For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Sovjet-Unie op de Olympische Zomerspelen 1976.

Sovjet-Unie op de Olympische Zomerspelen 1976

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Sovjet-Unie op de Olympische Spelen
Sovjet-Unie op de Olympische Zomerspelen 1976
Land Sovjet-Unie
IOC-landcode URS
Olympische Zomerspelen 1976 in Montreal
Vlaggendrager Vasili Aleksejev
Aantal deelnemers 410
Aantal disciplines 22
Medailles
Rang: 1
goud
49
zilver
41
brons
35
totaal
125
Sovjet-Unie op de Zomerspelen
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
Sovjet-Unie op de Winterspelen
1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
Andere gerelateerde deelnames
Olympische vlag
Gezamenlijk team op de O.S. (1992)
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

De Sovjet-Unie nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1976 in Montreal, Canada. Met een recordaantal van 125 medailles werd voor de tweede achtereenvolgende keer het medailleklassement gewonnen. Ten opzichte van de vorige editie werd een gouden medaille minder gewonnen.

Medaillewinnaars

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Viktor Sanjejev hink-stap-springen (m) Goud
Joeri Sedych kogelslingeren (m) Goud
Tatjana Kazankina 800m (v) Goud
1500m (v) Goud
Basketbal
Basketbal vrouwen
Angelė Rupšienė
Tetjana Zacharova
Raisa Koervjakova
Olga Barisjeva
Tatjana Ovetsjkina
Nadezjda Sjoevajeva
Uļjana Semjonova
Nadezjda Zacharova
Nelli Ferjabnikova
Olga Soecharnova
Tamāra Dauniene
Natalja Klimova
vrouwen Goud
Gewichtheffen Aleksandr Voronin vlieggewicht (m) Goud
Nikolai Kolesnikov vedergewicht (m) Goud
Petro Korol lichtgewicht (m) Goud
Valery Sjary lichtzwaargewicht (m) Goud
David Rigert halfzwaargewicht (m) Goud
Joeri Zaitsev zwaargewicht (m) Goud
Vasili Aleksejev superzwaargewicht (m) Goud
Handbal
Handbal mannen
Aleksandr Anpilogov
Yevgeni Chernyshov
Anatoli Fedyukin
Valeri Gassy
Vasily Ilyin
Mykhaylo Ishchenko
Yuri Kidyaev
Yury Klimov
Vladimir Kravtsov
Serhiy Kushniryuk
Yuriy Lahutyn
Vladimir Maksimov
Oleksandr Rezanov
Mykola Tomyn
mannen Goud
Handbal vrouwen
Ljoedmila Poradnyk
Aldona Česaitytė
Tetyana Hlushchenko
Larysa Karlova
Tetyana Kocherhina
Mariya Litoshenko
Nina Lobova
Lyubov Odynokova
Lyudmyla Panchuk
Rafiga Shabanova
Lyudmila Shubina
Zinaida Turchyna
Nataliya Tymoshkina
Halyna Zacharova
vrouwen Goud
Judo Vladimir Nevzorov half-middengewicht (m) Goud
Serhei Novikov zwaargewicht (m) Goud
Kanovaren Aleksandr Rogov C-1 500m (m) Goud
Sergej Petrenko
Aleksandr Vinogradov
C-2 500m (m) Goud
Sergej Petrenko
Aleksandr Vinogradov
C-2 1.000m (m) Goud
Sergej Nagorny
Vladimir Romanovski
K-2 1.000m (m) Goud
Sergej Tsjoechrai
Aleksandr Degtjarev
Joeri Filatov
Vladimir Morozov
K-4 1.000m (m) Goud
Nina Gopova
Galina Kreft
K-2 500 (v) Goud
Roeien Vladimir Jesjinov
Nikolai Ivanov
Michail Koeznetsov
Aleksandr Klepikov
Aleksandr Loekjanov
vier-met-stuurman (m) Goud
Schermen Viktor Krovopoeskov sabel (m) Goud
Viktor Krovopoeskov
Edoeard Vinokoerov
Viktor Sidjak
Vladimir Naslimov
Michail Boertsev
sabel team (m) Goud
Jelena Belova
Olga Knjazeva
Valentina Sidorova
Nailia Giljazova
Valentina Nikonova
