UEFA Europa League 2015/16 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for UEFA Europa League 2015/16.

UEFA Europa League 2015/16

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

UEFA Europa League 2015/16
Regio Europa
Confederatie UEFA
Competitie UEFA Europa League
Seizoensdetails
Seizoen 2015/16
Kampioen
Sevilla FC
Topscorer(s)
Aritz Aduriz
(10 goals)
Aantal clubs 48+8 (hoofdtoernooi)
162+33 (totaal) (van 54 associaties)
Algemeen
Opgericht 1971 als UEFA Cup
2009 als Europa League
Laatste kampioen
Villarreal CF (1e titel)
Recordtitelhouder
Sevilla FC (6 titels)
Website UEFA.com
Kwalificatie
:
Vanaf 2000: UEFA Super Cup
Vanaf 2018: Champions League groepsfase
Actueel
Europa League 2021/22
Navigatie
Vorige     Volgende
Portaal 
 
Voetbal

De UEFA Europa League 2015/16 was het 45e seizoen van de tweede Europese voetbalcompetitie voor clubs wat georganiseerd wordt door de UEFA en het zevende seizoen onder deze naam. De finale werd gespeeld in het St. Jakob-Park in Bazel en gewonnen door FC Sevilla.

Veranderde opzet

Het UEFA Comité, dat bijeen kwam in mei 2015, stemde in met de volgende wijzigingen in de UEFA Champions League vanaf het seizoen 2015/16 (voor een looptijd van drie jaar tot en met het seizoen 2017/18):[1]

  • De winnaar van de voorgaande UEFA Europa League kwalificeert zich voor de Champions League. Zij zal op zijn minst instromen in de play-off ronde, en zal in de groepsfase instromen indien de winnaar van de Champions League zich al gekwalificeerd heeft via de nationale competitie.
  • Alle bonden hebben een maximum van drie teams die mogen deelnemen aan de Europa League; voorheen hadden de nummers 7–9 op de UEFA Ranglijst vier deelnemers.
  • Het aantal teams dat zich direct kwalificeert voor de groepsfase zal verhoogd worden naar 16 teams (van de top 12 landen); voorheen waren dit zes teams (van de top 6 landen).
  • Indien de winnaar van de Europa League zich plaatst voor de Champions League zal de runner-up niet langer het ticket van de winnaar overnemen, maar zal de vrije plaats worden gegeven aan het hoogst-geplaatste team van de competitie dat zich nog niet heeft gekwalificeerd voor een Europese competitie.

Algemene info

Deelnemers per land

Een totaal van 192 teams van alle 54 bonden deed mee aan deze editie van de UEFA Europa League. De UEFA landenranking bepaalde hoeveel teams ieder land mocht afvaardigen:

  • Van de bonden 1–51 (met uitzondering van Liechtenstein) kwalificeerden zich drie teams.
  • Van de bonden 52-53 kwalificeerden zich twee teams.
  • Van Liechtenstein en Gibraltar kwalificeerde zich een team.
  • De top drie van de UEFA Fair Play ranking mocht elk één team extra afvaardigen.

De ranking

De verdeling ging op basis van de ranglijst van de UEFA-coëfficiënten. Hierbij werd gekeken naar de Europese prestaties van seizoen 2009/10 tot en met 2013/14.

  • (FP) – Extra plek via Fair Play ranglijst.
  • (UCL) – Extra plek via de UEFA Champions League.
  • (EL) – Plek minder, omdat de winnaar van de Europa League zich plaatst voor de Champions League.
Nr. Land Coeff. Teams Bijz.
1
 Spanje
97.713 3 −1(EL)
2
Engeland
84.748 +1(FP)
3
 Duitsland
81.641
4
 Italië
66.938
5
 Portugal
62.299
6
 Frankrijk
56.500
7
 Rusland
46.998
8
 Nederland
44.312 +1(FP)
9
 Oekraïne
40.966
10
 België
36.300
11
 Turkije
34.200
12
 Griekenland
33.600
13
 Zwitserland
33.225
14
 Oostenrijk
30.925
15
 Tsjechië
29.350
16
 Roemenië
27.257
17
 Israël
26.875
18
 Cyprus
23.250
Nr. Land Coeff. Teams Bijz.
19
 Denemarken
21.300 3
20
 Kroatië
19.625
21
 Polen
18.875
22
 Wit-Rusland
18.625
23
Schotland
16.566
24
 Zweden
16.325
25
 Bulgarije
15.625
26
 Noorwegen
14.275
27
 Servië
14.125
28
 Hongarije
11.625
29
 Slovenië
11.000
30
 Slowakije
11.000
31
 Moldavië
10.375
32
 Azerbeidzjan
10.375
33
 Georgië
9.875
34
 Kazachstan
8.250
35
 Bosnië en Herzegovina
7.500
36
 Finland
7.175
Nr. Land Coeff. Teams Bijz.
37
 IJsland
6.750 3
38
 Letland
6.250
39
 Montenegro
6.000
40
 Albanië
5.500
41
 Litouwen
5.250
42
 Macedonië
5.250
43
 Ierland
5.125 +1(FP)
44
 Luxemburg
4.875
45
 Malta
4.833
46
 Liechtenstein
4.500 1
47
Noord-Ierland
3.625 3
48
Wales
3.000
49
 Armenië
2.875
50
 Estland
2.875
51
 Faeröer
2.125
52
 San Marino
0.999 2
53
 Andorra
0.833
54
 Gibraltar
0.000 1

Data lotingen

Alle lotingen, met uitzondering van de groepsfase, vonden plaats in het UEFA hoofdkantoor in Nyon, Zwitserland. De loting van de groepsfase vond plaats in Monaco.

Fase Ronde Datum loting Heenwedstrijd Terugwedstrijd
Kwalificatie Eerste kwalificatieronde 22 juni 2015 2 juli 2015 9 juli 2015
Tweede kwalificatieronde 16 juli 2015 23 juli 2015
Derde kwalificatieronde 17 juli 2015 30 juli 2015 6 augustus 2015
Play-off Play-offronde 7 augustus 2015 20 augustus 2015 27 augustus 2015
Groepsfase Wedstrijddag 1 28 augustus 2015 17 september 2015
Wedstrijddag 2 1 oktober 2015
Wedstrijddag 3 22 oktober 2015
Wedstrijddag 4 5 november 2015
Wedstrijddag 5 26 november 2015
Wedstrijddag 6 10 december 2015
Knock-outfase 1/16 finales 14 december 2015 18 februari 2016 25 februari 2016
1/8 finales 10 maart 2016 17 maart 2016
1/4 finales 18 maart 2016 7 april 2016 14 april 2016
1/2 finales 15 april 2016 28 april 2016 5 mei 2016
Finale 18 mei 2016 in het St. Jakob-Park, Bazel.

Teams

Onderstaande tabel geeft de deelnemers aan deze editie weer en toont in welke ronde de clubs instroomden.

