For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Sovjet-Unie op de Olympische Zomerspelen 1960.

Sovjet-Unie op de Olympische Zomerspelen 1960

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Sovjet-Unie op de Olympische Spelen
Sovjet-Unie op de Olympische Zomerspelen 1960
Land Sovjet-Unie
IOC-landcode URS
Olympische Zomerspelen 1960 in Rome
Vlaggendrager Joeri Vlasov
Aantal deelnemers 284 (50 vrouwen)[1]
Aantal disciplines 15
Medailles
Rang: 1
goud
43
zilver
29
brons
31
totaal
103
Sovjet-Unie op de Zomerspelen
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
Sovjet-Unie op de Winterspelen
1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
Andere gerelateerde deelnames
Olympische vlag
Gezamenlijk team op de O.S. (1992)
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

De Sovjet-Unie nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1960 in Rome, Italië. Het behield de eerste plaats in het medailleklassement. Voor het eerst won het meer dan 100 medailles.

Medailles

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Pjotr Bolotnikov 10000m (m) Goud
Vladimir Goloebnitsji 20km snelwandelen (m) Goud
Robert Sjavlakadze hoogspringen (m) Goud
Vasili Roedenkov kogelslingeren (m) Goud
Viktor Tsyboelenko speerwerpen (m) Goud
Ljoedmila Sjevtsova 800m (v) Goud
Irina Press 80m horden (v) Goud
Vera Krepkina verspringen (v) Goud
Tamara Press kogelstoten (v) Goud
Nina Romasjkova discuswerpen (v) Goud
Elvīra Ozoliŋa speerwerpen (v) Goud
Boksen Oleg Grigorjev bantamgewicht (m) Goud
Gewichtheffen Jevgeni Minajev vedergewicht (m) Goud
Viktor Boesjoejev lichtgewicht (m) Goud
Aleksandr Koerynov middengewicht (m) Goud
Arkadi Vorobjov halfzwaargewicht (m) Goud
Joeri Vlasov zwaargewicht (m) Goud
Kanovaren Leonid Geisjtor
Sergej Makarenko
C-2 1.000m (m) Goud
Antonina Seredina K-1 500m (v) Goud
Maria Sjoebina
Antonina Seredina
K-2 500m (v) Goud
Paardensport Sergej Filatov dressuur Goud
Roeien Vjatsjeslav Ivanov skiff (m) Goud
Valentin Borejko
Oleg Golovanov
twee-zonder (m) Goud
Schermen Viktor Zjdanovitsj floret (m) Goud
Viktor Zjdanovitsj
Mark Midler
Joeri Roedov
Joeri Sissikin
German Svesjnikov
floret team (m) Goud
Valentina Proedskova
Aleksandra Zabelina
Ljoedmila Sjisjova
Tatjana Petrenko
Galina Gorochova
Valentina Rastvorova
floret team (v) Goud
Schietsport Aleksej Goesjtsjin 50m pistool (m) Goud
Viktor Sjamboerkin geweer 3 posities (m) Goud
Turnen Boris Sjachlin meerkamp (m) Goud
brug (m) Goud
paardvoltige (m) Goud
sprong (m) Goud
Albert Azarjan ringen (m) Goud
Larissa Latynina
Sofia Moeratova
Polina Astakhova
Margarita Nikolajeva
Lidia Ivanova
Tamara Ljoechina
landenwedstrijd (v) Goud
Larissa Latynina individuele meerkamp (v) Goud
vloer (v) Goud
Polina Astachova brug met ongelijke leggers (v) Goud
Margarita Nikolajeva sprong (v) Goud
Wielersport Viktor Kapitonov wegwedstrijd (m) Goud
Worstelen Oleg Karavajev Grieks-Romeins bantamgewicht (m) Goud
Avtandil Koridze Grieks-Romeins lichtgewicht (m) Goud
Ivan Bogdan superzwaargewicht (m) Goud
Zeilen Timir Pinegin
Fjodor Sjoetkov
Star klasse Goud
Atletiek Nikolaj Sokolov 3.000m steeplechase (m) Zilver
Goesman Kossanov
Leonid Bartenev
Joeri Konovalov
Edvins Ozolin
4x100m estafette (m) Zilver
Vladimir Gorjajev hink-stap-springen (m) Zilver
Valeri Broemel hoogspringen (m) Zilver
Tamara Press discuswerpen (v) Zilver
Basketbal
Basketbal mannen
Joeri Kornejev
Jānis Krūmiņš
Goeram Minasjvili
Valdis Muižnieks
Cēzars Ozers
Aleksandr Petrov
Michail Semjonov
Vladimir Oegrechelidze
Maigonis Valdmanis
Albert Valtin
Gennadi Volnov
Viktor Zoebkov
