For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Sovjet-Unie op de Olympische Zomerspelen 1988.

Sovjet-Unie op de Olympische Zomerspelen 1988

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Sovjet-Unie op de Olympische Zomerspelen 1988
Land Sovjet-Unie
IOC-landcode URS
Olympische Zomerspelen 1988 in Seoel
Vlaggendrager Alexander Karelin
Aantal deelnemers 481
Aantal disciplines 27
Medailles
Rang: 1
goud
55
zilver
31
brons
46
totaal
132
Sovjet-Unie op de Zomerspelen
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
Sovjet-Unie op de Winterspelen
1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
Andere gerelateerde deelnames
Olympische vlag
Gezamenlijk team op de O.S. (1992)
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

De Sovjet-Unie nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1988 in Seoel, Zuid-Korea. Met een recordaantal van 132 medailles werd voor de vierde keer het medailleklassement gewonnen.

Medaillewinnaars

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Viktor Bryzgin
Vladimir Krylov
Vladimir Moeravjov
Vitali Savin
4 × 100 m (m) Goud
Vjatsjeslav Ivanenko 50 km snelwandelen (m) Goud
Gennadi Avdejenko hoogspringen (m) Goud
Sergej Boebka polsstokhoogspringen (m) Goud
Sergej Litvinov kogelslingeren (m) Goud
Olga Bryzgina 400 m (v) Goud
Tatjana Samolenko 3000 m (v) Goud
Olga Bondarenko 10.000 m (v) Goud
Tatjana Ledovskaja
Olga Nazarova
Maria Pinigina
Olga Bryzgina
4 × 400 m (v) Goud
Natalja Lisovskaja kogelstoten (v) Goud
Basketbal
Basketbal mannen
Oleksandr Volkov
Tiit Sokk
Sergej Tarakanov
Šarūnas Marčiulionis
Igors Miglinieks
Valeri Tichonenko
Rimas Kurtinaitis
Arvydas Sabonis
Viktor Pankrasjkin
Valdemaras Chomičius
Oleksandr Belostenny
Valeri Goborov
mannen Goud
Boksen Vjatsjeslav Janovski halfweltergewicht (m) Goud
Gewichtheffen Oksen Mirzojan bantamgewicht (m) Goud
Israil Arsamakov lichtzwaargewicht (m) Goud
Anatoli Khrapaty middenzwaargewicht (m) Goud
Pavel Koeznetsov zwaargewicht I (m) Goud
Yuri Zakharevich zwaargewicht II (m) Goud
Aleksandr Koerlovitsj superzwaargewicht (m) Goud
Gymnastiek Vladimir Artemov
Valery Ljoekin
Dmitri Bilozertsjev
Sergei Charkow
Vladimir Gogoladze
Vladimir Novikov
landenwedstrijd (m) Goud
Vladimir Artemov meerkamp (m) Goud
brug (m) Goud
rekstok (m) Goud
Sergei Charkow vloer (m) Goud
Dmitri Bilozertsjev paard voltige (m) Goud
ringen (m) Goud
Valery Ljoekin rekstok (m) Goud
Jelena Sjoesjoenova
Svetlana Boginskaja
Natalja Lasjtsjenova
Svetlana Baitova
Jelena Sjevtsjenko
Olga Strazjeva
landenwedstrijd (v) Goud
Jelena Sjoesjoenova meerkamp (v) Goud
Svetlana Boginskaya sprong (v) Goud
Marina Lobatsj ritmische gymnastiek (v) Goud
Handbal
Handbal mannen
Aleksandr Karshakevich
Voldemaras Novickis
Vyacheslav Atavin
Igor Chumak
Valery Gopin
Andrey Lavrov
Yuri Nesterov
Aleksandr Rymanov
Konstantin Sharovarov
Yuri Shevtsov
Georgi Sviridenko
Aleksandr Tuchkin
Andrey Tyumentsev
Mikhail Vasilev
mannen Goud
Kanovaren Ivans Klementjevs C-1 1000 m (m) Goud
Viktor Reneiski
Nicolae Juravschi
C-2 500 m (m) Goud
C-2 1000 m (m) Goud
Schermen Vladimir Aptsiaoeri
Anvar Ibragimov
Boris Koretsky
Ilgar Mamedov
Aleksandr Romankov
floret team (m) Goud
Schietsport Afanasijs Kuzmins snelvuurpistool 25 m (m) Goud
