Volleybal op de Olympische Zomerspelen 1972 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Volleybal op de Olympische Zomerspelen 1972.

Volleybal op de Olympische Zomerspelen 1972

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Volleybal is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1972 te München.

Heren

De 12 deelnemende landen waren verdeeld over 2 groepen:

  • Groep A: Bulgarije, Polen, Tsjecho-Slowakije, Tunesië, USSR en Zuid-Korea.
  • Groep B: Brazilië, Cuba, Japan, Oost-Duitsland, Roemenië en West-Duitsland.

Voorronde

Groep A

27 augustus 10:00
 Tunesië
-
 Sovjet-Unie
0 - 3 (10-15,6-15,4-15)
27 augustus 14:00
 Polen
-
 Tsjecho-Slowakije
0 - 3 (13-15,14-16,8-15)
27 augustus 19:30
 Zuid-Korea
-
 Bulgarije
1 - 3 (18-16,6-15,9-15,13-15)
29 augustus 10:00
 Polen
-
 Tunesië
3 - 0 (15-6,15-11,15-1)
29 augustus 14:00
 Zuid-Korea
-
 Sovjet-Unie
0 - 3 (15-17,12-15,4-15)
29 augustus 19:30
 Bulgarije
-
 Tsjecho-Slowakije
3 - 2 (15-11,15-11,12-15,14-16,15-9)
31 augustus 10:00
 Tunesië
-
 Tsjecho-Slowakije
0 - 3 (11-15,4-15,10-15)
31 augustus 14:00
 Polen
-
 Zuid-Korea
1 - 3 (7-15,15-13,11-15,6-15)
31 augustus 19:30
 Sovjet-Unie
-
 Bulgarije
3 - 1 (9-15,15-10,15-11,15-10)
2 september 10:00
 Zuid-Korea
-
 Tunesië
3 - 0 (15-1,15-3,15-1)
2 september 14:00
 Sovjet-Unie
-
 Tsjecho-Slowakije
3 - 0 (15-10,15-10,15-12)
2 september 19:30
 Bulgarije
-
 Polen
3 - 2 (14-16,12-15,15-7,15-3,15-10)
5 september 09:00
 Tunesië
-
 Bulgarije
0 - 3 (10-15,5-15,7-15)
5 september 10:30
 Zuid-Korea
-
 Tsjecho-Slowakije
0 - 3 (11-15,5-15,13-15)
5 september 14:00
 Polen
-
 Sovjet-Unie
2 - 3 (15-11,12-15,12-15,15-10,13-15)
rang land G W V Sv St Pv Pt Pts
1
 Sovjet-Unie
5 5 0 15 3 257 196 10
2
 Bulgarije
5 4 1 13 8 294 235 9
3
 Tsjecho-Slowakije
5 3 2 11 6 230 205 8
4
 Zuid-Korea
5 2 3 7 10 209 197 7
5
 Polen
5 1 4 8 12 237 259 6
6
 Tunesië
5 0 5 0 15 90 255 5

Groep B

28 augustus 10:00
 Cuba
-
 DDR
0 - 3 (7-15,13-15,7-15)
28 augustus 14:00
 Roemenië
-
 Japan
0 - 3 (4-15,5-15,6-15)
28 augustus 19:30
 Bondsrepubliek Duitsland
-
 Brazilië
2 - 3 (7-15,8-15,19-17,15-6,9-15)
30 augustus 10:00
 DDR
-
 Brazilië
3 - 1 (15-5,7-15,16-14,15-10)
30 augustus 14:00
 Cuba
-
 Japan
0 - 3 (10-15,9-15,5-15)
30 augustus 19:30
 Bondsrepubliek Duitsland
-
 Roemenië
0 - 3 (9-15,1-15,8-15)
1 september 10:00
 Roemenië
-
 Brazilië
2 - 3 (16-18,15-11,7-15,15-11,12-15)
1 september 14:00
 Japan
-
 DDR
3 - 0 (15-4,15-2,15-6)
1 september 19:30
 Bondsrepubliek Duitsland
-
 Cuba
2 - 3 (8-15,11-15,15-10,15-12,8-15)
3 september 10:00
 Bondsrepubliek Duitsland
-
 DDR
0 - 3 (7-15,6-15,4-15)
3 september 14:00
 Japan
-
 Brazilië
3 - 0 (15-7,15-13,15-11)
3 september 19:30
 Cuba
-
 Roemenië
0 - 3 (7-15,15-17,13-15)
5 september 15:30
 Bondsrepubliek Duitsland
-
 Japan
0 - 3 (3-15,6-15,4-15)
6 september 19:30
 Cuba
-
 Brazilië
3 - 2 (16-14,6-15,15-7,7-15,15-9)
6 september 21:00
 Roemenië
-
 DDR
0 - 3 (10-15,12-15,7-15)
rang land G W V Sv St Pv Pt Pts
1
 Japan
5 5 0 15 0 225 95 10
2
 DDR
5 4 1 12 4 200 162 9
3
 Roemenië
5 2 3 8 9 201 213 7
4
 Brazilië
5 2 3 9 13 273 280 7
5
 Cuba
5 2 3 6 13 212 254 7
6
 Bondsrepubliek Duitsland
5 0 5 4 15 163 270 5

Plaatsingsronde

5e t/m 8e plaats

8 september 10:00
 Zuid-Korea
-
 Roemenië
0 - 3 (12-15,7-15,8-15)
8 september 14:00
 Tsjecho-Slowakije
-
 Brazilië
3 - 0 (15-8,15-6,15-1)

11e en 12e plaats

8 september 21:00
 Tunesië
-
 Bondsrepubliek Duitsland
1 - 3 (5-15,16-14,4-15,9-15)

