For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for UEFA Cup 2007/08.

UEFA Cup 2007/08

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Het UEFA Cup-toernooi 2007/08 was het 37e seizoen van de UEFA Cup, het op een na belangrijkste Europese voetbaltoernooi voor clubs. Zenit Sint-Petersburg won deze editie voor het eerst in haar bestaan door het Schotse Rangers FC uit Glasgow in de finale op 14 mei 2008 in het City of Manchester Stadium te verslaan. Zenit was de tweede Russische club, na CSKA Moskou (2004/05) die de UEFA Cup won.

In totaal deden er 123 teams mee aan de voorrondes en/of het hoofdtoernooi van de UEFA Cup 2007/2008. De voorrondes begonnen op 19 juli 2007, het hoofdtoernooi op 20 september.

Toernooi

De UEFA Cup 2007/08 kende twee voorronden en een hoofdtoernooi met zeven ronden. De tweede ronde werd door middel van de groepsfase gespeeld, de andere acht ronden middels het knock-outsysteem. Afhankelijk van de positie op de UEFA-coëfficiënten ranglijst is bepaald hoeveel teams per land aan de UEFA Cup mag deelnemen. Dit aantal ligt tussen de één en vier.

Deelnemende teams

Hoofdtoernooi
Vlag van Spanje
Getafe CF
Vlag van Engeland
Bolton Wanderers FC
Vlag van Portugal
Sporting Braga
Vlag van Griekenland
Aris Saloniki
Vlag van Spanje
Villarreal CF
Vlag van Frankrijk
Stade Rennais
Vlag van Portugal
Paços Ferreira
Vlag van Griekenland
Panionios
Vlag van Spanje
Real Zaragoza
Vlag van Frankrijk
Girondins de Bordeaux
Vlag van Nederland
FC Twente
Vlag van Rusland
Lokomotiv Moskou
Vlag van Italië
US Città di Palermo
Vlag van Frankrijk
FC Sochaux-Montbéliard
Vlag van Nederland
sc Heerenveen
Vlag van Roemenië
Rapid Boekarest
Vlag van Italië
AC Fiorentina
Vlag van Duitsland
Bayern München
Vlag van Nederland
FC Groningen
Vlag van Schotland
Aberdeen FC
Vlag van Italië
Empoli FC
Vlag van Duitsland
1. FC Nürnberg
Vlag van Nederland
AZ Alkmaar
Vlag van België
Club Brugge
Vlag van Engeland
Everton FC
Vlag van Duitsland
Bayer Leverkusen
Vlag van Griekenland
AE Larissa 1964
Vlag van Oekraïne
Metalist Charkov
Vlag van Engeland
Tottenham Hotspur FC
Vlag van Portugal
CF Belenenses
Vlag van Griekenland
Panathinaikos
Vlag van Tsjechië
FK Mladá Boleslav
Tweede voorronde
Vlag van Rusland
Zenit Sint-Petersburg
Vlag van Oekraïne
Dnipro Dnipropetrovsk
Vlag van Turkije
Kayseri Erciyesspor
Vlag van Bulgarije
CSKA Sofia
Vlag van Roemenië
CFR Cluj
Vlag van Noorwegen
Frederikstad FK
Vlag van Zwitserland
FC Basel
Vlag van Israël
Hapoel Tel Aviv
Vlag van Schotland
Dunfermline Athletic FC
Vlag van Tsjechië
FK Jablonec 97
Vlag van Zwitserland
FC Sion
Vlag van Israël
Maccabi Netanya
Vlag van België
Standard Luik
Vlag van Turkije
Galatasaray SK
Vlag van Bulgarije
Litex Lovetsj
Vlag van Oostenrijk
Austria Wien
Vlag van Engeland
Blackburn Rovers FC
Vlag van Roemenië
Oțelul Galați
