For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Tour de Ski 2009/2010.

Tour de Ski 2009/2010

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Tour de Ski 2009/2010
Wereldbeker langlaufen
Locatie(s)
Vlag van Duitsland
Oberhof, Duitsland
Vlag van Tsjechië
Praag, Tsjechië
Vlag van Italië
Cortina d'Ampezzo, Italië
Vlag van Italië
Toblach, Italië
Vlag van Italië
Val di Fiemme, Italië
Data 1 – 10 januari 2010
Etappes 8
Resultaten
Mannen
Winnaar
Vlag van Tsjechië
Lukáš Bauer
Tweede
Vlag van Noorwegen
Petter Northug
Derde
Vlag van Zwitserland
Dario Cologna

Sprint
Vlag van Noorwegen
Petter Northug
Vrouwen
Winnares
Vlag van Polen
Justyna Kowalczyk
Tweede
Vlag van Slovenië
Petra Majdič
Derde
Vlag van Italië
Arianna Follis

Sprint
Vlag van Slovenië
Petra Majdič
Navigatie
← 2008/2009     2010/2011
Portaal 
Portaalicoon
 
Wintersport

De Tour de Ski 2009/2010 begon op 1 januari 2010 in Oberhof en eindigde op 10 januari in Val di Fiemme. Deze Tour de Ski maakte deel uit van de wereldbeker langlaufen 2009/2010. De Tsjech Lukáš Bauer bij de mannen en de Poolse Justyna Kowalczyk bij de vrouwen schreven de Tour op hun naam, zij volgden de Zwitser Dario Cologna en de Finse Virpi Kuitunen op. Zij wonnen de Tour de Ski 2008/2009.

Deze editie wordt door de organisator FIS aangeduid als "Tour de Ski 2009/2010", ondanks dat de wedstrijden allemaal na de jaarwisseling worden gehouden.

Etappeschema

Datum Plaats Etappe Mannen Vrouwen
01/01/2010
Vlag van Duitsland
Oberhof
Proloog (intervalstart) 3,75 km (vrije stijl) 2,5 km (vrije stijl)
02/01/2010 Achtervolging (handicapstart) 15 km (klassieke stijl) 10 km (klassieke stijl)
03/01/2010 Sprint (massastart) 1,3 km (klassieke stijl) 1,3 km (klassieke stijl)
04/01/2010
Vlag van Tsjechië
Praag
Sprint (massastart) 1,2 km (vrije stijl) 1,2 km (vrije stijl)
06/01/2010
Vlag van Italië
Cortina d'Ampezzo - Toblach
Achtervolging (handicapstart) 36 km (vrije stijl) 16 km (vrije stijl)
07/01/2010
Vlag van Italië
Toblach
Intervalstart 10 km (klassieke stijl) 5 km (klassieke stijl)
09/01/2010
Vlag van Italië
Val di Fiemme
Massastart 20 km (klassieke stijl) 10 km (klassieke stijl)
10/01/2010 Achtervolging (handicapstart) 10 km (vrije stijl) 9 km (vrije stijl)

Wereldbekerpunten

De beste dertig atleten van de Tour de Ski ontvangen vier maal het aantal wereldbekerpunten dat zij zouden ontvangen voor dezelfde positie tijdens een reguliere wereldbekerwedstrijd. De winnaar ontvangt 400 punten, de nummer twee 320 enzovoort. Voor een etappezege ontvangt de winnaar de helft van de punten ten opzichte van winst in een reguliere wedstrijd, voor plaats twee tot en met dertig geldt een andere verdeling dan 50% procent van de wereldbekerpunten. In tegenstelling tot bij de voorgaande edities behouden de langlaufers hun punten die ze in de etappes verzamelen, ook al beëindigen ze de Tour de Ski niet.

Plaats 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Klassement 400 320 240 200 180 160 144 128 116 104 96 88 80 72 64 60 56 52 48 44 40 36 32 28 24 20 16 12 8 4
Etappes 50 46 43 40 37 34 32 30 28 26 24 22 20 18 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Klassementen

