For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for UEFA Cup 2004/05.

UEFA Cup 2004/05

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Het 34e seizoen van de UEFA Cup (2004/05) begon met twee kwalificatierondes. De clubs die uit de kwalificatieronde kwamen, en de clubs die al geplaatst waren, speelden in de eerste ronde van de UEFA Cup. Dit seizoen was er een nieuwe opzet, want de groepsfase deed haar intrede.

Voorrondes

Eerste voorronde

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
B36 Tórshavn
Vlag van Faeröer
2 - 11
Vlag van Letland
FHK Liepājas Metalurgs
1 - 3 1 - 8
B68 Toftir
Vlag van Faeröer
0 - 11
Vlag van Letland
FK Ventspils
0 - 3 0 - 8
Dukla Banská Bystrica
Vlag van Slowakije
4 - 0
Vlag van Azerbeidzjan
FK Karabakh Agdam
3 - 0 1 - 0
BATE Barisaw
Vlag van Wit-Rusland
2 - 4
Vlag van Georgië
Dinamo Tbilisi
2 - 3 0 - 1
FK Ekranas Panevėžys
Vlag van Litouwen
3 - 1
Vlag van Luxemburg
F91 Dudelange
1 - 0 2 - 1
Glentoran FC
Vlag van Noord-Ierland
4 - 3
Vlag van Finland
AC Allianssi
2 - 2 2 - 1
FC Haka Valkeakoski
Vlag van Finland
5 - 2
Vlag van Luxemburg
Etzella Ettelbruck
2 - 1 3 - 1
Haverfordwest County FC
Vlag van Wales
1 - 4
Vlag van IJsland
FH Hafnarfjörður
0 - 1 1 - 3
ÍA Akranes
Vlag van IJsland
6 - 3
Vlag van Estland
TVMK Tallinn
4 - 2 2 - 1
Illitsjivets Marioepol
Vlag van Oekraïne
4 - 0
Vlag van Armenië
Banants Jerevan
2 - 0 2 - 0
FC Levadia Tallinn
Vlag van Estland
3 - 1
Vlag van Ierland
Bohemian FC
0 - 0 3 - 1
Marsaxlokk FC
Vlag van Malta
0 - 3
Vlag van Slovenië
NK Primorje
0 - 1 0 - 2
MIKA Asjtarak
Vlag van Armenië
1 - 2
Vlag van Hongarije
Boedapest Honvéd FC
0 - 1 1 - 1
Nistru Otaci
Vlag van Moldavië
3 - 2
Vlag van Wit-Rusland
Sjachtjor Salihorsk
1 - 1 2 - 1
AC Omonia Nicosia
Vlag van Cyprus
8 - 1
Vlag van Macedonië
FK Sloga Jugomagnat
4 - 0 4 - 1
Östers IF
Vlag van Zweden
4 - 1
Vlag van Wales
Total Network Solutions FC
2 - 1 2 - 1
Oțelul Galați
Vlag van Roemenië
8 - 1
Vlag van Albanië
Dinamo Tirana
4 - 0 4 - 1
Partizani Tirana
Vlag van Albanië
5 - 4
Vlag van Malta
Birkirkara FC
4 - 2 1 - 2
SS Pennarossa
Vlag van San Marino
1 - 9
Vlag van Bosnië en Herzegovina
FK Željezničar Sarajevo
1 - 5 0 - 4
Portadown FC
Vlag van Noord-Ierland
2 - 4
Vlag van Litouwen
FK Žalgiris Vilnius
2 - 2 0 - 2
FC Santa Coloma
Vlag van Andorra
0 - 4
Vlag van Bosnië en Herzegovina
FK Modriča
0 - 1 0 - 3
Sjirak Gjoemri
Vlag van Armenië
1 - 4
Vlag van Moldavië
FC Tiraspol
1 - 2 0 - 2
FK Sileks Kratovo
Vlag van Macedonië
1 - 2
Vlag van Slovenië
NK Maribor
0 - 1 1 - 1
FK Tbilisi
Vlag van Georgië
5 - 1
Vlag van Azerbeidzjan
FK Shamkir
1 - 0 4 - 1
FC Vaduz
Vlag van Liechtenstein
4 - 2
Vlag van Ierland
Longford Town FC
1 - 0 3 - 2