Irina Sjilova luchtgeweer 10 m (v) Goud
Nino Saloekvadze sportpistool 25 m (v) Goud
Dmitri Monakov trap (g) Goud
Voetbal
Voetbal mannen
Aleksandr Borodjoek
Oleksiy Cherednyk
Igor Dobrovolski
Sergei Fokin
Sergei Gorlukovich
Arvydas Janonis
Evgeni Jarovenko
Gela Ketashvili
Dmitri Charine
Jevgeni Koeznetsov
Viktor Losev
Vladimir Liuty
Oleksij Mychajlytsjenko
Arminas Narbekovas
Igor Ponomaryov
Yuri Savichev
Igor Sklyarov
Vladimir Tatarchuk
mannen Goud
Volleybal
Volleybal vrouwen
Svetlana Koritova
Tatyana Krainova
Olga Krivosheeva
Marina Kumysh
Marina Nikoulina
Valentina Ogienko
Elena Ovchinnikova
Irina Perkhomchuk
Olga Shkurnova
Tatyana Sidorenko
Irina Smirnova
Elena Volkova
vrouwen Goud
Wielersport Aleksandr Kiritsjenko 1000 m tijdrit (m) Goud
Gintautas Oemaras 4000 m achtervolging (m) Goud
Vjatsjeslav Jekimov
Artūras Kasputis
Dmitri Neljoebin
Gintautas Oemaras
4000 m ploegenachtervolging (m) Goud
Erika Salumäe sprint (v) Goud
Worstelen Kamandar Madzjidov Grieks-Romeins vedergewicht (m) Goud
Levon Julfalakyan Grieks-Romeins lichtgewicht (m) Goud
Mikhail Mamiasjvili Grieks-Romeins middengewicht (m) Goud
Alexander Karelin Grieks-Romeins superzwaargewicht (m) Goud
Sergej Beloglazov Vrije stijl bantamgewicht (m) Goud
Arsen Fadzajev Vrije stijl lichtgewicht (m) Goud
Makharbek Khadartsev Vrije stijl halfzwaargewicht (m) Goud
David Gobedzjisjvili Vrije stijl superzwaargewicht (m) Goud
Zwemmen Vladimir Salnikov 1500 m vrije slag (m) Goud
Igor Poljanski 200 m rugslag (m) Goud
Atletiek Rodion Gataullin polsstokhoogspringen (m) Zilver
Igor Lapsjin Hink-stap-springen (m) Zilver
Romas Ubartas discuswerpen (m) Zilver
Joeri Sedych kogelslingeren (m) Zilver
Laimutė Baikauskaitė 1500 m (v) Zilver
Tatjana Ledovskaja 400 m horden (v) Zilver
Boksen Noermagomed Sjanavazov halfzwaargewicht (m) Zilver
Gewichtheffen Israel Militosjan lichtgewicht (m) Zilver
Nail Moekhamedjarov middenzwaargewicht (m) Zilver
Kanovaren Igor Nagajev
Viktor Denisov
K-2 500 m (m) Zilver
Aleksandr Motoezenko
Sergej Kirsanov
Igor Nagajev
Viktor Denisov
K-4 1000 m (m) Zilver
Michał Śliwiński C-1 500 m (m) Zilver
Gymnastiek Valery Ljoekin meerkamp (m) Zilver
brug (m) Zilver
Vladimir Artemov vloer (m) Zilver
Jelena Sjoesjoenova balk (v) Zilver
Svetlana Boginskaja vloer (v) Zilver
Judo Vladimir Chestakov middengewicht (m) Zilver
Roeien Venjamin Boet
Nikolai Komarov
Vassili Tichanov
Aleksandr Doemtsjev
Pavel Goerkovski
Viktor Didoek
Viktor Omeljanovitsj
Andrej Vassiljev
Aleksandr Loekjanov
acht (m) Zilver
Irina Kalimbet
Svetlana Mazij
Inna Frolova
Antonina Doemtsjeva
dubbelvier (v) Zilver
Schermen Andrej Alsjan
Michail Boertsev
Sergej Korjasjkin
Sergej Mindirgassov
Georgi Pogossov
sabel team (m) Zilver
Schietsport Nino Saloekvadze luchtpistool 10m (v) Zilver
Volleybal
Volleybal mannen
Vjatsjeslav Zajtsev
Yaroslav Antonov
Yuri Cherednik
Evgeni Krasilnikov
Andrei Kuznetsov
Valeri Losev
Yuriy Panchenko
Igor Runov
Yuri Sapega
Vladimir Shkurikhin
Oleksandr Sorokalet
Raimonds Vilde
mannen Zilver
Wielersport Nikolai Kovsj sprint (m) Zilver
Worstelen Daulet Toerlykhanov Grieks-Romeins weltergewicht (m) Zilver
Stepan Sarkisjan Vrije stijl vedergewicht (m) Zilver
Adlan Varajev Vrije stijl weltergewicht (m) Zilver
Leri Khabelov Vrije stijl zwaargewicht (m) Zilver
