Sovjet-Unie op de Olympische Zomerspelen 1972 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Sovjet-Unie op de Olympische Zomerspelen 1972.

Sovjet-Unie op de Olympische Zomerspelen 1972

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Land Sovjet-Unie
IOC-landcode URS
Olympische Zomerspelen 1972 in München
Vlaggendrager Aleksandr Medved
Aantal deelnemers 373 (71 vrouwen)[1]
Aantal disciplines 20
Medailles
Rang: 1
goud
50
zilver
27
brons
22
totaal
99
Sovjet-Unie op de Zomerspelen
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
Sovjet-Unie op de Winterspelen
1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
Andere gerelateerde deelnames
Gezamenlijk team op de O.S. (1992)
Portaal 
 
Olympische Spelen

De Sovjet-Unie nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1972 in München, West-Duitsland. Met vijftig gouden medailles werd de eerste plaats in het medailleklassement op destijds aartsrivaal Verenigde Staten heroverd. De Amerikanen bleven steken op 33 keer goud.

Medaillewinnaars

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Valeri Borzov 100 meter (m) Goud
200 meter (m) Goud
Jüri Tarmak hoogspringen (m) Goud
Viktor Saneyev hink-stap-springen (m) Goud
Anatoli Bondartsjoek kogelslingeren (m) Goud
Nikolay Avilov tienkamp (m) Goud
Ljoedmila Bragina 1.500 meter (m) Goud
Nadezjda Tsjizjova kogelstoten (v) Goud
Faina Melnik discuswerpen (v) Goud
Basketbal mannen Goud
Boksen Boris Koeznetsov vedergewicht (m) Goud
Vjatsjeslav Lemesjev middengewicht (m) Goud
Gewichtheffen Moecharby Kirzjinov lichtgewicht (m) Goud
Jaan Talts zwaargewicht (m) Goud
Vasili Aleksejev super zwaargewicht (m) Goud
Judo Tsjota Tsottsjitsjvili halfzwaargewicht (m) Goud
Kanovaren Vladislavas Česiūnas
Joeri Lobanov
C-2 1.000m (m) Goud
Aleksandr Sjaparenko K-1 1.000m (m) Goud
Nikolai Gorbatsjov
Viktor Kratasjoek
K-2 1.000m (m) Goud
Joeri Filatov
Joeri Stetsenko
Vladimir Morozov
Valeri Didenko
K-4 1.000m kajak (m) Goud
Joelia Rjabtsjinskaja K-1 500m kajak (v) Goud
Ljoedmila Pinajeva-Chvedosjoek
Jekaterina Koerysjko
K-2 500m (v) Goud
Moderne vijfkamp Boris Onisjtsjenko
Pavel Lednjev
Vladimir Sjmelev
team (m) Goud
Paardensport Jelena Petoesjkova
Ivan Kizimov
Ivan Kalita
dressuur team Goud
Roeien Joeri Malisjev skiff (m) Goud
Aleksandr Timosjinin
Gennadi Korsjikov
dubbel-twee (m) Goud
Schermen Viktor Sidjak sabel (m) Goud
Galina Gorochova
Jelena Belova
Tatjana Samoesenko
Aleksandra Zabelina
Svetlana Tsjirkova
floret team (v) Goud
Schietsport Jakov Zjeleznjak lopend schijf 50 m Goud
Schoonspringen Vladimir Vasin 3m plank (m) Goud
Turnen Viktor Klimenko paardvoltige (m) Goud
Nikolaj Andrianov vloer (m) Goud
Ljoedmila Toerisjtsjeva
Olga Korboet
Tamara Lazakovitsj
Ljoebov Boerda
Elvira Saadi
Antonina Kosjel
landenwedstrijd (v) Goud
Ljoedmila Toerisjtsjeva meerkamp (v) Goud
Olga Korboet balk (v) Goud
vloer (v) Goud
Volleybal vrouwen Goud
Waterpolo mannen Goud
Wielersport Vladimir Semenets
Igor Zjelovalnikov
2000m tandem (m) Goud
Valeri Jardi
Gennadi Komnatov
Valeri Lichatsjov
Boris Sjoekov
100km ploegentijdrit (m) Goud
Worstelen Roestem Kazakov Grieks-Romeins bantamgewicht (m) Goud
