For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Thailand op de Olympische Zomerspelen 2004.

Thailand op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Thailand op de Olympische Zomerspelen 2004
Land Thailand
IOC-landcode THA
NOC Olympic Committee of Thailand
(th) externe link
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene
Vlaggendrager Paradorn Srichaphan
Aantal deelnemers 42 (18 vrouwen)
Aantal disciplines 13
Medailles
Rang: 25
goud
3
zilver
1
brons
4
totaal
8
Thailand op de Zomerspelen
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Thailand op de Winterspelen
2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Thailand nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene, Griekenland. Met drie keer goud en acht medailles in totaal was dit het meest succesvolle olympisch optreden ooit voor Thailand.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Discipline Medaille
Boksen Manus Boonjumnong lichtweltergewicht (tot 64 kg) (m)
Goud
Gewichtheffen Udomporn Polsak tot 53 kg (v)
Goud
Pawina Thongsuk tot 75 kg (v)
Goud
Boksen Worapoj Petchkoom bantamgewicht (tot 54 kg) (m)
Zilver
Suriya Prasathinphimai middengewicht (tot 75 kg) (m)
Brons
Gewichtheffen Aree Wiratthaworn tot 48 kg (v)
Brons
Wandee Kameaim tot 58 kg (v)
Brons
Taekwondo Yaowapa Boorapolchai tot 49 kg (v)
Brons

Resultaten en deelnemers per onderdeel

Atletiek

Vrouwen, 100 m horden:

  • Trecia Roberts
    • Eerste ronde: 13.80 s (8e in serie 2, ging niet verder, 34e overall)

Vrouwen, hoogspringen:

  • Noengrothai Chaipetch
    • Kwalificatie: 1.89 m (13e in groep B, ging niet verder, 21e overall)

Vrouwen, kogelstoten:

  • Juttaporn Krasaeyan
    • Kwalificatie: 16.49 m (14e in groep B, ging niet verder, 25e overall)

Badminton

Mannen, enkelspel:

  • Boonsak Ponsana
    • Laatste 32: Versloeg Chris Dednam uit Zuid-Afrika (15 - 1, 15 - 0)
    • Laatste 16: Versloeg (5) Lee Hyun-Il uit Zuid-Korea (15 - 13, 15 - 11)
    • Kwartfinale: Versloeg Ronald Susilo uit Singapore (15 - 10, 15 - 1)
    • Halve finale: Verloor van Taufik Hidayat uit Indonesië (9 - 15, 2 - 15)
    • Om de derde plaats: Verloor van (8) Sonny Dwi Kuncoro uit Indonesië (11 - 15, 16 - 17)

Mannen, dubbelspel:

  • Pramote Teerawiwatana en Tesana Panvisvas
    • Laatste 32: Versloeg Ashley Brehaut en Travis Denney uit Australië (15 - 3, 15 - 9)
    • Laatste 16: Verloor van (4) Choong Tan Fook en Lee Wan Wah uit Maleisië (10 - 15, 13 - 15)
  • Sudket Prapakamol en Patapol Ngernsrisuk

Vrouwen, enkelspel:

  • Salakjit Ponsana
    • Laatste 32: Versloeg Miho Tanaka uit Japan (11 - 7, 5 - 11, 11 - 8)
    • Laatste 16: Verloor van (1) Gong Ruina uit China (9 - 11, 4 - 11)

Vrouwen, dubbelspel:

  • Saralee Thungthongkam en Sathinee Chankrachangwong
    • Laatste 32: Versloeg Denyse Julien en Anna Rice uit Canada (15 - 3, 15 - 4)
    • Laatste 16: Versloeg (8) Chikako Nakayama en Keiko Yoshitomi uit Japan (15 - 4, 15 - 11)
    • Kwartfinale: Verloor van (1) Zhang Jiewen en Yang Wei uit China (2 - 15, 4 - 15)

Gemengd dubbel:

  • (5) Sudket Prapakamol en Saralee Thungthongkam
    • Laatste 32: bye
    • Laatste 16: Verloor van Frederik Bergstrom en Johanna Persson uit Zweden (15 - 3, 14 - 17, 15 - 3)

