Spanje op de Olympische Zomerspelen 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Spanje op de Olympische Zomerspelen 2016.

Spanje op de Olympische Zomerspelen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Land Spanje
IOC-landcode ESP
NOC Comité Olímpico Español
(es) externe link
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Rafael Nadal (opening)
Jesús Ángel García (sluiting)
Aantal deelnemers 305
Aantal disciplines 27
Medailles
Rang: 14
goud
7
zilver
4
brons
6
totaal
17
Spanje op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Spanje op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal 
 
Olympische Spelen

Spanje nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. De selectie bestond uit 305 sporters die in 27 olympische sportdisciplines uitkwamen. Tennisser Rafael Nadal droeg de nationale vlag tijdens de openingsceremonie; snelwandelaar Jesús Ángel García deed dat bij de sluitingsceremonie.

De Spaanse olympische ploeg won een totaalaantal van zeventien medailles, waarvan zeven goud, vier zilver en zes brons. Het waren de meest succesvolle Zomerspelen voor Spanje sinds de Spelen van 1992, die plaatsvonden in Barcelona.[1][2] Tot de gouden medaillewinnaars behoorde zwemster Mireia Belmonte, die de 200 meter vlinderslag won en daarmee de eerste Spaanse vrouw die zwemgoud won.[3] Vlaggendrager Nadal en Marc López, twee vrienden, wonnen goud in het mannendubbelspel van het tennistoernooi.[4][5] Badmintonster en nummer een van de wereld Carolina Marín won de olympische badmintonfinale in het enkelspel. De "vrouwelijke Nadal"[6] versloeg in de finale de Indiase P.V. Sindhu. Niet eerder won een niet-Aziatische vrouw het olympisch badmintongoud.[7]

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Atletiek Ruth Beitia hoogspringen (v) Goud
Badminton Carolina Marín enkelspel (v) Goud
Kanovaren Maialen Chourraut K-1 (v) Goud
Marcus Walz K-1 1000 m (m) Goud
Saúl Craviotto
Cristian Toro
K-2 200 m (m) Goud
Tennis Marc López
Rafael Nadal
dubbelspel (m) Goud
Zwemmen Mireia Belmonte 200 m vlinderslag (v) Goud
Atletiek Orlando Ortega 110 m horden (m) Zilver
Basketbal olympisch team vrouwen Zilver
Gymnastiek Sandra Aguilar
Artemi Gavezou
Elena López
Lourdes Mohedano
XAlejandra Quereda
rsg meerkamp team (v) Zilver
Taekwondo Eva Calvo Gómez lichtgewicht (–57 kg) (v) Zilver
Basketbal olympisch team mannen Brons
Gewichtheffen Lidia Valentín Pérez zwaargewicht (–75 kg) (v) Brons
Kanovaren Saúl Craviotto K-1 200 m (m) Brons
Taekwono Joel González lichtgewicht (–68 kg) (m) Brons
Wielersport Carlos Coloma Nicolás mountainbike (m) Brons
Zwemmen Mireia Belmonte 400 m wisselslag (v) Brons