Sjamil Khisamoetdinov Grieks-Romeins lichtgewicht (m) Goud
Valeri Rezantsev Grieks-Romeins lichtzwaargewicht (m) Goud
Anatoli Rosjtsjin Grieks-Romeins superzwaargewicht (m) Goud
Roman Dmitrijev vrije stijl lichtvlieggewicht (m) Goud
Zagalav Abdoelbekov vrije stijl vedergewicht (m) Goud
Levan Tediasjvili vrije stijl middengewicht (m) Goud
Ivan Jarygin vrije stijl zwaargewicht (m) Goud
Aleksandr Medved vrije stijl super zwaargewicht (m) Goud
Zeilen Vitali Dirdira
Valentin Mankin
tempest klasse Goud
Atletiek Jevgeni Arzjanov 800 meter (m) Zilver
Aleksandr Korneljoek
Vladimir Lovetski
Juris Silovs
Valeri Borzov
4x100m estafette (m) Zilver
Volodymyr Holoebnytsjy 20 km snelwandelen (m) Zilver
Venjamin Soldatenko 50 km snelwandelen (m) Zilver
Jānis Lūsis speerwerpen (m) Zilver
Leonid Litvinenko tienkamp (m) Zilver
Nijolė Sabaitė 800 meter (v) Zilver
Gewichtheffen Dito Sjanidze vedergewicht (m) Zilver
Judo Vitali Koeznezov open klasse (m) Zilver
Moderne vijfkamp Boris Onisjtsjenko individueel (m) Zilver
Paardensport Jelena Petoesjkova individueel dressuur Zilver
Schermen Vladimir Denissov
Anatoli Kotesjev
Leonid Romanov
Vasili Stankovitsj
Viktor Poetjatin
floret team (m) Zilver
Viktor Basjenov
Vladimir Naslimov
Viktor Sidjak
Edoeard Vinokoerov
Mark Rakita
sabel team (m) Zilver
Schietsport Jevgeni Petrov skeet Zilver
Boris Melnik vrij geweer 300 m drie houdingen Zilver
Turnen Nikolaj Andrianov
Mikhail Voronin
Viktor Klimenko
Edvard Mikhaeljan
Aleksandr Malejev
Vladimir Sjtsjoekin
landenwedstrijd (m) Zilver
Mikhail Voronin ringen (m) Zilver
Viktor Klimenko sprong (m) Zilver
Olga Korboet brug met ongelijke liggers (v) Zilver
Tamara Lazakovitsj balk (v) Zilver
Ljoedmila Toerisjtsjeva vloer (v) Zilver
Worstelen Anatoli Nazarenko Grieks-Romeins middengewicht (m) Zilver
Nikolai Jakovenko Grieks-Romeins zwaargewicht (m) Zilver
Arsen Alakhverdijev vrije stijl vlieggewicht (m) Zilver
Gennadi Strakhov vrije stijl halfzwaargewicht (m) Zilver
Zwemmen Vladimir Boere
Viktor Mazanov
Viktor Aboimov
Igor Grivennikov
4x100m vrije stijl (m) Zilver
Galina Prozoemensjtsjikova 100 meter schoolslag (v) Zilver
Atletiek Vasili Sjmelevski kogelslingeren (m) Brons
Boogschieten Emma Gaptsjenko individueel (v) Brons
Gewichtheffen Gennadi Tsjetin bantamgewicht (m) Brons
Judo Anatoli Novikov half middengewicht (m) Brons
Givi Onatsjvili zwaargewicht (m) Brons
Moderne vijfkamp Pavel Lednjev individueel (m) Brons
Schermen Viktor Modsalevski
Sergej Paramonov
Igor Valetov
Georgi Zažitski
Grigori Kriss
degen team (m) Brons
Vladimir Naslimov sabel (m) Brons
Galina Gorochova floret (v) Brons
Schietsport Viktor Torsjin snelvuurpistool 25 m Brons
Turnen Nikolaj Andrianov sprong (m) Brons
Tamara Lazakovitsj meerkamp (v) Brons
vloer (v) Brons
Ljoedmila Toerisjtsjeva sprong (v) Brons
Voetbal vrouwen Brons
Volleybal mannen Brons
Wielersport Omar Pkhakadze sprint (m) Brons
Worstelen Roeslan Asjoeralijev vrije stijl lichtgewicht (m) Brons
Zeilen Viktor Potapov finn klasse Brons
Zwemmen Vladimir Boere 100 meter vrije slag (m) Brons
Igor Grivennikov
Viktor Mazanov
Georgi Koelikov
Vladimir Boere
4x200m vrije stijl (m) Brons
Galina Prozoemensjtsjikova 200 meter schoolslag (v) Brons