Laatste 32
Sjachtar Donetsk
Manchester United
Galatasaray SK
Sevilla
Bayer Leverkusen
Olympiakos Piraeus
FC Porto
Valencia CF
Groepsfase
Villarreal
Lazio (CL PO)
Dnipro Dnipropetrovsk
Rapid Wien (CL PO)
Tottenham Hotspur
SC Braga
Anderlecht
APOEL Nicosia (CL PO)
Liverpool
Sporting Lissabon (CL PO)
Club Brugge (CL PO)
Celtic (CL PO)
FC Augsburg
Olympique Marseille
Beşiktaş
Partizan (CL PO)
Schalke 04
AS Monaco (CL PO)
Asteras Tripolis
Skënderbeu Korçë (CL PO)
Fiorentina
Lokomotiv Moskou
FC Sion
Napoli
FC Groningen
FC Basel (CL PO)
Play-offronde
Ajax Amsterdam (CL 3e)
Red Bull Salzburg (CL 3e)
Midtjylland (CL 3e)
Milsami Orhei (CL 3e)
Fenerbahçe (CL 3e)
Sparta Praag (CL 3e)
Lech Poznań (CL 3e)
Qarabağ (CL 3e)
Panathinaikos (CL 3e)
Viktoria Pilsen (CL 3e)
Molde (CL 3e)
HJK Helsinki (CL 3e)
Young Boys (CL 3e)
Steaua Boekarest (CL 3e)
Videoton (CL 3e)
3e voorronde
Athletic Bilbao
Girondins de Bordeaux
Standard Luik
Jablonec
Southampton
FK Krasnodar
Istanbul BB
Târgu Mureș
Borussia Dortmund
Roebin Kazan
Atromitos
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Sampdoria [Bijz. ITA]
AZ
FC Zürich
AEK Larnaca
Vitória
Vitesse
Rheindorf Altach
Belenenses
Zorja Loehansk
Sturm Graz
AS Saint-Étienne
Vorskla Poltava
Slovan Liberec
2e voorronde
Sporting Charleroi
Wolfsberger AC
FC Kopenhagen
Inverness CT
Trabzonspor
FK Mladá Boleslav
HNK Rijeka
IFK Göteborg
PAOK
Astra Giurgiu
Legia Warschau
Tsjerno More Varna
FC Thun
Hapoel Beër Sjeva
Dinamo Minsk
1e voorronde
FC Botoșani
Debreceni
FH
Vaduz
Beitar Jeruzalem
FC Koper
Víkingur Reykjavík
Glentoran
Apollon Limasol
NK Celje
Jelgava
Linfield
Omonia Nicosia
NK Domžale
Skonto
Glenavon
Brøndby
MŠK Žilina
Spartaks Jūrmala
Bala Town
Randers
Spartak Trnava
Mladost Podgorica
Airbus UK Broughton
Hajduk Split
Slovan Bratislava
Sutjeska Nikšić
Newtown
Lokomotiva Zagreb
Sheriff Tiraspol
Budućnost Podgorica
Uliss Jerevan
Jagiellonia Białystok
Dacia Chisinau
KF Laçi
Shirak Gyumri
Śląsk Wrocław
Saxan [Bijz. MOL]
KF Kukësi
Alasjkert FC
Sjachtjor Salihorsk
Inter Bakoe
Partizan Tirana
Nõmme Kalju
Tarpeda-BelAZ Zjodzina
Qäbälä
Kruoja Pakruojis
Sillamäe Kalev
Aberdeen
Neftçi Bakoe
Atlantas
Flora Tallinn
St. Johnstone
Dinamo Tbilisi
Trakai
Víkingur Gøta
AIK
Dinamo Batoemi
Rabotnički
HB Tórshavn
Elfsborg
Spartaki Tsinvali
Shkendija
Runavík
Beroe Stara Zagora
Kairat
Renova
Juvenes/Dogana
Litex Lovech [Bijz. BUL]
Aqtöbe
St. Patrick's Athletic
La Fiorita
Rosenborg
Ordabası
Cork City
Sant Julià
Odd
FK Olimpik
Shamrock Rovers
Lusitanos
Strømsgodset
FK Željezničar
Differdange 03
Europa
Čukarički
HŠK Zrinjski
F91 Dudelange
Go Ahead Eagles
Rode Ster Belgrado
SJK
Progrès Niedercorn
West Ham United
FK Vojvodina
Lahti
Birkirkara
UCD
Ferencvárosi
VPS
Valletta
MTK Hungária
KR
Balzan
Legenda
Aanduiding Betekenis
(CL 3e) Ingestroomd na uitschakeling in de derde voorronde van de Champions League.
(CL PO) Ingestroomd na uitschakeling in de play-offronde van de Champions League.
(CL) Ingestroomd na 3e te zijn geworden in de groepsfase van de Champions League.
(FP) Gekwalificeerd via het Fair Playklassement.
Bijzonderheden
  • Bulgarije (BUL): Lokomotiv Sofia, de nummer drie uit de competitie, zou zich hebben geplaatst voor de eerste voorronde, maar slaagde er niet in om een UEFA licentie te bemachtigen. Hierdoor schoof het ticket door naar Litex Lovech de nummer vier uit de competitie.
  • Italië (ITA): Genoa, de nummer zes uit de competitie, zou zich hebben geplaatst voor de derde voorronde, maar slaagde er niet in om een UEFA licentie te bemachtigen. Hierdoor schoof het ticket door naar Sampdoria de nummer zeven uit de competitie.
  • Moldavië (MOL): FC Tiraspol, de nummer vier uit de competitie, zou zich hebben geplaatst voor de eerste voorronde, maar deze club werd opgeheven aan het eind van het seizoen 2014/15. Hierdoor schoof het ticket door naar Saxan de nummer vijf uit de competitie.

Kwalificatieronde

In de kwalificatierondes en de play-offronde werden de teams, gebaseerd op hun UEFA-clubcoëfficiënten tot en met het seizoen 2013/14, ingedeeld in geplaatste en ongeplaatste teams. Via een loting werden de geplaatste en ongeplaatste teams aan elkaar gekoppeld (teams uit hetzelfde land konden niet tegen elkaar loten).