Vlag van Frankrijk
RC Lens
Vlag van Portugal
União Leiria
Vlag van Italië
Sampdoria
Vlag van Spanje
Atlético Madrid
Vlag van Kazachstan
Tobol Kustanai
Vlag van Duitsland
Hamburger SV
Vlag van Oostenrijk
Rapid Wien
Vlag van Zweden
Hammarby IF
Vlag van Denemarken
Aalborg BK
Eerste voorronde
Vlag van Zwitserland
BSC Young Boys Bern
Vlag van Kroatië
Slaven Belupo
Vlag van Georgië
Dinamo Tbilisi
Vlag van Estland
Flora Tallinn
Vlag van Bulgarije
Lokomotiv Sofia
Vlag van Kroatië
Hajduk Split
Vlag van Georgië
FK Ameri
Vlag van Malta
Sliema Wanderers
Vlag van Israël
Maccabi Tel Aviv FC
Vlag van Zweden
Helsingborgs IF
Vlag van Litouwen
Suduva Marijampole
Vlag van Malta
Hibernians FC
Vlag van Noorwegen
Lillestrøm SKFP
Vlag van Zweden
AIK Solna
Vlag van Litouwen
Ekranas Panevezys
Vlag van Wales
Carmarthen Town
Vlag van Noorwegen
Brann Bergen
Vlag van Slowakije
FC Vion Zlaté Moravce
Vlag van Noord-Macedonië
Vardar Skopje
Vlag van Wales
Rhyl FC
Vlag van Noorwegen
Vålerenga IF
Vlag van Slowakije
FC Artmedia Bratislava
Vlag van Noord-Macedonië
Rabotnički Kometal Skopje
Vlag van Noord-Ierland
Glentoran
Vlag van Finland
MyPa-47 AnjalankoskiFP
Vlag van Cyprus
Omonia Nicosia
Vlag van IJsland
ÍB Keflavík
Vlag van Noord-Ierland
Dungannon Swifts
Vlag van Oostenrijk
SV Ried
Vlag van Cyprus
Anorthosis Famagusta
Vlag van IJsland
KR Reykjavik
Vlag van Azerbeidzjan
Neftçi Bakoe
Vlag van Oostenrijk
SV Mattersburg
Vlag van Slovenië
FC Koper
Vlag van Liechtenstein
FC Vaduz
Vlag van Azerbeidzjan
FK MKT Araz Imisli
Vlag van Servië
Vojvodina Novi Sad
Vlag van Slovenië
ND Gorica
Vlag van Wit-Rusland
Dinamo Brest
Vlag van Luxemburg
UN Käerjeng 97
Vlag van Servië
Partizan Belgrado
Vlag van Bosnië en Herzegovina
NK Zrinjski Mostar
Vlag van Wit-Rusland
Dinamo Minsk
Vlag van Luxemburg
Etzella Ettelbruck
Vlag van Servië
FK Bežanija Belgrado
Vlag van Bosnië en Herzegovina
NK Široki Brijeg
Vlag van Ierland
Drogheda United
Vlag van Kazachstan
FC Almaty
Vlag van Polen
Dyskobolia Grodzisk
Vlag van Finland
HJK Helsinki
Vlag van Ierland
St. Patrick's Athletic
Vlag van Kazachstan
FC Aktobe
Vlag van Polen
GKS Bełchatów
Vlag van Finland
Haka Valkeakoski
Vlag van Albanië
KS Teuta Durrës
Vlag van Faeröer
EB/Streymur
Vlag van Denemarken
OB Odense
Vlag van Letland
Liepajas Metalurgs
Vlag van Albanië
KS Besa Kavajë
Vlag van Faeröer
B36 Tórshavn
Vlag van Denemarken
FC Midtjylland
Vlag van Letland
Skonto Riga
Vlag van Armenië
Banants Jerevan
Vlag van Andorra
FC Santa Coloma
Vlag van Hongarije
Honvéd Budapest
Vlag van Moldavië
FC Zimbru Chisinau
Vlag van Armenië
MIKA Asjtarak
Vlag van San Marino
SP Libertas
Vlag van Hongarije
MTK Hungária FC
Vlag van Moldavië
Nistru Otaci
Vlag van Estland
Trans Narva
Vlag van Zweden
BK HäckenFP
Vlag van Montenegro
FK Rudar Plevlja
Vlag van Montenegro
FK Budućnost Podgorica
FP: via Fair Play klassement

