For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for UEFA Nations League 2018/19 Divisie B.

UEFA Nations League 2018/19 Divisie B

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

UEFA Nations League 2018/19
Divisie B
Divisie B informatie
Groepsfase
Datum 6 september – 20 november 2018
Teams 12  
Promotie naar divisie A
Gepromoveerd
Degradatie naar divisie C
Gedegradeerd

Geen degradatie[1]
Play-offs
Datum 26 – 31 maart 2020[2]
8 oktober – 12 november 2020.[3]
Teams 4
Kwalificatie voor het EK 2020
Winnaar
Vlag van Slowakije
 Slowakije
Divisie B statistieken
Wedstrijden 24
Doelpunten 48  (2 per wedstrijd)
Toeschouwers 549.415  (22.892 per wedstrijd)
Topscorer(s) 3 doelpunten:
Vlag van Bosnië en Herzegovina
Edin Džeko
Vlag van Tsjechië
Patrik Schick
Yellow card.svg
kaarten
81  (3,38 per wedstrijd)
Algemeen
Regio Europa
Confederatie UEFA
Eerste editie 2018/19
Huidige kampioen
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk (1e titel)
Recordtitelhouder
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Vlag van Portugal
 Portugal (1 titel)
Website UEFA.com
Actueel
Actuele editie
UEFA Nations League 2022/23
Navigatie
    Volgende
2020/21
Gestegen divisie A     divisie C Gedaald
divisie D Gedaald  
Portaal 
Portaalicoon
 
Voetbal

De UEFA Nations League 2018/19 Divisie B was de tweede divisie van UEFA Nations League. Het toernooi dat de vriendschappelijk duels vervangt. Het toernooi begon in september 2018 en eindigde in november 2018. De winnaars van de 4 groepen van deze divisie promoveerden naar divisie A, het hoogste niveau. Aan dit toernooi deden 12 landen mee. Aanvankelijk zouden de landen die derde eindigden in de groep degraderen naar divisie C, maar dit werd later ongedaan gemaakt door het aantal landen in deze divisie te verhogen van 12 naar 16 in 2020 [1].

Beslissingscriteria

Als twee of meer landen in de groep gelijk eindigen, met evenveel punten, dan gelden de volgende criteria om te bepalen welk landen boven de ander eindigt:

  1. Hoogste aantal punten verkregen bij de onderlinge wedstrijden tussen de teams;
  2. Doelsaldo verkregen bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk eindigende teams (als er meer dan twee teams gelijk staan);
  3. Hoogste aantal gescoorde doelpunten verkregen bij de onderlinge wedstrijden tussen de teams (als er meer dan twee teams gelijk staan);
  4. Hoogste aantal gescoorde uitdoelpunten verkregen bij de onderlinge wedstrijden tussen de teams
  5. Als er na criteria 1 tot en met 4 nog steeds landen gelijk staan dan gelden de volgende criteria:
  6. Doelsaldo in alle groepswedstrijden;
  7. Aantal doelpunten gescoord in alle groepswedstrijden;
  8. Aantal uitdoelpunten gescoord in alle groepswedstrijden;
  9. Aantal overwinningen in alle groepswedstrijden;
  10. Aantal uitoverwinningen in alle groepswedstrijden;
  11. Fair-Playklassement van het toernooi (1 punt voor een enkele gele kaart, 3 punten voor een rode kaart ten gevolge van 2 gele kaarten, 3 punten voor een directe rode kaart, 4 punten voor een gele kaart gevolgd door een directe rode kaart);
  12. Positie op de UEFA-coëfficiëntenranglijst;

Deelnemende landen

De loting vond plaats op woensdag 24 januari 2018 in Lausanne, Zwitserland. Om politieke redenen mogen Oekraïne en Rusland niet tegen elkaar loten.[4]