floret team (v) Goud
Schietsport Aleksandr Gazov lopend schijf 50 m Goud
Schoonspringen Jelena Vajtsechovskaja 10m platform (v) Goud
Turnen Nikolaj Andrianov individuele meerkamp (m) Goud
ringen (m) Goud
sprong (m) Goud
vloer (m) Goud
Nelli Kim
Ljoedmila Toerisjtsjeva
Olga Korboet
Elvira Saadi
Maria Filatova
Svetlana Grozdova
landenwedstrijd (v) Goud
Nelli Kim sprong (v) Goud
vloer (v) Goud
Wielersport Anatoli Tsjoekanov
Valeri Tsjaplygin
Vladimir Kaminski
Aavo Pikkuus
100 km ploegentijdrit (m) Goud
Worstelen Aleksej Sjoemakov Grieks-Romeins lichtvlieggewicht (m) Goud
Vitali Konstantinov Grieks-Romeins vlieggewicht (m) Goud
Soeren Nalbandjan Grieks-Romeins lichtgewicht (m) Goud
Anatoli Bykov Grieks-Romeins weltergewicht (m) Goud
Valeri Rezantsev Grieks-Romeins lichtzwaargewicht (m) Goud
Nikolai Balbosjin Grieks-Romeins zwaargewicht (m) Goud
Aleksandr Koltsjinski Grieks-Romeins superzwaargewicht (m) Goud
Vladimir Joemin vrije stijl bantamgewicht (m) Goud
Pavel Pinigin vrije stijl lichtgewicht (m) Goud
Levan Tediasjvili vrije stijl lichtzwaargewicht (m) Goud
Ivan Jarygin vrije stijl zwaargewicht (m) Goud
Soslan Andijev vrije stijl superzwaargewicht (m) Goud
Zwemmen Marina Kosjevaja 200m schoolslag (v) Goud
Atletiek Jevgeni Mironov kogelstoten (m) Zilver
Aleksej Spiridonov kogelslingeren (m) Zilver
Tatyana Anisimova 100m horden (v) Zilver
Nadezjda Tsjizjova kogelstoten (v) Zilver
Boogschieten Roefat Riskijev middengewicht (m) Zilver
Boogschieten Valentyna Kovpan individueel (v) Zilver
Gewichtheffen Vartan Militosjan middengewicht (m) Zilver
Judo Valeri Dvoinikov middengewicht (m) Zilver
Ramas Sjarsjiladse half-zwaargewicht (m) Zilver
Kanovaren Vasili Joertsjenko C-1 1.000m (m) Zilver
Sergej Nagorny
Vladimir Romanovski
K-2 500m (m) Zilver
Tatjana Korsjoenova K-1 500m (m) Zilver
Moderne vijfkamp Pavel Lednjev individueel (m) Zilver
Roeien Dmitri Bechterev
Joeri Sjoerkalov
Joeri Lorentson
twee-met-stuurman (m) Zilver
Vytautas Butkus
Jevgeni Doelejev
Joeri Jakimov
Aivars Lazdenieks
dubbel-vier (m) Zilver
Anna Kondrasjina
Mira Brjoenina
Larissa Aleksandrova
Galina Jermolajeva
Nadezjda Tsjernysjova
dubbel-vier-met-stuurvrouw (v) Zilver
Ljoebov Talalajeva
Nadezjda Rosjtsjina
Klavdija Kozenkova
Jelena Zoebko
Olga Kolkova
Nelli Tarakanova
Nadija Rozgon
Olga Goezenko
Olga Poegovskaja
acht (v) Zilver
Schermen Aleksandr Romankov floret (m) Zilver
Vladimir Naslimov sabel (m) Zilver
Schietsport Aleksandr Kedyarov lopend schijf 50 m Zilver
Turnen Nikolaj Andrianov
Vladimir Markelov
Aleksandr Dityatin
Gennadi Kryssin
Vladimir Martsjenko
Vladimir Tikhonov
landenwedstrijd (m) Zilver
Nikolaj Andrianov brug (m) Zilver
Aleksandr Dityatin ringen (m) Zilver
Vladimir Martsjenko vloer (m) Zilver
Nelli Kim individuele meerkamp (m) Zilver
Olga Korboet balk (v) Zilver
Ljoedmila Toerisjtsjeva sprong (v) Zilver
vloer (v) Zilver
Volleybal
Volleybal mannen
Yefim Chulak
Vladimir Kondra
Yuri Starunsky
Vladimir Chernyshov
Vladimir Dorokhov
Aleksandr Ermilov
Oleh Molyboha
Anatoliy Polishchuk
Aleksandr Savin
Pāvels Seļivanovs
Vladimir Ulanov
Vjatsjeslav Zajtsev
mannen Zilver
Volleybal vrouwen
Inna Ryskal
Nina Smoleeva
Larisa Bergen