Eerste voorronde

De loting werd op 29 juni verricht en de wedstrijden vonden op 19 en 26 juli plaats.

Aan de eerste voorronde deden 74 teams mee (in het seizoen 2006/07 waren dit er 70):

Drie teams hebben zich op basis van Fair Play geplaatst: BK Häcken (Zweden, winnaar klassement) en via loting Lillestrøm SK (Noorwegen) en MyPa-47 Anjalankoski (Finland)
De nummers 3 van landen op posities 16 t/m 21 op de UEFA-coëfficiënten ranglijst
De nummers 2 van de landen vanaf positie 19 op de ranglijst, met uitzondering van Liechtenstein, San Marino en Andorra
De bekerwinnaars van de landen vanaf positie 21 op de ranglijst
team #1 totaal team #2 wed 1 wed 2
Lillestrøm SK
Vlag van Noorwegen
2-2 (u)
Vlag van Luxemburg
UN Käerjeng 97
2-1 0-1
FHK Liepājas Metalurgs
Vlag van Letland
3-2
Vlag van Wit-Rusland
Dinamo Brest
1-1 2-1
SV Ried
Vlag van Oostenrijk
4-3
Vlag van Azerbeidzjan
Neftçi Bakoe
3-1 1-2
Dinamo Tbilisi
Vlag van Georgië
2-0
Vlag van Liechtenstein
FC Vaduz
2-0 0-0
FC Aktobe
Vlag van Kazachstan
3-4
Vlag van Oostenrijk
SV Mattersburg
1-0 2-4
B36 Tórshavn
Vlag van Faeröer
3-6
Vlag van Litouwen
FK Ekranas Panevėžys
1-3 2-3
SP Libertas
Vlag van San Marino
1-4
Vlag van Ierland
Drogheda United
1-1 0-3
Rhyl FC
Vlag van Wales
3-3 (u)
Vlag van Finland
FC Haka Valkeakoski
3-1 0-2
MTK Hungária FC
Vlag van Hongarije
2-2 (u)
Vlag van Armenië
MIKA Asjtarak
2-1 0-1
FK MKT Araz Imishli
Vlag van Azerbeidzjan
0-1
Vlag van Polen
Groclin Grodzisk
0-0 0-1
GKS Belchatow
Vlag van Polen
2-2 ns (4-2)
Vlag van Georgië
FK Ameri
2-0 0-2
FC Artmedia Bratislava
Vlag van Slowakije
3-3 (u)
Vlag van Moldavië
FC Zimbru Chisinau
1-1 2-2
Banants Jerevan
Vlag van Armenië
1-5
Vlag van Zwitserland
BSC Young Boys Bern
1-1 0-4
Nistru Otaci
Vlag van Moldavië
2-2 ns (4-5)
Vlag van Hongarije
Honvéd Boedapest
1-1 1-1
FC Santa Coloma
Vlag van Andorra
1-4
Vlag van Israël
Maccabi Tel Aviv FC
1-0 0-4
NK Siroki Brijeg
Vlag van Bosnië en Herzegovina
6-3
Vlag van Slovenië
NK Koper
3-1 3-2
Vardar Skopje
Vlag van Noord-Macedonië
0-2
Vlag van Cyprus
Anorthosis Famagusta
0-1 0-1
ND Gorica
Vlag van Slovenië
2-4
Vlag van Noord-Macedonië
Rabotnicki Skopje
1-2 1-2
FC Vion Zlaté Moravce
Vlag van Slowakije
4-2
Vlag van Kazachstan
FC Almaty
3-1 1-1
FK Buducnost Podgorica
Vlag van Montenegro
1-2
Vlag van Kroatië
Hajduk Split
1-1 0-1
Omonia Nicosia
Vlag van Cyprus
4-0
Vlag van Montenegro
FK Rudar Plevlja
2-0 2-0
NK Slaven Belupo
Vlag van Kroatië
8-4
Vlag van Albanië
KS Teuta Durrës
6-2 2-2
FK Bezanija Belgrado
Vlag van Servië
2-2 (u)
Vlag van Albanië
KS Besa Kavajë
2-2 0-0
Vojvodina Novi Sad
Vlag van Servië
7-1
Vlag van Malta
Hibernians FC
5-1 2-0
Sliema Wanderers
Vlag van Malta
0-7
Vlag van Bulgarije
Litex Lovetsj
0-3 0-4
Skonto Riga
Vlag van Letland
1-3
Vlag van Wit-Rusland
Dinamo Minsk
1-1 0-2
Dungannon Swifts
Vlag van Noord-Ierland
1-4
Vlag van Litouwen
Suduva Marijampole
1-0 0-4
Glentoran FC
Vlag van Noord-Ierland
0-9
Vlag van Zweden
AIK Solna
0-5 0-4
Helsingborgs IF
Vlag van Zweden
9-0
Vlag van Estland
Trans Narva
6-0 3-0
BK Häcken
Vlag van Zweden
2-1
Vlag van IJsland
KR Reykjavik
1-1 1-0
IB Keflavik
Vlag van IJsland
4-4 (u)
Vlag van Denemarken
FC Midtjylland
3-2 1-2
St. Patrick's Athletic
Vlag van Ierland
0-5
Vlag van Denemarken
Odense BK
0-0 0-5
Flora Tallinn
Vlag van Estland
0-2
Vlag van Noorwegen
Vålerenga IF
0-1 0-1
Carmarthen Town
Vlag van Wales
3-14
Vlag van Noorwegen
Brann Bergen
0-8 3-6
MyPa-47 Anjalankoski
Vlag van Finland
2-1
Vlag van Faeröer
EB/Streymur
1-0 1-1
HJK Helsinki
Vlag van Finland
3-0
Vlag van Luxemburg
Etzella Ettelbruck
2-0 1-0
NK Zrinjski Mostar
Vlag van Bosnië en Herzegovina
*
Vlag van Servië
Partizan Belgrado
1-6 0-5
  • * Partizan Belgrado is vanwege wanorde tijdens de heenwedstrijd gediskwalificeerd.[1]

Tweede voorronde

De loting werd op 27 juli verricht en de wedstrijden vonden op 16 en 30 augustus plaats.

Aan de tweede voorronde deden 64 teams mee:

De 37 winnaars uit de eerste voorronde
De 11 winnaars van de Intertoto competitie
De nummers 3 van landen op posities 9 t/m 15 op de UEFA-coëfficiënten ranglijst
De nummers 2 van de landen op posities 16, 17 en 18
De bekerwinnaars van de landen op posities 15 t/m 20
team #1 totaal team #2 wed 1 wed 2
Lokomotiv Sofia
Vlag van Bulgarije
3-1
Vlag van Roemenië
Oțelul Galați
3-1 0-0
CFR Cluj
Vlag van Roemenië
1-3
Vlag van Cyprus
Anorthosis Famagusta
1-3 0-0
Slaven Belupo
Vlag van Kroatië
2-4
Vlag van Turkije
Galatasaray
1-2 1-2
União Leiria
Vlag van Portugal
1-0
Vlag van Israël
Maccabi Netanya
0-0 1-0
Hajduk Split
Vlag van Kroatië
1-2
Vlag van Italië
Sampdoria
0-1 1-1
UN Käerjeng 97
Vlag van Luxemburg
0-4
Vlag van België
Standard Luik
0-3 0-1
Hammarby IF
Vlag van Zweden
3-2
Vlag van Noorwegen
Frederikstad FK
2-1 1-1
HJK Helsinki
Vlag van Finland
2-4
Vlag van Denemarken
Aalborg BK
2-1 0-3
Ekranas Panevezys
Vlag van Litouwen
1-7
Vlag van Noorwegen
Vålerenga IF
1-1 0-6
Dunfermline Athletic FC
Vlag van Schotland
1-2
Vlag van Zweden
BK Häcken
1-1 0-1
Brann Bergen
Vlag van Noorwegen
6-4
Vlag van Litouwen
Suduva Marijampole
2-1 4-3
Haka Valkeakoski
Vlag van Finland
3-7
Vlag van Denemarken
FC Midtjylland
1-2 2-5
Dinamo Minsk
Vlag van Wit-Rusland
1-5
Vlag van Denemarken
OB Odense
1-1 0-4
Austria Wien
Vlag van Oostenrijk
5-4
Vlag van Tsjechië
FK Jablonec 97
4-3 1-1
FC Vion Zlaté Moravce
Vlag van Slowakije
0-5
Vlag van Rusland
Zenit Sint-Petersburg
0-2 0-3
Dinamo Tbilisi
Vlag van Georgië
0-8
Vlag van Oostenrijk
Rapid Wien
0-3 0-5
MyPa-47 Anjalankoski
Vlag van Finland
0-3
Vlag van Engeland
Blackburn Rovers FC
0-1 0-2
Drogheda United
Vlag van Ierland
1-4
Vlag van Zweden
Helsingborgs IF
1-1 0-3
Liepajas Metalurgs
Vlag van Letland
3-4
Vlag van Zweden
AIK Solna
3-2 0-2
SV Ried
Vlag van Oostenrijk
1-4
Vlag van Zwitserland
FC Sion
1-1 0-3
MIKA Asjtarak
Vlag van Armenië
2-3
Vlag van Slowakije
FC Artmedia Bratislava
2-1 0-2
Dnipro Dnipropetrovsk
Vlag van Oekraïne
5-3
Vlag van Polen
GKS Bełchatów
1-1 4-2
Honvéd Budapest
Vlag van Hongarije
0-4
Vlag van Duitsland
Hamburger SV
0-0 0-4
BSC Young Boys Bern
Vlag van Zwitserland
2-6
Vlag van Frankrijk
RC Lens
1-1 1-5
Tobol Kustanai
Vlag van Kazachstan
0-3
Vlag van Polen
Dyskobolia Grodzisk
0-1 0-2
KS Besa Kavajë
Vlag van Albanië
0-6
Vlag van Bulgarije
Litex Lovetsj
0-3 0-3
Maccabi Tel Aviv FC
Vlag van Israël
2-4
Vlag van Turkije
Kayseri Erciyesspor
1-1 1-3
Atlético Madrid
Vlag van Spanje
5-1
Vlag van Servië
Vojvodina Novi Sad
3-0 2-1
NK Široki Brijeg
Vlag van Bosnië en Herzegovina
0-6
Vlag van Israël
Hapoel Tel Aviv
0-3 0-3
Omonia Nicosia
Vlag van Cyprus
2-3
Vlag van Bulgarije
CSKA Sofia
1-1 1-2
FC Basel
Vlag van Zwitserland
6-1
Vlag van Oostenrijk
SV Mattersburg
2-1 4-0
Rabotnički Skopje
Vlag van Noord-Macedonië
2-1
Vlag van Bosnië en Herzegovina
NK Zrinjski Mostar
0-0 2-1

Eerste ronde

De loting werd op 31 augustus verricht in Monaco en de wedstrijden vonden op 20 september en 4 oktober plaats.

80 teams namen deel:

De 32 winnaars uit de tweede voorronde
De 16 verliezers in de derde kwalificatieronde van de Champions League
De bekerwinnaars van de 14 hoogst genoteerde landen op de UEFA-coëfficiënten ranglijst
De nummers 6 van de competities van de landen op positie 1 t/m 3
De nummers 5 van de competities van de landen op positie 1 t/m 8
De nummers 4 van de competities van de landen op positie 4 t/m 8
De nummers 3 van de competities van de landen op positie 7 en 8
Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
FC Midtjylland
Vlag van Denemarken
1-5
Vlag van Rusland
Lokomotiv Moskou
1-3 0-2
FC Groningen
Vlag van Nederland
2-2 ns (3-4)
Vlag van Italië
ACF Fiorentina
1-1 1-1
Rabotnički Kometal Skopje
Vlag van Noord-Macedonië
1-2
Vlag van Engeland
Bolton Wanderers
1-1 0-1
AEK Athene
Vlag van Griekenland
3-1
Vlag van Oostenrijk
Red Bull Salzburg
3-0 0-1
1. FC Nürnberg
Vlag van Duitsland
2-2 (u)
Vlag van Roemenië
Rapid Boekarest
0-0 2-2
Everton FC
Vlag van Engeland
4-3
Vlag van Oekraïne
Metalist Charkov
1-1 3-2
Tottenham Hotspur
Vlag van Engeland
7-2
Vlag van Cyprus
Anorthosis Famagusta
6-1 1-1
RC Lens
Vlag van Frankrijk
2-3
Vlag van Denemarken
FC Kopenhagen
1-1 1-2
Getafe CF
Vlag van Spanje
3-3 nv (u)
Vlag van Nederland
FC Twente
1-0 2-3
Dyskobolia Grodzisk
Vlag van Polen
0-2
Vlag van Servië
Rode Ster Belgrado
0-1 0-1
Liteks Lovetsj
Vlag van Bulgarije
1-4
Vlag van Duitsland
Hamburger SV
0-1 1-3
FK Sarajevo
Vlag van Bosnië en Herzegovina
1-8
Vlag van Zwitserland
FC Basel
1-2 0-6
Austria Wien
Vlag van Oostenrijk
4-2
Vlag van Noorwegen
Vålerenga IF
2-0 2-2
Hapoel Tel Aviv
Vlag van Israël
1-0
Vlag van Zweden
AIK Solna
0-0 1-0
Aris Saloniki
Vlag van Griekenland
2-2 (u)
Vlag van Spanje
Real Zaragoza
1-0 1-2
Dinamo Boekarest
Vlag van Roemenië
2-2 (u)
Vlag van Zweden
IF Elfsborg
1-2 1-0
Lokomotiv Sofia
Vlag van Bulgarije
3-4
Vlag van Frankrijk
Stade Rennais
1-3 2-1
SK Brann Bergen
Vlag van Noorwegen
2-2 (u)
Vlag van België
Club Brugge
0-1 2-1
FC Bayern München
Vlag van Duitsland
3-0
Vlag van Portugal
CF Belenenses
1-0 2-0
Aberdeen FC
Vlag van Schotland
1-1 (u)
Vlag van Oekraïne
Dnipro Dnipropetrovsk
0-0 1-1
SC Heerenveen
Vlag van Nederland
6-8
Vlag van Zweden
Helsingborgs IF
5-3 1-5
Toulouse FC
Vlag van Frankrijk
1-1 (u)
Vlag van Bulgarije
CSKA Sofia
0-0 1-1
Sampdoria
Vlag van Italië
2-2 (u)
Vlag van Denemarken
Aalborg BK
2-2 0-0
Spartak Moskou
Vlag van Rusland
8-1
Vlag van Zweden
BK Häcken
5-0 3-1
Hammarby IF
Vlag van Zweden
2-5
Vlag van Portugal
SC Braga
2-1 0-4
AE Larissa 1964
Vlag van Griekenland
3-2
Vlag van Engeland
Blackburn Rovers
2-0 1-2
FK Mladá Boleslav
Vlag van Tsjechië
1-1 ns (4-2)
Vlag van Italië
US Città di Palermo
0-1 1-0
Dinamo Zagreb
Vlag van Kroatië
3-3 nv (u)
Vlag van Nederland
AFC Ajax
0-1 3-2
FC Artmedia Bratislava
Vlag van Slowakije
1-5
Vlag van Griekenland
Panathinaikos FC
1-2 0-3
Sparta Praag
Vlag van Tsjechië
0-0 ns (4-3)
Vlag van Denemarken
OB Odense
0-0 0-0
Empoli FC
Vlag van Italië
2-4
Vlag van Zwitserland
FC Zürich
2-1 0-3
FC Sochaux
Vlag van Frankrijk
1-2
Vlag van Griekenland
Panionios
0-2 1-0
RSC Anderlecht
Vlag van België
2-1
Vlag van Oostenrijk
Rapid Wien
1-1 1-0
Paços Ferreira
Vlag van Portugal
0-1
Vlag van Nederland
AZ Alkmaar
0-1 0-0
Zenit Sint-Petersburg
Vlag van Rusland
4-1
Vlag van België
Standard Luik
3-0 1-1
Bayer 04 Leverkusen
Vlag van Duitsland
5-4
Vlag van Portugal
União Leiria
3-1 2-3
Villarreal CF
Vlag van Spanje
6-1
Vlag van Wit-Rusland
BATE Barisaw
4-1 2-0
FC Sion
Vlag van Zwitserland
4-7
Vlag van Turkije
Galatasaray SK
3-2 1-5
Atlético Madrid
Vlag van Spanje
9-0
Vlag van Turkije
Kayseri Erciyesspor
4-0 5-0
Tampere United
Vlag van Finland
3-4
Vlag van Frankrijk
Girondins de Bordeaux
2-3 1-1

Groepsfase

De loting werd op 9 oktober verricht en de wedstrijden vonden tussen 25 oktober en 20 december plaats.

De groepsfase werd gespeeld door de 40 winnaars uit de eerste ronde. Er werden, via loting, acht groepen van vijf teams gemaakt. Elk team speelde eenmaal tegen de vier andere teams in de groep; waarbij twee keer thuis en twee keer uit gespeeld werd. De drie beste teams uit elke groep gingen door naar de volgende ronde.