Pot 1[5]
Team UEFA-coëfficiënt Plaats
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
29,418 13
Vlag van Wales
 Wales
29,269 14
Vlag van Rusland
 Rusland
29,258 15
Vlag van Slowakije
 Slowakije (PO)
28,555 16
Pot 2
Team UEFA-coëfficiënt Plaats
Vlag van Zweden
 Zweden
28,487 17
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
28,286 18
Vlag van Ierland
 Ierland (PO)
28,249 19
Vlag van Bosnië en Herzegovina
 Bosnië en Herzegovina (PO)
28,200 20
Pot 3
Team UEFA-coëfficiënt Plaats
Vlag van Noord-Ierland
 Noord-Ierland (PO)
27,127 21
Vlag van Denemarken
 Denemarken
27,052 22
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
27,028 23
Vlag van Turkije
 Turkije
26,538 24

Legenda

Gepromoveerd naar een hogere divisie.
PO Gekwalificeerd voor play-off voor EK 2020.[6][7][8]

Groepen en wedstrijden

Groep 1

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Promotie
1
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
4 3 0 1 9 5 5 0 Promotie naar divisie A
2
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
4 2 0 2 6 4 4 0
3
Vlag van Slowakije
 Slowakije
4 1 0 3 3 5 5 0
Bron: UEFA

6 september 2018
«onderlinge duels»
21:00 (UTC+2)[9]
Tsjechië 
Vlag van Tsjechië
1 − 2
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
Toeschouwers: 7.974
Scheidsrechter:
Vlag van Engeland
Anthony Taylor
Schick
Goal
 4'
Goal
 45+1' Konopljanka
Goal
 90+3' Zintsjenko

9 september 2018
«onderlinge duels»
16:00 (UTC+3)
Oekraïne 
Vlag van Oekraïne
1 − 0
Vlag van Slowakije
 Slowakije
Arena Lviv, Lviv
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter:
Vlag van Griekenland
Anastasios Sidiropoulos
Jarmolenko
Goal
 80' (pen.)

13 oktober 2018
«onderlinge duels»
15:00 (UTC+1)
Slowakije 
Vlag van Slowakije
1 − 2
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
Štadión Antona Malatinského, Trnava
Toeschouwers: 17.111
Scheidsrechter:
Vlag van Slovenië
Slavko Vinčić
Hamšík
Goal
 62'
Goal
 52' Krmenčík
Goal
 76' Schick

16 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+3)
Oekraïne 
Vlag van Oekraïne
1 − 0
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
Metaliststadion, Charkov
Toeschouwers: 38.100
Scheidsrechter:
Vlag van Litouwen
Gediminas Mažeika
Malinovski
Goal
 43'

16 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Slowakije 
Vlag van Slowakije
4 − 1
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
Štadión Antona Malatinského, Trnava
Toeschouwers: 9.764
Scheidsrechter:
Vlag van Montenegro
Nikola Dabanović
Rusnák
Goal
 6'
Kucka
Goal
 26'
Zreľák
Goal
 52'
Mak
Goal
 61'
Goal
 47' Konopljanka

19 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Tsjechië 
Vlag van Tsjechië
1 − 0
Vlag van Slowakije
 Slowakije
Sinobo Stadium, Praag
Toeschouwers: 16.623
Scheidsrechter:
Vlag van Spanje
Alejandro Hernández
Schick
Goal
 32'

Groep 2

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Promotie
1
Vlag van Zweden
 Zweden
4 2 1 1 7 5 3 +2 Promotie naar divisie A
2
Vlag van Rusland
 Rusland
4 2 1 1 7 4 3 +1
3
Vlag van Turkije
 Turkije
4 1 0 3 3 4 7 −3
Bron: UEFA

7 september 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Turkije 
Vlag van Turkije
1 − 2
Vlag van Rusland
 Rusland
Şenol Güneşstadion, Trabzon
Toeschouwers: 29.702
Scheidsrechter:
Vlag van Portugal
Artur Soares Dias
Aziz
Goal
 41'
Goal
 13' Tsjerysjev
Goal
 49' Dzjoeba

10 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
Zweden 
Vlag van Zweden
2 − 3
Vlag van Turkije
 Turkije
Friends Arena, Solna
Toeschouwers: 21.832
Scheidsrechter:
Vlag van Spanje
Jesús Gil Manzano
Thelin
Goal
 35'
Claesson
Goal
 49'
Goal
 51' Çalhanoğlu
Goal
 88'
Goal
90+2' Akbaba