Eerste kwalificatieronde

Aan de eerste kwalificatieronde deden 102 teams mee. De loting vond plaats op 22 juni 2015.[2] De heenwedstrijden werden gespeeld op 30 juni en 2 juli, de terugwedstrijden op 7 en 9 juli 2015.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Víkingur Reykjavík
2 – 3
FC Koper
0 – 1 2 – 2
Newtown
4 – 2
Valletta
2 – 1 2 – 1
Glenavon
1 – 5
Sjachtjor Salihorsk
1 – 2 0 – 3
Linfield
5 – 4
Runavík
2 – 0 3 – 4
Atlantas
1 – 5
Beroe Stara Zagora
0 – 2 1 – 3
Budućnost Podgorica
1 – 3
Spartaks Jūrmala
1 – 3 0 – 0
Progrès Niedercorn
0 – 3
Shamrock Rovers
0 – 0 0 – 3
Cork City
2 – 3
KR
1 – 1 1 – 2 (n.v.)
UCD
(u) 2 – 2
F91 Dudelange
1 – 0 1 – 2
Sheriff Tiraspol
0 – 3
Odd
0 – 3 0 – 0
Dinamo Tbilisi
2 – 3
Qäbälä
2 – 1 0 – 2
Differdange 03
4 – 3
Bala Town
3 – 1 1 – 2
Brøndby
11 – 0
Juvenes/Dogana
9 – 0 2 – 0
Debreceni
3 – 2
Sutjeska Nikšić
3 – 0 0 – 2
Rode Ster Belgrado
1 – 4
Kairat
0 – 2 1 – 2
Aqtöbe
0 – 1
Nõmme Kalju
0 – 1 0 – 0
Go Ahead Eagles
2 – 5
Ferencvárosi
1 – 1 1 – 4
Domžale
0 – 1
Čukarički
0 – 1 0 – 0
KF Kukësi
2 – 0
Tarpeda-BelAZ Zjodzina
2 – 0 0 – 0
Renova
1 – 5
Dacia Chisinau
0 – 1 1 – 4
Shkendija
1 – 1 (u)
Aberdeen
1 – 1 0 – 0
MTK Hungária
1 – 3
FK Vojvodina
0 – 0 1 – 3
Ordabası
1 – 2
Beitar Jeruzalem
0 – 0 1 – 2
Flora Tallinn
1 – 2
Rabotnički
1 – 0 0 – 2
Dinamo Batoemi
1 – 2
Omonia Nicosia
1 – 0 0 – 2
Trakai
7 – 1
HB Tórshavn
3 – 0 4 – 1
Glentoran
1 – 7
MŠK Žilina
1 – 4 0 – 3
Alasjkert FC
(u) 2 – 2
St. Johnstone
1 – 0 1 – 2
Olimpic Sarajevo
1 – 1 (u)
Spartak Trnava
1 – 1 0 – 0
Víkingur Gøta
0 – 2
Rosenborg
0 – 2 0 – 0
Skonto
4 – 1
St. Patrick's Athletic
2 – 1 2 – 0
Balzan
0 – 3
Željezničar
0 – 2 0 – 1
Sant Julià
0 – 4
Randers
0 – 1 0 – 3
Kruoja Pakruojis
0 – 9
Jagiellonia Białystok
0 – 1 0 – 8
KF Laçi
1 – 1 (u)
Inter Bakoe
1 – 1 0 – 0
Strømsgodset
4 – 1
Partizan Tirana
3 – 1 1 – 0
Jelgava
(u) 3 – 3
Litex Lovech
1 – 1 2 – 2
West Ham United
4 – 0
Lusitanos
3 – 0 1 – 0
SJK
0 – 2
FH
0 – 1 0 – 1
Lahti
2 – 7
IF Elfsborg
2 – 2 0 – 5
Sillamäe Kalev
3 – 7
Hajduk Split
1 – 1 2 – 6
Saxan
0 – 4
Apollon Limasol
0 – 2 0 – 2
Shirak Gyumri
3 – 2
HŠK Zrinjski
2 – 0 1 – 2
VPS
2 – 6
AIK
2 – 2 0 – 4
Neftçi Bakoe
3 – 3 (u)
Mladost Podgorica
2 – 2 1 – 1
NK Celje
1 – 4
Śląsk Wrocław
0 – 1 1 – 3
La Fiorita
1 – 10
Vaduz
0 – 5 1 – 5
Birkirkara
3 – 1
Uliss Jerevan
0 – 0 3 – 1
Airbus UK Broughton
3 – 5
Lokomotiva Zagreb
1 – 3 2 – 2
FC Botoșani
4 – 2
Spartaki Tsinvali
1 – 1 3 – 1
Europa
0 – 9
Slovan Bratislava
0 – 6 0 – 3

Tweede kwalificatieronde

Aan de tweede kwalificatieronde deden 66 teams mee: 15 nieuwe teams en de 51 winnaars uit de eerste kwalificatieronde. De loting vond plaats op 22 juni 2015.[2] De heenwedstrijden werden gespeeld op 16 juli, de terugwedstrijden op 21 en 23 juli 2015.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
KF Kukësi
4 – 3
Mladost Podgorica
0 – 1 4 – 2
Beroe Stara Zagora
0 – 1
Brøndby
0 – 1 0 – 0
Shamrock Rovers
1 – 4
Odd
0 – 2 1 – 2
Lokomotiva Zagreb
2 – 7
PAOK
2 – 1 0 – 6
KR
0 – 4
Rosenborg
0 – 1 0 – 3
Hapoel Beër Sjeva
2 – 3
FC Thun
1 – 1 1 – 2
Slovan Bratislava
6 – 1
UCD
1 – 0 5 – 1
AIK
4 – 0
Sjirak Gjoemri
2 – 0 2 – 0
Kairat
4 – 2
Alasjkert FC
3 – 0 1 – 2
Ferencvárosi
0 – 3
Željezničar
0 – 1 0 – 2
Legia Warschau
4 – 0
FC Botoșani
1 – 0 3 – 0
FK Vojvodina
4 – 1
Spartaks Jūrmala
3 – 0 1 – 1
Vaduz
5 – 1
Nõmme Kalju
3 – 1 2 – 0
Dacia Chisinau
3 – 6
MŠK Žilina
1 – 2 2 – 4
Jagiellonia Białystok
0 – 1
Omonia Nicosia
0 – 0 0 – 1
Jelgava
1 – 2
Rabotnički
1 – 0 0 – 2
Mladá Boleslav
2 – 2 (u)
Strømsgodset
1 – 2 1 – 0
FH
3 – 4
Inter Bakoe
1 – 2 2 – 2 (n.v.)
Čukarički
1 – 2
Qäbälä
1 – 0 0 – 2
Tsjerno More Varna
1 – 5
Dinamo Minsk
1 – 1 0 – 4
Inverness Caledonian Thistle
0 – 1
Astra Giurgiu
0 – 1 0 – 0
Sjachtjor Salihorsk
0 – 3
Wolfsberger AC
0 – 1 0 – 2
Rijeka
2 – 5
Aberdeen
0 – 3 2 – 2
Spartak Trnava
5 – 2
Linfield
2 – 1 3 – 1
Trabzonspor
3 – 1
Differdange 03
1 – 0 2 – 1
West Ham United
1 – 1 (5 – 3 p)
Birkirkara
1 – 0 1 – 0 (n.v.)
FC Kopenhagen
5 – 1
Newtown
2 – 0 3 – 1
Sporting Charleroi
9 – 2
Beitar Jeruzalem
5 – 1 4 – 1
Śląsk Wrocław
0 – 2
IFK Göteborg
0 – 0 0 – 2
Apollon Limasol
4 – 0
Trakai
4 – 0 0 – 0
Randers
0 – 1
IF Elfsborg
0 – 0 0 – 1 (n.v.)
FC Koper
4 – 6
Hajduk Split
3 – 2 1 – 4
Skonto
4 – 11
Debreceni
2 – 2 2 – 9

Derde kwalificatieronde

Aan de derde kwalificatieronde deden 58 teams mee: 25 nieuwe teams en de 33 winnaars uit de tweede kwalificatieronde. De loting vond plaats op 17 juli 2015.[3] De heenwedstrijden werden gespeeld op 29 en 30 juli, de terugwedstrijden op 6 augustus 2015.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
FC Zürich
1 – 2
Dinamo Minsk
0 – 1 1 – 1 (n.v.)
Kairat
3 – 2
Aberdeen
2 – 1 1 – 1
MŠK Žilina
(u) 3 – 3
Vorskla Poltava
2 – 0 1 – 3 (n.v.)
AZ
4 – 1
Istanbul BB
2 – 0 2 – 1
Girondins de Bordeaux
4 – 0
AEK Larnaca
3 – 0 1 – 0
PAOK
2 – 1
Spartak Trnava
1 – 0 1 – 1
Târgu Mureș
2 – 4
Saint-Étienne
0 – 3 2 – 1
Debreceni
3 – 6
Rosenborg
2 – 3 1 – 3
Jablonec
(u) 3 – 3
FC Kopenhagen
0 – 1 3 – 2
FC Thun
(u) 2 – 2
Vaduz
0 – 0 2 – 2
Belenenses
2 – 1
IFK Göteborg
2 – 1 0 – 0
Sampdoria
2 – 4
FK Vojvodina
0 – 4 2 – 0
KF Kukësi
0 – 4
Legia Warschau
0 – 3 1 0 – 1
Sporting Charleroi
0 – 5
Zorja Loehansk
0 – 2 0 – 3
Sturm Graz
3 – 4
Roebin Kazan
2 – 3 1 – 1
IF Elfsborg
2 – 3
Odd
2 – 1 0 – 2
Southampton
5 – 0
Vitesse
3 – 0 2 – 0
Slovan Liberec
5 – 1
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
2 – 1 3 – 0
Apollon Limasol
1 – 2
Qäbälä
1 – 1 0 – 1
Wolfsberger AC
0 – 6
Borussia Dortmund
0 – 1 0 – 5
AIK
1 – 4
Atromitos
1 – 3 0 – 1
Standard Luik
3 – 1
Željezničar
2 – 1 1 – 0
West Ham United
3 – 4
Astra Giurgiu
2 – 2 1 – 2
Athletic Bilbao
2 – 0
Inter Bakoe
2 – 0 0 – 0
Rabotnički
2 – 1
Trabzonspor
1 – 0 1 – 1 (n.v.)
Brøndby
(u) 2 – 2
Omonia Nicosia
0 – 0 2 – 2
Rheindorf Altach
6 – 2
Vitória
2 – 1 4 – 1
Hajduk Split
4 – 0
Strømsgodset
2 – 0 2 – 0
FK Krasnodar
5 – 3
Slovan Bratislava
2 – 0 3 – 3