De volgende clubs plaatsten zich hiervoor:

Club Coëfficiënt
Pot 1
Vlag van Spanje
Villarreal
78.374
Vlag van Duitsland
Bayern
73.640
Vlag van Nederland
AZ
63.995
Vlag van Griekenland
Panathinaikos
55.415
Vlag van Zwitserland
FC Basel
54.869
Vlag van Frankrijk
Girondins
49.706
Vlag van Duitsland
Bayer 04
45.640
Vlag van België
Anderlecht
41.594
Club Coëfficiënt
Pot 2
Vlag van Engeland
Tottenham
40.618
Vlag van Rusland
Lokomotiv Moskou
38.920
Vlag van Rusland
FK Zenit
38.920
Vlag van Tsjechië
Sparta Praag
37.851
Vlag van Griekenland
AEK Athene
36.415
Vlag van Duitsland
HSV
34.640
Vlag van Engeland
Bolton Wanderers
32.618
Vlag van Oostenrijk
Austria Wien
30.104
Club Coëfficiënt
Pot 3
Vlag van Rusland
Spartak Moskou
27.920
Vlag van Portugal
Sporting Braga
27.107
Vlag van Turkije
Galatasaray
26.791
Vlag van Spanje
Atlético Madrid
25.374
Vlag van Spanje
Getafe CF
25.374
Vlag van Engeland
Everton FC
24.618
Vlag van Italië
Fiorentina
21.808
Vlag van Frankrijk
Stade Rennais
20.706
Club Coëfficiënt
Pot 4
Vlag van Israël
Hapoel Tel Aviv
19.338
Vlag van Servië
Rode Ster Belgrado
19.256
Vlag van Denemarken
FC Kopenhagen
19.129
Vlag van Frankrijk
Toulouse FC
17.706
Vlag van Kroatië
Dinamo Zagreb
17.533
Vlag van Griekenland
Panionios
16.415
Vlag van Duitsland
1. FC Nürnberg
14.640
Vlag van Tsjechië
Mladá Boleslav
13.851
Club Coëfficiënt
Pot 5
Vlag van Griekenland
Aris Saloniki
13.415
Vlag van Schotland
Aberdeen FC
11.064
Vlag van Zwitserland
FC Zürich
9.869
Vlag van Griekenland
AE Larissa
8.415
Vlag van Denemarken
Aalborg BK
7.129
Vlag van Noorwegen
SK Brann
6.509
Vlag van Zweden
IF Elfsborg
4.478
Vlag van Zweden
Helsingborgs IF
3.478

De volgende groepen werden geloot.

Groep A

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
Vlag van Engeland
Everton FC
12 4 4 0 0 9 3 +6
Vlag van Duitsland
Nürnberg
7 4 2 1 1 7 6 +1
Vlag van Rusland
Zenit Sint-Petersburg
5 4 1 2 1 6 6 0
Vlag van Nederland
AZ Alkmaar
4 4 1 1 2 5 6 -1
Vlag van Griekenland
Larissa
0 4 0 0 4 4 10 -6
1ste speeldag
Zenit Sint-Petersburg 1–1 AZ  
Everton 3–1 Larissa  
2de speeldag
Larissa 2–3 Zenit Sint-Petersburg  
Nürnberg 0–2 Everton  
3de speeldag
AZ 1–0 Larissa  
Zenit Sint-Petersburg 2–2 Nürnberg  
4de speeldag
Nürnberg 2–1 AZ  
Everton 1–0 Zenit Sint-Petersburg  
5de speeldag
AZ 2–3 Everton  
Larissa 1–3 Nürnberg  

Groep B

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
Vlag van Spanje
Atlético Madrid
10 4 3 1 0 9 4 +3
Vlag van Griekenland
Panathinaikos
9 4 3 0 1 7 2 +5
Vlag van Schotland
Aberdeen
4 4 1 1 2 5 6 -1
Vlag van Denemarken
FC Kopenhagen
3 4 1 0 3 1 7 -6
Vlag van Rusland
Lokomotiv Moskou
2 4 0 2 2 4 7 -3
1ste speeldag
Panathinaikos 3–0 Aberdeen  
Lokomotiv Moskou 3–3 Atlético Madrid  
2de speeldag
Aberdeen 1–1 Lokomotiv Moskou  
Kopenhagen 0–1 Panathinaikos  
3de speeldag
Atlético Madrid 2–0 Aberdeen  
Lokomotiv Moskou 0–1 Kopenhagen  
4de speeldag
Kopenhagen 0–2 Atlético Madrid  
Panathinaikos 2–0 Lokomotiv Moskou  
5de speeldag
Atlético Madrid 2–1 Panathinaikos  
Aberdeen 4–0 Kopenhagen  

Groep C

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
Vlag van Spanje
Villarreal
10 4 3 1 0 7 3 +4
Vlag van Italië
Fiorentina
8 4 2 2 0 10 4 +6
Vlag van Griekenland
AEK Athene
5 4 1 2 1 4 4 0
Vlag van Tsjechië
Mladá Boleslav
3 4 1 0 3 5 6 -1
Vlag van Zweden
Elfsborg
1 4 0 1 3 3 12 -9
1ste speeldag
Villarreal 1–1 Fiorentina
Elfsborg 1–1 AEK Athene
2de speeldag
Fiorentina 6–1 Elfsborg
Mladá Boleslav 1–2 Villarreal
3de speeldag
AEK Athene 1–1 Fiorentina
Elfsborg 1–3 Mladá Boleslav
4de speeldag
Mladá Boleslav 0–1 AEK Athene
Villarreal 2–0 Elfsborg
5e speeldag
AEK Athene 1–2 Villarreal
Fiorentina 2–1 Mladá Boleslav