9e en 10e plaats

9 september 10:00
 Cuba
-
 Polen
0 - 3 (2-15,7-15,13-15)

7e en 8e plaats

9 september 14:00
 Zuid-Korea
-
 Brazilië
3 - 0 (18-16,15-7,15-5)

5e en 6e plaats

9 september 15:30
 Tsjecho-Slowakije
-
 Roemenië
1 - 3 (15-8,7-15,10-15,14-15)

Halve Finales

8 september 15:30
 Bulgarije
-
 Japan
2 - 3 (15-13,15-9,9-15,9-15,12-15)
8 september 19:30
 Sovjet-Unie
-
 DDR
1 - 3 (6-15,8-15,15-13,9-15)

Bronzen Finale

9 september 19:30
 Bulgarije
-
 Sovjet-Unie
0 - 3 (11-15,8-15,13-15)

Finale

9 september 21:00
 DDR
-
 Japan
1 - 3 (15-11,2-15,10-15,10-15)

Eindrangschikking

rang land
Goud
 Japan
Zilver
 DDR
Brons
 Sovjet-Unie
4
 Bulgarije
5
 Roemenië
6
 Tsjecho-Slowakije
7
 Zuid-Korea
8
 Brazilië
9
 Polen
10
 Cuba
11
 Bondsrepubliek Duitsland
12
 Tunesië

Dames

De 8 deelnemende landen waren verdeeld over 2 groepen:

  • Groep A: Hongarije, USSR, West-Duitsland en Zuid-Korea.
  • Groep B: Cuba, Japan, Noord-Korea en Tsjechoslowakije.

Voorronde

Groep A

27 augustus 15:30
 Hongarije
-
 Bondsrepubliek Duitsland
3 - 0 (15-8,15-11,15-9)
27 augustus 21:00
 Zuid-Korea
-
 Sovjet-Unie
1 - 3 (15-11,8-15,7-15,7-15)
29 augustus 15:30
 Hongarije
-
 Zuid-Korea
0 - 3 (7-15,13-15,11-15)
29 augustus 21:00
 Sovjet-Unie
-
 Bondsrepubliek Duitsland
3 - 0 (15-5,15-7,15-9)
31 augustus 15:30
 Hongarije
-
 Sovjet-Unie
1 - 3 (12-15,2-15,15-13,9-15)
31 augustus 21:00
 Zuid-Korea
-
 Bondsrepubliek Duitsland
3 - 0 (15-2,15-8,15-2)
rang land G W V Sv St Pv Pt Pts
1
 Sovjet-Unie
3 3 0 9 2 159 96 6
2
 Zuid-Korea
3 2 1 7 3 127 99 5
3
 Hongarije
3 1 2 4 6 114 131 4
4
 Bondsrepubliek Duitsland
3 0 3 0 9 61 135 3

Groep B

28 augustus 15:30
 Cuba
-
 Noord-Korea
0 - 3 (1-15,8-15,3-15)
28 augustus 21:00
 Japan
-
 Tsjecho-Slowakije
3 - 0 (15-1,15-7,15-9)
30 augustus 15:30
 Cuba
-
 Japan
0 - 3 (2-15,3-15,5-15)
30 augustus 21:00
 Tsjecho-Slowakije
-
 Noord-Korea
0 - 3 (3-15,7-15,8-15)
1 september 15:30
 Cuba
-
 Tsjecho-Slowakije
3 - 1 (6-15,15-12,15-10,15-13)
1 september 21:00
 Japan
-
 Noord-Korea
3 - 0 (15-3,15-2,16-14)
rang land G W V Sv St Pv Pt Pts
1
 Japan
3 3 0 9 0 136 56 6
2
 Noord-Korea
3 2 1 6 3 119 76 5
3
 Cuba
3 1 2 3 7 73 140 4
4
 Tsjecho-Slowakije
3 0 3 1 9 85 141 3

Plaatsingsronde

5e t/m 8e plaats

2 september 15:30
 Bondsrepubliek Duitsland
-
 Cuba
0 - 3 (11-15,13-15,15-17)
2 september 21:00
 Hongarije
-
 Tsjecho-Slowakije
3 - 2 (15-9,13-15,11-15,15-10,15-11)

7e en 8e plaats

7 september 14:00
 Tsjecho-Slowakije
-
 Bondsrepubliek Duitsland
3 - 0 (15-13,15-4,16-14)

5e en 6e plaats

7 september 15:30
 Cuba
-
 Hongarije
2 - 3 (15-13,16-14,14-16,5-15,11-15)

Halve Finales

3 september 15:30
 Zuid-Korea
-
 Japan
0 - 3 (3-15,5-15,9-15)
3 september 21:00
 Sovjet-Unie
-
 Noord-Korea
3 - 1 (15-10,16-14,7-15,15-8)

Bronzen Finale

7 september 19:30
 Zuid-Korea
-
 Noord-Korea
0 - 3 (7-15,9-15,9-15)

Finale

7 september 21:00
 Japan
-
 Sovjet-Unie
2 - 3 (11-15,15-4,11-15,15-9,11-15)

Eindrangschikking

rang land
Goud
 Sovjet-Unie
Zilver
 Japan
Brons
 Noord-Korea
4
 Zuid-Korea
5
 Hongarije
6
 Cuba
7
 Tsjecho-Slowakije
8
 Bondsrepubliek Duitsland

Medaillespiegel

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1
 Japan
1 1 0 2
2
 Sovjet-Unie
1 0 1 2
3
 DDR
0 1 0 1
4
 Noord-Korea
0 0 1 1
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Volleybal op de Olympische Zomerspelen 1972
Listen to this article