Spanje op de Olympische Zomerspelen 2004 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Spanje op de Olympische Zomerspelen 2004.

Spanje op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Land Spanje
IOC-landcode ESP
NOC Comité Olímpico Español
(es) externe link
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene
Vlaggendrager Isabel Fernández
Aantal deelnemers 197 mannen en 145 vrouwen
Aantal disciplines 23
Medailles
Rang: 20
goud
3
zilver
11
brons
6
totaal
20
Spanje op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Spanje op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal 
 
Olympische Spelen

Spanje nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene, Griekenland. Net als bij de vorige editie in 2000 werd drie keer goud gewonnen en vijf keer brons. Opvallend was de grote toename van het aantal zilveren medailles; van 3 naar 11.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Discipline Medaille
Gymnastiek Gervasio Deferr paardsprong Goud
Kanovaren David Cal C1 1000 m Goud
Zeilen Xabier Fernández
Iker Martínez
49er-klasse Goud
Atletiek Francisco Javier Fernández 20 km snelwandelen Zilver
Kanovaren David Cal C1 500 m Zilver
Paardensport Juan Antonio Jimenez
Ignacio Rambla
Beatriz Ferrer Salat
Rafael Soto
dressuur team Zilver
Schietsport Maria Quintanal trap Zilver
Tennis Conchita Martínez
Virginia Ruano Pascual
dubbelspel Zilver
Tennis Javier Bosma
Pablo Herrera
beachvolleybal Zilver
Wielrennen Juan Llaneras puntenkoers Zilver
José Antonio Hermida mountainbike, veldrit Zilver
José Antonio Escuredo keirin Zilver
Zeilen Rafael Trujillo finn klasse Zilver
Sandra Azon
Natalia Via Dufresne
470 klasse Zilver
Atletiek Joan Lino Martínez verspringen Brons
Manuel Martínez kogelstoten Brons
Gymnastiek Patricia Moreno vloer Brons
Paardensport Beatriz Ferrer Salat dressuur Brons
Wielrennen Sergio Escobar Roure 4000 m achtervolging Brons
Sergio Escobar Roure
Carlos Castaño
Asier Maeztu
Carlos Torrent
4000 m achtervolging team Brons

Deelnemers en resultaten

Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen 110 m horden:

  • Felipe Vivancos - Halve finale, 13,52 s (ging niet verder)

Vrouwen 100 m horden:

Mannen 200 m:

  • David Canal - Ronde 2, 21,18 s (ging niet verder)

Mannen 400 m:

  • David Canal - Eerste ronde, 47,23 s (ging niet verder)

Mannen 400 m horden:

  • Eduardo Iván Rodríguez - Halve finale, 49,77 s (ging niet verder)

Vrouwen 400 m horden:

  • Cora Olivero - Eerste ronde: 56,19 s

Mannen 800 m:

  • Antonio Manuel Reina - Halve finale, 1:46.2 (ging niet verder)
  • Miguel Quesada - Eerste ronde, 1:46.3 (ging niet verder)
  • Manuel Olmedo - Eerste ronde, 1:47.7 (ging niet verder)

Vrouwen 800 m:

Mannen 1500 m:

Vrouwen 1500 m:

  • Natalia Rodríguez - Eerste ronde: 4:07.19, Halve finale: 4:04.91, Finale: 4:03.01 (10e plaats)
  • Nuria Fernández - Eerste ronde: 4:06.29, Halve finale: 4:07.68
  • Iris María Fuentes-Pila - Eerste ronde: 4:06.32, Halve finale: 4:07.69

Mannen 3000m steeplechase:

  • Luis Miguel Martín - Finale, 8:11.64 (5e plaats)
  • Eliseo Martín - Finale, 8:15.77 (9e plaats)
  • Antonio David Jiménez - Finale, 8:22.63 (14e plaats)

Mannen 5000 m:

  • Roberto Garcia - Eerste ronde, 13:27.72 (ging niet verder)
  • Carles Castillejo - Eerste ronde, 13:49.16 (ging niet verder)
  • Carlos García - Eerste ronde, niet gefinisht (ging niet verder)