Tweede voorronde

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Glentoran FC
Vlag van Noord-Ierland
1 - 3
Vlag van Zweden
IF Elfsborg
0 - 1 1 - 2
Odd Grenland BK
Vlag van Noorwegen
4 - 3
Vlag van Litouwen
FK Ekranas Panevėžys
3 - 1 1 - 2
KSK Beveren
Vlag van België
5 - 2
Vlag van Liechtenstein
FC Vaduz
3 - 1 2 - 1
FK Ventspils
Vlag van Letland
1 - 1
Vlag van Denemarken
Brøndby IF
0 - 0 1 - 1
Hammarby IF
Vlag van Zweden
4 - 1
Vlag van IJsland
ÍA Akranes
2 - 0 2 - 1
Stabæk IF
Vlag van Noorwegen
6 - 2
Vlag van Finland
FC Haka
3 - 1 3 - 1
FK Bodø/Glimt
Vlag van Noorwegen
3 - 3 (8-7 n.p.)
Vlag van Estland
FC Levadia Tallinn
2 - 1 1 - 2
FH Hafnarfjörður
Vlag van IJsland
4 - 3
Vlag van Schotland
Dunfermline Athletic FC
2 - 2 2 - 1
FK Žalgiris Vilnius
Vlag van Litouwen
1 - 3
Vlag van Denemarken
Aalborg BK
1 - 3 0 - 0
Östers IF
Vlag van Zweden
3 - 3
Vlag van Letland
FHK Liepājas Metalurgs
2 - 2 1 - 1
Gençlerbirliği
Vlag van Turkije
2 - 2
Vlag van Kroatië
NK Rijeka
1 - 0 1 - 2
Levski Sofia
Vlag van Bulgarije
8 - 0
Vlag van Bosnië en Herzegovina
FK Modriča
5 - 0 3 - 0
Hapoel Bnei Sakhnin FC
Vlag van Israël
6 - 1
Vlag van Albanië
Partizani Tirana
3 - 0 3 - 1
Zeleznik Belgrado
Vlag van Servië en Montenegro
4 - 5
Vlag van Roemenië
Steaua Boekarest
2 - 4 2 - 1
FK Budućnost Banatski Dvor
Vlag van Servië en Montenegro
2 - 2
Vlag van Slovenië
NK Maribor
1 - 2 1 - 0
FK Željezničar Sarajevo
Vlag van Bosnië en Herzegovina
1 - 9
Vlag van Bulgarije
Litex Lovetsj
1 - 2 0 - 7
Dinamo Zagreb
Vlag van Kroatië
4 - 2
Vlag van Slovenië
NK Primorje
4 - 0 0 - 2
AC Omonia Nicosia
Vlag van Cyprus
2 - 4
Vlag van Bulgarije
CSKA Sofia
1 - 1 1 - 3 (n.v.)
Oțelul Galați
Vlag van Roemenië
0 - 1
Vlag van Servië en Montenegro
Partizan Belgrado
0 - 0 0 - 1
AEK Larnaca FC
Vlag van Cyprus
3 - 4
Vlag van Israël
Maccabi Petach Tikwa
3 - 0 0 - 4
FC Terek Grozny
Vlag van Rusland
2 - 0
Vlag van Polen
Lech Poznań
1 - 0 1 - 0
SK Slavia Praag
Vlag van Tsjechië
3 - 3
Vlag van Georgië
Dinamo Tbilisi
3 - 1 0 - 2
SK Rapid Wien
Vlag van Oostenrijk
3 - 2
Vlag van Rusland
FC Roebin Kazan
0 - 2 3 - 0
Illitsjivets Marioepol
Vlag van Oekraïne
0 - 3
Vlag van Oostenrijk
FK Austria Wien
0 - 0 0 - 3
Dukla Banská Bystrica
Vlag van Slowakije
4 - 2
Vlag van Zwitserland
FC Wil
3 - 1 1 - 1
Nistru Otaci
Vlag van Moldavië
1 - 6
Vlag van Tsjechië
SK Sigma Olomouc
1 - 2 0 - 4
FC Artmedia Bratislava
Vlag van Slowakije
1 - 4
Vlag van Oekraïne
Dnipro Dnipropetrovsk
0 - 3 1 - 1
SV Pasching
Vlag van Oostenrijk
3 - 3
Vlag van Rusland
Zenit St.-Petersburg
3 - 1 0 - 2
Újpest FC
Vlag van Hongarije
5 - 1
Vlag van Zwitserland
Servette FC
3 - 1 2 - 0
Metalloerg Donetsk
Vlag van Oekraïne
5 - 1
Vlag van Moldavië
FC Tiraspol
3 - 0 2 - 1
FK Tbilisi
Vlag van Georgië
0 - 7
Vlag van Polen
Legia Warschau
0 - 1 0 - 6
Amica Wronki
Vlag van Polen
1 - 1 (5-4 n.p.)
Vlag van Hongarije
Boedapest Honvéd FC
1 - 0 0 – 1

