Vierde klasse 1965-66 (voetbal België)
sportseizoen van een voetbalcompetitie / Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Het seizoen 1965/66 van de Belgische Vierde Klasse ging van start op 4 september 1965 en eindigde op 29 mei 1966.
RAA Louviéroise won in Vierde Klasse A, KSC Hasselt won in Vierde Klasse B, Voorwaarts Tienen won in Vierde Klasse C en KSC Eendracht Aalst won in Vierde Klasse D.
Deze teams waren gedegradeerd uit de Tweede Klasse voor de start van het seizoen:
- KSC Eendracht Aalst (competitiefraude)
Deze teams waren gedegradeerd uit de Derde Klasse voor de start van het seizoen:
- RFC Renaisien (rechtstreeks uit 3A)
- Voorwaarts Tienen (rechtstreeks uit 3B)
- R. Uccle Sport (rechtstreeks uit 3B)
Deze teams waren gepromoveerd uit de Eerste Provinciale voor de start van het seizoen:
Antwerpen
Brabant
Limburg
Oost-Vlaanderen
West-Vlaanderen
Henegouwen
Luik
Luxemburg
Namen
Deze teams promoveerden naar Derde Klasse op het eind van het seizoen:
- RAA Louviéroise (kampioen 4A)
- KSC Hasselt (kampioen 4B)
- Voorwaarts Tienen (kampioen 4C)
- KSC Eendracht Aalst (kampioen 4D)
Deze teams degradeerden naar Eerste Provinciale op het eind van het seizoen:
- US du Centre (rechtstreeks uit 4A)
- R. Gosselies Sports (rechtstreeks uit 4A)
- RUW Ciney (rechtstreeks uit 4A)
- SRU Verviers (rechtstreeks uit 4B)
- R. Spa FC (rechtstreeks uit 4B)
- RCS Visétois (rechtstreeks uit 4B)
- VC Itna Itterbeek (rechtstreeks uit 4C)
- FC Ninove (rechtstreeks uit 4C)
- K. Vilvoorde FC (rechtstreeks uit 4C)
- KFC Evergem-Center (rechtstreeks uit 4D)
- FC Gerda Sint-Niklaas (rechtstreeks uit 4D)
- KSK Geraardsbergen (rechtstreeks uit 4D)
Legende |
---|
Kampioen + promotie naar Derde Klasse |
Degradatie naar Eerste Provinciale |
Vierde Klasse A
P | W | G | V | + | - | DS | Ptn | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K | 1 | RAA Louviéroise | 30 | 21 | 4 | 5 | 76 | 35 | 41 | 46 |
2 | R. Uccle Sport | 30 | 20 | 5 | 5 | 66 | 36 | 30 | 45 | |
3 | RA Marchiennoise des Sports | 30 | 17 | 6 | 7 | 71 | 40 | 31 | 40 | |
4 | FC Overijse | 30 | 16 | 7 | 7 | 53 | 38 | 15 | 39 | |
5 | Léopold Club Bastogne | 30 | 11 | 12 | 7 | 58 | 43 | 15 | 34 | |
6 | RSC Athusien | 30 | 14 | 4 | 12 | 57 | 47 | 10 | 32 | |
7 | RCS Andennais | 30 | 12 | 7 | 11 | 47 | 40 | 7 | 31 | |
8 | R. SCUP Jette | 30 | 13 | 4 | 13 | 55 | 48 | 7 | 30 | |
9 | RCS Brainois | 30 | 11 | 8 | 11 | 45 | 48 | -3 | 30 | |
10 | R. Jeunesse Arlonaise | 30 | 11 | 8 | 11 | 50 | 54 | -4 | 30 | |
11 | R. Ixelles SC | 30 | 10 | 4 | 16 | 43 | 68 | -25 | 24 | |
12 | R. Excelsior Virton | 30 | 9 | 5 | 16 | 46 | 58 | -12 | 23 | |
13 | FC Farciennes | 30 | 7 | 8 | 15 | 37 | 55 | -18 | 22 | |
D | 14 | US du Centre | 30 | 8 | 5 | 17 | 44 | 65 | -21 | 21 |