Groep D

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
Vlag van Duitsland
Hamburger SV
10 4 3 1 0 7 1 +6
Vlag van Zwitserland
FC Basel
8 4 2 2 0 3 1 +2
Vlag van Noorwegen
Brann Bergen
4 4 1 1 2 3 4 -1
Vlag van Kroatië
Dinamo Zagreb
2 4 0 2 2 2 5 -3
Vlag van Frankrijk
Stade Rennais
2 4 0 2 2 2 6 -4
1ste speeldag
Basel 1–0 Stade Rennais
Brann Bergen 0–1 Hamburg
2de speeldag
Stade Rennes 1–1 Brann Bergen
Dinamo Zagreb 0–0 Basel
3de speeldag
Hamburg 3–0 Stade Rennais
Brann Bergen 2–1 Dinamo Zagreb
4e speeldag
Dinamo Zagreb 0–2 Hamburg
Basel 1–0 Brann Bergen
5e speeldag
Hamburg 1–1 Basel
Stade Rennais 1–1 Dinamo Zagreb

Groep E

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
Vlag van Duitsland
Bayer Leverkusen
9 4 3 0 1 8 2 +6
Vlag van Rusland
Spartak Moskou
7 4 2 1 1 4 3 +1
Vlag van Zwitserland
FC Zürich
6 4 2 0 2 4 7 -3
Vlag van Tsjechië
Sparta Praag
4 4 1 1 2 4 5 -1
Vlag van Frankrijk
Toulouse FC
3 4 1 0 3 4 7 -3
1ste speeldag
Bayer Leverkusen 1–0 Toulouse
Sparta Praag 1–2 Zürich
2de speeldag
Toulouse 2–3 Sparta Praag
Spartak Moskou 2–1 Bayer Leverkusen
3de speeldag
Zürich 2–0 Toulouse
Sparta Praag 0–0 Spartak Moskou
4de speeldag
Spartak Moskou 1–0 Zürich
Bayer Leverkusen 1–0 Sparta Praag
5de speeldag
Zürich 0–5 Bayer Leverkusen
Toulouse 2–1 Spartak Moskou

Groep F

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
Vlag van Duitsland
Bayern München
8 4 2 2 0 12 5 +7
Vlag van Portugal
Sporting Braga
6 4 1 3 0 5 3 +2
Vlag van Engeland
Bolton Wanderers
6 4 1 3 0 5 4 +1
Vlag van Griekenland
Aris Saloniki
5 4 1 2 1 5 8 -3
Vlag van Servië
Rode Ster Belgrado
0 4 0 0 4 2 9 -7
1ste speeldag
Rode Ster 2–3 Bayern München
Bolton Wanderers 1–1 Sporting Braga
2de speeldag
Bayern München 2–2 Bolton Wanderers
Aris Saloniki 3–0 Rode Ster
3de speeldag
Sporting Braga 1–1 Bayern München
Bolton Wanderers 1–1 Aris Saloniki
4de speeldag
Aris Saloniki 1–1 Sporting Braga
Rode Ster 0–1 Bolton Wanderers
5de speeldag
Sporting Braga 2–0 Rode Ster
Bayern München 6–0 Aris Saloniki

Groep G

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
Vlag van Spanje
Getafe CF
9 4 3 0 1 7 5 +2
Vlag van Engeland
Tottenham Hotspur
7 4 2 1 1 7 5 +2
Vlag van België
RSC Anderlecht
5 4 1 2 1 5 4 +1
Vlag van Denemarken
Aalborg BK
4 4 1 1 2 7 7 0
Vlag van Israël
Hapoel Tel Aviv
3 4 1 0 3 3 8 -5
1ste speeldag
Anderlecht 2–0 Hapoel Tel Aviv
Tottenham Hotspur 1–2 Getafe
2de speeldag
Hapoel Tel Aviv 0–2 Tottenham Hotspur
Aalborg 1–1 Anderlecht
3de speeldag
Getafe 1–2 Hapoel Tel Aviv
Tottenham Hotspur 3–2 Aalborg
4de speeldag
Aalborg 1–2 Getafe
Anderlecht 1–1 Tottenham Hotspur
5de speeldag
Getafe 2–1 Anderlecht
Hapoel Tel Aviv 1–3 Aalborg

Groep H

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
Vlag van Frankrijk
Bordeaux
12 4 4 0 0 9 5 +4
Vlag van Zweden
Helsingborg
7 4 2 1 1 8 5 +3
Vlag van Turkije
Galatasaray
4 4 1 1 2 6 5 +1
Vlag van Griekenland
Panionios
4 4 1 1 2 4 7 -3
Vlag van Oostenrijk
Austria Wien
1 4 0 1 3 1 6 -5
1ste speeldag
Bordeaux 2–1 Galatasaray
Helsingborg 1–1 Panionios
2de speeldag
Galatasaray 2–3 Helsingborg
Austria Wien 1–2 Bordeaux
3de speeldag
Panionios 0–3 Galatasaray
Helsingborg 3–0 Austria Wien
4de speeldag
Austria Wien 0–1 Panionios
Bordeaux 2–1 Helsingborg
5de speeldag
Panionios 2–3 Bordeaux
Galatasaray 0–0 Austria Wien

Derde ronde

De 24 doorstromende teams uit de groepsfase en de acht #3 uit de groepsfase van de UEFA Champions League 2007/08 beginnen aan de knock-outronden. De die doorstroomden vanuit de Champions League waren Olympique Marseille, Rosenborg BK, Werder Bremen, SL Benfica, Rangers FC, Sporting Lissabon, PSV Eindhoven en Slavia Praag.