Algemeen klassement

Mannen
# Naam Land Tijd
1 Lukáš Bauer
Vlag van Tsjechië
 CZE
4:13.10,6
2 Petter Northug
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 1.16,4
3 Dario Cologna
Vlag van Zwitserland
 SUI
+ 1.32,2
4 Marcus Hellner
Vlag van Zweden
 SWE
+ 1.41,4
5 Jean-Marc Gaillard
Vlag van Frankrijk
 FRA
+ 1.52,6
6 René Sommerfeldt
Vlag van Duitsland
 GER
+ 3.01,4
7 Axel Teichmann
Vlag van Duitsland
 GER
+ 3.08,0
8 Daniel Richardsson
Vlag van Zweden
 SWE
+ 3.16,3
9 Ivan Babikov
Vlag van Canada
 CAN
+ 3.31,8
10 Giorgio Di Centa
Vlag van Italië
 ITA
+ 3.38,4
11 Jens Filbrich
Vlag van Duitsland
 GER
+ 4.10,2
12 Matti Heikkinen
Vlag van Finland
 FIN
+ 4.18,5
13 Tord Asle Gjerdalen
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 4.49,3
14 Valerio Checchi
Vlag van Italië
 ITA
+ 5.01,8
15 Curdin Perl
Vlag van Zwitserland
 SUI
+ 5.19,4
16 Devon Kershaw
Vlag van Canada
 CAN
+ 5.36,9
17 Tom Reichelt
Vlag van Duitsland
 GER
+ 6.00,1
18 Vincent Vittoz
Vlag van Frankrijk
 FRA
+ 6.15,9
19 Maurice Manificat
Vlag van Frankrijk
 FRA
+ 6.32,0
20 Martin Johnsrud Sundby
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 7.18,3
21 Roland Clara
Vlag van Italië
 ITA
+ 7.55,9
22 Alex Harvey
Vlag van Canada
 CAN
+ 7.58,2
23 Ville Nousiainen
Vlag van Finland
 FIN
+ 8.13,4
24 Ilja Tsjernoesov
Vlag van Rusland
 RUS
+ 8.57,7
25 Simen Østensen
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 9.10,2
26 Sergej Turytsjev
Vlag van Rusland
 RUS
+ 9.56,9
27 Nikolaj Tsjebotko
Vlag van Kazachstan
 KAZ
+ 10.04,5
28 Martin Koukal
Vlag van Tsjechië
 CZE
+ 11.16,2
29 Sergej Sjirjajev
Vlag van Rusland
 RUS
+ 11.28,4
30 Jevgeni Velitsjko
Vlag van Kazachstan
 KAZ
+ 11.37,7
Vrouwen
# Naam Land Tijd
1 Justyna Kowalczyk
Vlag van Polen
 POL
2.37.54,5
2 Petra Majdič
Vlag van Slovenië
 SLO
+ 19,2
3 Arianna Follis
Vlag van Italië
 ITA
+ 1.12,2
4 Aino-Kaisa Saarinen
Vlag van Finland
 FIN
+ 1.34,7
5 Kristin Størmer Steira
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 2.08,1
6 Riitta-Liisa Roponen
Vlag van Finland
 FIN
+ 2.27,2
7 Olga Savjalova
Vlag van Rusland
 RUS
+ 3.21,3
8 Marianna Longa
Vlag van Italië
 ITA
+ 3.33,6
9 Alena Sidko
Vlag van Rusland
 RUS
+ 3.55,1
10 Katrin Zeller
Vlag van Duitsland
 GER
+ 4.46,9
11 Marthe Kristoffersen
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 5.03,9
12 Jevgenia Medvedeva
Vlag van Rusland
 RUS
+ 5.11,4
13 Joelia Tsjekaleva
Vlag van Rusland
 RUS
+ 5.20,1
14 Olga Sjoetsjkina
Vlag van Rusland
 RUS
+ 5.30,4
15 Riikka Sarasoja
Vlag van Finland
 FIN
+ 5.43,6
16 Karine Laurent Philippot
Vlag van Frankrijk
 FRA
+ 6.02,3
17 Sara Renner
Vlag van Canada
 CAN
+ 6.18,0
18 Sabina Valbusa
Vlag van Italië
 ITA
+ 6.21,5
19 Elena Kolomina
Vlag van Kazachstan
 KAZ
+ 6.22,4
20 Valentyna Sjevtsjenko
Vlag van Oekraïne
 UKR
+ 6.27,3
21 Kamila Rajdlova
Vlag van Tsjechië
 CZE
+ 7.01,6
22 Svetlana Malahova-Sjisjkina
Vlag van Kazachstan
 KAZ
+ 7.19,1
23 Eva Nyvltova
Vlag van Tsjechië
 CZE
+ 7.26,2
24 Magda Genuin
Vlag van Italië
 ITA
+ 7.44,8
25 Ivana Janeckova
Vlag van Tsjechië
 CZE
+ 7.54,2
26 Valentina Novikova
Vlag van Rusland
 RUS
+ 8.16,1
27 Britta Norgren
Vlag van Zweden
 SWE
+ 8.38,0
28 Elisa Brocard
Vlag van Italië
 ITA
+ 8.38,6
29 Natalja Iljina
Vlag van Rusland
 RUS
+ 8.56,9
30 Lisa Larsen
Vlag van Zweden
 SWE
+ 9.04,7