11 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Rusland 
Vlag van Rusland
0 − 0
Vlag van Zweden
 Zweden
Stadion Kaliningrad, Kaliningrad
Toeschouwers: 31.698
Scheidsrechter:
Vlag van Italië
Luca Banti

14 oktober 2018
«onderlinge duels»
19:00 (UTC+3)
Rusland 
Vlag van Rusland
2 − 0
Vlag van Turkije
 Turkije
Olympisch Stadion Fisjt, Sotsji
Toeschouwers: 38.288
Scheidsrechter:
Vlag van Polen
Paweł Raczkowski
Neustädter
Goal
 20'
Tsjerysjev
Goal
 78'

17 november 2018
«onderlinge duels»
20:00 (UTC+3)
Turkije 
Vlag van Turkije
0 − 1
Vlag van Zweden
 Zweden
Eskişehir Atatürkstadion, Eskişehir
Toeschouwers: 37.425
Scheidsrechter:
Vlag van Roemenië
István Kovács
Goal
 71' (pen.) Granqvist

20 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Zweden 
Vlag van Zweden
2 − 0
Vlag van Rusland
 Rusland
Friends Arena, Solna
Toeschouwers: 20.223
Scheidsrechter:
Vlag van Frankrijk
Benoît Bastien
Lindelöf
Goal
 41'
Berg
Goal
 72'

Groep 3

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Promotie
1
Vlag van Bosnië en Herzegovina
 Bosnië en Herzegovina
4 3 1 0 10 5 1 +4 Promotie naar divisie A
2
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
4 2 1 1 7 3 2 +1
3
Vlag van Noord-Ierland
 Noord-Ierland
4 0 0 4 0 2 7 −5
Bron: UEFA

8 september 2018
«onderlinge duels»
14:00 (UTC+1)
Noord-Ierland 
Vlag van Noord-Ierland
1 − 2
Vlag van Bosnië en Herzegovina
 Bosnië en Herzegovina
Windsor Park, Belfast
Toeschouwers: 16.942
Scheidsrechter:
Vlag van Tsjechië
Pavel Královec
Grigg
Goal
 90+3'
Goal
 36' Duljević
Goal
 64' Sarić

11 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
Bosnië en Herzegovina 
Vlag van Bosnië en Herzegovina
1 − 0
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
Bilino Polje, Zenica
Toeschouwers: 9.100
Scheidsrechter:
Vlag van Frankrijk
Ruddy Buquet
Džeko
Goal
 78'

12 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Oostenrijk 
Vlag van Oostenrijk
1 − 0
Vlag van Noord-Ierland
 Noord-Ierland
Ernst Happelstadion, Wenen
Toeschouwers: 22.300
Scheidsrechter:
Vlag van Bulgarije
Georgi Kabakov
Arnautović
Goal
 71'

15 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Bosnië en Herzegovina 
Vlag van Bosnië en Herzegovina
2 − 0
Vlag van Noord-Ierland
 Noord-Ierland
Stadion Grbavica, Sarajevo
Toeschouwers: 11.050
Scheidsrechter:
Vlag van Finland
Mattias Gestranius
Džeko
Goal
 27'
Goal
73'

15 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Oostenrijk 
Vlag van Oostenrijk
0 − 0
Vlag van Bosnië en Herzegovina
 Bosnië en Herzegovina
Ernst Happelstadion, Wenen
Toeschouwers: 37.200
Scheidsrechter:
Vlag van Schotland
Andrew Dallas

18 november 2018
«onderlinge duels»
17:00 (UTC)
Noord-Ierland 
Vlag van Noord-Ierland
1 − 2
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
Windsor Park, Belfast
Toeschouwers: 17.895
Scheidsrechter:
Vlag van België
Jonathan Lardot
Evans
Goal
 57'
Goal
 49' Schlager
Goal
 90' Lazaro