De thuiswedstrijden werd gespeeld op 13 en 14 februari, de terugwedstrijden op 21 februari.

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Aberdeen FC
Vlag van Schotland
3-7
Vlag van Duitsland
Bayern München
2-2 1-5
AEK Athene
Vlag van Griekenland
1-4
Vlag van Spanje
Getafe CF
1-1 0-3
Bolton Wanderers
Vlag van Engeland
1-0
Vlag van Spanje
Atlético Madrid
1-0 0-0
Zenit Sint-Petersburg
Vlag van Rusland
2-2
Vlag van Spanje
Villarreal CF
1-0 1-2
Galatasaray SK
Vlag van Turkije
1-5
Vlag van Duitsland
Bayer Leverkusen
0-0 1-5
RSC Anderlecht
Vlag van België
3-2
Vlag van Frankrijk
Girondins de Bordeaux
2-1 1-1
SK Brann Bergen
Vlag van Noorwegen
1-8
Vlag van Engeland
Everton FC
0-2 1-6
FC Zürich
Vlag van Zwitserland
1-3
Vlag van Duitsland
Hamburger SV
1-3 0-0
Glasgow Rangers
Vlag van Schotland
1-1
Vlag van Griekenland
Panathinaikos FC
0-0 1-1
PSV Eindhoven
Vlag van Nederland
4-1
Vlag van Zweden
Helsingborgs IF
2-0 2-1
Slavia Praag
Vlag van Tsjechië
2-3
Vlag van Engeland
Tottenham Hotspur
1-2 1-1
Rosenborg BK
Vlag van Noorwegen
1-3
Vlag van Italië
ACF Fiorentina
0-1 1-2
Sporting Lissabon
Vlag van Portugal
5-0
Vlag van Zwitserland
FC Basel
2-0 3-0
Werder Bremen
Vlag van Duitsland
4-0
Vlag van Portugal
SC Braga
3-0 1-0
SL Benfica
Vlag van Portugal
3-2
Vlag van Duitsland
FC Nürnberg
1-0 2-2
Olympique Marseille
Vlag van Frankrijk
3-2
Vlag van Rusland
Spartak Moskou
3-0 0-2

Achtste finale

De thuiswedstrijden werden op 6 maart gespeeld. De terugwedstrijden op 12 en 13 maart.

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
RSC Anderlecht
Vlag van België
2-6
Vlag van Duitsland
Bayern München
0-5 2-1
Olympique Marseille
Vlag van Frankrijk
3-3 (u)
Vlag van Rusland
Zenit Sint-Petersburg
3-1 0-2
ACF Fiorentina
Vlag van Italië
2-2 ns (4-2)
Vlag van Engeland
Everton FC
2-0 0-2
Bayer Leverkusen
Vlag van Duitsland
3-3
Vlag van Duitsland
Hamburger SV
1-0 2-3
Tottenham Hotspur
Vlag van Engeland
1-1 ns (5-6)
Vlag van Nederland
PSV Eindhoven
0-1 1-0
SL Benfica
Vlag van Portugal
1-3
Vlag van Spanje
Getafe CF
1-2 0-1
Glasgow Rangers
Vlag van Schotland
2-1
Vlag van Duitsland
Werder Bremen
2-0 0-1
Bolton Wanderers
Vlag van Engeland
1-2
Vlag van Portugal
Sporting Lissabon
1-1 0-1

Kwartfinale

De thuiswedstrijden werden op 3 april gespeeld. De terugwedstrijden op 10 april.

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Bayer Leverkusen
Vlag van Duitsland
2-4
Vlag van Rusland
Zenit Sint-Petersburg
1-4 1-0
Glasgow Rangers
Vlag van Schotland
2-0
Vlag van Portugal
Sporting Lissabon
0-0 2-0
Bayern München
Vlag van Duitsland
4-4 (u)
Vlag van Spanje
Getafe CF
1-1 3-3 n.v.
ACF Fiorentina
Vlag van Italië
3-1
Vlag van Nederland
PSV Eindhoven
1-1 2-0

Halve finale

De thuiswedstrijden werden op 24 april gespeeld. De terugwedstrijden op 1 mei.

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Bayern München
Vlag van Duitsland
1-5
Vlag van Rusland
Zenit Sint-Petersburg
1-1 0-4
Glasgow Rangers
Vlag van Schotland
0-0 ns (4-2)
Vlag van Italië
ACF Fiorentina
0-0 0-0

Finale

Zie UEFA Cupfinale 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

De finale werd op 14 mei 2008 in het City of Manchester Stadium in Manchester gespeeld.

Team #1 Uitslag Team #2
Zenit Sint-Petersburg
Vlag van Rusland
2-0
Vlag van Schotland
Glasgow Rangers
72. Denisov 1-0
90+4. Zyrjanov 2-0
De wedstrijd stond onder leiding van Peter Fröjdfeldt met als assistenten Stefan Wittberg en Henrik Andren en als vierde scheidsrechter Martin Ingvarsson uit Zweden.

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
UEFA Cup 2007/08
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.

X

Wikiwand 2.0 is here 🎉! We've made some exciting updates - No worries, you can always revert later on