Sprintklassement

Mannen
# Naam Land Tijd
1 Petter Northug
Vlag van Noorwegen
 NOR
136 s
2 Simen Østensen
Vlag van Noorwegen
 NOR
99 s
3 Marcus Hellner
Vlag van Zweden
 SWE
82 s
4 Dario Cologna
Vlag van Zwitserland
 SUI
71 s
5 Axel Teichmann
Vlag van Duitsland
 GER
62 s
6 Lukáš Bauer
Vlag van Tsjechië
 CZE
60 s
7 Martin Koukal
Vlag van Tsjechië
 CZE
48 s
8 Maurice Manificat
Vlag van Frankrijk
 FRA
38 s
9 Jevgeni Kosjevoj
Vlag van Kazachstan
 KAZ
37 s
10 Jean-Marc Gaillard
Vlag van Frankrijk
 FRA
34 s
Vrouwen
# Naam Land Tijd
1 Petra Majdič
Vlag van Slovenië
 SLO
160 s
2 Arianna Follis
Vlag van Italië
 ITA
96 s
3 Aino-Kaisa Saarinen
Vlag van Finland
 FIN
96 s
4 Justyna Kowalczyk
Vlag van Polen
 POL
88 s
5 Valentina Novikova
Vlag van Rusland
 RUS
55 s
6 Britta Norgren
Vlag van Zweden
 SWE
49 s
7 Kristin Størmer Steira
Vlag van Noorwegen
 NOR
49 s
8 Magda Genuin
Vlag van Italië
 ITA
49 s
9 Magdalena Pajala
Vlag van Zweden
 SWE
45 s
10 Alena Sidko
Vlag van Rusland
 RUS
44 s

Mannen

Proloog

Uitslag
# Naam Land Tijd
1 Petter Northug
Vlag van Noorwegen
 NOR
7.37
2 Marcus Hellner
Vlag van Zweden
 SWE
+ 1
3 Axel Teichmann
Vlag van Duitsland
 GER
+ 2
4 Dario Cologna
Vlag van Zwitserland
 SUI
+ 2
5 Sergej Sjirjajev
Vlag van Rusland
 RUS
+ 5
6 Loris Frasnelli
Vlag van Italië
 ITA
+ 6
7 Lukáš Bauer
Vlag van Tsjechië
 CZE
+ 7
8 Jean-Marc Gaillard
Vlag van Frankrijk
 FRA
+ 8
9 Jesper Modin
Vlag van Zweden
 SWE
+ 10
9 Aleksandr Legkov
Vlag van Rusland
 RUS
+ 10
Klassement
# Naam Land Tijd
1 Petter Northug
Vlag van Noorwegen
 NOR
7.37
2 Marcus Hellner
Vlag van Zweden
 SWE
+ 6
3 Axel Teichmann
Vlag van Duitsland
 GER
+ 12
4 Dario Cologna
Vlag van Zwitserland
 SUI
+ 17
5 Sergej Sjirjajev
Vlag van Rusland
 RUS
+ 20
6 Loris Frasnelli
Vlag van Italië
 ITA
+ 21
7 Lukáš Bauer
Vlag van Tsjechië
 CZE
+ 22
8 Jean-Marc Gaillard
Vlag van Frankrijk
 FRA
+ 23
9 Jesper Modin
Vlag van Zweden
 SWE
+ 25
9 Aleksandr Legkov
Vlag van Rusland
 RUS
+ 25

Etappe 1

Uitslag
# Naam Land Tijd
1 Petter Northug
Vlag van Noorwegen
 NOR
39.45,8
2 Maksim Vylegsjanin
Vlag van Rusland
 RUS
+ 0,1
3 Matti Heikkinen
Vlag van Finland
 FIN
+ 0,8
4 Lukáš Bauer
Vlag van Tsjechië
 CZE
+ 2,5
5 Tobias Angerer
Vlag van Duitsland
 GER
+ 3,1
6 Axel Teichmann
Vlag van Duitsland
 GER
+ 5,3
7 Sami Jauhojärvi
Vlag van Finland
 FIN
+ 9,5
8 Jens Filbrich
Vlag van Duitsland
 GER
+ 10,0
9 Marcus Hellner
Vlag van Zweden
 SWE
+ 10,5
10 Devon Kershaw
Vlag van Canada
 CAN
+ 10,9
Klassement
# Naam Land Tijd
1 Petter Northug
Vlag van Noorwegen
 NOR
47.07,8
2 Maksim Vylegsjanin
Vlag van Rusland
 RUS
+ 0,1
3 Matti Heikkinen
Vlag van Finland
 FIN
+ 0,8
4 Lukáš Bauer
Vlag van Tsjechië
 CZE
+ 2,5
5 Tobias Angerer
Vlag van Duitsland
 GER
+ 3,1
6 Axel Teichmann
Vlag van Duitsland
 GER
+ 5,3
7 Sami Jauhojärvi
Vlag van Finland
 FIN
+ 9,5
8 Jens Filbrich
Vlag van Duitsland
 GER
+ 10,0
9 Marcus Hellner
Vlag van Zweden
 SWE
+ 10,5
10 Devon Kershaw
Vlag van Canada
 CAN
+ 10,9