Zeilen Tõnu Tõniste/Toomas Tõniste 470 (m) Zilver
Zwemmen Gennadi Prigoda
Joeri Basjkatov
Nikolai Jevsejev
Vladimir Tkatsjenko
4x100m vrije stijl (m) Zilver
Jelena Dendeberova 200m wisselslag (v) Zilver
Atletiek Roedolf Povarnitsyn hoogspringen (m) Brons
Grigori Jegorov polsstokhoogspringen (m) Brons
Aleksandr Kovalenko hink-stap-springen (m) Brons
Jüri Tamm kogelslingeren (m) Brons
Olga Nazarova 400 m (v) Brons
Tatjana Samolenko 1500 m (v) Brons
Jelena Zjoepijova 10.000 m (v) Brons
Ljoedmila Kondratjeva
Galina Maltsjoegina
Marina Zjirova
Natalja Voronova
4 × 100 m (v) Brons
Tamara Bykova hoogspringen (v) Brons
Galina Tsjistjakova verspringen (v) Brons
Basketbal
Basketbal vrouwen
Olga Jevkova
Irina Gerlits
Olesja Barel
Irina Soemnikova
Olga Boerjakina
Olga Jakovleva
Irina Minch
Aleksandra Leonova
Jelena Choedasjova
Vitalija Tuomaitė
Natalja Zasoelskaja
Galina Savitskaja
vrouwen Brons
Boksen Timofei Skriabin vlieggewicht (m) Brons
Aleksandr Mirosjnitsjenko superzwaargewicht (m) Brons
Boogschieten Vladimir Jesjejev individueel (m) Brons
Gymnastiek Dmitri Bilozertsjev meerkamp (m) Brons
Svetlana Boginskaja meerkamp (v) Brons
Jelena Sjoesjoenova brug met ongelijke liggers (v) Brons
Alexandra Timosjenko Ritmische gymnastiek (v) Brons
Handbal
Handbal vrouwen
Larysa Karlova
Zinaida Turchyna
Natalya Anisimova
Maryna Bazhanova
Tatyana Dzhandzhgava
Elina Guseva
Tetyana Horb
Natalya Lapitskaya
Svitlana Mankova
Nataliya Matryuk
Natalya Morskova
Olena Nemashkalo
Nataliya Rusnachenko
Olha Semenova
Yevheniya Tovstohan
vrouwen Brons
Judo Amiran Totikachvili superlichtgewicht (m) Brons
Gueorggui Tenadze lichtgewicht (m) Brons
Bachir Varayev halfmiddengewicht (m) Brons
Gregori Veritchev zwaargewicht (m) Brons
Moderne vijfkamp Vachtang Jagorasjvili individueel (m) Brons
Roeien Aleksandr Martsjenko
Vassili Jakoesja
dubbel-twee (m) Brons
Schermen Aleksandr Romankov degen (m) Brons
Andrei Sjoevalov sabel (m) Brons
Andrei Sjoevalov
Pavel Kolobkov
Vladimir Resnitschenko
Mikhail Tisjko
Igor Tikhomirov
sabel team (m) Brons
Schietsport Kirill Ivanov kleinkalibergeweer 50 m drie houdingen (m) Brons
Igor Basinski vrij pistool 50 m (m) Brons
Gennadi Avramenko lopend schijf 50 m (m) Brons
Valentina Tsjerkassova kleinkalibergeweer 50 m drie houdingen (v) Brons
Anna Maloekhina luchtgeweer 10 m (v) Brons
Marina Dobrantsjeva luchtpistool 10 m (v) Brons
Waterpolo
Waterpolo mannen
Jevgeni Grisjin
Michail Ivanov
Sergei Kotenko
Georgi Mschvenieradze
Evgeni Sharonov
Dmitri Apanassenko
Viktor Berendyuga
Mikhail Giorgadze
Aleksandr Kolotov
Sergei Markoch
Nurlan Mendygaliev
Sergey Naumov
Nikolai Smirnov
mannen Brons
Worstelen Vladimir Popov Grieks-Romeins halfzwaargewicht (m) Brons
Sergej Karamtsjakov Vrije stijl licht vlieggewicht (m) Brons
Vladimir Togoezov Vrije stijl vlieggewicht (m) Brons
Wielersport Marat Ganejev puntenkoers (m) Brons
Laima Zilporyte wegwedstrijd (v) Brons
Zeilen Larisa Moskalenko
Irina Shunikhovskaya
470 (v) Brons
Zwemmen Gennadi Prigoda 50 m vrije slag (m) Brons
Igor Poljanski 100 m rugslag (m) Brons
Dmitri Volkov 100 m schoolslag (m) Brons
Vadim Jarosjtsjoek 200 m wisselslag (m) Brons
Igor Poljanski
Dmitri Volkov
Vadim Jarosjtsjoek
Gennadi Prigoda
4x100m wisselslag (m) Brons

