For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for DELKO.

DELKO

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

DELKO
Het team aan de start van de GP Denain 2017.
Teaminformatie
Land Frankrijk
Opgericht 1974 (nationaal)
2011 (UCI)
Discipline(s) Wegwielrennen
Competitie UCI ProSeries
Classificatie UCI ProTeams
Portaal 
Portaalicoon
 
Wielersport

DELKO is vanaf 2021 de naam van een Franse wielerploeg die sinds 1974 bestaat. Vanaf 2011 kwam het team uit in de continentale circuits, in 2011 op een Letse-licentie en vanaf 2012 op een Franse. In het seizoen 2016 kreeg de ploeg een Procontinentale-licentie waardoor het team in aanmerking kwam voor wildcards om deel te nemen aan wedstrijden uit de UCI World Tour. In 2020 werd de ploeg ingedeeld bij de UCI ProTeams die onder andere kunnen deelnemen aan de wedstrijden op de UCI ProSeries-kalender.

Tijdens het seizoen 2011 was het een gemengde Letse/Franse ploeg. In 2012 was het team voornamelijk samengesteld uit jonge Franse renners.

Ploegnamen

Jaar Naam UCI-code
1974-1999
2000-2011
2012-2013
2014
2015
2016-2018
2019
2020
2021
Vélo-Club La Pomme
Vélo-Club La Pomme Marseille
La Pomme Marseille
La Pomme Marseille 13
Marseille 13 KTM
Delko Marseille Provence KTM
Delko Marseille Provence
Nippo Delko One Provence
Delko

LPM (2011)
LPM
LPM
M13
DMP
DMP
NDP
DKO
Fietsen

LOOK (2003-2010), CKT (2011-2014), KTM (2015-2018), LOOK (2019-2021)

Ploegleiding 2011-2021

Voormalig
Vlag van Frankrijk
Nicolas Delaroziere (2011)
Vlag van Letland
Linards Veide (2011)
Vlag van Frankrijk
Benoît Salmon (2011-2014)
Vlag van Japan
Shinichi Fukushima (2014-2015)
Vlag van Frankrijk
Gilles Pauchard (2016)
Vlag van Frankrijk
Freddy Lecarpentier (2012-2017)
Vlag van Letland
Arvis Piziks (2011-2018)
Vlag van Frankrijk
Andy Flickinger (2018-2019)
Vlag van Frankrijk
Kevin Rinaldi (2018-2019)
Vlag van Frankrijk
Frédéric Rostaing (2011-2020)
Vlag van Frankrijk
Luc Cheilan (2020)
Vlag van Japan
Takehiro Mizutani (2020)
Vlag van Frankrijk
Thomas Vaubourzeix (2020)
2021
Vlag van Spanje
Gorka Guerricagoitia (2017-2021)
Vlag van Bulgarije
Hristo Zaykov (2017-2021)
Vlag van Portugal
José Azevedo (2020-2021)
Vlag van Frankrijk
Benjamin Giraud (2020-2021)

Renners 2011-2020

Vlag van Letland
Toms Flaksis (2011)
Vlag van Spanje
Eduardo Gonzalo (2011)
Vlag van Letland
Vimba Henrijs (2011)
Vlag van Letland
Kaspars Kupriss (2011)
Vlag van Letland
Uldis Ozolins (2011)
Vlag van Letland
Janis Stonis (2011)
Vlag van Frankrijk
Yohan Cauquil (2011-2012)
Vlag van Frankrijk
Mathieu Delaroziere (2011-2012)
Vlag van Letland
Toms Skujiņš (2011-2012)
Vlag van Frankrijk
Clément Koretzky (2012)
Vlag van Frankrijk
Pierre-Luc Périchon (2012)
Vlag van Zuid-Afrika
Jason Bakke (2013)
Vlag van de Verenigde Staten
Joshua Berry (2013)
Vlag van Zuid-Afrika
Christopher Jennings (2013)
Vlag van Frankrijk
Thomas Vaubourzeix (2011-2014)
Vlag van Frankrijk
Julien Antomarchi (2011, 2013-2014)
Vlag van Frankrijk
Antoine Lavieu (2013-2014)
Vlag van Frankrijk
Thomas Rostollan (2013-2014)
Vlag van Portugal
Domingos Gonçalves (2014)
Vlag van Frankrijk
Yoann Paillot (2012-2015)
Vlag van Frankrijk
Grégoire Tarride (2012-2015)
Vlag van Frankrijk
Clément Saint-Martin (2014-2015)
Vlag van Frankrijk
Alexandre Blain (2015)
Vlag van Letland
Ignatas Konovalovas (2015)
Vlag van Frankrijk
Julien Loubet (2015)
Vlag van Frankrijk
Clément Penven (2015)
Vlag van Frankrijk
Leonardo Duque (2016)
Vlag van Noorwegen
Fredrik Strand Galta (2016)
Vlag van Frankrijk
Christophe Laborie (2016)
Vlag van Frankrijk
Benjamin Giraud (2011-2017)
Vlag van Argentinië
Daniel Diaz (2011, 2016-2017)
Vlag van Spanje
Mikel Aristi (2016-2017)
Vlag van Frankrijk
Thierry Hupond (2016-2017)
Vlag van Denemarken
Asbjørn Kragh Andersen (2016-2017)
Vlag van Estland
Martin Laas (2016-2017)
Vlag van Frankrijk
Quentin Pacher (2016-2017)
Vlag van Frankrijk
Romain Lemarchand (2017)
Vlag van Frankrijk
Rémy Di Grégorio (2014-2018)
Vlag van Frankrijk
Yannick Martinez (2012-2013, 2016-2018)
Vlag van Letland
Gatis Smukulis (2017-2018)
Vlag van Spanje
Ángel Madrazo (2017-2018)
Vlag van Colombia
Jhon Anderson Rodríguez (2017-2018)
Vlag van Bulgarije
Nikolaj Michajlov (2018)
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya (2018-2019)
Vlag van Italië
Iuri Filosi (2018-2019)
Vlag van Frankrijk
Alexis Guerin (2018-2019)
Vlag van Australië
Brenton Jones (2018-2019)
Vlag van Polen
Przemysław Kasperkiewicz (2018-2019)
Vlag van Frankrijk
Jeremy Leveau (2018-2019)
Vlag van Spanje
Javier Moreno (2018-2019)
Vlag van Frankrijk
Fabian Schmidt (2019)
Vlag van Frankrijk
Julien El Fares (2014-2020)
Vlag van Frankrijk
Romain Combaud (2016-2020)
Vlag van Litouwen
Ramunas Navardauskas (2019-2020)
Vlag van Frankrijk
Rémy Rochas (2019-2020)
Vlag van Japan
Fumiyuki Beppu (2020)
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
Simon Carr (2020)
Vlag van Italië
Riccardo Minali (2020)
Vlag van Japan
Hideto Nakane (2020)