Etappe 2

Uitslag
# Naam Land Tijd[1]
1 Eldar Rønning
Vlag van Noorwegen
 NOR
60 s
2 Petter Northug
Vlag van Noorwegen
 NOR
56 s
3 Axel Teichmann
Vlag van Duitsland
 GER
52 s
4 Teodor Peterson
Vlag van Zweden
 SWE
48 s
5 Emil Jönsson
Vlag van Zweden
 SWE
44 s
6 Ivan Alypov
Vlag van Rusland
 RUS
42 s
7 Nikolaj Pankratov
Vlag van Rusland
 RUS
40 s
8 Andrew Newell
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
38 s
9 Sami Jauhojärvi
Vlag van Finland
 FIN
36 s
10 Dario Cologna
Vlag van Zwitserland
 SUI
34 s
Klassement
# Naam Land Tijd
1 Petter Northug
Vlag van Noorwegen
 NOR
49.58,0
2 Axel Teichmann
Vlag van Duitsland
 GER
+ 9,8
3 Emil Jönsson
Vlag van Zweden
 SWE
+ 20,9
4 Eldar Rønning
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 23,3
5 Sami Jauhojärvi
Vlag van Finland
 FIN
+ 30,3
6 Matti Heikkinen
Vlag van Finland
 FIN
+ 40,9
7 Maksim Vylegsjanin
Vlag van Rusland
 RUS
+ 44,7
8 Dario Cologna
Vlag van Zwitserland
 SUI
+ 46,0
9 Nikolaj Pankratov
Vlag van Rusland
 RUS
+ 53,3
10 Simen Østensen
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 54,1

Etappe 3

Uitslag
# Naam Land Tijd[1]
1 Emil Jönsson
Vlag van Zweden
 SWE
60 s
2 Marcus Hellner
Vlag van Zweden
 SWE
56 s
3 Simen Østensen
Vlag van Noorwegen
 NOR
52 s
4 Dusan Kozisek
Vlag van Tsjechië
 CZE
48 s
5 Teodor Peterson
Vlag van Zweden
 SWE
44 s
6 Andrew Newell
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
42 s
7 Maksim Vylegsjanin
Vlag van Rusland
 RUS
40 s
8 Maurice Manificat
Vlag van Frankrijk
 FRA
38 s
9 Martin Koukal
Vlag van Tsjechië
 CZE
36 s
10 Tim Tscharnke
Vlag van Duitsland
 GER
34 s
Klassement
# Naam Land Tijd
1 Emil Jönsson
Vlag van Zweden
 SWE
51.50,2
2 Marcus Hellner
Vlag van Zweden
 SWE
+ 43,8
3 Simen Østensen
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 44,3
4 Maksim Vylegsjanin
Vlag van Rusland
 RUS
+ 46,5
5 Petter Northug
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 47,3
6 Dario Cologna
Vlag van Zwitserland
 SUI
+ 57,4
7 Eldar Rønning
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 57,8
8 Axel Teichmann
Vlag van Duitsland
 GER
+ 1.00,1
9 Sami Jauhojärvi
Vlag van Finland
 FIN
+ 1.17,6
10 Tim Tscharnke
Vlag van Duitsland
 GER
+ 1.24,5

Etappe 4

Uitslag
# Naam Land Tijd
1 Petter Northug
Vlag van Noorwegen
 NOR
1:25.38,0
2 Dario Cologna
Vlag van Zwitserland
 SUI
+ 0,4
3 Marcus Hellner
Vlag van Zweden
 SWE
+ 0,8
4 Jean-Marc Gaillard
Vlag van Frankrijk
 FRA
+ 10,8
5 Matti Heikkinen
Vlag van Finland
 FIN
+ 12,0
6 Axel Teichmann
Vlag van Duitsland
 GER
+ 22,3
7 Curdin Perl
Vlag van Zwitserland
 SUI
+ 36,1
8 Tord Asle Gjerdalen
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 36,7
9 Ivan Babikov
Vlag van Canada
 CAN
+ 37,1
10 Tom Reichelt
Vlag van Duitsland
 GER
+ 37,1
Klassement
# Naam Land Tijd
1 Petter Northug
Vlag van Noorwegen
 NOR
2:17.28,0
2 Dario Cologna
Vlag van Zwitserland
 SUI
+ 0,4
3 Marcus Hellner
Vlag van Zweden
 SWE
+ 0,8
4 Jean-Marc Gaillard
Vlag van Frankrijk
 FRA
+ 10,8
5 Matti Heikkinen
Vlag van Finland
 FIN
+ 12,0
6 Axel Teichmann
Vlag van Duitsland
 GER
+ 22,3
7 Curdin Perl
Vlag van Zwitserland
 SUI
+ 36,1
8 Tord Asle Gjerdalen
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 36,7
9 Ivan Babikov
Vlag van Canada
 CAN
+ 37,1
10 Tom Reichelt
Vlag van Duitsland
 GER
+ 37,1