Eerste ronde

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Grazer AK
Vlag van Oostenrijk
5 - 1
Vlag van Bulgarije
Litex Lovetsj
5 - 0 0 - 1
Metalloerg Donetsk
Vlag van Oekraïne
0 - 6
Vlag van Italië
SS Lazio
0 - 3 0 - 3
FK Bodø/Glimt
Vlag van Noorwegen
1 - 2
Vlag van Turkije
Beşiktaş JK
1 - 1 0 - 1
Shelbourne FC
Vlag van Ierland
2 - 4
Vlag van Frankrijk
Lille OSC
2 - 2 0 - 2
Heart of Midlothian FC
Vlag van Schotland
5 - 3
Vlag van Portugal
SC Braga
3 - 1 2 - 2
FK Austria Wien
Vlag van Oostenrijk
4 - 1
Vlag van Polen
Legia Warschau
1 - 0 3 - 1
Dukla Banská Bystrica
Vlag van Slowakije
0 - 5
Vlag van Portugal
SL Benfica
0 - 3 0 - 2
Partizan Belgrado
Vlag van Servië en Montenegro
3 - 1
Vlag van Roemenië
Dinamo Boekarest
3 - 1 0 - 0
Parma FC
Vlag van Italië
3 - 2
Vlag van Slovenië
NK Maribor
3 - 2 0 - 0
Real Zaragoza
Vlag van Spanje
4 - 2
Vlag van Tsjechië
SK Sigma Olomouc
1 - 0 3 - 2
Sporting Clube de Portugal
Vlag van Portugal
2 - 0
Vlag van Oostenrijk
SK Rapid Wien
2 - 0 0 - 0
Newcastle United FC
Vlag van Engeland
7 - 1
Vlag van Israël
Hapoel Bnei Sakhnin FC
2 - 0 5 - 1
Steaua Boekarest
Vlag van Roemenië
4 - 3
Vlag van Bulgarije
CSKA Sofia
2 - 1 2 - 2
Wisła Kraków
Vlag van Polen
5 - 5
Vlag van Georgië
Dinamo Tbilisi
4 - 3 1 - 2
FC Utrecht
Vlag van Nederland
4 - 3
Vlag van Zweden
Djurgårdens IF
4 - 0 0 - 3
Millwall FC
Vlag van Engeland
2 - 4
Vlag van Hongarije
Ferencvárosi TC
1 - 1 1 - 3
FC Schalke 04
Vlag van Duitsland
9 - 1
Vlag van Letland
FHK Liepājas Metalurgs
5 - 1 4 - 0
Maccabi Haifa FC
Vlag van Israël
1 - 2
Vlag van Oekraïne
Dnipro Dnipropetrovsk
1 - 0 0 - 2
FC Terek Grozny
Vlag van Rusland
1 - 3
Vlag van Zwitserland
FC Basel
1 - 1 0 - 2
Odd Grenland BK
Vlag van Noorwegen
1 - 5
Vlag van Nederland
Feyenoord Rotterdam
0 - 1 1 - 4
Aalborg BK
Vlag van Denemarken
1 - 3
Vlag van Frankrijk
AJ Auxerre
1 - 1 0 - 2
Sevilla FC
Vlag van Spanje
4 - 1
Vlag van Portugal
CD Nacional
