Slovenië op de Olympische Winterspelen 2018 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Slovenië op de Olympische Winterspelen 2018.

Slovenië op de Olympische Winterspelen 2018

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Land Slovenië
IOC-landcode SLO
NOC Olympic Committee of Slovenia Association of Sports Federations
(sl) externe link
Olympische Winterspelen 2018 in Pyeongchang
Vlaggendrager Vesna Fabjan (opening)
Filip Flisar (sluiting)
Aantal deelnemers 71
Aantal disciplines 9
Medailles
Rang: 24
goud
0
zilver
1
brons
1
totaal
2
Slovenië op de Zomerspelen
1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Slovenië op de Winterspelen
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Andere gerelateerde deelnames
 Joegoslavië (19201988)
Portaal 
 
Olympische Spelen

Slovenië was een van de deelnemende landen aan de Olympische Winterspelen 2018 in Pyeongchang, Zuid-Korea.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Biatlon Jakov Fak individueel (m)
Zilver
Snowboarden Žan Košir parallelreuzenslalom (m)
Brons

Deelnemers en resultaten

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Alpineskiën

Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Martin Čater combinatie (m)
DNF
afdaling: 1.20,57 (13e)
slalom: niet gefinisht
afdaling (m)
19e
1.42,53 (+2,28)
reuzenslalom (m)
DNF
1e run: niet gefinisht
super g (m)
DNF
niet gefinisht
Štefan Hadalin combinatie (m)
8e
afdaling: 1.21,15 (21e)
slalom: 47,79 (7e)
totaal: 2.08,94 (+2,42)
reuzenslalom (m)
21e
1e run: 1.11,53 (29e)
2e run: 1.10,13 (4e)
totaal: 2.21,66 (+3,62)
slalom (m)
DNF
niet gefinisht
Miha Hrobat afdaling (m)
29e
1.43,61 (+3,36)
reuzenslalom (m)
DNF-1
1e run: niet gefinisht
super g (m)
DNF
niet gefinisht
Boštjan Kline combinatie (m)
DNF
afdaling: 1.22,42 (43e)
slalom: niet gestart
afdaling (m)
27e
1.43,03 (+2,78)
super g (m)
10e
1.25,36 (+0,92)
Klemen Kosi combinatie (m)
10e
afdaling: 1.20,61 (16e)
slalom: 48,76 (15e)
totaal: 2.09,37 (+2,85)
afdaling (m)
DNF
niet gefinisht
super g (m)
25e
1.26,50 (+2,06)
Žan Kranjec reuzenslalom (m)
4e
1e run: 1.09,52 (9e)
2e run: 1.10,25 (8e)
totaal: 2.19,77 (+1,73)
slalom (m)
DNF
niet gefinisht
Ana Bucik combinatie (v)
11e
afdaling: 1.42,77 (15e)
slalom: 41,99 (9e)
totaal: 2.24,76 (+3,86)
reuzenslalom (v)
21e
1e run: 1.13,38 (20e)
2e run: 1.10,71 (24e)
totaal: 2.24,09 (+4,07)
slalom (v)
24e
1e run: 52,09 (26e)
2e run: 50,82 (19e)
totaal: 1.42,91 (+4,28)
Ana Drev reuzenslalom (v)
DNF
1e run: 1.11,64 (10e)
2e run: niet gefinisht
Maruša Ferk combinatie (v)
DSQ
afdaling: 1.40,98 (5e)
slalom: gediskwalificeerd
afdaling (v)
19e
1.42,00 (+2,78)
slalom (v)
18e
1e run: 51,29 (15e)
2e run: 50,79 (18e)
totaal: 1.42,08 (+3,45)
super g (v)
25e
1.23,18 (+2,07)
Meta Hrovat reuzenslalom (v)
14e
1e run: 1.12,76 (16e)
2e run: 1.09,59 (9e)
totaal: 2.22,35 (+2,33)
slalom (v)
21e
1e run: 51,93 (24e)
2e run: 50,57 (15e)
totaal: 1.42,50 (+3,87)
Tina Robnik reuzenslalom (v)
DNF
1e run: niet gefinisht
super g (v)
34e
1.24,49 (+3,38)
Ana Bucik
Maruša Ferk
Meta Hrovat
Štefan Hadalin
Žan Kranjec
landenwedstrijd
1/8F
1/8F: 1-3
 Zweden