Deelnemers

(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd

Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Bruno Hortelano 200 m (m) halve finale series: 20.12 (1e, NR)
halve finale: 20.16 (4e)
Daniel Andújar 800 m (m) series series: 1:48.50 (4e)
Álvaro de Arriba series series: 1:46.86 (4e)
Kevin López series series: 1:53.41 (8e)
David Bustos 1500 m (m) 7e series: 3:39.73 (7e)
halve finale: 3:56.54 (11e)
finale: 3:51.06 (7e)
Antonio Abadia 5000 m (m) series series: 14:33.20 (22e)
Ilias Fifa series series: 13:30.23 (9e)
Adel Mechaal 1500 m (m) series series: 3:48.41 (9e)
5000 m (m) series series: 13:34.42 (17e)
Yidiel Contreras 110 m horden (m) halve finale series: 13.62 (5e)
halve finale: 13.54 (6e)
Orlando Ortega Zilver series: 13.32 (1e)
halve finale: 13.32 (1e)
finale: 13.17 (2e)
Sergio Fernández 400 m horden (m) halve finale series: 49.31 (5e)
halve finale: 48.87 (3e, NR)
Fernando Carro 3000 m steeplechase (m) series series: 8:34.45 (10e)
Sebastián Martos series series: 8:28.44 (5e)
Abdelaziz Merzougui series series: 9:03.40 (15e)
Carles Castillejo marathon (m) 49e 2:18:34 (49e)
Jesús España 65e 2:20:08 (65e)
Francisco Arcilla 20 km snelwandelen (m) 55e 1:27:50 (55e)
Miguel Ángel López 11e 1:20:58 (11e)
Álvaro Martín 22e 1:22:11 (22e)
José Ignacio Díaz 50 km snelwandelen DNF
Jesús Ángel García VS 20e 3:54:29 (20e)
Miguel Ángel López DNF
Jean Marie Okutu verspringen (m) 20e kwalificaties: 7,75 m (20e)
Pablo Torrijos hink-stap-springen (m) 31e kwalificaties: 16,11 m (31e)
Carlos Tobalina kogelstoten (m) 17e kwalificaties: 19,98 m (17e)
Borja Vivas 14e kwalificaties: 20,25 m (14e)
Frank Casañas discuswerpen (m) 25e kwalificaties: 59,96 (25e)
Lois Maikel Martínez 27e kwalificaties: 59,42 m (27e)
Javier Cienfuegos kogelslingeren (m) 27e kwalificaties: 69,73 m (27e)
Pau Tonnesen tienkamp 17e 100 m: 11.32 (791 punten)
verspringen: 7,33 m (893 punten)
kogelstoten: 13,69 m (709 punten)
hoogspringen: 2,01 m (813 punten)
400 m: 50.81 (778 punten)
110 m horden: 14.99 (851 punten)
discuswerpen: 46.31 (794 punten)
polsstokhoogspringen: 5,20 m (972 punten)
speerwerpen: 60,15 m (740 punten)
1500 m: 4:46.27 (641 punten)
totaal: 7982 punten (17e)
Estela García 200 m (v) series series: 23.43 (6e)
Aauri Bokesa 400 m (v) series series: 53.51 (6e)
Esther Guerrero 800 m (v) series series: 2:01.85 (3e)
Trihas Gebre 10.000 m (v) 29e 32:09.67 (29e)
Caridad Jerez 100 m horden (v) series series: 13.26 (6e)
Diana Martín 3000 m steeplechase (v) series series: 9:44.07 (12e)
Alessandra Aguilar marathon (v) DNF
Azucena Díaz 34e 2:35:02 (34e)
Estela Navascués DNF
Raquel González 20 km snelwandelen (v) 20e 1:33:03 (20e)
Beatriz Pascual 8e 1:30:24 (8e)
Julia Takacs 33e 1:35:45 (33e)
Ruth Beitia hoogspringen (v) Goud kwalificaties: 1,94 m (1e)
finale: 1,97 m (1e)
Juliet Itoya verspringen (v) 22e kwalificaties: 6,35 m (22e)
María del Mar Jover 36e kwalificaties: 5,90 m (36e)
Concepción Montaner 24e kwalificaties: 6,32 m (24e)
Patricia Sarrapio hink-stap-springen (v) 32e kwalificaties: 13,35 m (32e)
Sabina Asenjo discuswerpen (v) 23e kwalificaties: 56,94 m (23e)

Badminton

Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Pablo Abián enkelspel (m) groepsfase groepsfase
won van
Jaspar Yu Woon (21–12, 21–10)
verloor van
Hu Yun (18–21, 19–21)
Carolina Marín enkelspel (v) Goud groepsfase
won van
Nanna Vainio (21–6, 21–4)
won van
Line Kjærsfeldt (21–16, 21–13)
kwartfinale
won van
Sung Ji-hyun (21–12, 21–16)
halve finale
won van
Li Xuerui (21–14, 21–16)
finale
won van
P.V. Sindhu (19–21, 21–12, 21–15)

Basketbal

Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Álex Abrines
José Manuel Calderón
Víctor Claver
Rudy Fernández
Pau Gasol
Willy Hernangómez
Sergio Llull
Nikola Mirotić
Juan Carlos Navarro
Felipe Reyes
Sergio Rodríguez
Ricky Rubio
mannen Brons zie onder
Groep B
Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1
 Kroatië
5 3 2 400 407 –7 8
2
 Spanje
5 3 2 432 337 +75 8
3
 Litouwen
5 3 2 392 428 –36 8
4
 Argentinië
5 3 2 441 428 +13 8
5
 Brazilië
5 2 3 411 407 +4 7
6
 Nigeria
5 1 4 392 441 –49 6
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
7 augustus 19:00 00:00 Rio de Janeiro
 Kroatië
72–70
Spanje
9 augustus 14:15 19:15
Spanje
65–66
 Brazilië
11 augustus 19:00 00:00
 Nigeria
87–96
 Spanje
13 augustus 19:00 00:00
 Spanje
109–59
 Litouwen
15 augustus 19:00 00:00
 Spanje
92–73
 Argentinië
Kwartfinale 17 augustus 14:30 19:30
 Spanje
92–67
 Frankrijk
Halve finale 19 augustus 15:30 20:30
Spanje
76–82
 Verenigde Staten
Bronzen finale 21 augustus 11:30 16:30
 Australië
88–89
 Spanje
Vrouwen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Laura Nicholls
Silvia Domínguez
Alba Torrens
Leticia Romero
Laia Palau
Marta Xargay
Laura Gil
Lucila Pascua
Anna Cruz
Astou Ndour
Leonor Rodríguez
Laura Quevedo
vrouwen Zilver zie onder
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V V T Saldo
1
 Verenigde Staten
5 5 0 520 316 +204 10
2
 Spanje
5 4 1 387 333 +54 9
3
 Canada
5 3 2 340 347 –7 8
4
 Servië
5 2 3 385 406 –21 7
5
 China
5 1 4 371 428 –57 6
6
 Senegal
5 0 5 309 482 –173 5
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
7 augustus 14:15 19:15 Rio de Janeiro
 Servië
59–65
 Spanje
8 augustus 12:00 17:00 Rio de Janeiro
Spanje
63–103
 Verenigde Staten
10 augustus 12:15 17:15 Rio de Janeiro
 China
68–89
 Spanje
12 augustus 17:45 22:45 Rio de Janeiro
 Spanje
97–43
 Senegal
14 augustus 17:45 22:45 Rio de Janeiro
 Spanje
73–60
 Canada
Kwartfinale
16 augustus 14:30 19:30 Rio de Janeiro
 Spanje
64–62
 Turkije
Halve finale
18 augustus 15:00 20:00 Rio de Janeiro
 Spanje
68–54
 Servië
Finale
20 augustus 15:30 20:30 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
101–72
Spanje

Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Samuel Carmona –49 kg (m) kwartfinale eerste ronde
won van
Artur Hovhannisyan (3–0)
tweede ronde
won van
Paddy Barnes (2–1)
verloor van
Yuberjén Martínez (1–2)
Youba Sissokho –69 kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Shakhram Giyasov (0–3)

Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Miguel Alvariño individueel (m) tweede ronde plaatsingsronde: 651 punten (44e)
eerste ronde
won van
Lucas Daniel (6–0)
tweede ronde
verloor van
Lee Seung-yun (1–7)
Antonio Fernández derde ronde plaatsingsronde: 657 punten (35e)
eerste ronde
won van
Kao Hao-wen (6–0)
tweede ronde
won van
David Pasqualucci (6–2)
derde ronde
verloor van
Taylor Worth (3–7)
Juan Ignacio Rodríguez derde ronde plaatsingsronde: 678 punten (10e)
eerste ronde
won van
Muhammad Akmal Nor Hasrin (6–0)
tweede ronde
won van
Robin Ramaekers (6–0)
derde ronde
verloor van
Takaharu Furukawa (3–7)
Miguel Alvariño
Antonio Fernández
Juan Ignacio Rodríguez
team (m) eerste ronde plaatsingsronde: 1986 punten (8e)
eerste ronde
verloren van
 Nederland (1–5)
Adriana Martín individueel (v) eerste ronde plaatsingsronde: 630 punten (32e)
eerste ronde
verloor van
Le Chien-ying (2–6)

Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Josué Brachi –56 kg (m) DNF trekken: DNF
David Sánchez –69 kg (m) 10e trekken: 142 kg (12e)
stoten: 175 kg (15e)
totaal: 317 kg (10e)
Andrés Mata –77 kg (m) 7e trekken: 153 kg (8e)
stoten: 190 kg (7e)
totaal: 343 kg (7e)
Lidia Valentín –75 kg (v) Brons trekken: 116 kg (2e)
stoten: 141 kg (3e)
totaal: 257 kg (3e)

Golf

Zie Golf op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Rafael Cabrera-Bello mannen 5e totaal: 276 punten (par −5)
Sergio García 8e totaal: 277 punten (par −7)
Carlota Ciganda vrouwen 39e totaal: 290 punten (par +6)
Azahara Muñoz 21e totaal: 282 punten (par −2)

Gymnastiek

Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Néstor Abad meerkamp individueel (m) 31e kwalificaties
vloer: 14,033
paard voltige: 13,400
ringen: 14,333
sprong: 14,900
brug: 12,966
rekstok: 14,766
totaal: 84,398 (31e)
Rayderley Zapata vloer (m) 11e kwalificaties: 15,083 (11e)
Ana Pérez meerkamp individueel (v) 36e kwalificaties
sprong: 13,933
brug ongelijk: 13,633
balk: 13,600
vloer: 13,133
totaal: 54,299 (36e)
Carolina Rodríguez ritmisch individueel (v) 8e kwalificaties
hoepel: 17,566
bal: 17,750
knotsen: 17,833
lint: 17,366
totaal: 70,515 (7e)
finale
hoepel: 17,616
bal: 17,683
knotsen: 17,700
lint: 16,950
totaal: 69,949 (8e)
Sandra Aguilar
Artemi Gavezou
Elena López
Lourdes Mohedano
Alejandra Quereda
ritmisch team (v) Zilver kwalificaties
5 linten: 17,783
3 linten, 2 hoepels: 17,966
totaal: 35,749 (1e)
finale
5 linten: 17,800
3 linten, 2 hoepels: 17,966
totaal: 35,766 (2e)

Handbal

Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Marta López
Carmen Martín
Nely Carla Alberto
Marta Mangué
Macarena Aguilar
Silvia Navarro
Elisabeth Chávez
Elisabeth Pinedo
Nerea Pena
Lara González Ortega
Patricia Elorza
Naiara Egozkue
Ainhoa Hernández
Darly de Paula
Alexandrina Barbosa
vrouwen kwartfinale zie onder
Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Rusland
5 5 0 0 165 147 +18 10
2
 Frankrijk
5 4 0 1 118 93 +25 8
3
 Zweden
5 2 1 2 150 141 +9 5
4
 Nederland
5 1 2 2 135 135 0 4
5
 Zuid-Korea
5 1 1 3 130 136 −6 3
6
 Argentinië
5 0 0 5 101 147 −46 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 16:40 21:40 Rio de Janeiro
 Montenegro
19−25
 Spanje
8 augustus 14:40 19:40 Rio de Janeiro
Spanje
24−27
 Noorwegen
10 augustus 09:30 14:30 Rio de Janeiro
 Brazilië
24−29
 Spanje
12 augustus 14:40 19:40 Rio de Janeiro
 Roemenië
24−21
Spanje
14 augustus 19:50 00:50 Rio de Janeiro
 Spanje
26−22
 Angola
Kwartfinale 16 augustus 13:30 18:30 Rio de Janeiro
Spanje
26−27
 Frankrijk