Etappe 5

Uitslag
# Naam Land Tijd
1 Daniel Richardsson
Vlag van Zweden
 SWE
23.14,5
2 Lukáš Bauer
Vlag van Tsjechië
 CZE
+ 1,7
3 Petter Northug
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 6,2
4 Axel Teichmann
Vlag van Duitsland
 GER
+ 13,4
5 Marcus Hellner
Vlag van Zweden
 SWE
+ 25,5
6 Matti Heikkinen
Vlag van Finland
 FIN
+ 28,6
7 Giorgio Di Centa
Vlag van Italië
 ITA
+ 31,6
8 Dario Cologna
Vlag van Zwitserland
 SUI
+ 35,5
9 Alex Harvey
Vlag van Canada
 CAN
+ 42,4
10 Jens Filbrich
Vlag van Duitsland
 GER
+ 46,4
Klassement
# Naam Land Tijd
1 Petter Northug
Vlag van Noorwegen
 NOR
2:40.48,9
2 Marcus Hellner
Vlag van Zweden
 SWE
+ 20,1
3 Axel Teichmann
Vlag van Duitsland
 GER
+ 29,5
4 Dario Cologna
Vlag van Zwitserland
 SUI
+ 29,7
5 Daniel Richardsson
Vlag van Zweden
 SWE
+ 32,3
6 Matti Heikkinen
Vlag van Finland
 FIN
+ 34,4
7 Lukáš Bauer
Vlag van Tsjechië
 CZE
+ 34,8
8 Jean-Marc Gaillard
Vlag van Frankrijk
 FRA
+ 57,9
9 Giorgio Di Centa
Vlag van Italië
 ITA
+ 1.05,5
10 Jens Filbrich
Vlag van Duitsland
 GER
+ 1.17,6

Etappe 6

Uitslag
# Naam Land Tijd
1 Lukáš Bauer
Vlag van Tsjechië
 CZE
59.03,5
2 Petter Northug
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 31,5
3 Axel Teichmann
Vlag van Duitsland
 GER
+ 32,3
4 Dario Cologna
Vlag van Zwitserland
 SUI
+ 33,3
5 Daniel Richardsson
Vlag van Zweden
 SWE
+ 37,1
6 Jean-Marc Gaillard
Vlag van Frankrijk
 FRA
+ 42,0
7 René Sommerfeldt
Vlag van Duitsland
 GER
+ 44,6
8 Sergej Tsjerepanov
Vlag van Kazachstan
 KAZ
+ 45,4
9 Martin Johnsrud Sundby
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 46,5
10 Jens Filbrich
Vlag van Duitsland
 GER
+ 48,0
Klassement
# Naam Land Tijd
1 Petter Northug
Vlag van Noorwegen
 NOR
3:39.18,9
2 Lukáš Bauer
Vlag van Tsjechië
 CZE
+ 8,3
3 Axel Teichmann
Vlag van Duitsland
 GER
+ 1.30,3
4 Dario Cologna
Vlag van Zwitserland
 SUI
+ 1.31,5
5 Daniel Richardsson
Vlag van Zweden
 SWE
+ 1.42,9
6 Marcus Hellner
Vlag van Zweden
 SWE
+ 1.47,3
7 Jean-Marc Gaillard
Vlag van Frankrijk
 FRA
+ 1.58,4
8 René Sommerfeldt
Vlag van Duitsland
 GER
+ 2.37,7
9 Jens Filbrich
Vlag van Duitsland
 GER
+ 2.39,1
10 Giorgio Di Centa
Vlag van Italië
 ITA
+ 3.07,5

Etappe 7

Uitslag
# Naam Land Tijd
1 Lukáš Bauer
Vlag van Tsjechië
 CZE
33.43,4
2 Marcus Hellner
Vlag van Zweden
 SWE
+ 2,4
3 Jean-Marc Gaillard
Vlag van Frankrijk
 FRA
+ 2,5
4 Ivan Babikov
Vlag van Canada
 CAN
+ 5,3
5 Dario Cologna
Vlag van Zwitserland
 SUI
+ 9,0
6 Vincent Vittoz
Vlag van Frankrijk
 FRA
+ 27,3
7 René Sommerfeldt
Vlag van Duitsland
 GER
+ 32,0
8 Giorgio Di Centa
Vlag van Italië
 ITA
+ 39,2
9 Jiří Magál
Vlag van Tsjechië
 CZE
+ 43,4
10 Roland Clara
Vlag van Italië
 ITA
+ 45,5
Klassement
# Naam Land Tijd
1 Lukáš Bauer
Vlag van Tsjechië
 CZE
4:13.10,6
2 Petter Northug
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 1.16,4
3 Dario Cologna
Vlag van Zwitserland
 SUI
+ 1.32,2
4 Marcus Hellner
Vlag van Zweden
 SWE
+ 1.41,4
5 Jean-Marc Gaillard
Vlag van Frankrijk
 FRA
+ 1.52,6
6 René Sommerfeldt
Vlag van Duitsland
 GER
+ 3.01,4
7 Axel Teichmann
Vlag van Duitsland
 GER
+ 3.08,0
8 Daniel Richardsson
Vlag van Zweden
 SWE
+ 3.16,3
9 Ivan Babikov
Vlag van Canada
 CAN
+ 3.31,8
10 Giorgio Di Centa
Vlag van Italië
 ITA
+ 3.38,4

