Schermen op de Olympische Zomerspelen 1968
sportevenement op de Olympische Spelen / Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Schermen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1968 in Mexico-Stad.
floret individueel
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Ion Drîmbă | ROU |
2 | Jenő Kamuti | HUN |
3 | Daniel Revenu | FRA |
4 | Christian Noël | FRA |
5 | Jean-Claude Magnan | FRA |
6 | Mihai Ţiu | ROU |
7 | Tănase Mureşan | ROU |
German Svesjnikov | URS |
floret team
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Daniel Revenu Christian Noël Jean-Claude Magnan Gilles Berolatti Jacques Dimont | FRA |
2 | Viktor Poetjatin Joeri Sjarov German Svesjnikov Joeri Sissikin Vasili Stankovitsj | URS |
3 | Zbigniew Skrudlik Ryszard Parulski Witold Woyda Egon Franke Adam Lisewski | POL |
4 | Ion Drîmbă Mihai Ţiu Ştefan Hauckler Tănase Mureşan Iuliu Falb | ROU |
5 | László Kamuti Jenő Kamuti Sandor Szabó Gábor Füredi Attila May | HUN |
6 | Friedrich Wessel Dieter Wellmann Jürgen Theuerkauff Jürgen Brecht Tim Gerresheim | FRG |
7 | Pasquale La Ragione Alfredo Del Francia Nicola Granieri Arcangelo Pinelli Michelle Maffei | ITA |
Masaya Fukuda Heizaburo Okawa Fujio Shimizu Kazuhiko Wakasugi Kazuo Mano | JPN |
degen individueel
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Győző Kulcsár | HUN |
2 | Grigori Kriss | URS |
3 | Gianluigi Saccaro | ITA |
4 | Viktor Modsalevski | URS |
5 | Herbert Polzhuber | AUT |
6 | Jean Pierre Allamand | FRA |
7 | Peter Lötscher | SUI |
Henryk Nielaba | POL |
degen team
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Győző Kulcsár Csaba Fenyvesi Zoltán Nemere Pál Schmitt Pál B. Nagy | HUN |
2 | Akeksej Nikantsjikov Grigori Kriss Viktor Modsalevski Josif Vitebski Joeri Smoljakov | URS |
3 | Bogdan Andrzejewski Michał Butkiewicz Bohdan Gonsior Henryk Nielaba Kazimierz Barburski | POL |
4 | Franz Rompza Paul Gnaier Dieter Jung Max Geuter Fritz Zimmermann | FRG |
5 | Bernd Uhlig Hans-Peter Schulze Harry Fiedler Klaus Dumke | GDR |
6 | Gianfranco Paolucci Claudio Francesconi Giambattista Breda Gianluigi Saccaro Antonio Albanese | ITA |
7 | François Jeanne Claude Bourquard Yves Boissier Jacques La Degaillerie Jean Pierre Allamand | FRA |
Nicholas Halsted Edward Owen Bourne Henry Hoskyns William Ralph Johnson Peter Jacobs | GBR |
sabel individueel
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Jerzy Pawłowski | POL |
2 | Mark Rakita | URS |
3 | Tibor Pézsa | HUN |
4 | Vladimir Naslimov | URS |
5 | Rolando Rigoli | ITA |
6 | Józef Nowara | POL |
7 | Oemjar Mavlichanov | URS |
Serge Panizza | FRA |
sabel team
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Mark Rakita Vladimir Naslimov Edoeard Vinokoerov Viktor Sidjak Oemjar Mavlichanov | URS |
2 | Wladimiro Calarese Cesare Salvadori Rolando Rigoli Pierluigi Chicca Michele Maffei | ITA |
3 | Péter Bakonyi Tamás Kovács János Kalmar Miklós Meszéna Tibor Pézsa | HUN |
4 | Marcel Parent Claude Arabo Bernard Vallée Serge Panizza Jean-Ernest Ramez | FRA |
5 | Jerzy Pawłowski Emil Ochyra Józef Nowara Franciszek Sobczak Zygmunt Kawecki | POL |
6 | Alex Orban Alfonso Morales Anthony Keane Robert Blum Thomas Balla | USA |
7 | Alexander Leckie Rodney Craig David Acfield Richard Oldcorn | GBR |
Percy Borucki Walter Köstner Paul Wischeidt Klaus Allissat Volker Duschner | FRG |
floret individueel
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Jelena Novikova | URS |
2 | María del Pilar Roldán Tapia | MEX |
3 | Ildikó Ujlaki-Rejtő | HUN |
4 | Brigitte Gapais | FRA |
5 | Kerstin Palm | SWE |
6 | Galina Gorochova | URS |
7 | Giovanna Masciotta | ITA |
Heidi Schmid | FRG |
floret team
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Aleksandra Zabelina Jelena Novikova Galina Gorochova Tatjana Samoesenko Svetlana Tsjirkova | URS |
2 | Ildikó Ujlaki-Rejtő Mária Gulácsy Lídia Sákovics Ildikó Bóbis Paula Marosi | HUN |
3 | Ileana Drîmbǎ Olga Szabó Ecaterina Iencic Ana Ene Maria Vicol | ROU |
4 | Catherine Ceretti Brigitte Gapais Marie-Chantal de Petris Claudette Herbster Annick Level | FRA |
5 | Heidi Schmid Helga Volz-Mees Gudrun Theuerkauff Helga Koch Monika Pulch | FRG |
6 | Antonella Ragno Giulia Lorenzoni Bruna Colombetti Peroncini Giovanna Masciotta Silvana Sconciafurno | ITA |
Athene 1896 ·
Parijs 1900 ·
St. Louis 1904 ·
Athene 1906 ·
Londen 1908 ·
Stockholm 1912 ·
Antwerpen 1920 ·
Parijs 1924 ·
Amsterdam 1928 ·
Los Angeles 1932 ·
Berlijn 1936 ·
Londen 1948 ·
Helsinki 1952 ·
Melbourne 1956 ·
Rome 1960 ·
Tokio 1964 ·
Mexico-Stad 1968 ·
München 1972 ·
Montréal 1976 ·
Moskou 1980 ·
Los Angeles 1984 ·
Seoel 1988 ·
Barcelona 1992 ·
Atlanta 1996 ·
Sydney 2000 ·
Athene 2004 ·
Peking 2008 ·
Londen 2012 ·
Rio de Janeiro 2016 ·
Tokio 2020 ·
Parijs 2024
Medaillewinnaars
Atletiek · Basketbal · Boksen · Gewichtheffen · Hockey · Kanovaren · Moderne vijfkamp · Paardensport · Pelota (demonstratie) · Roeien · Schermen · Schietsport · Schoonspringen · Tennis (demonstratie) · Turnen · Voetbal · Volleybal · Waterpolo · Wielersport · Worstelen · Zeilen · Zwemmen