1 De UEFA heeft Legia Warschau een 3-0 zege toegekend nadat het duel eerder gestaakt was, wegens het gooien van een voorwerp op Legia-speler Ondrej Duda.

Play-off ronde

Aan de play-off ronde deden 44 teams mee: 15 teams die instroomden vanuit de UEFA Champions League 2015/16 en de 29 winnaars uit de derde kwalificatieronde. De loting vond plaats op 7 augustus 2015. De heenwedstrijden werden gespeeld op 20 augustus, de terugwedstrijden op 27 augustus 2015.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Rheindorf Altach
0 – 1
Belenenses
0 – 1 0 – 0
MŠK Žilina
3 – 3 (u)
Athletic Bilbao
3 – 2 0 – 1
Steaua Boekarest
1 – 3
Rosenborg
0 – 3 1 – 0
Zorja Loehansk
2 – 4
Legia Warschau
0 – 1 2 – 3
Viktoria Pilsen
5 – 0
FK Vojvodina
3 – 0 2 – 0
Milsami Orhei
1 – 2
Saint-Étienne
1 – 1 0 – 1
Ajax Amsterdam
1 – 0
Jablonec
1 – 0 0 – 0
Young Boys
0 – 4
Qarabağ
0 – 1 0 – 3
Molde
(u) 3 – 3
Standard Luik
2 – 0 1 – 3
PAOK
6 – 1
Brøndby
5 – 0 1 – 1
Girondins de Bordeaux
(u) 2 – 2
Kairat
1 – 0 1 – 2
Lech Poznań
4 – 0
Videoton
3 – 0 1 – 0
Dinamo Minsk
ns (3 – 2) 2 – 2
Red Bull Salzburg
2 – 0 0 – 2
Rabotnički
1 – 2
Roebin Kazan
1 – 1 0 – 1
Slovan Liberec
2 – 0
Hajduk Split
1 – 0 1 – 0
Atromitos
0 – 4
Fenerbahçe
0 – 1 0 – 3
Qäbälä
(u) 2 – 2
Panathinaikos
0 – 0 2 – 2
Southampton
1 – 2
Midtjylland
1 – 1 0 – 1
Astra Giurgiu
3 – 4
AZ
3 – 2 0 – 2
Odd
5 – 11
Borussia Dortmund
3 – 4 2 – 7
FK Krasnodar
5 – 1
HJK Helsinki
5 – 1 0 – 0
Sparta Praag
6 – 4
FC Thun
3 – 1 3 – 3

Hoofdtoernooi

Groepsfase

De loting vond plaats op 28 augustus 2015. Een totaal van 48 teams werden verdeeld over 12 groepen, met de regel dat teams uit dezelfde landen niet in dezelfde groep konden komen.

Voorlopige potindeling
Pot 1
Team Coeff.
FC Schalke 04
111.883
Borussia Dortmund
99.883
FC Basel
84.875
SSC Napoli
84.102
Tottenham Hotspur FC
84.078
AFC Ajax
66.195
Villarreal CF
58.999
Roebin Kazan
57.099
Athletic Bilbao
56.999
Sporting Lissabon
56.276
Olympique Marseille
55.483
Dnipro Dnipropetrovsk
52.033
Pot 2
Team Coeff.
SC Braga
51.776
ACF Fiorentina
49.102
SS Lazio
49.102
RSC Anderlecht
47.440
Liverpool FC
47.078
AZ
46.695
FC Viktoria Pilsen
41.825
Club Brugge
41.440
PAOK Saloniki
40.880
Celtic FC
39.080
Beşiktaş JK
36.520
APOEL Nicosia
35.460
Pot 3
Team Coeff.
AS Monaco
31.483
Sparta Praag
30.825
Fenerbahçe SK
30.020
Legia Warschau
24.800
Girondins de Bordeaux
24.483
Lokomotiv Moskou
23.099
Lech Poznań
17.300
AS Saint-Étienne
16.983
FC Slovan Liberec
16.325
FC Augsburg
15.883
Rapid Wien
15.635
FK Krasnodar
15.099
Pot 4
Team Coeff.
FK Partizan
14.775
Asteras Tripolis
13.380
CF Os Belenenses
12.276
Rosenborg BK
11.875
FK Qarabağ
11.500
Molde FK
10.375
Dinamo Minsk
9.650
FC Groningen
8.695
FC Sion
8.375
FC Midtjylland
7.960
Skënderbeu Korçë
5.575
Qäbälä PFK
2.750
Legenda kleuren in de tabellen
Groepswinnaars en nummers twee gaan door naar de tweede ronde.
Uitgeschakeld

Groep A

Club Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
Molde
6 3 2 1 10 7 +3 11
Fenerbahçe
6 2 3 1 7 6 +1 9
Ajax
6 1 4 1 6 6 0 7
Celtic
6 0 3 3 8 12 −4 3

17 september 2015
19:00 uur
Fenerbahçe
1 – 3
Molde
Şükrü Saracoğlustadion, Istanboel
Toeschouwers: 31.209
Scheidsrechter:
Benoît Bastien
Nani
 43'
Verslag
 37' (pen.) Høiland
 54',
 26', 85' Elyounoussi
 66' Linnes

17 september 2015
19:00 uur
Ajax
2 – 2
Celtic
Amsterdam ArenA, Amsterdam
Toeschouwers: 47.455
Scheidsrechter:
Luca Banti
Fischer
 26'
Schöne
 85'
Verslag
 9' Bitton
 43' Lustig
 57', 75' Izaguirre


1 oktober 2015
21:05 uur
Celtic
2 – 2
Fenerbahçe
Celtic Park, Glasgow
Toeschouwers: 41.330
Scheidsrechter:
Kenn Hansen
Griffiths
 29'
Commons
 33'
Verslag
 44',
 49' Fernandão

1 oktober 2015
21:05 uur
Molde
1 – 1
Ajax
Akerstadion, Molde
Toeschouwers: 7.890
Scheidsrechter:
Paweł Raczkowski
Hestad
 9'
Verslag
 19' Fischer


22 oktober 2015
21:05 uur
Molde
3 – 1
Celtic
Akerstadion, Molde
Toeschouwers: 9.166
Scheidsrechter:
Vladislav Bezborodov
Kamara
 12'
Forren
 19'
Elyounoussi
 57'
Verslag
 56' Commons

22 oktober 2015
21:05 uur
Fenerbahçe
1 – 0
Ajax
Şükrü Saracoğlustadion, Istanboel
Toeschouwers: 35.292
Scheidsrechter:
David Fernández
Fernandão
 90'
Verslag