D | 15 | R. Gosselies Sports | 30 | 6 | 8 | 16 | 46 | 68 | -22 | 20 |
D | 16 | RUW Ciney | 30 | 3 | 7 | 20 | 47 | 98 | -51 | 13 |
Vierde Klasse B
P | W | G | V | + | - | DS | Ptn | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K | 1 | KSC Hasselt | 30 | 21 | 6 | 3 | 77 | 30 | 47 | 48 |
2 | K. Patria FC Tongeren | 30 | 18 | 8 | 4 | 75 | 48 | 27 | 44 | |
3 | K. Helzold FC Zolder | 30 | 18 | 5 | 7 | 101 | 45 | 56 | 41 | |
4 | R. Herve FC | 30 | 17 | 5 | 8 | 76 | 44 | 32 | 39 | |
5 | Sporting Alken | 30 | 17 | 3 | 10 | 69 | 47 | 22 | 37 | |
6 | AS Eupen | 30 | 15 | 6 | 9 | 66 | 49 | 17 | 36 | |
7 | KFC Moedige Duivels Halen | 30 | 13 | 8 | 9 | 57 | 43 | 14 | 34 | |
8 | KFC Verbroedering Geel | 30 | 12 | 8 | 10 | 51 | 42 | 9 | 32 | |
9 | Witgoor Sport Dessel | 30 | 11 | 9 | 10 | 45 | 46 | -1 | 31 | |
10 | R. Ans FC | 30 | 9 | 7 | 14 | 40 | 58 | -18 | 25 | |
11 | Union Momalloise | 30 | 9 | 7 | 14 | 46 | 80 | -34 | 25 | |
12 | K. Tongerse SV Cercle | 30 | 7 | 11 | 12 | 38 | 50 | -12 | 25 | |
13 | R. Fléron FC | 30 | 6 | 8 | 16 | 32 | 58 | -26 | 20 | |
D | 14 | SRU Verviers | 30 | 5 | 5 | 20 | 28 | 60 | -32 | 15 |
D | 15 | R. Spa FC | 30 | 5 | 5 | 20 | 25 | 76 | -51 | 15 |
D | 16 | RCS Visétois | 30 | 5 | 3 | 22 | 50 | 100 | -50 | 13 |
Vierde Klasse C
P | W | G | V | + | - | DS | Ptn | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K | 1 | Voorwaarts Tienen | 30 | 18 | 8 | 4 | 64 | 30 | 34 | 44 |
2 | KSC Maccabi Antwerp | 30 | 18 | 7 | 5 | 65 | 39 | 26 | 43 | |
3 | Hoogstraten VV | 30 | 18 | 4 | 8 | 69 | 43 | 26 | 40 | |
4 | KFC Lentezon Beerse | 30 | 16 | 7 | 7 | 50 | 34 | 16 | 39 | |
5 | Puurs Excelsior FC | 30 | 13 | 9 | 8 | 75 | 51 | 24 | 35 | |
6 | K. Daring Club Leuven | 30 | 15 | 4 | 11 | 62 | 38 | 24 | 34 | |
7 | R. Stade Louvaniste | 30 | 14 | 4 | 12 | 49 | 42 | 7 | 32 | |
8 | R. Cappellen FC | 30 | 11 | 10 | 9 | 54 | 43 | 11 | 32 | |
9 | SK Lebbeke | 30 | 11 | 8 | 11 | 49 | 53 | -4 | 30 | |
10 | KSK Hoboken | 30 | 10 | 10 | 10 | 45 | 38 | 7 | 30 | |
11 | KFC Duffel | 30 | 10 | 7 | 13 | 44 | 58 | -14 | 27 | |
12 | K. Tubantia Borgerhout FC | 30 | 10 | 5 | 15 | 35 | 57 | -22 | 25 | |
13 | SK Sint-Paulus Opwijk | 30 | 9 | 7 | 14 | 33 | 37 | -4 | 25 | |
D | 14 | VC Itna Itterbeek | 30 | 7 | 8 | 15 | 50 | 76 | -26 | 22 |
D | 15 | FC Ninove | 30 | 4 | 4 | 22 | 35 | 80 | -45 | 12 |
D | 16 | K. Vilvoorde FC | 30 | 2 | 6 | 22 | 29 | 89 | -60 | 10 |
Vierde Klasse D
P | W | G | V | + | - | DS | Ptn | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K | 1 | KSC Eendracht Aalst | 30 | 21 | 7 | 2 | 68 | 28 | 40 | 49 |
2 | KSV Oudenaarde | 30 | 16 | 6 | 8 | 67 | 33 | 34 | 38 | |
3 | KSC Menen | 30 | 11 | 16 | 3 | 28 | 15 | 13 | 38 | |