Hockey

Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Francisco Cortés
Sergi Enrique
Bosco Pérez-Pla
Miquel Delás
Vicenç Ruiz
Roc Oliva
Josep Romeu
Álvaro Iglesias
Xavi Lleonart
Andrés Mir
Marc Sallés
Salva Piera
Jordi Carrera
Álex Casasayas
Manel Terraza
David Alegre A
Pau Quemada
mannen kwartfinale zie onder
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 België
5 4 0 1 21 5 +16 12
2
 Spanje
5 3 1 1 13 6 +7 10
3
 Australië
5 3 0 2 13 4 +9 9
4
 Nieuw-Zeeland
5 2 1 2 17 8 +9 7
5
 Groot-Brittannië
5 0 2 3 14 10 +4 4
6
 Brazilië
5 0 5 0 1 46 –45 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 19:30 00:30 Rio de Janeiro
 Spanje
7–0
 Brazilië
7 augustus 20:30 01:30
 Australië
0–1
 Spanje
9 augustus 10:00 15:00
 Nieuw-Zeeland
2–3
 Spanje
11 augustus 13:30 18:30
Spanje
1–3
 België
12 augustus 17:00 22:00
 Groot-Brittannië
11
Spanje
Kwartfinale 14 augustus 10:00 15:00
Spanje
1–2
 Argentinië
Vrouwen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
María López
Rocio Ybarra
Rocio Gutierrez
Carlota Petchamé
Carola Salvaterra
María López de Eguilaz
Berta Bonastre
Cristina Guinea
Alicia Magaz
Lola Riera
Xantal Giné
Beatriz Pérez
Gloria Comerma
Georgina Oliva
Begoña García
Lucía Jimenez
vrouwen kwartfinale zie onder
Nr. Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Nederland
5 4 1 0 13 1 +12 13
2
 Nieuw-Zeeland
5 3 1 1 11 5 +6 10
3
 Duitsland
5 2 1 2 6 6 0 7
4
 Spanje
5 2 0 3 6 12 –6 6
5
 China
5 1 2 2 3 5 –2 5
6
 Zuid-Korea
5 0 1 4 3 13 –10 1
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
7 augustus 12:30 17:30 Rio de Janeiro
 Nederland
5–0
Spanje
8 augustus 19:30 00:30 Rio de Janeiro
Spanje
0–2
 China
10 augustus 10:00 15:00 Rio de Janeiro
Spanje
1–2
 Nieuw-Zeeland
11 augustus 17:00 22:00 Rio de Janeiro
 Duitsland
1–2
 Spanje
13 augustus 17:00 22:00 Rio de Janeiro
 Zuid-Korea
2–3
 Spanje
Kwartfinale 15 augustus 18:00 23:00 Rio de Janeiro
 Groot-Brittannië
3 –1
Spanje

Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Francisco Garrigós –60 kg (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Tobias Englmaier: yuko
Sugoi Uriarte –66 kg (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Nijat Shikhalizade: yuko
Julia Figueroa –48 kg (v) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Dayaris Mestre: waza-ari
Laura Gómez –52 kg (v) tweede ronde eerste ronde
won van
Goelbadam Babamoeratova: ippon
kwartfinale
verloor van
Andreea Chițu: ippon
María Bernabéu –70 kg (v) kwartfinale tweede ronde
won van
Katarzyna Kłys: shido
kwartfinale
verloor van
Yuri Alvear: ippon
herkansing
won van
Linda Bolder: shido
bronzen finale
verloor van
Laura Vargas Koch: waza-ari

Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ander Elosegi C-1 slalom (m) 8e series: 97.33 (8e)
halve finale: 97.93 (2e)
finale: 101.27 (8e)
Alfonso Benavides C-1 200 m (m) 4e series: 40.610 (1e)
halve finale: 40.038 (2e)
finale: 39.649 (4e)
Saúl Craviotto K-1 200 m (m) Brons series: 34.694 (2e)
halve finale: 34.545 (3e)
finale: 35.662 (3e)
Marcus Walz K-1 1000 m (m) Goud series: 3:33.786 (3e)
halve finale: 3:33.781 (3e)
finale: 3:31.447 (1e)
Saúl Craviotto
Cristian Toro
K-2 200 m (m) Goud series: 31.161 (1e)
finale: 32.075 (1e)
Óscar Carrera
Rodrigo Germade
Javier Hernanz
Iñigo Peña
K-4 1000 m (m) 5e series: 2:55.514 (3e)
halve finale: 3:00.237 (2e)
finale: 3:06.768 (5e)
Maialen Chourraut K-1 slalom (v) Goud series: 106.47 (11e)
halve finale: 101.83 (3e)
finale: 98.65 (1e)
María Teresa Portela K-1 200 m (v) 6e series: 40.844 (3e)
halve finale: 40.241 (2e)
finale: 41.053 (6e)

Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Claudio Castilla dressuur (individueel) 38e Grand Prix: 69,814 (38e)
Beatriz Ferrer-Salat 10e Grand Prix: 74,829 (20e)
Grand Prix Special: 76,863 (8e)
Grand Prix Freestyle: 80,161 (10e)
Severo Jurado 5e Grand Prix: 76,429 (11e)
Grand Prix Special: 77,479 (6e)
Grand Prix Freestyle: 83,553 (5e)
Daniel Martin Dockx 34e Grand Prix: 70,829 (34e)
Claudio Castilla
Beatriz Ferrer-Salat
Severo Jurado
Daniel Martin Dockx
dressuur (team) 7e Grand Prix: 74,029 (7e)
Albert Hermoso eventing (individueel) 63e dressuur: 64,30 strafpunten (63e)
Eduardo Álvarez springconcours (individueel) 27e kwalificatieronde 1: 4 strafpunten (27e)
Sergio Álvarez 20e kwalificatieronde 1: 0 strafpunten (1e)
kwalificatieronde 2: 0 strafpunten (1e)
kwalificatieronde 3: 6 strafpunten (17e)
finaleronde A: 0 strafpunten (1e)
finaleronde B: 9 strafpunten (20e)
Pilar Cordón 46e kwalificatieronde 1: 4 strafpunten (27e)
kwalificatieronde 2: 8 strafpunten (46e)
Manuel Fernández 38e kwalificatieronde 1: 4 strafpunten (27e)
kwalificatieronde 2: 4 strafpunten (30e)
kwalificatieronde 3: 9 strafpunten (38e)
Eduardo Álvarez
Sergio Álvarez
Pilar Cordón
Manuel Fernández
springconcours (team) 11e kwalificatieronde 1: 8 strafpunten (8e)
kwalificatieronde 2: 12 strafpunten (11e)

Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Àlex Sigurbjörnsson
Pau Vela
twee-zonder (m) series series: 6:54.26 (5e)
herkansing: 6:40.47 (4e)
Anna Boada
Aina Cid
twee-zonder (v) 6e series: 7:12.00 (2e)
halve finale: 7:30.79 (3e)
finale: 7:35.22 (6e)

Rugby

Zie Rugby op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Javier Carrión
Pablo Feijoó
Igor Genua
Francisco Hernández
Ángel López
Joan Losada
Ignacio Martín
Pol Plá
Marcos Poggi
César Sempere
Matías Tudela A
Iñaki Villanueva
mannen 10e zie onder
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Zuid-Afrika
3 2 0 1 55 12 +43 7
2
 Frankrijk
3 2 0 1 57 45 +12 7
3
 Australië
3 2 0 1 52 48 +4 7
4
 Spanje
3 0 0 3 17 76 –59 3
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
9 augustus 11:30 16:30 Rio de Janeiro
 Zuid-Afrika
24–0
Spanje
9 augustus 16:00 21:00 Rio de Janeiro
 Australië
26–12
Spanje
10 augustus 11:00 16:00 Rio de Janeiro
 Frankrijk
26–5
Spanje
Plaatsen 9–12 10 augustus 16:30 21:30 Rio de Janeiro
 Spanje
14–12
 Kenia
Plaatsen 9–10 11 augustus 13:00 18:00 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
24–12
Spanje
Vrouwen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Marina Bravo A
María Casado
Ángela Del Pan
Amaia Erbina
Iera Etxebarría
Berta García
Patricia García
Elisabet Martínez
Paula Medín
Bárbara Pla
Vanesa Rial
María Ribera
vrouwen 7e zie onder
Groep A
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Nieuw-Zeeland
3 3 0 0 109 12 +97 9
2
 Frankrijk
3 2 0 1 71 40 +31 7
3
 Spanje
3 1 0 2 31 65 –34 5
4
 Kenia
3 0 0 3 17 111 –94 3
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 11:00 16:00 Rio de Janeiro
 Frankrijk
24–7
Spanje
6 augustus 16:30 21:30 Rio de Janeiro
 Nieuw-Zeeland
31–5
Spanje
7 augustus 11:00 16:00 Rio de Janeiro
 Spanje
19–10
 Kenia
Kwartfinale 7 augustus 17:00 22:00 Rio de Janeiro
 Australië
24–0
Spanje
Plaatsen 5–8 8 augustus 13:30 18:30 Rio de Janeiro
Spanje
12–24
 Frankrijk
Plaatsen 7–8 8 augustus 17:30 22:30 Rio de Janeiro
 Spanje
21–0
 Fiji

Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Pablo Carrera 10 m luchtpistool (m) 10e kwalificaties: 579 punten (10e)
50 m pistool (m) 9e kwalificaties: 555 punten (9e)
Jorge Díaz 10 m luchtgeweer (m) 27e kwalificaties: 620,9 punten (27e)
Alberto Fernández trap (m) 17e kwalificaties: 115 punten (17e)
Jorge Llames 25 m snelvuurpistool (m) 14e kwalificaties: 577 punten (14e)
Sonia Franquet 10 m luchtpistool (v) 6e kwalificaties: 384 punten (8e)
finale: 116,5 punten (6e)
25 m pistool (v) 35e kwalificaties: 564 punten (35e)
Fátima Gálvez trap (v) 4e kwalificaties: 69 punten (3e)
halve finale: 12 punten (4e)
finale: 13 punten (4e)

Synchroonzwemmen

Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ona Carbonell
Gemma Mengual
duet 5e voorronde
technische routine: 92,5024 (5e)
vrije routine: 93,7667 (4e)
totaal: 186,2691 (5e)
finale
vrije routine: 94,1333 (5e)
totaal: 186,6357 (5e)

Taekwondo

Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jesús Tortosa –58 kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Zhao Shuai (3–7)
herkansing
won van
Omar Hajjami (4–1)
bronzen finale
verloor van
Luisito Pie (5–6SD)
Joel González –68 kg (m) Brons eerste ronde
won van
Filip Grgić (4–3)
kwartfinale
won van
Pürevjavyn Temüüjin (7–4)
halve finale
verloor van
Ahmad Abu-Ghaush (7–12)
bronzen finale
won van
Edgar Contreras (4–3)
Eva Calvo –57 kg (v) Zilver eerste ronde
won van
Phannapa Harnsujin (6–5)
kwartfinale
won van
Kimia Alizadeh (8–7)
halve finale
won van
Hedaya Malak (1–0SD)
finale
verloor van
Jade Jones (7–16)

Tafeltennis

Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
He Zhiwen enkelspel (m) tweede ronde eerste ronde
won van
Feng Yijun (4–2)
tweede ronde
verloor van
Chen Chien-an (2–4)
Galia Dvorak enkelspel (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Lin Gui (2–4)
Shen Yanfei tweede ronde tweede ronde
verloor van
Ni Xialian (3–4)

Tennis

Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Roberto Bautista Agut enkelspel (m) kwartfinale eerste ronde
won van
Andrej Koeznetsov (6–7, 6–2, ret.)
tweede ronde
won van
Paolo Lorenzi (7–6, 6–2)
derde ronde
won van
Gilles Müller (6–4, 7–6)
kwartfinale
verloor van
Juan Martín del Potro (5–7, 6–7)
David Ferrer tweede ronde eerste ronde
won van
Denis Istomin (6–2, 6–1)
tweede ronde
verloor van
Jevgeni Donskoj (6–3, 6–7, 5–7)
Rafael Nadal VO halve finale eerste ronde
won van
Federico Delbonis (6–2, 6–1)
tweede ronde
won van
Andreas Seppi (6–3, 6–3)
derde ronde
won van
Gilles Simon (7–6, 6–3)
kwartfinale
won van
Thomaz Bellucci (2–6, 6–4, 6–2)
halve finale
verloor van
Juan Martín del Potro (7–5, 4–6, 6–7)
bronzen finale
verloor van
Kei Nishikori (2–6, 7–6, 3–6)
Albert Ramos Viñolas eerste ronde eerste ronde
verloor van
Kei Nishikori (2–6, 4–6)
Roberto Bautista Agut
David Ferrer
dubbelspel (m) kwartfinale eerste ronde
wonnen van
RosolŠtěpánek (6–1, 6–4)
tweede ronde
wonnen van
KubotMatkowski (6–3, 7–6)
kwartfinale
verloren van JohnsonSock (4–6, 2–6)
Marc López
Rafael Nadal
Goud eerste ronde
wonnen van
HaaseRojer (6–4, 6–4)
tweede ronde
wonnen van
del PotroGonzález (6–3, 5–7, 6–2)
kwartfinale
wonnen van
MarachPeya (6–3, 6–1)
halve finale
wonnen van
NestorPospisil (7–6, 7–6)
finale
wonnen van
MergeaTecău (6–2, 3–6, 6–4)
Garbiñe Muguruza enkelspel (v) derde ronde eerste ronde
won van
Andreea Mitu (6–2, 6–2)
tweede ronde
won van
Nao Hibino (6–1, 6–1)
derde ronde
verloor van
Mónica Puig (1–6, 1–6)
Carla Suárez Navarro derde ronde eerste ronde
won van
Ana Ivanović (2–6, 6–1, 6–2)
tweede ronde
won van
Ana Konjuh (7–6, 6–3)
derde ronde
verloor van
Madison Keys (3–6, 6–3, 3–6)
Anabel Medina Garrigues
Arantxa Parra Santonja
dubbelspel (v) eerste ronde eerste ronde
verloren van
Mattek-SandsVandeweghe (1–6, 1–6)
Garbiñe Muguruza
Carla Suárez Navarro
kwartfinale eerste ronde
wonnen van
GonçalvesPereira (7–6, 6–2)
tweede ronde
wonnen van
FlipkensWickmayer (7–5, 2–6, 6–2)
kwartfinale
verloren van
MakarovaVesnina (3–6, 4–6)
Garbiñe Muguruza
Rafael Nadal
dubbelspel (g) eerste ronde eerste ronde
verloren van
HradeckáŠtěpánek (w/o)
David Ferrer
Carla Suárez Navarro
eerste ronde eerste ronde
verloren van
WatsonMurray (3–6, 4–6)