5 november 2015
19:00 uur
Celtic
1 – 2
Molde
Celtic Park, Glasgow
Toeschouwers: 37.071
Scheidsrechter:
Slavko Vinčić
Commons
 27'
Bitton
 78'
Verslag
 22' Elyounoussi
 38' Berg Hestad

5 november 2015
19:00 uur
Ajax
0 – 0
Fenerbahçe
Amsterdam ArenA, Amsterdam
Toeschouwers: 48.990
Scheidsrechter:
Liran Liany
Verslag


26 november 2015
21:05 uur
Molde
0 – 2
Fenerbahçe
Akerstadion, Molde
Toeschouwers: 8.235
Scheidsrechter:
Miroslav Zelinka
Rindarøy
 90+2'
Verslag
 69' Fernandão
 85' Tufan

26 november 2015
21:05 uur
Celtic
1 – 2
Ajax
Celtic Park, Glasgow
Toeschouwers: 44.118
Scheidsrechter:
Felix Zwayer
McGregor
 4'
Verslag
 23' Milik
 89' Černý


10 december 2015
19:00 uur
Fenerbahçe
1 – 1
Celtic
Şükrü Saracoğlustadion, Istanboel
Toeschouwers: 35.372
Scheidsrechter:
Serge Gumienny
Marković
 39'
Diego
 68'
Verslag
 75' Commons

10 december 2015
19:00 uur
Ajax
1 – 1
Molde
Amsterdam ArenA, Amsterdam
Toeschouwers: 48.041
Scheidsrechter:
Jevhen Aranovsky
Van de Beek
 14'
Gudelj
 62', 90+1'
Verslag
 29' Singh

Groep B

Club Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
Liverpool
6 2 4 0 6 4 +2 10
FC Sion
6 2 3 1 5 5 0 9
Roebin Kazan
6 1 3 2 6 6 0 6
Bordeaux
6 0 4 2 5 7 −2 4

17 september 2015
19:00 uur
Bordeaux
1 – 1
Liverpool
Nouveau Stade de Bordeaux, Bordeaux
Toeschouwers: 35.328
Scheidsrechter:
Alberto Undiano Mallenco
Jussiê
 82'
Verslag
 66' Lallana

17 september 2015
19:00 uur
FC Sion
2 – 1
Roebin Kazan
Stade de Tourbillon, Sion
Toeschouwers: 7.000
Scheidsrechter:
Andreas Ekberg
Konaté
 12',
 83'
Verslag
 66' Kanoennikov


1 oktober 2015
21:05 uur
Roebin Kazan
0 – 0
Bordeaux
Centraal Stadion, Kazan
Toeschouwers: 17.642
Scheidsrechter:
Gediminas Mažeika
Kisljak
 75', 81'
Verslag

1 oktober 2015
21:05 uur
Liverpool
1 – 1
FC Sion
Anfield, Liverpool
Toeschouwers: 37.252
Scheidsrechter:
Slavko Vinčić
Lallana
 5'
Verslag
 19' Assifuah


22 oktober 2015
21:05 uur
Liverpool
1 – 1
Roebin Kazan
Anfield, Liverpool
Toeschouwers: 42.951
Scheidsrechter:
Robert Schörgenhofer
Can
 38'
Verslag
 16' Dević
 20', 37' Koezmin

22 oktober 2015
21:05 uur
Bordeaux
0 – 1
FC Sion
Nouveau Stade de Bordeaux, Bordeaux
Toeschouwers: 18.318
Scheidsrechter:
Aleksandar Stavrev
Khazri
 78', 87'
Verslag
 22' Lacroix


5 november 2015
19:00 uur
Roebin Kazan
0 – 1
Liverpool
Centraal Stadion, Kazan
Toeschouwers: 41.585
Scheidsrechter:
Kevin Blom
Verslag
 53' Ibe

5 november 2015
19:00 uur
FC Sion
1 – 1
Bordeaux
Stade de Tourbillon, Sion
Toeschouwers: 9.000
Scheidsrechter:
Ivan Kružliak
Chantôme
 90+5' (e.d.)
Verslag
 68' Touré


26 november 2015
17:00 uur
Roebin Kazan
2 – 0
FC Sion
Centraal Stadion, Kazan
Toeschouwers: 15.116
Scheidsrechter:
Halis Özkahya
Georgiev
 73'
Dević
 90+1'
Verslag
 14', 35' Ndoye

26 november 2015
21:05 uur
Liverpool
2 – 1
Bordeaux
Anfield, Liverpool
Toeschouwers: 42.525
Scheidsrechter:
Alon Yefet
Milner
 39' (pen.)
Benteke
 45+2'
Verslag
 34' Saivet


10 december 2015
19:00 uur
Bordeaux
2 – 2
Roebin Kazan
Nouveau Stade de Bordeaux, Bordeaux
Toeschouwers: 13.640
Scheidsrechter:
John Beaton
Laborde
 58'
Rolán
 63'
Guilbert
 31', 87'
Verslag
 31' Kanoennikov
 76' Ustinov

10 december 2015
19:00 uur
FC Sion
0 – 0
Liverpool
Stade de Tourbillon, Sion
Toeschouwers: 10.000
Scheidsrechter:
Mihalis Koukoulakis
Verslag

Groep C

Club Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
Krasnodar
6 4 1 1 9 4 +5 13
Borussia Dortmund
6 3 1 2 10 5 +5 10
PAOK
6 1 4 1 3 3 0 7
Qäbälä
6 0 2 4 2 12 −10 2

17 september 2015
19:00 uur
Qäbälä
0 – 0
PAOK
Bakcell Arena, Bakoe
Toeschouwers: 7.500
Scheidsrechter:
Xavier Estrada
Verslag

17 september 2015
19:00 uur
Borussia Dortmund
2 – 1
Krasnodar
Signal Iduna Park, Dortmund
Toeschouwers: 55.200
Scheidsrechter:
Liran Liany
Ginter
 45+2'
Park
 90+3'
Verslag
 13' Mamajev


1 oktober 2015
21:05 uur
Krasnodar
2 – 1
Qäbälä
Koeban Stadion, Krasnodar
Toeschouwers: 8.901
Scheidsrechter:
Marcin Borski
Wanderson
 9'
Smolov
 85'
Verslag
 52' Dodô

1 oktober 2015
21:05 uur
PAOK
1 – 1
Borussia Dortmund
Toumbastadion, Thessaloniki
Toeschouwers: 25.663
Scheidsrechter:
Anthony Taylor
Mak
 35'
Verslag
 73' Castro


22 oktober 2015
17:00 uur
Qäbälä
1 – 3
Borussia Dortmund
Bakcell Arena, Bakoe
Toeschouwers: 10.500
Scheidsrechter:
Ivan Bebek
Dodô
 90+4'
Verslag
 32',
 39',
 73' Aubameyang

22 oktober 2015
21:05 uur
PAOK
0 – 0
Krasnodar
Toumbastadion, Thessaloniki
Toeschouwers: 9.325
Scheidsrechter:
Stefan Johannesson
Da Silva
 64', 90'
Verslag
 20', 89' Jędrzejczyk


5 november 2015
19:00 uur
Krasnodar
2 – 1
PAOK
Koeban Stadion, Krasnodar
Toeschouwers: 15.550
Scheidsrechter:
Arnold Hunter
Ari
 34'
Joãozinho
 68' (pen.)
Verslag
 90+2' Mak