Groep 4

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Promotie
1
Vlag van Denemarken
 Denemarken
4 2 2 0 8 4 1 +3 Promotie naar divisie A
2
Vlag van Wales
 Wales
4 2 0 2 6 6 5 +1
3
Vlag van Ierland
 Ierland
4 0 2 2 2 1 5 −4
Bron: UEFA

6 september 2018
«onderlinge duels»
19:45 (UTC+1)
Wales 
Vlag van Wales
4 − 1
Vlag van Ierland
 Ierland
Cardiff City Stadium, Cardiff
Toeschouwers: 25.657
Scheidsrechter:
Vlag van Frankrijk
Clément Turpin
Lawrence
Goal
 6'
Bale
Goal
 18'
Ramsey
Goal
 37'
Roberts
Goal
 55'
Goal
 66' Williams

9 september 2018
«onderlinge duels»
18:00 (UTC+2)
Denemarken 
Vlag van Denemarken
2 − 0
Vlag van Wales
 Wales
Ceres Park, Aarhus
Toeschouwers: 17.506
Scheidsrechter:
Vlag van Duitsland
Deniz Aytekin
Eriksen
Goal
 32'
Goal
63' (pen.)

13 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC)
Ierland 
Vlag van Ierland
0 − 0
Vlag van Denemarken
 Denemarken
Avivastadion, Dublin
Toeschouwers: 41.220
Scheidsrechter:
Vlag van Spanje
Xavier Estrada

16 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC)
Ierland 
Vlag van Ierland
0 − 1
Vlag van Wales
 Wales
Avivastadion, Dublin
Toeschouwers: 38.321
Scheidsrechter:
Vlag van Nederland
Björn Kuipers
Goal
 58' Wilson

16 november 2018
«onderlinge duels»
19:45 (UTC)
Wales 
Vlag van Wales
1 − 2
Vlag van Denemarken
 Denemarken
Cardiff City Stadium, Cardiff
Toeschouwers: 32.354
Scheidsrechter:
Vlag van Slowakije
Ivan Kružliak
Bale
Goal
 89'
Goal
 42' N. Jørgensen
Goal
 88' Braithwaite

19 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Denemarken 
Vlag van Denemarken
0 − 0
Vlag van Ierland
 Ierland
Ceres Park, Aarhus
Toeschouwers: 11.130
Scheidsrechter:
Vlag van Azerbeidzjan
Aliyar Ağayev

Eindstand

De eindstand werd bepaald op basis van de regels die de UEFA opstelde.[10] Deze tabel begon bij nummer 13 omdat nummers 1 tot en met 12 genummerd zijn bij divisie A.

Pos Grp Team Wed W G V Ptn DV DT +/−
13 3
Vlag van Bosnië en Herzegovina
 Bosnië en Herzegovina
4 3 1 0 10 5 1 +4
14 1
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
4 3 0 1 9 5 5 0
15 4
Vlag van Denemarken
 Denemarken
4 2 2 0 8 4 1 +3
16 2
Vlag van Zweden
 Zweden
4 2 1 1 7 5 3 +2
17 2
Vlag van Rusland
 Rusland
4 2 1 1 7 4 3 +1
18 3
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
4 2 1 1 7 3 2 +1
19 4
Vlag van Wales
 Wales
4 2 0 2 6 6 5 +1
20 1
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
4 2 0 2 6 4 4 0
21 1
Vlag van Slowakije
 Slowakije
4 1 0 3 3 5 5 0
22 2
Vlag van Turkije
 Turkije
4 1 0 3 3 4 7 −3
23 4
Vlag van Ierland
 Ierland
4 0 2 2 2 1 5 −4
24 3
Vlag van Noord-Ierland
 Noord-Ierland
4 0 0 4 0 2 7 −5
Bron: UEFA