2 - 1 2 - 0
ND Gorica
Vlag van Slovenië
1 - 2
Vlag van Griekenland
AEK Athene
1 - 1 0 - 1
Standard Luik
Vlag van België
1 - 1
Vlag van Duitsland
VfL Bochum
0 - 0 1 - 1
Zenit St.-Petersburg
Vlag van Rusland
6 - 1
Vlag van Servië en Montenegro
Rode Ster Belgrado
4 - 0 2 - 1
Trabzonspor
Vlag van Turkije
3 - 4
Vlag van Spanje
Athletic Bilbao
3 - 2 0 - 2
Újpest FC
Vlag van Hongarije
1 - 7
Vlag van Duitsland
VfB Stuttgart
1 - 3 0 - 4
Panionios NFC
Vlag van Griekenland
3 - 2
Vlag van Italië
Udinese Calcio
3 - 1 0 - 1
Levski Sofia
Vlag van Bulgarije
1 - 2
Vlag van België
KSK Beveren
1 - 1 0 - 1
Maccabi Petach Tikwa
Vlag van Israël
0 - 5
Vlag van Nederland
SC Heerenveen
geannuleerd 0 - 5
Dinamo Zagreb
Vlag van Kroatië
2 - 0
Vlag van Zweden
IF Elfsborg
2 - 0 0 - 0
FH Hafnarfjörður
Vlag van IJsland
1 - 5
Vlag van Duitsland
Alemannia Aachen
1 - 5 0 - 0
Middlesbrough FC
Vlag van Engeland
4 - 1
Vlag van Tsjechië
FC Baník Ostrava
3 - 0 1 - 1
Club Brugge
Vlag van België
6 - 1
Vlag van Frankrijk
LB Châteauroux
4 - 0 2 - 1
PAOK FC
Vlag van Griekenland
3 - 5
Vlag van Nederland
AZ Alkmaar
2 - 3 1 - 2
FK Ventspils
Vlag van Letland
1 - 2
Vlag van Polen
Amica Wronki
1 - 1 0 - 1
FC Sochaux-Montbéliard
Vlag van Frankrijk
9 - 0
Vlag van Noorwegen
Stabæk IF
4 - 0 5 - 0
Egaleo FC
Vlag van Griekenland
2 - 1
Vlag van Turkije
Gençlerbirliği
1 - 0 1 - 1
Marítimo Funchal
Vlag van Portugal
1 - 1 (2-4 n.p.)
Vlag van Schotland
Rangers FC
1 - 0 0 - 1
Hammarby IF
Vlag van Zweden
1 - 5
Vlag van Spanje
Villarreal CF
1 - 2 0 - 3
  • Omdat er geen vliegtuigen mochten landen in Israël kon Heerenveen niet zijn uitwedstrijd spelen. Daarom werd er maar een wedstrijd gepeeld, namelijk die in Heerenveen. De regel dat doelpunten die uit gemaakt worden dubbel tellen kwam te vervallen. Bij een gelijkspel zou er daarom verlenging gespeeld zijn. Zover hoefde het echter niet te komen want Heerenveen won de wedstrijd overtuigend met 5 tegen 0.