Deelnemers en resultaten per onderdeel

Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Vrouwen, individueel:

  • Emma Gaptchenko - 2403 punten (→ Brons Brons)
  • Keto Losaberidze - 2402 punten (→ 4e plaats)
  • Alla Peounova - 2364 punten (→ 8e plaats)

Mannen, individueel:

  • Victor Sidorouk - 2427 punten (→ 7e plaats)
  • Mikhail Peounov 2397 punten (→ 12e plaats)
  • Mati Vaikiarv - 2363 punten (→ 24e plaats)

Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen, 100 meter

  • Vladimir Atamas
    • Eerste serie - 10.51s (→ ging niet verder)

Mannen, 800 meter

  • Yevgeny Arzhanov → Zilver Zilver
    • Serie - 1:48.3
    • Halve finale - 1:46.3
    • Finale - 1:45.9
  • Ivan Ivanov
    • Serie - 1:51.0
    • Halve finale - 1:49.6 (→ ging niet verder)
  • Yevgeni Volkov
    • Serie - 1:48.6
    • Halve finale - 1:50.1 (→ ging niet verder)

Mannen, 1.500 meter

  • Vladimir Panteley
    • Serie - 3:42.3
    • Halve finale - 3:41.6
    • Finale - 3:40.2 (→ 8e plaats)
  • Yevgeny Arzhanov
    • Serie - Niet gestart (→ ging niet verder)
  • Ivan Ivanov
    • Serie - 3:42.3 (→ ging niet verder)

Mannen, 5.000 meter

  • Nikola Puklakov
    • Serie - 13:57.6 (→ ging niet verder)
  • Vladimir Afonin
    • Serie - 14:08.6 (→ ging niet verder)

Mannen 4x100m estafette

  • Alexandr Kornelyuk, Vladimir Lovetsky, Yuri Silov en Valeri Borzov
    • Serie - 39.15s
    • Halve finale - 39.00s
    • Finale - 38.50s (→ Zilver Zilver)

Mannen, hoogspringen

  • Yevgeny Arzhanov
    • Kwalificatieronde - 2.15m
    • Finale - 2.23m (→ Goud Goud)
  • Rustam Akhmetov
    • Kwalificatieronde - 2.15m
    • Finale - 2.15m (→ 8e plaats)
  • Kestusis Shapka
    • Kwalificatieronde - 2.15m
    • Finale - 2.15m (→ 12e plaats)

Basketbal

Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannentoernooi

  • Voorronde (Groep B)
    • Versloeg Senegal (94-52)
    • Versloeg West-Duitsland (87-63)
    • Versloeg Italië (79-66)
    • Versloeg Polen (94-64)
    • Versloeg Puerto Rico (100-87)
    • Versloeg Filipijnen (111-80)
    • Versloeg Joegoslavië (74-67)
  • Halve finale
    • Versloeg Cuba (67-60)
  • Finale
    • Versloeg Verenigde Staten (51-50) → Goud Goud

Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen lichtmiddengewicht (- 71 kg)

  • Valeri Tregubov
    • Eerste ronde - bye
    • Tweede ronde - versloeg Reggie Jones (
       USA), 3:2
    • Derde ronde - verloor van Alan Minter (
       GBR), 0:5

Mannen zwaargewicht (+ 81 kg)

  • Yuri Nesterov
    • Eerste ronde - verloor van Duane Bobick (
       USA), 0:5

Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen 3m plank

  • Vladimir Vasin - 594.09 punten (goud)
  • Viacheslav Strahov - 556.20 punten (6e plaats)
  • Vladimir Kapirulin - 329.46 punten (18e plaats)

Mannen 10m platform

  • David Ambarzumian - 463.56 punten (5e plaats)
  • Vladimir Kapirullin - 459.21 punten (7e plaats)
  • Aleksander Gendrikson - 431.04 punten (12e plaats)

Vrouwen 3m plank

  • Natalia Kusnecova - 258.45 punten (14e plaats)
  • Tatjana Shtyreva - 252.42 punten (16e plaats)
  • Tamara Safonova - 252.09 punten (17e plaats)

Vrouwen 10m platform

  • Alla Seiina - 314.76 punten (10e plaats)
  • Natalia Kuznecova - 184.02 punten (13e plaats)
  • Tatjana Shtyreva - 177.33 punten (19e plaats)