Stagiairs

Vlag van Frankrijk
Christophe Laporte (2012)
Vlag van Zuid-Afrika
Hendrik Kruger (2013)
Vlag van Frankrijk
Clément Saint-Martin (2013)
Vlag van Litouwen
Paulius Šiškevičius (2014)
Vlag van Estland
Martin Laas (2015)
Vlag van Frankrijk
Yoann Verardo (2015)
Vlag van Frankrijk
Lucas De Rossi (2016)
Vlag van Frankrijk
Sofiane Márignat (2016)
Vlag van Frankrijk
Thomas Vaubourzeix (2016)
Vlag van Frankrijk
Jonathan Couanon (2017)
Vlag van Australië
Benjamin Dyball (2017)
Vlag van Letland
Emīls Liepiņš (2017)
Vlag van Italië
Alessandro Fedeli (2018)
Vlag van Frankrijk
Robin Meyer (2018)
Vlag van Frankrijk
Rémy Rochas (2018)
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
Simon Carr (2019)
Vlag van Frankrijk
Alexandre Delettre (2019)
Vlag van Frankrijk
Mickaël Guichard (2019)
Vlag van Frankrijk
Axel Zingle (2020)

Renners 2021

Vlag van Litouwen
Evaldas Šiškevičius (2011-2012, 2014-2021)
Vlag van Spanje
Delio Fernandez (2016-2021)
Vlag van Italië
Mauro Finetto (2017-2021)
Vlag van Frankrijk
Lucas De Rossi (2018-2021)
Vlag van Frankrijk
Julien Trarieux (2018-2021)
Vlag van Italië
Alessandro Fedeli (2019-2021)
Vlag van Roemenië
Eduard-Michael Grosu (2019-2021)
Vlag van Frankrijk
Justin Jules (2011, 2013-2014, 2020-2021)
Vlag van Portugal
José Gonçalves (2013-2014, 2020-2021)
Vlag van Frankrijk
Pierre Barbier (2020-2021)
Vlag van Ethiopië
Mulu Hailemichael (2020-2021)
Vlag van Eritrea
Biniam Girmay (2020-2021)
Vlag van Japan
Masahiro Ishigami (2020-2021)
Vlag van Japan
Atsushi Oka (2020-2021)
Vlag van Servië
Dušan Rajović (2020-2021)
Vlag van Spanje
José Manuel Díaz (2020-2021)
Vlag van Frankrijk
Clément Berthet (2021)
Vlag van Frankrijk
Clément Carisey (2021)
Vlag van Eritrea
Yakob Debesay (2021)
Vlag van Frankrijk
Alexandre Delettre (2021)
Vlag van Noorwegen
August Jensen (2021)
Vlag van Frankrijk
Mathias Le Turnier (2021)
Vlag van Spanje
Eduard Prades (2021)

Overwinningen 2011-2021

2011
2e etappe Ronde van de Haut-Var: Julien Antomarchi
3e etappe Circuit des Ardennes: Benjamin Giraud
3e etappe Ronde van Alentejo: Evaldas Šiškevičius
Eindklassement Ronde van Alentejo: Evaldas Šiškevičius
1e etappe Ronde van Hainan: Justin Jules