Vrouwen

Proloog

Uitslag
# Naam Land Tijd
1 Petra Majdič
Vlag van Slovenië
 SLO
6.35
2 Natalja Korosteleva
Vlag van Rusland
 RUS
+ 2
3 Justyna Kowalczyk
Vlag van Polen
 POL
+ 6
4 Arianna Follis
Vlag van Italië
 ITA
+ 7
5 Miriam Gössner
Vlag van Duitsland
 GER
+ 13
6 Aino-Kaisa Saarinen
Vlag van Finland
 FIN
+ 15
7 Celine Brun-Lie
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 16
8 Riitta-Liisa Roponen
Vlag van Finland
 FIN
+ 16
9 Kristin Størmer Steira
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 16
10 Hanna Brodin
Vlag van Zweden
 SWE
+ 17
Klassement
# Naam Land Tijd
1 Petra Majdič
Vlag van Slovenië
 SLO
6.20
2 Natalja Korosteleva
Vlag van Rusland
 RUS
+ 7
3 Justyna Kowalczyk
Vlag van Polen
 POL
+ 16
4 Arianna Follis
Vlag van Italië
 ITA
+ 22
5 Miriam Gössner
Vlag van Duitsland
 GER
+ 28
6 Aino-Kaisa Saarinen
Vlag van Finland
 FIN
+ 30
7 Celine Brun-Lie
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 31
8 Riitta-Liisa Roponen
Vlag van Finland
 FIN
+ 31
9 Kristin Størmer Steira
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 31
10 Hanna Brodin
Vlag van Zweden
 SWE
+ 32

Etappe 1

Uitslag
# Naam Land Tijd
1 Justyna Kowalczyk
Vlag van Polen
 POL
28.10,0
2 Aino-Kaisa Saarinen
Vlag van Finland
 FIN
+ 2,8
3 Kristin Størmer Steira
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 5,7
4 Virpi Kuitunen
Vlag van Finland
 FIN
+ 13,2
5 Arianna Follis
Vlag van Italië
 ITA
+ 26,6
6 Natalja Korosteleva
Vlag van Rusland
 RUS
+ 31,3
7 Marianna Longa
Vlag van Italië
 ITA
+ 34,0
8 Vibeke Skofterud
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 34,8
9 Olga Savjalova
Vlag van Rusland
 RUS
+ 35,2
10 Petra Majdič
Vlag van Slovenië
 SLO
+ 35,7
Klassement
# Naam Land Tijd
1 Justyna Kowalczyk
Vlag van Polen
 POL
34.30,0
2 Aino-Kaisa Saarinen
Vlag van Finland
 FIN
+ 2,8
3 Kristin Størmer Steira
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 5,7
4 Virpi Kuitunen
Vlag van Finland
 FIN
+ 13,2
5 Arianna Follis
Vlag van Italië
 ITA
+ 26,6
6 Natalja Korosteleva
Vlag van Rusland
 RUS
+ 31,3
7 Marianna Longa
Vlag van Italië
 ITA
+ 34,0
8 Vibeke Skofterud
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 34,8
9 Olga Savjalova
Vlag van Rusland
 RUS
+ 35,2
10 Petra Majdič
Vlag van Slovenië
 SLO
+ 35,7

Etappe 2

Uitslag
# Naam Land Tijd[1]
1 Petra Majdič
Vlag van Slovenië
 SLO
60 s
2 Justyna Kowalczyk
Vlag van Polen
 POL
56 s
3 Aino-Kaisa Saarinen
Vlag van Finland
 FIN
52 s
4 Arianna Follis
Vlag van Italië
 ITA
48 s
5 Kristin Størmer Steira
Vlag van Noorwegen
 NOR
44 s
6 Alena Procházková
Vlag van Slowakije
 SVK
42 s
7 Katerina Smutna
Vlag van Oostenrijk
 AUT
40 s
8 Valentina Novikova
Vlag van Rusland
 RUS
38 s
9 Olga Rotsjeva
Vlag van Rusland
 RUS
36 s
10 Alena Sidko
Vlag van Rusland
 RUS
34 s
Klassement
# Naam Land Tijd
1 Justyna Kowalczyk
Vlag van Polen
 POL
37.56,1
2 Aino-Kaisa Saarinen
Vlag van Finland
 FIN
+ 4,3
3 Kristin Størmer Steira
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 30,1
4 Petra Majdič
Vlag van Slovenië
 SLO
+ 34,5
5 Arianna Follis
Vlag van Italië
 ITA
+ 39,7
6 Virpi Kuitunen
Vlag van Finland
 FIN
+ 1.04,3
7 Natalja Korosteleva
Vlag van Rusland
 RUS
+ 1.08,6
8 Marianna Longa
Vlag van Italië
 ITA
+ 1.21,6
9 Olga Savjalova
Vlag van Rusland
 RUS
+ 1.24,5
10 Alena Sidko
Vlag van Rusland
 RUS
+ 1.31,7