Liudmila Chernyshova
Olga Kozakova
Natalya Kushnir
Nina Muradyan
Liliya Osadchaya
Anna Rostova
Lyubov Rudovskaya
Lyudmila Shchetinina
Zoya Yusova
vrouwen Zilver
Wielersport Viktor Sokolov
Vladimir Ossokin
Aleksandr Perov
Vitali Petrakov
ploegenachtervolging (m) Zilver
Worstelen Nelson Davidjan Grieks-Romeins vedergewicht (m) Zilver
Vladimir Tsjeboksarov Grieks-Romeins middengewicht (m) Zilver
Roman Dmitrijev vrije stijl lichtvlieggewicht (m) Zilver
Aleksandr Ivanov vrije stijl vlieggewicht (m) Zilver
Viktor Novozjilov vrije stijl middengewicht (m) Zilver
Zeilen Andrej Balaschov finn Zilver
Vladislav Akimenko
Valentin Mankin
tempest Zilver
Zwemmen Vladimir Raskatov
Andrei Bogdanov
Sergej Kopljakov
Andrej Krylov
4x200m vrije stijl (m) Zilver
Ljoebov Roesanova 100m schoolslag (v) Zilver
Marina Joertsjenja 200m schoolslag (v) Zilver
Atletiek Valeri Borzov 100m (m) Brons
Jevgeni Gavrilenko 400m horden (m) Brons
Aleksandr Aksinin
Nikolai Kolesnikov
Juris Silovs
Valeri Borzov
4x100m estafette (m) Brons
Aleksandr Barysjnikov kogelstoten (m) Brons
Anatoli Bondartsjoek kogelslingeren (m) Brons
Nikolay Avilov tienkamp (m) Brons
Natalja Lebedjeva 100m horden (v) Brons
Tatjana Prorotsjenko
Ljoedmila Maslakova
Nadeshda Besfamilnaja
Vera Anisimova
4x100m estafette (v) Brons
Inta Klimoviča
Ljoedmila Aksenova
Natalja Sokolova
Nadezjda Iljina
4x400m estafette (v) Brons
Lidija Alfejeva verspringen (v) Brons
Basketbal
Basketbal mannen
Vladimir Arzamaskov
Oleksandr Salnikov
Valeri Miloserdov
Alzjan Zjarmoechamedov
Andrej Makejev
Ivan Edesjko
Sergej Belov
Vladimir Tkatsjenko
Anatoli Mysjkin
Michail Korkija
Aleksandr Belov
Vladimir Zjigili
mannen Brons
Boksen David Torosjan vlieggewicht (m) Brons
Viktor Rybakov bantamgewicht (m) Brons
Vassili Solomin lichtgewicht (m) Brons
Viktor Savtsjenko lichtmiddengewicht (m) Brons
Boogschieten Zebiniso Roestamova vrouwen Brons
Judo Tsjota Tsottsjitsjvili open categorie (m) Brons
Roeien Raul Arnemann
Nikolai Koeznetsov
Valeri Dolinin
Anoesjavan Gasan-Dzjalalov
vier-zonder (m) Brons
Jelena Antonova skiff (v) Brons
Leonora Kaminskaitė
Genovaitė Ramoškienė
dubbel-twee (v) Brons
Ginka Gjoerova
Mariika Modeva
Liliane Vasseva
Reni Jordanova
Kapka Georgijeva
vier-met Brons
Schermen Viktor Sidjak sabel (m) Brons
Jelena Belova floret (v) Brons
Schietsport Gennadi Loesjtsjikov kleinkalibergeweer 50 m liggend Brons
Schietsport Aleksandr Kosenkov 3m plank (m) Brons
Vladimir Alejnik 10m platform (m) Brons
Turnen Nikolaj Andrianov paardvoltige (m) Brons
Ljoedmila Toerisjtsjeva individuele meerkamp (v) Brons
Voetbal
Voetbal mannen
Oleh Blochin
Viktor Kolotov
Vladimir Onisjtsjenko
Vladimir Astapovsky
Leonid Boerjak
Michajlo Fomenko
Vladimir Fjodorov
Anatoly Konkov
Viktor Matvijenko
Aleksandr Minayev
Leonid Nazarenko
Stefan Resjko
Vladimir Trosjkin
Vladimir Veremeev
Viktor Zvjagintsev
mannen Brons
Worstelen Farhat Moestafin Grieks-Romeins bantamgewicht (m) Brons
Zwemmen Vladimir Raskatov 400m vrije stijl (m) Brons
Arvidas Juozaitis 100 m schoolslag (m) Brons
Andrei Smirnov 400m individueel wisselslag (m) Brons
Marina Kosjevaja 100m schoolslag (v) Brons
Ljoebov Roesanova 200m schoolslag (v) Brons