Mannen 10000 m:

Mannen 4x400 m estafette:

  • Eduardo Ivan Rodriguez, David Canal, Luis Flores en Antonio Manuel Reina - Eerste ronde, 3:05.03 (ging niet verder)

Mannen tienkamp:

  • David Gómez - 7865 punten (22e plaats)

Mannen marathon:

  • Antoni Peña – 2:16:38 (18e plaats)
  • José Rios – 2:18:40 (27e plaats)
  • Julio Rey – 2:24:54 (58e plaats)

Vrouwen marathon:

  • Maria Abel - 2:40:13 (26e plaats)
  • Beatriz Ros - 2:41:51 (32e plaats)
  • Maria Teresa Pulido - 2:44:33 (37e plaats)

Mannen 20 km snelwandelen:

  • Francisco Javier Fernández – 1:19:45 (zilver)
  • Juan Manuel Molina – 1:20:55 (5e plaats)
  • José David Dominguez – 1:30:16 (37e plaats)

Vrouwen 20 km snelwandelen:

  • María Vasco - 1:30:06 (7e plaats)
  • Rocio Florido - 1:35:32 (30e plaats)
  • Maria Teresa Gargallo - DQ

Mannen 50 km snelwandelen:

Mannen verspringen:

Vrouwen verspringen:

Vrouwen hink-stap-springen:

  • Carlota Castrejana - Eerste ronde: 14,37 m

Mannen hoogspringen:

  • Javier Bermejo - Eerste ronde, 2,15 m (ging niet verder)

Vrouwen hoogspringen:

  • Marta Mendia - Eerste ronde: 1,92 m, Finale: 1,93 m (10e plaats)
  • Ruth Beitia - Eerste ronde: 1,89 m

Mannen polsstokhoogspringen:

  • Javier Gazol - Eerste ronde, 5,30 m (ging niet verder)

Vrouwen polsstokhoogspringen:

  • Naroa Agirre - Eerste ronde: 4,40 m, Finale: 4,40 m (6e plaats)
  • Dana Cervantes - Eerste ronde: 4,40 m, Finale: Geen score (15e plaats)

Mannen kogelstoten:

Vrouwen kogelstoten:

  • Irache Quintanal - Eerste ronde: 15,99 m

Mannen discus:

Vrouwen discus:

  • Alice Matejkova - Eerste ronde: 55,37 m

Vrouwen speerwerpen:

  • Mercedes Chilla - Eerste ronde: 58,45 m

Vrouwen kogelslingeren:

  • Berta Castells - Eerste ronde: 66,05 m

Badminton

Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen enkelspel:

  • Sergio Llopis — verslagen in de 1/16e finale

Mannen dubbelspel:

  • José Antonio Crespo en Sergio Llopis — verslagen in de 1/16e finale

Basketbal

Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannentoernooi

  • voorronde: 5-0
  • Kwartfinale: Verloor van Verenigde Staten, 102-94
  • Klassificatie (7/8): Versloeg China, 92-76 → 7e plaats

Spelers

  • Carlos Jiménez
  • Felipe Reyes
  • Iker Iturbe Martínez
  • Jaume Comas
  • Jorge Garbajosa
  • Jose Manuel Calderón
  • Juan Carlos Navarro
  • Oscar Yebra
  • Pau Gasol
  • Roberto Dueñas
  • Rodolfo Fernández
  • Rodrigo De la Fuente

Vrouwentoernooi

  • voorronde: 4-1
  • Kwartfinale: Verloor van Brazilië, 67-63
  • Klassificatie (5/6): Verloor van Tsjechië, 79-68 → 6e plaats

Spelers

  • Amaya Valdemoro
  • Begoña García
  • Elisabeth Aguilar
  • Elisabeth Cebrián
  • Ingrid Pons
  • Laia Palau
  • Lucila Pascua
  • Marina Ferragut
  • Marta Fernández
  • Nuria Martínez
  • Rosi Sánchez
  • Sonia Blanco

Beachvolleybal

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen individueel:

  • Felipe López — 46e plaats

Vrouwen individueel:

  • Almudena Gallardo — 13e plaats

Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen k1 500: Halve finale

  • Heats: 5e (naar de halve finale)
  • Halve finale: 6e (uitgeschakeld)

Mannen k2 1000: Halve finale

  • Heats: 4e (naar de halve finale)
  • Halve finale: 4e (uitgeschakeld)

Mannen k2 500: 6e plaats

  • Heats: 3e (naar de halve finale)
  • Halve finale: 3e (naar de finale)

Mannen c1 1000: 1e plaats

  • Heats: 1e (naar de finale)
  • Finale: 1e David Cal (Goud)

Mannen c1 500: 2e plaats

  • Heats: 1e (naar de finale)
  • Finale: 2e David Cal (Zilver)

Mannen c2 1000: 7e plaats

  • Heats: 4e (naar de halve finale)
  • Halve finale: 1e (naar de finale)
  • Finale: 7e

Mannen c2 500: Halve finale

  • Heats: 6e (naar de halve finale)
  • Halve finale: 5e (uitgeschakeld)

Mannen k1 Slalom: Halve finale

  • Heats: 1e run 15e - 2e run 13e (naar de halve finale)
  • Halve finale: 11e (uitgeschakeld) Carles Juanmarti

Mannen c1 Slalom: 7e plaats

  • Heats: 1e run 14e - 2e run 11e (naar de halve finale)
  • Halve finale: 6e (uitgeschakeld)
  • Finale: 7e Jordi Sangra

Schoonspringen

Mannen 3 m plank

  • Javier Illana: 385,80 punten - 19e plaats (voorronde)

Vrouwen 3 m plank

  • Leyre Eizaguirre: 242,73 punten - 24e plaats (voorronde)

Vrouwen 10 m platform

  • Dolores Saez: 278,43 punten - 20e plaats (voorronde)
  • Leire Santos: 246,84 punten - 29e plaats (voorronde)

Paardensport

Individuele dressuur:

  • Beatriz Ferrer-Salat - Beauvalais: 76.667 - 3e plaats (Brons)
  • Rafael Soto - Invasor: 73.606 - 8e plaats
  • Juan Antonio Jimenez - Guizo: 71.644 - 12e plaats
  • Ignacio Rambla - Oleaje: 41e plaats

Team dressuur: - 72.917 - 2e plaats (Zilver)

  • Beatriz Ferrer-Salat - Beauvalais
  • Rafael Soto - Invasor
  • Juan Antonio Jimenez - Guizo
  • Ignacio Rambla - Oleaje

Schermen

Mannen sabel individueel:

  • Fernando Medina - verslagen in de 1/16e finale

Turnen

Mannen vloer:

  • Gervasio Deferr - 9.712 4e plaats
  • Rafael Martinez
  • Alejandro Barrenechea - st plaats
  • Oriol Combarros
  • Victor Cano

Mannen paardsprong:

Mannen brug:

  • Rafael Martinez
  • Jesús Carballo
  • Alejandro Barrenechea
  • Oriol Combarros
  • Victor Cano

Mannen rekstok:

  • Rafael Martinez
  • Alejandro Barrenechea
  • Jesús Carballo
  • Oriol Combarros
  • Victor Cano

Mannen ringen:

  • Rafael Martinez
  • Oriol Combarros
  • Victor Cano
  • Alejandro Barrenechea

Mannen paardvoltige:

  • Victor Cano - 9.762 5e plaats
  • Oriol Combarros
  • Jesús Carballo
  • Rafael Martinez
  • Alejandro Barrenechea

Mannen individuele meerkamp:

  • Rafael Martinez - 57.549 5e plaats

Vrouwen vloer:

  • Patricia Moreno - 9.487 3e plaats - Brons
  • Elena Gómez
  • Mónica Mesalles
  • Tania Gener

Vrouwen paardsprong:

  • Tania Gener - 9.300 (1), 9.225 (2) = 9.262 - 13e plaats

Vrouwen ongelijke liggers:

  • Tania Gener
  • Elena Gómez
  • Sara Moro
  • Patricia Moreno
  • Laura Campos

Vrouwen balk:

  • Sara Moro
  • Mónica Mesalles
  • Elena Gómez
  • Laura Campos
  • Patricia Moreno

Vrouwen individuele meerkamp:

  • Elena Gómez - 37.299 8e plaats

Vrouwenteam 111.572 punten - 5e plaats

  • Tania Gener, Elena Gómez, Mónica Mesalles, Patricia Moreno en Sara Moro

Vrouwen ritmische gymnastiek, individuele meerkamp:

  • Almudena Cid - 98.450 - 8e plaats

Vrouwen ritmische gymnastiek, team meerkamp:

  • 45.350 - 7e plaats

Gewichtheffen

Mannen -94 kg

  • Santiago Martínez: 9e plaats. 175+207,5 = 382,5 kg

Vrouwen -48 kg

  • Gema Peris: 12e plaats. 77,5+90 = 167,5 kg

Handbal

Mannentoernooi

  • voorronde: 4-0-1
  • Kwartfinale: verslagen door Duitsland, 32-30
  • Klassificatie (5-8): verslagen door Frankrijk, 29-27
  • Klassificatie (7/8): versloeg Zuid-Korea, 31-24 → 7e plaats

Spelers

  • Alberto Entrerrios
  • Antonio Carlos Ortega
  • David Barrufet
  • Demetrio Lozano
  • Fernando Hernández
  • Iker Romero
  • Jon Belaustegui
  • José Javier Hombrados
  • Juan García Lorenzana
  • Juan Pérez Márquez
  • Manuel Colón
  • Mateo Garralda
  • Rolando Uríos
  • Talant Dujshebaev
  • Xavier O'Callaghan

Vrouwentoernooi

  • voorronde: 0-1-3
  • Kwartfinale: verslagen door Oekraïne, 25-23
  • Klassificatie (5-8): versloeg China, 27-23
  • Klassificatie (5/6): verslagen door Hongarije, 38-29 → 6e plaats

Spelers

  • Cristina López
  • Diana Box
  • Elisabeth López
  • Isabel María Ortuño
  • Maite Andreu
  • María Eugenia Sánchez
  • Marta Mangué
  • Montserrat Puche
  • Noelia Oncina
  • Patricia Alonso
  • Soraya García
  • Susana Fraile
  • Susana Pareja
  • Vanessa Amorós

Hockey

Mannentoernooi

  • voorronde (Groep A):
  • Halve finale:
  • Om de derde plaats:
    • Spanje – Duitsland 3-4 (na verlenging) → 4e plaats
  • Spelers
    • Eduardo Aguilar
    • David Alegre
    • Ramón Alegre
    • Pablo Amat
    • Javier Bruses
    • Juan Escarré
    • Santi Freixa
    • Alex Fábregas
    • Francisco Fábregas
    • Rodrigo Garza
    • Bernardino Herrera
    • Xavier Ribas
    • Albert Sala
    • Josep Sánchez
    • Eduardo Tubau
    • Víctor Sojo

Hoofdcoach: Maurits Hendriks

Vrouwentoernooi

  • voorronde (Groep A):
  • Klassificatiewedstrijd:
    • Spanje – Zuid-Afrika 3-4 (na verlenging) → 10e plaats
  • Spelers
    • Ana Raquel Pérez
    • Barbara Malda
    • Erdoitza Goikoetxea
    • Esther Termens
    • Lucía López
    • Maider Luengo
    • Maider Tellería
    • María del Carmen Martín
    • María del Mar Feito
    • María Jesús Rosa
    • Marta Prat
    • Mónica Rueda
    • Núria Camón
    • Rocío Ybarra
    • Silvia Bonastre
    • Silvia Muñoz

Hoofdcoach: Pablo Usoz

Judo

Mannen -60 kg:

  • Kenji Uematsu: 5e plaats

Mannen -66 kg:

  • Oscar Penas: 5e plaats

Mannen -73 kg:

  • Kiyoshi Uematsu: verloor in de 1/32e finale

Mannen -81 kg:

  • Ricardo Echarte: verloor in de 1/32e finale

Mannen -90 kg:

  • David Alarza: verslagen in de 1/16e finale

Mannen +100 kg:

  • Aytami Ruano: verloor in de 1/32e finale

Vrouwen -57 kg:

Vrouwen -63 kg:

  • Sara Alvarez: verslagen in de 1/16e finale

Vrouwen -70 kg:

  • Cecilia Blanco: 7e plaats

Vrouwen -78 kg:

  • Esther San Miguel: verslagen in de achtste finale

Roeien

Mannen lichtgewicht dubbel-twee: 8e plaats Rubén Alvarez en Juan Zunzunegui

  • Heats: 3e (naar de herkansing)
  • Herkansing: 2e in zijn serie (naar de halve finale)
  • Halve finale: 6e in zijn serie (naar de B-finale)
  • B-finale: 2e (8e plaats)

Mannen lichtgewicht vier: 12e plaats Mario Arranz, Jesús González, Carlos Loriente en Alberto Domínguez

  • Heats: 5e (naar de herkansing)
  • Herkansing: 3e (naar de halve finale)
  • Halve finale: 6e in zijn serie (naar de B-finale)
  • B-finale: 6e (12e plaats)

Vrouwen skiff: 6e plaats Nuria Domínguez

  • Heats: 4e (naar de herkansing)
  • Herkansing: 2e in zijn serie (naar de halve finale)
  • Halve finale: 3e in zijn serie (naar de A-finale)
  • A-finale: 6e (6e plaats)

Vrouwen lichtgewicht dubbel-twee: 11e plaats María Más de Xaxars en Eva Mirones

  • Heats: 3e (naar de herkansing)
  • Herkansing: 3e in zijn serie (naar de halve finale)
  • Halve finale: 6e in zijn serie (naar de B-finale)
  • B-finale: 5e (11e plaats)

Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen windsurfer

  • Iván Pastor: 12e plaats

Mannen finn

  • Rafael Trujillo: 2e plaats (Zilver)

Mannen 470

  • Gustavo Martínez en Dimas Wood: 20e plaats

Mannen star

  • Roberto Bermúdez en Pablo Arrarte: 10e plaats

Vrouwen windsurfer

  • Blanca Manchón: 8e plaats

Vrouwen europe

  • Neus Garriga: 13e plaats

Vrouwen 470

  • Natalia Vía Dufresne en Sandra Azón: 2e plaats (Zilver)

Vrouwen yngling

  • Mónica Azón, Graciela Pisonero en Marina Sánchez: 12e plaats

Laser

  • Luis Martínez: 10e plaats

Tornado

49er

Schieten

Mannen 50 m pistool

  • Isidro Lorenzo: 562 punten. Finale: 90,0 punten 8e plaats

Mannen 10 m luchtpistool

  • José Antonio Colado: 572 punten - 33e plaats
  • Isidro Lorenzo: 565 punten - 42e plaats

Vrouwen 10 m luchtpistool

  • María Pilar Fernández: 374 punten - 30e plaats

Vrouwen 25 m pistool

  • María Pilar Fernández: Precision 289 punten/Rapid 288 punten: 13e plaats

Vrouwen trap

  • María Quintanal: Qualif. 65 punten. Finale 19 punten. Totaal 84 punten: 2e plaats (Zilver)

Vrouwen dubbeltrap

  • María Quintanal: Qualif. 97 punten: 13e plaats

Synchroonzwemmen

Vrouwen duet vrije oefening

  • Gemma Mengual en Paola Tirados: 96.084 (4e plaats)

Vrouwen team vrije oefening

  • Gemma Mengual, Paola Tirados, Raquel Corral, Andrea Fuentes, Tina Fuentes, Ana Montero, Irina Rodríguez, Alicia Sanz en Ione Serrano: 96.084 (4e plaats): 96.751 (4e plaats)

Tafeltennis

Mannen, enkelspel

  • Zhiwen He:
    • Eerste ronde: 4-1 tegen Panagiotis Gionis (GRE)
    • Tweede ronde: 1-4 tegen Lucjan Blaszczyk (POL)