Alle Nederlandse en Belgische clubs plaatsten zich voor de groepsfase, behalve Heerenveen waren dat FC Utrecht, Feyenoord, AZ, Standard Luik en Beveren.

De winnaars uit de eerste ronde plaatsten zich voor de tweede ronde, de groepsfase. In elke poule zitten 5 clubs. Iedere club speelt 1 keer tegen de andere 4 clubs uit de poule. In totaal spelen de clubs 2 uitwedstrijden en 2 thuiswedstrijden.

Hieronder staat de groepsfase. Eerst staat er de eindstand in de poules, daarna de uitslagen van de gespeelde wedstrijden. De eerste drie clubs uit de poules plaatsten zich voor de derde ronde.

Groepsfase

Groep A

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
Vlag van Nederland
Feyenoord Rotterdam
7 4 2 1 1 6 3 +3
2.
Vlag van Duitsland
FC Schalke 04
7 4 2 1 1 5 3 +2
3.
Vlag van Zwitserland
FC Basel
7 4 2 1 1 5 4 -1
4.
Vlag van Hongarije
Ferencvárosi TC
4 4 1 1 2 3 5 -2
5.
Vlag van Schotland
Heart of Midlothian
3 4 1 0 3 2 6 -4
1e speeldag
Feyenoord 3–0 Hearts
Schalke 1–1 Basel
2e speeldag
Hearts 0–1 Schalke
Ferencvárosi 1–1 Feyenoord
3e speeldag
Schalke 2–0 Ferencvárosi
Basel 1–2 Hearts
4e speeldag
Ferencvárosi 1–2 Basel
Feyenoord 2–1 Schalke
5e speeldag
Hearts 0–1 Ferencvárosi
Basel 1–0 Feyenoord

Groep B

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
Vlag van Spanje
Athletic Bilbao
9 4 3 0 1 11 4 +7
2.
Vlag van Roemenië
Steaua Boekarest
6 4 2 0 2 4 3 +1
3.
Vlag van Italië
Parma FC
6 4 2 0 2 5 6 -1
4.
Vlag van Turkije
Beşiktaş JK
4 4 1 1 2 7 7 0
5.
Vlag van België
Standard Luik
4 4 1 1 2 4 11 -7
1e speeldag
Steaua Boekarest 2–0 Standard Luik
Athletic Bilbao 2–0 Parma
2e speeldag
Parma 1–0 Steaua Boekarest
Besiktas 3–1 Athletic Bilbao
3e speeldag
Steaua Boekarest 2–1 Besiktas
Standard Luik 2–1 Parma
4e speeldag
Besiktas 1–1 Standard Luik
Athletic Bilbao 1–0 Steaua Boekarest
5e speeldag
Parma 3–2 Besiktas
Standard Luik 1–7 Athletic Bilbao

Groep C

Squadra Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
Vlag van Oekraïne
Dnipro Dnipropetrovsk
9 4 3 0 1 7 5 +2
2.
Vlag van Spanje
Real Zaragoza
7 4 2 1 1 5 3 +2
3.
Vlag van Oostenrijk
FK Austria Wien
7 4 2 1 1 4 3 +1
4.
Vlag van België
Club Brugge
5 4 1 2 1 5 5 0
5.
Vlag van Nederland
FC Utrecht
0 4 0 0 4 2 7 -5
1e speeldag
Dnipro Dnipropetrovsk 3–2 Club Brugge
Real Zaragoza 2–0 Utrecht
2e speeldag
Utrecht 1–2 Dnipro Dnipropetrovsk
Austria Wien 1–0 Real Zaragoza
3e speeldag
Dnipro Dnipropetrovsk 1–0 Austria Wien
Club Brugge 1–0 Utrecht
4e speeldag
Austria Wien 1–1 Club Brugge
Real Zaragoza 2–1 Dnipro Dnipropetrovsk
5e speeldag
Utrecht 1–2 Austria Wien
Club Brugge 1–1 Real Zaragoza