Etappe 3

Uitslag
# Naam Land Tijd[1]
1 Natalja Korosteleva
Vlag van Rusland
 RUS
60 s
2 Celine Brun-Lie
Vlag van Noorwegen
 NOR
56 s
3 Alena Procházková
Vlag van Slowakije
 SVK
52 s
4 Arianna Follis
Vlag van Italië
 ITA
48 s
5 Aino-Kaisa Saarinen
Vlag van Finland
 FIN
44 s
6 Vesna Fabjan
Vlag van Slovenië
 SLO
42 s
7 Petra Majdič
Vlag van Slovenië
 SLO
40 s
8 Magda Genuin
Vlag van Italië
 ITA
38 s
9 Magdalena Pajala
Vlag van Zweden
 SWE
36 s
10 Britta Norgren
Vlag van Zweden
 SWE
34 s
Klassement
# Naam Land Tijd
1 Aino-Kaisa Saarinen
Vlag van Finland
 FIN
40.16,3
2 Justyna Kowalczyk
Vlag van Polen
 POL
+ 24,9
3 Petra Majdič
Vlag van Slovenië
 SLO
+ 29,7
4 Arianna Follis
Vlag van Italië
 ITA
+ 31,7
5 Natalja Korosteleva
Vlag van Rusland
 RUS
+ 45,2
6 Kristin Størmer Steira
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 1.13,7
7 Marianna Longa
Vlag van Italië
 ITA
+ 1.46,8
8 Olga Savjalova
Vlag van Rusland
 RUS
+ 2.08,1
9 Vibeke Skofterud
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 2.09,9
10 Riitta-Liisa Roponen
Vlag van Finland
 FIN
+ 2.10,8

Etappe 4

Uitslag
# Naam Land Tijd
1 Arianna Follis
Vlag van Italië
 ITA
34.34,8
2 Petra Majdič
Vlag van Slovenië
 SLO
+ 3,4
3 Justyna Kowalczyk
Vlag van Polen
 POL
+ 4,1
4 Aino-Kaisa Saarinen
Vlag van Finland
 FIN
+ 27,6
5 Marianna Longa
Vlag van Italië
 ITA
+ 2.00,9
6 Alena Sidko
Vlag van Rusland
 RUS
+ 2.02,0
7 Riitta-Liisa Roponen
Vlag van Finland
 FIN
+ 2.03,7
8 Olga Savjalova
Vlag van Rusland
 RUS
+ 2.04,1
9 Kristin Størmer Steira
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 2.07,7
10 Vibeke Skofterud
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 2.43,4
Klassement
# Naam Land Tijd
1 Arianna Follis
Vlag van Italië
 ITA
1:14.51,8
2 Petra Majdič
Vlag van Slovenië
 SLO
+ 3,4
3 Justyna Kowalczyk
Vlag van Polen
 POL
+ 4,1
4 Aino-Kaisa Saarinen
Vlag van Finland
 FIN
+ 27,6
5 Marianna Longa
Vlag van Italië
 ITA
+ 2.00,9
6 Alena Sidko
Vlag van Rusland
 RUS
+ 2.02,0
7 Riitta-Liisa Roponen
Vlag van Finland
 FIN
+ 2.03,7
8 Olga Savjalova
Vlag van Rusland
 RUS
+ 2.04,1
9 Kristin Størmer Steira
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 2.07,7
10 Vibeke Skofterud
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 2.43,4

Etappe 5

Uitslag
# Naam Land Tijd
1 Justyna Kowalczyk
Vlag van Polen
 POL
12.37,6
2 Aino-Kaisa Saarinen
Vlag van Finland
 FIN
+ 11,6
3 Petra Majdič
Vlag van Slovenië
 SLO
+ 14,8
4 Kristin Størmer Steira
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 25,6
5 Vibeke Skofterud
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 27,1
6 Arianna Follis
Vlag van Italië
 ITA
+ 27,3
7 Alena Sidko
Vlag van Rusland
 RUS
+ 28,9
8 Joelia Tsjekaleva
Vlag van Rusland
 RUS
+ 29,6
9 Marthe Kristoffersen
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 35,4
10 Katrin Zeller
Vlag van Duitsland
 GER
+ 36,9
Klassement
# Naam Land Tijd
1 Justyna Kowalczyk
Vlag van Polen
 POL
1:27.32,8
2 Petra Majdič
Vlag van Slovenië
 SLO
+ 14,1
3 Arianna Follis
Vlag van Italië
 ITA
+ 23,2
4 Aino-Kaisa Saarinen
Vlag van Finland
 FIN
+ 35,1
5 Alena Sidko
Vlag van Rusland
 RUS
+ 2.26,8
6 Kristin Størmer Steira
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 2.29,2
7 Marianna Longa
Vlag van Italië
 ITA
+ 2.38,6
8 Riitta-Liisa Roponen
Vlag van Finland
 FIN
+ 2.41,8
9 Olga Savjalova
Vlag van Rusland
 RUS
+ 2.46,3
10 Vibeke Skofterud
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 3.06,4