Deelnemers en resultaten per onderdeel

Athletics pictogram.svg
Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Basketball pictogram.svg
Basketbal

Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Boxing pictogram.svg
Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Archery pictogram.svg
Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Weightlifting pictogram.svg
Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Gymnastics pictogram.svg
Gymnastiek

Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Handball pictogram.svg
Handbal

Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Hockey pictogram.svg
Hockey

Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Het Sovjetteam behaalde de zevende plaats in de herencompetitie.

Spelers

Vladimir Plesjakov, Viktor Depoetatov, Igor Joeltsjijev, Sos Airapetjan, Nikolai Sankovets, Vladimir Antakov, Vjatsjeslav Tsjetsjenov, Igor Atanov, Sergej Sjachvorostov, Sergej Plesjakov, Mikhail Nitsjepoerenko, Aleksandr Domatsjev, Igor Davydov, Aleksandr Mjasnikov, Jevgeni Netsjajev, Mikhail Boekatin

Judo pictogram.svg
Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Canoeing pictogram.svg
Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Modern pentathlon pictogram.svg
Moderne vijfkamp

Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Equestrian pictogram.svg
Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Rowing pictogram.svg
Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Fencing pictogram.svg
Schermen

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Shooting pictogram.svg
Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Diving pictogram.svg
Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Football pictogram.svg
Voetbal

Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Volleyball pictogram.svg
Volleybal

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Water polo pictogram.svg
Waterpolo

Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Cycling pictogram.svg
Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Wrestling pictogram.svg
Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Sailing pictogram.svg
Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Swimming pictogram.svg
Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
mannen 50 m vrije slag
mannen 100 m vrije slag
  • 4e Gennadi Prigoda - 49,75
  • 5e Joeri Basjkatov - 50,08
mannen 1500 m vrije slag
mannen 100 m rugslag
mannen 200 m rugslag
mannen 100 m schoolslag
  • Brons Dmitri Volkov - 1.02,20
mannen 200 m schoolslag
  • 5e Valeri Lozik - 2.16,16
  • 6e Vadim Aleksejev - 2.16,70
mannen 100 m vlinderslag
  • 8e Vadim Jarosjtsjoek - 54,60
mannen 200 m vlinderslag
  • Brons Vadim Jarosjtsjoek - 2.02,40
  • 8e Michail Zoebkov - 2.02,92
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Sovjet-Unie op de Olympische Zomerspelen 1988
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.