Topscorers

Pos. Speler
Soccerball.svg
Gescoord met penalty
Pos. Speler
Soccerball.svg
Gescoord met penalty
Pos. Speler
Soccerball.svg
Gescoord met penalty
Pos. Speler
Soccerball.svg
Gescoord met penalty
1.
Vlag van Bosnië en Herzegovina
Edin Džeko
3 0
Vlag van Denemarken
Martin Braithwaite
1 0
Vlag van Tsjechië
Michael Krmenčík
1 0
Vlag van Slowakije
Albert Rusnák
1 0
Vlag van Tsjechië
Patrik Schick
0
Vlag van Turkije
Hakan Çalhanoğlu
0
Vlag van Slowakije
Juraj Kucka
0
Vlag van Bosnië en Herzegovina
Elvis Sarić
0
3.
Vlag van Turkije
Emre Akbaba
2 0
Vlag van Zweden
Viktor Claesson
0
Vlag van Wales
Tom Lawrence
0
Vlag van Oostenrijk
Xaver Schlager
0
Vlag van Wales
Gareth Bale
0
Vlag van Bosnië en Herzegovina
Haris Duljević
0
Vlag van Oostenrijk
Valentino Lazaro
0
Vlag van Zweden
Isaac Thelin
0
Vlag van Denemarken
Christian Eriksen
1
Vlag van Rusland
Artjom Dzjoeba
0
Vlag van Zweden
Victor Lindelöf
0
Vlag van Ierland
Shaun Williams
0
Vlag van Oekraïne
Jevhen Konopljanka
0
Vlag van Noord-Ierland
Corry Evans
0
Vlag van Slowakije
Róbert Mak
0
Vlag van Wales
Harry Wilson
0
Vlag van Rusland
Denis Tsjerysjev
0
Vlag van Zweden
Andreas Granqvist
1
Vlag van Oekraïne
Roeslan Malinovski
0
Vlag van Oekraïne
Andrij Jarmolenko
1
8.
Vlag van Oostenrijk
Marko Arnautović
1 0
Vlag van Noord-Ierland
Will Grigg
0
Vlag van Rusland
Roman Neustädter
0
Vlag van Oekraïne
Oleksandr Zintsjenko
0
Vlag van Turkije
Serdar Aziz
0
Vlag van Slowakije
Marek Hamšík
0
Vlag van Wales
Aaron Ramsey
0
Vlag van Slowakije
Adam Zreľák
0
Vlag van Zweden
Marcus Berg
0
Vlag van Denemarken
Nicolai Jørgensen
0
Vlag van Wales
Connor Roberts
0

EK 2020 play-off

Zie Europees kampioenschap voetbal 2020 (kwalificatie)#Divisie B voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Uit iedere divisie speelden 4 landen die zich niet wisten te plaatsen via het reguliere kwalificatietoernooi voor een plek op het EK. 20 landen plaatsen zich via het reguliere toernooi en daarbij komen dus de 4 winnaars van deze play-off waardoor het uiteindelijk aantal op 24 zal uitkomen. In principe speelden de 4 groepswinnaars deze play-off, maar als deze landen zich plaatsen voor het EK 2020 werden deze vrijgekomen plaatsen door andere landen uit deze divisie ingevuld. Op 22 november 2019 werd er bij de loting bepaald dat de winnaar van de wedstrijd tussen Bosnië en Herzegovina en Noord-Ierland werd benoemd als 'thuisspelend' land tijdens de finale. De wedstrijden werden gespeeld tussen 8 oktober en 12 november 2020.[3]

Schema
  Halve finale finale
             
8 oktober 2020
 
Vlag van Bosnië en Herzegovina
 Bosnië en Herzegovina
1 (3)  
 
Vlag van Noord-Ierland
 Noord-Ierland
(w.n.s.) *
1 (4)   12 november 2020
     
Vlag van Noord-Ierland
 Noord-Ierland
1
8 oktober 2020    
Vlag van Slowakije
 Slowakije
(w.n.v.) *
2
 
Vlag van Slowakije
 Slowakije
(w.n.s.) *
0 (4)
 
Vlag van Ierland
 Ierland
0 (2)  

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
UEFA Nations League 2018/19 Divisie B
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.

X

Wikiwand 2.0 is here 🎉! We've made some exciting updates - No worries, you can always revert later on