5 november 2015
19:00 uur
Borussia Dortmund
4 – 0
Qäbälä
Signal Iduna Park, Dortmund
Toeschouwers: 57.000
Scheidsrechter:
Sébastien Delferière
Reus
 29'
Aubameyang
 45+1'
Zenjov
 68' (e.d.)
Mkhitarian
 71'
Verslag


26 november 2015
17:00 uur
Krasnodar
1 – 0
Borussia Dortmund
Koeban Stadion, Krasnodar
Toeschouwers: 30.150
Scheidsrechter:
Serdar Gözübüyük
Mamajev
 3' (pen.)
Verslag

26 november 2015
21:05 uur
PAOK
0 – 0
Qäbälä
Toumbastadion, Thessaloniki
Toeschouwers: 6.131
Scheidsrechter:
Jakob Kehlet
Verslag


10 december 2015
19:00 uur
Qäbälä
0 – 3
Krasnodar
Bakcell Arena, Bakoe
Toeschouwers: 3.000
Scheidsrechter:
István Kovács
Verslag
 26' Sigurðsson
 41' Pereyra
 76' Wanderson

10 december 2015
19:00 uur
Borussia Dortmund
0 – 1
PAOK
Signal Iduna Park, Dortmund
Toeschouwers: 55.200
Scheidsrechter:
Mattias Gestranius
Verslag
 33' Mak

Groep D

Club Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
Napoli
6 6 0 0 22 3 +19 18
FC Midtjylland
6 2 1 3 6 12 −6 7
Club Brugge
6 1 2 3 4 11 −7 5
Legia Warschau
6 1 1 4 4 10 −6 4

17 september 2015
19:00 uur
FC Midtjylland
1 – 0
Legia Warschau
MCH Arena, Herning
Toeschouwers: 6.798
Scheidsrechter:
Hüseyin Göçek
Kucharczyk
 61' (e.d.)
Verslag

17 september 2015
19:00 uur
Napoli
5 – 0
Club Brugge
Stadio San Paolo, Napels
Toeschouwers: 13.043
Scheidsrechter:
István Vad
Callejón
 6',
 78'
Mertens
 20',
 26'
Hamšík
 54'
Verslag


1 oktober 2015
21:05 uur
Club Brugge
1 – 3
FC Midtjylland
Jan Breydelstadion, Brugge
Toeschouwers: 14.126
Scheidsrechter:
Steven McLean
Meunier
 80'
Verslag
 52' Sisto
 68' Onuachu
 75' Novák

1 oktober 2015
21:05 uur
Legia Warschau
0 – 2
Napoli
Wojska Polskiegostadion, Warschau
Toeschouwers: 26.357
Scheidsrechter:
Mihalis Koukoulakis
Verslag
 54' Mertens
 85' Higuaín


22 oktober 2015
21:05 uur
Legia Warschau
1 – 1
Club Brugge
Wojska Polskiegostadion, Warschau
Toeschouwers: 16.320
Scheidsrechter:
Harald Lechner
Kucharczyk
 52'
Verslag
 40' De fauw

22 oktober 2015
21:05 uur
FC Midtjylland
1 – 4
Napoli
MCH Arena, Herning
Toeschouwers: 9.210
Scheidsrechter:
Serdar Gözübüyük
Pušić
 44'
Verslag
 20' Callejón
 32',
 41' Gabbiadini
 90+5' Higuaín


5 november 2015
19:00 uur
Club Brugge
1 – 0
Legia Warschau
Jan Breydelstadion, Brugge
Toeschouwers: 16.349
Scheidsrechter:
Marijo Strahonja
Meunier
 39'
Verslag

5 november 2015
19:00 uur
Napoli
5 – 0
FC Midtjylland
Stadio San Paolo, Napels
Toeschouwers: 18.475
Scheidsrechter:
Benoît Bastien
El Kaddouri
 14'
Gabbiadini
 24',
 39'
Maggio
 55'
Callejón
 78'
Verslag


26 november 2015
21:05 uur
Legia Warschau
1 – 0
FC Midtjylland
Wojska Polskiegostadion, Warschau
Toeschouwers: 9.468
Scheidsrechter:
Andre Marriner
Prijović
 36'
Verslag

26 november 2015
21:05 uur
Club Brugge
0 – 1
Napoli
Jan Breydelstadion, Brugge
Toeschouwers: 180
Scheidsrechter:
Marius Avram
Verslag
 42' Chiricheș


10 december 2015
19:00 uur
FC Midtjylland
1 – 1
Club Brugge
MCH Arena, Herning
Toeschouwers: 8.624
Scheidsrechter:
Xavier Estrada
Sisto
 27'
Verslag
 68' Vossen

10 december 2015
19:00 uur
Napoli
5 – 2
Legia Warschau
Stadio San Paolo, Napels
Toeschouwers: 7.922
Scheidsrechter:
Aleksandar Stavrev
Chalobah
 32'
Insigne
 39'
Callejón
 57'
Mertens
 65',
 90+1'
Verslag
 62' Vranješ
 90+2' Prijović

Groep E

Club Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
Rapid Wien
6 5 0 1 10 6 +4 15
Villarreal
6 4 1 1 12 6 +6 13
Viktoria Pilsen
6 1 1 4 8 10 −2 4
Dinamo Minsk
6 1 0 5 3 11 −8 3

17 september 2015
19:00 uur
Rapid Wien
2 – 1
Villarreal
Ernst Happelstadion, Wenen
Toeschouwers: 36.200
Scheidsrechter:
Stefan Johannesson
Schwab
 51'
S. Hofmann
 54' (pen.)
Verslag
 45+1' Baptistão

17 september 2015
19:00 uur
Viktoria Pilsen
2 – 0
Dinamo Minsk
Stadion města Plzně, Pilsen
Toeschouwers: 10.784
Scheidsrechter:
Marius Avram
Hořava
 37'
Petržela
 76'
Verslag


1 oktober 2015
21:05 uur
Dinamo Minsk
0 – 1
Rapid Wien
Borisov Arena, Borisov
Toeschouwers: 4.553
Scheidsrechter:
Jakob Kehlet
Verslag
 55' S. Hofmann

1 oktober 2015
21:05 uur
Villarreal
1 – 0
Viktoria Pilsen
Estadio El Madrigal, Villarreal
Toeschouwers: 17.481
Scheidsrechter:
Serdar Gözübüyük
Baptistão
 55'
Verslag
 75', 81' Procházka


22 oktober 2015
21:05 uur
Villarreal
4 – 0
Dinamo Minsk
Estadio El Madrigal, Villarreal
Toeschouwers: 14.025
Scheidsrechter:
Sergiej Bojko
Bakambu
 18',
 33'
Soldado
 62'
Bailly
 72'
Verslag

22 oktober 2015
21:05 uur
Rapid Wien
3 – 2
Viktoria Pilsen
Ernst Happelstadion, Wenen
Toeschouwers: 39.400
Scheidsrechter:
Craig Pawson
S. Hofmann
 35'
Schaub
 53'
Petsos
 69'
Verslag
 13' Ďuriš
 77' Hrošovský


5 november 2015
19:00 uur
Dinamo Minsk
1 – 2
Villarreal
Borisov Arena, Borisov
Toeschouwers: 4.959
Scheidsrechter:
John Beaton
Vitus
 70'
Verslag
 73' (pen.) Soldado
 86' (e.d.) Palitsevich

5 november 2015
19:00 uur
Viktoria Pilsen
1 – 2
Rapid Wien
Stadion města Plzně, Pilsen
Toeschouwers: 11.691
Scheidsrechter:
Luca Banti
Holenda
 72'
Verslag
 14',
 78' Schobesberger