mannen Zilver
Boksen Sergej Sivko vlieggewicht (m) Zilver
Joeri Radonjak weltergewicht (m) Zilver
Gewichtheffen Trofim Lomakin halfzwaargewicht (m) Zilver
Kanovaren Aleksandr Silajev C-1 1.000m (m) Zilver
Moderne vijfkamp Igor Novikov
Nikolaj Tatarinov
Hanno Selg
landenwedstrijd (m) Zilver
Roeien Aleksandr Berkoetov
Joeri Tjoekalov
dubbel-twee (m) Zilver
Antanas Bagdonavičius
Zigmas Joekna
Igor Roedakov
twee-met (m) Zilver
Schermen Joeri Sissikin floret (m) Zilver
Valentina Rastvorova floret (v) Zilver
Schietsport Makhmoed Oemarov 50m pistool (m) Zilver
Marat Nijazov geweer 3 posities (m) Zilver
Turnen Boris Sjachlin
Joeri Titov
Albert Azarjan
Vladimir Portnoi
Nikolai Miligoelo
Valeri Kerdemilidi
landenwedstrijd (m) Zilver
Boris Sjachlin ringen (m) Zilver
Joeri Titov vloer (m) Zilver
Sofia Moeratova individueel meerkamp (v) Zilver
sprong (v) Zilver
Larissa Latynina balk Zilver
brug met ongelijke liggers (v) Zilver
Polina Astachova vloer (v) Zilver
Waterpolo
Waterpolo mannen
Viktor Agejev
Givi Chikvanaia
Leri Gogoladze
Boris Gojchman
Yury Grigorovsky
Anatoly Kartashov
Vjatsjeslav Koerennoj
Petre Msjvenieradze
Vladimir Novikov
Yevgeny Saltsyn
Vladimir Semyonov
mannen Zilver
Waterpolo Vladimir Sinjavski vrije stijl lichtgewicht (m) Zilver
Georgi Sjirtladze vrije stijl middengewicht (m) Zilver
Zeilen Aleksandr Tsjoetsjelov finn klasse Zilver
Atletiek Semjon Rzjisjtsjin 3.000m steeplechase (m) Brons
Igor Ter-Ovanesjan verspringen (m) Brons
Vitold Krejer hink-stap-springen (m) Brons
Vassili Koesnezov tienkamp (m) Brons
Birutė Kaledienė speerwerpen (v) Brons
Boksen Boris Lagoetin halfmiddengewicht (m) Brons
Jevgeni Feofanov middengewicht (m) Brons
Roeien Igor Achremtsjik
Joeri Batsjoerov
Valentin Morkovkin
Anatoli Tarabrin
vier-zonder (m) Brons
Schermen Bruno Khabarov degen (m) Brons
Valentin Tsjernikov
Goeram Kostava
Arnold Tsjernoesjevitsj
Bruno Khabarov
Aleksandr Pavlovsky
degen team (m) Brons
Schietsport Aleksandr Zabelin 25m snelvuurpistool (m) Brons
Vassili Borissov geweer 3 posities (m) Brons
Sergej Kalinin trap (m) Brons
Schoonspringen Ninel Kroetova 10m platform (v) Brons
Turnen Joeri Titov individueel meerkamp (m) Brons
Boris Sjachlin rekstok (m) Brons
Vladimir Portnoi sprong (m) Brons
Polina Astakhova individueel meerkamp (v) Brons
Sofia Moeratova balk (v) Brons
Tamara Ljoechina vloer (v) Brons
brug ongelijke liggers (v) Brons
Larissa Latynina sprong (v) Brons
Wielersport Rotislav Vargasjkin 1km tijdrit (m) Brons
Vladimir Leonov
Boris Vassiljev
2000m tandem (m) Brons
Viktor Romanov
Arnold Belgardt
Leonid Koloembet
Stanislav Moskvin
ploegenachtervolging (m) Brons
Aleksej Petrov
Viktor Kapitonov
Jevgeni Klevtsov
Joeri Melikhov
ploegentijdrit (m) Brons
Worstelen Konstantin Vyroepajev Grieks-Romeins vedergewicht (m) Brons
Givi Kartozija Grieks-Romeins halfzwaargewicht (m) Brons
Vladimir Roebasjvili vrije stijl vedergewicht (m) Brons
Anatoli Alboel vrije stijl halfzwaargewicht (m) Brons
Savkoeds Dzarasov vrije stijl zwaargewicht (m) Brons

Resultaten en deelnemers per onderdeel

Boksen

Mannen vlieggewicht (– 51 kg)

  • Sergej Sivko → Zilver Zilver
    • Eerste ronde — bye
    • Tweede ronde — Versloeg Chung Shin-Cho (KOR), KO-1
    • Derde ronde — Versloeg Antoine Porcel (FRA), DSQ-3
    • Kwartfinale — Versloeg Manfred Homberg (FRG), 5:0
    • Halve finale — Versloeg Kiyoshi Tanabe (JPN), 4:1
    • Finale — Verloor van Gyula Török (HUN), 2:3

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Sovjet-Unie op de Olympische Zomerspelen 1960
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.