2012
Parijs-Camembert: Pierre-Luc Périchon
3e etappe Ronde van Bretagne: Thomas Vaubourzeix
5e etappe Ronde van Bretagne: Evaldas Šiškevičius
2e etappe Ronde van de Limousin: Evaldas Šiškevičius
Ronde van de Somme: Evaldas Šiškevičius

2013
GP La Marseillaise: Justin Jules
6e etappe Ronde van Taiwan: Benjamin Giraud
1e etappe Mzansi Tour: Julien Antomarchi
5e etappe Vierdaagse van Duinkerke: Yannick Martinez
1e etappe Route du Sud: Yannick Martinez
10e etappe Ronde van het Qinghaimeer: Benjamin Giraud
Polynormande: José Gonçalves
2e etappe Ronde van China I: Benjamin Giraud
5e etappe Ronde van China I: Benjamin Giraud

2014
2e etappe Ronde van Taiwan: Benjamin Giraud
Eindklassement Ronde van Taiwan: Rémy Di Grégorio
5e etappe Ronde van Azerbeidzjan: Justin Jules
5e etappe Ronde van het Qinghaimeer: Thomas Vaubourzeix
1e etappe Ronde van de Elzas: Grégoire Tarride
4e en 7e etappe Ronde van Hainan: Julien Antomarchi
7e etappe Ronde van Hainan: Julien Antomarchi
Eindklassement Ronde van Hainan: Julien Antomarchi

2015
Parijs-Camembert: Julien Loubet
3e etappe (ploegentijdrit) Circuit des Ardennes: Blain, Giraud, Konovalovavs, Loubet, Paillot, Šiškevičius
Eindklassement Circuit des Ardennes: Evaldas Šiškevičius
Eindklassement Vierdaagse van Duinkerken: Ignatas Konovalovas
5e etappe Ronde van Hainan: Benjamin Giraud
1e etappe Ronde van Yancheng: Evaldas Šiškevičius
Eindklassement Ronde van Yancheng: Evaldas Šiškevičius

2016
4e etappe Tour des Fjords: Asbjørn Kragh Andersen
7e etappe Ronde van het Taihu-meer: Leonardo Duque
Eindklassement Ronde van het Taihu-meer: Leonardo Duque

2017
Classic Sud Ardèche: Mauro Finetto
1e etappe La Tropicale Amissa Bongo: Mikel Aristi
Eindklassement Ronde van Oostenrijk: Delio Fernández

2018
2e etappe La Tropicale Amissa Bongo: Brenton Jones
5e etappe La Tropicale Amissa Bongo: Brenton Jones
Eindklassement Ronde van Sharjah: Javier Moreno
2e etappe Ronde van de Provence: Rémy Di Grégorio
Eindklassement Ronde van Aragon: Javier Moreno
2e etappe Ronde van de Ain: Javier Moreno
2e etappe Ronde van het Qinghaimeer: Brenton Jones

2019
1e etappe Ronde van Rwanda: Alessandro Fedeli
6e etappe Ronde van Rwanda: Przemysław Kasperkiewicz
5e etappe Internationale Wielerweek: Mauro Finetto
Ronde van Limburg: Eduard-Michael Grosu
2e etappe Ronde van het Qinghaimeer: Brenton Jones
3e etappe Ronde van het Qinghaimeer: Eduard-Michael Grosu
6e etappe Ronde van het Qinghaimeer: Eduard-Michael Grosu
2e etappe Ronde van Slowakije: Eduard-Michael Grosu
2e etappe CRO Race: Eduard-Michael Grosu
6e etappe CRO Race: Alessandro Fedeli
5e etappe Ronde van het Taihu-meer: Brenton Jones

2020
3e etappe La Tropicale Amissa Bongo: Biniam Girmay
6e etappe La Tropicale Amissa Bongo: Biniam Girmay
6e etappe Ronde van Langkawi: Hideto Nakane
2e etappe Ronde van Rwanda: Mulu Hailemichael
8e etappe Ronde van Rwanda : José Manuel Díaz
3e etappe Ronde van Bulgarije: Pierre Barbier
4e etappe Ronde van de Limousin: Alessandro Fedeli
Prueba Villafranca de Ordizia: Simon Carr

2021
5e etappe Ronde van Turkije: José Manuel Díaz
Eindklassement Ronde van Turkije: José Manuel Díaz
Ploegenklassement Ronde van Turkije
Ploegenklassement Boucles de la Mayenne

Nationale kampioenschappen

2018: Bulgaars kampioen, wegwedstrijd: Nikolaj Michajlov
2018: Rwandees kampioen, tijdrit: Joseph Areruya
2019: Litouws kampioen, wegwedstrijd: Ramūnas Navardauskas
2019: Rwandees kampioen, tijdrit: Joseph Areruya
2020: Litouws kampioen, tijdrit: Evaldas Šiškevičius
2021:Litouws kampioen tijdrijden: Evaldas Šiškevičius

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
DELKO
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.

X

Wikiwand 2.0 is here 🎉! We've made some exciting updates - No worries, you can always revert later on