Etappe 6

Uitslag
# Naam Land Tijd
1 Petra Majdič
Vlag van Slovenië
 SLO
34.06,4
2 Elena Kolomina
Vlag van Kazachstan
 KAZ
+ 0,1
3 Marianna Longa
Vlag van Italië
 ITA
+ 1,0
4 Riikka Sarasoja
Vlag van Finland
 FIN
+ 1,3
5 Arianna Follis
Vlag van Italië
 ITA
+ 2,4
6 Britta Norgren
Vlag van Zweden
 SWE
+ 2,5
7 Olga Savjalova
Vlag van Rusland
 RUS
+ 4,4
8 Eva Nyvltova
Vlag van Tsjechië
 CZE
+ 4,5
9 Magdalena Pajala
Vlag van Zweden
 SWE
+ 4,7
10 Katrin Zeller
Vlag van Duitsland
 GER
+ 6,0
Klassement
# Naam Land Tijd
1 Petra Majdič
Vlag van Slovenië
 SLO
2:01.08,3
2 Justyna Kowalczyk
Vlag van Polen
 POL
+ 31,4
3 Arianna Follis
Vlag van Italië
 ITA
+ 56,5
4 Aino-Kaisa Saarinen
Vlag van Finland
 FIN
+ 1.35,4
5 Alena Sidko
Vlag van Rusland
 RUS
+ 2.59,6
6 Kristin Størmer Steira
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 3.04,5
7 Marianna Longa
Vlag van Italië
 ITA
+ 3.05,5
8 Riitta-Liisa Roponen
Vlag van Finland
 FIN
+ 3.20,6
9 Olga Savjalova
Vlag van Rusland
 RUS
+ 3.21,6
10 Joelia Tsjekaleva
Vlag van Rusland
 RUS
+ 4.15,7

Etappe 7

Uitslag
# Naam Land Tijd
1 Kristin Størmer Steira
Vlag van Noorwegen
 NOR
35.49,8
2 Riitta-Liisa Roponen
Vlag van Finland
 FIN
+ 3,0
3 Jevgenia Medvedeva
Vlag van Oekraïne
 UKR
+ 3,9
4 Justyna Kowalczyk
Vlag van Polen
 POL
+ 25,0
5 Sabina Valbusa
Vlag van Italië
 ITA
+ 30,3
6 Karine Laurent Philippot
Vlag van Frankrijk
 FRA
+ 42,8
7 Aino-Kaisa Saarinen
Vlag van Finland
 FIN
+ 55,7
8 Olga Savjalova
Vlag van Rusland
 RUS
+ 56,1
9 Svetlana Malahova-Sjisjkina
Vlag van Kazachstan
 KAZ
+ 1.11,6
10 Arianna Follis
Vlag van Italië
 ITA
+ 1.12,1
Klassement
# Naam Land Tijd
1 Justyna Kowalczyk
Vlag van Polen
 POL
2.37.54,5
2 Petra Majdič
Vlag van Slovenië
 SLO
+ 19,2
3 Arianna Follis
Vlag van Italië
 ITA
+ 1.12,2
4 Aino-Kaisa Saarinen
Vlag van Finland
 FIN
+ 1.34,7
5 Kristin Størmer Steira
Vlag van Noorwegen
 NOR
+ 2.08,1
6 Riitta-Liisa Roponen
Vlag van Finland
 FIN
+ 2.27,2
7 Olga Savjalova
Vlag van Rusland
 RUS
+ 3.21,3
8 Marianna Longa
Vlag van Italië
 ITA
+ 3.33,6
9 Alena Sidko
Vlag van Rusland
 RUS
+ 3.55,1
10 Katrin Zeller
Vlag van Duitsland
 GER
+ 4.46,9

Prijzengeld

Prijzengeld voor de Eindklassementen en de Dagzeges
1. 2. 3. 10. Dagelijks Totaal
Algemeen klassement 131.250 CHF 87.750 CHF 43.750 CHF 2.187,50 CHF 2.500 CHF 300.000 CHF
Sprintklassement 10.000 CHF 5.000 CHF 2.500 CHF 20.000 CHF
Ploegenklassement 10.000 CHF 6.000 CHF 4.000 CHF 20.000 CHF
Etappes 5.000 CHF 3.000 CHF 2.000 CHF 10.000 CHF

Referentie

  1. a b c d In de sprintetappes (2 en 3) kunnen de beste dertig atleten bonificatiesecondes verdienen, zestig secondes voor nummer 1 en één seconde voor nummer 30

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Tour de Ski 2009/2010
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.