Triatlon

Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Fernando Alarza mannen 18e zwemmen: 18:05
wielrennen: 56:23
hardlopen: 32:11
totaal: 1:48:08 (18e)
Vicente Hernández 27e zwemmen: 18:10
wielrennen: 55:41
hardlopen: 33:34
totaal: 1:48:50 (27e)
Mario Mola 8e zwemmen: 17:37
wielrennen: 56:18
hardlopen: 31:12
totaal: 1:46:26 (8e)
Miriam Casillas vrouwen 43e zwemmen: 20:04
wielrennen: 1:06:03
hardlopen: 37:51
totaal: 2:05:32 (43e)
Ainhoa Murúa DNF zwemmen: 19:19
wielrennen: 1:04:29
hardlopen: DNF
Carolina Routier DNF zwemmen: 19:01
wielrennen: LAP

Volleybal

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Adrián Gavira
Pablo Herrera
beach (m) achtste finale groepsfase
wonnen van
Huber – Seidl (14–21, 21–17, 15–13)
verloren van
Jefferson – Cherif (21–13, 18–21, 12–15)
wonnen van
Gibb – Patterson (21–19, 16–21, 15–7)
achtste finale
verloren van
AlisonSchmidt (22–24, 13–21)
Elsa Baquerizo
Liliana Fernández
beach (v) achtste finale groepsfase
wonnen van
GallayKlug (21–11, 21–19)
wonnen van
Hermannová – Sluková (21–15, 21–19)
wonnen van
BednarczukSeixas (21–17, 22–20)
achtste finale
verloren van
Birlova – Oekolova (21–23, 22–24)

Waterpolo

Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Iñaki Aguilar
Alberto Munarriz
Ricard Alarcón
Marc Roca
Guillermo Molina Rios
Marc Minguell
Balázs Szirányi
Albert Español
Roger Tahull
Francisco Fernández
Blai Mallarach
Gonzalo Echenique
Daniel López
mannen 7e zie onder
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Spanje
5 3 1 1 46 35 +11 7
2
 Kroatië
5 3 0 2 37 37 0 6
3
 Italië
5 3 0 2 40 41 –1 6
4
 Montenegro
5 2 1 2 36 32 +4 5
5
 Verenigde Staten
5 2 0 3 35 35 0 4
6
 Frankrijk
5 1 0 4 28 42 –14 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 11:40 16:40 Rio de Janeiro
Spanje
8–9
 Italië
8 augustus 11:40 16:40 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
9–10
 Spanje
10 augustus 20:50 01:50 Rio de Janeiro
 Spanje
9–4
 Kroatië
12 augustus 20:50 01:50 Rio de Janeiro
 Spanje
10–4
 Frankrijk
14 augustus 12:50 17:50 Rio de Janeiro
 Montenegro
99
Spanje
Kwartfinale 16 augustus 12:20 17:20 Rio de Janeiro
 Servië
10–7
Spanje
Plaatsen 5–8 18 augustus 15:10 20:10 Rio de Janeiro
 Griekenland
9–7
Spanje
Plaatsen 7–8 20 augustus 11:40 16:40 Rio de Janeiro
 Brazilië
8–9
 Spanje
Vrouwen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Laura Ester
Marta Bach
Anna Espar
Beatriz Ortiz
Matilde Ortiz
Paula Leitón
Clara Espar
Pilar Peña Carrasco
Judith Forca
Roser Tarrago
Maica García Godoy
Laura López
Patricia Herrera
vrouwen 5e zie onder
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
GW G W V V T Saldo
1
 Verenigde Staten
3 3 0 0 34 14 +20 6
2
 Spanje
3 2 0 1 27 29 –2 4
3
 Hongarije
3 1 0 2 29 33 –4 2
4
 China
3 0 0 3 23 37 –14 0
Datum Lokale tijd MEZT Plaats Ronde Land Score Land
9 augustus 11:40 17:40 Rio de Janeiro groepsfase
Spanje
4–11
 Verenigde Staten
11 augustus 13:00 18:00
 Spanje
11–10
 Hongarije
13 augustus 09:00 14:00
 China
8–12
 Spanje
15 augustus 18:20 23:20 kwartfinale
 Rusland
12–10
Spanje
17 augustus 15:10 20:10 plaatsen 5–8
 Spanje
11–6
 China
19 augustus 14:10 19:10 plaatsen 5–6
 Australië
10–12
 Spanje

Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Imanol Erviti weg (m) DNF
Joaquim Rodríguez 5e 6:10:27 (5e)
Alejandro Valverde 30e 6:19:43 (30e)
Jonathan Castroviejo weg (m) DNF
tijdrit (m) 4e 1:13:21.50 (4e)
Jon Izaguirre weg (m) DNF
tijdrit (m) 8e 1:14:21.59 (8e)
Juan Peralta sprint (m) 19e kwalificatieronde: 10.055 (19e)
Carlos Coloma mountainbike (m) Brons 1:34:51 (3e)
José Antonio Hermida 15e 1:38:21 (15e)
David Valero 9e 1:37:00 (9e)
Ane Santesteban weg (v) 47e 4:02:59 (47e)
Tania Calvo sprint (v) 19e kwalificatieronde: 11.162 (19e)
Helena Casas 26e kwalificatieronde: 11.707 (26e)
Tania Calvo
Helena Casas
teamsprint (v) 7e kwalificatieronde: 33.891 (8e)
halve finale
verloren van
 China (33.531, 7e)
Tania Calvo keirin (v) eerste ronde eerste ronde
serie: DNF
herkansing
verloor van
Ljoebov Basova (+0.199, 4e)
Helena Casas eerste ronde
verloor van
Rebecca James (+0.092, 4e)
herkansing
verloor van
Ljoebov Basova (+0.124, 3e)

Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Taimuraz Friev –74 kg vrije stijl (m) voorronde voorronde
verloor van
Liván López (1–3)

Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Iván Pastor RS:X (m) 9e totaal: 127 punten (9e)
Joaquín Blanco Laser 36e totaal: 286 punten (36e)
Joan Herp
Jordi Xammar
470 (m) 12e totaal: 97 punten (12e)
Diego Botín
Iago López
49er (m) 9e totaal: 120 punten (9e)
Marina Alabau RS:X (v) 5e totaal: 71 punten (5e)
Alicia Cebrián Laser Radial 17e totaal: 130 punten (17e)
Bàrbara Cornudella
Sara López
470 (v) 12e totaal: 103 punten (12e)
Berta Betanzos
Támara Echegoyen
49erFX (v) 4e totaal: 60 punten (4e)
Fernando Echavarri
Tara Pacheco
Nacra 17 (g) 11e totaal: 101 punten (11e)

Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Antonio Arroyo 1500 m vrije slag (m) 26e series: 15:12.61 (26e)
Marc Sánchez 24e series: 15:11.38 (24e)
Miguel Durán 400 m vrije slag (m) 37e series: 3:53.40 (37e)
Hugo González 100 m rugslag (m) 20e series: 54.18 (20e)
200 m rugslag (m) 16e series: 1:57.50 (14e)
halve finale: 1:59.08 (16e)
Carlos Peralta 200 m vlinderslag (m) 21e series: 1:56.98 (21e)
Joan Lluis Pons 400 m wisselslag (m) 8e series: 4:13.55 (8e, NR)
finale: 4:16.58 (8e)
Eduardo Solaeche 200 m wisselslag (m) 15e series: 1:59.67 (12e)
halve finale: 2:00.47 (15e)
Márkel Alberdi
Aitor Martínez
Bruno Ortíz-Cañavate
Miguel Ortíz-Cañavate
4x100 m vrije slag (m) 14e series: 3:16.71 (14e, NR)
Miguel Durán
Victor Martín
Albert Puig
Marc Sánchez
4x200 m vrije slag (m) 12e series: 7:12.62 (12e)
Mireia Belmonte 400 m vrije slag (v) 15e series: 4:08.12 (15e)
800 m vrije slag (v) 4e series: 8:25.55 (8e)
finale: 8:18.55 (4e, NR)
200 m vlinderslag (v) Goud series: 2:06.64 (1e)
halve finale: 2:06.06 (2e)
finale: 2:04.85 (1e)
200 m wisselslag (v) 16e series: 2:12.58 (15e)
halve finale: 2:13.33 (16e)
400 m wisselslag (v) Brons series: 4:32.75 (2e)
finale: 4:32.39 (3e)
Patricia Castro 200 m vrije slag (v) 35e series: 2:00.71 (35e)
Duane da Rocha 100 m rugslag (v) 15e series: 1:00.87 (15e)
finale: 1:00.85 (15e)
200 m rugslag (v) 19e series: 2:11.17 (19e)
Judit Ignacio 100 m vlinderslag (v) 30e series: 59.61 (30e)
200 m vlinderslag (v) 19e series: 2:09.82 (20e)
Jessica Vall 100 m schoolslag (v) 16e series: 1:07.07 (14e)
halve finale: 1:07.55 (16e)
200 m schoolslag (v) 10e series: 2:24.55 (11e)
halve finale: 2:24.22 (10e)
María Vilas 800 m vrije slag (v) 19e series: 8:36.43 (19e)
400 m wisselslag (v) 19e series: 4:42.52 (19e)
Erika Villaécija 10 km open water (v) 17e 1:59:04.8 (17e)
África Zamorano 200 m rugslag (v) 25e series: 2:13.74 (25e)
200 m wisselslag (v) 24e series: 2:14.87 (24e)
Patricia Castro
Melani Costa
Fátima Gallardo
Marta González
4x100 m vrije slag (v) 13e series: 3:40.46 (13e, NR)
Patricia Castro
Melani Costa
Fátima Gallardo
África Zamorano
4x200 m vrije slag (v) 16e series: 8:03.74 (16e)
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Spanje op de Olympische Zomerspelen 2016
Listen to this article