Groep D

Squadra Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
Vlag van Engeland
Newcastle United FC
10 4 3 1 0 8 1 +7
2.
Vlag van Frankrijk
FC Sochaux-Montbéliard
9 4 3 0 1 4 4 0
3.
Vlag van Portugal
Sporting Clube de Portugal
7 4 2 1 1 9 3 +6
4.
Vlag van Griekenland
Panionios
3 4 1 0 3 6 8 -2
5.
Vlag van Georgië
Dinamo Tbilisi
0 4 0 0 4 2 13 -11
1e speeldag
Dinamo Tbilisi 0–2 Sochaux-Montbéliard
Panionios 0–1 Newcastle United
2e speeldag
Newcastle United 2–0 Dinamo Tbilisi
Sporting Clube de Portugal 4–1 Panionios
3e speeldag
Dinamo Tbilisi 0–4 Sporting Clube de Portugal
Sochaux-Montbéliard 0–4 Newcastle United
4e speeldag
Sporting Clube de Portugal 0–1 Sochaux-Montbéliard
Panionios 5–2 Dinamo Tbilisi
5e speeldag
Newcastle United 1–1 Sporting Clube de Portugal
Sochaux-Montbéliard 1–0 Panionios

Groep E

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
Vlag van Engeland
Middlesbrough FC
9 4 3 0 1 6 2 +4
2.
Vlag van Spanje
Villarreal CF
8 4 2 2 0 8 2 +6
3.
Vlag van Servië en Montenegro
Partizan Belgrado
5 4 1 2 1 7 6 +1
4.
Vlag van Italië
Lazio Roma
3 4 0 3 1 5 7 -2
5.
Vlag van Griekenland
Egaleo FC
1 4 0 1 3 2 11 -9
1e speeldag
Lazio 1–1 Villareal
Egaleo 0–1 Middlesbrough
2e speeldag
Middlesbrough 2–0 Lazio
Partizan 4–0 Egaleo
3e speeldag
Lazio 2–2 Partizan
Villareal 2–0 Middlesbrough
4e speeldag
Partizan 1–1 Villareal
Egaleo 2–2 Lazio
5e speeldag
Middlesbrough 3–0 Partizan
Villareal 4–0 Egaleo

Groep F

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
Vlag van Nederland
AZ Alkmaar
9 4 3 0 1 6 3 +3
2.
Vlag van Frankrijk
AJ Auxerre
7 4 2 1 1 7 3 +4
3.
Vlag van Oostenrijk
Grazer AK
7 4 2 1 1 5 4 +1
4.
Vlag van Schotland
Rangers FC
6 4 2 0 2 8 3 +5
5.
Vlag van Polen
Amica Wronki
0 4 0 0 4 3 16 -13
1e speeldag
Amica Wronki 0–5 Rangers
Auxerre 0–0 Grazer
2e speeldag
Grazer 3–1 Amica Wronki
AZ Alkmaar 2–0 Auxerre
3e speeldag
Amica Wronki 1–3 AZ Alkmaar
Rangers 3–0 Grazer
4e speeldag
AZ Alkmaar 1–0 Rangers
Auxerre 5–1 Amica Wronki
5e speeldag
Grazer 2–0 AZ Alkmaar
Rangers 0–2 Auxerre

Groep G

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
Vlag van Duitsland
VfB Stuttgart
9 4 3 0 1 10 3 +7
2.
Vlag van Portugal
SL Benfica
9 4 3 0 1 9 5 +4
3.
Vlag van Nederland
SC Heerenveen
7 4 2 1 1 6 6 0
4.
Vlag van Kroatië
Dinamo Zagreb
4 4 1 1 2 9 7 +2
5.
Vlag van België
KSK Beveren
0 4 0 0 4 2 15 -13
1e speeldag
Benfica 4–2 Heerenveen
Beveren 1–5 Stuttgart
2e speeldag
Stuttgart 3–0 Benfica
Dinamo Zagreb 6–1 Beveren
3e speeldag
Benfica 2–0 Dinamo Zagreb
Heerenveen 1–0 Stuttgart
4e speeldag
Dinamo Zagreb 2–2 Heerenveen
Beveren 0–3 Benfica
5e speeldag
Stuttgart 2–1 Dinamo Zagreb
Heerenveen 1–0 Beveren