26 november 2015
17:00 uur
Dinamo Minsk
1 – 0
Viktoria Pilsen
Borisov Arena, Borisov
Toeschouwers: 4.250
Scheidsrechter:
Ognjen Valjić
Adamović
 90+4'
Veratsila
 82', 90+1'
Verslag

26 november 2015
21:05 uur
Villarreal
1 – 0
Rapid Wien
Estadio El Madrigal, Villarreal
Toeschouwers: 14.760
Scheidsrechter:
Paweł Raczkowski
Soriano
 79'
Verslag


10 december 2015
19:00 uur
Rapid Wien
2 – 1
Dinamo Minsk
Ernst Happelstadion, Wenen
Toeschouwers: 34.800
Scheidsrechter:
Aliyar Ağayev
M. Hofmann
 29'
Jelić
 59'
Verslag
 65' El Monir

10 december 2015
19:00 uur
Viktoria Pilsen
3 – 3
Villarreal
Stadion města Plzně, Pilsen
Toeschouwers: 10.071
Scheidsrechter:
Tony Chapron
Kolář
 8' (pen.)
Kovařík
 65'
Hořava
 90'
Verslag
 40' Bakambu
 62' Jonathan
 90+4' Soriano

Groep F

Club Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
SC Braga
6 4 1 1 7 4 +3 13
Olympique Marseille
6 4 0 2 12 7 +5 12
Slovan Liberec
6 2 1 3 6 8 −2 7
FC Groningen
6 0 2 4 2 8 −6 2

17 september 2015
19:00 uur
Slovan Liberec
0 – 1
SC Braga
Stadion u Nisy, Liberec
Toeschouwers: 8.132
Scheidsrechter:
Craig Pawson
Verslag
 61' Rafa

17 september 2015
19:00 uur
FC Groningen
0 – 3
Olympique Marseille
Euroborg, Groningen
Toeschouwers: 21.520
Scheidsrechter:
Jevhen Aranovsky
Verslag
 26' N'Koudou
 40' Ocampos
 62' Alessandrini


1 oktober 2015
21:05 uur
Olympique Marseille
0 – 1
Slovan Liberec
Stade Vélodrome, Marseille
Toeschouwers: 10.040
Scheidsrechter:
Aleksej Jeskov
Verslag
 85' Coufal

1 oktober 2015
21:05 uur
SC Braga
1 – 0
FC Groningen
Estádio Municipal, Braga
Toeschouwers: 9.150
Scheidsrechter:
Robert Madden
Koka
 6'
Verslag


22 oktober 2015
21:05 uur
SC Braga
3 – 2
Olympique Marseille
Estádio Municipal, Braga
Toeschouwers: 10.495
Scheidsrechter:
Alexandru Tudor
Koka
 62'
Wilson Eduardo
 78'
Alan
 89'
Verslag
 85' Alessandrini
 88' Batshuayi

22 oktober 2015
21:05 uur
Slovan Liberec
1 – 1
FC Groningen
Stadion u Nisy, Liberec
Toeschouwers: 8.793
Scheidsrechter:
Christian Dingert
Luckassen
 88'
Verslag
 90+7' Hoesen
 84' De Leeuw


5 november 2015
19:00 uur
Olympique Marseille
1 – 0
SC Braga
Stade Vélodrome, Marseille
Toeschouwers: 12.973
Scheidsrechter:
Hüseyin Göçek
N'Koudou
 40'
Verslag

5 november 2015
19:00 uur
FC Groningen
0 – 1
Slovan Liberec
Euroborg, Groningen
Toeschouwers: 18.693
Scheidsrechter:
Marcin Borski
Verslag
 82' (e.d.) Padt


26 november 2015
21:05 uur
SC Braga
2 – 1
Slovan Liberec
Estádio Municipal, Braga
Toeschouwers: 8.144
Scheidsrechter:
Aleksej Koelbakov
Ferreira
 43'
Crislan
 90+3'
Verslag
 36' Jefremov

26 november 2015
21:05 uur
Olympique Marseille
2 – 1
FC Groningen
Stade Vélodrome, Marseille
Toeschouwers: 9.107
Scheidsrechter:
Andris Treimanis
N'Koudou
 29'
Batshuayi
 89'
Verslag
 51' Maduro


10 december 2015
19:00 uur
Slovan Liberec
2 – 4
Olympique Marseille
Stadion u Nisy, Liberec
Toeschouwers: 9.600
Scheidsrechter:
Robert Schörgenhofer
Bakoš
 75' (pen.)
Šural
 76'
Verslag
 14' Batshuayi
 43' N'Koudou
 48' Barrada
 90+4' Ocampos

10 december 2015
19:00 uur
FC Groningen
0 – 0
SC Braga
Euroborg, Groningen
Toeschouwers: 15.715
Scheidsrechter:
Simon Lee Evans
Verslag

Groep G

Club Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
Lazio
6 4 2 0 13 6 +7 14
Saint-Étienne
6 2 3 1 10 7 +3 9
Dnipro Dnipropetrovsk
6 2 1 3 6 8 −2 7
Rosenborg
6 0 2 4 4 12 −8 2

17 september 2015
21:05 uur
Dnipro Dnipropetrovsk
1 – 1
Lazio
Dnipro Arena, Dnjepropetrovsk
Toeschouwers: 150
Scheidsrechter:
Arnold Hunter
Seleznjov
 90+5'
Verslag
 35' Milinković-Savić

17 september 2015
21:05 uur
Saint-Étienne
2 – 2
Rosenborg
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Toeschouwers: 22.826
Scheidsrechter:
Christian Dingert
Berić
 5'
Roux
 88' (pen.)
Verslag
 17' Mikkelsen
 80' Svensson


1 oktober 2015
19:00 uur
Rosenborg
0 – 1
Dnipro Dnipropetrovsk
Lerkendalstadion, Trondheim
Toeschouwers: 13.939
Scheidsrechter:
Sébastien Delferière
Verslag
 81' Seleznjov

1 oktober 2015
19:00 uur
Lazio
3 – 2
Saint-Étienne
Stadio Olimpico, Rome
Toeschouwers: 11.039
Scheidsrechter:
Halis Özkahya
Onazi
 23'
Hoedt
 49'
Biglia
 81'
Verslag
 7',
 49', 78' Sall
 85' Monnet-Paquet
 34' Berić


22 oktober 2015
19:00 uur
Lazio
3 – 1
Rosenborg
Stadio Olimpico, Rome
Toeschouwers: 8.630
Scheidsrechter:
Paweł Gil
Matri
 29'
Anderson
 55'
Candreva
 80'
Maurício
 7'
Verslag
 70' Søderlund

22 oktober 2015
19:00 uur
Dnipro Dnipropetrovsk
0 – 1
Saint-Étienne
Dnipro Arena, Dnjepropetrovsk
Toeschouwers: 225
Scheidsrechter:
Alon Yefet
Verslag
 70' Hamouma


5 november 2015
21:05 uur
Rosenborg
0 – 2
Lazio
Lerkendalstadion, Trondheim
Toeschouwers: 16.038
Scheidsrechter:
Andre Marriner
Verslag
 10',
 30' Đorđević
 84' Diao

5 november 2015
21:05 uur
Saint-Étienne
3 – 0
Dnipro Dnipropetrovsk
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Toeschouwers: 24.582
Scheidsrechter:
Mattias Gestranius
Monnet-Paquet
 39'
Berić
 53'
Hamouma
 66'
Verslag


26 november 2015
19:00 uur
Lazio
3 – 1
Dnipro Dnipropetrovsk
Stadio Olimpico, Rome
Toeschouwers: 3.058
Scheidsrechter:
Gediminas Mažeika
Candreva
 5'
Parolo
 69'
Đorđević
 90+4'
Verslag
 66' Gama