4 | White Star Ieper | 30 | 14 | 9 | 7 | 64 | 45 | 19 | 37 | |
5 | Stade Kortrijk | 30 | 13 | 8 | 9 | 59 | 56 | 3 | 34 | |
6 | FC Sporting Sint-Gillis-Waas | 30 | 12 | 7 | 11 | 44 | 34 | 10 | 31 | |
7 | KVCS Yprois | 30 | 12 | 7 | 11 | 49 | 40 | 9 | 31 | |
8 | RUS Tournaisienne | 30 | 12 | 7 | 11 | 51 | 44 | 7 | 31 | |
9 | KMSK Deinze | 30 | 11 | 9 | 10 | 46 | 55 | -9 | 31 | |
10 | KFC Meulebeke | 30 | 12 | 5 | 13 | 44 | 47 | -3 | 29 | |
11 | KFC Scela Zele | 30 | 10 | 5 | 15 | 40 | 58 | -18 | 25 | |
12 | RFC Renaisien | 30 | 9 | 7 | 14 | 43 | 53 | -10 | 25 | |
13 | KSV Blankenberge | 30 | 11 | 2 | 17 | 40 | 51 | -11 | 24 | |
D | 14 | KFC Evergem-Center | 30 | 8 | 7 | 15 | 34 | 52 | -18 | 23 |
D | 15 | FC Gerda Sint-Niklaas | 30 | 7 | 4 | 19 | 26 | 55 | -29 | 18 |
D | 16 | KSK Geraardsbergen | 30 | 6 | 4 | 20 | 24 | 61 | -37 | 16 |
De vier teams die kampioen werden in hun reeks speelden onderling een eindronde om te bepalen wie de winnaar van Vierde Klasse zou worden.
Ronde 1
In de eerste ronde werden telkens twee teams tegen elkaar uitgeloot. Er werd een heen- en terugwedstrijd gespeeld. Indien twee uitgelote teams elk een wedstrijd wonnen, dan werd er een derde wedstrijd gespeeld. De winnaars speelden de finale.
Heen
Datum | Wedstrijd | Uitslag |
---|---|---|
15/05/1966 | RAA Louviéroise - KSC Eendracht Aalst | 2-0 |
15/05/1966 | Voorwaarts Tienen - KSC Hasselt | 1-2 |
Terug
Datum | Wedstrijd | Uitslag |
---|---|---|
19/05/1966 | KSC Eendracht Aalst - RAA Louviéroise | 1-2 |
22/05/1966 | KSC Hasselt - Voorwaarts Tienen | 4-1 |
Finale
De twee winnaars van ronde 1 speelden een finale om te bepalen wie de kampioen van Vierde Klasse werd.
Datum | Wedstrijd | Uitslag |
---|---|---|
29/05/1966 | KSC Hasselt - RAA Louviéroise | 4-1 |
1952/53 · 1953/54 · 1954/55 · 1955/56 · 1956/57 · 1957/58 · 1958/59 · 1959/60 · 1960/61 · 1961/62 · 1962/63 · 1963/64 · 1964/65 · 1965/66 · 1966/67 · 1967/68 · 1968/69 · 1969/70 · 1970/71 · 1971/72 · 1972/73 · 1973/74 · 1974/75 · 1975/76 · 1976/77 · 1977/78 · 1978/79 · 1979/80 · 1980/81 · 1981/82 · 1982/83 · 1983/84 · 1984/85 · 1985/86 · 1986/87 · 1987/88 · 1988/89 · 1989/90 · 1990/91 · 1991/92 · 1992/93 · 1993/94 · 1994/95 · 1995/96 · 1996/97 · 1997/98 · 1998/99 · 1999/00 · 2000/01 · 2001/02 · 2002/03 · 2003/04 · 2004/05 · 2005/06 · 2006/07 · 2007/08 · 2008/09 · 2009/10 · 2010/11 · 2011/12 · 2012/13 · 2013/14 · 2014/15 · 2015/16
Nationaal voetbal · Regionaal voetbal · Provinciaal voetbal · KBVB · Nationaal voetbalelftal · Nationaal dameselftal
Eerste klasse A · Eerste klasse B · Eerste nationale · Beker van België · Belgische Supercup
Super League · Eerste klasse (vrouwen) · Tweede klasse (vrouwen) · Beker van België (vrouwen) · Belgische Supercup (vrouwen)