Handbal

Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen teamwedstrijd

Mannentoernooi:

  • Sovjet-Unie - 5e plaats (3-1-2)

Spelers

  • Nikolai Semenov
  • Mikhail Ischenko
  • Alexander Panov
  • Vladimir Maksimov
  • Valentin Kulev
  • Vasili Ilyin
  • Anatoli Shevchenko
  • Yuri Klimov
  • Mikhail Luzenko
  • Alexander Resanov
  • Valeri Gassi
  • Albert Oganesov
  • Yan Vilson
  • Yuri Lagutin
  • Ivan Usaty

Moderne vijfkamp

Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen, individueel

  • Boris Onisjtsjenko - 5335 punten (→ Zilver Zilver)
  • Pavel Lednjev - 5328 punten (→ Brons Brons)
  • Vladimir Sjmelev - 5302 punten (→ 5e plaats)

Mannentoernooi

  • Onisjtsjenko, Lednjev en Sjmelev - 15968 punten (→ Goud Goud)

Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen, skiff

  • Yuri Malishev
    • Serie - 7:42.67
    • Halve finale - 8:13.49
    • Finale - 7:10.12 (→ Goud Goud)

Mannen twee-met-stuurman

  • Vladimir Eshinov, Nikolay Ivanov en Yuri Lorenson
    • Serie - 7:43.84
    • Halve finale - 8:07.34
    • Finale - 7:24.44 (→ 5e plaats)

Volleybal

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannentoernooi

  • Voorronde (Groep A)
    • Versloeg Tunesië (3-0)
    • Versloeg Zuid-Korea (3-0)
    • Versloeg Bulgarije (3-1)
    • Versloeg Tsjecho-Slowakije (3-0)
    • Versloeg Polen (3-2)
  • Halve finale
    • Verloor van Oost-Duitsland (1-3)
  • Om de derde plaats
    • Versloeg Bulgarije (3-0) → Brons Brons
  • Spelers
    • Viktor Borsch
    • Vyacheslav Domany
    • Vladimir Patkyn
    • Leonid Zayko
    • Yuri Starunsky
    • Alex Saprikyne
    • Vladimir Kondra
    • Elim Chulak
    • Vladimir Poutyatov
    • Valery Kravchenko
    • Yevgeny Lapinsky
    • Yuri Poyarkov

Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Wegwedstrijden

Mannen individuele wegwedstrijd

  • Valeri Lichatsjov - 34e plaats
  • Anatoly Starkov - 35e plaats
  • Valeri Jardi - niet gefinisht (→ niet geklasseerd)
  • Ivan Trifonov - niet gefinisht (→ niet geklasseerd)

Baanwedstrijden

Mannen 1.000m tijdrit

  • Eduard Rapp
    • Finale - 1:07.73 (→ 8e plaats)

Mannen tandem

Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen, 100 meter vrije slag

  • Vladimir Bure
    • Serie - 52.87s
    • Halve finale - 52.60s
    • Finale - 51.77s (→ Brons Brons)
  • Igor Grivennikov
    • Serie - 53.64s
    • Halve finale - 53.55s
    • Finale - 52.44s (→ 6e plaats)
  • Georgi Kulikov
    • Serie - 53.78s
    • Halve finale - 53.68s (→ ging niet verder)

Mannen, 200 meter vrije slag

  • Vladimir Bure
    • Serie - 1:56.15
    • Finale - 1:57.24 (→ 7e plaats)
  • Viktor Mazanov
    • Serie - 1:57.92 (→ ging niet verder)
  • Georgi Kulikov
    • Serie - 1:57.04 (→ ging niet verder)

Mannen, 4x100 meter vrije slag

  • Vladimir Bure, Viktor Mazanov, Viktor Aboimov en Georgy Kulikov
    • Serie - 3:32.72
  • Vladimir Bure, Viktor Mazanov, Viktor Aboimov en Igor Grivennikov
    • Finale - 3:29.72 (→ Zilver Zilver)

Mannen 4x200m vrije stijl estafette

  • Viktor Aboimov, Alexsandr Samsonov, Viktor Mazanov en Georgi Kulikov
    • Serie - 7:51.44
  • Igor Grivennikov, Viktor Mazanov, Georgi Kulikov en Vladimir Bure
    • Finale - 7:45.76 (→ Brons Brons)
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Sovjet-Unie op de Olympische Zomerspelen 1972
Listen to this article