Taekwondo

Mannen -58 kg

  • Juan Antonio Ramos:
    • Laatste 16: 7-6 tegen Tshomlee Go (PHI)
    • Kwartfinale: 1-9 tegen Mu Yen Chu (TPE)
    • Herkansing, tweede ronde: WDR tegen Ezedin Salem (LBA)
    • Herkansing, derde ronde: 8-0 tegen Quoc Huan Nguyen (VIE)
    • Om de derde plaats: 1-7 tegen Tamer Bayoumi

Mannen +80 kg

  • Jon García:
    • Eerste ronde: 13-2 tegen Zoran Prerad (BOS)
    • Kwartfinale: 2-6 tegen Moon Dae Sung (KOR)

Vrouwen -49 kg

  • Brigitte Yagüe:
    • Eerste ronde: 5-9 tegen Yaowapa Boorapolchai(THA)
    • Kwartfinale: 2-6 tegen Moon Dae Sung (KOR)

Vrouwen -57 kg

  • Sonia Reyes:
    • Eerste ronde: 11-2 tegen Aleksandra Uscinska(POL)
    • Semi-Finale Herkansing: 6-3 tegen Nootcharin Sukkhongdumnoen (THA)
    • Brons Contest: 1-2 tegen Iridia Salazar (MEX)

Tennis

Mannen enkel

  • Tommy Robredo:
    • 1e ronde: 6-3 6-4 tegen Lamine Ouahab (ALG)
    • 2e ronde: 1-6 6-3 6-4 tegen Fabrice Santoro (FRA)
    • 3e ronde: 6-7 6-4 6-8 tegen Tomáš Berdych (CZE)
  • Carlos Moyà:
    • 1e ronde: 7-6 6-7 9-7 tegen Thomas Enqvist (SWE)
    • 2e ronde: 6-0 7-6 tegen Olivier Rochus (BEL)
    • 3e ronde: 4-6 7-6 6-4 tegen Ivo Karlović (CRO)
    • Kwartfinale: 2-6 5-7 tegen Nicolás Massú (CHI)
  • Juan Carlos Ferrero:
    • 1e ronde: 6-3 6-1 tegen Hicham Arazi (MAR)
    • 2e ronde: 6-4 6-7 4-6 tegen Mardy Fish (USA)
  • Feliciano López:
    • 1e ronde: 6-3 3-6 6-4 tegen Robin Söderling (SWE)
    • 2e ronde: 7-6 6-3 tegen Marat Safin (RUS)
    • 3e ronde: 7-6 4-6 0-6 tegen Sébastien Grosjean (FRA)

Mannen dubbelspel

Vrouwen enkel

Vrouwen dubbelspel

  • Arantxa Sánchez Vicario en Anabel Medina:
    • 1e ronde: 7-6 5-7 2-6 tegen Paola Suárez en Patricia Tarabini (ARG)
  • Conchita Martínez en Virginia Ruano Pascual (Zilver):
    • 1e ronde: 6-4 6-0 tegen Petra Mandula en Kyra Nagy (HUN)
    • 2e ronde: 6-3 6-3 tegen Tathiana Garbin en Roberta Vinci (ITA)
    • Kwartfinale: 6-1 6-1 tegen Yan Zi en Zheng Jie (CHN)
    • Halve finale: 6-3 6-0 tegen Shinobu Asagoe en Ai Sugiyama (JPN)
    • Finale: 3-6 3-6 tegen Li Ting en Sun Tian Tian (CHN)

Triatlon

Mannen

Vrouwen

Waterpolo

Mannentoernooi

  • Voorronde (Groep B):
    • Spanje – Italië 5-4
    • Spanje – Griekenland 5-8
    • Spanje – Duitsland 5-11
    • Spanje – Australië 8-4
    • Spanje – Egypte 12-4
  • Kwartfinale:
    • Spanje – Servië en Montenegro 7-5
  • Klassificatiewedstrijd:
    • 5e/6e plaats: Spanje – Duitsland 4-6 → 6e plaats
  • Spelers

Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen mountainbike

Mannen wegwedstrijd

Mannen individuele tijdrit

Vrouwen wegwedstrijd

Vrouwen individuele tijdrit

Mannen sprint

  • José Villanueva: 9e plaats

Mannen individuele achtervolging

Mannen 1 km tijdrit

  • Rubén Donet: 12e plaats

Mannen puntenkoers

Mannen keirin

  • José Antonio Escuredo: 2e plaats (Zilver)

Mannenteam Sprint

  • 7e plaats

Mannen ploegenachtervolging

  • 3e plaats (Brons)

Mannen madison

  • 6e plaats

Vrouwen puntenkoers

Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen Grieks-Romeins -66 kg

  • Moisés Sánchez:
    • Kwalificatiegroep D: 1-9 tegen Kanatbek Begaliev (KYR)
    • Kwalificatiegroep D: 1-3 tegen Parviz Zeidvand (IRI)

Mannen Grieks-Romeins -74 kg

  • Alberto José Recuero:
    • Kwalificatiegroep D: 2-3 tegen Danil Khalimov (KAZ)
    • Kwalificatiegroep D: Wint door val tegen Yasha Manasherov (ISR) (niet gekwalificeerd)

Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen 50 m vrije stijl

  • Javier Noriega
    1. Serie – 22,52 (14e naar de halve finale)
    2. Halve finale – 22,36 (ging niet verder, 13e plaats)
  • Eduardo Lorente
    1. Serie – 22,71 (ging niet verder, 23e plaats)

Mannen 100 m vrije stijl

  • Eduardo Lorente
    1. Serie – 50,48 (ging niet verder, 30e plaats)

Mannen 200 m vrije stijl

  • Olaf Wildeboer
    1. Serie – 1:50.01 (ging niet verder, 17e plaats)

Mannen 400 m vrije stijl

  • Marco Rivera
    1. Serie – 3:52.39 (ging niet verder, 19e plaats)

Mannen 100 m rugslag

Mannen 200 m rugslag

  • Jorge Sánchez
    1. Serie – 2:00.10 (8e naar de halve finale)
    2. Halve finale – 2:00.12 (ging niet verder, 13e plaats)
  • Aschwin Wildeboer
    1. Serie – 2:04.33 (ging niet verder, 29e plaats)

Vrouwen 50 m vrije stijl

  • Ana Belén Palomo
    1. Serie – 25,92 (ging niet verder, 21e plaats)

Vrouwen 400 m vrije stijl

  • Erika Villaécija
    1. Serie – 4:13.03 (ging niet verder, 18e plaats)
  • Arantxa Ramos
    1. Serie – 4:16.52 (ging niet verder, 23e plaats)

Vrouwen 800 m vrije stijl

  • Erika Villaécija
    1. Serie – 8:33.61 (7e naar de finale)
    2. Finale – 8:29.04 (5e plaats)

Vrouwen 4x100 m vrije stijl estafette

  • Tatiana Rouba, Ana Belén Palomo, Laura Roca en Melissa Caballero
    1. Serie – 3:47.47 (ging niet verder, 14e plaats)

Vrouwen 4x200 m vrije stijl estafette

  • Tatiana Rouba, Erika Villaécija, Arantxa Ramos en Melissa Caballero
    1. Serie – 8:03.67 (5e naar de finale)
    2. Finale – 8:02.11 (6e plaats)

Vrouwen 200 m vlinderslag

  • María Pelaez
    1. Serie – 2:11.66 (10e naar de halve finale)
    2. Halve finale – 2:12.54 (ging niet verder, 15e plaats)
  • Roser Vives
    1. Serie – 2:13.02 (ging niet verder, 19e plaats)

Vrouwen 100 m rugslag

  • Nina Zjivanevskaja
    1. Serie – 1:01.75 (7e naar de halve finale)
    2. Halve finale – 1:01.19 (5e naar de finale)
    3. Finale – 1:01.12 (5e plaats)

Vrouwen 4x100 m wisselslag

  • Nina Zjivanevskaja, Sara Pérez Sala, María Pelaez en Tatiana Rouba
    1. Heats – 4:06.90 (7e naar de finale)
    2. Finale – 4:07.61 (7e plaats)
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Spanje op de Olympische Zomerspelen 2004
Listen to this article