Groep H

Squadra Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
Vlag van Frankrijk
Lille OSC
9 4 3 0 1 5 3 +2
2.
Vlag van Spanje
Sevilla FC
7 4 2 1 1 6 4 +2
3.
Vlag van Duitsland
Alemannia Aachen
7 4 2 1 1 5 4 +1
4.
Vlag van Rusland
Zenit Sint-Petersburg
5 4 1 2 1 9 6 +3
5.
Vlag van Griekenland
AEK Athene
0 4 0 0 4 4 12 -8
1e speeldag
Zenit Saint Petersburg 5–1 AEK Athene
Alemannia Aachen 1–0 Lille
2e speeldag
Lille 2–1 Zenit Saint Petersburg
Sevilla 2–0 Alemannia Aachen
3e speeldag
Zenit Saint Petersburg 1–1 Sevilla
AEK Athene 1–2 Lille
4e speeldag
Sevilla 3–2 AEK Athene
Alemannia Aachen 2–2 Zenit Saint Petersburg
5e speeldag
Lille 1–0 Sevilla
AEK Athene 0–2 Alemannia Aachen

Derde ronde

In de derde ronde zitten de nummers 1 tot en met 3 van de poules uit de groepsfase en de nummers 3 uit de poules van de Champions League, zie hiervoor: Champions League seizoen 2004/2005.

De derde plaatsen uit de Champions League:

Doordat Ajax derde werd in poule C in de Champions League mochten ze in de derde ronde van de UEFA cup spelen. In totaal waren er zodoende 4 Nederlandse clubs in de derde ronde. AZ, Ajax, Feyenoord en Heerenveen. Slechts één hiervan redde het, AZ. De uitslagen waren:

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Olympiakos Piraeus
Vlag van Griekenland
2-0
Vlag van Frankrijk
FC Sochaux-Montbéliard
1-0 1-0
SC Heerenveen
Vlag van Nederland
2-4
Vlag van Engeland
Newcastle United FC
1-2 1-2
Grazer AK
Vlag van Oostenrijk
3-4
Vlag van Engeland
Middlesbrough FC
2-2 1-2
Sporting Clube de Portugal
Vlag van Portugal
4-2
Vlag van Nederland
Feyenoord Rotterdam
2-1 2-1
Valencia CF
Vlag van Spanje
2-2(3-4 n.p.)
Vlag van Roemenië
Steaua Boekarest
2-0 0-2
Dynamo Kiev
Vlag van Oekraïne
0-2
Vlag van Spanje
Villarreal CF
0-0 0-2
Sjachtar Donetsk
Vlag van Oekraïne
2-1
Vlag van Duitsland
FC Schalke 04
1-1 1-0
Alemannia Aachen
Vlag van Duitsland
1-2
Vlag van Nederland
AZ Alkmaar
0-0 1-2
FK Austria Wien
Vlag van Oostenrijk
2-1
Vlag van Spanje
Athletic Bilbao
0-0 2-1
Fenerbahçe SK
Vlag van Turkije
1-3
Vlag van Spanje
Real Zaragoza
0-1 1-2
Panathinaikos
Vlag van Griekenland
1-2
Vlag van Spanje
Sevilla FC
1-0 0-2
Parma FC
Vlag van Italië
2-0
Vlag van Duitsland
VfB Stuttgart
0-0 2-0(n.v.)
Partizan Belgrado
Vlag van Servië en Montenegro
3-2
Vlag van Oekraïne
Dnipro Dnipropetrovsk
2-2 1-0
CSKA Moskou
Vlag van Rusland
3-1
Vlag van Portugal
SL Benfica
2-0 1-1
FC Basel
Vlag van Zwitserland
0-2
Vlag van Frankrijk
Lille OSC
0-0 0-2
Ajax Amsterdam
Vlag van Nederland
2-3
Vlag van Frankrijk
AJ Auxerre
1-0 1-3

Achtste finale

Alleen AZ wist zich te plaatsen, zij het ternauwernood omdat het tegen Aken een kwartier voor tijd nog altijd 1-0 achter stond. AZ moest winnen om zich te plaatsen en deed dat uiteindelijk ook. Ze lootten vervolgens tegen Sjachtar Donetsk.