Biatlon

Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Klemen Bauer individueel (m)
15e
50.07,0 (+2.03,2) pen.: 2 (0 + 2 + 0 + 0)
sprint (m)
26e
24.36,4 (+57,6) pen.: 2 (0 + 2)
achtervolging (m)
24e
35.55,9 (+3.04,2) pen.: 6 (2 + 0 + 2 + 2)
massastart (m)
20e
37.19,8 (+1.32,5) pen.: 4 (1 + 0 + 2 + 1)
Miha Dovžan individueel (m)
35e
51.54,2 (+3.50,4) pen.: 2 (1 + 0 + 0 + 1)
sprint (m)
53e
25.42,2 (+2.03,4) pen.: 2 (2 + 0)
achtervolging (m)
59e
40.13,2 (+7.21,5) pen.: 7 (0 + 1 + 3 + 3)
Mitja Drinovec individueel (m)
80e
56.06,4 (+8.02,6) pen.: 5 (2 + 1 + 2 + 0)
sprint (m)
72e
26.13,7 (+2.34,9) pen.: 3 (1 + 2)
Jakov Fak individueel (m)
Zilver
48.09,3 (+5,5) pen.: 0 (0 + 0 + 0 + 0)
sprint (m)
23e
24.34,2 (+55,4) pen.: 2 (1 + 1)
achtervolging (m)
47e
38.10,4 (+5.18,7) pen.: 6 (2 + 1 + 3 + 0)
massastart (m)
10e
36.23,4 (+36,1) pen.: 1 (0 + 0 + 1 + 0)
Miha Dovžan
Klemen Bauer
Mitja Drinovec
Lenart Oblak
estafette (m)
10e
19.33,5 / 0+0 0+2
19.44,1 / 0+1 1+3
20.23,1 / 0+3 0+0
20.36,6 / 0+1 0+0
totaal: 1:20.17,3 / 0+5 1+5
Anja Eržen individueel (v)
35e
45.22,9 (+4.15,7) pen.: 3 (0 + 0 + 0 + 3)
sprint (v)
46e
23.20,9 (+2.14,7) pen.: 3 (2 + 1)
achtervolging (v)
51e
36.22,6 (+5.47,3) pen.: 7 (0 + 2 + 2 + 3)
Urška Poje individueel (v)
12e
43.52,7 (+2.45,5) pen.: 0 (0 + 0 + 0 + 0)
sprint (v)
75e
24.52,8 (+3.46,6) pen.: 4 (0 + 4)
Urška Poje
Anja Eržen
Klemen Bauer
Jakov Fak
gemengde estafette
10e
16.55,3 / 0+0 0+2
17.59,5 / 0+0 1+3
18.05,0 / 0+0 0+0
18.55,8 / 0+0 0+2
totaal: 1:11.55,6 / 0+0 1+7

Freestyleskiën

Zie Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Filip Flisar skicross (m)
7e
plaatsingsronde: 5e (1.09,65) (+0,91)
1/8F, serie 3: 1e
KF, serie 2: 2e
HF, serie 1: 4e
B-finale: 3e

Langlaufen

Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Janez Lampič sprint (m)
46e
kwalificatie: 3.22,03 (+13,49)
Miha Šimenc sprint (m)
32e
kwalificatie: 3.17,95 (+9,41)
15 km vrije stijl (m)
88e
39.16,9 (+5.33,0)
Janez Lampič
Miha Šimenc
teamsprint (m)
HF
halve finale-1: 17.24,79 (+1.25,95)
Alenka Čebašek sprint (v)
KF
kwalificatie: 3.23,38 (+14,64) (29e)
KF-2: 6e (3.30,87; +18,89)
10 km vrije stijl (v)
12e
26.30,1 (+1.29,6)
Anamarija Lampič sprint (v)
HF
kwalificatie: 3.16,57 (+7,83) (11e)
KF-1: 3e, LL (3.12,46; +1,56)
HF-2: 6e (3.16,22; +3,83)
10 km vrije stijl (v)
27e
27.26,4 (+2.25,9)
Nika Razinger sprint (v)
52e
kwalificatie: 3.35,11 (+26,37)
10 km vrije stijl (v)
69e
29.45,5 (+4.45,0)
Manca Slabanja 10 km vrije stijl (v)
54e
28.47,3 (+3.46,8)
15 km skiatlon
59e
47.57,8 (+7.12,9)
Katja Višnar sprint (v)
KF
kwalificatie: 3.15,24 (+6,50) (5e)
KF-2: 4e (3.20,49; +8,51)
Alenka Čebašek
Anamarija Lampič
teamsprint (v)
6e
halve finale 1: 16.39,83 (+6,55) (3e)
finale: 16.28,24 (+31,77)
Anamarija Lampič
Katja Višnar
Alenka Čebašek
Vesna Fabjan
estafette (v)
8e
13.28,4
14.47,7
12.22,1
13.17,5
totaal: 53.55,7 (+2.31,4)

Noordse combinatie

Zie Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Marjan Jelenko gundersen normale schans
44e
schansspringen: 60.4 pnt (73,5 m); 46e (+4,41)
langlaufen: 25.27,5 (32e)
totaal: 30.08,5 (+5.17,1)
gundersen grote schans
41e
schansspringen: 84.4 pnt (109,0 m); 37e (+3,38)
langlaufen: 24.57,7 (36e)
totaal: 28.35,7 (+4.43,2)
Vid Vrhovnik gundersen normale schans
28e
schansspringen: 90.4 pnt (92,5 m); 27e (+2,39)
langlaufen: 24.58,9 (23e)
totaal: 27.39,9 (+2.48,5)
gundersen grote schans
42e
schansspringen: 83.4 pnt (112,5 m); 37e (+3,42)
langlaufen: 25.08,4 (37e)
totaal: 28.50,4 (+4.57,9)

