 | 1 |
totaal | 6 | 6 | 6 | 18 |
Athene 1896 ·
Parijs 1900 ·
St. Louis 1904 ·
Athene 1906 ·
Londen 1908 ·
Stockholm 1912 ·
Antwerpen 1920 ·
Parijs 1924 ·
Amsterdam 1928 ·
Los Angeles 1932 ·
Berlijn 1936 ·
Londen 1948 ·
Helsinki 1952 ·
Melbourne 1956 ·
Rome 1960 ·
Tokio 1964 ·
Mexico-Stad 1968 ·
München 1972 ·
Montréal 1976 ·
Moskou 1980 ·
Los Angeles 1984 ·
Seoel 1988 ·
Barcelona 1992 ·
Atlanta 1996 ·
Sydney 2000 ·
Athene 2004 ·
Peking 2008 ·
Londen 2012 ·
Rio de Janeiro 2016 ·
Tokio 2020 ·
Parijs 2024
Medaillewinnaars
Atletiek · Boksen · Boogschieten · Gewichtheffen · Hockey · Kunstrijden · Kunstwedstrijden · Moderne vijfkamp · Paardensport · Polo · Roeien · Rugby · Schermen · Schietsport · Schoonspringen · Tennis · Touwtrekken · Turnen · Voetbal · Waterpolo · Wielersport · Worstelen · IJshockey · Zeilen · Zwemmen