Deelnemers en resultaten per onderdeel

Athletics pictogram.svg
Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen, 800 meter

  • Viktor Anohin
    • Serie - 1:46.81 (→ ging niet verder)

Mannen, 4x100 meter estafette

  • Alexander Aksinin, Nikolay Kolesnikov, Yuriy Silov en Valeri Borzov
    • Serie - 39.98
    • Halve finale - 39.36
    • Finale - 38.78s (→ Brons Brons)

Mannen, 4x400 meter estafette

  • Dmitriy Stukalov, Vladimir Ponomaryov, Viktor Anohin en Evgeniy Gavrilenko
    • Serie - 3:07.72 (→ ging niet verder)

Mannen, marathon

  • Leonid Moseyev - 2:13:22 (→ 7e plaats)
  • Alexander Gotskiy - 2:15:34 (→ 9e plaats)
  • Yuriy Velikorodnyh - 2:19:45 (→ 24e plaats)

Mannen, 400m horden

  • Yevgeniy Gavrilenko
    • Serie - 50.93s
    • Halve finale - 49.73s
    • Finale - 49.45s (→ Brons Brons)
  • Dmitriy Stukalov
    • Serie - 50.78s
    • Halve finale - 50.47s (→ ging niet verder)

Mannen, verspringen

  • Valeriy Podlujnyi
    • Kwalificatie - 7.90m
    • Finale - 7.88m (→ 7e plaats)
  • Aleksey Pereverzev
    • Kwalificatie - 7.78m
    • Finale - 7.66m (→ 10e plaats)
  • Tynu Lepik
    • Kwalificatie - 7.49m (→ ging niet verder)

Mannen, hoogspringen

  • Sergey Budalov
    • Kwalificatie - 2.16m
    • Finale - 2.21m (→ 4e plaats)
  • Sergey Senyukov
    • Kwalificatie - 2.16m
    • Finale - 2.18m (→ 5e plaats)

Mannen, discuswerpen

  • Nikolay Vikhor
    • Kwalificatie - 57.50m (→ ging niet verder, 21e plaats)

Mannen 20 km snelwandelen

  • Vladimir Golubnichiy - 1:29:24 (→ 7e plaats)
  • Oto Barch - 1:31:12 (→ 13e plaats)
  • Viktor Semenov - 1:31:59 (→ 15e plaats)

Vrouwen, kogelstoten

  • Nadezjda Tsjizjova
    • Finale - 20.96 m (→ Zilver Zilver)
  • Svetlana Krachevskaya
    • Finale - 18.36 m (→ 9e plaats)
  • Faina Melnyk
    • Finale - 18.07 m (→ 10e plaats)