De uitslagen van de Achtste finale:

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Olympiakos
Vlag van Griekenland
1 - 7
Vlag van Engeland
Newcastle United FC
1 - 3 0 - 4
Middlesbrough FC
Vlag van Engeland
2 - 4
Vlag van Portugal
Sporting Clube de Portugal
2 - 3 0 - 1
Steaua Boekarest
Vlag van Roemenië
0 - 2
Vlag van Spanje
Villarreal CF
0 - 0 0 - 2
Sjachtar Donetsk
Vlag van Oekraïne
2 - 5
Vlag van Nederland
AZ Alkmaar
1 - 3 1 - 2
Austria Wien
Vlag van Oostenrijk
3 - 3 u
Vlag van Spanje
Real Zaragoza
1 - 1 2 - 2
Sevilla FC
Vlag van Spanje
0 - 1
Vlag van Italië
Parma FC
0 - 0 0 - 1
Partizan Belgrado
Vlag van Servië en Montenegro
1 - 3
Vlag van Rusland
CSKA Moskou
1 - 1 0 - 2
Lille OSC
Vlag van Frankrijk
0 - 1
Vlag van Frankrijk
AJ Auxerre
0 - 1 0 - 0

Kwartfinale

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Newcastle United FC
Vlag van Engeland
2 - 4
Vlag van Portugal
Sporting Clube de Portugal
1 - 0 1 - 4
Villarreal CF
Vlag van Spanje
2 - 3
Vlag van Nederland
AZ Alkmaar
1 - 2 1 - 1
Austria Wien
Vlag van Oostenrijk
1 - 1u
Vlag van Italië
Parma FC
1 - 1 0 - 0
CSKA Moskou
Vlag van Rusland
4 - 2
Vlag van Frankrijk
AJ Auxerre
4 - 0 0 - 2

Halve finale

AZ haalde bijna de finale, in de blessuretijd van de verlenging ging het mis. Sporting Lissabon plaatste zich in de allerlaatste minuut van de wedstrijd en was topfavoriet om de UEFA-cup te winnen, mede doordat zij in eigen stadion de finale mochten spelen.

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Sporting Clube de Portugal
Vlag van Portugal
u4 - 4
Vlag van Nederland
AZ Alkmaar
2 - 1 2 - 3 n.v.
Parma FC
Vlag van Italië
0 - 3
Vlag van Rusland
CSKA Moskou
0 - 0 0 - 3

Finale

Zie UEFA Cupfinale 2005 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
18 mei 2005
Vlag
Sporting Clube de Portugal
1 - 3
Vlag
CSKA Moskou
Estádio José Alvalade, Lissabon
Toeschouwers: 48.000

Scheidsrechter: Graham Poll (Engeland)

Rogèrio 29' Aleksej Berezoetski 56'
Joeri Zjirkov 66'
Vágner Love 75'

Sporting Lissabon was de eerste helft beter. Het maakte zijn favoriete rol in het begin waar en kwamen op 1-0-voorsprong. CSKA Moskou kwam er nauwelijks aan te pas, maar counterde slim. Na rust speelden de Russen slimmer en nadat Lissabon een enorme grote kans miste, besliste Moskou de wedstrijd. CSKA Moskou werd winnaar van de UEFA-cup 2004-2005.

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
UEFA Cup 2004/05
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.

X

Wikiwand 2.0 is here 🎉! We've made some exciting updates - No worries, you can always revert later on