Boksen

Mannen, lichtvlieggewicht (tot 48 kg):

  • Suban Pannon
    • Laatste 32: Versloeg Salim Salimov uit Bulgarije (26 - 14)
    • Laatste 16: Verloor van Yan Bhartelemy Varela uit Cuba (14 - 23)

Mannen, vlieggewicht (tot 51 kg):

  • Somjit Jongjohor
    • Laatste 32: Versloeg Kim Ki-Suk uit Zuid-Korea (22 - 12)
    • Laatste 16: Verloor van Yuriorkis Gamboa Toledano uit Cuba (21 - 26)

Mannen, bantamgewicht (tot 54 kg):

  • Worapoj Petchkoom

Mannen, vedergewicht (tot 57 kg):

  • Somluck Kamsing
    • Laatste 32: Verloor van Benoit Gaudet uit Canada (17 - 32)

Mannen, lichtweltergewicht (tot 64 kg):

  • Manus Boonjumnong
    • Laatste 32: Versloeg Spyridon Ioannidis uit Griekenland (28 - 16)
    • Laatste 16: Versloeg Romeo Brin uit Filipijnen (29 - 15)
    • Kwartfinale: Versloeg Willy Blain uit Frankrijk (20 - 8)
    • Halve finale: Versloeg Ionut Gheorghe uit Roemenië (30 - 9)
    • Finale: Versloeg Yudel Johnson Cedeno uit Cuba (17 - 11) (Goud)

Mannen, middengewicht (tot 75 kg):

  • Suriya Prasathinphimai
    • Laatste 32: Versloeg Joseph Lubega uit Oeganda (30 - 21)
    • Laatste 16: Versloeg Javid Taghiyev uit Azerbeidzjan (+19 - 19)
    • Kwartfinale: Versloeg Oleg Mashkin uit Oekraïne (28 - 22)
    • Halve finale: Verloor van Gaydarbek Gaydarbekov uit Rusland (18 - 24) (Brons)

Paardensport

Individueel eventing:

  • Pongsiree Bunluewong met Eliza Jane
    • Dressuur: 74.60 strafpunten (71e overall)
    • Crosscountry: 4.40 strafpunten (Totaal: 79.00 strafpunten, 43e overall)
    • Springconcours, kwalificatie: 32 strafpunten (Totaal : 110.0 strafpunten, 51e overall, ging niet verder)

Schermen

Mannen, degen:

  • (37) Siriroj Rathprasert
    • Laatste 64: Versloeg (28) Mohanad Saif el din Sabry uit Egypte (15 - 13)
    • Laatste 32: Verloor van (5) Eric Boisse uit Frankrijk (5 - 15)

Mannen, sabel:

  • (17) Wiradech Kothny
    • Laatste 64: bye
    • Laatste 32: Versloeg (16) Fernando Medina uit Spanje (15 - 13)
    • Laatste 16: Verloor van (1) Vladimir Lukashenko uit Oekraïne (11 - 15)

Roeien

Vrouwen, skiff:

  • Phuttharaksa Nikree
    • Serie: 8:24.03 (5e in serie 3, ging door naar de herkansing)
    • Herkansing: 7:53.52 (5e in herkansing 4, ging door naar de halve finale C/D)
    • Halve finale C/D: 8:17.13 (5e in halve finale C/D 2, ging door naar de finale D)
    • Finale D: 8:00.44 (4e in finale D, 22e overall)

Zeilen

Mannen, mistral:

  • Arun Homraruen
    • 189 punten (21e overall)

Schieten

Mannen, 50 meter geweer drie posities:

  • Tevarit Majchacheeap
    • Kwalificatie: 1159 punten (388 liggend, 385 staand, 386 geknield) (T-16e overall, ging niet verder)

Mannen, 50 meter kleinkalibergeweer:

  • Tevarit Majchacheeap
    • Kwalificatie: 589 (T-36e overall, ging niet verder)

Mannen, 10 meter luchtgeweer:

  • Tevarit Majchacheeap
    • Kwalificatie: 587 (T-35e overall, ging niet verder)

Mannen, 50 meter pistool:

  • Jakkrit Panichpatikum
    • Kwalificatie: 549 (T-28e overall, ging niet verder)

Mannen, 10 meter luchtpistool:

  • Jakkrit Panichpatikum
    • Kwalificatie: 571 (T-36e overall, ging niet verder)

Zwemmen

Mannen, 50 meter vrije stijl:

  • Arwut Chinnapasen
    • 23.52 s (46e overall, ging niet verder)

Mannen, 400 meter vrije stijl:

  • Charnvudth Saengsri
    • 3:59.89 (33e overall, ging niet verder)

Mannen, 1500 meter vrije stijl:

  • Charnvudth Saengsri
    • 15:54.46 (27e overall, ging niet verder)

Mannen, 100 meter schoolslag:

  • Ratapong Sirisanont
    • Gediskwalificeerd

Mannen, 200 meter schoolslag:

  • Ratapong Sirisanont
    • 2:15.39 (19e overall, ging niet verder)

Vrouwen, 200 meter vrije stijl:

  • Pilin Tachakittiranan
    • 2:05.29 (35e overall, ging niet verder)

Vrouwen, 400 meter vrije stijl:

  • Pilin Tachakittiranan
    • 4:23.62 (34e overall, ging niet verder)

Vrouwen, 100 meter rugslag:

  • Chonlathorn Vorathamrong
    • 1:05.15 (32e overall, ging niet verder)

Vrouwen, 200 meter rugslag:

  • Chonlathorn Vorathamrong
    • 2:21.11 (29e overall, ging niet verder)

Vrouwen, 400 meter wisselslag:

  • Nimitta Thaveesupsoonthorn
    • 5:00.06 (22e overall, ging niet verder)

Tafeltennis

Vrouwen, enkelspel:

  • Nanthana Komwong

Taekwondo

Mannen tot 58 kg:

  • Ussadate Sutthikunkarn
    • Eerste ronde: Verloor van Michalis Mouroutsos uit Griekenland (2 - 5)

Mannen tot 80 kg:

  • Kriangkrai Noikoed
    • Eerste ronde: Verloor van Yossef Karami uit Iran (12 - 16)

Vrouwen 49 kg:

  • Yaowapa Boorapolchai
    • Eerste ronde: Versloeg Brigitte Yague uit Iran (12 - 16)
    • Tweede ronde: Verloor van Yanelis Yuliet Labrada Diaz uit Cuba (1 - 3) (ging door naar de herkansing ronde 1)
    • Herkansing, eerste ronde: bye
    • Herkansing, tweede ronde: Versloeg Ivett Gonda uit Canada (2 - -1)
    • Om de derde plaats: Versloeg Gladys Alicia Mora Romero uit Cuba (2 - 1)

Vrouwen tot 57 kg:

  • Nootcharin Sukkhongdumnoen
    • Eerste ronde: Versloeg Areti Athanasopoulou uit Griekenland (6 - 6; Superiority)
    • Tweede ronde: Versloeg Chi Shu Ju uit Chinees Taipei (8 - 0)
    • Ronde 3: Verloor van Nia Abdallah uit Verenigde Staten (7 - 7; punten) (ging door naar de herkansing tweede ronde)
    • Herkansing, tweede ronde: Verloor van Sonia Reyes uit Spanje (3 - 6)

Tennis

Mannen, enkelspel:

Vrouwen, enkelspel:

Gewichtheffen

Mannen tot 69 kg:

  • Suriya Dattuyawat
    • Niet beëindigd

Vrouwen tot 48 kg:

  • Aree Wiratthaworn
    • 200,0 kg (85,0 kg trekken, 115,0 kg stoten (olympisch record)) (Brons)

Vrouwen tot 53 kg:

Vrouwen tot 58 kg:

  • Wandee Kameaim
    • 230,0 kg (102,5 kg trekken, 127,5 kg stoten) (Brons)

Vrouwen tot 75 kg:

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Thailand op de Olympische Zomerspelen 2004
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.