26 november 2015
19:00 uur
Rosenborg
1 – 1
Saint-Étienne
Lerkendalstadion, Trondheim
Toeschouwers: 15.038
Scheidsrechter:
Vitali Mesjkov
Søderlund
 41'
Verslag
 81' (pen.) Roux


10 december 2015
21:05 uur
Dnipro Dnipropetrovsk
3 – 0
Rosenborg
Dnipro Arena, Dnjepropetrovsk
Toeschouwers: 4.541
Scheidsrechter:
Stephan Klossner
Matheus
 35',
 60'
Sjachov
 79'
Verslag

10 december 2015
21:05 uur
Saint-Étienne
1 – 1
Lazio
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Toeschouwers: 28.954
Scheidsrechter:
Kevin Blom
Eysseric
 76'
Verslag
 52' Matri

Groep H

Club Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
Lokomotiv Moskou
6 3 2 1 12 7 +5 11
Sporting Lissabon
6 3 1 2 14 11 +3 10
Beşiktaş
6 2 3 1 7 6 +1 9
Skënderbeu Korçë
6 1 0 5 4 13 −9 3

17 september 2015
21:05 uur
Sporting Lissabon
1 – 3
Lokomotiv Moskou
Estádio José Alvalade, Lissabon
Toeschouwers: 25.400
Scheidsrechter:
Robert Schörgenhofer
Montero
 51'
Verslag
 13',
 57' Samedov
 66' Niasse

17 september 2015
21:05 uur
Skënderbeu Korçë
0 – 1
Beşiktaş
Elbasan Arena, Elbasan
Toeschouwers: 5.482
Scheidsrechter:
Tamás Bognár
Verslag
 29' Sosa


1 oktober 2015
19:00 uur
Beşiktaş
1 – 1
Sporting Lissabon
Atatürk Olympisch Stadion, Istanboel
Toeschouwers: 25.827
Scheidsrechter:
Paolo Tagliavento
Töre
 62'
Verslag
 17' Ruiz

1 oktober 2015
19:00 uur
Lokomotiv Moskou
2 – 0
Skënderbeu Korçë
Lokomotivstadion, Moskou
Toeschouwers: 10.340
Scheidsrechter:
Orel Grinfeld
Niasse
 36'
Samedov
 74'
Verslag


22 oktober 2015
19:00 uur
Lokomotiv Moskou
1 – 1
Beşiktaş
Lokomotivstadion, Moskou
Toeschouwers: 19.124
Scheidsrechter:
Serge Gumienny
Maicon
 55'
Guilherme
 70'
Ćorluka
 70'
Verslag
 65' Gómez

22 oktober 2015
19:00 uur
Sporting Lissabon
5 – 1
Skënderbeu Korçë
Estádio José Alvalade, Lissabon
Toeschouwers: 20.567
Scheidsrechter:
Clayton Pisani
Aquilani
 39' (pen.)
Montero
 42' (pen.)
Pereira
 65',
 78'
Figueiredo
 70'
Verslag
 90' Jashanica
 14', 25' Salihi


5 november 2015
17:00 uur
Beşiktaş
1 – 1
Lokomotiv Moskou
Atatürk Olympisch Stadion, Istanboel
Toeschouwers: 24.690
Scheidsrechter:
Felix Zwayer
Quaresma
 59'
Verslag
 77' Niasse

5 november 2015
21:05 uur
Skënderbeu Korçë
3 – 0
Sporting Lissabon
Elbasan Arena, Elbasan
Toeschouwers: 1.783
Scheidsrechter:
Kristo Tohver
Lilaj
 15',
 20' (pen.)
Nimaga
 57'
Verslag
 18' Rui Patrício


26 november 2015
19:00 uur
Lokomotiv Moskou
2 – 4
Sporting Lissabon
Lokomotivstadion, Moskou
Toeschouwers: 11.043
Scheidsrechter:
Antonio Mateu Lahoz
Maicon
 6'
Mirantsjoek
 87'
Verslag
 21' Montero
 39' Ruiz
 44' Martins
 61' Pereira

26 november 2015
19:00 uur
Beşiktaş
2 – 0
Skënderbeu Korçë
Atatürk Olympisch Stadion, Istanboel
Toeschouwers: 11.155
Scheidsrechter:
Paweł Gil
Tosun
 36',
 79'
Verslag


10 december 2015
21:05 uur
Sporting Lissabon
3 – 1
Beşiktaş
Estádio José Alvalade, Lissabon
Toeschouwers: 28.211
Scheidsrechter:
Manuel Gräfe
Slimani
 67'
Ruiz
 72'
Gutiérrez
 78'
Verslag
 58' Gómez

10 december 2015
21:05 uur
Skënderbeu Korçë
0 – 3
Lokomotiv Moskou
Elbasan Arena, Elbasan
Toeschouwers: 1.152
Scheidsrechter:
Marijo Strahonja
Verslag
 18' Tarasov
 89' Niasse
 90' Samedov

Groep I

Club Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
FC Basel
6 4 1 1 10 5 +5 13
Fiorentina
6 3 1 2 11 6 +5 10
Lech Poznań
6 1 2 3 2 6 −4 5
Belenenses
6 1 2 3 2 8 −6 5

17 september 2015
21:05 uur
Fiorentina
1 – 2
FC Basel
Stadio Artemio Franchi, Florence
Toeschouwers: 15.212
Scheidsrechter:
Michael Oliver
Kalinić
 5'
Rodríguez
 67'
Verslag
 72' Bjarnason
 80' Elneny

17 september 2015
21:05 uur
Lech Poznań
0 – 0
Belenenses
INEA Stadion, Poznań
Toeschouwers: 7.934
Scheidsrechter:
Sergiej Bojko
Verslag


1 oktober 2015
19:00 uur
Belenenses
0 – 4
Fiorentina
Estádio do Restelo, Lissabon
Toeschouwers: 6.886
Scheidsrechter:
Aleksandar Stavrev
Verslag
 19' Bernardeschi
 45+2' Babacar
 84' (e.d.) Tonel
 90+1' G. Rossi

1 oktober 2015
19:00 uur
FC Basel
2 – 0
Lech Poznań
St. Jakob-Park, Bazel
Toeschouwers: 17.567
Scheidsrechter:
Ognjen Valjić
Bjarnason
 56'
Embolo
 90+1'
Verslag
 23', 50' Linetty


22 oktober 2015
19:00 uur
FC Basel
1 – 2
Belenenses
St. Jakob-Park, Bazel
Toeschouwers: 17.275
Scheidsrechter:
Simon Lee Evans
Lang
 16'
Verslag
 28' Leal
 45+2' Kuca

22 oktober 2015
19:00 uur
Fiorentina
1 – 2
Lech Poznań
Stadio Artemio Franchi, Florence
Toeschouwers: 13.792
Scheidsrechter:
Gediminas Mažeika
G. Rossi
 90+1'
Rebić
 90+2'
Verslag
 66' Kownacki
 83' Gajos


5 november 2015
21:05 uur
Belenenses
0 – 2
FC Basel
Estádio do Restelo, Lissabon
Toeschouwers: 4.802
Scheidsrechter:
Tamás Bognár
Verslag
 45+1' (pen.) Janko
 65' Embolo

5 november 2015
21:05 uur
Lech Poznań
0 – 2
Fiorentina
INEA Stadion, Poznań
Toeschouwers: 22.343
Scheidsrechter:
Halis Özkahya
Verslag
 43',
 84' Iličić


26 november 2015
19:00 uur
FC Basel
2 – 2