Basketball pictogram.svg
Basketbal

Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannentoernooi

Vrouwentoernooi

Boxing pictogram.svg
Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen, tot 48 kg

  • Aleksandr Tkachenko
    1. Eerste ronde - versloeg Eleoncio Mercedes (DOM), RSC-1
    2. Tweede ronde - verloor van Payao Pooltarat (THA), 2:3

Mannen, tot 51 kg

  • David Torosyan
    1. Eerste ronde - bye
    2. Tweede ronde - versloeg Hassen Sheriff (ETH), opgave
    3. Derde ronde - versloeg Giovanni Camputaro (ITA), RSC-2
    4. Kwartfinale - versloeg Ung Jo-Jong (PRK), 5:0
    5. Halve finale - verloor van Ramón Duvalón (CUB), DSQ-2 → Brons Brons

Archery pictogram.svg
Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Vrouwen, individueel:

  • Valentina Kovpan - 2460 punten (→ Zilver Zilver)
  • Zebiniso Rustamova - 2407 punten (→ Brons Brons)

Mannen, individueel:

  • Vladimir Chendarov - 2467 punten (→ 5e plaats)

Cycling pictogram.svg
Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen individuele wegwedstrijd

  • Nikolay Gorelov - 4:47:23 (→ 5e plaats)
  • Aleksandr Averin - 4:49:01 (→ 17e plaats)
  • Valery Chaplygin - 4:49:01 (→ 39e plaats)
  • Aavo Pikkuus - 4:54:49 (→ 44e plaats)

Mannen 1.000m tijdrit

  • Eduard Rapp - DSQ (→ 30e plaats)

Mannen 1.000m sprint (scratch)

  • Sergey Kravtsov - 7e plaats

Mannen 4.000m individuele achtervolging

  • Vladimir Osokin - 4e plaats

Volleyball pictogram.svg
Volleybal

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannentoernooi

  • Voorronde (Groep B)
    • Versloeg Italië (3-0)
    • Versloeg Brazilië (3-0)
    • Versloeg Japan (3-0)
  • Halve finale
    • Versloeg Cuba (3-0)
  • Finale
    • Verloor van Polen (2-3) → Zilver Zilver
  • Spelers
    • Anatoly Polyshuk
    • Vjatsjeslav Zajtsev
    • Efim Chulak
    • Vladimir Dorohov
    • Aleksandr Ermilov
    • Pavel Selivanov
    • Oleg Moliboga
    • Vladimir Kondra
    • Yuri Starunski
    • Vladimir Chernyshev
    • Vladimir Ulanov
    • Aleksandr Savin
    • Joeri Tsjesnokov
  • Hoofdcoach: Yuri Chesnokov

Vrouwentoernooi

  • Voorronde (Groep B)
    • Versloeg Zuid-Korea (3-1)
    • Versloeg Cuba (3-1)
    • Versloeg Oost-Duitsland (3-2)
  • Halve finale
    • Versloeg Hongarije (3-0)
  • Finale
    • Verloor van Japan (0-3) → Zilver Zilver
  • Spelers
    • Anna Rostova
    • Lyudmila Shetinina
    • Lilia Osadchaya
    • Natalya Kushnyr
    • Olga Kozakova
    • Nina Smoleeva
    • Ljubov Rudovskaya
    • Larissa Bergen
    • Inna Ryskal
    • Lyudmila Chernysheva
    • Zoya Ilusova
    • Nina Muradyan
  • Hoofdcoach: Givi Ahvlediani

Water polo pictogram.svg
Waterpolo

Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannentoernooi

  • Spelers
    • Aleksey Barkalov
    • Aleksandr Dolgushin
    • Aleksandr Dreval
    • Aleksandr Kabanov
    • Aleksandr Zakharov
    • Anatoly Klebanov
    • Nikolay Melnikov
    • Nugzar Mshvenyeradze
    • Sergey Kotenko
    • Vitaly Romanchuk
    • Vladimir Iselidze

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Sovjet-Unie op de Olympische Zomerspelen 1976
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.