Rodelen

Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Tilen Sirše mannen 39e run 1: 49,887 (+2,235) (34e)
run 2: 58,776 (+11,151) (40e)
run 3: 49,646 (+2,112) (38e)
run 4: niet gekwalificeerd

Schansspringen

Zie Schansspringen op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Tilen Bartol normale schans (m)
16e
kwalificatie: 115.1 pnt (97,0 m) (22e)
finale: 220.8 pnt (119.0 (106,0 m); 12e - 101.8 (102,0 m); 23e)
grote schans (m)
17e
kwalificatie: 69.6 pnt (103,5 m) (49e)
finale: 247.5 pnt (122.4 (130,5 m); 19e - 125.1 (130,0 m); 12e)
Jernej Damjan normale schans (m)
28e
kwalificatie: 118.9 pnt (99,5 m) (16e)
finale: 201.3 pnt (101.1 (97,0 m); 27e - 100.2 (95,5 m); 24e)
grote schans (m)
16e
kwalificatie: 113.7 pnt (132,5 m) (15e)
finale: 248.3 pnt (124.0 (130,0 m); 18e - 124.3 (130,5 m); 14e)
Peter Prevc normale schans (m)
12e
kwalificatie: 120.2 pnt (99,0 m) (14e)
finale: 234.3 pnt (106.2 (98,5 m); 24e - 128.1 (103,0 m); 3e)
grote schans (m)
10e
kwalificatie: 111.0 pnt (125,0 m) (17e)
finale: 258.0 pnt (132,4 (134,0 m); 8e - 125.6 (127,5 m); 11e)
Anže Semenič grote schans (m)
27e
kwalificatie: 97.5 pnt (119,5 m) (30e)
finale: 220.5 pnt (118.1 (127,0 m); 21e - 102.4 (120,0 m); 27e)
Timi Zajc normale schans (m)
33e
kwalificatie: 107.1 pnt (94,0 m) (29e)
finale: 98.6 pnt (97,0 m); 33e)
Jernej Damjan
Anže Semenič
Tilen Bartol
Peter Prevc
landenteam (m)
5e
241.1 pnt (118.9 (126,5 m) - 122.2 (129,5 m)
227.6 pnt (116.5 (125,0 m) - 111.1 (123,5 m)
231.6 pnt (120.6 (134,5 m) - 111.0 (133,5 m)
267.5 pnt (136.4 (134,5 m) - 131.1 (133,5 m)
totaal: 967.8 pnt (492.4; 5e - 475.4; 5e)
Urša Bogataj normale schans (v)
30e
135.2 pnt (71.2 (84,5 m); 25e - 64.0 (81,0 m); 30e)
Ema Klinec
14e
181.6 pnt (94.2 (91,5 m); 12e - 87.4 (89,0 m); 16e)
Nika Križnar
7e
223.2 pnt (108.5 (101,0 m); 7e - 114.7 (104,0 m); 6e)
Špela Rogelj
22e
154.5 pnt (64.3 (80,0 m); 28e - 90.2 (90,5 m); 12e)

Snowboarden

Zie Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Tim-Kevin Ravnjak halfpipe (m)
16e
kwalificatie: 72.50 - 27.00 pnt
Tit Štante
25e
kwalificatie: 24.50 - 52.25 pnt
Žan Košir parallelreuzenslalom (m)
Brons
kwalificatie: 1.24,97 (42,03 + 42,94) (2e)
1/8F: won van
 KOR Kim Sang-kyum
KF: won van
 GER Stefan Baumeister
HF: verloor van
 KOR Lee Sang-ho
om brons: won van
 FRA Sylvain Dufour
Rok Marguč
kwalificatie
kwalificatie: 1.25,98 (43,78 + 42,20) (17e)
Tim Mastnak
1/8F
kwalificatie: 1.25,97 (43,15 + 42,82) (16e)
1/8F: verloor van
 SUI Nevin Galmarini
Kaja Vrednik halfpipe (v)
21e
kwalificatie: 24.75 - 34,00 pnt
Gloria Kotnik parallelreuzenslalom (v)
1/8F
kwalificatie: 1.33,52 (48,00 + 45,52) (15e)
1/8F: verloor van
 OAR Alena Zavarzina

IJshockey

Zie IJshockey op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Boštjan Goličič
Luka Gračnar
Blaž Gregorc
Andrej Hebar
Žiga Jeglič
Sabahudin Kovačevič
Aleš Kranjc
Gašper Krošelj
Anže Kuralt
Jan Muršak
Aleš Mušič
Ken Ograjenšek
Žiga Pance
Žiga Pavlin
Matija Pintarič
Matic Podlipnik
Jurij Repe
Mitja Robar
David Rodman
Marcel Rodman
Robert Sabolič
Rok Tičar
Jan Urbas
Miha Verlič
Luka Vidmar
mannen
9e
groep B
3 - 2
 Verenigde Staten
2 - 8
 Olympische atleten uit Rusland
3 - 2
 Slowakije
play-off:
1 - 2
 Noorwegen
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Slovenië op de Olympische Winterspelen 2018
Listen to this article